Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurstillfälle |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Tentamenssal |
Tentamensnamn |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 19, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-10 | 09:00 - 12:30 | via Athena | 28020, V24, 75%, DAG, DST | Alla | Eunah Kim | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-05-12 | 23:45 - 00:00 |
via Athena via Zoom |
28035, V24, 50%, DAG, DST | Jaqueline Berndt | Final submission | |||||||||||||||||||||||
v 20, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-13 | 08:00 - 13:00 | F363, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28030, V24, 75%, DAG, NML | Grupp A2 | Eriko Seto Norrgård | Presentation 3 | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F487, Södra huset F, Vån 4 | Karta | 28015, V24, 100%, DAG, NML | Alla | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta |
28001, V24, 100%, DAG, NML 28006, V24, 100%, DAG, NML 28009, V24, 100%, DAG, NML |
Alla | Astrid Ottosson al Bitar | L5 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28016, V24, 100%, DAG, NML | Ingela Jin | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | 28033, V24, 50%, DAG, NML | Eunah Kim | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F239, Södra huset F, Vån 2 | Karta | 28015, V24, 100%, DAG, NML | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | 28031, V24, 50%, DAG, DST | Stina Jelbring | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-14 | 08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | 28021, V24, 75%, DAG, NML | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gabriel Jonsson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | JKB442 Koreanska IV - Läsfärdighet 2-copy | |||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | 28021, V24, 75%, DAG, NML | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gabriel Jonsson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | JKB442 Koreanska IV - Läsfärdighet 2-copy | |||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | via Athena | 28033, V24, 50%, DAG, NML | Eunah Kim | Hemtentamen publiceras i Athena | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | E331, Södra huset E, Vån 3 | Karta | 28030, V24, 75%, DAG, NML | Grupp A1 | Eriko Seto Norrgård | Presentation 3 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F220, Södra huset F, Vån 2 | Karta | 28013, V24, 50%, DAG, NML | Gabriel Jonsson | L9 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F347, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28016, V24, 100%, DAG, NML | Yingchun Xu | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28015, V24, 100%, DAG, NML | Grupp B | Ingela Jin | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28009, V24, 100%, DAG, NML | Alla | Samim Elias | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F379, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28015, V24, 100%, DAG, NML | Grupp A | Hailin Wang | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F307, Södra huset F, Vån 3 | Karta |
28016, V24, 100%, DAG, NML 28019, V24, 50%, DAG, NML |
Irmgard Schweiger | |||||||||||||||||||||||||
23:30 - 23:45 | via Athena |
28000, V24, 100%, DAG, NML 28002, V24, 100%, DAG, NML |
Elie Wardini | Inlämning av färdig uppsats | |||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
28000, V24, 100%, DAG, NML 28002, V24, 100%, DAG, NML 28003, V24, 100%, DAG, NML 28004, V24, 100%, DAG, NML |
Elie Wardini Isa Blumi |
Submission of final version of thesis | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-15 | 08:30 - 09:30 | Ingen lokal | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F220, Södra huset F, Vån 2 | Karta | 28015, V24, 100%, DAG, NML | Alla | Yingchun Xu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F339, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28026, V24, 25%, DAG, NML | Hailin Wang | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F363, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28032, V24, 75%, DAG, NML | Eriko Seto Norrgård | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28010, V24, 100%, DAG, NML | Astrid Ottosson al Bitar | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F679 (Adjunktrummet), Södra huset F | Karta | Kyungsook Kang | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Hörsal 12, Södra huset F, Vån 2 | Karta | 28030, V24, 75%, DAG, NML | Jaqueline Berndt | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28016, V24, 100%, DAG, NML | Yingchun Xu | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | 28031, V24, 50%, DAG, DST | Stina Jelbring | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28030, V24, 75%, DAG, NML | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | F610 (Konferensrummet), Södra huset F | Karta | Monika Gänssbauer | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-16 | 08:00 - 12:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | 28030, V24, 75%, DAG, NML | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gunnar Jinmei Linder | Papperstentamen | exam.timeedit.com | JKA223 Japanska II - Grammatik II-copy | |||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | 28030, V24, 75%, DAG, NML | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gunnar Jinmei Linder | Papperstentamen | exam.timeedit.com | JKA223 Japanska II - Grammatik II-copy | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | 28030, V24, 75%, DAG, NML | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gunnar Jinmei Linder | Papperstentamen | exam.timeedit.com | JKA223 Japanska II - Grammatik II-copy | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F413, Södra huset F, Vån 4 | Karta |
28001, V24, 100%, DAG, NML 28006, V24, 100%, DAG, NML 28009, V24, 100%, DAG, NML |
Alla | Astrid Ottosson al Bitar | L6 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28029, V24, 100%, DAG, NML | Jaqueline Berndt | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | F379, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 28009, V24, 100%, DAG, NML | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F610 (Konferensrummet), Södra huset F | Karta | Gunnar Jinmei Linder | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | via Zoom | 28040, V24, 50%, DAG, DST | Samim Elias | L9 |
Kurskod | Namn |
ABAG06 | Arabiska med inriktning mot Mellanöstern- och Nordafrikastudier - kandidatkurs |
ABAGO2 | Arabiska med inriktning mot Mellanöstern- och Nordafrikastudier II |
ABAGO4 | Arabiska med inriktning mot Mellanöstern- och Nordafrikastudier IV |
ABAPGF | Modern arabisk poesi |
ABMEXA | Mellanösterns språk och kulturer, arabiska - masterkurs |
ABMEXO | Mellanösterns språk och kulturer, områdesstudier - masterkurs |
ABMG04 | Mellanöstern- och Nordafrikastudier - kandidatkurs |
ABMGF7 | Mellanösterns litteratur |
ABMGO2 | Mellanöstern- och Nordafrikastudier II |
ABMRAF | Mänskliga rättigheter i Mellanöstern, Turkiet och Östasien |
JKA223 | Japanska II |
JKA443 | Japanska IV |
Kurskod | Namn |
JKA663 | Japanska - kandidatkurs |
JKA935 | Queer Asien |
JKA980 | Klassisk japanska I |
JKB222 | Koreanska II |
JKB442 | Koreanska IV |
JKB925 | Koreansk populärkultur i en global kontext |
KI1316 | Dåtid - nutid - framtid: Litteratur från Kina, Taiwan och Hongkong |
KI2402 | Kinesiska II |
KI4402 | Kinesiska IV |
KI8200 | Avancerad kinesiska II |