Tid |
P, Status |
Kurs |
Program |
Ext bokare |
Lokal |
Bokare |
Moment |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 23 | Ons 5 Juni v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 08:00 | Bekräftad | CAMP tekniker | svl M102, 90 pl | Tony Backlund | |||||||||||||||||||||||||
07:00 - 19:00 | Bekräftad | svl C219, 39 pl, svl C227, 39 pl, svl E409, 160 pl, svl M209, 46 pl, svl M210, 50 pl, svl R106, 48 pl, svl R108, 48 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | DT047A F2880 VT2024 Sundsvall NML, DT047A F2X10 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik AV, Datamining | TDAAA HT2023 Sundsvall NML, TDAAA HT2023 Sundsvall NML, TDTEA HT2020 Sundsvall NML, TINDA HT2020 Sundsvall NML, Internationellt masterprogram i datateknik, Civilingenjör i datateknik, Civilingenjör i industriell ekonomi | svl R106, 48 pl | Tingting Zhang, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | DT149G F2073 HT2023 Sundsvall NML, DT149G F2203 HT2023 Flexibel Sundsvall DST, Datateknik GR (B), Administration av UNIX-lika system | TDATG HT2021 Sundsvall NML, TNÄTG HT2022 Sundsvall DST, Datateknik, Nätverksdrift | svl R108, 48 pl | Lennart Franked, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Bekräftad | DT196G F2062 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik GR (A), Java I | TDATG HT2023 Sundsvall NML, Datateknik | svl R106, 48 pl | Lars Lundin, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | ET061G D2220 VT2024 Sundsvall NML, Elektroteknik GR (A), Digitalteknik med VHDL | TDTEA HT2023 Sundsvall NML, TELTA HT2022 Sundsvall NML, TFYSA HT2022 Sundsvall NML, Civilingenjör i datateknik, Civilingenjör i elektroteknik, Civilingenjör i teknisk fysik | svl R108, 48 pl | David Krapohl, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | FY022A G2501 HT2023 Sundsvall NML, Fysik AV, Fasta tillståndets fysik | TFYSA HT2020 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk fysik | svl R108, 48 pl | Magnus Hummelgård, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | FÖ022A L2290 VT2024 Sundsvall NML, FÖ022A L2X30 VT2024 Sundsvall NML, FÖ022A L4730 VT2024 Östersund NML, FÖ022A L4X22 VT2024 Östersund NML, Företagsekonomi AV, Kvalitativa metoder | SFMMA HT2023 Sundsvall NML, SFMMA HT2023 Östersund NML, SFRRA HT2023 Sundsvall NML, SFRRA HT2023 Östersund NML, Magisterprogram i Företagsekonomi: Marknadsföring och Management, Magister i Företagsekonomi: Redovisning och revision | svl R108, 48 pl | Heléne Lundberg, Ulrika Sjödin, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | HI069G M2470 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Historia GR (A) | Fristående kurs GR DST | svl R108, 48 pl | Mattias Warg, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | HI069G M4220 VT2024 Östersund NML, HI074G M4230 VT2024 Östersund NML, Historia GR (A), för ämneslärare i gymnasieskolan, Historia GR (A) | ULGYG HT2022 Östersund NML SAHI, Fristående kurs GR NML, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | svl R108, 48 pl | Mattias Warg, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | IG037G F2940 VT2024 Sundsvall NML, Industriell organisation och ekonomi GR (B), Process- och systemutveckling | TINDA HT2023 Sundsvall NML, Civilingenjör i industriell ekonomi | svl R108, 48 pl | Bengt Söderbergh, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | IG040G F2990 VT2024 Sundsvall NML, IG049G F2382 VT2024 Sundsvall NML, Industriell organisation och ekonomi GR (C), Risk- och beslutsanalys, Industriell organisation och ekonomi GR (C), Risk- och beslutsanalys | TINDA HT2021 Sundsvall NML, Civilingenjör i industriell ekonomi | svl R106, 48 pl | Aron Larsson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | KE012G J2120 VT2024 Sundsvall NML, KE012G J2140 VT2024 Sundsvall NML, Kemi GR (B), Analytisk Kemi | BMAUP HT2023 Sundsvall NML, TCTKM HT2023 Sundsvall NML, TTKKA HT2023 Sundsvall NML, Fristående kurs GR NML, Biomedicinsk analytiker, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | svl R108, 48 pl | Birgitta Petersson, Madelen Olofsson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | MA134G K4180 VT2024 Östersund NML, MA134G K4190 VT2024 Flexibel Östersund DST, Matematik GR (A), Envariabelanalys 2 | TBYHG HT2023 Östersund DST, TBYHG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund DST, TEKOG HT2023 Östersund NML, THMTG HT2023 Östersund NML, THPUG HT2023 Östersund NML, Ekoingenjör, Byggingenjör Hållbart byggande, Sportteknologi - högskoleingenjör produktutveckling, Additiv tillverkning - högskoleingenjör maskinteknik | svl R106, 48 pl | Marianne Olsson Lindberg, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | MT034A J2581 HT2023 Sundsvall NML, Maskinteknik AV, Mekanisk design | TDESA HT2020 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design | svl O103, 24 pl | Jonas Lindeberg, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Webbtenta | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | PS101G P4650 VT2021 Flexibel Östersund DST, Psykologi GR (A), Introduktionsblock, 30 hp | svl R106, 48 pl | Helena Örnkloo, Lina Eriksson, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | SV065G M2462 VT2024 Sundsvall DST, Svenska språket GR (A), Svenska för grundlärare III, 46 | ULÄUG HT2022 Sundsvall DST, Fristående kurs GR DST, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i grundskolans årskurs 4-6 | svl R106, 48 pl | Daniel Jacobson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 00:00 | Bekräftad | CAMP tekniker | svl M102, 90 pl | Tony Backlund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 23:15 | Bekräftad | CAMP tekniker | svl N102, 60 pl | Tony Backlund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:30 | Bekräftad | Yrkesakademin YH AB | svl M202, 20 pl | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | svl C214, 4 pl | Hultqvist Mattias | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | svl L210, 12 pl | Müller Wolfgang | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Bekräftad | PE201G T2019 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), KPU, Lärande, styrning och ledarskap, Ämneslärare åk 7-9 och Gymnasielärare | UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C309, 31 pl | Sven Olofsson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | KE005X J2510 VT2024 Sundsvall NML, Kemi BE, Baskurs 2 i kemi | TBASX HT2023 Sundsvall NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | svl O315, 20 pl | Malin Undin, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Laboration | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:30 | Bekräftad | svl N407, 6 pl | Edin Fanny | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N411, 6 pl | Borg Jessica | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:30 | Bekräftad | svl L111, 70 pl | Christine Grafström, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 11:30 | Bekräftad | svl O102, SCA-salen, 80 pl | Renyun Zhang, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Möte | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Bekräftad | svl E408, Konferensrum 15 pl | Åsa Bång | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Bekräftad | svl O100, | Renyun Zhang | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | DT046G F2172 VT2024 Sundsvall NML, DT064G F2850 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik GR (B), Datastrukturer och algoritmer, Datateknik GR (B), Datastrukturer och algoritmer | TDATG HT2022 Sundsvall NML, TDTEA HT2022 Sundsvall NML, Datateknik, Civilingenjör i datateknik | svl L213, 24 pl, datorsal | Martin Kjellqvist, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Redovisning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PE059A T2029 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik AV, KPU, Perspektiv på utvärdering och skolutveckling, Ämneslärare 7-9 och Gymnasieskolan | UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C307, 30 pl | Linda Wilhelmsson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PE201G T2019 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), KPU, Lärande, styrning och ledarskap, Ämneslärare åk 7-9 och Gymnasielärare | UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C309, 31 pl | Sven Olofsson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | svl M203, 24 pl | Cornelia Schiebold, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Bekräftad | svl AN116, Konferensrum 8 pl | Sten Wigert | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | Bekräftad | svl N515, Konferensrum 13 pl | Lennart Johansson | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | svl D320, Konferensrum 12 pl | Linda Evjen | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | svl M201, 14 pl, svl M205, 16 pl | Barbro Widerstedt, Cathrine Gladh, Helen Holoch, Fackförbundet ST | Möte | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | PE059A T2029 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik AV, KPU, Perspektiv på utvärdering och skolutveckling, Ämneslärare 7-9 och Gymnasieskolan | UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C307, 30 pl | Linda Wilhelmsson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE201G T2019 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), KPU, Lärande, styrning och ledarskap, Ämneslärare åk 7-9 och Gymnasielärare | UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C309, 31 pl | Ida Svensson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning |