Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Kurstillfälle |
Delkurs, Moment |
Aktivitet |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Tentamenssal |
|||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 3, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-15 | 13:00 - 15:00 | D299, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Introduktion | Alla grupper |
Anders Eklund Perruchon Susanna Melin Verena Kraus |
||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-16 | 09:00 - 12:00 | D307, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-18 | 13:00 - 16:00 | B487, Södra huset B, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
v 4, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-23 | 09:00 - 12:00 | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | INSTÄLLT | ||||||||||||||||||||
Tors | 2024-01-25 | 13:00 - 16:00 | F331, Södra huset F, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
Fre | 2024-01-26 | 10:00 - 12:00 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
v 5, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-01-29 | 13:00 - 16:00 | F379, Södra huset F, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Tis | 2024-01-30 | 13:00 - 16:00 | D315, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Ons | 2024-01-31 | 13:00 - 15:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-02-01 | 09:00 - 12:00 | D220, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
v 6, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-02-05 | 13:00 - 15:00 | D416, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Ordförråd och ordbildning | Föreläsning | Alla grupper | Anders Eklund Perruchon | Föreläsning 1 | ||||||||||||||||||
Tis | 2024-02-06 | 13:00 - 16:00 | D215, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-02-08 | 13:00 - 15:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 |
E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E |
Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-02-09 | 09:00 - 10:30 | D247, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | Hörförståelse 1 | ||||||||||||||||||||
v 7, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-02-12 | 13:00 - 16:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon |
OBLIGATORISK UPPGIFT LÄSFÖRSTÅELSE 1 |
||||||||||||||||||
Tors | 2024-02-15 | 13:00 - 15:00 | F389, Södra huset F, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Ordförråd och ordbildning | Föreläsning | Alla grupper | Anders Eklund Perruchon | Föreläsning 2 | ||||||||||||||||||
Fre | 2024-02-16 | 09:00 - 12:00 | D247, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
v 8, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-02-19 | 09:00 - 12:00 | D320, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Tis | 2024-02-20 | 10:00 - 12:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
Ons | 2024-02-21 | 13:00 - 15:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | OBLIGATORISK UPPGIFT | ||||||||||||||||||||
Fre | 2024-02-23 | 09:00 - 12:00 | E397, Södra huset E, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
v 9, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-02-26 | 13:00 - 16:00 | D307, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Ons | 2024-02-28 | 09:00 - 12:00 | D247, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | INSTÄLLD | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-02-29 | 13:00 - 16:00 | B419, Södra huset B, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Ordförråd och ordbildning | Föreläsning | Alla grupper | Anders Eklund Perruchon | Föreläsning 3 | ||||||||||||||||||
v 10, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-03-04 | 13:00 - 16:00 | F397, Södra huset F, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Ons | 2024-03-06 | 13:00 - 16:00 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-03-07 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 30, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
v 11, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-03-11 | 09:00 - 12:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | E420, Södra huset E, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-03-13 | 09:00 - 12:00 | D247, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
Fre | 2024-03-15 | 09:00 - 11:00 | D480, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Ordförråd och ordbildning | Föreläsning | Alla grupper | Anders Eklund Perruchon | Föreläsning 4 | ||||||||||||||||||
v 12, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-03-19 | 13:00 - 16:00 | D320, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-03-21 | 09:00 - 12:00 |
via Zoom Webbaserad undervisning |
NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | Seminariet i Zoom | |||||||||||||||||||
v 13, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-03-25 | 13:00 - 15:00 | E319, Södra huset E, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Ordförråd och ordbildning | Föreläsning | Alla grupper | Anders Eklund Perruchon | Föreläsning 5 | ||||||||||||||||||
Tis | 2024-03-26 | 13:00 - 15:00 | D247, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | Hörförståelse 2 | ||||||||||||||||||||
Ons | 2024-03-27 | 13:00 - 15:00 | C497, Södra huset C, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-03-28 | 09:00 - 11:00 | D320, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon |
- Uppsats 2 - Läsförståelse 2 Endast svensk-svensk ordbok (inte tvåspråkig!) är tillåten. Ordböcker och lexikon online är INTE tillåtna. Obligatorisk uppgift |
||||||||||||||||||||
v 14, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-04-02 | 09:00 - 12:00 | F315, Södra huset F, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-04-04 | 09:00 - 11:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 |
E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E |
Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | F487, Södra huset F, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||||
v 15, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-04-09 | 13:00 - 16:00 | F231, Södra huset F, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-04-11 | 13:00 - 16:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
v 16, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-04-16 | 13:00 - 16:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Ons | 2024-04-17 | 13:00 - 16:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-04-18 | 09:00 - 11:00 | D271, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | OBLIGATORISK UPPGIFT | ||||||||||||||||||||
v 17, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-04-22 | 13:00 - 15:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 |
E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E |
Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-04-23 | 09:00 - 12:00 | D373, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-04-25 | 09:00 - 12:00 | D271, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
v 18, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-04-29 | 09:00 - 12:00 | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | INSTÄLLT | ||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-02 | 13:00 - 15:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 |
E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E |
Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-03 | 09:00 - 12:00 | D365, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
v 19, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-06 | 13:00 - 16:00 | D389, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | OBLIGATORISK UPPGIFT LÄSFÖRSTÅELSE 2 | ||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-08 | 08:00 - 10:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Ordförråd och ordbildning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Anders Eklund Perruchon | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Ordförråd och ordbildning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Anders Eklund Perruchon | Papperstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
v 20, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-14 | 13:00 - 15:00 | D373, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-15 | 13:00 - 16:00 | D289, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Föreläsning | Alla grupper | Sten Magnus Petri | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-16 | 09:00 - 12:00 | D373, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | D373, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Susanna Melin | |||||||||||||||||||||
v 21, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-20 | 13:00 - 16:00 | D271, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-22 | 09:00 - 12:00 | D480, Södra huset D, Vån 4 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse I Skriftlig färdighet och läsförståelse II |
Seminarium | Grupp 2 | Anders Eklund Perruchon | |||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-24 | 08:00 - 10:30 | Värtasalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Sten Magnus Petri | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||
08:00 - 10:30 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Sten Magnus Petri | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
v 22, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-27 | 08:00 - 09:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Skriftlig färdighet och läsförståelse II | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper |
Anders Eklund Perruchon Jonas Kauppi |
Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Skriftlig färdighet och läsförståelse II | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper |
Anders Eklund Perruchon Jonas Kauppi |
Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Brunnsvikssalen, Södra huset A, Vån 5 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Skriftlig färdighet och läsförståelse II | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper |
Anders Eklund Perruchon Jonas Kauppi |
Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Skriftlig färdighet och läsförståelse II | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper |
Anders Eklund Perruchon Jonas Kauppi |
Digital salstentamen | exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-29 | 11:00 - 12:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Komplettering | Grupp 1-2 | Susanna Melin | Komplettering hörförståelse | ||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Ugglevikssalen, Södra huset E, Vån 5 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML | Ordförråd och ordbildning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Anders Eklund Perruchon |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | |||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-30 | 13:00 - 17:00 | D365, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 | 21007, V24, 100%, DAG, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Obligatorisk närvaro Muntlig examination |
Grupp 2 |
Daniel Eriksson Bjurell Jonas Kauppi |
|||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-15 | 09:00 - 10:00 | **Obestämd skrivsal | NS0222 |
21007, V24, 100%, DAG, NML 21406, H23, 50%, KV, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse II | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper |
Anders Eklund Perruchon Daniel Eriksson Bjurell Jonas Kauppi Matilda Gulbrandsen Mattsson |
Digital salstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | *Obestämd skrivsal | NS0222 |
21007, V24, 100%, DAG, NML 21406, H23, 50%, KV, NML |
Skriftlig färdighet och läsförståelse II | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper |
Anders Eklund Perruchon Daniel Eriksson Bjurell Jonas Kauppi Matilda Gulbrandsen Mattsson |
Digital salstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-16 | 08:00 - 10:30 | *Obestämd skrivsal | NS0222 |
21007, V24, 100%, DAG, NML 21406, H23, 50%, KV, NML |
Grammatik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper |
Anna Natasa Pousette Sten Magnus Petri |
Digital salstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-20 | 18:00 - 20:00 | Obestämd skrivsal | NS0222 |
21007, V24, 100%, DAG, NML 21406, H23, 50%, KV, NML |
Ordförråd och ordbildning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla grupper | Anders Eklund Perruchon |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | ||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-23 | 10:00 - 12:00 | D373, Södra huset D, Vån 3 | Karta | NS0222 |
21007, V24, 100%, DAG, NML 21406, H23, 50%, KV, NML |
Muntlig färdighet och hörförståelse I Muntlig färdighet och hörförståelse II |
Omexamination | Alla grupper | Susanna Melin |
Kurskod | Namn |
NS0222 | Svenska som främmande språk - Förberedande kurs |