Tentor
Tentamen
Tid Kurskod Kurs/provkod Prov Undervisningstyp Studentgrupp Lokal Kommentar Ändrad
v 40 Mån 2016-10-03 v 40
9 - 10 BIOR58 Tentamen BIOR58 Green Room (A261b) Exam 2 [Lectures 8-17] 2016-09-29 23:19
10 - 12 FYPA45 Tentamen FYPA45 Examination färdighet. Studiegrupp 4-6. M 6-7. 2016-09-29 23:03
10 - 10 STVA22 STVA22-D1 Statsvetenskaplig metodologi Tentamen, Utlämning av uppgift STVA22 2016-09-29 21:32
13 - 15 FYPA45 Tentamen FYPA45 Examination färdighet. Studiegrupp 1-3. M 6-7. 2016-09-29 23:03
  Tis 2016-10-04
7 - 15 LÄKA51 Tentamen Undersökn.rum 13 OSCE Lund studenter 2016-09-29 21:50
7 - 15 LÄKA51 Tentamen Undersökn.rum 14 OSCE Lund studenter 2016-09-29 21:50
7 - 15 LÄKA51 Tentamen Undersökn.rum 15 OSCE Lund studenter 2016-09-29 21:50
7 - 15 LÄKA51 Tentamen OSCE Lund studenter 2016-09-29 21:43
7 - 15 LÄKA51 Tentamen OSCE Lund studenter 2016-09-29 21:43
8 - 12 VVRF01 VVRF01-0107 Integrerad vattenresurshantering: Internationella aspekter Tentamen MKAT2, V4-vr, W4-vr Sparta:A Lokal för ca 30 önskas 2016-09-29 22:37
17 - 18 K-m_mus-178 Tentamen grp 1100-1102 A303 Lilla salen 2016-09-30 00:03
  Ons 2016-10-05
8 - 17 FYPA62 Tentamen FYPA62 Muntlig/praktisk examination.M 3,4,5. Omexamination enl ö.k. med kursansvarig och examinator. 2016-09-29 23:04
12 - 16 EUHA11 EUHA11-1001 Från medeltidens till romantikens tänkande Tentamen EUHA11 SOL Absalon A129b 2016-09-29 21:59
  Tors 2016-10-06
8 - 13 NGEA11 Tentamen NGEA11 Room, MA 8 del A och B It is mandatory to register for the examination. Log in to student.lu.se and sign up to exam. Note! Enrollment period is time limited! 2016-10-04 14:40
9 - 13 TYSA31, TYSK01 TYSA31-0703, TYSK01-0703 Tysk språkhistoria Tentamen TYSA31, TYSK01 SOL Lingvisten L403 2016-09-30 00:19
13 - 16 TYSA01 TYSA01-0701 Grammatik med textstudium Tentamen TYSA01 SOL Absalon A129b 2016-09-30 00:33
13 - 16 SOL Absalon A128 Reservlokal tentamen Tyska 2016-10-19 08:44
  Fre 2016-10-07
8 - 12 FYPA62 Tentamen FYPA62 B335 Skriftlig examination. Omexam fred 18/11 kl 8-12 i sal C 144. OBLIGATORISK anmälan till omexamination senast fred 11/11 till gisela.broome@med.lu.se 2016-10-06 16:06
8 - 12 PSYD43 PSYD43-1401 Individuell prestationspsykologi Tentamen PSYD43 MA 9A-D Salstentamen delkurs 1. Lokal MA 9, Sektion A-D. Address: Annexet, f.d. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:09
8 - 12 PSYE26 PSYE26-1301 Psykologiska koncept fr social kognition o social psykologi Tentamen PSYE26 MA 9A-D Salstentamen delkurs 1. Lokal MA 9, Sektion A-D. Address: Annexet, f.d. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:09
8 - 12 BIMA46 Tentamen BIMA46 C181 Skriftlig tentamen, tillf 1 2016-09-29 22:30
9 - 12 MUVA01 Tentamen MUVA01 LUX C121 Tentamen Jazz 2016-09-29 21:31
9 - 13 SBMT10 Tentamen SBMT10 C333 2016-09-29 21:44
13 - 15 NGEN13 Tentamen NGEN13 Pangea (Hörsal 229) Examination - Python It is mandatory to register for the examination. Log in to student.lu.se and sign up to exam. Note! Enrollment period is time limited! 2016-09-29 22:30
13 - 14 STVA22 STVA22-D1 Statsvetenskaplig metodologi Inlämning, Tentamen STVA22 2016-09-29 21:32
  Lör 2016-10-08
9 - 14 NYGA01 NYGA01-0701 Nybörjarkurs I Tentamen NYGA01 SOL Absalon A121 2016-09-29 21:05
10 - 13 LINB15 Tentamen LINB15 SOL Lingvisten L201 2016-09-29 23:22
v 41 Mån 2016-10-10 v 41
9 - 12 FYPA14 Tentamen FYPA14 B335 Skriftlig examination allm anatomi/neuroanatomi + bålens anatomi. Omexamination onsd 21/12 kl 9.00-14.00 i sal B335. OBLIGATORISK anmälan till omexamination senast fred 16/12 till gisela.broome@med.lu.se 2016-09-30 00:21
12 - 19 EC1:295 2016-10-19 08:44
12 - 19 EC1:Tentaexpen 2016-10-19 08:44
14 - 19 NEKG33 Tentamen NEKG33-16H MA 9A-E 2016-09-29 23:52
  Tis 2016-10-11
7 - 15 LÄKA51 Tentamen Undersökn.rum 13 OSCE Malmö studenter 2016-09-29 21:50
7 - 15 LÄKA51 Tentamen Undersökn.rum 14 OSCE Malmö studenter 2016-09-29 21:50
7 - 15 LÄKA51 Tentamen Undersökn.rum 15 OSCE Malmö studenter 2016-09-29 21:50
7 - 15 LÄKA51 Tentamen OSCE Malmö studenter 2016-09-29 21:43
7 - 15 LÄKA51 Tentamen OSCE Malmö studenter 2016-09-29 21:43
12 - 16 JRHN11 Tentamen Group All Tetra Pak Examination. See information on course website. 2016-09-29 23:07
  Ons 2016-10-12
8 - 9 BMEN05 BMEN05-0115 Biomekanik Tentamen BME4-br, E4-mt, F4-bm, F4-mt, M4, MD4, N4, Pi4-biek MA 8A-B 50 platser 2016-09-29 22:37
8 - 12 FEKG11 Tentamen FEKG11-16H, vCiv MA 10A-H, MA 9, Hela 2016-09-29 22:49
8 - 13 MVEA01 Tentamen MVEA01 Tentamen, Annexet (f.d. Matteannexet). Skrivsal MA10 I+J 2016-10-04 13:08
9 - 14 MVEN15 Tentamen MVEN15 Hörsal Röda rummet Skriftlig tentamen 2016-09-29 23:54
  Tors 2016-10-13
8 - 12 PSYD11 PSYD11-1303 Personlighet, utveckling och emotion Tentamen PSYD11 MA 9A-E Salstentamen delkurs 2. Lokal MA 9, Sektion A-E. Adress :Annexet, f.d. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:09
8 - 12 PSYD52 PSYD52-1402 Basala funktioner Tentamen PSYD52 MA 9A-E Salstentamen delkurs 2. Lokal MA 9, Sektion A-E. Adress:Annexet, f.d. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:09
8 - 14 Hus P 006 Sinnamon Varsamouli 2016-10-19 08:44
8 - 14 Hus P 007 2016-10-19 08:44
8 - 14 Hus P 008 2016-10-19 08:44
8 - 14 Hus P 124 2016-10-19 08:44
  Fre 2016-10-14
8 - 13 INFC25 Tentamen INFC25-16H MA 9E-F 2016-09-29 22:38
8 - 12 LAGA01 Tentamen Grupp Alla MA 10A-J Ordinarie tentamen i allmän rättslära HT16 2016-10-12 14:03
8 - 12 PSPB16 Tentamen TE 5 6:2 Salstentamen, kl 8-12, Ed025 2016-09-29 22:36
8 - 12 SOPA11 Tentamen SOPA11 Hbg 3T C126, 3T C163 2017-11-15 12:46
8 - 14 SOPA11 Tentamen SOPA11 Hbg 3T E414 Enskilda tentander, dk 1 2017-11-15 12:50
8 - 12 SOPA11 Tentamen SOPA11 Lund MA 9A-D Tentamen dk1 (skrivningsvakter: Kenth Edmark, Kenneth Andersson, Maria Sandgren) 2016-09-29 22:43
8 - 14 3T:U104A 2017-11-15 12:53
8 - 20 Althin Lina JÖnsson, Specialtentamen 2016-10-19 08:45
8 - 14 Crafoord II Lina Jönsson, Specialtentamen 2016-10-19 08:44
8 - 17 Grupprum 162 Lina Jönsson, Specialtentamen 2016-10-19 08:45
9 - 13 BIOC02 Tentamen BIOC02 Cortex (D225), Receptorn (D205) Tentamen 2016-09-29 23:33
9 - 12 SJSD22 SJSD22-1404 Läkemedelshantering Tentamen SJSD22 C313/14, C333 2016-09-29 22:25
13 - 17 ENGH05, ENGK01 ENGH05-1501, ENGK01-0701 Engelsk litteraturvetenskap Tentamen SOL Humanisten H435 Birgitta Berglund 2016-09-29 23:09
13 - 17 MODA12 Tentamen HGMOV 3T C163 2017-11-15 12:46
13 - 19 LUX B430 2016-10-19 08:44
13 - 19 Hus M 331 Enskild salstenta RÄSA23 dk 1 2016-10-19 08:44
14 - 18 CTRA12, CTRD12, RHIA12, RHIA20 CTRA12-1402, CTRD12-1402, RHIA12-1502, RHIA20-1502 Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap II, Religionshistoria II Tentamen CTRA12, RHIA12 Eden 025-026 Adress: Eden på Paradisgatan 5 Hus H. 2016-09-29 22:42
14 - 19 JAPC01 JAPC01-1101 Textkurs I Tentamen JAPC01 2016-09-29 23:10
14 - 19 JAPC03 JAPC03-1101 Textkurs 5 Tentamen JAPC03 2016-09-29 23:10
14 - 19 KINA22 KINC12-1101 Textkurs 1 Tentamen KINA22 2016-09-29 23:10
14 - 19 KINC13 KINC13-1501 Modern kinesisk sakprosa och grunddragen i Kinas historia Tentamen KINC13 2016-09-29 23:10
14 - 20 LAGC01 Tentamen Grupp Alla MA 10A-G Ordinarie tentamen. 2016-09-29 23:03
14 - 18 RÄSA23 RÄSA23-1601 Rättssociologi - fortsättning Tentamen RÄSA23 MA 8A-C Tentasal MA 8 del A+B Matematikhusets annex, Sölveg. 18 http://kartor.eniro.se/?index=yp&id=14303704&query= 2016-09-30 00:20
14 - 21 SOL Humanisten H205C Enskild tentamen JAP/KIN 2016-10-19 08:45
  Lör 2016-10-15
9 - 13 FRAA11 FRAA11-1605 Fransk språk- och litteraturhistoria Tentamen FRAA11 SOL Humanisthusets hörsal 2016-09-29 22:22
9 - 15 3T:U104A 2017-11-15 12:49
v 42 Mån 2016-10-17 v 42
8 - 12 LÄKA14 Tentamen LÄKA14 2016-09-29 21:57
9 - 12 VBEA20 VBEA20-0112 Skriftlig tentamen företagsekonomi Tentamen IBYA2 3T E210, 3T E218 2017-11-15 12:44
12 - 18 EC1:Blå rummet 2016-10-18 16:35
14 - 18 FEKA90 FEKA90-D2 Organisation Tentamen FEKA90-16H MA 10, Hela, MA 9, Hela 2016-09-29 22:47
  Tis 2016-10-18
8 - 12 VLÄA01 Tentamen VLÄA01 93-10-006 hela, 93-10-007 hela 2016-09-29 22:00
16 - 17 PSPB13 Tentamen TE 3 3:2 Senast kl 17.00 inlämning av hemtentamen (hemtentamen lämnas ut gradvis under kursens gång) 2016-09-29 22:25
  Ons 2016-10-19
8 - 12 FTEA21 FTEA21-0802 Formell logik Tentamen FTEA21 LUX B336 2016-09-29 22:21
8 - 13 SYSB13 SYSB13-D3 Affärssystem i teorin Tentamen SYSB13-16H Sparta:A-C 2016-09-29 22:38
9 - 12 ENGH01 ENGH01-1501 Historia och kultur Tentamen ENGH01 SOL Humanisthusets hörsal Birgitta Berglund 2016-09-29 23:09
9 - 14 SOL Lingvisten L219 ENGA03: Enskild tenta i historia och kultur, Enskild tenta ENGA03 2016-10-18 16:30
17 - 21 SPAB12 SPAB12-1501 Text och skriftlig språkfärdighet I Tentamen SPAB12 SOL Absalon A129b 2016-09-29 22:47
  Tors 2016-10-20
8 - 11 FMI031 FMI031-0213 Tentamen Tentamen V2 MA 9A-D 2016-09-29 22:37
8 - 13 KEMM32 KEMM32-0811 Bio-oorganisk kemi Tentamen KEMM32 KC:H-I 2017-11-15 12:47
9 - 13 3T:U104A 2017-11-15 12:54
14 - 19 NEKH72, NEKP31 Tentamen NEKH72-16H, NEKP31-16H MA 8A-C 2016-09-29 23:59
16 - 20 SVEE13 SVEE13-1201 Svenska för utbytesstudenter: Nivå 3 Tentamen SVEE13 LUX B152 2016-09-29 23:14
17 - 21 SPAB11 Tentamen SPAB11 SOL Absalon A129b Delkurs 1 2016-09-29 23:45
  Fre 2016-10-21
8 - 12 FEKH60 Tentamen FEKH60-16H Sparta A-D, Hela 2016-09-29 22:53
8 - 13 FYSA01 FYSA01-1302 Mekanik - tentamen Obligatoriskt, Tentamen FYSA01 2016-09-30 00:30
8 - 13 LAGE01 Tentamen Grupp Alla MA 10A-G 2016-09-29 23:06
8 - 12 PSPB11 Tentamen TE 1 1:2 Salstentamen, kl 8-12, Ed025. Inlämning projektarbete 2 och hemtentamen 2016-09-29 22:36
8 - 12 SFSA16, SFSA30, SFSH10 SFSA16-1201 Svenska som främmande språk: Nivå 6 Tentamen SFSA16, SFSA30, SFSH10 SOL Humanisten H239a, SOL Lingvisten L201 * 2016-09-29 23:15
8 - 14 3T:U104A 2017-11-15 12:52
8 - 16 Crafoord I, Crafoord II LIna Jönsson, Specialtentamen 2016-10-18 16:13
8 - 12 BIMA46 Tentamen BIMA46 BMC I 1245, BMC I 1250 Skriftlig tentamen, tillf 2 2016-09-29 22:06
9 - 13 AKSA21 AKSA21-1301 Medelhavsvärlden 900-300 f.Kr. Tentamen AKSA21 LUX B336 Salskrivning 2016-09-29 22:47
9 - 13 DSKN41 Tentamen DSKN41 C313/14, C333 2016-10-12 15:32
9 - 14 FYPA45 Tentamen FYPA45 B335 Skriftlig examination. Omexamination fred 2/12 kl 9.00-12.00 i sal C 144. OBLIGATORISK anmälan till omexam senast fred 25/11 till gisela.broome@med.lu.se. 2016-10-03 08:23
9 - 14 C144 2016-10-18 16:11
9 - 14 BIOR65 Tentamen BIOR65 Heden (G110) Written exam 2016-09-29 23:38
12 - 19 EC1:295 2016-10-18 16:02
12 - 19 EC1:Tentaexpen 2016-10-18 16:02
12 - 19 EC2:101 2016-10-18 16:38
12 - 19 EC2:169 2016-10-20 15:10
13 - 18 3T:U104A 2017-11-15 12:52
14 - 19 NEKA12 NEKA12-1101 Mikroekonomisk teori med tillämpningar Tentamen NEKA12-16H MA 10, Hela, MA 8, Hela 2016-09-29 23:59
14 - 19 NEKN81 Tentamen NEKN81-16H MA 9, Hela 2016-09-29 23:59
  Lör 2016-10-22
9 - 13 SPAA01 SPAA01-0702 Text om spanskt samhälle under 1900-talet Tentamen SPAA01 SOL Humanisthusets hörsal 2016-09-29 22:47
9 - 13 SPAA22 SPAA22-1301 Latinamerika - text och samhälle Tentamen SPAA22 SOL Absalon A129b 2016-09-29 22:25
9 - 14 Hus P 115 2016-10-18 15:38
10 - 15 LATA04 LATA04-1001 Kejsartidens prosa Tentamen LATA04 SOL Absalon A121 2016-09-29 22:25
10 - 16 SOL Humanisten H339 2016-10-18 16:36
v 43 Mån 2016-10-24 v 43
8 - 13 EDAN55 EDAN55-0112 Tentamen Tentamen D4-pv, E4-pv, F4-bs, F4-pv, Pi4-bs, Pi4-pv Vic:2B-C 2016-09-29 21:21
8 - 13 EEM031 EEM031-0103 Sensorteknik Tentamen BME4-bf, E4-mt, E4-ss, F4-mt, F4-r, F4-ss, IEA3 E:1328 2016-09-29 22:42
8 - 13 ETIN20 ETIN20-0111 Tentamen Tentamen D4-dpd, E4-fh, E4-is, F4-hn, MSOC1, N4-hn Eden 025 40 pers 2016-09-29 21:21
8 - 13 ETS601 ETS601-0113 Dator- och telekommunikation Tentamen IDA2, IEA2 3T E224, 3T E230 2017-11-15 12:45
8 - 13 FMA420 FMA420-0103 Linjär algebra Tentamen F1, W2 Vic:1A-C OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-17 09:38
8 - 13 FMEA20 FMEA20-0108 Mekanik - Dynamik Tentamen F2 Sparta:C-D 2016-09-29 21:12
8 - 13 FMS140 FMS140-0115 Tentamen Tentamen W3 MH:309A, MH:362A-B 2016-09-29 23:54
8 - 12 FPPA01, FPRA12, FPRK01 FPPA01-1402, FPRA12-1402, FPRK01-0701 Kritiskt tänkande och tillämpad etik, Modern moralfilosofi Tentamen FPPA01, FPRA12, FPRK01 LUX C121, LUX C126 2016-09-29 22:28
8 - 13 FRT010 FRT010-0114 Tentamen Tentamen D3, E3 Vic:2D, Vic:3-HELA 2016-09-29 21:03
8 - 12 FPRA22, FTEA12 FPRA22-1502, FTEA12-0702 Moralfilosofins Klassiker, Filosofisk metod Tentamen FPRA22, FTEA12 LUX B152, LUX B251 2016-09-29 22:42
8 - 13 FYSC11 Obligatoriskt, Tentamen FYSC11 2016-09-29 22:38
8 - 13 KMB023, KMB040 KMB023-0104, KMB040-0198 Livsmedelsmikrobiologi, Metabolic engineering Tentamen B4-lm, B4-mb, B4-pt, MBIO1-2, MLIV1 MA 8, Hela 2016-09-29 21:21
8 - 13 KTE080 KTE080-0188 Polymerkemi Tentamen K4-m, N4-m Sparta:A 30 pers 2016-09-29 21:21
8 - 12 MAM120 MAM120-0108 Användbarhetsutvärdering Tentamen C4-da, D5-se Eden 026 2016-09-29 23:34
8 - 11 MIE012 MIE012-0110 Elektroteknik, deltentamen 1 Tentamen M3, MD3 MA 10A-G 2016-09-29 21:12
8 - 13 MMK010 MMK010-0211 Datorstödd 3D-modellering och ritningsframställning Tentamen M1, MD1 DC:108 Datorsal, M:Emma1-4, M:Ida, M:Ina1-4 2017-11-15 12:43
8 - 13 MTTF01, MTTF25 MTTF01-0107, MTTF25-0115 Logistik, Skriftlig tentamen Tentamen E4-pla, I2, MKAT2, MLOG1, Pi4 MA 9, Hela 2016-09-29 21:47
8 - 13 VFTF01 VFTF01-0212 Företagsekonomi Tentamen L3 MA 10H-I 2016-09-29 21:21
8 - 13 VVR176 VVR176-0107 Strömning i naturliga vatten Tentamen MWLU2, V5-vr, W5-vr Sparta:B 2016-09-29 21:21
8 - 12 3T:U104A 2017-11-15 12:52
8 - 13 E:1144 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
8 - 13 LUX B430 2016-10-18 16:13
8 - 13 LUX B456 Konceptuella rummet 2016-10-18 16:12
9 - 13 ABKF15 ABKF15-0113 Skriftlig tentamen Tentamen MEMB2 3T E413 2017-11-15 12:44
9 - 12 LINA13, LINB01 Tentamen LINA13, LINB01 SOL Absalon A129b 2016-09-29 23:15
9 - 13 RSJD20 Tentamen RSJD20 C313/14 Termin 5 2016-09-29 22:34
9 - 9 STVN10 Tentamen, Utlämning av uppgift STVN10 2016-09-29 23:49
12 - 19 EC1:295 2016-10-18 16:26
12 - 19 EC1:Tentaexpen 2016-10-18 16:26
13 - 21 E:1145 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
13 - 14 EC2:063, EC2:069, EC2:101 2016-10-18 16:09
14 - 19 ETT051 ETT051-0116 Tentamen Tentamen C3, C4-ki, D4-ks, D4-ssr, E4-ks, F4-f, MWIR1, Pi4-ssr MA 10E-I 2016-09-29 21:21
14 - 19 FAF604, FAFA40 FAF604-0112, FAFA40-0112 Fysik Tentamen IBYA1, IBYI1, IBYV1 3T C548, 3T E230, 3T E413, 3T E421 2017-11-15 12:44
14 - 19 KBTA05 KBTA05-1702 Teori Tentamen B1 MA 8, Hela 2016-09-29 21:07
14 - 19 KEMA01 KEMA01-0711 Organisk kemi - grundkurs Tentamen KEMA01 Kårhusets Gasquesal 2016-09-29 23:32
14 - 19 KETF20 KETF20-0113 Kemitekniska processer Tentamen K4-p, K5-m, W4-p Eden 025 40 pers 2016-09-29 21:21
14 - 19 MIO012, MIOA01 MIO012-0102, MIOA01-0107 Industriell ekonomi, allmän kurs, Tentamen Tentamen BI3, BME4, C4, D4-se, F3, I1, N3, Pi4, RH4, V2 Vic:1-HELA, Vic:2-HELA 2016-09-29 21:02
14 - 19 MMK010 MMK010-0211 Datorstödd 3D-modellering och ritningsframställning Tentamen M1, MD1 DC:108 Datorsal, M:Emma1-4, M:Ida, M:Ina1-4 2017-11-15 12:43
14 - 19 MMT031 MMT031-0196 Produktionsteknik Tentamen I4-pr, M4-prr, MD4 M:IP1 (M:1431) 25 pers. 2016-10-13 14:09
14 - 19 MVKF15 MVKF15-0110 Grundläggande fordonssystem Tentamen M4-fo MA 10J 25 pers 2016-09-29 21:21
14 - 19 MVKN25 MVKN25-0112 Miljövänlig elproduktion Tentamen M4-en, W4-es Vic:3A 30 pers 2016-09-29 22:21
14 - 19 NEKH82 Tentamen NEKH82-16H EC2:063, EC2:069, EC2:101 2016-09-29 23:59
14 - 18 PSYD43 PSYD43-1403 Lagidrotternas psykologi 1 Tentamen PSYD43 MA 9A-B Salstentamen delkurs 2. Lokal: MA 9, sektion A-B. Adress: Annexet, f.d. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:09
14 - 18 RYSA02 RYSA02-0921 Rysk text, sakprosa och skönlitterär text Tentamen RYSA02 SOL Humanisthusets hörsal 2016-09-29 22:31
14 - 18 RYSB03 RYSB03-1301 Rysk grammatik och textläsning 1 Tentamen RYSB03 SOL Humanisthusets hörsal 2016-09-29 21:01
14 - 19 TEK295 TEK295-0104 Cellens biologi Tentamen BME2, N2, TEK295 MA 10A-D 2016-09-29 21:13
14 - 19 VGMF15 VGMF15-0111 Geodetisk mätningsteknik Tentamen V3 Sparta:B-D 100 st 2016-09-29 21:21
14 - 19 VTGA01 VTGA01-0107 Teknisk geologi Tentamen V1 Vic:3B-D 110 pers. 2016-09-29 21:21
14 - 20 3T:U104A 2017-11-15 12:55
14 - 20 Hus G 138-140 2016-10-18 15:29
14 - 20 KC:L 2017-11-15 12:53
  Tis 2016-10-25
8 - 13 ESS010 ESS010-0112 Deltentamen 1 Tentamen E1 MA 10G-J 2016-09-29 21:22
8 - 13 ETS130 ETS130-0107 Tentamen Tentamen C1 Sparta:A-B 60 platser 2016-09-29 21:20
8 - 13 FAF080 FAF080-0210 Skriftlig tentamen Tentamen BME5-bf, F4-es, F4-f, F4-mt, N5-m Kårhusets Gasquesal Tills m VBFF01 + VSMN35 2016-09-29 22:18
8 - 13 FFFN01, FYST31 FFFN01-0107, FYST31-0901 Avancerad framställning av nanostrukturer Tentamen F4-hn, F4-nf, FYST31, N4-hn, N4-m, N4-nf Fys:K262 2016-09-29 21:24
8 - 13 FKM090 FKM090-0106 Utmattning Tentamen F5, M4-bem, M4-pu MA 9E-F Tills med FMEN21 2016-09-29 22:31
8 - 12 FMEN21 FMEN21-0114 Kontinuumsmekanik Tentamen F4-bem, M4-bem, Pi4-bem MA 9E-F Tills med FKM090 2016-09-29 22:43
8 - 13 FMS086, MASB02 FMS086-0115, MASB02-0706 Tentamen Tentamen B3, BME3, K3, MASB02, N3 Vic:1-HELA 2016-09-29 23:54
8 - 13 FRTN10 FRTN10-0114 Tentamen Tentamen B5, C4-ssr, D4-ssr, E4-ra, F4-r, I4-pvs, K5, Pi4-ssr Vic:3A-B 2016-09-29 21:53
8 - 13 INFC20 Tentamen INFC20-16H Eden 025-026 2016-10-17 12:23
8 - 13 MIE100 MIE100-0104 Hybrida fordonsdrivsystem Tentamen E4-em, M5-fo Sparta:D 25 pers 2016-09-29 21:21
8 - 13 MIO310 MIO310-0198 Optimering och simulering Tentamen I3 MA 10C-F 2016-09-29 21:22
8 - 13 MMVA01 MMVA01-0108 Termodynamik med strömningslära för BI Tentamen BI2, I4 Sparta:C 4 st. 2016-09-29 21:21
8 - 13 NEKH71 Tentamen NEKH71-16H Vic:2B-D 2016-09-29 23:58
8 - 12 SOPA21 Tentamen SOPA21 Hbg 3T C126, 3T C163 2017-11-15 12:45
8 - 14 SOPA21 Tentamen SOPA21 Hbg 3T C627 Enskilt prov 2017-11-15 12:54
8 - 14 SOPA21 Tentamen SOPA21 Hbg 3T C672 Tentamen i liten grupp 2017-11-15 12:53
8 - 12 SOPA21 Tentamen SOPA21 Lund MA 9A-D Tentamen dk1 (skrivningsvakter: Kenth Edmark, Kenneth Andersson, Margaretha Järvung) 2016-09-29 22:59
8 - 12 VBFA05 VBFA05-0108 Husbyggnadsteknik Tentamen BI1 Vic:3C-D 2016-09-29 21:25
8 - 12 VBFF01 VBFF01-0110 Skriftlig tentamen Tentamen V4-bf, V4-hb Kårhusets Gasquesal 30 pers , Tills m FAF080 + VSMN35 2016-09-29 22:18
8 - 13 VBM611 VBM611-0112 Skriftlig examination Tentamen IBYA2 3T E224, 3T E230 2017-11-15 12:45
8 - 12 VRSN05 VRSN05-0115 Skriftlig tentamen Tentamen MKAT1 V:N1-2 2017-11-15 12:44
8 - 13 VSMN35 VSMN35-0112 Balkteori Tentamen V4-ko Kårhusets Gasquesal Tills m VBFF01 + FAF080 2016-09-29 22:18
8 - 13 VTGN01 VTGN01-0111 Tentamen Tentamen V5-at, W5 MA 10B 2016-09-29 21:59
8 - 13 VVR111 VVR111-0102 Delprov 1 Tentamen W1 MA 8, Hela 2016-09-29 21:30
8 - 14 3T:U104A 2017-11-15 12:53
8 - 13 E:1144 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
8 - 14 Socialhögskolan 14 2016-10-18 16:28
9 - 12 FYPA36 Tentamen FYPA36 B335 Skr examination neurovetenskap/fysioterapi. Omexamination månd 5/12 kl 13-16 i sal C333. OBLIGATORISK anmälan till omexam senast fred 25/11 till gisela.broome@med.lu.se. 2016-11-22 09:12
9 - 12 TYSB11 TYSB11-0701 Grundläggande grammatik och textförståelse, basdel Tentamen TYSB11 SOL Humanisthusets hörsal 2016-09-29 21:43
9 - 13 VBFF05 VBFF05-0112 Skriftlig tentamen Tentamen MEMB1 3T E421 2017-11-15 12:44
9 - 17 EC2:301 Sofia R 2016-10-18 22:36
12 - 19 EC1:295 2016-10-18 16:30
12 - 19 EC1:Tentaexpen 2016-10-18 16:30
13 - 18 ARAH10 ARAH10-1201 Mellanösterna historia fram till första världskriget Tentamen HGARA SOL Absalon A129b 2016-09-29 21:04
13 - 21 E:1145 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
14 - 19 EDA040 EDA040-0211 Tentamen i realtidsprogrammering Tentamen BME5-sbh, D3, D4-ki, E4-pv, F4-pv, M4-me, Pi4-pv MA 9A-E Samtidigt som EDA689 2016-09-29 21:21
14 - 19 EDA221, EDA230 EDA221-0113, EDA230-0211 Tentamen, Tentamen i optimerande kompilatorer Tentamen D4-bg, D5-is, D5-pv, E4-bg, F4-bg, L4-gi, Pi4-bg Vic:3A-D 2016-09-29 21:21
14 - 19 EDA698 EDA698-0211 Tentamen i realtidssystem Tentamen IDA3 3T E210, 3T E218 Samtidigt som EDA040 2017-11-15 12:44
14 - 19 ETIN70 ETIN70-0112 Modern elektronik Tentamen D4-dpd, F4-hn, N4-hn E:2311 2016-09-30 00:21
14 - 19 NEKN21 Tentamen NEKN21-16H Vic:1-HELA 2016-09-29 23:59
14 - 18 PSYD11 PSYD11-1305 Psykisk hälsa, sjukdom och behandling Tentamen PSYD11 MA 10A-E Salstentamen delkurs 3. Lokal MA 10, Sektion A-E. Address: Annexet, f.d. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:09
14 - 18 PSYD21 PSYD21-1302 Emotion och social kognition Tentamen PSYD21 MA 10A-E Salstentamen delkurs 2. Lokal MA 10, Sektion A-E. Address:Annexet, f.d. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:09
14 - 18 PSYP54 Tentamen PSYP54 MA 10A-E Written Exam. Exam hall: MA10, Section A-E. Address: Annexet, former. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Please be on time and bring photo ID. 2016-09-29 23:09
14 - 19 STAG18 Tentamen STAG18-16H Eden 025 2016-09-29 22:46
14 - 18 VBFN01 VBFN01-0112 Hållbart byggande Tentamen V5-hb MA 8B 2016-09-29 22:40
14 - 19 VFRN10 VFRN10-0110 Detaljplan och bygglov Tentamen L4-fe, L4-fr MA 8A, MA 8C 2016-10-17 13:39
14 - 20 Hus P 203 2016-10-18 16:11
14 - 20 Hus P 209 2016-10-18 16:11
  Ons 2016-10-26
8 - 13 EDA061 EDA061-0211 Tentamen i objektorienterad modellering och design Tentamen D2, D2-ki, E4-pv, F4-pv, I5, L5-gi MA 9, Hela Samtidigt som EDAF25 2016-09-29 21:21
8 - 13 EEMN21 EEMN21-0616 Tentamen Tentamen BME4-bf, E4-mt, F4-mt, F4-nf, N4-nbm E:1328 2016-09-30 00:24
8 - 13 FMSF15, MASC03 FMSF15-0115, MASC03-0705 Tentamen Tentamen D4-ks, F4-bg, F4-bm, MASC03, Pi4-bg, Pi4-ssr Vic:3C-D 70 pers. 2016-09-29 22:18
8 - 13 HARA06 Tentamen HARA06-16H, HARA06-16S Tentamen. Lokal Victoriastadion 1A-D, adress Lovisastigen 2-4. Vid omtentamen krävs föranmälan till pernilla.hakansson@har.lu.se senast en vecka före tentamen. 2016-09-30 00:08
8 - 13 HARA19 Tentamen HARA19-16H-1 Vic:1A-D Adress: Victoriastadion, Lovisastigen 2-4. Vid omtentamen krävs föranmälan senast en vecka innan tentamen till ingela.brandt@har.lu.se 2016-09-29 23:08
8 - 13 HARG01 Tentamen HARG01-16H Tentamen. Lokal Victoriastadion 1A-D, adress Lovisastigen 2-4. 2016-09-29 22:50
8 - 13 KETN20 KETN20-0116 Tentamen Tentamen B4-pt, K4-p, W4-p Sparta:C 2016-09-29 21:30
8 - 13 KFKA01, KFKA05 KFKA01-0115, KFKA05-0115 Tentamen Tentamen B2, K2, Pi4, W2 MA 10A-G 2016-09-29 21:12
8 - 13 KLGN30 KLGN30-0116 Livsmedelskemi och nutrition Tentamen B4-lm, MLIV1 MA 8, Hela Tills m omtenta för KLG060 2016-09-29 21:21
8 - 13 KLT065 KLT065-0105 Mejeriprocesser Tentamen B5-lm, K5 Lokal: inst 2016-09-29 21:22
8 - 18 LAGF02 Tentamen Grupp Alla Ovala rummet Muntlig tentamen 2016-10-05 09:20
8 - 13 VFTF01 VFTF01-0112 Nationalekonomi Tentamen L3 MA 10H-I 2016-09-29 21:21
8 - 13 VVBF20 VVBF20-0111 Vägbyggnad Tentamen V3 Kårhusets Gasquesal 100 pers 2016-09-29 21:21
8 - 11 VVRN10 VVRN10-0110 Avrinnings-modellering Tentamen MWLU2, Pi4, V5-vr, W5-vr Sparta:B 2016-09-29 21:49
8 - 13 E:1144 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
8 - 15 EC2:063 Tentamen 2016-10-26 06:38
8 - 15 EC2:301 2016-10-24 14:18
8 - 13 BIOR11 Tentamen BIOR11 Mossen Väster (B140), Mossen Öster (B141) Bestämning av mossor 2016-09-29 23:03
9 - 14 BIMA52 Tentamen BIMA52 C313/14 2016-09-29 22:59
9 - 16 BIOR69 Tentamen BIOR69 Heden (G110), Ängen (G111) EXAM 2 - Write a discussion 2016-09-29 23:03
9 - 14 JUBN02 Tentamen Grupp Alla Tetra Laval Ordinarie tentamen HT 2016. Obs: ingen tentamensanmälan behövs för studenter som är registrerade på kursen. 2016-09-29 22:31
9 - 13 SFSH01, SFSH10 SFSH10-1302 Svenska som främmande språk - nivå 2 Tentamen SFSH01, SFSH10 SOL Humanisten H239a, SOL Lingvisten L207 2016-09-29 21:56
9 - 14 MVEC12 Tentamen MVEC12 Kärret Väster (B130), Kärret Öster (B131) TENTAMEN 2016-09-29 23:51
12 - 19 EC1:295 2016-10-18 16:26
12 - 19 EC1:Tentaexpen 2016-10-18 16:26
13 - 16 MVET11 Tentamen MVET11 Krypt - Raggmossan (T109), Krypt - Vitmossan (T102) Lärare: AP 2016-09-29 23:35
13 - 21 E:1145 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
13 - 14 EC1:136-137 2016-10-18 16:09
14 - 18 ABKF01 ABKF01-0111 Teknisk byggnadsförvaltning Tentamen L4-fe, L4-fr, L5-fe, L5-fr MA 10J 2016-09-29 23:33
14 - 18 AEB010 AEB010-0104 Solenergi - grundkurs i solvärmeteknik Tentamen E4, F4, M4, W4-es MA 9A-B 2016-09-29 21:40
14 - 18 BUSN80, BUSN92, BUSN94, FEKH11, FEKH80 Tentamen BUSN80-16H, BUSN92-15H, BUSN94-16H, FEKH11-16H, FEKH80-16H, vEAFIN1 , vKand Vic:2D, Vic:3A-D 2016-10-13 11:38
14 - 19 EDA501, EDAA20 EDA501-0204, EDAA20-0210 Programmering, tentamen Tentamen B4, K4, L2, M1, MD1, W3 Vic:1A-C 25 platser i VIC 1C 2016-09-29 21:01
14 - 19 EDAN20 EDAN20-0110, EDAN20-0313 Språkteknologi, Tentamen Tentamen C4, D4-pv, F4, Pi4-pv MA 10D 2016-09-29 21:22
14 - 19 EIEN15 EIEN15-0112 Elkraftsystem Tentamen E4-em, E4-ra, M4-en MA 9C-D 2016-09-29 21:54
14 - 19 ETE055, ETEF01 ETE055-0104, ETEF01-0109 Elektromagnetisk fältteori Tentamen F3, Pi3 Kårhusets Gasquesal 2016-09-29 21:20
14 - 19 ETIF05 ETIF05-0212 Grundläggande radioteknik Tentamen E4-fh, F4-hn, MWIR1, N4-hn MA 10E-G 2016-09-29 21:22
14 - 19 ETTN15 ETTN15-0112 Moderna trådlösa system - LTE och dess efterföljare Tentamen C5-ks, E4-ks E:2311 2016-09-30 00:21
14 - 19 FMFN01 FMFN01-0110 Tentamen Tentamen F4-aft, F4-f, F4-nf, F4-tf, N4-nf MA 10H-I 2016-09-29 21:22
14 - 19 MASA01 MASA01-0701 A. Sannolikhetsteori Tentamen MASA01 MA 9E-F 2016-09-29 23:44
14 - 19 MION25 MION25-0212 Tentamen Tentamen E4-pla, I4-ai, I5-pvs, M4 Vic:2A-B 70 pers. 2016-09-29 21:59
14 - 19 MTTN25 MTTN25-0110 Materialhantering Tentamen I4-lf, I4-pr, M4-lp, MLOG1 Sparta:B-D 2016-09-29 21:07
14 - 19 NEKH81 Tentamen NEKH81-16H MA 8A-C 2016-09-29 23:58
14 - 19 NEKP51 Tentamen NEKP51-16H EC1:136-137 2016-09-29 23:59
14 - 19 VTTF05 VTTF05-0116 Trafikteknisk teori Tentamen IBYI2, IBYV2, L5, V4-tv MA 10A-C 60 pers 2016-09-29 21:58
  Tors 2016-10-27
8 - 12 BIVB26 Tentamen CTRG LUX B336 2016-09-29 22:21
8 - 12 BUSN10 Tentamen BUSN10-16H, vEAGIS EC2:163, EC2:169 2016-10-12 11:42
8 - 13 EITN30 EITN30-0111 Internet inuti Tentamen C4-ks, C4-sec, D4-is, D4-ks, E4-ks Hade lagts in av misstag. kontakta inst för mer info., Denna tentamen är inställd. 2016-09-30 00:21
8 - 13 EITN55 EITN55-0114 Signalseparation - oberoende komponenter Tentamen BME5-sbh, C4-ssr, D4-ssr, E4-bg, E4-mt, E4-ss, F4-ss E:2517 2016-09-30 00:21
8 - 13 ETEF15 ETEF15-0111 Krets- och mätteknik, fortsättningskurs Tentamen IEA2 3T E413 2017-11-15 12:45
8 - 13 ETS672 ETS672-0114 Tentamen Tentamen IDA3 3T E218, 3T E224 2017-11-15 12:44
8 - 13 FAFA35 FAFA35-0108 Fysik - Termodynamik och atomfysik Tentamen E2, E2-ki MA 10I, MA 8A-C 90 platser 2016-09-29 21:19
8 - 13 FAFF01, FYST43 FAFF01-0107, FYST43-0901 Optik och optisk design Tentamen BME4-bf, E4-fh, F4-aft, F4-f, FYST43, N4 Fys:H421 2016-09-29 23:48
8 - 13 FMAF01 FMAF01-0116 Funktionsteori Tentamen F2, N3, Pi2 Vic:2-HELA OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-09-29 23:57
8 - 13 FMEA30 FMEA30-0113 Statik och partikeldynamik Tentamen M2, MD2 MA 9, Hela 2016-09-29 21:21
8 - 13 HARA04 Tentamen IMV:1-6 Adress: Ideon Medicon Village, Scheelevägen 4. Vid omtentamen krävs föranmälan senast en vecka innan tentamen till ingela.brandt@har.lu.se 2016-09-30 00:00
8 - 13 HISA02, HISA13-14 HISA02-0802, HISA13-0802 Konkurrerande civilisationer Tentamen HISA02, HISA13 Kårhusets Gasquesal Adress: John Ericssons väg 3 2016-09-29 22:42
8 - 13 KAKF01, KEMM20, KOKN01 KAKF01-0109, KEMM20-1501, KOKN01-0113 Tentamen, Läkemedelskemi Tentamen B3, B4-l, K3, K4-l, KEMM20, N4-nbm Sparta A-D, Hela 2016-09-29 23:34
8 - 13 KEMA10, KEMB12, KEMM22 KEMA10-1301, KEMB12-0811, KEMM22-0811 Allmän kemi, Oorganisk kemi, Koordinationskemi Tentamen KEMA10, KEMB12, KEMM22 MA 10A-H 2016-09-29 23:32
8 - 13 KOO045 KOO045-0104 Materialkemi Tentamen K4-m, N4-m KC:H-I 40 pers 2017-11-15 12:44
8 - 18 LAGF02 Tentamen Grupp Alla Grå tornrummet - bord 1-3, Ovala rummet Muntlig tentamen 2016-10-11 11:06
8 - 12 MMEF05 MMEF05-0110 Transmissioner Tentamen M3, MD3 Vic:1-HELA 2016-09-29 21:12
8 - 13 NEKG21, NEKN31 Tentamen NEKG21-16H, NEKN31-16H Vic:3A-C 2016-09-30 00:08
8 - 13 PEAB05 Tentamen PEAB05-16H Tentamen. Lokal Ideon Medicon Village 1-6, adress Scheelevägen 4. 2016-09-30 00:00
8 - 12 SOCA74 SOCA74-1502 Hur analyseras ett kriminologiskt problem? Tentamen SOCA74 Ar:Arena 3B-E 2016-09-29 22:43
8 - 13 SVEA11 SVEA11-0707 Svensk grammatik Tentamen SVEA11 SOL Lingvisten L207, SOL Lingvisten L604 2016-09-29 23:15
8 - 13 VBEF15 VBEF15-0110 Tentamen Tentamen V4-bf, V4-hb Vic:3D 2016-09-29 21:58
8 - 15 Carl Wilhelm Scheele-rummet 2016-10-18 16:29
8 - 13 E:1144 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
8 - 15 EC1:295 2016-10-18 16:11
8 - 15 EC1:Tentaexpen 2016-10-18 16:11
8 - 15 EC2:063 Tentamen 2016-10-26 06:38
8 - 15 EC2:307 2016-10-26 12:50
8 - 14 EC3:211 AUX 2016-10-27 09:45
8 - 13 KC:L 2017-11-15 12:51
8 - 15 LUX B212 2016-10-18 16:27
8 - 14 LUX B265 A. Wallette 2016-10-24 09:39
8 - 14 LUX B430 2016-10-18 15:34
9 - 11 BIOR58 Tentamen, Utvärdering BIOR58 Green Room (A261b) Exam 3 [Lectures 17-23] and Course Evaluation 2016-09-29 23:26
9 - 14 BIOR79 Tentamen BIOR79 Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a), Cortex (D225), Receptorn (D205) Tenta/Examen 2016-09-29 23:43
9 - 13 GEOB04 Tentamen GEOB04 Baltica (Sal 237), Rodinia (Sal 243) 2016-09-29 23:09
9 - 13 JUBN07 Tentamen Grupp Alla Tetra Laval Ordinarie tentamen HT 2016.Obs: ingen tentamensanmälan behövs för studenter som är registrerade på kursen. 2016-09-29 22:31
9 - 12 LINA13, LINB02 Tentamen LINA13, LINB02 SOL Absalon A129b ** 2016-09-29 23:22
9 - 13 MVEN03 Tentamen MVEN03 Heden (G110), Ängen (G111) Tentamen 2016-09-29 23:45
9 - 13 TYSA21 TYSA21-0703 Grammatik Tentamen TYSA21 SOL Lingvisten L403 2016-09-29 21:08
9 - 15 SOL Lingvisten L412a 2016-10-18 16:37
10 - 14 NGEA17 Tentamen NGEA17 Hydrosfären (Sal 108) It is mandatory to register for the examination. Log in to student.lu.se and sign up to exam. Note! Enrollment period is time limited! 2016-11-03 11:37
12 - 16 LIVA15 LIVA15-1202 Barnlitteraturens historia fram till 1850 Tentamen LIVA15 SOL Humanisthusets hörsal 2016-09-29 23:17
12 - 13 SOL Lingvisten L601a 2016-10-27 09:48
13 - 18 ARAA30, ARAC27 ARAA30-1103, ARAC27-1101 Skriftlig och muntlig språkfärdighet Tentamen ARAA30, ARAC27 SOL Absalon A129b 2016-09-29 22:29
13 - 18 ARAC22 ARAC22-1101 Kommunikativ arabiska III Tentamen HGARA SOL Absalon A129b 2016-09-29 21:05
13 - 17 RYSA02 RYSA02-0910 Grammatik och skriftlig språkfärdighet Tentamen RYSA02 SOL Absalon A129b 2016-09-30 00:13
13 - 18 3T C313 2017-11-15 12:55
13 - 21 E:1145 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
13 - 20 SOL Absalon A128, SOL Absalon A320, SOL:A129c 2016-10-18 16:30
14 - 19 AEBF10 AEBF10-0212 Skriftlig tentamen Tentamen MEMB1 3T E421 2017-11-15 12:44
14 - 19 AEBF20 AEBF20-0113 Skriftlig tentamen Tentamen MEMB2 3T E413 2017-11-15 12:44
14 - 18 BUSM31, BUSN71, BUSN82, BUSN93 Tentamen BUSN71-16H, BUSN82-15H, BUSN93-16H, Strategic Financial Management, vEAFIN2 , vEAGRR Vic:2C-D, Vic:3A 2016-09-30 00:07
14 - 19 EDAA25 EDAA25-0213 Tentamen Tentamen D4-is, D4-pv, F4-bs, L5-gi Kårhusets Gasquesal 100 st 2016-09-29 21:21
14 - 19 EITN10 EITN10-0110 Multipelantennsystem Tentamen C5-ks, D5, E4, MWIR2 E:2311 2016-09-30 00:21
14 - 19 ESS040 ESS040-0104 Digital signalbehandling Tentamen E3, F4-bg, F4-bm, F4-mt, F4-ss MA 8, Hela 2016-09-29 21:21
14 - 19 FMAA01 FMAA01-0108 Delkurs A1 Tentamen BME1, M1, MD1 Vic:1-HELA, Vic:2A-B OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-09-29 23:57
14 - 19 FMS065 FMS065-0109 Tentamen Tentamen BME4, C4-sec, Pi4, RH4-rh Sparta:A-B 2016-09-29 21:20
14 - 19 MKVA11 Tentamen MKVA11 IMV1, 2, 3, 4 IMV Scheeldevägen 2 2016-09-29 23:33
14 - 17 MMKN35 MMKN35-0214 Skriftlig tentamen Tentamen BME4, I4, M4-pu, MD5 DC:467 Seminarierum 2016-09-29 23:57
14 - 17 MVKN40 MVKN40-0112 Fjärrvärme och fjärrkyla - tentamen Tentamen F4-es, M4-en, M4-fo, M5-en, W4-es Eden 022, Eden 026 2016-09-29 22:04
14 - 19 MVKN50 MVKN50-0113 Introduktion till förbränningsmotorer Tentamen F4-es, M4-en, M4-fo, M5-en, W4-es Eden 022, Eden 026 2016-09-29 21:38
14 - 18 RETA30 Tentamen RETA30 Eden 025 Eden Paradisgatan 5 2016-09-29 23:33
14 - 19 STAA30-31, STAH12 STAA30-D2, STAA31-D2 Grundkurs, del 2, Grundkurs 1 Tentamen STAA30-16H, STAA31-16H, STAH12-16H MA 10, Hela 2016-09-29 22:46
14 - 19 VFT015 VFT015-0104 Fastighetsmarknaden Tentamen L4-fe Sparta:C 2016-09-29 21:21
14 - 19 VGTF05 VGTF05-0111 Geoteknik Tentamen V3 Vic:3B-D 2016-09-29 21:51
14 - 21 EC1:Blå rummet 2016-10-18 16:10
14 - 20 Hus G 138-140 2016-10-18 15:29
14 - 17 MOBA01 Tentamen MOBA01 Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a), Green Room (A261b), Heden (G110), Ängen (G111) Deltentamen 2 2016-09-29 23:42
16 - 17 STVN10 Deadline, Inlämning, Tentamen STVN10 2016-09-29 22:11
  Fre 2016-10-28
8 - 13 BIOC01 Tentamen BIOC01 Arena:3D och Arena:3E 2016-09-29 23:50
8 - 13 EDAN65 EDAN65-0114 Tentamen Tentamen C4, D4-is, D4-pv, E4, F4-pv Kårhusets Gasquesal 90 pers. 2016-09-29 21:21
8 - 13 EEMF15 EEMF15-0113 Sensorer och mätteknik Tentamen BME3 Sparta:C 2016-09-29 21:21
8 - 13 EITF05 EITF05-0216 Tentamen Tentamen BME5, C3, C4-ki, D4-ks, E5 Vic:3D 2016-09-29 21:58
8 - 13 FFF110, FYSD13 FFF110-0116, FYSD13-0901 Process- och komponenteknologi, Process- och komponentteknologi Tentamen E4-fh, E4-is, F4-hn, F4-nf, FYSD13-16H, MSOC2, N3 Sparta:A-B 2016-09-29 21:20
8 - 13 FMA430 FMA430-0108 Flerdimensionell analys Tentamen B2, D2, D2-ki, F1, MD1 Vic:2-HELA OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-24 13:09
8 - 13 FMA430 FMA430-0108 Flerdimensionell analys Tentamen BI2, N2, V2, W2 Vic:1-HELA OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-24 13:07
8 - 13 FMA430 FMA430-0108 Flerdimensionell analys Tentamen C2, E1, IBYA3, IBYV3, IDA3, IEA3, M1 Vic:3A-C OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-24 13:05
8 - 13 FMA430 FMA430-0108 Flerdimensionell analys Tentamen K2 DC:Lilla hörsalen, DC:Stora hörsalen OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2017-11-15 12:54
8 - 13 FMA430 FMA430-0108 Flerdimensionell analys Tentamen BME2, L2 OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-24 13:00
8 - 13 FMSN25, MASM24 FMSN25-0115, MASM24-0705 Tentamen Tentamen F5-fm, I5-fir, MASM24, Pi5-fm Eden 022 2016-09-29 23:56
8 - 13 FRT041 FRT041-0414 Tentamen Tentamen BME5-sbh, C5-ssr, D5-ssr, E4-ra, E4-ss, F4-r, Pi4-ssr Eden 025 2016-09-29 21:21
8 - 13 FYSA01 FYSA01-1303 Ellära och magnetism - tentamen Obligatoriskt, Tentamen FYSA01 Sparbanken Arena , Stattenavägen 25 2016-09-29 22:40
8 - 13 GEOM05 Tentamen GEOM05 Gondwana (Sal 206) 2016-09-29 23:09
8 - 12 ILHA01 ILHA01-1302 Renässansen och den vetenskapliga revolutionen Tentamen ILHA01 LUX B152, LUX B237 2016-09-29 21:35
8 - 14 JUFN03 Tentamen Group All Tetra Laval Written exam 8.30-13.30 2016-09-29 23:09
8 - 13 KBT115 KBT115-0107 Bioprocessteknik Tentamen K5-p, MBIO1, W4-p KC:K 2017-11-15 12:44
8 - 17 KEMB08 KEMB08-0903 Molekylär växelverkan och struktur Tentamen KEMB08 KC:W 2017-11-15 12:31
8 - 13 LAGD01 Tentamen Grupp Alla MA 9A-F Offentlig rätt: Ordinarie tentamen HT 2016 2016-09-29 22:37
8 - 18 LAGF02 Tentamen Grupp Alla Ovala rummet Muntlig tentamen 2016-10-05 09:20
8 - 13 MMTA05 MMTA05-0109 Industriella produktionssystem Tentamen I3 MA 10E-I 110 platser 2016-09-29 21:09
8 - 10 MTTN40 MTTN40-0110 Förpackningsteknik och utveckling Tentamen I4-lf, M4-lp, M4-pu, MFIPDES2, MLOG2 MA 10A-D 2016-09-29 21:24
8 - 13 NGEA01 Tentamen NGEA01 Världen (Sal F111) It is mandatory to register for the examination. Log in to student.lu.se and sign up to exam. Note! Enrollment period is time limited! 2016-10-13 11:32
8 - 12 PEAB01 PEAB01-1102 Organisationsteori Tentamen PEAB01 Ar:Arena 1A-D 2016-09-29 22:43
8 - 15 SASJ02 Tentamen Group All Take-home exam. 2016-09-29 22:45
8 - 13 VBR082 VBR082-0102 Aktiva system Tentamen BI3 MA 8A-C 60 pers. 2016-09-29 21:21
8 - 13 VFTN05 VFTN05-0110 Fastighetsbildningsprocessen Tentamen L4-fr Sparta:D 2016-09-29 21:21
8 - 13 E:1144 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
8 - 16 Grå tornrummet - bord 1-3 LIna Jönsson, Specialtentamen 2016-10-18 16:13
8 - 14 Hus G 125 2016-10-27 16:48
8 - 20 Hus G 138-140, Hus G rum 340 2016-10-18 16:21
8 - 13 Tetra Pak Tentamen KFM 2016-10-27 14:41
8 - 13 BIOR11 Tentamen BIOR11 Mossen Väster (B140), Mossen Öster (B141) Bestämning av lavar 2016-09-29 23:03
9 - 13 BIOR16 Tentamen BIOR16 Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a), Green Room (A261b) 2016-09-29 23:50
9 - 13 BIOR78 Tentamen BIOR78 Heden (G110) Final written exam 2016-09-29 23:46
9 - 10 BUSN10 Inlämning, Tentamen BUSN10-16H, vEAGIS 2016-09-29 22:32
9 - 15 JUFN27 Tentamen Group All Alfa Laval Agri Written exam 2016-09-29 22:24
9 - 13 JUZN04 Tentamen Oral examination 2016-09-30 00:10
9 - 13 JUZN04 Tentamen Oral examination 2016-09-30 00:10
9 - 13 LIVA04 LIVA04-1002 Från antiken till renässansen Tentamen LIVA04 SOL Absalon A129b, SOL Humanisten H435 2016-09-29 23:37
9 - 14 NGEN04 Tentamen NGEN04 Atmosfären (Sal 209) It is mandatory to register for the examination. Log in to student.lu.se and sign up to exam. Note! Enrollment period is time limited! 2016-09-29 22:30
9 - 13 RSJE11 Tentamen RSJE11 T1 C313/14 Provmoment 1601 Cellen, respiration och cirkulation och 1602 Nervsystemet och rörelseapparaten, Skriftlig enskild tentamen 2016-09-30 00:38
9 - 12 SJSF16 SJSF16-1401, SJSF16-1402, SJSF16-1403 Psykiatriska sjukdomar, vård och behandling I, Psykiatriska sjukdomar, vård och behandling II, Verksamhetsförlagd utbildning inom psykiatrisk vård Tentamen SJSF16 B335, C333 2016-10-06 08:45
9 - 14 3T:U104A 2017-11-15 12:55
9 - 12 E:1328 2016-10-18 16:25
9 - 13 SOL Lingvisten L219 Enskild tenta LIVA04 2016-10-27 14:01
9 - 15 BIOR17 Tentamen BIOR17 Ängen (G111) Final Exam 2016-09-29 23:03
9 - 14 MVET10 Tentamen MVET10 Hörsal (A213) Tenta 2: Bevissäkring, reningsteknik, lantbrukstillsyn, kemikalier, små avlopp. 2016-09-30 00:01
10 - 12 ENGA03, ENGH01 ENGA03-1503, ENGH01-1504 Översättning Tentamen ENGA03, ENGH01 2016-09-29 23:19
10 - 13 SOL Lingvisten L303b ENGA03: enskild tenta i översättning, ENGA03 enskild tenta 2016-10-18 16:05
12 - 16 LIVA03-04 LIVA03-1002, LIVA04-1006 Från realismen till symbolismen Tentamen LIVA03-04 LUX B152, LUX B237 ** 2016-09-29 23:37
12 - 16 SOL Humanisten H429b Enskild tenta LIVA03 2016-10-27 13:59
13 - 17 PSPB12 Tentamen TE 2 2:3 Eden 129 Hela, Hus P 115 Salstentamen, kl 13-17, Ed129 och P115 2016-09-29 22:36
13 - 21 E:1145 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
14 - 19 FAFF10, FMFF15 FAFF10-0316, FMFF15-0110 Kvantformalism, Kvantmekanik och matematiska metoder Tentamen E4, F3, N4-nf, N5-hn Vic:2B-D 2016-09-29 23:46
14 - 19 FHLN05 FHLN05-0112 Beräkningsbaserad materialmodellering Tentamen BME5-br, F4-bem, M4-bem, M4-fo, Pi4-bem, V5-ko Vic:3C-D 50 pers 2016-09-29 21:21
14 - 19 FMA645 FMA645-0107 Algebra Tentamen IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1 3T C163, 3T C525, 3T C548, 3T E210, 3T E230 OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2017-11-15 12:44
14 - 19 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen B1, K1, W1 MA 9, Hela OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-17 10:01
14 - 19 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen BI1, L1, V1 MA 10, Hela OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-17 10:01
14 - 19 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen C1, D1 Sparta A-D, Hela OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-17 10:01
14 - 19 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen E1, I1 Vic:1-HELA, Vic:2A OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-17 10:01
14 - 19 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen F1, Pi1 Kårhusets Gasquesal OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-17 09:58
14 - 19 FMAA05 FMAA05-0108 Delkurs B1 Tentamen N1 MA 8, Hela OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-17 10:01
14 - 17 FMI055 FMI055-0114 Tentamen och inlämningsuppgift Tentamen E4-em, F4-es, V4-tv, W4-es, W4-ms, W4-p Eden 026 30 pers 2016-09-29 21:21
14 - 18 SOCA04 SOCA04-1303 Teori 2 Tentamen SOCA04 IMV:6-7 2016-09-29 22:48
14 - 18 SOCA13, SOCA45, SOCA63 SOCA13-1102, SOCA45-1202, SOCA63-1202 Metod Tentamen SOCA13, SOCA45, SOCA63 IMV:1-5 2016-09-29 22:43
14 - 19 VSMN25 VSMN25-0110 Finita elementmetoden - flödesberäkningar Tentamen V4-at, V4-ko, V5-vr, W5-vr Eden 022, Eden 025 70 pers 2016-09-29 21:21
14 - 19 VVR120 VVR120-0100 Strömningslära Tentamen W3 Vic:3A-B 2016-09-29 21:21
  Lör 2016-10-29
8 - 13 EXTA40 EXTA40-0108 Introduktion till mikroekonomisk teori Tentamen I2, Pi2 Vic:1-HELA 2016-09-29 21:20
8 - 13 FMFF05 FMFF05-0108 Statistisk termodynamik Tentamen F2 Vic:3B-C 2016-09-29 21:49
8 - 13 FMSF10, MASC04 FMSF10-0115, MASC04-0705 Tentamen Tentamen BME4-sbh, C4-ks, C4-ssr, D4-bg, D4-ssr, E4-bg, E4-ss, F4-bg, F4-bm, F4-fm, F4-r, F4-ss, I4-fir, MASC04-16H, Pi3 Vic:2-HELA 2016-09-29 21:51
8 - 13 KTE071 KTE071-0198 Teori Tentamen B4-pt, K4-p, MBIO2, W4-p Vic:3A 2016-09-29 21:30
8 - 17 SOPA31 Tentamen SOPA31 Hbg 3T E227, 3T E229 Enskilt skrivande 2017-11-15 12:54
8 - 17 3T:U104A 2017-11-15 12:54
8 - 13 E:1144 Förlängd skrivtid TP1 2016/17 2017-11-15 12:28
8 - 15 EC1:295 2016-10-18 16:27
8 - 15 EC1:Tentaexpen 2016-10-18 16:27
9 - 14 FMA661, FMAF20, FMAF30 FMA661-0103, FMAF20-0113, FMAF30-0115 Sannolikhetsteori och diskret matematik, Sannolikhetsteori, Matematisk statistik Tentamen IBYA2, IBYI2, IBYV2, IDA2, IEA3 3T C548, 3T E210, 3T E230, 3T E412-413 OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2017-11-15 12:44
9 - 13 NODB11 NODB11-1001 Danska: En introduktion Tentamen NODB11 kvällstid SOL Absalon A129b, SOL Humanisten H135a 2016-09-30 00:19
9 - 16 SOPA31 Tentamen SOPA31 Hbg 3T C163-164 2017-11-15 12:47
9 - 16 SOPA31 Tentamen SOPA31 Lund Eden 022, Eden 025-026 Tentamen (skrivningsvakter: Kenth Edmark, Kenneth Andersson, Anita Norrman Isaksson, Eva Olsson) 2016-09-29 22:58
9 - 15 3T C521 Liten grupp. 2017-11-15 12:52
9 - 16 EC1:135 2016-10-18 15:34
9 - 16 EC1:136 2016-10-18 15:34
9 - 16 EC1:137 2016-10-18 15:34
9 - 15 SOL Humanisten H339 2016-10-18 16:35
9 - 18 Socialhögskolan 10 SOPA31 (skrivningsvakt: Raili Lovén), Pedagogiskt stöd 2016-10-18 16:31
9 - 18 Socialhögskolan 12, Socialhögskolan 14 2016-10-18 16:28
12 - 18 3T:U104A 2017-11-15 12:55
14 - 20 Hus P 007 2016-10-27 08:53
14 - 20 Hus P 008 2016-10-27 08:54
14 - 20 Hus P 124 2016-10-18 16:11
  Sön 2016-10-30
9 - 16 EC1:135 2016-10-18 15:34
9 - 16 EC1:136 2016-10-18 15:34
9 - 16 EC1:137 2016-10-18 15:34
v 44 Mån 2016-10-31 v 44
9 - 12 ATPB41 Tentamen ATPB41 C313/14 2016-09-29 23:06
9 - 16 FYPA22 Tentamen FYPA22 Examination ergometri / Neuromuskulära tester. 2016-09-29 23:01
9 - 13 OPSR10 Tentamen OPSR10 B335 2016-09-30 00:04
9 - 16 3T:U104A 2017-11-15 12:48
11 - 15 JAEN52 Tentamen Group All Tetra Laval 2016-09-29 23:20
14 - 18 PSYB24 Tentamen PSYB24 MA 9A-D Salstentamen. Lokal: MA 9. Sektion: A-D. Adress: Annexet, f.d. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:09
14 - 18 PSYK11 Tentamen PSYK11 MA 9A-D Salstentamen delkurs 2. Lokal: MA 9. Sektion: A-D. Adress: Annexet, f.d. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:09
14 - 18 PSYP36 Tentamen PSYP36 MA 9A-D Written exam. Exam hall: MA 9. Section: A-D. Address: Annexet, former. Matteannexet, Sölvegatan 20 A-D *). Please be on time and bring photo ID. 2016-09-29 23:09
14 - 20 Hus P 007 2016-10-18 16:16

Tentor
Omtentamen
Tid Kurskod Kurs/provkod Prov Undervisningstyp Studentgrupp Lokal Kommentar Ändrad
v 40 Fre 2016-10-07 v 40
9 - 13 RSJD14 RSJD14-1206 Läkemedelshantering Omtentamen RSJD14 C313/14 2016-09-29 23:26
v 41 Ons 2016-10-12 v 41
13 - 16 MOBA01 Omtentamen MOBA01 Green Room (A261b) Omtenta deltenta 1 2016-09-29 23:05
  Lör 2016-10-15
9 - 13 SFSA15, SFSA30, SFSH10 SFSA15-1201 Svenska som främmande språk: Nivå 5 Omtentamen SFSA15, SFSA30, SFSH10 SOL Humanisten H239a 2016-09-29 22:27
9 - 11 SJSF12 Omtentamen SJSF12-15H C313/14 Provmoment 1501: Läkemedelshantering I 2016-10-03 15:04
10 - 14 SFSH01, SFSH10 SFSH10-1301 Svenska som främmande språk - nivå 1 Omtentamen SFSH01, SFSH10 SOL Lingvisten L207 2016-09-29 21:56
v 42 Tis 2016-10-18 v 42
9 - 10 FEKH92 Muntlig tentamen, Omtentamen FEKH92-16H, vKand Omtillfälle muntlig tentamen. Lokal meddelas av Joakim Winborg 2016-10-05 11:32
16 - 17 SOPA61 Omtentamen SOPA61 Hbg Omtentamen Publicering av paper 16.00 till LUVIT och Urkund 2016-09-29 23:47
  Ons 2016-10-19
9 - 12 ENGA03 ENGA03-1506 Historia och kultur Omtentamen ENGA03 SOL Humanisthusets hörsal Birgitta Berglund 2016-09-29 23:09
9 - 12 SINP10 Omtentamen SINP10 C303 2016-10-11 09:40
  Fre 2016-10-21
13 - 17 YTHA35 YTHA35-0115 Skriftlig tentamen Omtentamen YL2 2016-09-29 23:43
  Lör 2016-10-22
8 - 13 KEMB29 KEMB29-0811 Spektroskopi och dynamik Omtentamen KEMB29 KC:W 2017-11-15 12:31
9 - 13 SJSF12, SJSF14 Omtentamen SJSF14 B335, C313/14 SJSE12: Provmoment 1404 Läkemedelshantering II; SJSF14: Provmoment 1501 & 1502 Sexuell och reproduktiv hälsa samt barns hälsa och ohälsa, Omtentamen 2016-10-19 10:25
10 - 12 SUSA11-12 SUSA11-1201, SUSA12-1201 Svenska: Introduktionskurs för utbytesstudenter 1-2 Omtentamen SUSA11-12 SOL Lingvisten L201, SOL Lingvisten L207 L201 2016-09-29 22:39
v 43 Mån 2016-10-24 v 43
8 - 13 FMA420 FMA420-0103 Linjär algebra Omtentamen Pi1 Kårhusets Gasquesal OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2016-10-17 09:37
8 - 9 LÄKA21 Omtentamen LÄKA21 93-10-006 hela 2016-09-30 16:07
9 - 12 BIMM34 Omtentamen BIMM34 C218 2016-10-07 15:29
11 - 12 SASA22 SASA22-1101 Swedish Social Policy Omtentamen SASA22 2016-09-29 21:01
14 - 18 PEAB01 PEAB01-1101 Introduktion till sociologi Omtentamen PEAB01 Hus M 128 2016-09-29 21:47
14 - 19 SYSB13 SYSB13-D2 Processorienterad verksamhetsutveckling Omtentamen SYSB13-16H MA 9D-F 2016-09-29 22:38
  Tis 2016-10-25
9 - 12 SOPA61 Omtentamen SOPA61 Hbg 3T C626 Omexaminationsseminarium 2017-11-15 12:45
13 - 15 SOPA61 Omtentamen SOPA61 Hbg 3T C626 Omexaminationsseminarium 2017-11-15 12:45
15 - 16 SOPA61 Omtentamen SOPA61 Hbg 3T C626 Kursutvärdering 2017-11-15 12:45
  Ons 2016-10-26
8 - 13 EDAF25 EDAF25-0217 Tentamen Omtentamen IDA2 3T C525 Samtidigt som EDA061 2017-11-15 12:44
8 - 13 KLG060 KLG060-0104 Livsmedelskemi för produktformulering Omtentamen B4-lm, MLIV1 MA 8, Hela Tills m tenta för KLGN30 2016-09-29 21:21
  Tors 2016-10-27
12 - 16 BIOR58 Omtentamen BIOR58 Liganden (D202) Re-exams 1 & 2 2016-09-29 23:42
  Fre 2016-10-28
8 - 13 FMA430 FMA430-0108 Flerdimensionell analys Omtentamen I1 DC:310 Seminarierum OBS, obligatorisk anmälan, 3/10 2016 – 17/10 2016 2017-11-15 12:55
8 - 13 SASH82 Omtentamen SASH82 SOL Humanisten H140 2016-09-29 21:09
9 - 13 SVEA20, SVEB28 SVEA20-1202 Svensk språkhistoria Omtentamen SVEA20, SVEB28 SOL Lingvisten L604 2016-09-29 23:55
10 - 15 JUDN09 Omtentamen Grupp Alla Omhemtentamen publiceras på hemsidan kl 10.00. Den ska mailas i PDF till studieadministratören senast kl 15.00. 2016-09-29 21:25
13 - 15 SJSG16 SJSF16-1402, SJSF16-1403 Psykiatriska sjukdomar, vård och behandling II, Verksamhetsförlagd utbildning inom psykiatrisk vård Omtentamen SJSG16 Grupprum 2 2016-09-29 23:06
14 - 19 EXTN60 Omtentamen RH4-rh EC1:Tentaexpen 2016-10-18 15:28
  Lör 2016-10-29
9 - 13 SBUR12, SJSF15 Omtentamen SJSF15 C313/14 SJSF15: Provmoment 1405 Personcentrerad vård, diagnostik och behandling 2016-10-03 15:11
9 - 12 SBUR14 SBUR14-1201, SBUR14-1202, SBUR14-1203, SBUR14-1204 Case inom akut-intensiv- eller neonatalvård, Vetenskaplig metod, Akut- intensiv- och neonatalvård, Barn A-HLR Omtentamen SBUR14 C333 2016-09-29 23:20
9 - 13 SPAA01 SPAA01-0701 Spansk och latinamerikansk text Omtentamen SPAA01 SOL Absalon A121 2016-09-29 22:49
9 - 13 SPAA22 SPAA22-1302 Spansk språkvetenskap Omtentamen SPAA22 SOL Absalon A121 2016-09-29 22:49
14 - 18 PSYD11 PSYD11-1301 Biologi och kognition Omtentamen PSYD11 Vic:2B-C Omtentamen delkurs 1. Lokal:Victoriastadion 2B&2C. Adress: Svenshögsvägen, snett emot Smörlyckans idrottsplats Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:19
14 - 18 PSYD21 PSYD21-1301 Introduktion till socialpsykologin Omtentamen PSYD21 Vic:2B-C Omtentamen delkurs 1. Lokal: Victoriastadion 2B&2C. Adress: Svenshögsvägen, snett emot Smörlyckans idrottsplats Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:19
14 - 18 PSYD31 PSYD31-1301 Introduktion i arbets- och organisationspsykologi Omtentamen PSYD31 Vic:2B-C Omtentamen delkurs 1. Lokal:Victoriastadion 2B&2C. Adress: Svenshögsvägen, snett emot Smörlyckans idrottsplats Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:19
14 - 18 PSYD52 PSYD52-1401 Introduktion Omtentamen PSYD52 Vic:2B-C Omtentamen delkurs 1. Lokal: Victoriastadion 2B&2C. Adress: Svenshögsvägen, snett emot Smörlyckans idrottsplats Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:19
14 - 18 PSYD62 PSYD62-1501 Barnpsykologi Omtentamen PSYD62 Vic:2B-C Omtentamen delkurs 1. Lokal: Victoriastadion 2B&2C. Adress: Svenshögsvägen, snett emot Smörlyckans idrottsplats Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:19
14 - 18 PSYK11 PSYK11-1301 Vetenskapliga metoder Omtentamen PSYK11 Vic:2B-C Omtentamen delkurs 1. Lokal: Victoriastadion 2B&2C. Adress: Svenshögsvägen, snett emot Smörlyckans idrottsplats Kom en kvart innan tentan startar. Glöm inte fotolegitimation. 2016-09-29 23:19
14 - 18 PSYP11 PSYP11-1201 Philosophy of Psychology Omtentamen PSYP11 Vic:2B-C Re-examination. Exam hall:Victoriastadion 2B&2C. Adress: Svenshögsvägen, snett emot Smörlyckans idrottsplats. Please be on time and bring photo ID. 2016-09-29 23:19
v 44 Mån 2016-10-31 v 44
8 - 12 ILHA01 ILHA01-1301 Antiken och medeltiden Omtentamen ILHA01 LUX C214 2016-09-29 22:21

Tentor
Omtentamen med föranmälan

Inga bokningar

Tentor
Hemtentamen
Tid Kurskod Kurs/provkod Prov Undervisningstyp Studentgrupp Lokal Kommentar Ändrad
v 40 Mån 2016-10-03 v 40
9 - 9 MRSG11 MRSG11-1201 Mänskliga rättigheter som idé och fenomen Hemtentamen MRSG11 Tenta delkurs 1 lämnas ut på Live@Lund 2016-09-29 22:01
15 - 16 HISK01 HISK01-0701 Historisk metod och teori Hemtentamen HISK01 Deadline kl 16 2016-09-29 22:08
  Tors 2016-10-06
16 - 16 ARAH36 ARAH36-1401 Palestina-Israelkonflikten Hemtentamen, Inlämning ARAH36 2016-09-29 22:08
  Fre 2016-10-07
9 - 17 BVGA41 BVGA41-1602 Pedagogik: Tillämpning Hemtentamen BVGA41 2016-09-29 22:28
  Lör 2016-10-08
9 - 10 RYSB12 RYSB12-0702 Upplysningstiden och romantiken Hemtentamen RYSB12 Deadline: Söndag den 9/10 kl. 9.00 2016-09-30 00:15
v 41 Ons 2016-10-12 v 41
15 - 16 ARAH15 ARAH15-1201 Mellanösterns internationella relationer Hemtentamen, Utlämning av uppgift HGARA 2016-09-29 21:07
v 42 Mån 2016-10-17 v 42
10 - 11 BUSN40 Hemtentamen, Utlämning av uppgift BUSN40-16H, vEAGMK 2016-09-29 22:52
14 - 16 LAGB01 Genomgång, Hemtentamen Grupp Alla Palaestras hörsal, nedre Genomgång av ordinarie hemtentamen HT 2016 2016-10-07 12:05
  Tis 2016-10-18
15 - 15 STVC72 Hemtentamen, Utlämning av uppgift STVC72 2016-09-29 22:19
  Ons 2016-10-19
12 - 12 ARAA30, ARAC25 ARAA30-1101, ARAC25-1101 Textkurs Hemtentamen, Utlämning av uppgift ARAA30, ARAC25 Utlämning kl. 12 i samband med sista föreläsningen 2016-09-29 23:09
16 - 17 ARAH15 ARAH15-1201 Mellanösterns internationella relationer Hemtentamen, Inlämning HGARA 2016-09-29 21:07
  Tors 2016-10-20
9 - 10 JUZN02 Hemtentamen Grupp Alla Utlämning av hemtentamen via kurshemsidan kl. 10.00 2016-09-29 23:33
10 - 11 FEKH91 Hemtentamen FEKH91-16H 2016-09-29 23:06
12 - 13 INFN40 Hemtentamen INFN40-16H ake Home Exam Deadline 2016-09-29 21:41
18 - 18 SASA16 Hemtentamen, Utlämning av uppgift SASA16 2016-09-29 21:40
  Fre 2016-10-21
8 - 8 FKVA12 FKVA12-1613 Teorier om krig och väpnade konflikter Hemtentamen, Utlämning av uppgift