Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Aktivitet |
Lärare |
Information |
|||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 21, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-21 | 08:00 - 17:00 | Extern lokal | Christine Uhrlander | Heldagskonferens för TA-avdelningen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Johan Sandahl |
Ämnesforskarkollegiet (15-16) Handledarkollegiet (16-17) Hum/sam-Estet |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-22 | 09:00 - 12:00 | E246, Arrhenius hus E, Vån 2 | Eleanor Ekman |
LT1040 Lärare: Helena Lennholm |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Kicki Skog | Programråd F-3/4-6 | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Eva Nilson | Ämnesmöte Svenska | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E904 (Södra huset), Södra huset E, Vån 9 | Joakim Sigvardson | Ämnesmöte modes | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Forskningsseminarium | Eva Österlind | Dramaforskningsseminarium | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | E276, Arrhenius hus E, Vån 2 | Lars Forsberg | Avdelningsmöte - Nv | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Susanne Ekström | Avdelningsmöte/did forum - Ma | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karin Sheikhi | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Eva Nilson | Forskningsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | E276, Arrhenius hus E, Vån 2 | Lars Forsberg | Didaktiskt forum - Nv | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-23 | 14:00 - 16:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Tore Nilsson | Internseminarium - språkdid | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Karim Hamza | Promgramrådsmöte KPU | ||||||||||||||||||||||||||
v 22, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-28 | 10:00 - 12:00 | E248, Arrhenius hus E, Vån 2 | Kristina Norhammar | Utbildningsberedningen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:30 | Se bokningskommentar | Karin Boberg |
Fikarummet plan 6 VFU-fika |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-29 | 13:15 - 14:30 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Lars Forsberg | Ae-möte - Nv | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | via Zoom | Tore Nilsson | Ämnesforskarkollegium Språkdidaktik | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-30 | 09:00 - 10:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Anna Danielsson | NV-didaktiskt seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Christine Uhrlander | RALV | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | P464, Arrhenius hus P, Vån 4 | Jenny Berglund |
REF-seminarium, hybridseminarium Francis presenterar: Caroline/Frederik kommenterar |
||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-31 | 13:00 - 16:00 | G-salen (hörsal), Arrhenius hus F, Vån 3 | Matti Karlström | Disputation | ||||||||||||||||||||||||
v 23, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-06-03 | 13:00 - 15:00 | E476, Arrhenius hus E, Vån 4 | Kristin Westerholm | Kristin Westerholms licentiatseminarium | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-04 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Christina Hedman | Högre sem - språkdidaktik | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Eva Österlind |
Processdrama som ingång och utforskande av skönlitterära texter i svenskkurser i grundlärar- och ämneslärarutbildningen vid Malmö universitet. Dramaforsknings- seminarium |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-05 | 09:00 - 10:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Kristina Norhammar |
Mot Ma NV SO Kursplanegruppen |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Veronica Flodin | Utbildningsmöte för SA AN ma/nv | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Vivi Täckholmssalen | Licentiatseminarium | Licentiatseminarium, Torben Freytag | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | E476, Arrhenius hus E, Vån 4 | Karin Boberg | VFU-kursråd | ||||||||||||||||||||||||||
v 24, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-06-10 | 08:00 - 17:00 | Gula Villan | Ann-Sofie Jägerskog | Avdelningsdag hum/sam-avdelningen | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Josefin Bloch | Kursplanegruppen språk/estet | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-11 | 09:30 - 12:00 | Gula Villan | Institutionsstyrelsen | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Gula Villan | Maria Pemsel |
Rum: Minerva i Gula villan Estetavdelningsdag |
||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-12 | 08:30 - 10:00 | G-salen (hörsal), Arrhenius hus F, Vån 3 |
FOU - hela institutionen, se program för mer info FoU-dag |
|||||||||||||||||||||||||
09:30 - 16:00 |
E246, Arrhenius hus E, Vån 2 E262, Arrhenius hus E, Vån 2 E276, Arrhenius hus E, Vån 2 E362, Arrhenius hus E, Vån 3 E476, Arrhenius hus E, Vån 4 |
FOU - hela institutionen, se program för mer info FoU-dag |
|||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 |
Sal 120, Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 Sal 210, Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 Sal 220 (Stallet), Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 Sal 310, Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 Sal 320, Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 Sal 410, Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 Sal 420, Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 |
Christine Uhrlander | Mingel | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-06-13 | 09:00 - 15:00 |
E376, Arrhenius hus E, Vån 3 P372, Arrhenius hus P, Vån 3 P373, Arrhenius hus P, Vån 3 |
Steven Dahl | Programråd - Ämneslärare | ||||||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-19 | 08:00 - 17:00 | Gula Villan | Ann-Sofie Jägerskog | Avdelningsdag hum/sam-avdelningen | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-20 | 07:45 - 16:30 | Sal 610, Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 | Eva Andersson | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:30 | Sal 620, Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 | Eleanor Ekman | |||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Gula Villan |
Rum: Minerva Institutionsstyrelsen |
|||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 09:00 - 10:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Kristina Norhammar | Kursplanegrupp för Ma NV SO | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Se bokningskommentar |
Lokal: Aula Magna Terminsupptakt |
|||||||||||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-27 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Lisa Österling | KPU programrådsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-28 | 13:15 - 16:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Susanne Ekström | Avdelningsmöte med förlängt avdelningsmöte för F-6 och ÄL, Madid-avdelning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Meddelas senare |
Lars Forsberg Ola Palm |
För intresserade lärare; Digitala verktyg i lärarutbildningen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-29 | 09:00 - 15:00 |
E248, Arrhenius hus E, Vån 2 E250, Arrhenius hus E, Vån 2 |
Carolina Eriksson | Programrådet för grundlärarprogrammet | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-03 | 10:00 - 12:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Kristina Norhammar | Utbildningsberedningen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-04 | 13:00 - 14:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Maria Pemsel | Estetavdelningsmöte | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 |
P371, Arrhenius hus P, Vån 3 P373, Arrhenius hus P, Vån 3 P374 (Röda rummet), Arrhenius hus P, Vån 3 |
Maria Pemsel | Didaktiskt forum, estetavdelningen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-05 | 14:00 - 15:30 | F4204, Södra huset F, Vån 4 | Anna Green | 10%-seminarium i språkdidaktik | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-10 | 09:00 - 12:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Forskningsberedning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-11 | 09:00 - 10:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Kristina Norhammar | Kursplanegrupp för Ma NV SO | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karin Sheikhi | Avdelningsmöte SVA | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Karin Boberg | VFU-kursråd | ||||||||||||||||||||||||||
v 38, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-17 | 09:30 - 12:00 | Gula Villan |
Rum: Minerva Institutionsstyrelsen |
|||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | HS seminarium | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-18 | 13:00 - 14:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Joakim Sigvardson | Ämnesmöte modes | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E904 (Södra huset), Södra huset E, Vån 9 | Eva Nilson | Ämnesmöte Svenska | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Ann-Sofie Jägerskog | HumSam SA-handledarkollegium | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | P364, Arrhenius hus P, Vån 3 | Lars Forsberg | Avdelningsmöte med didaktiskt forum NVdid- avdelning | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | E904 (Södra huset), Södra huset E, Vån 9 | Eva Nilson | Forskningsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
v 39, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-24 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Meddelas senare | Christine Uhrlander | TA-möte | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Lisa Österling | KPU programrådsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-25 | 13:15 - 16:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Susanne Ekström | Didaktiskt forum, Madid-avd. | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-26 | 15:00 - 16:30 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 |
Joakim Wendell, KAU, presenterar forskningsöversikt från SkolFi Historisk förståelse Öppet sem - HS-avdelningen |
|||||||||||||||||||||||||
v 40, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-01 | 10:00 - 12:00 | Gula Villan | Kristina Norhammar |
Rum: Minerva Utbildningsberedningen |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-02 | 13:00 - 15:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Ann-Sofie Jägerskog | Avdelningsmöte hum/sam | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-08 | 13:00 - 14:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-09 | 13:00 - 13:45 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Tore Nilsson | Handledarkollegium språkdidaktik | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Tore Nilsson | Ämnesforskarkollegium Språkdidaktik | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-10 | 14:30 - 17:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Forskningsseminarium | Cecilia Lundholm |
Forskargrupp Begreppsbildning. Tid: 15-16.30, start med fika kl 14.30. |
|||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-11 | 13:00 - 15:00 | Sal 720, Frescati backe, ingång 19 F, Vån 1 | Catrin Björck | Licputation A Segelman FoBoS | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-15 | 09:30 - 12:00 | Gula Villan |
Rum: Minerva Institutionsstyrelsen |
|||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | HS seminarium | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-16 | 09:00 - 10:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Kristina Norhammar | Kursplanegrupp för Ma NV SO | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | D271, Södra huset D, Vån 2 | Joakim Sigvardson | Ämnesmöte modes | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E249, Arrhenius hus E, Vån 2 | Maria Pemsel | Estetavdelningsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | F231, Södra huset F, Vån 2 | Eva Nilson | Ämnesmöte Svenska | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E904 (Södra huset), Södra huset E, Vån 9 | Karin Sheikhi | Avdelningsmöte SVA | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | P364, Arrhenius hus P, Vån 3 | Lars Forsberg | Avdelningsmöte med didaktiskt forum NVdid- avdelning | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Susanne Ekström | Avdelningsmöte med förlängt avdelningsmöte för F-6 och ÄL, Madid-avdelning | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | F231, Södra huset F, Vån 2 | Eva Nilson | Forskningsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 |
P371, Arrhenius hus P, Vån 3 P373, Arrhenius hus P, Vån 3 P374 (Röda rummet), Arrhenius hus P, Vån 3 |
Maria Pemsel | Didaktiskt forum, estetavdelningen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-17 | 09:00 - 12:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Christine Uhrlander | Introduktion för nyanställda | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-22 | 09:00 - 12:00 | Gula Villan |
Rum: Ninox Forskningsberedning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-23 | 13:15 - 16:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Susanne Ekström | Didaktiskt forum, Madid-avd. | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Meddelas senare |
Lars Forsberg Ola Palm |
För intresserade lärare; Digitala verktyg i lärarutbildningen | ||||||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-05 | 10:00 - 12:00 | Gula Villan | Kristina Norhammar |
Rum: Minerva Utbildningsberedningen |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Lisa Österling | KPU programrådsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-06 | 13:00 - 15:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Ann-Sofie Jägerskog | Avdelningsmöte hum/sam | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 14:30 - 17:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Forskningsseminarium | Cecilia Lundholm | Forskargrupp Begreppsbildning. Tid: 15-16.30, start med fika kl 14.30. | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-12 | 15:00 - 16:30 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | HS seminarium | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-13 | 09:00 - 10:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Kristina Norhammar | Kursplanegrupp för Ma NV SO | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E249, Arrhenius hus E, Vån 2 | Maria Pemsel | Estetavdelningsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karin Sheikhi | Avdelningsmöte SVA | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Joakim Sigvardson | Ämnesmöte modes | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E904 (Södra huset), Södra huset E, Vån 9 | Eva Nilson | Ämnesmöte Svenska | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | E904 (Södra huset), Södra huset E, Vån 9 | Eva Nilson | Forskningsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 |
P371, Arrhenius hus P, Vån 3 P373, Arrhenius hus P, Vån 3 P374 (Röda rummet), Arrhenius hus P, Vån 3 |
Maria Pemsel | Didaktiskt forum, estetavdelningen | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-19 | 09:30 - 12:00 | Gula Villan |
Rum: Minerva Institutionsstyrelsen |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-20 | 13:15 - 16:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Karin Boberg | VFU-kursråd | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Angelica Granqvist | 90%-seminarium | ||||||||||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-27 | 13:00 - 13:45 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Tore Nilsson | Handledarkollegium språkdidaktik | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Tore Nilsson | Ämnesforskarkollegium Språkdidaktik | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 |
Lotta Jankell presenterar sin avhandling med fokus på system Öppet sem - HS-avdelningen |
|||||||||||||||||||||||||||
v 49, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-03 | 10:00 - 12:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Kristina Norhammar | Utbildningsberedningen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Meddelas senare | Christine Uhrlander | TA-möte | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-04 | 13:00 - 13:45 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Tore Nilsson | Handledarkollegium språkdidaktik | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Meddelas senare |
Lars Forsberg Ola Palm |
För intresserade lärare; Digitala verktyg i lärarutbildningen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Tore Nilsson | Ämnesforskarkollegium Språkdidaktik | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-05 | 14:30 - 17:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Forskningsseminarium | Forskargrupp Begreppsbildning. Tid: 15-16.30, start med fika kl 14.30. | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-10 | 09:00 - 12:00 | Gula Villan |
Rum: Ninox Forskningsberedning |
|||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Lisa Österling | KPU programrådsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | HS seminarium | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-11 | 09:00 - 10:00 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Kristina Norhammar | Kursplanegrupp för Ma NV SO | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karin Sheikhi | Avdelningsmöte SVA | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Joakim Sigvardson | Ämnesmöte modes | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E904 (Södra huset), Södra huset E, Vån 9 | Eva Nilson | Ämnesmöte Svenska | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | P402 (Svend Pedersen, fjärrmötesrum), Arrhenius hus P, Vån 4 | Maria Pemsel | Estetavdelningsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | P302, Arrhenius hus P, Vån 3 | Ann-Sofie Jägerskog | Avdelningsmöte hum/sam | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | P364, Arrhenius hus P, Vån 3 | Susanne Ekström | Avdelningsmöte med förlängt avdelningsmöte för F-6 och ÄL, Madid-avdelning | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | P464, Arrhenius hus P, Vån 4 | Lars Forsberg | Avdelningsmöte med didaktiskt forum NVdid- avdelning | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | E904 (Södra huset), Södra huset E, Vån 9 | Eva Nilson | Forskningsmöte | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 |
P371, Arrhenius hus P, Vån 3 P373, Arrhenius hus P, Vån 3 P374 (Röda rummet), Arrhenius hus P, Vån 3 |
Maria Pemsel | Didaktiskt forum, estetavdelningen | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-17 | 09:30 - 12:00 | Gula Villan |
Rum: Minerva Institutionsstyrelsen |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-18 | 13:00 - 15:00 | Se bokningskommentar | Christine Uhrlander |
Personalmöte för hela institutionen Lokal: Aula Magna |
||||||||||||||||||||||||
v 3, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-01-14 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
v 5, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-01-28 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
v 7, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-02-11 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
v 11, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-03-11 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
v 13, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-03-25 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
v 15, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-04-08 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
v 17, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-04-22 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
v 19, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-05-06 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
v 21, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-05-20 | 13:00 - 14:30 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Högre sem språkdidaktik |
Ändrad senaste dygnet.