0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 18/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 19/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 20/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 21/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 22/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 23/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 24/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 25/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 26/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 27/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 28/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 29/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 30/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 31/1
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 1/2
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 2/2
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 3/2
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 4/2
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 5/2
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 6/2
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 7/2
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 8/2
--, Digital undervisning, Föreläsning, Introduktion, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Maria Zuiderveld, Introduktion till journalistik och samhälle
10:00
09:00
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Maria Zuiderveld, Pressfrihetens historia
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Medierätt
15:00
13:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 9/2
--, Digital undervisning, Gästföreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Myndigheten för press, radio och tv
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Medierätt
15:00
13:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 10/2
--, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, Johan Scherwin, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 1B
11:00
09:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, Emil Annetorp, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 1A
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, Carina Roxström, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 2A
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, My Häggbom, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 3B
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Gästföreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Medierätt
15:00
13:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, Sanna Volny, Flödesskrivning, skriva till bild, Grupp 3A
17:00
15:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 11/2
--, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Seminarium medierätt
11:00
09:00
--, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Seminarium medierätt. 11-11:45, 13:45-14:30
15:00
11:00
--, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Seminarium medierätt
17:00
15:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 12/2
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Studier inför tentamen
17:00
09:00
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 13/2
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 14/2
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 15/2
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Studier inför tentamen
17:00
09:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 16/2
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Studier inför tentamen
17:00
09:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 17/2
--, Digital undervisning, Tentamen, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Anna Hammarén, Digital tentamen i medierätt
15:00
13:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 18/2
--, Föreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Jan Örnéus, Nyhetsvärdering + introduktion till övning
12:00
10:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 19/2
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete gruppvis. 12:00 - deadline nyhetsvärderingsuppgift
12:00
08:00
--, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Maria Zuiderveld, Grupp Gul Seminarium nyhetsvärdering
15:00
13:00
--, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Jan Örnéus, Grupp Blå seminarium nyhetsvärdering
15:00
13:00
--, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Grupp Grön seminarium nyhetsvärdering
15:00
13:00
--, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Johan Scherwin, Grupp RÖD Seminarium nyhetsvärdering
15:00
13:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 20/2
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 21/2
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 22/2
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Källkritik
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Gästföreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Gästföreläsning Hugo Ewald
15:00
13:00
--, Deadline, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, 18:00 Deadline källkritiksuppgift
18:00
17:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 23/2
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Maria Zuiderveld, Intro analysuppgift
10:00
09:00
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Jan Örnéus, Mediemarknaden idag
12:00
10:00
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
20:00
12:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 24/2
--, Föreläsning, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A OCH GRUPP B: PRAKTKINFORMATION
14:00
13:00
--, Deadline, Digital undervisning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, 18:00 Deadline reviderad källkritiksuppgift
18:00
17:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 25/2
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
09:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 26/2
--, Workshop, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Handledning analysuppgift. Grupp Blå 10-11, Grön 11-12
12:00
10:00
--, Workshop, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Maria Zuiderveld, Handledning analysuppgift, grupp Gul 13-14, Röd 14-15
15:00
13:00
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
15:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 27/2
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 28/2
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 1/3
--, Föreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Jan Örnéus, Mediehistoria
12:00
10:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 2/3
--, Digital undervisning, Föreläsning, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Liudmila Voronova, Genus och intersektionalitet
11:00
09:00
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
11:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 3/3
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
09:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 4/3
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete analysuppgift
17:00
09:00
--, Deadline, Journalistik A, Journalistik och samhälle, 18:00 deadline analysuppgift - slutversion
18:00
17:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 5/3
--, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete förberedelse av presentation/opponering analysuppgift
17:00
09:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 6/3
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 7/3
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 8/3
--, Seminarium, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Jan Örnéus, Analysuppgift seminarium Grupp Blå
15:00
13:00
--, Seminarium, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Astrid Haugland, Analysuppgift seminarium Grupp Röd
15:00
13:00
--, Seminarium, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Emil Annetorp, Analysuppgift seminarium Grupp Gul
15:00
13:00
--, Seminarium, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Carina Roxström, Analysuppgift seminarium Grupp Grön
15:00
13:00
Ingen lokal, Journalistik A, Journalistik och samhälle
18:00
17:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 9/3
Ingen lokal, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete - studier inför tentamen
17:00
09:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 10/3
Ingen lokal, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete - studier inför tentamen
17:00
09:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 11/3
Ingen lokal, Eget arbete, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Eget arbete - studier inför tentamen
17:00
09:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 12/3
Ingen lokal, Tentamen, Journalistik A, Journalistik och samhälle, Digital tentamen. Mediehistoria samt genus och intersektionalitet
15:00
13:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 13/3
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 14/3
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 15/3
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 16/3
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 17/3
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 18/3
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 19/3
Ingen lokal, Digital undervisning, Tentamen, Journalistik A, Introduktion till journalistik, OMTENTAMEN : INTRODUKTION TILL JOURNALISTIK
17:00
16:00
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 20/3
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 21/3
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 22/3
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 23/3
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 24/3
MA231 - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik, Red 2: Kommungranskning: eget arbete
17:00
09:00
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 25/3
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 26/3
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 27/3
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 28/3
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 29/3
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 30/3
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 31/3
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 1/4
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 2/4
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 3/4
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 4/4
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 5/4
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 6/4
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 7/4
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 8/4
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 9/4
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 10/4
v 14
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 11/4
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 12/4
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 13/4
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 14/4
Ingen lokal, Tentamen, Journalistik A, Journalistik och samhälle, OMTENTAMEN MEDIERÄTT
17:00
15:00
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 15/4
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 16/4
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 17/4
v 15
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 18/4
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 19/4
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 20/4
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 21/4
Ingen lokal, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, Astrid Haugland, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
Ingen lokal, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, Carina Roxström, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
Ingen lokal, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, Emil Annetorp, Kamratporträtt -textgenomgång i grupp
Ingen lokal, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, Johan Scherwin, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
Ingen lokal, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, My Häggbom, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
Ingen lokal, Seminarium, Journalistik A, Språkstrimman, Sanna Volny, Kamratporträtt - textgenomgång i grupp.
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 22/4
Ingen lokal, Eget arbete, Journalistik A, Språkstrimman
12:00
09:00
Ingen lokal, Journalistik A, Språkstrimman, Jolin Boldt, Workshop 2 språknöten - Jolin tillgänglig på chatt 13-15:30(Studiewebben)
16:00
13:00
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 23/4
Ingen lokal, Workshop, Journalistik A, Språkstrimman, Emil Annetorp
10:00
09:00
Ingen lokal, Workshop, Journalistik A, Språkstrimman, Emil Annetorp
11:00
10:00
Ingen lokal, Workshop, Journalistik A, Språkstrimman, Emil Annetorp
12:00
11:00
Ingen lokal, Eget arbete, Journalistik A, Språkstrimman, Eget arbete Språkstrimman
17:00
13:00
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 24/4
v 16
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 25/4
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 26/4
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Layout och textredigering, Astrid Haugland, Grupp A: Genomgång InDesign & layout
12:00
09:00
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Layout och textredigering, Sanna Volny, Grupp B: Genomgång inDesign & Layout
12:00
09:00
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Layout och textredigering, Astrid Haugland, Grupp A: Eget arbete InDesign & layout Tillgång till handledning.
16:00
13:00
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Layout och textredigering, Sanna Volny, Grupp B: Eget arbete inDesign & Layout. Tillgång till handledning.
16:00
13:00
Ingen lokal, Deadline, Digital undervisning, Journalistik A, Layout och textredigering, Astrid Haugland, 17:00 DEADLINE: Grupp A, Kamratporträtt LAYOUT 1
17:00
16:00
Ingen lokal, Deadline, Digital undervisning, Journalistik A, Layout och textredigering, Sanna Volny, 17:00 DEADLINE. Grupp B, Kamratporträtt LAYOUT 1
17:00
16:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 27/4
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Layout och textredigering, Sanna Volny, Grupp 1: OBLIGATORISKT seminarium, Kamratporträtt LAYOUT
12:00
09:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 28/4
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Layout och textredigering, Sanna Volny, Grupp 2: OBLIGATORISKT seminarium, Kamratporträtt LAYOUT
12:00
09:00
Ingen lokal, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Layout och textredigering, Astrid Haugland, Grupp 3: OBLIGATORISKT seminarium, Kamratporträtt LAYOUT
12:00
09:00
--, Eget arbete, Journalistik A, Layout och textredigering, Eget arbete med Layoutat Kamratporträtt och rapport
17:00
09:00
--, Frivilligt, Journalistik A, Journalistik B, Guo Wei, UTLANDSSTUDIER. Information från international office, Join Zoom Meeting
https://sh-se.zoom.us/j/62399868142
15:00
14:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 29/4
--, Eget arbete, Journalistik A, Layout och textredigering, Eget arbete med Layoutat Kamratporträtt och rapport
16:00
09:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 30/4
--, Eget arbete, Journalistik A, Layout och textredigering, Eget arbete med Layoutat Kamratporträtt och rapport
16:00
09:00
Ingen lokal, Deadline, Journalistik A, Layout och textredigering, 17:00 DEADLINE: Slutversion Layoutat Kamratporträtt och rapport
17:00
16:00
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 1/5
v 17
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 2/5
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 3/5
Ingen lokal, Journalistik A, Språkstrimman, Eget arbete med indiv. text 2
17:00
09:00
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 4/5
Ingen lokal, Journalistik A, Språkstrimman, Deadline 13:00 Indiv.text 2
13:00
12:00
Ingen lokal, Tentamen, Journalistik A, Journalistik och samhälle, OMTENTAMEN MEDIEHISTORIA; GENUS OCH INTERSEKTIONALITET
16:00
14:00
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 5/5
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 6/5
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 7/5
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 8/5
v 18
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 9/5
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 10/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
ME453 - Nya lärmetoder (runda bord), Föreläsning, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Intro + Att göra nyheter för radio
12:00
09:00
--, Föreläsning, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Föreläsning Bildspråk introduktion övning Diptyk
12:00
09:00
ME252a - Datorsal, Föreläsning, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Teknikgenomgång och introduktion till Moderskeppet
14:00
13:00
ME252b - Datorsal, Föreläsning, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Radiospråket – vad är det?
16:00
14:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 11/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
--, Inlämning, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Inlämning seminarieuppgift kl 13
13:00
12:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 12/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
ME252b - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
--, Seminarium, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Seminarium Möte med fotografer och foografier
12:00
09:00
--, Inlämning, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Inlämning seminarierapport
17:00
16:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 13/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 14/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Inlämning, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Inlämning av nyhetsinslag kl. 9 på Studiewebben. Lyssna igenom varandras inför seminarium.
17:00
09:00
MA217 - Nya lärmetoder (runda bord), MA219 - Datorsal, Seminarium, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Elin Gardeström, Seminarium redaktionsvis om nyhetsinslagen
15:00
13:00
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 15/5
v 19
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 16/5
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 17/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
MA217 - Nya lärmetoder (runda bord), MA219 - Datorsal, Seminarium, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Maria Zuiderveld, Seminarium redaktionsvis om nyhetsinslagen
12:00
10:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 18/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
ME252b - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
13:00
09:00
ME252b - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
14:00
--, Inlämning, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK Inlämning kl 17 Diptyk och text
17:00
16:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 19/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 20/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Inlämning av nyhetspodd kl. 12 på Studiewebben. Lyssna igenom varandras inför seminarium.
18:00
08:00
--, Seminarium, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Seminarium Diptyk
12:00
09:00
--, Seminarium, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A/ BILDSPRÅK: Seminarium Diptyk
16:00
13:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 21/5
--, Seminarium, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP A: Praktikseminarium. 1A och 1C: 9.00-10.30 / 1B: 10.30-12.00
12:00
09:00
--, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Elin Gardeström, Maria Zuiderveld, Seminarium redaktionsvis om nyhetspoddarna
12:00
10:00
--, Inlämning, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK:inlämning kl 17. Slutversion Diptyk
17:00
16:00
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 22/5
v 20
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 23/5
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 24/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
UB425 - Gradängsal, Föreläsning, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Intro + att göra nyheter för radio
12:00
09:00
--, Föreläsning, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Föreläsning Bildspråk introduktion övning Diptyk
12:00
09:00
ME252a - Datorsal, Föreläsning, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Teknikgenomgång och introduktion till Moderskeppet
14:00
13:00
--, Föreläsning, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Radiospråket – vad är det?
16:00
14:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 25/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
--, Inlämning, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Inlämning kl 13 seminarieuppgift
13:00
12:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 26/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
--, Seminarium, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Seminarium Möte med fotografer och foografier
12:00
09:00
--, Inlämning, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Inlämning kl17 seminarierapport
17:00
16:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 27/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 28/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Seminarium, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Elin Gardeström, Maria Zuiderveld, Seminarium redaktionsvis om nyhetsinslagen
12:00
10:00
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 29/5
v 21
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 30/5
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 31/5
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 1/6
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
ME252a - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
--, Inlämning, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B/ BILDSPRÅK Inlämning kl 17 Diptyk och text
17:00
16:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 2/6
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
ME252a - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Eget arbete
18:00
08:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 3/6
--, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP B: Praktik på redaktion
17:00
08:00
MA222 - Datorsal, Eget arbete, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Inlämning av nyhetspodd kl. 12. Mejlas till lärare. Lyssna igenom varandras inför seminarium.
18:00
08:00
--, Seminarium, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Seminarium Diptyk
12:00
09:00
--, Seminarium, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B/ BILDSPRÅK: Seminarium Diptyk
16:00
13:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 4/6
--, Seminarium, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B: Praktikseminarium. 1B: 9.00-10.30 / 2B: 10.30-12.00
12:00
09:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Carl-Oscar Alsén, Maria Zuiderveld, Seminarium redaktionsvis om nyhetspoddarna.
12:00
10:00
--, Digital undervisning, Seminarium, Journalistik A, Nyhetsjournalistik i radio, Elin Gardeström, Seminarium redaktionsvis om nyhetspoddarna.
15:00
13:00
--, Seminarium, Journalistik A, Kortpraktik, My Häggbom, GRUPP B: Praktikseminarium. 3B: 13.00-14.30
15:00
13:00
--, Inlämning, Journalistik A, Kortpraktik, GRUPP A/ BILDSPRÅK:inlämning kl 17. Slutversion Diptyk
17:00
16:00
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 5/6
v 22
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 6/6
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 7/6
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 8/6
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 9/6
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 10/6
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 11/6
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 12/6
v 23
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 13/6
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 14/6
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 15/6
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 16/6
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 17/6
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 18/6
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 19/6
v 24
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 20/6
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 21/6
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 22/6
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 23/6
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 24/6
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 25/6
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 26/6
v 25
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 27/6
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 28/6
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 29/6
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 30/6
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 1/7
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 2/7
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 3/7
v 26
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 4/7
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 5/7
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 6/7
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 7/7
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 8/7
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 9/7
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 10/7
v 27
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 11/7
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 12/7
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 13/7
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 14/7
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 15/7
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 16/7
v 28
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 17/7