Tid |
Karta |
Kurs |
Kurstillfälle |
Delkurs, Moment |
Aktivitet |
Lärare |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 19, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-08 | 10:00 - 12:00 | Karta | SLRYNY | 25166, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik och text II | Undervisning | Tora Lane | |||||||||||||||||||||
12:00 - 12:15 | SLRYNY | 25166, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik och text II | Inlämning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Karta |
SLPOL3-4 SLRM71-73 SLRYS3-4 SLTJE3-4 SLTM71-73 |
25171, V24, 50%, BLA, NML 25173, V24, 100%, BLA, NML 25202, V24, 50%, BLA, NML 25203, V24, 50%, BLA, NML 25204, V24, 100%, BLA, NML |
Forskarföreläsningar: http://www.slav.su.se/forskforel | Högre seminarium |
Susanna Witt Tora Lane |
|||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | Karta |
SLKPS1 SLRIOI SLRYS1 |
25153, V24, 100%, BLA, NML 25161, V24, 25%, KV, NML 25168, V24, 100%, BLA, NML |
Ryssland - historia, samhälle, kultur Ryssland igår och idag |
Undervisning | Mattias Ågren | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | Karta | SLRYS2 | 25170, V24, 100%, BLA, NML | Muntlig och skriftlig språkfärdighet II | Tentamen | Alexander Piperski | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | Karta | SLRYNB | 25165, V24, 50%, KV, NML | Grammatik och text II | Undervisning | Åke Zimmermann Bjersby | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | Karta | SLUKR1 | 25008, V24, 50%, KV, NML | Språkfärdighet I | Undervisning | Olena Jansson | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | SLKLO8 | 25011, V24, 25%, BLA, NML | Kontrastiv lingvistik och översättningsvetenskap I | Seminarium | Nadezjda Zorikhina Nilsson |
Kurskod | Namn |
SLKLO8 | Kontrastiv lingvistik och översättningsvetenskap - slaviska språk |
SLKPS1 | Kultur och politik i slaviska länder I |
SLPOL3 | Polska III |
SLPOL4 | Polska - kandidatkurs |
SLRIOI | Ryssland igår och idag |
SLRM71 | Ryska - magisterkurs |
SLRM72 | Ryska - masterkurs |
SLRM73 | Ryska - masterkurs |
SLRYNB | Ryska för nybörjare B |
SLRYNY | Ryska för nybörjare |
SLRYS1 | Ryska I |
Kurskod | Namn |
SLRYS2 | Ryska II |
SLRYS3 | Ryska III |
SLRYS4 | Ryska - kandidatkurs |
SLTJE3 | Tjeckiska III |
SLTJE4 | Tjeckiska - kandidatkurs |
SLTM71 | Tjeckiska - magisterkurs |
SLTM72 | Tjeckiska - masterkurs |
SLTM73 | Tjeckiska - masterkurs |
SLUKR1 | Ukrainska I |