v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 10 Juni
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Anna Callenholm
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Torun Gille West
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Torun Gille West
Prefektens veckomöte
14:45
13:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 11 Juni
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Institutionsstyrelsemöte
12:00
10:00
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Anna Callenholm
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Stefan Helgesson
Torun Gille West
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Stefan Helgesson
Torun Gille West
16:00
15:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 12 Juni
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 13 Juni
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Sara Van Meerbergen
18:00
13:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 14 Juni
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Susanne Tienken
12:00
10:00
Biblioteket E479, Södra huset E, Vån 4
Karta
Övrigt
Charlotta Seiler Brylla
13:00
11:00
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Övrigt
Charlotta Seiler Brylla
17:00
12:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
Övrigt
Irene Elmerot
Disputationsmingel
17:00
15:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 15 Juni
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 16 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 17 Juni
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Anna Callenholm
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Torun Gille West
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Torun Gille West
Prefektens veckomöte
14:45
13:00
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 18 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 19 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 20 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 21 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 22 Juni
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 23 Juni
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 24 Juni
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 25 Juni
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 26 Juni
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 27 Juni
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 28 Juni
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 29 Juni
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 30 Juni
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 1 Juli
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 2 Juli
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 3 Juli
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 4 Juli
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 5 Juli
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 6 Juli
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 7 Juli
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 8 Juli
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 9 Juli
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 10 Juli
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 11 Juli
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 12 Juli
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 13 Juli
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 14 Juli
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 15 Juli
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 16 Juli
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 17 Juli
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 18 Juli
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 19 Juli
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 20 Juli
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 21 Juli
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 22 Juli
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 23 Juli
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 24 Juli
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 25 Juli
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 26 Juli
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 27 Juli
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 28 Juli
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 29 Juli
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 30 Juli
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 31 Juli
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 1 Aug.
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 2 Aug.
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 3 Aug.
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 4 Aug.
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 5 Aug.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 6 Aug.
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 7 Aug.
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 8 Aug.
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 9 Aug.
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 10 Aug.
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 11 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 12 Aug.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 13 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 14 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 15 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 16 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 17 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 18 Aug.
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 19 Aug.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 20 Aug.
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 21 Aug.
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 22 Aug.
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 23 Aug.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Jarmo Lainio
Kristiina Anneli Savola
Outi Katariina Oja
Kristiina Anneli Savola
Outi Katariina Oja
Betygsnämnd
16:00
15:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 24 Aug.
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 25 Aug.
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 26 Aug.
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Nadezjda Zorikhina Nilsson
Susanna Witt
Heidi Grönstrand
Nadezjda Zorikhina Nilsson
Susanna Witt
10:45
09:45
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Anna Callenholm
Anna Mammitzsch
Charlotta Seiler Brylla
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Susanne Tienken
Anna Mammitzsch
Charlotta Seiler Brylla
Christine Becker
Heidi Grönstrand
Susanne Tienken
12:00
11:00
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Hannah Hinz Cornelli
Welcome Erasmus HT24
16:45
14:15
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 27 Aug.
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
12:00
10:30
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 28 Aug.
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
Personalmöte
Upptaktsmöte H24
12:00
10:30
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 29 Aug.
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 30 Aug.
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 31 Aug.
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 1 Sep.
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 2 Sep.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
19:45
18:00
Biblioteket E479, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRM71-73
SLRYS4
SLTJE4
SLTM71-73
SLRYS4
SLTJE4
SLTM71-73
25023, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
Examensarbete
Examensarbete för kandidatexamen
Ryska, examensarbete 2 för masterexamen
Ryska, examensarbete för magisterexamen
Ryska, examensarbete för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete 2 för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete för magisterexamen
Tjeckiska, examensarbete för masterexamen
Examensarbete för kandidatexamen
Ryska, examensarbete 2 för masterexamen
Ryska, examensarbete för magisterexamen
Ryska, examensarbete för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete 2 för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete för magisterexamen
Tjeckiska, examensarbete för masterexamen
Seminarium
Susanna Witt
Litt upps sem. + eö
19:45
18:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 3 Sep.
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
15:45
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 4 Sep.
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
17:45
16:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 5 Sep.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
15:45
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 6 Sep.
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 7 Sep.
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 8 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 9 Sep.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
19:45
18:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 10 Sep.
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Institutionsstyrelsemöte
12:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
15:45
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 11 Sep.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
BAL770
25085, H24, 25%, DAG, NML
Undervisning
Peteris Vanags
12:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLPOL3-4
SLRM71-73
SLRYS3-4
SLTJE3-4
SLTM71-73
SLRM71-73
SLRYS3-4
SLTJE3-4
SLTM71-73
25022, H24, 50%, BLA, NML
25023, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
25033, H24, 25%, BLA, DST
25040, H24, 100%, BLA, NML
25041, H24, 50%, BLA, NML
25042, H24, 50%, BLA, NML
25050, H24, 50%, BLA, DST
25023, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
25033, H24, 25%, BLA, DST
25040, H24, 100%, BLA, NML
25041, H24, 50%, BLA, NML
25042, H24, 50%, BLA, NML
25050, H24, 50%, BLA, DST
Forskarföreläsningar: http://www.slav.su.se/forskforel
Föreläsning
Högre seminarium
Högre seminarium
Nadezjda Zorikhina Nilsson
Högre seminarium i slaviska språk (ryska): Nadezjda Zorikhina Nilsson "Det ryska perfektiva gerundiets textfunktion" | Sign: _____
15:00
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
17:45
16:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 12 Sep.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
15:45
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 13 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 14 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 15 Sep.
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 16 Sep.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
15:45
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
19:45
18:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 17 Sep.
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
15:45
13:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 18 Sep.
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
17:45
16:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 19 Sep.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
20:45
18:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 20 Sep.
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 21 Sep.
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 22 Sep.
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 23 Sep.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
20:45
18:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 24 Sep.
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
12:00
10:30
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
15:45
13:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 25 Sep.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
BAL770
25085, H24, 25%, DAG, NML
Undervisning
Peteris Vanags
12:00
10:00
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Nederländsk lingvistik
Undervisning
Sara Van Meerbergen
Möjlighet att delta via Zoom finns.
15:30
14:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
17:45
16:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 26 Sep.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
20:45
18:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 27 Sep.
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Examensarbete för kandidatexamen
Undervisning
Annika Johansson
Sara Van Meerbergen
Sara Van Meerbergen
Slutseminarium
16:30
15:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 28 Sep.
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 29 Sep.
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 30 Sep.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
19:45
18:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 1 Okt.
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
15:45
13:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 2 Okt.
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Nederländsk lingvistik
Undervisning
Sara Van Meerbergen
Möjlighet att delta via Zoom finns.
15:30
14:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
17:45
16:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 3 Okt.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
20:45
18:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 4 Okt.
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 5 Okt.
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 6 Okt.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 7 Okt.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
15:45
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
20:45
18:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 8 Okt.
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Institutionsstyrelsemöte
12:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
15:45
13:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 9 Okt.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
BAL770
25085, H24, 25%, DAG, NML
Undervisning
Peteris Vanags
12:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
17:45
16:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 10 Okt.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
20:45
18:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 11 Okt.
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Examensarbete för kandidatexamen
Undervisning
Annika Johansson
Handledningsseminarium.
16:00
15:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 12 Okt.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 13 Okt.
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 14 Okt.
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
Susanna Witt
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
Tora Lane
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
19:45
18:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 15 Okt.
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
Nadezjda Zorikhina Nilsson
15:45
13:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 16 Okt.
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Nederländsk lingvistik
Undervisning
Annika Johansson
15:30
14:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
Alexander Piperski
17:45
16:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 17 Okt.
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
Tora Lane
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
Alexander Piperski
20:45
18:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 18 Okt.
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 19 Okt.
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 20 Okt.
Kurskod | Namn |
BAL770 | Språksituation och språkpolitik i de baltiska länderna |
NL3001 | Nederländska - kandidatkurs |
SLPOL3 | Polska III |
SLPOL4 | Polska - kandidatkurs |
SLRM71 | Ryska - magisterkurs |
SLRM72 | Ryska - masterkurs |
SLRM73 | Ryska - masterkurs |
SLRYS1 | Ryska I |
SLRYS2 | Ryska II |
Kurskod | Namn |
SLRYS3 | Ryska III |
SLRYS4 | Ryska - kandidatkurs |
SLTJE3 | Tjeckiska III |
SLTJE4 | Tjeckiska - kandidatkurs |
SLTM71 | Tjeckiska - magisterkurs |
SLTM72 | Tjeckiska - masterkurs |
SLTM73 | Tjeckiska - masterkurs |
Ändrad senaste dygnet.