Starttid 00:00 - 24:00
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
P, Status |
Kurs |
Program |
Ext bokare |
Grp |
Lokal |
Bokare |
Moment |
Info |
Egen text |
|||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 21 | Tis 2024-05-21 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | PS090A P4123 HT2023 Östersund NML, Psykologi AV, Examensarbete | SPYGA HT2019 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G3213, 60 pl | PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Inlämning | Uppsats-seminarium | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:30 | Bekräftad | Autism Jämtland Härjedalen | osd F214, Aula, 360 pl | Bokad av Anette Kontaktperson Ann-Kristine Pettersson 070-652 51 66 | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G1323, 8 pl | Ernkvist Caroline | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl | Gustafsson Marcus | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3232, Biblioteket 3 pl | Lundkvist Maria | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Bekräftad | osd G3365, 6 pl | Vikström AnnaKlara | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd K246, Grupprum 12 pl | Landgren Johanna | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | JO089G I2340 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Journalistik GR (B), Den grävande journalistikens metoder | Zoom, - | KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Egna studier | Line by line faktakoll. Ordnas inom respektive team PÅ003, jour60 distans | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | PE068G T4020 VT2024 Flexibel Östersund DST, Pedagogik GR(C), Lärande genom handledning och reflektion | Fristående kurs GR DST | Zoom | Camilla Månsson-Waldehagen, Sara Dahlqvist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Examination | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 16:00 | Bekräftad | RH041A V7020 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap AV, Forskningsmetodik | VARSA VT2023 Flexibel Östersund DST, Magisterprogram - Arbetsmiljöstrateg | Zoom | John Selander, Stig Vinberg, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | OM180A V7580 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Omvårdnad AV, Omvårdnad inom neonatologi, barn- och ungdomspsykiatri samt barnhabilitering | VHSBA HT2023 Sundsvall/Östersund DST, Specialistsjuksköterskeprogrammet med inriktning mot hälso- och sjukvård för barn och ungdom | Zoom | Lena Junehag, Susan Reijer, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examination 3 OM180A Individuella seminarier. Zoomlänk finns i Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G2243, Biblioteket, 3 pl | Åkesson Ellen | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Mårdberg Tova | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G3230, Biblioteket 3 pl | Gustafsson Forsström Felix | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3236, Biblioteket 3 pl | Norlén Fanny | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd Q224, 8 pl | Johansson Alexandra | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | PS096A P4052 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Evidensbaserad psykologisk behandling och psykoterapi 2 | SPYGA HT2020 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G3217, 30 pl, ALC | Andreas Larsson, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Examination | Tre grupper, en grupp per dag Praktisk examination. Obligatoriskt | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | RH070G V7080 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap GR (B), Tillämpade studier | VREAG HT2022 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Programmet för Hälsa och Rehabilitering i arbetslivet | Zoom | Jens Ljungdahl, Louise Dovrén, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Seminarium | Kamratgranskning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Bekräftad | osd G2245, Biblioteket, 3 pl | Lundman Alice | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2316, 10 pl | Holst Assar | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2317, 10 pl | Qvarngård Emma | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2320, 6 pl | Bergh Sanna | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Berggren Kristina | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:30 | Bekräftad | osd G3237, Biblioteket 3 pl | Åstrand Frej | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd K245, 6 pl | Göncü Derya Dilan | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd P2311, 10 pl | Blomgren Vera | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q215, 4 pl | Runsten Anneli | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2315, 6 pl | Bellqvist Rebecca | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G2318, 10 pl | Gallardo Eva | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Geberzahn Pia | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3239, Biblioteket 6 pl | Friberg Nellie | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3229, Biblioteket 3 pl | Makambana Merveille | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 17:30 | Bekräftad | osd G3235, Biblioteket 3 pl | Mahoro Jeaninne | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:30 | Bekräftad | osd Q278, Projektrum, 12 pl | Thulin Hannes | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G3208, 3 pl | Jerling Lovisa | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Olofsson Engla | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q216, 4 pl | Mäkinen Anton | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 18:00 | Bekräftad | osd Q231, 4 pl | Khan Michelle | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 16:00 | Bekräftad | osd Q219, 10 pl | Eriksson Linnea | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:30 | Bekräftad | osd G1320, 8 pl | Östlund Blom Mickaela | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 19:00 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Kifle Hermona | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:30 | Bekräftad | osd G3207, 3 pl | Wildemarian Dawit | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G1321, 16 pl | Ernqvist Milica | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | Bekräftad | osd G1322, 16 pl | Abdulla Rang | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | SH026G M2622 VT2024 Sundsvall DST, SH026G M4140 VT2024 Östersund DST, Samhällskunskap GR (B), 31-60 | ULGYG HT2023 Sundsvall DST SAHI, ULGYG HT2023 Sundsvall DST SVSA, ULGYG HT2023 Östersund DST SAHI, ULGYG HT2023 Östersund DST SVSA, Fristående kurs GR DST, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | Zoom | Glenn Svedin, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Föreläsning | Obligatoriskt | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2319, 6 pl | Mattsson Erika | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2322, 6 pl | Westlin Ingrid | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2323, 10 pl | Eriksson Sandra | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q230, 4 pl | Sigurðardóttir Eva | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Bekräftad | osd Q283d, 6 pl | Wall Jungbjer Oscar | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q319b, Drivhuset, Konferensrum, 20 pl | Susanne Lindström | ÄK och Branschråd | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | osd Q340, Konferensrum,18 pl | Anna Longueville | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | HI069G M4220 VT2024 Östersund NML, HI074G M4230 VT2024 Östersund NML, Historia GR (A), för ämneslärare i gymnasieskolan, Historia GR (A) | ULGYG HT2022 Östersund NML SAHI, Fristående kurs GR NML, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | osd F217, 40 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Föreläsning | Hybridkrigföring | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | MX011G B4240 VT2024 Östersund NML, MX011G B4510 VT2024 Flexibel Östersund DST, Miljövetenskap GR (C), Från vision till genomförande | NEKEG HT2021 Östersund DST, NEKEG HT2021 Östersund NML, NEKOG HT2021 Östersund DST, NEKOG HT2021 Östersund NML, NEKOG HT2021 Östersund NML, TEKOG HT2021 Östersund DST, TEKOG HT2021 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör, Ekoentreprenör för hållbar utveckling | Zoom | Anna Longueville, Oskar Englund, Paul Van den brink, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | Project work: group supervision, see instructions and book time on Moodle, Zoom only! | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | MX040G B4200 VT2024 Flexibel Östersund DST, MX040G B4210 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), CSR, miljöledning, och ekologisk ekonomi | NEKEG HT2023 Östersund DST, NEKEG HT2023 Östersund NML, Ekoentreprenör för hållbar utveckling | Zoom | Anna Longueville, Erik Grönlund, John Lind, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Redovisning | Miljöledning (välkommen även till campus Q340!) | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | SEKOA HT2023 Sundsvall NML, SEKOA HT2023 Östersund NML, SEKOG HT2023 Sundsvall NML, SEKOG HT2023 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | osd G1352, 72 pl, svl M108, Lubbesalen, 120 pl | Soleiman Limaei, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | ULFÖG VT2024 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G1351, 60 pl | Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | Barnets mänskliga rättigheter- barnkonventionen | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, SA087G P4350 VT2024 Östersund NML, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II, Socialt arbete GR (A), Socionomers arbetsuppgifter och professionsroller | SSOCG HT2023 Östersund NML, ULFÖG VT2023 Östersund DST, Socionomutbildning, Lärarutbildning - Förskollärare | 1 | osd O211, 42 pl, ALC | Gunilla Egonsdotter, Linda Murstedt, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | Lektion tillsammans med Miuns socionomstudenter och förskollärarstudenter om anmälningsplikten och orosanmälningar. Frågor kan ställas till Gunilla Egonsdotter eller Linda Murstedt | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Bekräftad | PE236G T4010 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | ULFÖG HT2021 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | 4, 5, 6 | osd G1350, 40 pl | Sibylle Menzel-Kühne, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Grupparbete | Förberedelsetid inför examination Förberedelser inför examination/ inspirationsworkshop med barn på campus. Sibylle M Kühne finns tillgänglig för alla arbetslag Sibylle M Kühne samordnar | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | PS185G P4980 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (C), Utredningsmetodik - individ och grupp | SPYGA HT2021 Östersund NML, Psykologprogrammet | A | osd G1353, 40 pl | Niklas Fröst, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | Fallseminarium- obligatoriskt enligt schema | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | TR075G L4880 VT2024 Flexibel Östersund DST, Turismvetenskap GR (B), Projektledning inom turism II | Fristående kurs GR DST | Zoom | EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | Föreläsning 5. Sammanfattning och diskussion | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | Bekräftad | PE235G T2210 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (B), verksamhetsförlagd utbildning III samt utbildningsvetenskaplig kärna III | ULFÖG VT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Förskollärare | Zoom | Ulrika Wessel, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Examinerande opponeringsseminarium. | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | Bekräftad | PE236G T4010 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | ULFÖG HT2021 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | 1, 2, 3 | osd Q171, 40 pl, osd Q176, 42 pl | Anna Rosén, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Fri reglerad. Vi börjar i sal Q171 | |||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Bekräftad | KV032G H4160 VT2024 Flexibel Östersund DST, Kvalitetsteknik GR (A), Ledarskap för kvalitetsutveckling | Fristående kurs GR DST | Zoom | Christer Hedlund, Louise Östberg, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Lektion | Office hour/ lärarledd tid Frågestund inför tentan | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:30 | Bekräftad | osd Q233, 40 pl | Matthias Fuchs, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | forskarutbildningskurs TUR001F | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Molander Moa | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | MA148G K2790 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (B), Matematisk statistik med ämnesdidaktik | ULGYG HT2019 Sundsvall NML, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | Zoom | Helena Johansson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Seminarium | Examination | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | ULFÖG VT2024 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G3216, 40 pl | Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Workshop | Värdegrundskonflikter i förskolans verksamhet | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | osd P2517, Bävern, Konferensrum 20 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Möte | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:30 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Palm Lina | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Bekräftad | ST001G L7130 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Statistik GR (A), Grundkurs | Fristående kurs GR DST | Zoom | Prerna Kumar, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Frågestund | Zoomlänk finns i Moodle | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:30 | Bekräftad | osd G1350, 40 pl | |||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 14:30 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl, osd G2315, 6 pl, osd G2316, 10 pl, osd G2317, 10 pl, osd G2318, 10 pl, osd G2319, 6 pl, osd G2320, 6 pl, osd G2322, 6 pl, osd G2323, 10 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:00 - 13:30 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl, osd G3355, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:30 - 12:30 | Bekräftad | osd G1320, 8 pl | Ward Julia | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | FÖ085G L4350 VT2024 Östersund NML, Företagsekonomi GR (B), Strategisk ledning | SEKOA HT2022 Östersund NML, SEKOG HT2022 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | osd G2355, 70 pl | Karolin Sjöö, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Seminarium | Seminariebehandling av PM del III Strategi i praktiken | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | HI069G M4220 VT2024 Östersund NML, HI074G M4230 VT2024 Östersund NML, Historia GR (A), för ämneslärare i gymnasieskolan, Historia GR (A) | ULGYG HT2022 Östersund NML SAHI, Fristående kurs GR NML, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | osd G3351, 70 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Inspera salstentamen - Östersund | PM-uppgift | 5 tim | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | KE005X J2510 VT2024 Sundsvall NML, Kemi BE, Baskurs 2 i kemi | TBASX HT2023 Sundsvall NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | osd G3351, 70 pl | Malin Undin, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Salstentamen - Östersund | 5 tim, del 2 sam | sam | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | PS090A P4123 HT2023 Östersund NML, Psykologi AV, Examensarbete | SPYGA HT2019 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G3213, 60 pl | PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Inlämning | Uppsats-seminarium | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Bekräftad | SO103G M4051 HT2023 Östersund NML, Sociologi GR (A), Risker och kriser i samhället | SRIKG HT2023 Östersund NML, Risk- och krishanteringsprogrammet, Fristående kurs GR NML | osd G3351, 70 pl | Olov Hemmingsson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Inspera salstentamen - Östersund | dk 2, Sociologisk metod. 3 tim | 3 tim | |||||||||||||||||||||
08:00 - 10:30 | Bekräftad | osd G1323, 8 pl | Mattsson Erika | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | osd G3207, 3 pl | Kittel Jonna Katharina | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd P2311, 10 pl | Ernqvist Milica | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q219, 10 pl | Beck-Friis Lundholm Carl | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q220, 10 pl | Olsson Caroline | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | PE068G T4020 VT2024 Flexibel Östersund DST, Pedagogik GR(C), Lärande genom handledning och reflektion | Fristående kurs GR DST | Zoom | Camilla Månsson-Waldehagen, Sara Dahlqvist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Examination | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | ULFÖG VT2024 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G1351, 60 pl | Gästföreläsare, Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Gästföreläsning | Film i förskolan Gästföreläsare Anna Vidmark, | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:30 | Bekräftad | PE236G T4010 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | ULFÖG HT2021 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | 4, 5, 6 | osd G1350, 40 pl | Marie Lundgren, Sibylle Menzel-Kühne, Ulrika Wessel, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Inspirationsdag Förskola | |||||||||||||||||||||
08:15 - 16:00 | Bekräftad | RH041A V7020 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap AV, Forskningsmetodik | VARSA VT2023 Flexibel Östersund DST, Magisterprogram - Arbetsmiljöstrateg | Zoom | John Selander, Stig Vinberg, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Bekräftad | OM077G V2180 VT2024 Sundsvall NML, OM077G V4070 VT2024 Östersund NML, OM093G V2350 VT2024 Sundsvall NML, OM093G V4360 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod | VSSKG VT2022 Sundsvall NML, VSSKG VT2022 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | Zoom | Ann Ekdahl, David Haage, Jörgen Medin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Frågestund | Frågestund inför examination 3 alternativt Fördjupande seminarium i kval/kvantmetod inför tentan Zoomlänk finns i Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:00 | Bekräftad | osd G1321, 16 pl | Meskauskaite Urte | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | Bekräftad | osd G1322, 16 pl | Forss Åsa | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Heidenborn Karolina | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G3230, Biblioteket 3 pl | Fjellström Hanna | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Brodd Karl | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3239, Biblioteket 6 pl | Rosenholm Nevall Amanda | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd K246, Grupprum 12 pl | Andersson Linda | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | PE235G T2210 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (B), verksamhetsförlagd utbildning III samt utbildningsvetenskaplig kärna III | ULFÖG VT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Förskollärare | Zoom | Helena Brander-Bergström, Karin Larsson-Hult, Linda Murstedt, Maria Bergqvist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Individuell examinerande presentation av utvecklingsarbete. Utvärdering | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Olausson Elin |
Ändrad den senaste timmen.