Tid |
Lokal |
Kurs |
Delkurs, Moment |
Aktivitet |
Lärare |
||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 19, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-08 | 10:00 - 12:00 | Biblioteket E479, Vån 4 | SLRYNY | Grammatik och text II | Undervisning | Tora Lane | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:15 | SLRYNY | Grammatik och text II | Inlämning | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | K-rummet E439, Vån 4 |
SLPOL3-4 SLRM71-73 SLRYS3-4 SLTJE3-4 SLTM71-73 |
Forskarföreläsningar: http://www.slav.su.se/forskforel | Högre seminarium |
Susanna Witt Tora Lane |
||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | E497, Vån 4 |
SLKPS1 SLRIOI SLRYS1 |
Ryssland - historia, samhälle, kultur Ryssland igår och idag |
Undervisning | Mattias Ågren | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | E355, Vån 3 | SLRYS2 | Muntlig och skriftlig språkfärdighet II | Tentamen | Alexander Piperski | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | K-rummet E439, Vån 4 | SLRYNB | Grammatik och text II | Undervisning | Åke Zimmermann Bjersby | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | E5156, Vån 5 | SLUKR1 | Språkfärdighet I | Undervisning | Olena Jansson | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | via Zoom | SLKLO8 | Kontrastiv lingvistik och översättningsvetenskap I | Seminarium | Nadezjda Zorikhina Nilsson | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-09 | 08:00 - 08:15 | SLTJ2B | Litteraturhistoria | Hemtentamen | Roar Lishaugen |
Kurskod | Namn |
SLKLO8 | Kontrastiv lingvistik och översättningsvetenskap - slaviska språk |
SLKPS1 | Kultur och politik i slaviska länder I |
SLPOL3 | Polska III |
SLPOL4 | Polska - kandidatkurs |
SLRIOI | Ryssland igår och idag |
SLRM71 | Ryska - magisterkurs |
SLRM72 | Ryska - masterkurs |
SLRM73 | Ryska - masterkurs |
SLRYNB | Ryska för nybörjare B |
SLRYNY | Ryska för nybörjare |
SLRYS1 | Ryska I |
Kurskod | Namn |
SLRYS2 | Ryska II |
SLRYS3 | Ryska III |
SLRYS4 | Ryska - kandidatkurs |
SLTJ2B | Tjeckiska II B |
SLTJE3 | Tjeckiska III |
SLTJE4 | Tjeckiska - kandidatkurs |
SLTM71 | Tjeckiska - magisterkurs |
SLTM72 | Tjeckiska - masterkurs |
SLTM73 | Tjeckiska - masterkurs |
SLUKR1 | Ukrainska I |