Relative 4 weeks: iCal subscription will show the schedule for four weeks ahead. Reservations that took place more than 14 days ago are not included in the subscription
• Please note that all schedules might be subject to changes. Therefore, it is always best to subscribe, or to bookmark them in your web browser. Do not download schedules as pdf or ics files. • If your schedule seems to be incorrect or is missing altogether, please get in touch with a course administrator at your department.
About exam seat allocation
• You will find your assigned seat by clicking on the link under the column "Allocated seat (exam)". The link is also found in the calendar subscription. This applies to written exams co-ordinated by the University's Examination Services. • If no link is shown in the schedule, the exam is been co-ordinated by your department. Contact a course administrator should you need further information. • NOTE: Seats are allocated (and made visible through the link) only a few days (generally two days) prior to the exam.
w36
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 3/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Roll call
Anna-Lena Ström
Roll Call
10:30
10:00
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén Anna-Lena Ström
Course presentation
11:30
10:30
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Introduction
Anna-Lena Ström
Introduction for master students
15:00
13:00
w36
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 4/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 1. Neurons & glia cells
12:00
09:30
w36
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 5/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 2. Organization of the nervous system
12:00
09:30
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Introduction
Anders Undén Anna-Lena Ström
Introduction to group exercises, labs, literature seminars
17:00
13:00
w36
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 6/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 3. Electrical properties of membranes
12:00
09:30
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 1
Anna-Lena Ström
Lab 2: Brain anatomy
17:00
13:00
w36
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 7/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 4. Action potential
12:00
09:30
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 2
Anna-Lena Ström
Lab 2: Brain anatomy
17:00
13:00
w36
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 8/9
w36
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 9/9
w37
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 10/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 5. Ion channels I
12:00
09:30
C472, Vån 4
Laboratory experiment
Group 1-2
Anders Undén
Lab 5: Neurosim
17:00
13:00
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 5
Anna-Lena Ström
Lab 2: Brain anatomy
17:00
13:00
w37
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 11/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 6. Ion channels II
12:00
09:30
C472, Vån 4
Laboratory experiment
Group 3-4
Anders Undén
Lab 5: Neurosim
17:00
13:00
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 6
Anna-Lena Ström
Lab 2: Brain anatomy
17:00
13:00
w37
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 12/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 7. Ion channels III
12:00
09:30
C472, Vån 4
Laboratory experiment
Group 5-6
Anders Undén
Lab 5: Neurosim
17:00
13:00
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 3
Anna-Lena Ström
Lab 2: Brain anatomy
17:00
13:00
w37
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 13/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 8. Release of neurotransmitters
12:00
09:30
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 4
Anna-Lena Ström
Lab 2: Brain anatomy
17:00
13:00
Hand-out of dugga 1
17:15
17:00
w37
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 14/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 9. Ligand-regulated ion channels I
12:00
09:30
Test
Deadline hand-in dugga 1 at 5 pm
17:00
16:45
w37
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 15/9
w37
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 16/9
w38
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 17/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 10. Ligand-regulated ion channels II
12:00
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 2
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 1
17:00
13:00
w38
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 18/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 6
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
10:30
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 6
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
17:00
10:30
Laboratory experiment
Group 2
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 2
17:00
13:00
w38
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 19/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 11. Ligand-regulated ion channels III
12:00
09:30
C472, Vån 4
Laboratory experiment
Group 6
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 2
17:00
13:00
w38
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 20/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 1
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
10:30
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 1
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
17:00
10:30
Laboratory experiment
Group 3
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 1. In K434
17:00
13:00
w38
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 21/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 12. Receptor kinetics
12:00
09:30
C472, Vån 4
Laboratory experiment
Group 1
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 2
17:00
13:00
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 3
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 2
17:00
13:00
w38
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 22/9
w38
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 23/9
w39
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 24/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Henrietta Nielsen
Lecture 13. GPCRs and G-proteins
12:00
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 6
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 1
17:00
13:00
w39
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 25/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Henrietta Nielsen
Lecture 14. Second messengers I
12:00
09:30
Laboratory experiment
Group 6
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 2
17:00
13:00
w39
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 26/9
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 4
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
17:00
09:30
w39
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 27/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Henrietta Nielsen
Lecture 15. Second messengers II
12:00
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 5
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 1
17:00
13:00
C472, Vån 4
Laboratory experiment
Group 4
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 2
17:00
13:00
w39
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 28/9
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anna-Lena Ström
Lecture 16. Protein kinases and phosphatases
12:00
09:30
Laboratory experiment
Group 5
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 2
17:00
13:00
w39
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 29/9
w39
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 30/9
w40
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 1/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 17. Monoamines I
12:00
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 1
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 1
17:00
13:00
w40
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 2/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 18. Monoamines II
12:00
09:30
Laboratory experiment
Group 1
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 2
17:00
13:00
w40
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 3/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 2
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
10:30
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 2
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
17:00
10:30
w40
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 4/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 19. Neuropharmacology and pathology
12:00
09:30
C472, Vån 4
Laboratory experiment
Group 2
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 2
17:00
13:00
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 3 Group 6
Daniel Patrick Twohig
Lab 3: IP3 inhibition
17:00
13:00
w40
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 5/10
Self-study
17:00
09:30
w40
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 6/10
w40
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 7/10
w41
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 8/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Test
Dugga 2
12:00
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 4
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 1
17:00
13:00
w41
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 9/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 3
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
10:30
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 3
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
17:00
10:30
Laboratory experiment
Group 4
Daniel Patrick Twohig
Lab 1: Ca2+ flux part 2
17:00
13:00
w41
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 10/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 20.
12:00
09:30
C472, Vån 4
Laboratory experiment
Group 3
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 2
17:00
13:00
w41
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 11/10
Self-study
Literature seminar preparation
17:00
09:30
w41
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 12/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 4-5
Daniel Patrick Twohig
Lab 3: IP3 inhibition
17:00
13:00
w41
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 13/10
w41
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 14/10
w42
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 15/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 5
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
10:30
09:30
KÖL-K434, Vån 4
Laboratory experiment
Group 5
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 1
17:00
10:30
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Laboratory experiment
Group 1-2
Daniel Patrick Twohig
Lab 3: IP3 inhibition
17:00
13:00
w42
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 16/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Henrietta Nielsen
Lecture 22. Neurotransmission in the retina
12:00
09:30
C472, Vån 4
Laboratory experiment
Group 5
Maxime Gestin
Lab 4: Receptor binding part 2
17:00
13:00
w42
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 17/10
Self-study
Literature seminar preparation Abstract to Mondo
17:00
09:00
w42
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 18/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Seminar Presentation
Group 1-2
Anders Undén
Literature seminars
12:00
09:00
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Seminar Presentation
Group 3-4
Anders Undén
Literature seminars
15:30
13:00
w42
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 19/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Seminar Presentation
Group 5-6
Anders Undén
Literature seminars
12:00
09:00
w42
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 20/10
w42
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 21/10
w43
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 22/10
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Lecture
Anders Undén
Lecture 21. Neurochemical aspects of pain
12:00
09:30
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Presentation
Presentation and summary of lab 1-5
16:00
13:00
w43
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 23/10
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
00:00
09:30
w43
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 24/10
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
00:00
00:00
w43
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 25/10
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
00:00
00:00
w43
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 26/10
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
00:00
00:00
w43
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 27/10
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
00:00
00:00
w43
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 28/10
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
00:00
00:00
w44
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 29/10
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
09:30
00:00
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Exam preparation
Anders Undén
Review of previous exams, Q&A
12:00
09:30
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
00:00
13:00
w44
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 30/10
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
00:00
00:00
w44
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 31/10
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
00:00
00:00
w44
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 1/11
Exam preparation
Self-tuition – preparation for exam
09:30
00:00
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Examination
Written exam, KN7001
14:00
09:30
w44
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 2/11
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Course conclusion
Anders Undén
Self-assessment, reflection group discussion. Exam discussion – course evaluation
12:00
09:30
w44
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 3/11
w44
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 4/11
w45
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 5/11
w45
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 6/11
w45
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 7/11
w45
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 8/11
w45
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 9/11
w45
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 10/11
w45
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 11/11
w46
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 12/11
w46
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 13/11
w46
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 14/11
w46
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 15/11
w46
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 16/11
w46
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 17/11
w46
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 18/11
w47
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 19/11
w47
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 20/11
w47
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 21/11
w47
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 22/11
w47
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 23/11
w47
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 24/11
w47
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 25/11
w48
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 26/11
w48
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 27/11
w48
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 28/11
w48
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 29/11
w48
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 30/11
w48
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 1/12
w48
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 2/12
w49
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 3/12
w49
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 4/12
w49
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 5/12
w49
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 6/12
w49
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 7/12
w49
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 8/12
w49
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 9/12
w50
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 10/12
w50
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 11/12
w50
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 12/12
w50
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 13/12
w50
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 14/12
w50
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 15/12
w50
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 16/12
w51
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 17/12
Heilbronnsalen, C458, Vån 4
Examination
Anna-Lena Ström
Omtentamen
14:00
09:30
w51
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 18/12
w51
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 19/12
w51
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 20/12
w51
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 21/12
w51
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 22/12
w51
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 23/12
w52
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 24/12
w52
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 25/12
w52
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 26/12
w52
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 27/12
w52
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 28/12
w52
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 29/12
w52
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 30/12
w1
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Monday 31/12
w1
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tuesday 1/1
w1
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Wednesday 2/1
w1
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Thursday 3/1
w1
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Friday 4/1
w1
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Saturday 5/1
w1
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Sunday 6/1
Course code
Course name
KN7001
Neurochemistry with Molecular Neurobiology
Comp att
Pres
C472, Arrhenius hus C, Vån 4
How to customize your schedule
Click Subscribe to subscribe to the schedule on your device.
Click on a schedule entry to see more detailed information about it.
Click on Customize to find many options to customized the way your schedule look : - Under the Layout tab you can change the general appearance of the schedule. - Under the Reservations tab you choose which items are visible on the schedule, and customize their appearance through filtering, coloring etc. Read more about it here.
Click Hide Reservations at the bottom of the page to hide individual schedule entries.
A red dot means the schedule entry was created or changed in the last 24 hours. A crossed out schedule entry means it was canceled in the last 24 hours.