Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Kurstillfälle |
Aktivitet |
Lärare |
Information |
Tentamenssal |
Tentamensnamn |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 21, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-22 | 10:00 - 12:00 | D315, Södra huset D, Vån 3 | Karta | FITF10 | 10011, V24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | Miira Tuominen | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | FIPF11 | 10936, V24, 100%, DAG, NML | Meradjuddin Khan Oidermaa | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | D734, Södra huset D, Vån 7 | Karta | FIPF20 | 10937, V24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | Erik Angner | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | D800, Södra huset D | Karta | Möte | Marjan Bastansiar | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:45 |
D263, Södra huset D, Vån 2 D271, Södra huset D, Vån 2 D315, Södra huset D, Vån 3 |
Karta
Karta |
FITF10 | Grupparbete | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D800, Södra huset D | Karta | Möte | Marjan Bastansiar | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | D307, Södra huset D, Vån 3 | Karta | FIMAT0 | 10012, V24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | Henrik Lagerlund | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | FIBE11 | 10934, V24, 100%, DAG, NML | Seminarium | Antoinette Scherz | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | FIPF11 | 10930, H23, 50%, KV, NML | Föreläsning | Meradjuddin Khan Oidermaa | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-23 | 09:00 - 13:00 | D800, Södra huset D | Karta | Möte | Håkan Salwén | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | D220, Södra huset D, Vån 2 | Karta | FITF10 | 10011, V24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | Miira Tuominen | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | D892, Södra huset D | Karta |
FIEP10 FITF21 FITF30 FITF3L |
10000, V24, 100%, DAG, NML 10001, V24, 100%, DAG, NML 10002, V24, 100%, DAG, NML 10008, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Mikael Janvid | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | FIBE11 | 10934, V24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | Antoinette Scherz | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | D734, Södra huset D, Vån 7 | Karta | FITF10 | 10011, V24, 100%, DAG, NML | Övning | Love Lanneborn | SI-möte | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D892, Södra huset D | Karta | Möte | Håkan Salwén | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | D800, Södra huset D | Karta |
FIEP10 FITF21 FITF30 FITF3L |
10000, V24, 100%, DAG, NML 10001, V24, 100%, DAG, NML 10002, V24, 100%, DAG, NML 10008, V24, 50%, DAG, NML |
Övning | Joar Bergmark | SI-möte | ||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | D800, Södra huset D | Karta | Möte |
Elisabeth Furberg Mattias Högström |
|||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:45 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | Stockholm Colloquium in Philosophy: Michael Devitt (City University of New York) | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | D220, Södra huset D, Vån 2 | Karta | FITF10 | 10920, H23, 50%, KV, NML | Föreläsning | Mikael Janvid | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-24 | 10:00 - 12:00 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | FIPF11 | 10936, V24, 100%, DAG, NML | Meradjuddin Khan Oidermaa | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | D734, Södra huset D, Vån 7 | Karta | FIPF20 | 10937, V24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | Erik Angner | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D734, Södra huset D, Vån 7 | Karta |
FITF30 FITF3L |
10001, V24, 100%, DAG, NML 10002, V24, 100%, DAG, NML 10905, H23, 100%, DAG, NML |
Uppsatsventilering | Åsa Maria Wikforss | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Lärosal 40 (ALC), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | FIMAT0 | 10012, V24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | Henrik Lagerlund | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | FIPF10-11 |
10858, H22, 50%, KV, NML 10930, H23, 50%, KV, NML OM881, V24, 50%, KV, NML |
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Björn Eriksson |
Digital salstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | FIPF11 kväll Praktisk filosofi I- Metafysik omtentamen | ||||||||||||||||||||
v 22, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-27 | 10:00 - 12:00 | D220, Södra huset D, Vån 2 | Karta | FITF10 | 10011, V24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | Miira Tuominen | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | D263, Södra huset D, Vån 2 | Karta | FIPF11 | 10936, V24, 100%, DAG, NML | Seminarium | Meradjuddin Khan Oidermaa | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | D700, Södra huset D, Vån 7 | Karta | Möte | Jonas Olson | LK-möte PF. | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | D207, Södra huset D, Vån 2 | Karta | FITF10 | 10011, V24, 100%, DAG, NML | Seminarium | Miira Tuominen | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
F420, Södra huset F, Vån 4 F497, Södra huset F, Vån 4 |
Karta | FIBE11 | 10934, V24, 100%, DAG, NML | Seminarium | Antoinette Scherz | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | D800, Södra huset D | Karta | Möte | Marjan Bastansiar | Admin-möte | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | D207, Södra huset D, Vån 2 | Karta | FITF10 | 10011, V24, 100%, DAG, NML | Seminarium | Miira Tuominen | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta |
FILO1G FITF21 FITF30 |
10022, V24, 50%, DAG, NML 10872, V23, 100%, DAG, NML 10879, V23, 50%, DAG, NML 10890, V23, 100%, DAG, NML 10904, H23, 100%, DAG, NML 10905, H23, 100%, DAG, NML 10911, H23, 50%, DAG, NML |
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sebastian Enqvist | Papperstentamen | exam.timeedit.com | FILO1G, och FITF21/FITF30 LO1G, Logik I 7.5 hp-copy | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta |
FILO1G FITF21 FITF30 |
10022, V24, 50%, DAG, NML 10872, V23, 100%, DAG, NML 10879, V23, 50%, DAG, NML 10890, V23, 100%, DAG, NML 10904, H23, 100%, DAG, NML 10905, H23, 100%, DAG, NML 10911, H23, 50%, DAG, NML |
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sebastian Enqvist | Papperstentamen | exam.timeedit.com | FILO1G, och FITF21/FITF30 LO1G, Logik I 7.5 hp-copy | ||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta |
FILO1G FITF21 FITF30 |
10022, V24, 50%, DAG, NML 10872, V23, 100%, DAG, NML 10879, V23, 50%, DAG, NML 10890, V23, 100%, DAG, NML 10904, H23, 100%, DAG, NML 10905, H23, 100%, DAG, NML 10911, H23, 50%, DAG, NML |
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sebastian Enqvist | Papperstentamen | exam.timeedit.com | FILO1G, och FITF21/FITF30 LO1G, Logik I 7.5 hp-copy | ||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | D892, Södra huset D | Karta | FIBE11 | 10934, V24, 100%, DAG, NML | Övning |
Agnes Forell Linn Englund |
SI meeting | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-28 | 10:00 - 12:00 | D892, Södra huset D | Karta |
FIEP10 FITF21 FITF30 FITF3L |
10000, V24, 100%, DAG, NML 10001, V24, 100%, DAG, NML 10002, V24, 100%, DAG, NML 10008, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Mikael Janvid | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 12, Södra huset F, Vån 2 | Karta | FIBE11 | 10934, V24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | Antoinette Scherz | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | F299, Södra huset F, Vån 2 | Karta |
FIFY10 FITF21 FITF30 FITF3L |
10000, V24, 100%, DAG, NML 10001, V24, 100%, DAG, NML 10002, V24, 100%, DAG, NML 10007, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Richard Dawid | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | D800, Södra huset D | Karta |
FIEP10 FITF21 FITF30 FITF3L |
10000, V24, 100%, DAG, NML 10001, V24, 100%, DAG, NML 10002, V24, 100%, DAG, NML 10008, V24, 50%, DAG, NML |
Övning | Joar Bergmark | SI-möte | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Lärosal 20 (ALC), Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | FIMAT0 | 10012, V24, 100%, DAG, NML | Redovisning | Henrik Lagerlund | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Disputation | Krister Bykvist |
Disputation i praktisk filosofi Jimmy Goodriche disputerar Opponent: Theron Pummer (St Andrews) |
Kurskod | Namn |
FIBE11 | Praktisk filosofi I - företagsekonomi, etik och hållbarhet |
FIEP10 | Kunskapsteori |
FIFY10 | Fysikens filosofi |
FILO1G | Logik I |
FIMAT0 | Matens filosofi |
FIPF10 | Praktisk filosofi I |
FIPF11 | Praktisk filosofi I |
Kurskod | Namn |
FIPF20 | Praktisk filosofi II |
FITF10 | Teoretisk filosofi I |
FITF21 | Teoretisk filosofi II |
FITF30 | Teoretisk filosofi - kandidatkurs |
FITF3L | Teoretisk filosofi - kandidatkurs, inom Kandidatprogram i logik, filosofi och matematik |
Ändrad senaste dygnet.