Tid |
P, Status |
Kurs |
Grp |
Lokal |
Bokare |
||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 22 | Mån 27 Maj v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 19:00 | Bekräftad | svl C219, 39 pl, svl C227, 39 pl, svl E409, 160 pl, svl M209, 46 pl, svl M210, 50 pl, svl R106, 48 pl, svl R108, 48 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | ||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 08:30 | Bekräftad | svl N101, 8 pl | Pålsson Maria | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Bekräftad | DT019G F2132 VT2024 Sundsvall NML, DT026G F2830 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik GR (A), Objektbaserad programmering i C++, Datateknik GR (A), Objektbaserad programmering | svl R108, 48 pl | Jimmy Åhlander, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | EN017G M2340 VT2024 Sundsvall DST, Engelska GR (A), Engelska I för grundlärare åk 4-6 | svl C227, 39 pl | Ewa Jonsson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | FY025G J2110 VT2024 Sundsvall NML, Fysik GR (A), Modern fysik | svl C227, 39 pl | Magnus Hummelgård, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | KE030G J2180 VT2024 Sundsvall NML, Kemi GR (B), Kemisk dynamik | svl C227, 39 pl | Ida Svanedal, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | svl R106, 48 pl | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | svl O301, 24 pl | NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | OM089G V2300 VT2024 Sundsvall NML, Omvårdnad GR (B), Ledarskap och organisation av omvårdnadsarbete | svl L102, 12 pl | Ann Knutsson, Kerstin Viström, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | |||||||||||||||||||||||||
08:30 - 11:00 | Bekräftad | OM117G V2780 VT2024 Sundsvall NML, Omvårdnad GR (A), Hälsa, miljö, omvårdnadshandlingar samt verksamhetsförlagd utbildning | svl C306, 90 pl | Jennie Farrell, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | |||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:30 | Bekräftad | svl M105, 20 pl | Mettälä Manne | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 09:00 | Bekräftad | svl N101, 8 pl | Berglund Johannes | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:00 | Bekräftad | svl N211, 4 pl | Håkansson Line | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl D013, 6 pl | Jonsson Noah | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl M101, 20 pl | Jakobsson Glavhammar Wictor | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N101, 8 pl | Smedberg Ann-Charlotte | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N111, 6 pl | Holm Elin | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N112, 6 pl | Birgersson Moa | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N114, 4 pl | Abdullah Hevin | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Bekräftad | svl N335, 2 pl | Tynell Albin | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | svl N403, 4 pl | Åberg Jasmine | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N404, 4 pl | Mohammadbeigi Mahdi | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | svl N405, 4 pl | Nabizada Nemat | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N406, 5 pl | Pålsson Maria | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N407, 6 pl | Andersson Antbo Henrik | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N408, 4 pl | Eriksson Stina | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | svl N411, 6 pl | Blomqvist Katarina | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | svl N413, 4 pl | Murkic Edina | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N414, 4 pl | Bring Caris Felicia | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:30 | Bekräftad | svl N415, 4 pl | Yakob Winta | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | svl N416, 4 pl | Sjöström Sofia | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | svl N417, 6 pl | Nordin Lisa | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Bekräftad | GD050G E2040 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (C), Självständigt arbete | svl R121 | Mikael Becker, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | Bekräftad | IU159G E2570 VT2024 Sundsvall NML, Industridesign GR (A), Kreativitet och problemlösning | svl R217, 25 pl, lärosal | Jörgen Ringman, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 16:30 | Bekräftad | svl M205, 16 pl | Mulat Adane Hailu | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | svl C214, 4 pl | Näslund Sara | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | svl L210, 12 pl | Wennberg Karin | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | svl M201, 14 pl | Björk Julia | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Bekräftad | svl M211, 10 pl | Tomley Zoe | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | svl N109, Fälldinsalen, 178 pl | KÅREN | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N412, 4 pl | Mähler Matilda | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | DT056A F2910 VT2024 Sundsvall NML, DT056A F2X50 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik AV, Visualisering | svl L106, 36 pl | Emin Zerman, Roger Olsson, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | DT138G F2950 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik GR (A), Introduktion till programmering och dataanalys | svl L111, 70 pl | Jan-Erik Jonsson, Nayeb Maleki, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | HI070G M2630 VT2024 Sundsvall DST, Historia GR (A), Historia och religionsvetenskap för grundlärare, förskoleklass och åk 1-3 | svl M207, 42 pl | Anne Hedén, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Bekräftad | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | svl C312, 60 pl | Peter Jonriksson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | MK096G I2290 VT2024 Sundsvall NML, Medie- och kommunikationsvetenskap GR (B), Kommunikation och samhälle | svl C016, 36 pl, ALC | Elin Helgesson, Karl-Arvid Färm, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PE207G T2640 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Pedagogik | svl C310, 90 pl | David Kronlid, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PE184G T2240 VT2024 Sundsvall DST, PE219G T2092 VT2024 Sundsvall DST, PE220G T2350 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Utbildningsvetenskaplig kärna IV, Grundlärare fritidshem, Pedagogik GR (C), Självständigt arbete för grundlärare i fritidshem, Pedagogik GR (C), Utbildningsvetenskaplig kärna IV samt självständigt arbete | svl C213, 12 pl, svl D016, 28 pl, svl D017, 12 pl | Elin Biström, Helene Dahlström, Karin Larsson-Hult, Lena Boström, Linda Murstedt, Marcus Sundgren, Pierre Wiktorin, Sandra Lund, Staffan Löfquist, Ulla Damber, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | ET111G D2430 VT2024 Sundsvall NML, TF001G J2420 VT2024 Sundsvall NML, Elektroteknik GR (B), Programmering för elektrotekniska tillämpningar, Teknisk fysik GR (B), Programmering för tillämpningar i teknisk fysik | svl L212, 36 pl | David Krapohl, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 19:00 | Bekräftad | svl D014, 6 pl | Simander Amanda | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 19:00 | Bekräftad | svl N333, 4 pl | Åsgård Jacob | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Bekräftad | svl N515, Konferensrum 13 pl | Anna Haeggström | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Bekräftad | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | svl C312, 60 pl | Elisabeth Stúr, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 17:30 | Bekräftad | svl N409, 4 pl | Hägglund Erik | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N113, 4 pl | Vildtörne Ludwig | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:30 | Bekräftad | svl N402, 4 pl | Hallenberg Agnes | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 19:00 | Bekräftad | svl N410, 4 pl | Reinius Mathias | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Bekräftad | svl N416, 4 pl | Hörnfeldt Jonathan | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 20:00 | Bekräftad | svl N417, 6 pl | Mohammad Omar | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:30 | Bekräftad | svl N403, 4 pl | Engström Bella | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N405, 4 pl | Kjellén Lovisa | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Bekräftad | svl N411, 6 pl | Omar Nimco | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:00 | Bekräftad | svl N413, 4 pl | Katratsea Alexandra | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | DT159G F2970 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik GR (B), Tillämpad datateknik | svl L111, 70 pl | Jan-Erik Jonsson, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | EN020G M2360 VT2024 Sundsvall DST, Engelska GR (B), Ämneslärarutbildning för gymnasieskolan | svl C216, 33 pl, Zoom | Charlotta Palmstierna Einarsson, Ewa Jonsson, Irina Shaw, Susan Foran, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | GD029G E2020 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (B), Grafiskt förpackningsprojekt | svl R210, 25 pl | Niklas Fagerholm, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | GD054G E2300 VT2024 Sundsvall NML, GD054G E2X42 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk Design GR (A), Magasinsprojekt | svl R212, 25 pl | Alexandra Lindberg, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | svl J329, Redaktionssal, 24 pl | Emil Hammarström, Fredrik Nilsson, Peter Jonriksson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | osd G1352, 72 pl, svl M108, Lubbesalen, 120 pl | Kai Kronenberg, Soleiman Limaei, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | OM117G V2780 VT2024 Sundsvall NML, Omvårdnad GR (A), Hälsa, miljö, omvårdnadshandlingar samt verksamhetsförlagd utbildning | svl C306, 90 pl | Jennie Farrell, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | PE207G T2640 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Pedagogik | svl C307, 30 pl, svl C309, 31 pl, svl C329, 32 pl | Ann-Kristin Pihlgren-Eveli, David Kronlid, Karin Larsson-Hult, Marcus Sundgren, Pierre Wiktorin, Staffan Löfquist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE184G T2240 VT2024 Sundsvall DST, PE219G T2092 VT2024 Sundsvall DST, PE220G T2350 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Utbildningsvetenskaplig kärna IV, Grundlärare fritidshem, Pedagogik GR (C), Självständigt arbete för grundlärare i fritidshem, Pedagogik GR (C), Utbildningsvetenskaplig kärna IV samt självständigt arbete | svl C213, 12 pl, svl D016, 28 pl, svl D017, 12 pl | Elin Biström, Helene Dahlström, Karin Larsson-Hult, Lena Boström, Linda Murstedt, Marcus Sundgren, Pierre Wiktorin, Sandra Lund, Staffan Löfquist, Ulla Damber, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Bekräftad | PE236G T2220 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | 1, 2, 3, 5 | svl D426, 35 pl, Musik, svl D432, 30 pl, Drama, svl D435, 30 pl, Bild, svl D437, 30 pl, Bild | Sibylle Menzel-Kühne, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | SH026G M2622 VT2024 Sundsvall DST, Samhällskunskap GR (B), 31-60 | svl M206, 18 pl | Glenn Svedin, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | TD002G J2310 VT2024 Sundsvall NML, Teknisk design GR (C), Datorstödd design | svl O111, Sunds Defibrator, 50 pl | Shahrzad Arshadi Rastabi, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | ET111G D2430 VT2024 Sundsvall NML, TF001G J2420 VT2024 Sundsvall NML, Elektroteknik GR (B), Programmering för elektrotekniska tillämpningar, Teknisk fysik GR (B), Programmering för tillämpningar i teknisk fysik | svl L212, 36 pl | David Krapohl, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | svl M203, 24 pl | Helena Andersson, FUS, Avdelningen för forsknings- och utbildningsstöd | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:30 | Bekräftad | svl N415, 4 pl | Nabizada Nemat | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Bekräftad | svl M211, 10 pl | Ghebremedhin Joel Zecarias | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | PE184G T2240 VT2024 Sundsvall DST, PE219G T2092 VT2024 Sundsvall DST, PE220G T2350 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Utbildningsvetenskaplig kärna IV, Grundlärare fritidshem, Pedagogik GR (C), Självständigt arbete för grundlärare i fritidshem, Pedagogik GR (C), Utbildningsvetenskaplig kärna IV samt självständigt arbete | svl C213, 12 pl, svl D016, 28 pl, svl D017, 12 pl | Elin Biström, Helene Dahlström, Karin Larsson-Hult, Lena Boström, Linda Murstedt, Marcus Sundgren, Pierre Wiktorin, Sandra Lund, Staffan Löfquist, Ulla Damber, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | |||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Bekräftad | HI070G M2630 VT2024 Sundsvall DST, Historia GR (A), Historia och religionsvetenskap för grundlärare, förskoleklass och åk 1-3 | svl M207, 42 pl | Per Hammarström, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap |