v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 10/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Prefektens veckomöte
14:45
13:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 11/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Institutionsstyrelsemöte
12:00
10:00
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
16:00
15:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 12/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 13/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
18:00
13:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 14/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
12:00
10:00
Biblioteket E479, Södra huset E, Vån 4
Karta
Övrigt
13:00
11:00
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Övrigt
17:00
12:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
Övrigt
Disputationsmingel
17:00
15:00
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 17/6
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Prefektens veckomöte
14:45
13:00
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 18/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 19/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 20/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 21/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 24/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 25/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 26/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 27/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 28/6
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 1/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 2/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 3/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 4/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 5/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 8/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 9/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 10/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 11/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 12/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 15/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 16/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 17/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 18/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 19/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 22/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 23/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 24/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 25/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 26/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 29/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 30/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 31/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 1/8
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 2/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 5/8
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 6/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 7/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 8/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 9/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 12/8
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 13/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 14/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 15/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 16/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 19/8
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 20/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 21/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 22/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 23/8
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Betygsnämnd
16:00
15:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 26/8
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
10:45
09:45
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
12:00
11:00
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
Welcome Erasmus HT24
16:45
14:15
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 27/8
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
12:00
10:30
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 28/8
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
Personalmöte
Upptaktsmöte H24
12:00
10:30
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 29/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 30/8
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 2/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
19:45
18:00
Biblioteket E479, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRM71-73
SLRYS4
SLTJE4
SLTM71-73
SLRYS4
SLTJE4
SLTM71-73
25023, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
Examensarbete
Examensarbete för kandidatexamen
Ryska, examensarbete 2 för masterexamen
Ryska, examensarbete för magisterexamen
Ryska, examensarbete för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete 2 för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete för magisterexamen
Tjeckiska, examensarbete för masterexamen
Examensarbete för kandidatexamen
Ryska, examensarbete 2 för masterexamen
Ryska, examensarbete för magisterexamen
Ryska, examensarbete för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete 2 för masterexamen
Tjeckiska, examensarbete för magisterexamen
Tjeckiska, examensarbete för masterexamen
Seminarium
Litt upps sem. + eö
19:45
18:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 3/9
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
15:45
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 4/9
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
17:45
16:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 5/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
15:45
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 6/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 9/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
19:45
18:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 10/9
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Institutionsstyrelsemöte
12:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
15:45
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 11/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
BAL770
25085, H24, 25%, DAG, NML
Undervisning
12:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLPOL3-4
SLRM71-73
SLRYS3-4
SLTJE3-4
SLTM71-73
SLRM71-73
SLRYS3-4
SLTJE3-4
SLTM71-73
25022, H24, 50%, BLA, NML
25023, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
25033, H24, 25%, BLA, DST
25040, H24, 100%, BLA, NML
25041, H24, 50%, BLA, NML
25042, H24, 50%, BLA, NML
25050, H24, 50%, BLA, DST
25023, H24, 50%, BLA, NML
25024, H24, 100%, BLA, NML
25025, H24, 50%, BLA, NML
25026, H24, 50%, BLA, NML
25028, H24, 50%, BLA, NML
25029, H24, 100%, BLA, NML
25030, H24, 50%, BLA, NML
25033, H24, 25%, BLA, DST
25040, H24, 100%, BLA, NML
25041, H24, 50%, BLA, NML
25042, H24, 50%, BLA, NML
25050, H24, 50%, BLA, DST
Forskarföreläsningar: http://www.slav.su.se/forskforel
Föreläsning
Högre seminarium
Högre seminarium
Högre seminarium i slaviska språk (ryska): Nadezjda Zorikhina Nilsson "Det ryska perfektiva gerundiets textfunktion" | Sign: _____
15:00
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
17:45
16:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 12/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
15:45
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 13/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 16/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
15:45
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
19:45
18:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 17/9
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
15:45
13:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 18/9
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
17:45
16:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 19/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
20:45
18:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 20/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 23/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
20:45
18:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 24/9
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
12:00
10:30
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
15:45
13:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 25/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
BAL770
25085, H24, 25%, DAG, NML
Undervisning
12:00
10:00
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Nederländsk lingvistik
Undervisning
Möjlighet att delta via Zoom finns.
15:30
14:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
17:45
16:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 26/9
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
20:45
18:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 27/9
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Examensarbete för kandidatexamen
Undervisning
Slutseminarium
16:30
15:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 30/9
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
19:45
18:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 1/10
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
15:45
13:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 2/10
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Nederländsk lingvistik
Undervisning
Möjlighet att delta via Zoom finns.
15:30
14:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
17:45
16:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 3/10
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
20:45
18:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 4/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 7/10
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
15:45
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
20:45
18:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 8/10
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
Institutionsstyrelsemöte
12:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
15:45
13:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 9/10
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
BAL770
25085, H24, 25%, DAG, NML
Undervisning
12:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
17:45
16:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 10/10
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
20:45
18:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 11/10
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Examensarbete för kandidatexamen
Undervisning
Handledningsseminarium.
16:00
15:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 14/10
FiBi E5165 (Finska biblioteket), Södra huset E, Vån 5
Karta
Möte
14:30
13:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning I
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Textanalys och översättning III
Undervisning
17:45
16:00
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Grammatik II
Undervisning
19:45
18:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 15/10
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Undervisning
15:45
13:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 16/10
E509, Södra huset E, Vån 5
Karta
NL3001
25151, V24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
25228, H24, 50%, BLA, DST
Nederländsk lingvistik
Undervisning
15:30
14:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS3
25022, H24, 50%, BLA, NML
Grammatik III
Undervisning
17:45
16:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 17/10
E5156, Södra huset E, Vån 5
Karta
SLRYS2
25021, H24, 100%, BLA, NML
Textanalys och översättning II
Undervisning
15:45
13:00
K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4
Karta
SLRYS1
25019, H24, 100%, BLA, NML
Muntlig och skriftlig språkfärdighet I
Undervisning
20:45
18:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 18/10
Kurskod | Namn |
BAL770 | Språksituation och språkpolitik i de baltiska länderna |
NL3001 | Nederländska - kandidatkurs |
SLPOL3 | Polska III |
SLPOL4 | Polska - kandidatkurs |
SLRM71 | Ryska - magisterkurs |
SLRM72 | Ryska - masterkurs |
SLRM73 | Ryska - masterkurs |
SLRYS1 | Ryska I |
SLRYS2 | Ryska II |
Kurskod | Namn |
SLRYS3 | Ryska III |
SLRYS4 | Ryska - kandidatkurs |
SLTJE3 | Tjeckiska III |
SLTJE4 | Tjeckiska - kandidatkurs |
SLTM71 | Tjeckiska - magisterkurs |
SLTM72 | Tjeckiska - masterkurs |
SLTM73 | Tjeckiska - masterkurs |
Ändrad senaste dygnet.