v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 2018-10-01
HISK37, Historia: Kandidatkurs, HISK37, Obligatoriskt, Seminarium, LUX:B352, Hans Wallengren, Mikael Ottosson, Arbetarhistoria. Slutredovisningar.
17:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2018-10-02
HISK37, Historia: Kandidatkurs, Tematisk fördjupningskurs, HISK37, Seminarium, LUX:A127, David Larsson Heidenblad, Obligaoriskt seminarium Kunskapshistorias
12:00
10:15
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, Introduktion, LUX:B339, Yvonne Maria Werner, Introduktionsföreläsning
17:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 2018-10-03
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 2018-10-04
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2018-10-05
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 2018-10-06
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 2018-10-07
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 2018-10-08
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B338, LUX:B352-353, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 1, Samling i sal B352
16:00
15:15
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B352, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 1
17:00
16:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2018-10-09
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 2018-10-10
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B338, LUX:B352-353, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 2, Samling i sal B352
16:00
15:15
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B352, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 2
17:00
16:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 2018-10-11
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2018-10-12
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B240, LUX:B338, LUX:B353, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 3, Samling i sal B240
13:00
12:15
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B240, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 3
15:00
13:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 2018-10-13
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 2018-10-14
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 2018-10-15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2018-10-16
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B338, LUX:B352-353, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 4, Samling i sal B352
16:00
15:15
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B352, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 4
17:00
16:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 2018-10-17
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 2018-10-18
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B338, LUX:B352-353, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 5, Samling i sal B352
16:00
15:15
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B352, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 5
17:00
16:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2018-10-19
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 2018-10-20
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 2018-10-21
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 2018-10-22
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2018-10-23
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B338, LUX:B352, LUX:B365, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 6. Samling i sal B252
14:00
13:15
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B338, LUX:B352, LUX:B365, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 6
15:00
14:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 2018-10-24
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B240, LUX:B338, LUX:B366, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 7, Samling i sal B240
16:00
15:15
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B240, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 7
17:00
16:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 2018-10-25
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B240, LUX:B338, LUX:B353, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 8 jämte avslut, Samling i sal B240
13:00
12:15
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Historievetenskaplig teori- och metodkurs, HISK37, ÄHID04, Föreläsning, LUX:B240, Yvonne Maria Werner, Obl. Sem 8 jämte avslut
15:00
13:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2018-10-26
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 2018-10-27
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 2018-10-28
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 2018-10-29
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2018-10-30
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 2018-10-31
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 2018-11-01
HISK37, Historia: Kandidatkurs, ÄHID04, Historia 4, Examensarbete, HISK37, ÄHID04, Inlämning, Digital inl. av uppsats-PM
09:00
08:45
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2018-11-02
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 2018-11-03
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 2018-11-04