Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Aktivitet |
Lärare |
Tentamenssal |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 24, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-06-10 | 09:00 - 13:00 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | JK0500 |
Seminarium Frivilligt |
Monika Gänssbauer | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:15 | F681 (Lilla rummet), Södra huset F | Karta | Doktorandkurs | Paolo Nordera | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F363, Södra huset F, Vån 3 | Karta | JKB662 | Examinationsseminarium |
Eunah Kim Gabriel Jonsson Sonja Häussler |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F610 (Konferensrummet), Södra huset F | Karta | Möte | Eriko Seto Norrgård | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-11 | 09:00 - 12:00 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | JKA663 | Examinationsseminarium | Jaqueline Berndt | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JKA223 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Stina Jelbring | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | JKA223 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Stina Jelbring | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||||
09:45 - 13:15 | F610 (Konferensrummet), Södra huset F | Karta | Tentamen | Johan Fresk | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F363, Södra huset F, Vån 3 | Karta | JKB662 | Examinationsseminarium |
Eunah Kim Gabriel Jonsson Sonja Häussler |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | JKA663 | Examinationsseminarium | Jaqueline Berndt | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F363, Södra huset F, Vån 3 | Karta | JKB662 | Examinationsseminarium |
Eunah Kim Gabriel Jonsson Sonja Häussler |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | via Athena | ABAPGF | Digital tentamen | Samim Elias | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-12 | 09:00 - 11:00 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | JKA223 | Frivilligt | Jaqueline Berndt | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | F610 (Konferensrummet), Södra huset F | Karta | Möte | Eunah Kim | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | F355, Södra huset F, Vån 3 | Karta | JKA663 | Examinationsseminarium | Jaqueline Berndt | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | KI2402 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Hailin Wang | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | KI8200 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Hailin Wang | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | JKB442 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gabriel Jonsson | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | KI8200 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Hailin Wang | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | F610 (Konferensrummet), Södra huset F | Karta | Institutionsstyrelsemöte | Johan Fresk | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-06-13 | 09:00 - 17:00 | F487, Södra huset F, Vån 4 | Karta | JK0500 | Examinationsseminarium | Monika Gänssbauer | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | F610 (Konferensrummet), Södra huset F | Karta | JK0500 | Examinationsseminarium | Stina Jelbring | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-06-14 | 08:00 - 12:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | JKA223 | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gunnar Jinmei Linder | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||||
Sön | 2024-06-16 | 23:45 - 00:00 | via Athena | JKA917 | Inlämning | Gunnar Jinmei Linder |
Kurskod | Namn |
ABAPGF | Modern arabisk poesi |
JK0500 | Asiens språk och kulturer - masterkurs |
JKA223 | Japanska II |
JKA663 | Japanska - kandidatkurs |
JKA917 | Japans historia före 1868 |
Kurskod | Namn |
JKB442 | Koreanska IV |
JKB662 | Koreanska - kandidatkurs |
KI2402 | Kinesiska II |
KI8200 | Avancerad kinesiska II |
Ändrad senaste dygnet.