Tentor
Tentamen
Tid Kurskod Kurs/provkod Prov Undervisningstyp Studentgrupp Lokal Kommentar Ändrad
v 40 Tors 2015-10-01 v 40
8 - 11 PSPB13 Tentamen TE 3 3:2 Dugga SFF. Oblig. Lokal: Ed025 2016-10-03 21:44
8 - 12 Hus P 124 2016-10-19 07:14
15 - 17 VVRF01 VVRF01-0107 Integrerad vattenresurshantering: Internationella aspekter Tentamen MWLU1, V4-vr, W4-vr KC:V N1 2016-10-03 21:43
  Fre 2015-10-02
8 - 11 ENGA01 ENGA01-0706 Historia och kultur Tentamen ENGA01 halvfart, ENGA01 heltid 2016-10-03 19:38
8 - 12 FPPA01, FPRA12, FPRA21-22, FPRB03-04, FTEA12, FTEB04 FPPA01-1401, FPRA12-1401, FPRA21-0701, FPRB03-0901, FTEA12-0701, FTEB04-0901 Introduktion och moralfilosofins historia, Fördjupad moralfilosofi, Moralfilosofins historia, Filosofihistorisk översiktskurs, Filosofins historia Tentamen FPPA01, FPRA12, FPRA22, FPRB04, FTEA12, FTEB04 Skrivsal MA9 del A-F Adress: Matteannexet på Sölvegatan 18-20, LTH. 2016-10-03 19:53
8 - 11 PSPR07 Tentamen TE 6 7:3 Salstentamen. Lokal Ed25 2016-10-03 21:58
8 - 12 SOL Humanisten H429b Historia och Kultur 2016-10-19 07:36
9 - 12 BIMM13 Tentamen BIMM13 Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a) Written test 2016-10-03 18:57
9 - 16 BIOR69 Tentamen BIOR69 Heden (G110), Kärret Väster (B130), Kärret Öster (B131) EXAM 1 - Evaluation of data 2016-10-03 21:52
9 - 13 ILHA01 ILHA01-1301 Antiken och medeltiden Tentamen ILHA01 LUX B152, LUX B251 2016-10-03 18:40
9 - 14 MVET10 Tentamen MVET10 Hörsal Blå hallen 2016-10-03 20:03
11 - 12 SOCB21 Inlämning, Tentamen SOCB21 2016-10-03 22:49
13 - 14 STVA12 STVA12-D1 Statsvetenskaplig introduktion Inlämning, Tentamen STVA12 2016-10-03 18:22
  Lör 2015-10-03
9 - 14 NYGA01 NYGA01-0701 Nybörjarkurs I Tentamen NYGA01 SOL Absalon A121 2016-10-03 17:23
v 41 Mån 2015-10-05 v 41
8 - 12 MUVA01, MUVB13 MUVA01-0703 Jazz Tentamen MUVA01, MUVB13 LUX B251 2016-10-03 21:59
9 - 12 MUVA52 MUVA52-1303 Möten med skilda genrer Tentamen MUVA52 LUX B237 2016-10-03 18:58
10 - 10 STVA22 STVA22-D1 Statsvetenskaplig metodologi Tentamen, Utlämning av uppgift STVA22 2016-10-03 18:22
13 - 17 EUHA11 EUHA11-1001 Från medeltidens till romantikens tänkande Tentamen EUHA11 SOL Absalon A129b 2016-10-03 20:12
15 - 16 SOL Humanisten H135a Extratillfälle SVEA11 2016-10-19 07:43
  Ons 2015-10-07
13 - 17 JRHN11 Tentamen Group All Tetra Laval Examination 2016-10-03 18:53
  Tors 2015-10-08
8 - 13 NGEA11 Tentamen NGEA11 Exam, MA 10 del A och B 2016-10-03 18:32
8 - 12 PSPR01 Tentamen TE 9 H:2 Vetenskapsteori. Salstentamen. Lokal Ed025 2016-10-03 19:39
8 - 14 Hus P 124 2016-10-19 07:47
13 - 16 TYSA01 TYSA01-0701 Grammatik med textstudium Tentamen TYSA01 SOL Absalon A129b 2016-10-03 17:07
13 - 14 E:1328 2016-10-19 07:46
13 - 17 SOL Lingvisten L601a Individuell tentamen Tyska 2016-10-19 07:33
14 - 18 BUSN12 Tentamen BUSN12-15H, FEKH14-15H, vKand Sparta:A-C 2016-10-03 19:37
  Fre 2015-10-09
8 - 13 INFC25 Tentamen INFC25-15H MA 8, Hela 2016-10-03 19:37
8 - 12 PSYD43 PSYD43-1401 Individuell prestationspsykologi Tentamen PSYD43 Skrivning delkurs 1; Lokal: MA9 (A-F) 2016-10-03 19:44
8 - 12 PSYE26 PSYE26-1301 Psykologiska koncept fr social kognition o social psykologi Tentamen PSYE26 Skrivning delkurs 1; Lokal: MA9 (A-F) 2016-10-03 19:44
8 - 12 PSYE28 PSYE28-1401 Om fortplantning och livscykeln Tentamen PSYE28 Exam subcourse 1; Location: MA9 (A-F) 2016-10-03 19:46
8 - 12 SASH78 Tentamen SASH78 Eden 25 2016-10-03 19:33
8 - 14 EC2:115 2016-10-19 07:14
8 - 14 Hus P 203 Enskild tentamen PSYE26:1 2016-10-19 07:26
8 - 14 Hus P 209 2016-10-19 07:31
9 - 11 BIOR58 Tentamen BIOR58 Green Room (A261b) Exam 2 [Lectures 8-16] 2016-10-03 19:35
9 - 14 BIOR65 Tentamen BIOR65 Späckhuggaren (A182), Valhajen (A184) Written exam 2016-10-03 20:38
10 - 11 SOL Lingvisten L619 2016-10-19 07:47
13 - 15 NGEN13 Tentamen NGEN13 Pangea (Hörsal 229) Examination - Python 2016-10-03 21:58
13 - 17 TYSA31, TYSK01 TYSA31-0703, TYSK01-0703 Tysk språkhistoria Tentamen TYSA31, TYSK01 SOL Lingvisten L403 2016-10-03 17:38
13 - 14 STVA22 STVA22-D1 Statsvetenskaplig metodologi Inlämning, Tentamen STVA22 2016-10-03 18:22
14 - 19 NEKG33 Tentamen NEKG33-15H Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 21:31
14 - 18 PSPB15 PSPB15-1 Sociologi Tentamen TE 4 5:1 Eden 025 2016-10-03 20:33
14 - 19 Hus G 139-140 2016-10-19 07:21
15 - 20 Hus G 138 2016-10-19 07:21
v 42 Mån 2015-10-12 v 42
9 - 16 BIOR69 Tentamen BIOR69 Späckhuggaren (A182), Ängen (G111) EXAM 2 - Write a discussion 2016-10-03 21:51
13 - 19 EC2:115 2016-10-19 07:14
  Tis 2015-10-13
12 - 18 EC1:Tentaexpen 2016-10-19 07:44
14 - 18 FEKG11 Tentamen FEKG11-15H MA 10, Hela, MA 9, Hela 2016-10-03 19:35
  Ons 2015-10-14
8 - 9 BMEN05 BMEN05-0115 Biomekanik Tentamen BME4-br, E4-mt, F4-bm, F4-mt, M4, MD4, N4, Pi4-biek MA 8A-B 2016-10-03 22:00
9 - 15 MVEN15 Tentamen MVEN15 Hörsal (A213) 2016-10-03 20:02
9 - 12 SFSH01, SFSH10 SFSH10-1302 Svenska som främmande språk - nivå 2 Tentamen SFSH01, SFSH10 SOL Absalon A121, SOL Lingvisten L207 2016-10-03 20:21
  Tors 2015-10-15
8 - 12 EC1:135 2016-10-19 07:51
13 - 19 EC2:115 2016-10-19 07:50
14 - 19 NEKA12 NEKA12-1101 Mikroekonomisk teori med tillämpningar Tentamen NEKA12-15H MA 10, Hela, MA 8, Hela, MA 9, Hela 2016-10-03 20:48
14 - 19 SYSA21 SYSA11-D6 Företag, IT och digitalisering Tentamen SYSA11-15H Sparta:B-D Lokal Sparta B-D 2016-10-03 22:09
  Fre 2015-10-16
8 - 12 LAGA01 Tentamen Grupp Alla MA 10A-H 2016-10-03 20:06
8 - 12 PSYB24 Tentamen PSYB24 Skrivning delkurs 2; Lokal: MA8 (A-C) och MA9 (A-E) 2016-10-03 19:44
8 - 12 PSYD11 PSYD11-1303 Personlighet, utveckling och emotion Tentamen PSYD11 Skrivning delkurs 2; Lokal: MA8 (A-C) och MA9 (A-E) 2016-10-03 19:44
8 - 12 PSYD52 PSYD52-1402 Basala funktioner Tentamen PSYD52 Skrivning delkurs 2; Lokal: MA8 (A-C) och MA9 (A-E) 2016-10-03 19:44
8 - 12 PSYE13 Tentamen PSYE13 Skrivning delkurs 1; Lokal: MA8 (A-C) och MA9 (A-E) 2016-10-03 19:44
8 - 12 SOPA11 Tentamen SOPA11 Hbg 3T C127, 3T C163 Delkurs 1 2016-10-03 19:54
8 - 14 SOPA11 Tentamen SOPA11 Hbg 3T C422 Enskild dk1 2016-10-03 22:04
8 - 12 SOPA11 Tentamen SOPA11 Lund Eden 022, Eden 025-026 Tentamen dk1 (skrivningsvakter: Kenth, Helga, Folke) 2016-10-03 22:12
8 - 20 Crafoord I, Crafoord II Lina Jönsson, Specialtentamen 2016-10-19 06:43
8 - 14 Eden 129 Hela 2016-10-19 07:18
8 - 14 Hus P 115 2016-10-19 07:18
8 - 14 LUX B212 2016-10-19 07:47
8 - 20 Ovala rummet Lina Jönsson, Specialtentamen 2016-10-19 06:43
8 - 14 Socialhögskolan 21, Socialhögskolan 25-26 Reserverad för ev. pedagogiskt stöd för tentamen i SOPA11 (Lund) 2016-10-19 07:35
9 - 13 BIOC02 Tentamen BIOC02 Hörsal (A213) Tentamen. Lokal meddelas senare. 2016-10-03 20:45
9 - 13 CTRA12, CTRD12, RHIA12, RHIA20 CTRA12-1402, CTRD12-1402, RHIA12-1502, RHIA20-1502 Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap II, Religionshistoria II Tentamen CTRA12, RHIA12 LUX C121, LUX C126 2016-10-03 21:52
9 - 12 NGEN01 Tentamen NGEN01 Pangea (Hörsal 229) EXAM 2016-10-03 18:33
9 - 15 LUX B430 2016-10-19 07:32
13 - 17 ENGK01 ENGK01-0701 Engelsk litteraturvetenskap Tentamen SOL Humanisten H435 2016-10-03 17:52
13 - 17 MODA12 Tentamen HGMOV 3T C163 2016-10-03 19:40
13 - 18 MODA12 Tentamen HGMOV 3T E231 Enskild 2016-10-03 21:40
13 - 19 EC2:115 2016-10-19 07:14
13 - 21 Hus M 331 2016-10-19 06:43
13 - 19 SOL Humanisten H429b ENGK01 2016-10-19 07:36
14 - 19 JAPC01 JAPC01-1101 Textkurs I Tentamen JAPC01 2016-10-03 22:14
14 - 19 JAPC03 JAPC03-1101 Textkurs 5 Tentamen JAPC03 2016-10-03 22:14
14 - 19 KINC11 KINC11-1101 Textkurs I Tentamen KINC11 2016-10-03 22:14
14 - 19 KINC13 KINC13-1501 Modern kinesisk sakprosa och grunddragen i Kinas historia Tentamen KINC13 2016-10-03 20:20
14 - 20 LAGC01 Tentamen Grupp Alla MA 10A-G Ordinarie salstentamen. 2016-10-03 20:06
14 - 18 PSPB16 Tentamen TE 5 6:2 Salstentamen. Lokal Ed025 2016-10-03 21:07
14 - 18 RÄSA22 RÄSA22-1301 Rättssociologi - fortsättning Tentamen RÄSA22 MA 8A-C Lokal: MA8, del A-C 2016-10-03 20:22
14 - 19 SYSB13 SYSB13-D3 Affärssystem i teorin Tentamen SYSB13-15H MA 9A-E 2016-10-03 19:37
  Lör 2015-10-17
8 - 11 EXTA24, SVEE11, SVEE13 EXTA24-0112, SVEE11-1201, SVEE13-1201 Svenska för utbytesstuderande, nivå 1, Svenska för utbytesstudenter: Nivå 1, Svenska för utbytesstudenter: Nivå 3 Tentamen EXTA24, SVEE11, SVEE13 MA9 o 10 2016-10-03 20:40
15 - 17 LUX A125 Betygsnämnd förRichard Olsson 2016-10-19 07:51
v 43 Mån 2015-10-19 v 43
14 - 18 FEKA90 FEKA90-D2 Organisation Tentamen FEKA90-15H MA 10, Hela, MA 9, Hela 2016-10-03 19:35
16 - 19 RYSB01, RYSB03 RYSB03-1301 Rysk grammatik och textläsning 1 Tentamen RYSB01, RYSB03 SOL Humanisthusets hörsal 2016-10-03 20:33
  Tis 2015-10-20
8 - 13 LÄKA14 Tentamen LÄKA14 BMC I 1254 2016-10-03 22:19
8 - 12 LÄKA14 Tentamen LÄKA14 2016-10-03 21:00
13 - 18 KEMM32 Tentamen KEMM32 KC:H-I 2016-10-03 19:04
17 - 19 YIDB01 Tentamen YIDB01 2016-10-03 20:33
  Ons 2015-10-21
8 - 12 PSPB11 Tentamen TE 1 1:2 Salstentamen. Lokal Ed025 2016-10-03 19:39
8 - 12 YTHA73 YTHA73-0115 Godkänd skriftlig tentamen 1 Tentamen YL1 MA 8, Hela 2016-10-03 19:27
  Tors 2015-10-22
8 - 12 FMI031 FMI031-0213 Tentamen Tentamen V2 Sparta:A-D 2016-10-03 22:00
8 - 12 KLT065 Tentamen B5-lm KC:M 2016-10-03 22:03
9 - 12 DC:402 Tenta MMK010 2016-10-19 07:43
10 - 13 TYSB11 TYSB11-0701 Grundläggande grammatik och textförståelse, basdel Tentamen TYSB11 SOL Absalon A129b 2016-10-03 17:06
10 - 14 SOL Absalon A140a Enskild tentamen TYS B11 2016-10-19 07:49
12 - 15 ARAC22 ARAC22-1101 Kommunikativ arabiska III Tentamen HGARA SOL Absalon A311 2016-10-03 22:11
17 - 21 SPAB01 SPAB01-0701 Delkurs I Tentamen SPAB01 SOL Absalon A129b 2016-10-03 19:17
17 - 17 STVN10 Tentamen, Utlämning av uppgift STVN10 2016-10-03 19:08
  Fre 2015-10-23
8 - 9 ENGA01 ENGA01-0707 Ordkunskap Tentamen ENGA01 halvfart, ENGA01 heltid SOL Humanisthusets hörsal 2016-10-03 19:04
8 - 13 FYSA01 FYSA01-1303 Ellära och magnetism - tentamen Obligatoriskt, Tentamen FYSA01 Matteannexet 10A-F (Sölvegatan 18-20) 2016-10-03 20:22
8 - 13 LAGE01 Tentamen Grupp Alla MA 9, Hela Tentamen. Resultat publiceras fredagen den 13 november 2016-10-03 21:08
8 - 12 SFSA16 SFSA16-1201 Svenska som främmande språk: Nivå 6 Tentamen SFSA16 LUX B240, LUX B339, SOL Humanisten H239a 2016-10-03 22:19
8 - 16 Crafoord I Lina Jönsson, Specialtentamen 2016-10-19 06:43
8 - 14 LUX A331 Lagerbring 2016-10-19 07:52
8 - 16 Grå tornrummet - bord 1-3, Ovala rummet Lina Jönsson, Specialtentamen 2016-10-19 06:43
8 - 9 SOL Absalon A129b 2016-10-19 06:18
9 - 14 BIOR18 Tentamen BIOR18 Green Room (A261b) Written course examination 2016-10-03 22:22
9 - 10 E:1328 2016-10-19 07:50
14 - 18 FEKH60 Tentamen FEKH60-15H Sparta:A-C Skrivs på Sparta 2016-10-03 22:18
14 - 19 NEKN81 Tentamen NEKN81-15H, vEAFIN1 Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 21:32
  Lör 2015-10-24
8 - 13 EEMN20 EEMN20-0615 Tentamen Tentamen BME4-bf, E4-mt, F4-mt, F4-nf, N4-nbm Eden 026 2016-10-03 18:11
8 - 13 ETS672 ETS672-0114 Tentamen Tentamen IDA3 3T E210 2016-10-03 20:45
8 - 12 VBFA05 VBFA05-0108 Husbyggnadsteknik Tentamen BI1-2 Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 22:03
9 - 13 SPAA01 SPAA01-0702 Text om spanskt samhälle under 1900-talet Tentamen SPAA01 SOL Humanisthusets hörsal 2016-10-03 19:17
9 - 13 SPAA22 SPAA22-1302 Spansk språkvetenskap Tentamen SPAA22 SOL Humanisthusets hörsal 2016-10-03 17:05
v 44 Mån 2015-10-26 v 44
8 - 13 ESS010 ESS010-0112 Deltentamen 1 Tentamen E1 MA 9A-D 2016-10-03 18:06
8 - 13 ETS601 ETS601-0113 Dator- och telekommunikation Tentamen IDA2, IEA2 3T E210, 3T E230 2016-10-03 18:11
8 - 13 FAFF01, FYST43 FAFF01-0107 Optik och optisk design Tentamen BME4-bf, E4-fh, F4-aft, F4-f, FYST43 Fys:H221, Fys:H421 Tills m FFFN01/FYST31 i H421 2016-10-03 18:43
8 - 13 FFFN01, FYST31 FFFN01-0107 Avancerad framställning av nanostrukturer Tentamen F4-hn, F4-nf, FYST31, N4-hn, N4-m, N4-nf Fys:H421 Tills m FAFF01/FYST43 2016-10-03 18:43
8 - 13 FKM090 FKM090-0106 Utmattning Tentamen F5, M4-bem, M4-pu Eden 026 2016-10-03 18:11
8 - 13 FMA420 FMA420-0103 Linjär algebra Tentamen C2, C2-ki, F1, Pi1, W2 MA 10A-I Även omtenta 2016-10-03 22:13
8 - 13 FMS086, MASB02 FMS086-0115 Tentamen Tentamen B3, BME3, K3, N3 Vic:2D, Vic:3-HELA FMFF05, 180 platser. 20 lediga i Vic 2D 2016-10-03 21:11
8 - 13 FMS140 FMS140-0115 Tentamen Tentamen W3 MH:362A-C 2016-10-03 21:57
8 - 12 FPRK01, FTEA12, FTEA21 FPRK01-0701, FTEA12-0702, FTEA21-0802 Modern moralfilosofi, Filosofisk metod, Formell logik Tentamen FPRK01, FTEA12, FTEA21 LUX B251, LUX B336, LUX C126 2016-10-03 21:01
8 - 13 KEMA01 Tentamen KEMA01 Gasque 2016-10-03 20:59
8 - 13 KETF20 KETF20-0113 Kemitekniska processer Tentamen K4-m, K4-p, W4-p Vic:2B 2016-10-03 18:10
8 - 11 MIE012 MIE012-0110 Elektroteknik, deltentamen 1 Tentamen M3, MD3 Vic:1-HELA, Vic:2A 15 platser i Vic 2A 2016-10-03 18:35
8 - 13 MMK010 MMK010-0211 Datorstödd 3D-modellering och ritningsframställning Tentamen M1, MD1 M:Emma1-5, M:Ida, M:Ina1-4 2016-10-03 18:35
8 - 13 MTTF01, MTTF25 MTTF01-0107, MTTF25-0115 Logistik, Skriftlig tentamen Tentamen E4-pla, I2, MLOG1, Pi4 Sparta:A-D 2016-10-03 17:52
8 - 13 MVKN50 MVKN50-0113 Introduktion till förbränningsmotorer Tentamen M4-en, M4-fo, W4 MA 9E-F 40 st 2016-10-03 18:06
8 - 13 VFTN05 VFTN05-0110 Fastighetsbildningsprocessen Tentamen L4-fr Vic:2C 2016-10-03 19:41
8 - 13 VVR111 VVR111-0102 Delprov 1 Tentamen W1 MA 8, Hela 2016-10-03 18:09
8 - 14 3T Kärnan Tentamen 2016-10-19 07:34
8 - 14 Carl Wilhelm Scheele-rummet 2016-10-19 07:49
8 - 17 DC:108 Datorsal 2016-10-19 07:39
8 - 16 E:1144 2016-10-19 07:33
8 - 14 KC:M 2016-10-19 07:49
8 - 20 Mentorsrum - Grupprum, Mentorsrum Skrivbord KD 2016-10-19 07:58
9 - 13 ABKF15 ABKF15-0113 Skriftlig tentamen Tentamen MEMB2 3T E413 2016-10-03 21:32
9 - 12 MAM120 MAM120-0108 Användbarhetsutvärdering Tentamen C4-da, D5-se, MD4 DC:310 Seminarierum 2016-10-03 21:10
10 - 15 LATA04 LATA04-1001 Kejsartidens prosa Tentamen LATA04 SOL Lingvisten L604 i stället för den 24/10 2016-10-03 22:02
10 - 14 SOL Humanisten H435 2016-10-19 07:59
13 - 21 E:1145 2016-10-19 07:33
13 - 14 SOL Absalon A320 2016-10-19 07:59
14 - 19 ARAC22, ARAH10 ARAC22-1101, ARAH10-1201 Kommunikativ arabiska III, Mellanösterna historia fram till första världskriget Tentamen HGARA SOL Humanisten H435, SOL Humanisthusets hörsal 2016-10-03 21:58
14 - 18 BUSN61 Tentamen BUSN61-15H, vEAFIN2 , vEAGRE , vEAGRR Vic:3-HELA 2016-10-03 20:53
14 - 19 EDAN25 EDAN25-0214 Tentamen Tentamen D4-is, D4-pv, F4, Pi4-pv Eden 022, Eden 025 2016-10-03 21:55
14 - 19 FAF604, FAFA40 FAF604-0112, FAFA40-0112 Fysik Tentamen IBYA1, IBYI1, IBYV1 3T C163, 3T E230, 3T E421 2016-10-03 18:11
14 - 19 FRT041 FRT041-0414 Tentamen Tentamen BME5-sbh, C4-ssr, D4-ssr, E4-ra, E4-ss, F4-r, Pi4-ssr M:L1-2 50 pl 2016-10-03 18:25
14 - 19 FYSC11 Obligatoriskt, Tentamen FYSC11 Victoriastadion 3C-D 2016-10-03 19:59
14 - 19 INFC45 Tentamen INFC45-15H EC2:163, EC2:169 2016-10-03 21:27
14 - 19 KBTA05 KBTA05-1702 Teori Tentamen B1 MA 8, Hela 55 pl 2016-10-03 17:59
14 - 19 KMB023, KMB040 KMB023-0104, KMB040-0198 Livsmedelsmikrobiologi, Metabolic engineering Tentamen B4-lm, B4-mb, B4-pt, MBIO1-2, MLIV1 Vic:2A-B 2016-10-03 18:10
14 - 19 MIO012 MIO012-0102 Industriell ekonomi, allmän kurs Tentamen BI3, BME4, C4, D4-se, F3, N3, Pi4, RH4, V2 MA 10A-H 2016-10-03 22:18
14 - 19 MIOA01 MIOA01-0107 Tentamen Tentamen I1 Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 18:05
14 - 19 MMK010 MMK010-0211 Datorstödd 3D-modellering och ritningsframställning Tentamen M1, MD1 M:Emma1-5, M:Ida, M:Ina1-4 2016-10-03 18:35
14 - 19 MMT031 MMT031-0196 Produktionsteknik Tentamen I4, I4-pr, M4-prr, MD5 MA 9A-B 2016-10-03 17:53
14 - 19 NEKH82, NEKP51 Tentamen NEKH82-15H, NEKP51-15H Vic:2C-D 2016-10-03 21:32
14 - 20 SOPA21 Tentamen SOPA21 Hbg 3T C521 2-3 skrivande , Enskild 2016-10-03 21:58
14 - 18 SOPA21 Tentamen SOPA21 Hbg 3T C548, 3T E210 Delkurs 1 2016-10-03 19:54
14 - 18 SOPA21 Tentamen SOPA21 Lund MA 9C-F Tentamen dk1 I/S (skrivningsvakter: Kenth Edmark, Anita Norrman-Isaksson, Karl Månsson) 2016-10-03 22:21
14 - 18 VBFN01 VBFN01-0112 Hållbart byggande Tentamen V5-hb Eden 026 2016-10-03 22:03
14 - 19 VGMF15 VGMF15-0111 Geodetisk mätningsteknik Tentamen V3 Vic:1A-C 100 platser behövs 2016-10-03 18:10
14 - 19 VTGA01 VTGA01-0107 Teknisk geologi Tentamen V1 Sparta:A-B, Sparta:D 2016-10-03 18:10
14 - 20 3T C672 Tentor 2016-10-19 07:33
14 - 20 Socialhögskolan 21, Socialhögskolan 35 Reserverad för ev. pedagogiskt stöd för tentamen i SOPA21, (skrivningsvakter: Raili Lovén, Risto Rainne) 2016-10-19 07:59
  Tis 2015-10-27
8 - 12 BUSN65, FEKH11 Tentamen BUSN65-15H, FEKH11-15H, vEAGRE , vEAGRR , vKand Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 21:45
8 - 13 EDA221 EDA221-0113 Tentamen Tentamen C4, D4-bg, E4-bg, F4-bg, L5-gi, Pi4-bg Vic:2C-D Vic2C delas med EDAN65 2016-10-03 19:44
8 - 13 EDAN65 EDAN65-0114 Tentamen Tentamen C4, D4-is, D4-pv, E4, F4-pv, Pi4 Vic:2A-C Vic2C delas m EDA221 2016-10-03 19:44
8 - 13 ETS130 ETS130-0107 Tentamen Tentamen C1 Sparta:B, Sparta:D Sparta B delas med VFTF01 2016-10-03 21:43
8 - 13 EXTA40 EXTA40-0108 Introduktion till mikroekonomisk teori Tentamen I2, Pi2 Vic:3-HELA 2016-10-03 18:10
8 - 13 FMA661, FMAF20, FMAF30 FMA661-0103, FMAF20-0113, FMAF30-0115 Sannolikhetsteori och diskret matematik, Sannolikhetsteori, Matematisk statistik Tentamen IBYA2, IBYI2, IBYV2, IDA2, IEA3 3T C163, 3T E210, 3T E218, 3T E224, 3T E230 2016-10-03 18:12
8 - 13 FRT010 FRT010-0114 Tentamen Tentamen D3, E3 MA 10A-H 2016-10-03 18:10
8 - 13 KOO045 KOO045-0104 Materialkemi Tentamen K4-m, N4-m Vic:1A 2016-10-03 18:10
8 - 13 MION25 MION25-0212 Tentamen Tentamen E4-pla, I4, I4-ai, I5-pvs, M4 MA 8, Hela 2016-10-03 18:09
8 - 13 MMVA01 MMVA01-0108 Termodynamik med strömningslära för BI Tentamen BI2 MA 10I-J 50 pl 2016-10-03 18:06
8 - 11 MVKN40 MVKN40-0112 Fjärrvärme och fjärrkyla - tentamen Tentamen F4, F4-es, M5-en, W4-es Sparta:A 2016-10-03 18:06
8 - 12 VBFF01 VBFF01-0110 Skriftlig tentamen Tentamen V4-bf, V4-hb MA 9D-E 2016-10-03 22:04
8 - 13 VFT015 VFT015-0104 Fastighetsmarknaden Tentamen L4-fe Vic:1B 2016-10-03 19:43
8 - 13 VFTF01 VFTF01-0112 Nationalekonomi Tentamen L3 Sparta:B-C Sparta B delas med ETS130 2016-10-03 21:43
8 - 14 3T C622 FMAF30 2016-10-19 07:33
8 - 16 E:1144 2016-10-19 07:33
8 - 15 Hus G 119, Hus G 138-140 2016-10-19 06:37
8 - 17 SOL Humanisten H429b 2016-10-19 07:57
9 - 13 EKHA22 Tentamen E-grön, EKHA22-15H lokal MA9 A-C 2016-10-03 19:39
9 - 12 LINA13, LINB01 Tentamen LINA13, LINB01 SOL Lingvisten L201, SOL Lingvisten L602 2016-10-03 21:05
9 - 12 VBFF05 VBFF05-0112 Skriftlig tentamen Tentamen MEMB1 3T E413 2016-10-03 22:04
9 - 10 E:1328 2016-10-19 07:59
13 - 21 E:1145 2016-10-19 07:33
13 - 21 Receptorn (D205) Tentamen TEK295 2016-10-19 07:54
14 - 19 AEB010 Tentamen E4, F4, M4, W4-es Vic:3C-D 55 pl 2016-10-03 18:11
14 - 19 EDAN20 EDAN20-0313 Tentamen Tentamen C4, D4-pv, F4, Pi4-pv E:2116 Endast för högre betyg 2016-10-03 22:00
14 - 19 EIEN15 EIEN15-0112 Elkraftsystem Tentamen E4-em, E4-ra, M4-en Vic:1B-C tills m FMFN01, 50 pl varav 10 i Vic1B 2016-10-03 18:11
14 - 19 EITN55 EITN55-0114 Signalseparation - oberoende komponenter Tentamen BME4-sbh, C4-ssr, D4-ssr, E4-bg, E4-mt, E4-ss, F4-ss, MWIR2, Pi4 Eden 026 2016-10-03 18:11
14 - 19 ETIF05 ETIF05-0212 Grundläggande radioteknik Tentamen C4, D4, E4-fh, F4-hn, MSOC1, MWIR1, N4-hn Vic:3A-B 2016-10-03 18:12
14 - 19 FMEA20, FMEA30 FMEA20-0108, FMEA30-0113 Mekanik - Dynamik, Statik och partikeldynamik Tentamen F2, M2, MD2 MA 10, Hela, MA 8A 2016-10-03 18:11
14 - 19 FMEN21 FMEN21-0114 Kontinuumsmekanik Tentamen F4-bem, M4-bem, Pi4-bem MA 8B 2016-10-03 18:11
14 - 19 FMFN01, FYSN17 FMFN01-0110 Tentamen Tentamen F4-aft, F4-f, F4-nf, F4-tf, FYSN17, N4-nf Vic:1A-B tills m EIEN15, 50 pl, varav 10 i Vic1B 2016-10-03 18:11
14 - 19 FMSN25, MASM24 FMSN25-0115 Tentamen Tentamen F5-fm, I5-fir, Pi5-fm Vic:1D 2016-10-03 21:12
14 - 19 NEKH72 Tentamen NEKH72-15H MA 9E-F 2016-10-03 21:32
14 - 19 EXTP50, NEKN21 EXTP50-0114 Avancerad mikroekonomisk analys Tentamen I4, NEKN21-15H, Pi4-fm Vic:2-HELA 2016-10-03 21:32
14 - 19 TEK295 TEK295-0104 Cellens biologi Tentamen BME2, N2, TEK295 MA 9A-D 2016-10-03 21:26
14 - 17 VRSN05 VRSN05-0115 Skriftlig tentamen Tentamen MKAT1 Sparta:A 2016-10-03 19:22
14 - 17 VVRN10 VVRN10-0110 Avrinnings-modellering Tentamen MWLU2, V5-vr, W5-vr Sparta:B 2016-10-03 21:13
17 - 18 SOL Humanisten H429b 2016-10-19 07:57
  Ons 2015-10-28
8 - 12 EDA061 Tentamen C2, C2-ki, E4-pv, F4-pv Vic:3A-B Samordnas med EDAF10 och EDAF25 2016-10-03 18:06
8 - 13 EDAF10 EDAF10-0108 Tentamen Tentamen D2, L4-gi Vic:2B-D Samordnas med EDAF25 och EDA061 2016-10-03 18:06
8 - 13 EEM031 EEM031-0103 Sensorteknik Tentamen BME4-bf, D5, E4-mt, E4-ss, F4-mt, F4-r, F4-ss, IEA3 E:1328 2016-10-03 18:11
8 - 13 HARA06 Tentamen HARA06-15H, HARA06-15S Eden 025-026 Tentamen för HT15+Omtentamen för VT15. Medtag legitimation!!!!! Lokal Eden 025+026, Adress Paradisgatan 5. 2016-10-03 21:52
8 - 13 HARA19 Tentamen HARA19-15H-1 Vic:3C-D Vid omtentamen krävs föranmälan senast en vecka före tentamen till ingela.brandt@har.lu.se 2016-10-03 20:47
8 - 13 HARG01 Tentamen HARG01-15H Tentamen. Lokal Victoriastadion 3C-D, adress Lovisastigen 2-4. 2016-10-03 21:51
8 - 13 KBT115 KBT115-0107 Bioprocessteknik Tentamen B3, K4-p, MBIO1, W4-p KC:N 2016-10-03 20:41
8 - 13 KBTN01 KBTN01-0212 Bioanalys Tentamen B4-mb, B4-pt, MBIO2, MLIV2, N4-nbm KC:H-I 2016-10-03 20:41
8 - 13 KFKA01, KFKA05 KFKA01-0115, KFKA05-0115 Tentamen Tentamen B2, K2, Pi4, W2 Vic:1-HELA, Vic:2A 180 pl 2016-10-03 18:06
8 - 13 STAA30-31, STAH12 STAA31-D2 Grundkurs 1 Tentamen STAA30-15H, STAA31-15H, STAH12-15H MA 10, Hela 2016-10-03 21:30
8 - 13 VBEF15 VBEF15-0110 Tentamen Tentamen V4-bf, V4-hb MA 8A-B 2016-10-03 18:10
8 - 13 VBM611 VBM611-0112 Skriftlig examination Tentamen IBYA2 3T E230, 3T E421 2016-10-03 18:11
8 - 13 VFRN10 VFRN10-0110 Detaljplan och bygglov Tentamen L4-fe, L4-fr Eden 022 2016-10-03 22:11
8 - 13 VSMN35 VSMN35-0112 Balkteori Tentamen V4-ko MA 8C 2016-10-03 18:11
8 - 13 VVBF20 VVBF20-0111 Vägbyggnad Tentamen V3 Kårhusets Gasquesal 100 platser 2016-10-03 18:48
8 - 16 E:1144 2016-10-19 07:33
8 - 13 EC1:Blå rummet 2016-10-19 07:22
8 - 15 EC2:063 2016-10-19 07:19
8 - 15 Mentorsrum - Grupprum, Mentorsrum Skrivbord KD 2016-10-19 07:58
9 - 13 AKSA21 AKSA21-1301 Medelhavsvärlden 900-300 f.Kr. Tentamen AKSA21 LUX B152 2016-10-03 18:40
9 - 16 BIOR69 Tentamen BIOR69 Heden (G110), Ängen (G111) EXAM 2 - Write a discussion 2016-10-03 22:10
9 - 14 JUBN02 Tentamen Grupp Alla Tetra Laval Ordinarie tentamen HT15 2016-10-03 20:07
9 - 14 MVEC12 Tentamen MVEC12 Hörsal Blå hallen 2016-10-03 20:36
13 - 21 E:1145 2016-10-19 07:33
13 - 18 E:1328 2016-10-19 07:58
14 - 19 EDA501, EDAA20 EDA501-0204, EDAA20-0210 Programmering, tentamen Tentamen B4, K4, L2, M1, MD1, W3 MA 10A-E 2016-10-03 21:43
14 - 19 EEMF15 EEMF15-0113 Sensorer och mätteknik Tentamen BME3 Sparta:C 2016-10-03 18:09
14 - 19 EITN10 EITN10-0110 Multipelantennsystem Tentamen C5-ks, D5, E4, MWIR2 Vic:3A 2016-10-03 18:11
14 - 18 ENGA01 ENGA01-0702 Grammatik Tentamen ENGA01 halvfart, ENGA01 heltid 2016-10-03 19:38
14 - 19 ESS040 ESS040-0104 Digital signalbehandling Tentamen E3, F4-bg, F4-bm, F4-mt, F4-ss MA 9A-D 90 pl 2016-10-03 22:07
14 - 19 ETE055, ETEF01 ETE055-0104, ETEF01-0109 Elektromagnetisk fältteori Tentamen F3, Pi3 Vic:1A-C FMFF15 2016-10-03 22:07
14 - 19 ETIN70 ETIN70-0112 Modern elektronik Tentamen D4-dpd, F4-hn, MSOC1, N4-hn MA 9F 2016-10-03 19:22
14 - 19 ETT051 ETT051-0110 Tentamen Tentamen C3, C4-ki, D4-ks, D4-ssr, E4-ks, F4-f, MWIR1, Pi4-ssr MA 10F-J 2016-10-03 21:43
14 - 19 FYSA21, FYSB01-02 FYSA21-0703 Tillämpningar, statistisk och kvantmekanik Obligatoriskt, Tentamen FYSA21, FYSB01-02 EDEN 022-025-026 (Paradisgatan 5, Hus H) 2016-10-03 20:22
14 - 19 MIO310 MIO310-0198 Optimering och simulering Tentamen I3, M4 Sparta:A-B, Sparta:D 2016-10-03 18:09
14 - 16 MTTN40 MTTN40-0110 Förpackningsteknik och utveckling Tentamen B4, I4, I4-lp, I4-mf, K4, M4-lp, M4-pu, MD4, MFIPDES2 MA 8, Hela, MA 9E 2016-10-03 20:08
14 - 19 MVKF15 MVKF15-0110 Grundläggande fordonssystem Tentamen M4-fo E:3308 2016-10-03 17:59
14 - 19 NEKH81, NEKP31 Tentamen NEKH81-15H, NEKP31-15H Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 21:32
14 - 18 PSYD43 PSYD43-1403 Lagidrotternas psykologi 1 Tentamen PSYD43 Skrivning delkurs 2; Lokal: Victoriastadion del 3B, 2C och 2D 2016-10-03 19:44
14 - 18 PSYP36 Tentamen PSYP36 Exam location: Victoriastadion part 3B, 2C och 2D 2016-10-03 19:44
14 - 18 PSYP54 Tentamen PSYP54 Exam location: Victoriastadion part 3B, 2C och 2D 2016-10-03 19:44
14 - 19 VTTF05 VTTF05-0110 Trafikteknisk teori Tentamen IBYI2, IBYV2, V4-tv Vic:3C-D 60 pl 2016-10-03 18:48
14 - 17 DC:402 MTTN40 2016-10-19 07:29
14 - 20 Hus P 008 Enskild tenta PSYD43:2 2016-10-19 07:22
14 - 20 Hus P 017 Enskild tentamen PSYD43:2 2016-10-19 07:49
14 - 20 SOL Humanisten H429b ENGA01 Grammatik 2016-10-19 07:36
15 - 16 SIMP17 Inlämning, Tentamen SIMP17 2016-10-03 20:43
  Tors 2015-10-29
8 - 13 BIOC01 Tentamen BIOC01 Tenta. Lokal: Matteannexet, MA8B och MA8C 2016-10-03 20:44
8 - 13 EDAA25 Tentamen BME4, C4, D4-is, D4-pv, E4, F2, F4-bs, M4, N2, Pi4 Kårhusets Gasquesal 100 pl, lokalen delas m MMV042 2016-10-03 18:11
8 - 13 ETEF15 ETEF15-0111 Krets- och mätteknik, fortsättningskurs Tentamen IEA2 3T E413 2016-10-03 21:19
8 - 13 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen B1, K1, N1 Vic:1-HELA om tentamina på A1 och B1: http://www.ctr.maths.lu.se/media/uploads/om_tentamina_paa_a1_och_b1.pdf, Viktig information 2016-10-03 22:13
8 - 13 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen BI1, C1, D1 MA 8A, MA 9, Hela om tentamina på A1 och B1: http://www.ctr.maths.lu.se/media/uploads/om_tentamina_paa_a1_och_b1.pdf, Viktig information 2016-10-03 22:13
8 - 13 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen E1, W1 Vic:2-HELA Viktig information om tentamina på A1 och B1: http://www.ctr.maths.lu.se/media/uploads/om_tentamina_paa_a1_och_b1.pdf, Även omtentamen. 2016-10-03 22:13
8 - 13 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen F1, I1, Pi1 MA 10, Hela Viktig information om tentamina på A1 och B1: http://www.ctr.maths.lu.se/media/uploads/om_tentamina_paa_a1_och_b1.pdf, Även omtentamen 2016-10-03 22:13
8 - 13 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen L1, V1 Vic:3-HELA om tentamina på A1 och B1: http://www.ctr.maths.lu.se/media/uploads/om_tentamina_paa_a1_och_b1.pdf, Viktig information 2016-10-03 22:13
8 - 13 FMSF15, MASC03 FMSF15-0115 Tentamen Tentamen BME4, C4, D4-ks, E4, F4-bg, F4-bm, I4, Pi4-bg, Pi4-ssr Eden 022, Eden 026 2016-10-03 21:12
8 - 14 JUFN03 Tentamen Group All Tetra Laval Written exam 8.30-13.30 2016-10-03 19:43
8 - 13 KEMA10 Tentamen KEMA10 IMV:1-5 2016-10-03 20:59
8 - 13 KETN05 KETN05-0212 Tentamen Tentamen B4-pt, K4-p, W4-p KC:N, KC:R 2016-10-03 18:46
8 - 13 KOKN01 KOKN01-0113 Läkemedelskemi Tentamen B4-l, K4-l, N4-nbm Eden 025 2016-10-03 18:14
8 - 13 KTE080 KTE080-0188 Polymerkemi Tentamen K4-m, N4-m KC:H-I 2016-10-03 18:25
8 - 12 MMEF05 MMEF05-0110 Transmissioner Tentamen M3, MD3 Sparta:A-D 2016-10-03 17:54
8 - 13 MMV042 MMV042-0195 Numerisk värmeöverföring, del A Tentamen F5-bem, M4-bem, Pi4-bem Kårhusets Gasquesal 20 pl, lokalen delas m EDAA25 2016-10-03 18:11
8 - 12 MOBA01 Tentamen MOBA01 DELTANTA 2/3 Arena 3A, Arena 3B, Arena 3C, Arena 3D 2016-10-03 20:47
8 - 12 SOCA13 SOCA13-1102 Metod Tentamen SOCA13 Ar:Arena 1A-F 2016-10-03 20:33
8 - 12 SOCA45 SOCA45-1202 Metod Tentamen SOCA45 Ar:Arena 1A-F 2016-10-03 20:33
8 - 12 SOCA63 SOCA63-1202 Metod Tentamen SOCA63 Ar:Arena 1A-F 2016-10-03 20:33
8 - 14 3T Kärnan Tentamen 2016-10-19 07:34
8 - 14 Carl Wilhelm Scheele-rummet 2016-10-19 07:46
8 - 16 E:1144 2016-10-19 07:33
8 - 10 E:1328 2016-10-19 07:33
8 - 20 Hus G 119, Hus G 138-140 2016-10-19 06:37
8 - 14 KC:M 2016-10-19 07:49
9 - 15 BIOR17 Tentamen BIOR17 Ängen (G111) Final Exam 2016-10-03 20:37
9 - 14 BIOR49 Tentamen BIOR49 Hörsal (A213) Examination 2016-10-03 20:37
9 - 11 BIOR58 Tentamen BIOR58 Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a) Exam 3 [Lectures 17-23] and Course Evaluation 2016-10-03 19:35
9 - 13 BIOR78 Tentamen BIOR78 Kärret Väster (B130), Kärret Öster (B131) Final written exam 2016-10-03 20:37
9 - 13 GEOB04 Tentamen GEOB04 Fagus (Sal 224), Gondwana (Sal 206), Rodinia (Sal 243) 2016-10-03 20:22
9 - 13 MVEN03 Tentamen MVEN03 Hörsal Blå hallen 2016-10-03 20:36
9 - 13 NGEA01 Tentamen NGEA01 Världen (Sal F111) EXAM 2016-10-03 19:46
9 - 14 NGEN04 Tentamen NGEN04 Atmosfären (Sal 209) EXAM 2016-10-03 18:33
9 - 13 NODA23, NODB09 NODA23-0901, NODB09-1001 Historia, samhälle och kultur i Danmark Tentamen NODA23, NODB09 SOL Absalon A121 2016-10-03 17:08
9 - 13 TYSA21 TYSA21-0703 Grammatik Tentamen TYSA21 SOL Absalon A129b 2016-10-03 17:16
10 - 14 NGEA17 Tentamen NGEA17 Hydrosfären (Sal 108) Exam 2016-10-03 19:24
12 - 19 EC2:063 2016-10-19 07:19
13 - 18 3T C313 Enskilt prov 2016-10-19 07:55
13 - 21 E:1145 2016-10-19 07:33
13 - 19 Hus P 124 2016-10-19 08:01
14 - 19 AEBF10 AEBF10-0212 Skriftlig tentamen Tentamen MEMB1 3T E421 2016-10-03 18:11
14 - 19 AEBF20 AEBF20-0113 Skriftlig tentamen Tentamen MEMB2 3T E413 2016-10-03 18:11
14 - 18 BUSN62, BUSN82, FEKH80 Tentamen BUSN62-15H, BUSN82-15H, FEKH80-15H, vEAGCF Skrivs på Arena 2016-10-03 22:18
14 - 16 ENGA01 ENGA01-0703 Översättning Tentamen ENGA01 halvfart, ENGA01 heltid 2016-10-03 19:38
14 - 18 ETIN20 ETIN20-0111 Tentamen Tentamen D4-dpd, E4-fh, E4-is, F4-hn, MSOC1, N4-hn, Pi4 Vic:2C OBS! Bara 4 timmar 2016-10-03 22:26
14 - 19 FAF080, FYST14 FAF080-0210 Skriftlig tentamen Tentamen BME5-bf, F4-es, F4-f, F4-mt, FYST14, N5-m Vic:3D 2016-10-03 18:11
14 - 19 FAFA35 FAFA35-0108 Fysik - Termodynamik och atomfysik Tentamen E2, E2-ki Vic:1A-B 2016-10-03 18:06
14 - 19 FMAA01 FMAA01-0108 Delkurs A1 Tentamen BME1, M1, MD1 MA 10, Hela om tentamina på A1 och B1: http://www.ctr.maths.lu.se/media/uploads/om_tentamina_paa_a1_och_b1.pdf, Viktig information 2016-10-03 22:13
14 - 19 FMAF01 FMAF01-0108 Funktionsteori Tentamen BME4, F2, N3, Pi2 MA 9, Hela 2016-10-03 21:58
14 - 19 FMS065 FMS065-0109 Tentamen Tentamen BME4, C4-sec, Pi4, RH4-rh Sparta:A-B 2016-10-03 18:10
14 - 19 FRTN10 FRTN10-0114 Tentamen Tentamen B5, C4-ssr, D4-ssr, E4-ra, F4-r, I4-pvs, K5, Pi4-ssr Vic:1C-D 2016-10-03 19:25
14 - 19 HISA02, HISA13-14 HISA02-0802, HISA13-0802, HISA14-1301 Konkurrerande civilisationer Tentamen HISA02, HISA13 Victoriastadion del 3A-C (Vic3A-C) Adress: Lovisastigen 2-4 2016-10-03 19:37
14 - 17 MMKN35 MMKN35-0214 Skriftlig tentamen Tentamen M4-pu, MD5 DC:467 Seminarierum, DC:567 Seminarierum 2016-10-03 21:16
14 - 19 MMTA05 MMTA05-0109 Industriella produktionssystem Tentamen I3 Kårhusets Gasquesal 110 st 2016-10-03 17:53
14 - 19 NEKH71, NEKN31 Tentamen NEKH71-15H, NEKN31-15H Ar:Arena 1A-F Tentamen är på Arena 1A-F 2016-10-03 22:04
14 - 18 PEAB01 PEAB01-1102 Organisationsteori Tentamen PEAB01 Ar:Arena 3A-D 2016-10-03 20:33
14 - 19 PEAB05 Tentamen PEAB05-15H MA 8A-C Tentamen. Medtag legitimation!! Lokal Annexet MA8:A-C, Adress Sölvetagatan 20 2016-10-03 21:52
14 - 18 PSPR01 Tentamen TE 9 H:2 Forskningsmetodik. Salstentamen. Lokal Ed025 2016-10-03 19:39
14 - 18 SOCA74 SOCA74-1502 Hur analyseras ett kriminologiskt problem? Tentamen SOCA74 IMV:1-4 2016-10-03 20:33
14 - 19 VFTN15 VFRN10-0110, VFTN15-0111 Detaljplan och bygglov, Rättsekonomi Tentamen L4-fe, L4-fr, L5-fe, L5-fr Eden 022, Eden 026 2016-10-03 22:11
14 - 19 VGTF05 VGTF05-0111 Geoteknik Tentamen V3 Vic:2A-B, Vic:2D 105 pl 2016-10-03 19:25
14 - 19 VVR176 VVR176-0107 Strömning i naturliga vatten Tentamen MWLU2, V5-vr, W5-vr Sparta:C 2016-10-03 18:10
14 - 19 YTHA71 Tentamen YL1 Sparta:D 2016-10-03 18:27
14 - 20 LUX B353 2016-10-19 06:39
14 - 17 SOL Humanisten H429b ENGA01 Översättning 2016-10-19 07:36
  Fre 2015-10-30
7 - 19 SOL Absalon A310-311 2016-10-19 07:53
8 - 12 BUSN11, BUSN80, BUSN92 Tentamen BUSN11-15H, BUSN80-15H, BUSN92-15H, vEAFIN2 , vEAGCF Skrivs på Arena 2016-10-03 20:53
8 - 13 ETS052 ETS052-0104 Tentamen Tentamen D2, D2-ki Vic:1-HELA 2016-10-03 18:06
8 - 13 ETTN15 ETTN15-0112 Moderna trådlösa system - LTE och dess efterföljare Tentamen C4-ks, D5, E4-ks, MSOC2, MWIR2 MA 10E-F 2016-10-03 22:07
8 - 13 FAFF10, FMFF15 FAFF10-0315, FMFF15-0110 Teoridel 1, Kvantmekanik och matematiska metoder Tentamen E4, F3, N4-nf, N5-hn Vic:3A-C 2016-10-03 22:07
8 - 13 FFF110, FYSD13 FFF110-0104 Process- och komponenteknologi Tentamen E4-fh, E4-is, F4-hn, F4-nf, FYSD13, MSOC2, N3 Vic:2C-D 2016-10-03 18:10
8 - 13 GEOM05 Tentamen GEOM05 Gondwana (Sal 206) 2016-10-03 22:28
8 - 13 HARA04 Tentamen HARA04-15H-1 Ar:Arena 1A-F, Ar:Arena 2A Sparbanken Skåne Arena, adress: Stattenavägen 25, Lund 2016-10-03 22:02
8 - 13 KAKF01 KAKF01-0109 Tentamen Tentamen B3, K3 MA 10A-D 2016-10-03 19:13
8 - 13 KTE071 KTE071-0198 Teori Tentamen B4-pt, K4-p, MBIO2, W4-p Sparta:A 2016-10-03 18:10
8 - 13 LAGD01 Tentamen Grupp Alla MA 9, Hela Ordinarie tentamen i offentlig rätt HT15 2016-10-03 20:06
8 - 13 MIE100 MIE100-0104 Hybrida fordonsdrivsystem Tentamen E4-em, M5-fo, MD4 Vic:3D 2016-10-03 21:57
8 - 13 MKVA11 Tentamen MKVA11 MA10 G, H, I, J 2016-10-03 19:33
8 - 13 MTTN25 MTTN25-0110 Materialhantering Tentamen I4, I4-lp, I4-mf, I4-pr, M4-lp, MLOG1 Sparta:B-D 2016-10-03 17:58
8 - 13 MVKN65 MVKN65-0115 Kraftverksteknik Tentamen M4-en, W4-es M:X2a-b i stället för i MA, OBS! Ny lokal i M-huset 2016-10-03 22:08
8 - 13 NEKG21 Tentamen NEKG21-15H Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 21:31
8 - 17 SOPA31 Tentamen SOPA31 Hbg 3T E108, 3T E215 Enskilda 2016-10-03 22:19
8 - 11 STAG18 Tentamen STAG18-15H Tentamen hålls på Sparbanken Skåne Arena, 2D Stattenavägen 25, gångväg/cykelväg över gångbro från Stadsparken 2016-10-03 22:29
8 - 13 SVEA11, SVEG12 SVEA11-0707, SVEG12-1301 Svensk grammatik Tentamen SVEA11, SVEG12 SOL Absalon A129b, SOL Humanisten H135a, SOL Lingvisten L219, SOL Lingvisten L221b, SOL Lingvisten L601a 2016-10-03 22:24
8 - 11 VBEA20 VBEA20-0112 Skriftlig tentamen företagsekonomi Tentamen IBYA2 3T E210, 3T E218 OBS tentan är 3 timmar. 2016-10-03 21:58
8 - 13 VBR082 VBR082-0102 Aktiva system Tentamen BI3 MA 8, Hela 2016-10-03 18:10
8 - 13 VVR120 VVR120-0100 Strömningslära Tentamen W3 Vic:2A-B 2016-10-03 18:10
8 - 14 3T C622 VBEA20 2016-10-19 07:37
8 - 16 Crafoord I, Crafoord II Lina Jönsson, Specialtentamen 2016-10-19 06:43
8 - 16 E:1144 2016-10-19 07:33
8 - 15 EC2:063 2016-10-19 07:20
8 - 20 Hus G 138-140 2016-10-19 06:05
8 - 17 Socialhögskolan 25 Reserverad för pedagogiskt stöd för tentamen i SOPA31 (Lund) 2016-10-19 07:51
9 - 14 BIMM31 Tentamen BIMM31 C180 2016-10-03 19:38
9 - 13 BIVB21, BIVD21 BIVB21-1102, BIVD21-1302 Nya testamentets exegetik Tentamen BIVB21 LUX B237 2016-10-03 18:47
9 - 13 JUZN04 Tentamen Oral examination. 2016-10-03 21:25
9 - 13 LINA13, LINB02 LINA13-1101, LINB02-0701 Språkets struktur och funktion Tentamen LINA13, LINB02 SOL Humanisten H435, SOL Lingvisten L123 2016-10-03 20:57
9 - 13 LIVA03-04, LIVA15 LIVA03-1002, LIVA04-1006, LIVA15-1202 Från realismen till symbolismen, Barnlitteraturens historia fram till 1850 Tentamen LIVA03, LIVA04 , LIVA15 SOL Humanisthusets hörsal 2016-10-03 22:12
9 - 13 LIVA04 LIVA04-1002 Från antiken till renässansen Tentamen LIVA04 LUX B129, LUX B336 2016-10-03 22:12
9 - 14 MVET10 Tentamen MVET10 Hörsal Blå hallen 2016-10-03 20:36
9 - 13 NODA12 NODA12-1001 Danska, en introduktion Tentamen NODA12, NODB11 dagtid SOL Absalon A121, SOL Lingvisten L201 2016-10-03 20:54
9 - 16 SOPA31 Tentamen SOPA31 Hbg 3T E413, 3T E421 2016-10-03 18:51
9 - 16 SOPA31 Tentamen SOPA31 Lund Eden 022, Eden 025-026 Tentamen (skrivningsvakter: Kenth Edmark, Margaretha Järvung) 2016-10-03 22:39
9 - 12 3T C313 2016-10-19 07:56
9 - 14 LUX B212, LUX B430 Ped stöd 2016-10-19 07:37
9 - 15 SOL Humanisten H429b Enskild tentamen litteratur 2016-10-19 08:01
10 - 17 JUZN04 Tentamen Oral Examination 2016-10-03 21:25
10 - 15 Socialhögskolan 24 Reserverad för pedagogiskt stöd för tentamen i SOPA31 (Lund) 2016-10-19 07:51
10 - 12 HOSA21 Tentamen HOSA21 LUX A016 Tentamen: benkunskap Grupp I 2016-10-03 19:28
13 - 18 ARAA10 ARAA10-1102 Kommunikativ arabiska I Tentamen ARAA10 SOL Humanisthusets hörsal 2016-10-03 20:22
13 - 17 JAEN52 Tentamen Group All Alfa Laval Agri, Tetra Pak Last name starts with A-M = Alfa Laval Agri Last name starts with N-Z = Tetra Pak 2016-10-03 22:29
13 - 14 SVEA11, SVEG12 SVEA11-0707 Svensk grammatik Tentamen SVEA11, SVEG12 SOL Humanisten H135a, SOL Lingvisten L219, SOL Lingvisten L601a 2016-10-03 22:24
13 - 20 3T C521 Tentor Hbg 2016-10-19 07:33
13 - 21 E:1145 2016-10-19 07:33
13 - 15 HOSA21 Tentamen HOSA21 LUX A016 Tentamen: benkunskap Grupp II 2016-10-03 19:28
14 - 19 EDA040 EDA040-0211 Tentamen i realtidsprogrammering Tentamen BME5-sbh, D3, D4-ki, E4-pv, F4-pv, M4-me, Pi4-pv Kårhusets Gasquesal Samtidigt som EDA698 2016-10-03 22:06
14 - 19 EDA698 EDA698-0211 Tentamen i realtidssystem Tentamen IDA3 3T E218, 3T E224 Samtidigt som EDA040 2016-10-03 18:11
14 - 19 EITF05 EITF05-0108 Webbsäkerhet Tentamen C3, C4-ki, D4-ks Vic:1A 2016-10-03 18:10
14 - 19 FHLN05 FHLN05-0112 Beräkningsbaserad materialmodellering Tentamen BME5-br, F4-bem, M4-bem, M4-fo, Pi4-bem, V5-ko Vic:2D, Vic:3A FMSF10, 50 pl varav 10 i Vic3A tills m 2016-10-03 22:00
14 - 19 FMA430 FMA430-0108 Flerdimensionell analys Tentamen B2, BI2, BME2, K2 MA 10, Hela Även omtentamen 2016-10-03 22:13
14 - 19 FMA430 FMA430-0108 Flerdimensionell analys Tentamen L2, N2, V2 MA 8C, MA 9, Hela Även omtenta 2016-10-03 22:13
14 - 19 FMA645 FMA645-0107 Algebra Tentamen IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1 3T C163, 3T C525, 3T C548, 3T E210, 3T E230 2016-10-03 18:11
14 - 19 FMFF05 FMFF05-0108 Statistisk termodynamik Tentamen F2 Vic:1B-D tills m FMS086, 100 platser. 20 platser i 2A 2016-10-03 18:48
14 - 17 FMI055 Tentamen E4-em, F4, F4-es, V4, W4-es, W4-ms, W4-p Sparta:D 2016-10-03 21:07
14 - 19 FMSF10, MASC04 FMSF10-0115 Tentamen Tentamen BME4-sbh, C4-ks, C4-ssr, D4-bg, E4-bg, E4-ss, F4-bg, F4-bm, F4-fm, F4-r, F4-ss, I4-fir, M4, MWIR1, Pi3 Vic:3-HELA tills m FHLN05, 140 pl, varav 20 i Vic3A 2016-10-03 21:12
14 - 18 FPPA01, FPRA12, FPRA21-22 FPPA01-1402, FPRA12-1402, FPRA21-0703 Kritiskt tänkande och tillämpad etik, Moralfilosofins klassiker Tentamen FPPA01, FPRA12, FPRA22 Arena 1A-F Adress: Stattenavägen 25 Se karta och vägbeskrivning: http://www.sparbankenskanearena.se/besokare/ 2016-10-03 20:49
14 - 19 FYSA01 FYSA01-1302 Mekanik - tentamen Obligatoriskt, Tentamen FYSA01 Arena 2A-F (http://www.sparbankenskanearena.se/besokare/#hittahit) 2016-10-03 20:22
14 - 18 ILHA01 ILHA01-1302 Renässansen och den vetenskapliga revolutionen Tentamen ILHA01 Arena 1A-F Adress: Stattenavägen 25 Se karta och vägbeskrivning: http://www.sparbankenskanearena.se/besokare/ 2016-10-03 19:37
14 - 19 KLG060 KLG060-0104 Livsmedelskemi för produktformulering Tentamen B4-lm, MLIV1 Sparta 26, Sparta:B 2016-10-03 22:29
14 - 18 RETA30 Tentamen RETA30 MA8A+B 2016-10-03 19:33
14 - 18 SOCA04 SOCA04-1303 Teori 2 Tentamen SOCA04 Vic:2A 2016-10-03 22:48
14 - 19 VFTF01 VFTF01-0212 Företagsekonomi Tentamen L3 Sparta:A, Sparta:C 2016-10-03 18:21
14 - 19 VSMN25 VSMN25-0110 Finita elementmetoden - flödesberäkningar Tentamen V4-at, V4-ko, V5-vr, W5-vr Vic:2B-C 2016-10-03 18:10
14 - 19 E:1147 2016-10-19 07:46
16 - 17 STVN10 Inlämning, Tentamen STVN10 2016-10-03 18:44
  Lör 2015-10-31
10 - 15 Socialhögskolan 24 Reserverad för pedagogiskt stöd för tentamen i SOPA31 (Lund) 2016-10-19 07:51

Tentor
Omtentamen
Tid Kurskod Kurs/provkod Prov Undervisningstyp Studentgrupp Lokal Kommentar Ändrad
v 40 Lör 2015-10-03 v 40
9 - 12 SFSH01, SFSH10 SFSH10-1301 Svenska som främmande språk - nivå 1 Omtentamen SFSH01, SFSH10 SOL Lingvisten L207 2016-10-03 20:21
9 - 11 SUSA11-12 SUSA11-1201, SUSA12-1201 Svenska: Introduktionskurs för utbytesstudenter 1-2 Omtentamen SUSA11-12 SOL Lingvisten L201, SOL Lingvisten L403 2016-10-03 20:33
v 42 Tors 2015-10-15 v 42
13 - 17 MOBA01 Omtentamen MOBA01 Green Room (A261b) 2016-10-03 20:50
  Fre 2015-10-16
10 - 12 SVEA20, SVEB28 SVEA20-1201, SVEA20-1202 Fonetik och fonologi, Svensk språkhistoria Omtentamen SVEA20, SVEB28 SOL Lingvisten L303a 2016-10-03 20:22
  Lör 2015-10-17
8 - 13 KEMB29 Omtentamen KEMB29 KC:L 2016-10-03 18:35
9 - 13 SFSA15 SFSA15-1201 Svenska som främmande språk: Nivå 5 Omtentamen SFSA15, SFSH10 SOL Humanisten H239a 2016-10-03 21:04
v 43 Ons 2015-10-21 v 43
8 - 13 ETIA01 ETIA01-0110 Tentamen Omtentamen D1 MA 10D-F 2016-10-03 22:11
8 - 13 SYSB13 SYSB13-D2 Processorienterad verksamhetsutveckling Omtentamen SYSB13-15H MA 10A-C 2016-10-03 21:07
  Fre 2015-10-23
8 - 13 HISA13, HISA17 HISA13-0801 Katastrofernas århundrade Omtentamen HISA13 LUX B237 2016-10-03 18:40
9 - 13 ILHA01 ILHA01-1301 Antiken och medeltiden Omtentamen ILHA01 LUX B251 2016-10-03 18:40
14 - 19 NEKN84 Omtentamen NEKN84-15V EC1:135 2016-10-03 21:36
v 44 Mån 2015-10-26 v 44
8 - 13 FMAA20 FMAA20-0115 Linjär algebra Omtentamen B1, K1 MA 10J 2016-10-03 21:43
  Tis 2015-10-27
8 - 12 PEAB01 PEAB01-1101 Introduktion till sociologi Omtentamen PEAB01 Vic:1C-D 2016-10-03 20:33
8 - 12 SOCA04 SOCA04-1302 Teori 1 Omtentamen SOCA04 Eden 022 2016-10-03 20:33
8 - 12 SOCA74 SOCA74-1501 Vad är kriminologi? Omtentamen SOCA74 Vic:1C-D 2016-10-03 20:33
8 - 12 SOCK04 SOCK04-1301 Teori Omtentamen SOCK04 Eden 022 2016-10-03 20:33
  Ons 2015-10-28
8 - 13 EDAF25 EDAF25-0115 Tentamen Omtentamen IDA2 3T C525 Samordna med EDA061 EDAF10 2016-10-03 18:11
8 - 13 HARG16 Omtentamen HARG16-15V Omtentamen för VT15. Medtag legitimation!!!!! Lokal Eden 025+026, Adress Paradisgatan 5 2016-10-03 21:52
8 - 13 PEAB04 Omtentamen PEAB04-15V Omtentamen. Medtag legitimation!!!!! Lokal Eden025+026, Adress Paradisgatan 5 2016-10-03 21:52
9 - 12 SOPA61 Omtentamen, Seminarium SOPA61 Hbg 3T C625 2016-10-03 20:03
13 - 15 SOPA61 Omtentamen, Seminarium SOPA61 Hbg 3T C625 2016-10-03 20:03
14 - 19 EDA230 EDA230-0211 Tentamen i optimerande kompilatorer Omtentamen E4 E:2116 2016-10-03 18:12
  Tors 2015-10-29
12 - 16 BIOR58 Omtentamen BIOR58 Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a) Re-exams 1&2 2016-10-03 20:37
  Fre 2015-10-30
8 - 13 SASH78 Omtentamen SASH78 SOL Humanisten H140 2016-10-03 19:59
9 - 13 SVEA20, SVEB28 SVEA20-1202 Svensk språkhistoria Omtentamen SVEA20, SVEB28 SOL Lingvisten L303a 2016-10-03 20:23
  Lör 2015-10-31
9 - 13 SFSH01, SFSH10 SFSH10-1302 Svenska som främmande språk - nivå 2 Omtentamen SFSH01, SFSH10 SOL Lingvisten L207 2016-10-03 22:03

Tentor
Omtentamen med föranmälan

Inga bokningar

Tentor
Hemtentamen
Tid Kurskod Kurs/provkod Prov Undervisningstyp Studentgrupp Lokal Kommentar Ändrad
v 40 Tors 2015-10-01 v 40
8 - 9 KOVA14 KOVA14-1201 Västerlandets konsthistoria från antiken till 1400 Hemtentamen, Inlämning KOVA14 Deadline för inlämning av hemtentemen delkurs 1 (skickas in via Urkund) 2016-10-03 19:34
  Fre 2015-10-02
11 - 12 MODA31 Hemtentamen, Inlämning HGMOV 12:00! 2016-10-03 19:40
12 - 13 DIKA11 Hemtentamen, Inlämning HGDIK 2016-10-03 19:09
13 - 14 MRSG21 MRSG21-1201 Diskriminering och likabehandling Hemtentamen MRSG21 Inlämning av tenta delkurs 1 på Live@Lund 2016-10-03 19:34
14 - 15 DIKA31 Hemtentamen, Inlämning HGDIK 2016-10-03 19:09
16 - 18 ARKD01 Hemtentamen, Utlämning av uppgift ARKD01 Utlämning hemtenta 2016-10-03 20:01
v 41 Mån 2015-10-05 v 41
9 - 10 MRSG11 MRSG11-1201 Mänskliga rättigheter som idé och fenomen Hemtentamen, Utlämning av uppgift MRSG11 utlämning av hemtenta dk 1 på Live@Lund 2016-10-03 19:09
16 - 17 RHBB20 Hemtentamen, Inlämning RHBB20 Lämnas in den 5 oktober på Urkund 2016-10-03 19:39
  Tis 2015-10-06
10 - 15 JUDN09 Hemtentamen Grupp Alla Hemtentamen publiceras på kurshemsidan kl. 10:00. Den ska lämnas via e-post till kursadministrationen senast kl. 15:00 2016-10-03 19:50
12 - 13 SOAN41, SOPM16 Hemtentamen SOAN41 HBg, SOPM16 Hbg Inlämning del 1 senast 13:00! 2016-10-03 19:12
  Ons 2015-10-07
10 - 12 ARKH21 ARKH21-1303 Byggnader och bilder Hemtentamen, Utlämning av uppgift ARKH21 LUX B336 Byggnader och bilder, summering av kursen, anvisningar för examination, utlämning av skriftlig hemtentamen. 2016-10-03 19:12
  Tors 2015-10-08
12 - 13 INFN40 Hemtentamen INFN40-15H Take Home Exam Deadline 2016-10-03 18:24
17 - 20 ARAA30, ARAC25 ARAA30-1101, ARAC25-1101 Textkurs Hemtentamen, Utlämning av uppgift ARAA30, ARAC25 Start hemtentamen 2016-10-03 21:58
  Fre 2015-10-09
13 - 14 MRSG11 MRSG11-1201 Mänskliga rättigheter som idé och fenomen Hemtentamen, Inlämning MRSG11 inlämning av hemtenta dk1 på Live@Lund 2016-10-03 19:09
v 42 Ons 2015-10-14 v 42
13 - 14 SOAN41, SOPM16 Hemtentamen SOAN41 HBg, SOPM16 Hbg Del 2 delas ut 2016-10-03 19:12
15 - 15 ARAH15 ARAH15-1201 Mellanösterns internationella relationer Hemtentamen HGARA Start hemtentamen 2016-10-03 18:59
  Tors 2015-10-15
11 - 12 ARKH21 ARKH21-1303 Byggnader och bilder Hemtentamen, Inlämning ARKH21 Inlämning av hemtentamen dvs uppladning av examinationssvar via Utbildningsplattformen senast kl 12.00 som word.doc, word.docx eller pdf 2016-10-03 19:12
17 - 20 ARAA30, ARAC25 ARAA30-1101, ARAC25-1101 Textkurs Hemtentamen, Inlämning ARAA30, ARAC25 Slut hemtentamen 2016-10-03 21:58
  Fre 2015-10-16
13 - 16 BUSN31 Hemtentamen BUSN31-15H, E-VEAGGV 2016-10-03 21:23
16 - 18 ARKD01 Hemtentamen, Inlämning ARKD01 Inlämning hemtenta 2016-10-03 20:01
v 43 Mån 2015-10-19 v 43
8 - 9 BUSN41 Hemtentamen, Utlämning av uppgift BUSN41-15H, vEAGMK 2016-10-03 20:33
  Tis 2015-10-20
9 - 10 JUZN02 Hemtentamen Grupp Alla Utlämning hemtentamen via kurssidan kl. 10.00 2016-10-03 19:31
  Ons 2015-10-21
16 - 17 MGTN21-25 Hemtentamen, Utlämning av uppgift MGTN21-15H, MGTN22-15H, MGTN23-15H, MGTN24-15H, MGTN25-15H 2016-10-03 18:49
  Fre 2015-10-23
11 - 12 BUSN41 Hemtentamen, Inlämning BUSN41-15H, vEAGMK 2016-10-03 20:33
15 - 16 MODA32 Hemtentamen, Utlämning av uppgift HGMOV 2016-10-03 21:16
18 - 18 SASA16 Hemtentamen SASA16 2016-10-03 21:20
v 44 Mån 2015-10-26 v 44
8 - 8 FKVA12 FKVA12-1203 Teorier om krig och väpnade konflikter Hemtentamen, Utlämning av uppgift FKVA12 2016-10-03 18:22
8 - 8 FKVA22 FKVA22-1202 Demokrati, utveckling och fredsbyggande Hemtentamen, Utlämning av uppgift FKVA22 2016-10-03 18:42
8 - 8 FKVB22 Hemtentamen, Utlämning av uppgift FKVB22 2016-10-03 18:43
9 - 10 BUSN40 Hemtentamen, Utlämning av uppgift BUSN40-15H 2016-10-03 18:49
10 - 15 ENTN02 Hemtentamen ENTN02-15H, vEAGEN 2016-10-03 19:39
10 - 11 FEKH45 Hemtentamen, Utlämning av uppgift FEKH45-15H 2016-10-03 20:04
13 - 14 STVP30 Hemtentamen, Inlämning STVP30 2016-10-03 21:28
15 - 16 MGTN21-25 Hemtentamen, Inlämning MGTN21-15H, MGTN22-15H, MGTN23-15H, MGTN24-15H, MGTN25-15H 2016-10-03 19:27
  Tis 2015-10-27
12 - 13 INFN40 Hemtentamen INFN40-15H Retake Take Home Exam Deadline 2016-10-03 18:24
13 - 13 STVC57 Hemtentamen, Utlämning av uppgift STVC57 2016-10-03 21:20
  Ons 2015-10-28
9 - 10 FEKH45 Hemtentamen, Inlämning FEKH45-15H 2016-10-03 20:04
9 - 17 HARN48 Hemtentamen HARN48-15H Take home examination 2016-10-03 21:31
11 - 12 JAMR23 Hemtentamen Group All Take home exam published 2016-10-03 20:17
14 - 15 FEKH46 Hemtentamen, Utlämning av uppgift FEKH46-15H 2016-10-03 18:43
14 - 15 IMSA11, IMSA40 Hemtentamen, Inlämning IMSA11, IMSA40 Deadline hemtenta IMSA40/IMSA11 2016-10-03 19:15
  Tors 2015-10-29
8 - 9 INFC40 Hemtentamen INFC40-15H Home Exam 2016-10-03 18:27
9 - 12 SOAN41, SOPM16 Hemtentamen, Övning SOAN41 HBg, SOPM16 Hbg 3T C127 Inlämn. hemtenta + samtalsövn 2016-10-03 19:13
15 - 16 HISA22 HISA22-0802 Tematisk fördjupning 2 Hemtentamen, Inlämning Hemtentan inlämnas digitalt till lärarna på kursen. 2016-10-03 19:13
  Fre 2015-10-30
8 - 20 ENTN33 Hemtentamen ENTN33-15H 2016-10-03 19:38
11 - 12 BUSN40 Hemtentamen, Inlämning BUSN40-15H 2016-10-03 18:49
11 - 12 JAMR23 Hemtentamen Group All Deadline to send in exam to therese.fahlstrom@jur.lu.se The exam is anonymous so don’t write your name in the exam. 2016-10-03 20:17
13 - 14 FEKH46 Hemtentamen, Inlämning FEKH46-15H 2016-10-03 18:43
15 - 16 FKVA12 FKVA12-1203 Teorier om krig och väpnade konflikter Hemtentamen, Inlämning FKVA12 2016-10-03 18:22
15 - 16 FKVA22 FKVA22-1202 Demokrati, utveckling och fredsbyggande Hemtentamen, Inlämning FKVA22 2016-10-03 18:42
15 - 16 FKVB22 Hemtentamen, Inlämning FKVB22 2016-10-03 18:43
16 - 17 MODA32 Hemtentamen, Inlämning HGMOV 2016-10-03 21:16
18 - 19 SVEA20 SVEA20-1204 Textkunskap och textanalys Hemtentamen SVEA20 SOL Humanisten H135a deadline 2016-10-03 19:03
23 - 0 KOVN13 KOVN13-1302 Histories of Modern Visuality: Written Assignment Hemtentamen, Inlämning KOVN13 Exam-assignment: A short history of a visual phenomenon, Deadline 2016-10-03 19:31

Tentor
Omtillfälle hemtentamen

Inga bokningar

Tentor
Dugga
Tid Kurskod Kurs/provkod Prov Undervisningstyp Studentgrupp Lokal Kommentar Ändrad
v 41 Mån 2015-10-05 v 41
8 - 10 MVKF01 Dugga M3, MD3 2016-10-03 17:12
  Fre 2015-10-09
8 - 10 EDAA20 Dugga, Kontrollskrivning B4, K4, L2 Kårhusets Gasquesal Gärna Gasquesalen och 8-12 2016-10-03 19:34
10 - 12 EDAA20 Dugga, Kontrollskrivning B4, K4, L2 Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 19:34
15 - 17 MVKN40 Dugga F4, F4-es, M5-en, W4-es M:X2a-b 2016-10-03 17:27
v 42 Tis 2015-10-13 v 42
13 - 16 VBE675 Dugga IBYA3 3T C672 2016-10-03 22:09
  Ons 2015-10-14
10 - 12 FRAA01 FRAA01-0704 Franska språket och dess struktur Dugga FRAA01 SOL Absalon A129b 2016-10-03 19:21
10 - 11 VBR180 Dugga BI3, BME4, Pi4, RH4-rh MA 10A-C 2016-10-03 21:54
  Tors 2015-10-15
13 - 15 TBAA01 TBAA01-0114 Matematik 3c Dugga TB1 3T E210 2016-10-03 20:47
  Fre 2015-10-16
8 - 10 MMVF01 Dugga M2, MD2 Sparta:A-D 2016-10-03 16:50
10 - 12 FAFF10 Dugga F3 Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 19:35
v 43 Mån 2015-10-19 v 43
8 - 10 TBAA01 TBAA01-2114-backup Kemi 1, Del a Dugga TB1 3T E210 2016-10-03 18:13
  Ons 2015-10-21
8 - 10 FMIF01 Dugga I3 MA 9, Hela 2016-10-03 19:13
  Tors 2015-10-22
9 - 12 VBE680 Dugga IBYA3 3T E210, 3T E230 2016-10-03 18:02
  Fre 2015-10-23
14 - 16 FEKH20 Dugga FEKH20-15H Skrivs i Sparta 2016-10-03 19:58

Tentor
Kontrollskrivning
Tid Kurskod Kurs/provkod Prov Undervisningstyp Studentgrupp Lokal Kommentar Ändrad
v 41 Fre 2015-10-09 v 41
8 - 10 EDAA20 Dugga, Kontrollskrivning B4, K4, L2 Kårhusets Gasquesal Gärna Gasquesalen och 8-12 2016-10-03 19:34
10 - 12 EDAA20 Dugga, Kontrollskrivning B4, K4, L2 Kårhusets Gasquesal 2016-10-03 19:34
v 44 Tis 2015-10-27 v 44
14 - 18 EDA016 EDA016-0204 Kontrollskrivningar Kontrollskrivning D1, W3 Kårhusets Gasquesal 120 pl 2016-10-03 18:22

Tentor
Muntlig tentamen
Tid Kurskod Kurs/provkod Prov Undervisningstyp Studentgrupp Lokal Kommentar Ändrad
v 40 Tors 2015-10-01 v 40
8 - 13 FEKH92 Muntlig tentamen FEKH92-15H 2016-10-03 19:51
v 42 Mån 2015-10-12 v 42
16 - 20 SVEE13 SVEE13-1201 Svenska för utbytesstudenter: Nivå 3 Muntlig tentamen SVEE13 SOL Humanisten H339 2016-10-03 20:43
  Tis 2015-10-13
9 - 12 SFSH01, SFSH10 SFSH10-1302 Svenska som främmande språk - nivå 2 Muntlig tentamen SFSH01, SFSH10 SOL Lingvisten L219, SOL Lingvisten L221b 2016-10-03 20:21
13 - 15 SFSH01, SFSH10 SFSH10-1302 Svenska som främmande språk - nivå 2 Muntlig tentamen SFSH01, SFSH10 SOL Lingvisten L219, SOL Lingvisten L221b 2016-10-03 20:21
16 - 20 SVEE13 Muntlig tentamen SVEE13 SOL Lingvisten L303b 2016-10-03 22:09
  Ons 2015-10-14
11 - 12 SVEE11 SVEE11-1201 Svenska för utbytesstudenter: Nivå 1 Muntlig tentamen SVEE11 SOL Lingvisten L221b 2016-10-03 22:10
14 - 14 SVEE11 SVEE11-1201 Svenska för utbytesstudenter: Nivå 1 Muntlig tentamen SVEE11 SOL Lingvisten L221b 2016-10-03 22:10
17 - 19 SVEE11 SVEE11-1201 Svenska för utbytesstudenter: Nivå 1 Muntlig tentamen SVEE11 SOL Humanisten H135a GRUPP 1 2016-10-03 17:15
  Tors 2015-10-15
12 - 14 SVEE11 SVEE11-1201 Svenska för utbytesstudenter: Nivå 1 Muntlig tentamen SVEE11 SOL Lingvisten L221b 2016-10-03 22:10
16 - 16 SVEE11 SVEE11-1201 Svenska för utbytesstudenter: Nivå 1 Muntlig tentamen SVEE11 SOL Lingvisten L221b 2016-10-03 22:10
  Fre 2015-10-16
12 - 15 EXTA24 EXTA24-0112 Svenska för utbytesstuderande, nivå 1 Muntlig tentamen EXTA24 SOL Lingvisten L207 2016-10-03 22:08
v 43 Fre 2015-10-23 v 43
9 - 15 RYSB01, RYSB03 RYSB03-1302 Muntlig och skriftlig färdighet 1 Muntlig tentamen RYSB01, RYSB03 SOL Absalon A320 2016-10-03 20:33
16 - 17 JAMR33 Muntlig tentamen Group All Oral-exam schedule published 2016-10-03 21:29
v 44 Mån 2015-10-26 v 44
8 - 17 FFFA02 FFFA02-0115 Nanovetenskap och nanoteknik - muntlig tentamen Muntlig tentamen N1 2016-10-03 21:38
8 - 18 LAGF02 Muntlig tentamen Grupp Alla Gröna tornrummet, Ovala rummet Muntlig tentamen 2016-10-03 21:45
  Tis 2015-10-27
8 - 17 FFFA02 FFFA02-0115 Nanovetenskap och nanoteknik - muntlig tentamen Muntlig tentamen N1 2016-10-03 21:38
8 - 17 FYSC12 Muntlig tentamen FYSC12 B113 2016-10-03 19:59
8 - 18 LAGF02 Muntlig tentamen Grupp Alla Gröna tornrummet, Ovala rummet Muntlig tentamen 2016-10-03 21:45
9 - 12 BIMA71 Muntlig tentamen BIMA71 BMC I 1136 Mod 4, BMC I 1138 Mod 5, BMC I 1212 2016-10-03 19:44
13 - 16 BIMA71 Muntlig tentamen BIMA71 BMC I 1208, BMC I 1212, BMC I 1254 2016-10-03 19:44
  Ons 2015-10-28
8 - 17 FEKH60 Muntlig tentamen, Obligatoriskt FEKH60-15H Alfa1:3115 2016-10-03 19:31
8 - 17 FYSC12 Muntlig tentamen FYSC12 B113 2016-10-03 19:59
8 - 18 LAGF02 Muntlig tentamen Grupp Alla Gröna tornrummet, Ovala