B554, Södra huset B, Vån 5, Möte, Cecilia von Mentzingen
10:00
09:00
C585, Södra huset C, Vån 5, ES330A, ES3310, ES3LP1, ES3LPA, 07072, V24, 100%, DAG, NML, 07073, V24, 50%, DAG, NML, 07085, V24, 25%, DAG, NML, 07593, H22, 50%, DAG, NML, 07836, V23, 100%, DAG, NML, 07837, V23, 100%, DAG, NML, 70029, V24, 100%, DAG, NML, 70030, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Juan Carlos Cruz Suárez
11:00
09:00
B522A, Södra huset B, Vån 5, B522B, Södra huset B, Vån 5, ES130A, ES1LP2, 07068, V24, 100%, DAG, NML, 70022, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Carla Noemi Alanis
11:00
09:00
C512, Södra huset C, Vån 5, ES030A, 07059, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Tamara Strugo
11:00
09:00
LAIS Bibliotek, Södra huset B, Vån 5, via Zoom, LA4411, 07055, V24, 100%, DAG, DST, 07107, V24, 100%, DAG, NML, Seminarium, Webbaserat, Christophe Premat, See Zoom link in Athena. Seminar 2.
11:00
09:00
C512, Södra huset C, Vån 5, ES030A, 07059, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Tamara Strugo
11:00
09:00
B522B, Södra huset B, Vån 5, ES330A, ES3EXK, ES3LP1, ES3LPA, ES3SUM, 07067, V24, 25%, DAG, NML, 07072, V24, 100%, DAG, NML, 07073, V24, 50%, DAG, NML, 07593, H22, 50%, DAG, NML, 07836, V23, 100%, DAG, NML, 07837, V23, 100%, DAG, NML, 70029, V24, 100%, DAG, NML, 70030, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Rakel Österberg, undervisning via zoom
11:00
09:00
LAIS Bibliotek, Södra huset B, Vån 5, via Zoom, LA4411, 07055, V24, 100%, DAG, DST, 07107, V24, 100%, DAG, NML, Seminarium, Webbaserat, Christophe Premat, See Zoom link in Athena. Seminar 3. Oral examination
11:00
09:00
LAIS Bibliotek, Södra huset B, Vån 5, LA8102, LA8104, 07086, V24, 50%, DAG, NML, 07130, V24, 50%, DAG, NML, Undervisning, Andrés Rivarola Puntigliano
11:00
09:00
B522A, Södra huset B, Vån 5, B522B, Södra huset B, Vån 5, FR130B, FR1LP2, FR1UL1, FR1VA1, 07004, V24, 100%, BLA, NML, 07922, H23, 50%, BLA, NML, 70004, V24, 100%, BLA, NML, 70007, V24, 100%, BLA, NML, 70009, V24, 100%, BLA, NML, Seminarium, Hans Färnlöf, Inlämningsuppgift (omprov) öppnas 9 maj och lämnas in 13 maj., Examination:
13:00
11:00
C512, Södra huset C, Vån 5, PO230A, 07046, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Anna Jon-And
13:00
11:00
B471, Södra huset B, Vån 4, KSB020, 07126, V24, 50%, DAG, NML, Undervisning, Maria Plaza
13:00
11:00
B479, Södra huset B, Vån 4, IT230A, ITLIH2, 07031, V24, 100%, BLA, NML, 07043, V24, 25%, DAG, NML, Seminarium, Anna Plebani
13:00
11:00
C512, Södra huset C, Vån 5, PO130A, 07049, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Vera Cristina Faias Fonseca de Carvalho
13:00
11:00
C585, Södra huset C, Vån 5, ES4304, ES4LP1, ESK30A, 07007, H23, 50%, DAG, NML, 07061, V24, 100%, DAG, NML, 07062, V24, 50%, DAG, NML, 07079, V24, 25%, DAG, NML, 07840, V23, 100%, DAG, NML, 70031, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Juan Carlos Cruz Suárez
13:00
11:00
C512, Södra huset C, Vån 5, PO130A, 07049, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Vera Cristina Faias Fonseca de Carvalho
13:00
11:00
B554, Södra huset B, Vån 5, IT230A, 07031, V24, 100%, BLA, NML
13:00
11:00
LAIS Bibliotek, Södra huset B, Vån 5, Europadagen Franska
14:00
11:00
LAIS Bibliotek, Södra huset B, Vån 5
14:00
11:00
B479, Södra huset B, Vån 4, KSB010, 07128, V24, 25%, DAG, NML, Undervisning, Alexander Andrée
15:00
13:00
C512, Södra huset C, Vån 5, PO130A, 07049, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Vera Cristina Faias Fonseca de Carvalho
15:00
13:00
B522A, Södra huset B, Vån 5, IT130B, IT1LP2, ITLIT1, 07027, V24, 50%, DAG, NML, 07030, V24, 100%, BLA, NML, 07861, V23, 100%, BLA, NML, 70014, V24, 100%, BLA, NML, 70018, V24, 100%, BLA, NML, Seminarium, Anna Plebani
15:00
13:00
B522A, Södra huset B, Vån 5, B522B, Södra huset B, Vån 5, ES130A, ES1INT, ES1LP2, 07068, V24, 100%, DAG, NML, 07426, V22, 100%, DAG, NML, 70022, V24, 100%, DAG, NML, OM287, V24, 100%, DAG, NML, Föreläsning, Rakel Österberg
15:00
13:00
C585, Södra huset C, Vån 5, ES330A, ES3EXK, ES3LDP, ES3LPA, 07063, V24, 50%, DAG, NML, 07072, V24, 100%, DAG, NML, 07073, V24, 50%, DAG, NML, 07593, H22, 50%, DAG, NML, 07837, V23, 100%, DAG, NML, 70030, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Maria Bernal Linnersand
15:00
13:00
B479, Södra huset B, Vån 4, via Zoom, RS72EL, 07106, V24, 50%, DAG, NML, 07114, V24, 50%, DAG, NML, 07735, V23, 50%, DAG, NML, Undervisning, Tzortzis Ikonomou
15:00
13:00
B471, Södra huset B, Vån 4, IT230A, IT24UZ, IT2LP1, ITGRS2, 07019, V24, 25%, DAG, NML, 07031, V24, 100%, BLA, NML, 07131, V24, 100%, BLA, NML, 70019, V24, 100%, BLA, NML, Övning, Anna Plebani
15:00
13:00
B522B, Södra huset B, Vån 5, ES130A, ES1LP2, 07068, V24, 100%, DAG, NML, 07426, V22, 100%, DAG, NML, 70022, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Tamara Strugo, Språkstrukturövningar.
15:00
13:00
C585, Södra huset C, Vån 5, ES030A, 07059, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Juan Carlos Cruz Suárez
15:00
13:00
C569, Södra huset C, Vån 5, KSB030, 07127, V24, 50%, DAG, NML, Undervisning, Alexander Andrée
15:00
13:00
B471, Södra huset B, Vån 4, FR230B, FR2ULW, FR2VAB, 07007, V24, 100%, BLA, NML, 07950, H23, 50%, BLA, NML, 70005, V24, 100%, BLA, NML, 70008, V24, 100%, BLA, NML, Seminarium, Hans Färnlöf
15:00
13:00
B554, Södra huset B, Vån 5, FR775Z, FRK30B, 07011, V24, 50%, DAG, NML, 07012, V24, 100%, DAG, NML, 70002, V24, 100%, DAG, NML, 70003, V24, 50%, DAG, NML, Christophe Premat
15:00
13:00
B479, Södra huset B, Vån 4, KSB010, 07128, V24, 25%, DAG, NML, Amanuensmottagning, Per Magnus Jiewertz
16:00
15:00
LAIS Bibliotek, Södra huset B, Vån 5, LA3300, 07096, V24, 100%, DAG, NML, 07109, V24, 100%, DAG, NML, Seminarium, Thais Machado Borges
16:00
15:00
C512, Södra huset C, Vån 5, PO230A, 07012, H23, 50%, BLA, NML, 07046, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Nuno De Sousa Coutinho Berkeley Cotter
17:00
15:00
B522A, Södra huset B, Vån 5, B522B, Södra huset B, Vån 5, LAS200, 07041, V24, 100%, DAG, NML, Magnus Lembke
17:00
15:00
C512, Södra huset C, Vån 5, PO230A, 07012, H23, 50%, BLA, NML, 07046, V24, 100%, DAG, NML, Undervisning, Nuno De Sousa Coutinho Berkeley Cotter
17:00
15:00
LAIS Bibliotek, Södra huset B, Vån 5, LA8101, LA8103, 07113, V24, 50%, DAG, NML, 07135, V24, 50%, DAG, NML, 07143, V24, 50%, DAG, NML, 70032, V24, 50%, DAG, NML, Seminarium, Andrés Rivarola Puntigliano
18:00
15:00
B479, Södra huset B, Vån 4, Alexander Andrée
17:00
15:30
B471, Södra huset B, Vån 4, KSA020, 07087, H23, 50%, BLA, NML, 07089, V24, 50%, BLA, NML, Undervisning, Denis Michael Searby
18:00
16:00
B522A, Södra huset B, Vån 5, B522B, Södra huset B, Vån 5, KS80KL, 07097, V24, 25%, BLA, NML, Undervisning, Alexander Andrée, Maria Plaza
19:00
17:00
B522A, Södra huset B, Vån 5, IT130B, IT1LP2, ITSMP1, 07030, V24, 100%, BLA, NML, 07056, V24, 25%, KV, NML, 70014, V24, 100%, BLA, NML, 70018, V24, 100%, BLA, NML, Seminarium, Anna Ingeborg Gudmundson, Anna Plebani
20:00
18:00
B522B, Södra huset B, Vån 5, IT130B, IT1LP2, ITKHS1, 07026, V24, 25%, KV, NML, 07030, V24, 100%, BLA, NML, 70014, V24, 100%, BLA, NML, 70018, V24, 100%, BLA, NML, Obligatorisk närvaro, Seminarium, Anna Plebani, Tzortzis Ikonomou, En författare presenteras på lektionstid.
Information finns på Athena., Muntlig redovisning
20:00
18:00