Tid |
P, Status |
Kurs |
Program |
Ext bokare |
Lokal |
Bokare |
Moment |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 23 | Måndag 3/6 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 4/6 08:00 | Bekräftad | CAMP tekniker | svl M102, 90 pl | Tony Backlund | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag 4/6 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 19:00 | Bekräftad | svl C219, 39 pl, svl C227, 39 pl, svl E409, 160 pl, svl M209, 46 pl, svl M210, 50 pl, svl R106, 48 pl, svl R108, 48 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Bekräftad | BT004G B4740 VT2024 Östersund NML, BT004G B4770 VT2024 Flexibel Östersund DST, Byggnadsteknik GR (A), Byggproduktion I | TBYHG HT2023 Östersund DST, TBYHG HT2023 Östersund NML, Byggingenjör Hållbart byggande | svl R108, 48 pl | Susanne Lindström, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | ET050G F2150 VT2024 Sundsvall NML, Elektroteknik GR (B), Reglerteknik | TDESA HT2021 Sundsvall NML, TELTA HT2022 Sundsvall NML, TFYSA HT2022 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design, Civilingenjör i elektroteknik, Civilingenjör i teknisk fysik | svl R108, 48 pl | Roger Olsson, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | FY004X J2470 VT2024 Sundsvall NML, Fysik BE, Baskurs 2 i fysik | TBASX HT2023 Sundsvall NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | svl R108, 48 pl | Thomas Öhlund, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | FY038G J2100 VT2024 Sundsvall NML, Fysik GR (B), Mekanik II | TDESA HT2022 Sundsvall NML, TFYSA HT2021 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design, Civilingenjör i teknisk fysik | svl R106, 48 pl | Peter Glans, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | KE034G H2020 VT2024 Sundsvall NML, KE034G J2170 VT2024 Sundsvall NML, Kemi GR (B), Biokemi | BMAUP HT2023 Sundsvall NML, Fristående kurs GR NML, Biomedicinsk analytiker | svl R108, 48 pl | Erika Wallin, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | KT030G G2420 VT2024 Sundsvall NML, Kemiteknik GR (B), Värme- och strömningslära | TCTKM HT2022 Sundsvall NML, TTKKA HT2022 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | svl R106, 48 pl | Marcus Eriksson, Nima Fallahjoybari, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Bekräftad | MA160G K4130 VT2024 Östersund NML, MA160G K4150 VT2024 Flexibel Östersund DST, MA160G K4X30 VT2024 Östersund NML, Matematik GR (A), Grundläggande analys och matematisk statistik | NEKOG HT2023 Östersund DST, NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Fristående kurs GR NML, Fristående kurs GR DST | svl R106, 48 pl | Jens Persson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | MT034A J2581 HT2023 Sundsvall NML, Maskinteknik AV, Mekanisk design | TDESA HT2020 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design | svl R106, 48 pl | Stefan Lindström, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | ULFÖG VT2024 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | svl R108, 48 pl | Marie Lundgren, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | SO110G M4030 VT2024 Östersund NML, Sociologi GR (A), Arbetslivets sociologi | SPARG HT2023 Östersund NML, Personal- och arbetslivsprogrammet | svl R108, 48 pl | Per Eisele, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 5/6 08:00 | Bekräftad | CAMP tekniker | svl M102, 90 pl | Tony Backlund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 23:00 | Bekräftad | CAMP tekniker | svl N102, 60 pl | Tony Backlund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | Servicecenter Funktionsmöte | svl D016, 28 pl | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:30 | Bekräftad | Yrkesakademin YH AB | svl M202, 20 pl | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | svl L105, 38 pl, svl L111, 70 pl, svl L212, 36 pl | Corné de Beer, HUV, Fakulteten för humanvetenskap | Möte | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N109, Fälldinsalen, 178 pl | Inger Axbrink, KOM, Kommunikationsavdelningen | Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Bekräftad | PE201G T2019 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), KPU, Lärande, styrning och ledarskap, Ämneslärare åk 7-9 och Gymnasielärare | UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C309, 31 pl | Christina Widmark-Saari, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 14:30 | Bekräftad | svl N403, 4 pl | Norin Wiik Moa | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl C016, 36 pl, ALC | Lisbeth Kristiansen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl L102, 12 pl | Dahlqvist Lovisa | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Bekräftad | svl M108, Lubbesalen, 120 pl | Inger Axbrink | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | Bekräftad | svl N515, Konferensrum 13 pl | Eva SomeroSörensen | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Bekräftad | svl N515, Konferensrum 13 pl | Åsa Yderfält | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Bekräftad | svl D307, Styrelserum, Konferensrum, 24 pl | Maria Styf | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | svl L210, 12 pl | Müller Wolfgang | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PE201G T2019 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), KPU, Lärande, styrning och ledarskap, Ämneslärare åk 7-9 och Gymnasielärare | UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C309, 31 pl | Christina Widmark-Saari, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | svl M201, 14 pl, svl M205, 16 pl | Barbro Widerstedt, Cathrine Gladh, Helen Holoch, Fackförbundet ST | Möte | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Bekräftad | PE059A T2029 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik AV, KPU, Perspektiv på utvärdering och skolutveckling, Ämneslärare 7-9 och Gymnasieskolan | UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2023 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C307, 30 pl | Ida Svensson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE201G T2019 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), KPU, Lärande, styrning och ledarskap, Ämneslärare åk 7-9 och Gymnasielärare | UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C309, 31 pl | Christina Widmark-Saari, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Bekräftad | MA095G K2110 VT2024 Sundsvall NML, MA098G K2120 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (A), Diskret matematik A, Matematik GR (A), Diskret matematik | TDATG HT2023 Sundsvall NML, TDTEA HT2022 Sundsvall NML, TINDA HT2022 Sundsvall NML, Datateknik, Civilingenjör i datateknik, Civilingenjör i industriell ekonomi | svl R106, 48 pl | Pia Heidtmann, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Bekräftad | MA129G K2290 VT2024 Sundsvall NML, MA130G K2340 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (A), Differentialkalkyl, Matematik GR (A), Differentialkalkyl | TCTKM HT2023 Sundsvall NML, TDESA HT2023 Sundsvall NML, TDTEA HT2023 Sundsvall NML, TELTA HT2023 Sundsvall NML, TFYSA HT2023 Sundsvall NML, TINDA HT2023 Sundsvall NML, TTKKA HT2023 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design, Civilingenjör i datateknik, Civilingenjör i industriell ekonomi, Fristående kurs GR NML, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjör i elektroteknik, Civilingenjör i teknisk fysik, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | svl R108, 48 pl | Aurélio Menegon, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | Bekräftad | svl AN116, Konferensrum 8 pl | Karolina Rosdahl | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | PE201G T2019 SU2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), KPU, Lärande, styrning och ledarskap, Ämneslärare åk 7-9 och Gymnasielärare | UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY01, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY02, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY04, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY06, UPEDG SU2024 Sundsvall DST NY07, Kompletterande pedagogisk utbildning | svl C309, 31 pl | Christina Widmark-Saari, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:30 | Bekräftad | svl AN116, Konferensrum 8 pl | Nina Erkenstam, Åsa Yderfält |