v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 18 Jan.
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 19 Jan.
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 20 Jan.
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 21 Jan.
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 22 Jan.
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 23 Jan.
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 24 Jan.
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 25 Jan.
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 26 Jan.
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 27 Jan.
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 28 Jan.
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 29 Jan.
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 30 Jan.
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 31 Jan.
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 1 Feb.
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 2 Feb.
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 3 Feb.
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 4 Feb.
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 5 Feb.
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 6 Feb.
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 7 Feb.
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 8 Feb.
--, Digital undervisning, Föreläsning, Introduktion, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Maria Zuiderveld, Introduktion till journalistik och samhälle
10:00
09:00
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik och samhälle, Maria Zuiderveld, Pressfrihetens historia
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Medierätt
15:00
13:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 9 Feb.
--, Digital undervisning, Gästföreläsning, Journalistik och samhälle, Myndigheten för press, radio och tv
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Medierätt
15:00
13:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 10 Feb.
--, Digital undervisning, Seminarium, Språkstrimman, Johan Scherwin, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 1B
11:00
09:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Språkstrimman, Emil Annetorp, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 1A
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Språkstrimman, Carina Roxström, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 2A
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Språkstrimman, My Häggbom, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 3B
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Gästföreläsning, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Medierätt
15:00
13:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Språkstrimman, Sanna Volny, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 3A
17:00
15:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 11 Feb.
--, Digital undervisning, Grupp1, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Seminarium medierätt
11:00
09:00
--, Digital undervisning, Grupp2, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Seminarium medierätt. 11-11:45, 13:45-14:30
15:00
11:00
--, Digital undervisning, Grupp3, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Seminarium medierätt
17:00
15:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 12 Feb.
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Studier inför tentamen
17:00
09:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 13 Feb.
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 14 Feb.
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 15 Feb.
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Studier inför tentamen
17:00
09:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 16 Feb.
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Studier inför tentamen
17:00
09:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 17 Feb.
--, Digital undervisning, Tentamen, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Digital tentamen i medierätt
15:00
13:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 18 Feb.
--, Föreläsning, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Jan Örnéus, Nyhetsvärdering + introduktion till övning
12:00
10:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 19 Feb.
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete gruppvis. 12:00 - deadline nyhetsvärderingsuppgift
12:00
08:00
--, Digital undervisning, Journalistik och samhälle, Maria Zuiderveld, Grupp Gul Seminarium nyhetsvärdering
15:00
13:00
--, Digital undervisning, Journalistik och samhälle, Jan Örnéus, Grupp Blå seminarium nyhetsvärdering
15:00
13:00
--, Digital undervisning, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Grupp Grön seminarium nyhetsvärdering
15:00
13:00
--, Digital undervisning, Journalistik och samhälle, Johan Scherwin, Grupp RÖD Seminarium nyhetsvärdering
15:00
13:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 20 Feb.
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 21 Feb.
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 22 Feb.
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Källkritik
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Gästföreläsning, Journalistik och samhälle, Gästföreläsning Hugo Ewald
15:00
13:00
--, Deadline, Digital undervisning, Journalistik och samhälle, 18:00 Deadline källkritiksuppgift
18:00
17:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 23 Feb.
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik och samhälle, Maria Zuiderveld, Intro analysuppgift
10:00
09:00
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik och samhälle, Jan Örnéus, Mediemarknaden idag
12:00
10:00
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
20:00
12:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 24 Feb.
--, Föreläsning, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A OCH GRUPP B: PRAKTKINFORMATION
14:00
13:00
--, Deadline, Digital undervisning, Journalistik och samhälle, 18:00 Deadline reviderad källkritiksuppgift
18:00
17:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 25 Feb.
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
09:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 26 Feb.
--, Workshop, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Handledning analysuppgift. Grupp Blå 10-11, Grön 11-12
12:00
10:00
--, Workshop, Journalistik och samhälle, Maria Zuiderveld, Handledning analysuppgift, grupp Gul 13-14, Röd 14-15
15:00
13:00
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
15:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 27 Feb.
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 28 Feb.
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 1 Mars
--, Föreläsning, Journalistik och samhälle, Jan Örnéus, Mediehistoria
12:00
10:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 2 Mars
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik och samhälle, Liudmila Voronova, Genus och intersektionalitet
11:00
09:00
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
11:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 3 Mars
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
09:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 4 Mars
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
09:00
--, Deadline, Journalistik och samhälle, 18:00 deadline analysuppgift - slutversion
18:00
17:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 5 Mars
--, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete förberedelse av presentation/opponering analysuppgift
17:00
09:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 6 Mars
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 7 Mars
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 8 Mars
--, Seminarium, Journalistik och samhälle, Jan Örnéus, Analysuppgift seminarium Grupp Blå
15:00
13:00
--, Seminarium, Journalistik och samhälle, Astrid Haugland, Analysuppgift seminarium Grupp Röd
15:00
13:00
--, Seminarium, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Analysuppgift seminarium Grupp Gul
15:00
13:00
--, Seminarium, Journalistik och samhälle, Carina Roxström, Analysuppgift seminarium Grupp Grön
15:00
13:00
Ingen lokal, Journalistik och samhälle
18:00
17:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 9 Mars
Ingen lokal, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete - studier inför tentamen
17:00
09:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 10 Mars
Ingen lokal, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete - studier inför tentamen
17:00
09:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 11 Mars
Ingen lokal, Eget arbete, Journalistik och samhälle, Eget arbete - studier inför tentamen
17:00
09:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 12 Mars
Ingen lokal, Tentamen, Journalistik och samhälle, Digital tentamen. Mediehistoria samt genus och intersektionalitet
15:00
13:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 13 Mars
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 14 Mars
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 15 Mars
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 16 Mars
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 17 Mars
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 18 Mars
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 19 Mars
Ingen lokal, Digital undervisning, Tentamen, Introduktion till journalistik, OMTENTAMEN : INTRODUKTION TILL JOURNALISTIK
17:00
16:00
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 20 Mars
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 21 Mars
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 22 Mars
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 23 Mars
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 24 Mars
MA231 - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik, Red 2: Kommungranskning: eget arbete
17:00
09:00
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 25 Mars
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 26 Mars
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 27 Mars
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 28 Mars
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 29 Mars
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 30 Mars
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 31 Mars
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 1 Apr.
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 2 Apr.
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 3 Apr.
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 4 Apr.
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 5 Apr.
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 6 Apr.
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 7 Apr.
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 8 Apr.
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 9 Apr.
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 10 Apr.
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 11 Apr.
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 12 Apr.
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 13 Apr.
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 14 Apr.
Ingen lokal, Tentamen, Journalistik och samhälle, OMTENTAMEN MEDIERÄTT
17:00
15:00
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 15 Apr.
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 16 Apr.
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 17 Apr.
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 18 Apr.
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 19 Apr.
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 20 Apr.
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 21 Apr.
Ingen lokal, Seminarium, Grupp2B, Språkstrimman, Astrid Haugland, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
Ingen lokal, Seminarium, Grupp2A, Språkstrimman, Carina Roxström, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
Ingen lokal, Seminarium, Grupp1A, Språkstrimman, Emil Annetorp, Kamratporträtt -textgenomgång i grupp
Ingen lokal, Seminarium, Grupp1B, Språkstrimman, Johan Scherwin, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
Ingen lokal, Seminarium, Grupp3B, Språkstrimman, My Häggbom, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
Ingen lokal, Seminarium, Grupp3A, Språkstrimman, Sanna Volny, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 22 Apr.
Ingen lokal, Eget arbete, Språkstrimman
12:00
09:00
Ingen lokal, Språkstrimman, Jolin Boldt, Workshop 2 språknöten - Jolin tillgänglig på chatt 13-15:30(Studiewebben)
16:00
13:00
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 23 Apr.
Ingen lokal, Workshop, Grupp1, Språkstrimman, Emil Annetorp
10:00
09:00
Ingen lokal, Workshop, Grupp2, Språkstrimman, Emil Annetorp
11:00
10:00
Ingen lokal, Workshop, Grupp3, Språkstrimman, Emil Annetorp
12:00
11:00
Ingen lokal, Eget arbete, Språkstrimman, Eget arbete Språkstrimman
17:00
13:00
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 24 Apr.
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 25 Apr.
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 26 Apr.
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Grupp A, Layout och textredigering, Astrid Haugland, Grupp A: Genomgång InDesign & layout
12:00
09:00
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Grupp B, Layout och textredigering, Sanna Volny, Grupp B: Genomgång inDesign & Layout
12:00
09:00
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Grupp A, Layout och textredigering, Astrid Haugland, Grupp A: Eget arbete InDesign & layout Tillgång till handledning.
16:00
13:00
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Grupp B, Layout och textredigering, Sanna Volny, Grupp B: Eget arbete inDesign & Layout. Tillgång till handledning.
16:00
13:00
Ingen lokal, Deadline, Digital undervisning, Grupp A, Layout och textredigering, Astrid Haugland, 17:00 DEADLINE: Grupp A, Kamratporträtt LAYOUT 1
17:00
16:00
Ingen lokal, Deadline, Digital undervisning, Grupp B, Layout och textredigering, Sanna Volny, 17:00 DEADLINE. Grupp B, Kamratporträtt LAYOUT 1
17:00
16:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 27 Apr.
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Grupp1, Layout och textredigering, Sanna Volny, Grupp 1: OBLIGATORISKT seminarium, Kamratporträtt LAYOUT
12:00
09:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 28 Apr.
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Grupp2, Layout och textredigering, Sanna Volny, Grupp 2: OBLIGATORISKT seminarium, Kamratporträtt LAYOUT
12:00
09:00
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Grupp3, Layout och textredigering, Astrid Haugland, Grupp 3: OBLIGATORISKT seminarium, Kamratporträtt LAYOUT
12:00
09:00
--, Eget arbete, Layout och textredigering, Eget arbete med Layoutat Kamratporträtt och rapport
17:00
09:00
--, Frivilligt, Guo Wei, UTLANDSSTUDIER. Information från international office, Join Zoom Meeting
https://sh-se.zoom.us/j/62399868142
15:00
14:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 29 Apr.
--, Eget arbete, Layout och textredigering, Eget arbete med Layoutat Kamratporträtt och rapport
16:00
09:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 30 Apr.
--, Eget arbete, Layout och textredigering, Eget arbete med Layoutat Kamratporträtt och rapport
16:00
09:00
Ingen lokal, Deadline, Layout och textredigering, 17:00 DEADLINE: Slutversion Layoutat Kamratporträtt och rapport
17:00
16:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 1 Maj
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 2 Maj
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 3 Maj
Ingen lokal, Språkstrimman, Eget arbete med indiv. text 2
17:00
09:00
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 4 Maj
Ingen lokal, Språkstrimman, Deadline 13:00 Indiv.text 2
13:00
12:00
Ingen lokal, Tentamen, Journalistik och samhälle, OMTENTAMEN MEDIEHISTORIA; GENUS OCH INTERSEKTIONALITET
16:00
14:00
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 5 Maj
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 6 Maj
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 7 Maj
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 8 Maj
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 9 Maj
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 10 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
ME453 - Nya lärmetoder (runda bord), Föreläsning, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Intro + Att göra nyheter för radio
12:00
09:00
--, Föreläsning, Grupp A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Föreläsning Bildspråk introduktion övning Diptyk
12:00
09:00
ME252a - Datorsal, Föreläsning, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Teknikgenomgång och introduktion till Moderskeppet
14:00
13:00
ME252b - Datorsal, Föreläsning, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Radiospråket – vad är det?
16:00
14:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 11 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
--, Inlämning, Grupp A, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Inlämning seminarieuppgift kl 13
13:00
12:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 12 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
ME252b - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
--, Seminarium, Grupp A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Seminarium Möte med fotografer och foografier
12:00
09:00
--, Inlämning, Grupp A, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Inlämning seminarierapport
17:00
16:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 13 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 14 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Inlämning, Nyhetsjournalistik i radio, Inlämning av nyhetsinslag kl. 9 på Studiewebben. Lyssna igenom varandras inför seminarium.
17:00
09:00
MA217 - Nya lärmetoder (runda bord), MA219 - Datorsal, Seminarium, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Elin Gardeström, Seminarium redaktionsvis om nyhetsinslagen
15:00
13:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 15 Maj
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 16 Maj
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 17 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
MA217 - Nya lärmetoder (runda bord), MA219 - Datorsal, Seminarium, Nyhetsjournalistik i radio, Maria Zuiderveld, Seminarium redaktionsvis om nyhetsinslagen
12:00
10:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 18 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
ME252b - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
13:00
09:00
ME252b - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
14:00
--, Inlämning, Grupp A, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK Inlämning kl 17 Diptyk och text
17:00
16:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 19 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 20 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Inlämning av nyhetspodd kl. 12 på Studiewebben. Lyssna igenom varandras inför seminarium.
18:00
08:00
--, Seminarium, Grupp A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Seminarium Diptyk
12:00
09:00
--, Seminarium, Grupp A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Seminarium Diptyk
16:00
13:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 21 Maj
--, Seminarium, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A: Praktikseminarium. 1A och 1C: 9.00-10.30 / 1B: 10.30-12.00
12:00
09:00
--, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Elin Gardeström, Maria Zuiderveld, Seminarium redaktionsvis om nyhetspoddarna
12:00
10:00
--, Inlämning, Grupp A, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK:inlämning kl 17. Slutversion Diptyk
17:00
16:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 22 Maj
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 23 Maj
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 24 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
UB425 - Gradängsal, Föreläsning, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Intro + att göra nyheter för radio
12:00
09:00
--, Föreläsning, Grupp B, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Föreläsning Bildspråk introduktion övning Diptyk
12:00
09:00
ME252a - Datorsal, Föreläsning, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Teknikgenomgång och introduktion till Moderskeppet
14:00
13:00
--, Föreläsning, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Radiospråket – vad är det?
16:00
14:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 25 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
--, Inlämning, Grupp B, Kortpraktik, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Inlämning kl 13 seminarieuppgift
13:00
12:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 26 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
--, Seminarium, Grupp B, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Seminarium Möte med fotografer och foografier
12:00
09:00
--, Inlämning, Grupp B, Kortpraktik, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Inlämning kl17 seminarierapport
17:00
16:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 27 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 28 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Seminarium, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Elin Gardeström, Maria Zuiderveld, Seminarium redaktionsvis om nyhetsinslagen
12:00
10:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 29 Maj
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 30 Maj
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 31 Maj
--, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 1 Juni
--, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
ME252a - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
--, Inlämning, Grupp B, Kortpraktik, GRUPP B/ BILDSPRÅK Inlämning kl 17 Diptyk och text
17:00
16:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 2 Juni
--, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
ME252a - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 3 Juni
--, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Nyhetsjournalistik i radio, Inlämning av nyhetspodd kl. 12. Mejlas till lärare. Lyssna igenom varandras inför seminarium.
18:00
08:00
--, Seminarium, Grupp B, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Seminarium Diptyk
12:00
09:00
--, Seminarium, Grupp B, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Seminarium Diptyk
16:00
13:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 4 Juni
--, Seminarium, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B: Praktikseminarium. 1B: 9.00-10.30 / 2B: 10.30-12.00
12:00
09:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Maria Zuiderveld, Seminarium redaktionsvis om nyhetspoddarna.
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Nyhetsjournalistik i radio, Elin Gardeström, Seminarium redaktionsvis om nyhetspoddarna.
15:00
13:00
--, Seminarium, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B: Praktikseminarium. 3B: 13.00-14.30
15:00
13:00
--, Inlämning, Grupp B, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK:inlämning kl 17. Slutversion Diptyk
17:00
16:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 5 Juni
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 6 Juni
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 7 Juni
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 8 Juni
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 9 Juni
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 10 Juni
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 11 Juni
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 12 Juni
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 13 Juni
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 14 Juni
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 15 Juni
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 16 Juni
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 17 Juni
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 18 Juni
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 19 Juni
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 20 Juni
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 21 Juni
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 22 Juni
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 23 Juni
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 24 Juni
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 25 Juni
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 26 Juni
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 27 Juni
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 28 Juni
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 29 Juni
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 30 Juni
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 1 Juli
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 2 Juli
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 3 Juli
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 4 Juli
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 5 Juli
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 6 Juli
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 7 Juli
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 8 Juli
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 9 Juli
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 10 Juli
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 11 Juli
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 12 Juli
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 13 Juli
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 14 Juli
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 15 Juli
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 16 Juli
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 17 Juli