Starttid 08:00 - 18:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/3
KEMA01, KEMA03, Introduktionsmöte, Obligatoriskt, KC:B
13:00
12:15
KEMA03, Introduktion, KC:B, Ingemar André, Kursintroduktion
15:00
13:15
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Ingemar André, F1. Biokemins principer, Kap 1
17:00
15:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/3
KEMA03, Genomgång, KC:B, Ingemar André, Genomgång QUIZ/Homework Kap 1, Biokemins principer, F1
12:00
10:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 26/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 27/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/3
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Ingemar André, F2: Energiomvandling, vatten i biokemiska system, Kap 2
12:00
10:15
KEMA03, Biblioteksundervisning, Övning, Zoom, Eva Cyrén, Övning: Bibliotek
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/3
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Derek Logan, F3: DNA och RNA – struktur och egenskaper; Kap 3
12:00
10:15
KEMA03, Obligatoriskt, Övning, KC:B, Ingemar André, Övning: Bioinformatik
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 31/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/4
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2/4
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 3/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/4
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Derek Logan, F4: Gentekniska metoder; Kap 3
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, KC:B, Ingemar André, Genomgång QUIZ/Homework Kap 2, Energiomvandling, vatten i biokemiska system, F2
15:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/4
KEMA03, Genomgång, KC:B, Derek Logan, Genomgång QUIZ/Homework 3, DNA-RNA, gentekniska metoder (Kap3), F3
12:00
10:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/4
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Ingemar André, F5: Aminosyror & proteinstruktur; Kap 4
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, KC:B, Derek Logan, Genomgång QUIZ/Homework 4, gentekniska metoder (Kap4), F4
14:15
13:15
KEMA03, Genomgång, Obligatoriskt, KC:B, Balder Werin, Egle Kelpsiene, Genomgång inför laboration
15:00
14:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 9/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 10/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/4
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Henrik Stålbrand, F6: Experimentella metoder; Kap 5 (5.1-3), Proteinklasser; Kap 6 (6.1)
12:00
10:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/4
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Henrik Stålbrand, F7: Enzymer & enzymatiska reaktioner; Kap 7
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, Inlämning, KC:B, Ingemar André, Genomgång QUIZ/Homework 5, Aminosyror & proteiner Kap 4, F5
Inlämning 1, Quiz Labb Inlämning 2, Quiz Säkerhet
14:15
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 16/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 17/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/4
KEMA03, KEMA03.A, Laboration, BioLab3, Grupp A
17:00
10:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/4
KEMA03, KEMA03.A, Laboration, BioLab3, Grupp A
17:00
10:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 23/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 24/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/4
KEMA03, KEMA03.B, Laboration, BioLab3, Grupp B
17:00
10:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/4
KEMA03, KEMA03.B, Laboration, BioLab3, Grupp B
17:00
10:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/4
KEMA03, KEMA03.C, Laboration, BioLab3, Grupp C
17:00
10:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/4
KEMA03, KEMA03.C, Laboration, BioLab3, Grupp C
17:00
10:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 30/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 1/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/5
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Henrik Stålbrand, F8: Metabolism; Kap 9, Kap 10
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, KC:B, Henrik Stålbrand, Genomgång QUIZ/Homework 6, Experimentella metoder, Kap 5, F6
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/5
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Ingemar André, F9: Oxidativ fosforylering; Kap 11
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, KC:B, Henrik Stålbrand, Genomgång QUIZ/Homework 7, Enzymer och Kinetik (Kap 7), F7
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/5
KEMA03, Genomgång, Obligatoriskt, KC:B, Ingemar André, Genomgång QUIZ/Homework 11, Oxidativ fosforylering, F9
Inlämning 3, labrapport
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 7/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 8/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/5
KEMA03, Genomgång, KC:B, Henrik Stålbrand, Genomgång QUIZ/Homework 9 & 10, Metabolism: Glykolys och Citronsyracykeln (Kap 9 & 10), F8
12:00
10:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/5
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Derek Logan, F10: Fotosyntes; Kap 12
12:00
10:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/5
KEMA03, Genomgång, KC:G, Derek Logan, Genomgång QUIZ/Homework 12, Fotosyntes (Kap 12), F10
12:00
10:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/5
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Derek Logan, F11: Lipider och lipidstruktur; Kap 15
12:00
10:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/5
KEMA03, Genomgång, KC:B, Derek Logan, Genomgång QUIZ/Homework 15, Lipider (Kap 15), F11
Labbrapport åter för korrektur
12:00
10:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 21/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 22/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/5
KEMA03, Genomgång, Inlämning, KC:B, Genomgång: Pre-exam QUIZ
Sista datum för inlämning av biblioteks och bioinformatikövning
11:30
09:30
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 28/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 29/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/6
KEMA03, KEMM52, Biokemi - grundkurs, Koordinationskemi och metallorganisk kemi, Tentamen, Vic:1A-B
13:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5/6
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/8
KEMA03, KEMM23, Avancerad biokemi, Biokemi - grundkurs, Omtentamen, KC:H-I
13:00
08:00
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 13/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 14/8
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 31/10
KEMA01, KEMA03, Introduktionsmöte, Obligatoriskt, KC:B
13:00
12:15
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Herwig Schüler, Kursintroduktion.
14:00
13:15
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Herwig Schüler, F1, Biokemins principer, Kap 1
16:00
14:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/11
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Genomgång, KC:B, Herwig Schüler, Genomgång QUIZ/Homework Kap 1, Biokemins principer, F1
12:00
10:15
KEMA03, Självstudier
17:00
13:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 5/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 6/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/11
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Herwig Schüler, F2, Energiomvandling, vatten i biokemiska system, Kap 2
12:00
10:15
KEMA03, Obligatoriskt, Online, Övning, Zoom, Herwig Schüler, Övning: Bioinformatik
14:00
13:15
KEMA03, Självstudier
16:45
14:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/11
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Derek Logan, F3, DNA och RNA – struktur och egenskaper; Kap 3
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, KC:B, Herwig Schüler, Genomgång QUIZ/Homework 2, Energiomvandling, vatten i biokemiska system, F2
14:00
13:15
KEMA03, Självstudier
17:00
14:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/11
KEMA03, Genomgång, Online, Zoom, Derek Logan, Genomgång QUIZ/Homework 3 DNA-RNA, gentekn. metoder (Kap.3 )F3
12:00
10:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 12/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 13/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/11
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Derek Logan, F4, Gentekniska metoder; Kap 3
12:00
10:15
KEMA03, Självstudier
17:00
13:00
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/11
KEMA03, Självstudier
09:00
08:00
KEMA03, Föreläsning, KC:D (M:E), Anna Lindén, Maria Källqvist, FL, Litteratursökning och skrivande
10:00
09:15
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Anna Lindén, Maria Källqvist, FL, Litteratursökning och skrivande (forts.)
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, KC:C, Derek Logan, Genomgång QUIZ/Homework 4, gentekniska metoder (Kap4), F4
15:00
13:15
KEMA03, Självstudier
17:00
15:00
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/11
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Herwig Schüler, F5, Aminosyror & proteinstruktur; Kap 4
12:00
10:15
KEMA03, Självstudier
17:00
13:00
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 19/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 20/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/11
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Herwig Schüler, F6, Experimentella metoder; Kap 5 (5.1-3), Proteinklasser; Kap 6 (6.1)
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, KC:B, Herwig Schüler, Genomgång QUIZ/Homework 5, Aminosyror & proteiner Kap 4, F5
15:00
13:15
KEMA03, Självstudier
17:00
15:00
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/11
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Herwig Schüler, F7, Enzymer & enzymatiska reaktioner; Kap 7
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, KC:B, Herwig Schüler, Genomgång QUIZ/Homework 6, Experimentella metoder, Kap 5, F6
14:15
13:15
KEMA03, Genomgång, Laboration, Obligatoriskt, KC:B, Carmen Ebenwaldner, Lovisa Majtorp, Max Lindberg, Genomgång inför laboration
15:00
14:15
KEMA03, Självstudier
17:00
15:00
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/11
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Genomgång, KC:B, Herwig Schüler, Genomgång QUIZ/Homework 7, Enzymer och Kinetik (Kap 7), F7
11:00
10:15
KEMA03, Genomgång, Laboration, Obligatoriskt, KC:B, Herwig Schüler, Genomgång: Säkerhet i lab
12:00
11:15
KEMA03, Föreläsning, KC:F, Martin Lundqvist, F8, Metabolism; Kap 9, Kap 10
15:00
13:15
KEMA03, Självstudier
17:00
15:00
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 26/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 27/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/11
KEMA03, Inlämning, Självstudier, OBS! 10.00 Inlämning 1: Labbquiz
10:00
08:00
KEMA03, Genomgång, Online, Zoom, Martin Lundqvist, Genomgång QUIZ/Homework 8, Metabolism: Glykolys och Citronsyracykeln (Kap 9 & 10), F8
12:00
10:15
KEMA03, Föreläsning, KC:F, Martin Lundqvist, F9, F9: Oxidativ fosforylering; Kap 11 samt Fotosyntes; Kap 12
15:00
13:15
KEMA03, Självstudier
17:00
15:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/11
KEMA03, KEMA03.B-C, Självstudier
12:00
08:00
KEMA03, KEMA03.A, Laboration, BioLab3, Carmen Ebenwaldner, Lovisa Majtorp, Max Lindberg, Grupp A
17:00
10:00
KEMA03, KEMA03.B-C, Självstudier
17:00
13:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/11
KEMA03, KEMA03.B-C, Självstudier
12:00
08:00
KEMA03, KEMA03.A, Laboration, BioLab3, Carmen Ebenwaldner, Lovisa Majtorp, Max Lindberg, Grupp A
17:00
10:00
KEMA03, KEMA03.B-C, Självstudier
17:00
13:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/12
KEMA03, KEMA03.A, KEMA03.C, Självstudier
12:00
08:00
KEMA03, KEMA03.B, Laboration, BioLab3, Carmen Ebenwaldner, Lovisa Majtorp, Max Lindberg, Grupp B
17:00
10:00
KEMA03, KEMA03.A, KEMA03.C, Självstudier
17:00
13:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/12
KEMA03, KEMA03.A, KEMA03.C, Självstudier
12:00
08:00
KEMA03, KEMA03.B, Laboration, BioLab3, Carmen Ebenwaldner, Lovisa Majtorp, Max Lindberg, Grupp B
17:00
10:00
KEMA03, KEMA03.A, KEMA03.C, Självstudier
17:00
13:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 3/12
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 4/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 5/12
KEMA03, KEMA03.A-B, Självstudier
12:00
08:00
KEMA03, KEMA03.C, Laboration, BioLab3, Carmen Ebenwaldner, Lovisa Majtorp, Max Lindberg, Grupp C
17:00
10:00
KEMA03, KEMA03.A-B, Självstudier
17:00
13:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 6/12
KEMA03, KEMA03.C, Laboration, BioLab3, Carmen Ebenwaldner, Lovisa Majtorp, Max Lindberg, Grupp C
17:00
10:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 7/12
KEMA03, Självstudier, Eget arbete - Labrapport
17:00
08:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 8/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 9/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 10/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 11/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 12/12
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Genomgång, KC:B, Martin Lundqvist, Genomgång QUIZ/Homework 9, Oxidativ fosforylering & fotosyntes, F9
12:00
10:15
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Derek Logan, F10, F10: Lipider och lipidstruktur; Kap 15
15:00
13:15
KEMA03, Självstudier
17:00
15:00
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 13/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 14/12
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Frågestund, KC:B, Carmen Ebenwaldner, Lovisa Majtorp, Max Lindberg, Last minute help, labrapport
12:00
10:15
KEMA03, Genomgång, KC:B, Genomgång QUIZ/Homework 10, Lipider (Kap 15), F10
Inlämning 2, labrapport
15:00
13:15
KEMA03, Självstudier
17:00
15:00
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 15/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 16/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 17/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 18/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 19/12
KEMA03, Självstudier
10:00
08:00
KEMA03, Genomgång, Zoom, Derek Logan, Herwig Schüler, Martin Lundqvist, Genomgång: Pre-exam QUIZ
12:00
10:15
KEMA03, Självstudier
17:00
13:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 20/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 21/12
KEMA03, Självstudier
12:00
08:00
KEMA03, Självstudier
17:00
13:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 22/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 23/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 24/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 25/12
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/1
KEMA03, Självstudier
12:00
08:00
KEMA03, Självstudier
17:00
13:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/1
KEMA03, Biokemi - grundkurs, Tentamen, Ar:Arena 1A-C
13:00
08:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15/1
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/2
KEMA03, Biokemi - grundkurs, Omtentamen, KC:H-I
13:00
08:00
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/2
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/3
KEMA01, KEMA03, Introduktionsmöte, KC:B
13:00
12:15
KEMA03, Introduktion, KC:B, Ingemar André, Kursintroduktion
15:00
13:15
KEMA03, Föreläsning, KC:B, Ingemar André, F1. Biokemins principer, Kap 1
17:00
15:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/3
KEMA03, Genomgång, KC:B, Ingemar André, Genomgång QUIZ/Homework Kap 1, Biokemins principer, F1
12:00
10:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/3