v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 26/9
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Textanalys och översättning II
Susanna Witt
17:00
14:00
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Grammatik II
Mattias Ågren
19:45
18:00
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 27/9
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 28/9
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 29/9
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Irina Malaxos
17:00
14:00
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 30/9
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 1/10
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 2/10
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 3/10
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Textanalys och översättning II
Susanna Witt
17:00
14:00
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Grammatik II
Nadezjda Zorikhina Nilsson
20:45
18:00
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 4/10
E420, Vån 4
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
SLRYLI
SLRYS2
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Susanna Witt
Lermontov, Tiuttjev, Turgenev, Gontjarov, Leskov
19:45
18:00
E420, Vån 4
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
SLRYLI
SLRYS2
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Susanna Witt
Rysk poesi på ryska och svenska
Poesikompendiet
Bodin: s. 80–122
Poesikompendiet
Bodin: s. 80–122
20:45
20:00
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 5/10
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 6/10
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Irina Malaxos
17:00
14:00
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 7/10
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 8/10
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 9/10
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 10/10
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Textanalys och översättning II
Susanna Witt
17:00
14:00
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Grammatik II
Nadezjda Zorikhina Nilsson
19:45
18:00
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 11/10
E420, Vån 4
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
SLRYLI
SLRYS2
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Susanna Witt
Dostojevskij: Anteckningar från källarhålet
19:45
18:00
E420, Vån 4
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
SLRYLI
SLRYS2
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Susanna Witt
Dostojevskij, Brott och straff
Artikelkompendiet: Bachtin
Bodin: s. 123–142
Artikelkompendiet: Bachtin
Bodin: s. 123–142
20:45
20:00
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 12/10
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 13/10
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Irina Malaxos
17:00
14:00
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 14/10
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 15/10
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 16/10
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 17/10
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Textanalys och översättning II
Susanna Witt
17:00
14:00
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Grammatik II
Mattias Ågren
19:45
18:00
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 18/10
E420, Vån 4
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
SLRYLI
SLRYS2
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Susanna Witt
Tolstoj, Anna Karenina
Artikelkompendiet: Morson
Bodin: s. 143–163
Artikelkompendiet: Morson
Bodin: s. 143–163
19:45
18:00
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 19/10
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 20/10
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Irina Malaxos
17:00
14:00
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 21/10
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 22/10
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 23/10
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 24/10
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Textanalys och översättning II
Susanna Witt
17:00
14:00
K-rummet E439, Vån 4
SLRYS2
Grammatik II
Mattias Ågren
19:45
18:00
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 25/10
F315, Vån 3
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
SLRYLI
SLRYS2
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
Susanna Witt
Tjechov, Körsbärsträdgården; början av symbolismen
Bodin: 164–176
Bodin: 164–176
19:45
18:00
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 26/10
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 27/10
E5162 Baltiska biblioteket, Vån 5
SLRYS2
Muntlig och skriftlig språkfärdighet II
Irina Malaxos
17:00
14:00
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 28/10
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 29/10
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 30/10
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 31/10
SLPO1A
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
Inläsningsvecka
OBS: Inläsningsvecka! : Ligger du efter? => Ta igen och kom ikapp!!! Annars: repetera! Det här är inte en ledig vecka! :-)
00:00
08:00
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 1/11
SLPO1A
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
Inläsningsvecka
OBS: Inläsningsvecka! : Ligger du efter? => Ta igen och kom ikapp!!! Annars: repetera! Det här är inte en ledig vecka! :-)
00:00
00:00
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 2/11
SLPO1A
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
Inläsningsvecka
OBS: Inläsningsvecka! : Ligger du efter? => Ta igen och kom ikapp!!! Annars: repetera! Det här är inte en ledig vecka! :-)
00:00
00:00
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 3/11
SLPO1A
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
Inläsningsvecka
OBS: Inläsningsvecka! : Ligger du efter? => Ta igen och kom ikapp!!! Annars: repetera! Det här är inte en ledig vecka! :-)
00:00
00:00
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 4/11
SLPO1A
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
SLPO2A
SLPOL1
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1A
SLTJ2A
SLTJE3
Inläsningsvecka
OBS: Inläsningsvecka! : Ligger du efter? => Ta igen och kom ikapp!!! Annars: repetera! Det här är inte en ledig vecka! :-)
19:00
00:00
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 5/11
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 6/11
Kurskod | Namn |
SLKPS1 | Kultur och politik i slaviska länder I |
SLPO1A | Polska I A |
SLPO2A | Polska II A |
SLPOL1 | Polska I |
SLRYLI | Rysk litteraturhistoria |
SLRYNA | Ryska för nybörjare A |
SLRYNB | Ryska för nybörjare B |
SLRYNY | Ryska för nybörjare |
Kurskod | Namn |
SLRYS1 | Ryska I |
SLRYS2 | Ryska II |
SLRYS3 | Ryska III |
SLRYS4 | Ryska - kandidatkurs |
SLTJ1A | Tjeckiska I A |
SLTJ2A | Tjeckiska II A |
SLTJE3 | Tjeckiska III |