v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2 Sep.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Ekaterina Kalinina
15
13
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3 Sep.
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4 Sep.
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5 Sep.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Agnes Gerner
12
11
Stora Redaktionen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
MK1036
MK1036
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Introduktion
Alla
13
12
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6 Sep.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Alla
Kristina Jerner Widestedt
14
12
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Ekaterina Kalinina
15
14
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 7 Sep.
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 8 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9 Sep.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Ekaterina Kalinina
13
11
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11 Sep.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Torbjörn Rolandsson
14
12
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Ekaterina Kalinina
Elitsa Ivanova
Elitsa Ivanova
16
14
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13 Sep.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Kristina Jerner Widestedt
15
13
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15 Sep.
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16 Sep.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Ekaterina Kalinina
13
11
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17 Sep.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Frågestund
Alla
Ekaterina Kalinina
11
10
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Ekaterina Kalinina
13
11
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18 Sep.
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19 Sep.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Övrigt
Alla
Emelie Jamieson
13
12
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20 Sep.
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 21 Sep.
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 22 Sep.
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23 Sep.
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Inlämning
Alla
12
12
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24 Sep.
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25 Sep.
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26 Sep.
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27 Sep.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 1-4
Carl Ritter
11
9
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 5-8
Elitsa Ivanova
13
11
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 9-12
Ulf Jonas Folke Jonsson
15
13
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 17-20
Ekaterina Kalinina
16
14
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 13-16
Carl Ritter
17
15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 28 Sep.
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 29 Sep.
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30 Sep.
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1 Okt.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Tentamen
Alla
Ekaterina Kalinina
Petrus Dahlbeck
Petrus Dahlbeck
12
9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2 Okt.
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3 Okt.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Föreläsning
Alla
Kristina Jerner Widestedt
12
10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4 Okt.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Föreläsning
Alla
Sven Ross
15
13
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 5 Okt.
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 6 Okt.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7 Okt.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Föreläsning
Alla
Sven Ross
13
11
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8 Okt.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 1-4
Elitsa Ivanova
11
9
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 5-8
Elitsa Ivanova
13
11
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 9-12
Ulf Jonas Folke Jonsson
15
13
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 13-16
Ulf Jonas Folke Jonsson
17
15
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 17-20
Carl Ritter
17
15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9 Okt.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10 Okt.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11 Okt.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 12 Okt.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 13 Okt.
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14 Okt.
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15 Okt.
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16 Okt.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Föreläsning
Alla
Elizabeth Castaldo Lundén
11
9
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17 Okt.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Föreläsning
Alla
Elizabeth Castaldo Lundén
11
9
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18 Okt.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Föreläsning
Alla
Elizabeth Castaldo Lundén
11
9
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 19 Okt.
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 20 Okt.
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21 Okt.
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22 Okt.
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23 Okt.
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24 Okt.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 1-4
Ulf Jonas Folke Jonsson
11
9
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 5-8
Ulf Jonas Folke Jonsson
13
11
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 13-16
Carl Ritter
15
13
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25 Okt.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 17-20
Elitsa Ivanova
11
9
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Seminarium
Grupp 9-12
Carl Ritter
13
11
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 26 Okt.
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 27 Okt.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28 Okt.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Frågestund
Alla
Kristina Jerner Widestedt
12
11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29 Okt.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30 Okt.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 31 Okt.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1 Nov.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Tentamen
Alla
Petrus Dahlbeck
12
9
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2 Nov.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 3 Nov.
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4 Nov.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Föreläsning
Alla
Elitsa Ivanova
11
10
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Föreläsning
Alla
Kristina Jerner Widestedt
13
11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5 Nov.
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6 Nov.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
MK1036
MK1036
18887, H19, 100%, DAG, NML
18888, H19, 100%, DAG, NML
18888, H19, 100%, DAG, NML
Information, propaganda, reklam och PR
Medier i tid och rum
Medier i tid och rum
Omtentamen
Alla
12
9
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7 Nov.
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8 Nov.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Föreläsning
Alla
Carl Ritter
14
12
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 9 Nov.
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 10 Nov.
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11 Nov.
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12 Nov.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Föreläsning
Alla
Elitsa Ivanova
13
11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13 Nov.
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14 Nov.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Föreläsning
Alla
Sven Ross
14
12
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15 Nov.
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 16 Nov.
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 17 Nov.
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18 Nov.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Filmvisning
Alla
Elitsa Ivanova
13
11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19 Nov.
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20 Nov.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Föreläsning
Alla
Anja Hirdman
13
11
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Hemtentamen
Alla
13
13
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21 Nov.
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22 Nov.
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 23 Nov.
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 24 Nov.
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25 Nov.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Seminarium
Grupp 1-4
Carl Ritter
11
9
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Seminarium
Grupp 5-8
Carl Ritter
13
11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26 Nov.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Seminarium
Grupp 9-12
Elitsa Ivanova
11
9
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Seminarium
Grupp 13-16
Elitsa Ivanova
13
11
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Seminarium
Grupp 17-20
Kristina Jerner Widestedt
16
14
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27 Nov.
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28 Nov.
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29 Nov.
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 30 Nov.
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 1 Dec.
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2 Dec.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Omtentamen
Alla
12
9
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3 Dec.
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4 Dec.
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Inlämning
Alla
12
11
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5 Dec.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Föreläsning
Alla
Jörgen Behrendtz
11
9
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6 Dec.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Karta
FV1011
MK1034
MK1036
MK1034
MK1036
18881, H19, 100%, DAG, NML
Filmhistorisk översiktskurs 1
Omtentamen
Uppsamlingstentamen
Uppsamlingstentamen
Alla
Bo Florin
Petrus Dahlbeck
Petrus Dahlbeck
12
9
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 7 Dec.
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 8 Dec.
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9 Dec.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Föreläsning
Alla
Jörgen Behrendtz
14
12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10 Dec.
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11 Dec.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Föreläsning
Alla
Jörgen Behrendtz
11
9
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12 Dec.
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13 Dec.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Föreläsning
Alla
Kari Andén Papadopoulos
11
9
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14 Dec.
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15 Dec.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16 Dec.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Föreläsning
Alla
Michael Westerlund
11
9
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Föreläsning
Alla
Jörgen Behrendtz
14
12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17 Dec.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18 Dec.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Seminarium
Grupp 1-5
11
9
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Seminarium
Grupp 6-10
13
11
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19 Dec.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Seminarium
Grupp 11-15
11
9
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Seminarium
Grupp 16-20
13
11
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20 Dec.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 21 Dec.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 22 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 28 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 29 Dec.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30 Dec.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31 Dec.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1 Jan.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2 Jan.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3 Jan.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4 Jan.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7 Jan.
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Omtentamen
Elitsa Ivanova
13
12
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8 Jan.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Tentamen
Alla
Petrus Dahlbeck
12
9
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 11 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 12 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20 Jan.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Introduktion
Alla
Kristina Jerner Widestedt
11
9
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle II
Inlämning
Omtentamen
Omtentamen
12
11
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21 Jan.
Stora Redaktionen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Övrigt
Alla
Petrus Dahlbeck
12
9
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22 Jan.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Introduktion
Alla
Kristina Jerner Widestedt
13
12
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24 Jan.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Agnes Gerner
Kristina Jerner Widestedt
Kristina Jerner Widestedt
13
11
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26 Jan.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27 Jan.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Kristina Jerner Widestedt
13
11
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28 Jan.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29 Jan.
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Handledning
Alla
Elitsa Ivanova
Kristina Jerner Widestedt
Kristina Jerner Widestedt
15
13
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30 Jan.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31 Jan.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Torbjörn Rolandsson
13
11
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1 Feb.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2 Feb.
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3 Feb.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
15
13
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4 Feb.
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5 Feb.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Föreläsning
Alla
Karin Becker
13
11
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6 Feb.
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7 Feb.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Introduktion
Alla
Kristina Jerner Widestedt
13
11
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8 Feb.
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 9 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12 Feb.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18887, H19, 100%, DAG, NML
Internet och digitala medier
Omtentamen
Alla
Petrus Dahlbeck
12
9
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Inlämning
Alla
12
12
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14 Feb.
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 1-4
Michael Westerlund
11
9
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 5-8
Elitsa Ivanova
11
9
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 9-12
Michael Westerlund
13
11
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 17-20
Elitsa Ivanova
13
11
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Seminarium
Grupp 13-16
Michael Westerlund
15
13
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 15 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 16 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19 Feb.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Sal1, Garnisonen, Vån 4
Sal2, Garnisonen, Vån 4
Sal3, Garnisonen, Vån 4
Sal4, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier i tid och rum
Tentamen
Alla
Petrus Dahlbeck
12
9
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20 Feb.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Föreläsning
Introduktion
Introduktion
Alla
Kristina Jerner Widestedt
13
11
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21 Feb.
JMK-salen, Garnisonen, Vån 4
Karta
MK1034
18923, V20, 100%, DAG, NML
Medier, kultur, samhälle I
Föreläsning
Alla
Sven Ross
13
11
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 22 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 23 Feb.
Kurskod | Namn |
FV1011 | Filmvetenskap I |
MK1034 | Medie- och kommunikationsvetenskap I |
MK1036 | Medie- och kommunikationsvetenskap II |