Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Kurstillfälle |
Delkurs, Moment |
Aktivitet |
Lärare |
Information |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 23 | Ons 2024-06-05 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Pärlan, Albano Hus 1, Vån 6 | Karta | Konferens | Mattias Heldner | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | LIT001 | 20040, V24, 25%, KV, DST |
Digital omtentamen Utlämning av tentamen |
Åsa Gustafsson | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | LIT006 | 20018, V24, 25%, KV, DST |
Digital omtentamen Utlämning av tentamen |
Åsa Gustafsson | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | C315, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tove Nilsson Gerholm | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | B4108, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Beata Megyesi | Handledningsmöte | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Disputation | Nora Duggan | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B4108, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Möte | Ingela Holmström | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | C315, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Övrigt | Alexander Näslund | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | B4108, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Krister Schönström | Betygsnämnden Noras disputation | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-06-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | via Athena |
LIT150 LIT153 |
20043, V24, 50%, DAG, DST 20046, V24, 50%, DAG, DST |
Teckenspråk i användning |
Inlämning Omexamination Webbaserat |
||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-06-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | LIT003 | 20041, V24, 25%, KV, DST |
Hemtentamen Omskrivning Utlämning av tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 09:30 | LIT003 | 20041, V24, 25%, KV, DST |
Praktik Omexamination Utlämning av tentamen |
||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 11:30 | C315, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Hatice Zora | Meeting | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | B4108, Södra huset B, Vån 4 | Karta | Möte | Ingela Holmström | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | via Zoom | LIT006 | 20018, V24, 25%, KV, DST |
Praktik Omexamination |
Åsa Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
v 24 | Mån 2024-06-10 v 24 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 |
E231, Språkparken, Södra huset E, Vån 2 E279, Språkbubblan, Södra huset E, Vån 2 |
Karta | Konferens | Amanda Kann | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | LIT001 | 20040, V24, 25%, KV, DST |
Inlämning Digital omtentamen |
Åsa Gustafsson | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | LIT006 | 20018, V24, 25%, KV, DST |
Inlämning Digital omtentamen |
Åsa Gustafsson | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | KÖL-M244, Arrhenius KÖL, Vån 2 | Karta | Forskningsseminarium | Rita Almeida | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C315, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Tove Nilsson Gerholm | WiP_barnspråk | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C315, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Möte | Ingela Holmström | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Doktorandkonferens | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | via Zoom | LIT001 | 20040, V24, 25%, KV, DST |
Praktik Omexamination |
Åsa Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-06-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Semester | Krister Schönström | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 18:00 |
E231, Språkparken, Södra huset E, Vån 2 E279, Språkbubblan, Södra huset E, Vån 2 |
Karta | Konferens | Amanda Kann | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | LIT003 | 20041, V24, 25%, KV, DST |
Inlämning Praktik Omexamination |
||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C307, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Institutionsstyrelsemöte |
Ingela Holmström Mattias Heldner |
|||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Institutionsstyrelsemöte | Eira Balkstam | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | C315, Södra huset C, Vån 3 | Karta | Robert Mikael Östling | Dalimöte | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Hörsal 9, Södra huset D, Vån 3 | Karta | Doktorandkonferens |
Kurskod | Namn |
LIT001 | Teckenspråk - lär dig grunderna I |
LIT003 | Teckenspråk - lär dig grunderna II |
LIT006 | Introduktionskurs i teckenspråk för lärarstudenter |
Kurskod | Namn |
LIT150 | Teckenspråkslingvistik II |
LIT153 | Teckenspråk i användning |
Ändrad senaste dygnet.