Allmänt om schemat
• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil.
• Kartlänken är enbart en hänvisning till rätt byggnadsdel, och visar inte en exakt placering inom byggnaden.
• Om ditt schema verkar ofullständigt eller är tomt vänligen kontakta en kursadminsitratör på din institution.
Om rumsplacering för tentamen
• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen.
• Visas det ingen länk genomförs din tentamen hos din institution.
• Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk.
• OBS: Tentamenssalen är inte tillgänglig så länge det står "Obestämd skrivsal" som lokal för tentan. Placeringen görs i regel inte tidigare än 2 kalenderdagar före tentamensdatumet.
Tid 08:00 - 18:00
via Athena
via Zoom
JKA935
Queer Asien
Hemtentamen
Webbaserat
Jaqueline Berndt
Home exam is published
09:15
09:00
F487, Södra huset F, Vån 4
Karta
KI2402
Modern kinesiska II b
Föreläsning
Alla
Hailin Wang
12:00
10:00
F363, Södra huset F, Vån 3
Karta
JKA443
Praktisk språkfärdighet IV
Föreläsning
Eriko Seto Norrgård
12:00
10:00
F263, Södra huset F, Vån 2
Karta
KI4402
Modern kinesiska IV b
Föreläsning
Ingela Jin
12:00
10:00
F320, Södra huset F, Vån 3
Karta
JKB442
Läsfärdighet 2
Föreläsning
Gabriel Jonsson
12:00
10:00
F389, Södra huset F, Vån 3
Karta
ABAGO2
ABMGF7
ABMGO2
Mellanösterns litteratur
Föreläsning
Alla
Astrid Ottosson al Bitar
L3
12:00
10:00
F610 (Konferensrummet), Södra huset F
Karta
JKA980
Klassisk japanska I
Föreläsning
Hybrid
Stina Jelbring
12:00
10:00
F379, Södra huset F, Vån 3
Karta
ABAGO2
Supplemental Instruction
13:00
12:00
Hörsal 12, Södra huset F, Vån 2
Karta
JKA223
Japansk kultur
Seminarium
Jaqueline Berndt
15:00
13:00
F610 (Konferensrummet), Södra huset F
Karta
JKA980
Klassisk japanska I
Föreläsning
Hybrid
Stina Jelbring
15:00
13:00
F371, Södra huset F, Vån 3
Karta
JKA223
Supplemental Instruction
17:00
15:00
F610 (Konferensrummet), Södra huset F
Karta
Sektionsmöte
Jaqueline Berndt
11:30
10:00
F379, Södra huset F, Vån 3
Karta
KI2402
Praktisk språkfärdighet II b
Föreläsning
Grupp B
Ingela Jin
12:00
10:00
F363, Södra huset F, Vån 3
Karta
KI2402
Praktisk språkfärdighet II b
Föreläsning
Grupp A
Hailin Wang
12:00
10:00
F247, Södra huset F, Vån 2
Karta
KI4402
Modern kinesiska IV b
Föreläsning
Yingchun Xu
12:00
10:00
E331, Södra huset E, Vån 3
Karta
KI6402
Seminarieserie
Seminarium
Irmgard Schweiger
12:00
10:00
F397, Södra huset F, Vån 3
Karta
JKB442
Läsfärdighet 2
Föreläsning
Gabriel Jonsson
12:00
10:00
F497, Södra huset F, Vån 4
Karta
ABAGO2
ABMGF7
ABMGO2
Mellanösterns litteratur
Föreläsning
Alla
Astrid Ottosson al Bitar
L4
12:00
10:00
F363, Södra huset F, Vån 3
Karta
KI2402
Supplemental Instruction
13:00
12:00
F610 (Konferensrummet), Södra huset F
Karta
Möte
Eriko Seto Norrgård
SI meeting
14:00
13:00
F307, Södra huset F, Vån 3
Karta
KI1316
KI4402
Dåtid-nutid-framtid: Litteratur från Kina, Taiwan & Hongkong
Seminarium
Irmgard Schweiger
15:00
13:00
F363, Södra huset F, Vån 3
Karta
JKB820
Avancerad koreanska II
Föreläsning
Kyungsook Kang
15:00
13:00
F4204, Södra huset F, Vån 4
Karta
ABMRAF
Mänskliga rättigheter i Mellanöstern, Turkiet och Östasien
Föreläsning
Gabriel Jonsson
L7
15:00
13:00
Hörsal 3, Södra huset B, Vån 3
Karta
JKB925
Koreansk populärkultur i en global kontext
Föreläsning
Eunah Kim
15:00
13:00
Värtasalen, Biblioteket, Vån 6
Karta
ABAGO2
Språkfärdighet II
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
Samim Elias
Papperstentamen
exam.timeedit.com
11:00
08:00
Värtasalen, Biblioteket, Vån 6
Karta
JKA223
Kanji II
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
Stina Jelbring
Papperstentamen
exam.timeedit.com
11:00
08:00
B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3
Karta
ABAGO2
Språkfärdighet II
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
Samim Elias
Papperstentamen
exam.timeedit.com
11:00
08:00
B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3
Karta
JKA223
Kanji II
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
Stina Jelbring
Papperstentamen
exam.timeedit.com
11:00
08:00
B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3
Karta
JKA223
Kanji II
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
Stina Jelbring
Papperstentamen
exam.timeedit.com
11:00
08:00
F220, Södra huset F, Vån 2
Karta
ABMRAF
Mänskliga rättigheter i Mellanöstern, Turkiet och Östasien
Föreläsning
Gabriel Jonsson
L8
12:00
10:00
E328, Södra huset E, Vån 3
Karta
KI8200
Avancerad kinesiska II
Föreläsning
Hailin Wang
12:00
10:00
F371, Södra huset F, Vån 3
Karta
ABAGO4
Textläsning III
Föreläsning
Astrid Ottosson al Bitar
12:00
10:00
F320, Södra huset F, Vån 3
Karta
KI2402
Modern kinesiska II b
Föreläsning
Alla
Yingchun Xu
12:00
10:00
F610 (Konferensrummet), Södra huset F
Karta
Handledning
Eunah Kim
14:30
13:00
F263, Södra huset F, Vån 2
Karta
KI4402
Praktisk språkfärdighet IV
Föreläsning
Yingchun Xu
15:00
13:00
F397, Södra huset F, Vån 3
Karta
JKB442
Läsfärdighet 2
Föreläsning
Gabriel Jonsson
15:00
13:00
via Zoom
JKA980
Klassisk japanska I
Föreläsning
Webbaserat
Stina Jelbring
15:00
13:00
via Zoom
ABAPGF
Modern arabisk poesi
Föreläsning
Webbaserat
Samim Elias
L8
16:00
14:00
Värtasalen, Biblioteket, Vån 6
Karta
JKA443
Kanji IV
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
Mitsuyo Kuwano Lidén
Papperstentamen
exam.timeedit.com
18:00
14:00
B3 enskilt rum, Södra huset B, Vån 3
Karta
JKA443
Kanji IV
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
Mitsuyo Kuwano Lidén
Papperstentamen
exam.timeedit.com
18:00
14:00
F610 (Konferensrummet), Södra huset F
Karta
Möte
Gunnar Jinmei Linder
16:30
15:00
via Athena
JKB222
Modern standardkoreanska 4
Digital hemtentamen
Alla
Eunah Kim
12:30
09:00
|
ABAGO2 | Arabiska med inriktning mot Mellanöstern- och Nordafrikastudier II |
ABAGO4 | Arabiska med inriktning mot Mellanöstern- och Nordafrikastudier IV |
ABAPGF | Modern arabisk poesi |
ABMGF7 | Mellanösterns litteratur |
ABMGO2 | Mellanöstern- och Nordafrikastudier II |
ABMRAF | Mänskliga rättigheter i Mellanöstern, Turkiet och Östasien |
JKA223 | Japanska II |
JKA443 | Japanska IV |
JKA935 | Queer Asien |
JKA980 | Klassisk japanska I |
|
JKB222 | Koreanska II |
JKB442 | Koreanska IV |
JKB820 | Avancerad koreanska II |
JKB925 | Koreansk populärkultur i en global kontext |
KI1316 | Dåtid - nutid - framtid: Litteratur från Kina, Taiwan och Hongkong |
KI2402 | Kinesiska II |
KI4402 | Kinesiska IV |
KI6402 | Kinesiska - kandidatkurs |
KI8200 | Avancerad kinesiska II |