Tid |
P, Status |
Kurs |
Program |
Lokal |
Bokare |
Moment |
Info |
Egen text |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 20 | Måndag 2024-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl, osd G2315, 6 pl, osd G2316, 10 pl, osd G2317, 10 pl, osd G2318, 10 pl, osd G2319, 6 pl, osd G2320, 6 pl, osd G2322, 6 pl, osd G2323, 10 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl, osd G3355, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | MA121G K4590 VT2024 Östersund NML, MA121G K4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, Matematik GR (A), Kompletteringskurs i analys | osd G3351, 70 pl | Jens Persson, Liselott Flodén, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Östersund | 5 tim sam | sam | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | OM088G V4290 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (B), Information och undervisning i omvårdnad | VSSKG HT2022 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | osd G3351, 70 pl | Cecilia Andersson, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Inspera salstentamen - Östersund | Omtentamen del 2, Sam | 5 tim | |||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Bekräftad | PS096A P4052 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Evidensbaserad psykologisk behandling och psykoterapi 2 | SPYGA HT2020 Östersund NML, Psykologprogrammet | Zoom | Anna Leiler, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Handledning | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | SA084G P4310 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (A), Vetenskapsteori och metod för socialt arbete I | SSOCG VT2024 Östersund NML, Socionomutbildning | Zoom | Anders Röjde, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | Seminarie 1 (examination). Genomförs i mindre grupper. Mer information i Moodle. | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Bekräftad | osd G1321, 16 pl | Ernkvist Caroline | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Eriksson Sandra | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3207, 3 pl | Mårdberg Tova | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3230, Biblioteket 3 pl | Mohammad Jewan | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3237, Biblioteket 3 pl | Lundkvist Maria | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | Bekräftad | osd K246, Grupprum 12 pl | Landgren Johanna | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q230, 4 pl | Tellström Ida | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | JO089G I2340 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Journalistik GR (B), Den grävande journalistikens metoder | Zoom | Elin Rantakrans, Emil Hammarström, Fredrik Nilsson, Mikael Gulliksson, Peter Jonriksson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Handledning | Individuell handledning med teamets handledare Boka tid, maila frågor PÅ003, jour60 distans | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:15 | Bekräftad | osd P2218, Konferensrum10 pl | Daniel Berg | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G1320, 8 pl | Lundman Alice | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G2245, Biblioteket, 3 pl | Enryd Karlsson Belinda | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Edfeldt Werme Natalie | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G3239, Biblioteket 6 pl | Heidenborn Karolina | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd K245, 6 pl | Johansson Frida | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd Q216, 4 pl | Sätervik Maja | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd Q283d, 6 pl | Olsson Caroline | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Bekräftad | MT082G G4080 VT2024 Östersund NML, MT083G G4090 VT2024 Östersund NML, Maskinteknik GR (A), Tillämpad mätteknik, sportteknologi, Maskinteknik GR (A), Tillämpad mätteknik | THMTG HT2022 Östersund NML, THPUG HT2022 Östersund NML, Sportteknologi - högskoleingenjör produktutveckling, Additiv tillverkning - högskoleingenjör maskinteknik | osd Q183, 38 pl | Judith Waller, Mats Ainegren, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Utvärdering | Programutvärdering | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Bekräftad | osd G1322, 16 pl | Andersson Moa | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Brodd Karl | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | osd G3232, Biblioteket 3 pl | Vikström AnnaKlara | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3235, Biblioteket 3 pl | Schedvin Anna | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd P2311, 10 pl | Blomgren Vera | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q219, 10 pl | Sundelin Linnéa | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd Q278, Projektrum, 12 pl | Blom Rasmus | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q283b, 4 pl | Fjellborg Linnea | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | LI047G M2890 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Litteraturvetenskap GR (B) | HLISG HT2023 Flexibel Sundsvall DST, Fristående kurs GR DST, Programmet för litteratur och skrivande | Zoom | Svante Lovén, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | MÖ002A B4020 VT2024 Östersund NML, MÖ002A B4590 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ002A B4X30 VT2024 Östersund NML, Miljöteknik AV, Innovationssystem och teknikspridning | NEKBA HT2023 Östersund DST, NEKBA HT2023 Östersund NML, NEKBA HT2023 Östersund NML, Internationellt masterprogram i ekoteknik och hållbar utveckling | Zoom | Andreas Englund, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Bekräftad | MÖ031G B4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ031G B4880 VT2024 Östersund NML, MÖ031G B4X40 VT2024 Östersund NML, Miljöteknik GR (A), Grundkurs miljöteknik 2 | NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | osd Q233, 40 pl | Andreas Andersson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | Lecture Noise pollution: Sound propagation, | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | PS172G P4760 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (A), Tillämpad idrottspsykologi | VIDRG HT2022 Östersund NML, Idrottsvetenskapligt program | osd G1353, 40 pl | Britta Lindman, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:00 | Bekräftad | osd Q215, 4 pl | Lindé Johansson Alexander | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Bekräftad | AK047G F2040 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Arkiv- och informationsvetenskap GR (A), Dokumentstyrning 2 | Fristående kurs GR DST | Zoom | Maria Kallberg, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Handledning | Office Hour | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | OM107G V2150 VT2024 Sundsvall DST, Omvårdnad GR (B), Socialpsykiatri | VPSHG HT2023 Sundsvall DST, Programmet för psykisk hälsa/ohälsa - särskild komplicerad problematik | Zoom | Helén Olsson, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Föreläsning | Förberedelse inför examination 1 (1010). Rollspel | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Häll Tingstam Marcus | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Mannernäs Alma | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G3208, 3 pl | Shahwan Shahd | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Hällkvist Maria | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3365, 6 pl | Runsten Anneli | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | osd P3217, Konferensrum 12 pl | Karin Olsson | Verksamhetsdialog PSO | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | osd Q220, 10 pl | Tovar Polanco Natalia | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q224, 8 pl | Henrikson Klara | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Bekräftad | AM018G G2640 VT2024 Sundsvall DST, Ämnesdidaktik i matematik och naturvetenskap GR (B), Matematik III för grundlärare åk 4-6 | ULÄUG HT2021 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i grundskolans årskurs 4-6 | Zoom | Helena Johansson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Frågestund | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | BT001G B4720 VT2024 Östersund NML, BT001G B4730 VT2024 Flexibel Östersund DST, Byggnadsteknik GR (A), Byggnadsmekanik | TBYHG HT2023 Östersund DST, TBYHG HT2023 Östersund NML, Byggingenjör Hållbart byggande | osd Q171, 40 pl, Zoom | Fredrik Hermansson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Lektion | Statiskt obestämda konstruktioner | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | JU010G L4222 VT2024 Östersund NML, Juridik GR (A), Offentlighet och sekretess | SFVJG HT2023 Östersund NML, Förvaltningsjuridiska programmet | osd O214, 42 pl | Hanna Wagenius, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | Sekretess | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | JU016G L4262 VT2024 Östersund NML, Juridik GR (A), Juridik med inriktning mot arbetsrätt | SPARG HT2022 Östersund NML, Personal- och arbetslivsprogrammet | osd O213, 75 pl | Jan-Åke Nyström, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | Hur regleras arbetstiden? | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | MT082G G4080 VT2024 Östersund NML, MT083G G4090 VT2024 Östersund NML, Maskinteknik GR (A), Tillämpad mätteknik, sportteknologi, Maskinteknik GR (A), Tillämpad mätteknik | THMTG HT2022 Östersund NML, THPUG HT2022 Östersund NML, Sportteknologi - högskoleingenjör produktutveckling, Additiv tillverkning - högskoleingenjör maskinteknik | osd Q183, 38 pl | Mats Ainegren, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Seminarium | Laboration 3 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | Bekräftad | PE236G T2220 VT2024 Sundsvall DST, PE236G T4010 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | ULFÖG HT2021 Sundsvall DST, ULFÖG HT2021 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | Zoom | Staffan Löfquist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | Inför termin 7 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | SA049A P4850 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete AV, Teoretiska perspektiv på det sociala arbetets praxis | SSOCG VT2021 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1351, 60 pl | Gunilla Egonsdotter, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | Samiska kvinnors utsatthet för våld | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | SA087G P4350 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (A), Socionomers arbetsuppgifter och professionsroller | SSOCG HT2023 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1350, 40 pl | Carina Thörn, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | Inför kursen handledd fältförlagd utbildning 1, Sverige samt utomlands, Ht24. SA072G. Genomgång av studiehandledningen | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | SV060G M2252 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Svenska språket GR (A) | Fristående kurs GR NML | Zoom | Lena Nyman Ågren, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Bekräftad | IV066G V4130 VT2024 Östersund NML, IV075G V4050 VT2024 Flexibel Östersund DST, Idrottsvetenskap GR (A), Idrottsfysiologi och grundläggande träningslära, Idrottsvetenskap GR (A), Idrottsfysiologi och träningslära - en intoduktion | VIDRG HT2023 Östersund NML, Idrottsvetenskapligt program | osd G3216, 40 pl | Jonas Falgin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Föreläsning | Stabilitet och balans | ||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G1323, 8 pl | Holmström Matti | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 17:30 | Bekräftad | osd G2243, Biblioteket, 3 pl | Majed Hussein Alelyawi Zahra | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 18:30 | Bekräftad | osd G3236, Biblioteket 3 pl | Helal Rita | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Nordlöf Frida | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Bekräftad | MÖ031G B4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ031G B4880 VT2024 Östersund NML, MÖ031G B4X40 VT2024 Östersund NML, Miljöteknik GR (A), Grundkurs miljöteknik 2 | NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | osd Q233, 40 pl | Andreas Andersson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | Lecture Environmental monitoring | ||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Persson Karin | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G3229, Biblioteket 3 pl | Nordström Maja | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:30 | Bekräftad | osd B312, Styrelserummet, 22 pl | Åsa Yderfält | Styrgruppsmöte Kommunsamverkan - Samarbetsavtalet Östersunds kommun/Mittuniversitetet. | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 17:00 | Bekräftad | SK033G M4260 VT2024 Östersund NML, SK033G M4X60 VT2024 Östersund NML, Statsvetenskap GR (A), Politiskt beslutsfattande vid kriser i samhället | SRIKG HT2023 Östersund NML, Risk- och krishanteringsprogrammet | osd P2517, Bävern, Konferensrum 20 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | Seminars: Text seminar Boin, Arjen, Paul t'Hart, Eric Stern, Bengt Sundelius, The Politics of Crisis Management: Public Leadership Under Pressure | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Bekräftad | osd Q231, 4 pl | Westlin Ingrid | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | RH068G V7060 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap GR (B), Etiska perspektiv på hälsa och rehabilitering i arbetslivet | VREAG HT2023 Flexibel Östersund DST, Programmet för Hälsa och Rehabilitering i arbetslivet | Zoom | Erika Wall, Jens Ljungdahl, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Omexamination | Första omexamination: Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | osd Q319b, Drivhuset, Konferensrum, 20 pl | Håkan Wiklund | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q340, Konferensrum,18 pl | Anna Longueville | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | FH030G V2050 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Folkhälsovetenskap GR (B), Delaktighet och social förändring | VFOHG VT2023 Flexibel Sundsvall DST, Folkhälsovetenskapliga programmet | Zoom | Katja Gillander Gådin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Workshop | Etik | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | GD071G E2410 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Grafisk design GR (A), Universell utformning av digital tillgänglighet | Fristående kurs GR DST | Zoom | Mikael Becker, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | Handledning eget projekt. Boka din tid i Moodle. | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | JU010G L4222 VT2024 Östersund NML, Juridik GR (A), Offentlighet och sekretess | SFVJG HT2023 Östersund NML, Förvaltningsjuridiska programmet | osd O214, 42 pl | Hanna Wagenius, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | Sekretess och GDPR | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | MT069G G4060 VT2024 Östersund NML, MT069G G4070 VT2024 Flexibel Östersund DST, Maskinteknik GR (A), Mekanik | TEKOG HT2022 Östersund DST, TEKOG HT2022 Östersund NML, THMTG HT2023 Östersund NML, THPUG HT2023 Östersund NML, Ekoingenjör, Sportteknologi - högskoleingenjör produktutveckling, Additiv tillverkning - högskoleingenjör maskinteknik | osd Q176, 42 pl | David Sundström, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | MX040G B4200 VT2024 Flexibel Östersund DST, MX040G B4210 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), CSR, miljöledning, och ekologisk ekonomi | NEKEG HT2023 Östersund DST, NEKEG HT2023 Östersund NML, Ekoentreprenör för hållbar utveckling | Zoom | Anna Longueville, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | GRI/miljöledning/CSR (välkommen även till campus Q340!) | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | SEKOA HT2023 Sundsvall NML, SEKOA HT2023 Östersund NML, SEKOG HT2023 Sundsvall NML, SEKOG HT2023 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | osd G1352, 72 pl, svl N102, 60 pl | Kai Kronenberg, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | SA049A P4850 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete AV, Teoretiska perspektiv på det sociala arbetets praxis | SSOCG VT2021 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1351, 60 pl | Gunilla Egonsdotter, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | Etiska dilemman och att praktisera mänskliga rättigheter i socialt arbete | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | SA087G P4350 VT2024 Östersund NML, SA091G P4400 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (B), Socialt arbete i en föränderlig värld, Socialt arbete GR (A), Socionomers arbetsuppgifter och professionsroller | SSOCG HT2022 Östersund NML, SSOCG HT2023 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1350, 40 pl | Carina Thörn, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | Inför kursen handled fältförlagd utbildning 1, Utomlands Ht 24. SAO72G samt SAO73G Genomgång av studiehandledningen - Försäkringskort - Kontakt under HFU kursen | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Bekräftad | SV002X M2X80 VT2024 Sundsvall DST, SV002X M4X90 VT2024 Östersund DST, Svenska språket, Svenska för utländska studerande II | Fristående kurs GR DST | osd G1350, 40 pl | Madeleine Igede, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Lektion | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:30 | Bekräftad | osd G1321, 16 pl | Göncü Derya Dilan | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Bekräftad | osd Q215, 4 pl | Sylvén Johan | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | KR053G M2090 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, LI063G M2850 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Kriminologi GR (A), Kriminologins och viktimologins grunder, Litteraturvetenskap GR (A), Brott och straff i skönlitteraturen | Fristående kurs GR DST | Zoom | Eva Nordlinder, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Introduktion | Introduktion av slutuppgift | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:30 | Bekräftad | MK046A I2100 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Medie- och kommunikationsvetenskap AV, Strategisk kommunikation för hållbar utveckling | SMSKA HT2023 Flexibel Sundsvall DST, Fristående kurs AV DST, Masterprogram i strategisk kommunikation | Zoom | Elin Helgesson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | - | Drop in |