v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 26/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 27/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 28/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 29/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 30/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 31/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 1/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/9
GEOB24, Introduktion, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Introduktion: Hela kursen + Del 1
11:00
10:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mats Rundgren, Fö 1: Klimatet i Skandinavien sedan LGM
12:00
11:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/9
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Fö 2: Glaciala sediment och landformer 1
12:00
09:15
GEOB24, Självstudier, Rodinia (243), Förberedelse: föreläsningar/kartövningar
16:00
13:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/9
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Fö 3: Glaciala sediment och landformer 2
12:00
09:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Fö 4: Glaciala sediment och landformer 3
15:00
13:15
GEOB24, SI-övning, Gondwana (Sal 206), Anna Sartell, Tim Bjermo, SI-möte
17:00
16:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/9
GEOB24, Övning, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Öv 1: Att läsa en jordartskarta
12:00
09:15
GEOB24, Självstudier, Rodinia (243), Förberedelser: Sem 1
16:00
13:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/9
GEOB24, Seminarium, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Sem 1: Jordartskartor och landskapsutveckling
11:00
09:15
GEOB24, Övning, Drumlinen (Sal 238), Helena Alexanderson, Öv 2: GIS och kartdatabaser 1
12:00
11:15
GEOB24, Övning, Drumlinen (Sal 238), Helena Alexanderson, Öv 2-3: GIS och kartdatabaser 1-2
16:00
13:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 7/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 8/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/9
GEOB24, Övning, Drumlinen (Sal 238), Helena Alexanderson, Öv 3: GIS och kartdatabaser 2
12:00
09:15
GEOB24, Självstudier, Rodinia (243), Förberedelser: Exk 1+ Sem2
16:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/9
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mats Rundgren, Fö 5: Strandnivåförändringar på Västkusten och i Östersjösänkan
11:00
09:15
GEOB24, Frågestund, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Sammanfattning och frågestund: Del 1
12:00
11:15
GEOB24, Självstudier, Rodinia (243), Förberedelser: Sem 2
16:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/9
GEOB24, Exkursion, Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Exk 1: Deglaciation och strandnivåförändringar
17:00
08:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/9
GEOB24, Seminarium, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Sem 2: Deglaciationen av Skandinaviska inlandsisen
12:00
09:15
GEOB24, SI-övning, Gondwana (Sal 206), SI-möte
16:15
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/9
GEOB24, Självstudier, Inläsning
17:00
09:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/9
GEOB24, Tentamen, Rodinia (243), Tentamen Del 1
12:00
09:00
GEOB24, Introduktion, Rodinia (243), Dan Hammarlund, Mats Rundgren, Introduktion: Del 2 + fältarbete + rapportskrivning
14:00
13:15
GEOB24, Studiebesök, Studiebesök: SGU
16:00
14:30
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/9
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Dan Hammarlund, Fö 6: Jordartskartering, metodik
12:00
10:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Dan Hammarlund, Fö 7: Jordartskartor och samhällsnytta
15:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/9
GEOB24, Fältstudier, Dan Hammarlund, Mats Rundgren, Fältövning: Jordartskartering, Torna Hällestad
17:00
08:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/9
GEOB24, Fältstudier, Dan Hammarlund, Mats Rundgren, Fältövning: Jordartskartering, Torna Hällestad
17:00
08:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/9
GEOB24, Fältstudier, Dan Hammarlund, Mats Rundgren, Fältövning: Jordartskartering, Torna Hällestad
17:00
08:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 21/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 22/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/9
GEOB24, Självstudier, Drumlinen (Sal 238), Quercus (225), Rapportskrivning
16:00
09:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/9
GEOB24, Självstudier, Drumlinen (Sal 238), Rodinia (243), Rapportskrivning
16:00
09:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/9
GEOB24, Självstudier, Drumlinen (Sal 238), Rodinia (243), Rapportskrivning
INLÄMNING kl 16:00
16:00
09:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/9
GEOB24, Introduktion, Rodinia (243), Mats Rundgren, Introduktion: Del 3
10:00
09:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mats Rundgren, Fö 8: Ekosystemförändringar under kvartär och deras orsaker
12:00
10:15
GEOB24, Studiebesök, Erika Rosengren, Studiebesök: Historiska museet
14:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/9
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mats Rundgren, Fö 9: Källmaterial, fyndmiljöer och tafonomi
10:00
09:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mats Rundgren, Fö 10: Metoder för att studera kvartär vegetations- och faunahistoria
11:00
10:15
GEOB24, GEOB24.1, Övning, Fagus (Sal 224), Mats Rundgren, Öv 4: Pollenanalys
Grupp 1
14:00
12:15
GEOB24, GEOB24.2, Övning, Fagus (Sal 224), Mats Rundgren, Öv 4: Pollenanalys
Grupp 2
16:00
14:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 28/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 29/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/9
GEOB24, Seminarium, Rodinia (243), Mats Rundgren, Sem 3: McLachlan (2007)
11:00
10:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mats Rundgren, Fö 11: Senglacial och holocen paleoekologi i Skandinavien: en vetenskapshistorisk översikt
12:00
11:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mats Rundgren, Fö 12: Vegetationsutveckling under istidscykler och sedan LGM
16:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/10
GEOB24, Seminarium, Rodinia (243), Mats Rundgren, Sem 4: Seppä (2007)
10:00
09:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Anne Nielsen, Fö 13: Pollenrepresentativitet
11:00
10:15
GEOB24, GEOB24.2, Övning, Drumlinen (Sal 238), Anne Nielsen, Öv 5: Pollenmodellering
Grupp 2
12:00
11:15
GEOB24, GEOB24.2, Övning, Drumlinen (Sal 238), Öv 5: Pollenmodellering (självstudier)
Grupp 2
13:00
12:15
GEOB24, GEOB24.1, Övning, Drumlinen (Sal 238), Anne Nielsen, Öv 5: Pollenmodellering
Grupp 1
14:00
13:15
GEOB24, GEOB24.1, Övning, Drumlinen (Sal 238), Öv 5: Pollenmodellering (självstudier)
Grupp 1
15:00
14:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/10
GEOB24, Seminarium, Rodinia (243), Mats Rundgren, Sem 5: Stewart & Lister (2001)
11:00
10:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Anne Nielsen, Fö 13: Pollenrepresentativitet (forts)
12:00
11:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Anne Nielsen, Fö 14: Mänsklig landskapspåverkan och kultur-landskapshistoria
15:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/10
GEOB24, Seminarium, Rodinia (243), Mats Rundgren, Sem 6: Kullman (2008)
10:00
09:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mats Rundgren, Fö 15: Mark- och landskapsutveckling
12:00
10:15
GEOB24, SI-övning, Gondwana (Sal 206), SI-möte
16:15
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/10
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mats Rundgren, Fö 16: Hydrologiska förändringar i landskapet
12:00
11:15
GEOB24, Övning, Drumlinen (Sal 238), Rodinia (243), Mats Rundgren, Öv 6: Historiska kartor och flygbilder
16:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 5/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 6/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/10
GEOB24, Exkursion, Anne Nielsen, Mats Rundgren, Exk 2: Landskapshistoria + organogena jordarters bildningsmiljöer
17:00
09:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/10
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Adam Boethius, Fö 17: Senkvartär faunahistoria
12:00
10:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Adam Boethius, Fö 17: Senkvartär faunahistoria (forts)
15:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/10
GEOB24, Studiebesök, Mats Rundgren, Studiebesök: Zoologisk Museum, Köpenhamn
17:00
11:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/10
GEOB24, Frågestund, Rodinia (243), Adam Boethius, Anne Nielsen, Mats Rundgren, Frågestund: Del 3
12:00
11:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/10
GEOB24, Självstudier, Rodinia (243), Inläsning
17:00
09:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 12/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 13/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/10
GEOB24, Tentamen, Rodinia (243), Tentamen Del 3
13:00
09:00
GEOB24, Introduktion, Rodinia (243), Anders Scherstén, Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Mikael Calner, Introduktion: Del 4 + Exk 3 + rapportskrivning
15:00
14:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/10
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mikael Calner, Fö 18: Sveriges sedimentära berggrund
12:00
09:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Mikael Calner, Fö 18: Sveriges sedimentära berggrund (forts)
14:00
13:15
GEOB24, Självstudier, Rodinia (243), Förberedelser: Sem 7
17:00
14:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/10
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Anders Scherstén, Fö 19: Baltiska sköldens presvekonorvegiska utveckling
12:00
09:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Charlotte Möller, Fö 20: Svekonorvegiska provinsen
16:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/10
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Anders Scherstén, Fö 21: Svekonorvegiska provinsen (forts)
12:00
10:15
GEOB24, Övning, Drumlinen (Sal 238), Öv 7: Virtuell Sverige-exkursion
15:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/10
GEOB24, Seminarium, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Sem 7: Sveriges jordartsområden
12:00
10:15
GEOB24, Föreläsning, Rodinia (243), Charlotte Möller, Fö 22: Kaledoniderna
16:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 19/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 20/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/10
GEOB24, Handledning, Rodinia (243), Anders Scherstén, Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Mikael Calner, Handledarträffar inför Exk 3 och rapportskrivning
10:00
09:15
GEOB24, Förberedelse, Drumlinen (Sal 238), Rodinia (243), Förberedelser: Exk 3 (INLÄMNING AV KARTOR 16.00)
16:00
10:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/10
GEOB24, Förberedelse, Rodinia (243), Förberedelser: Exk 3
16:00
09:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/10
GEOB24, Exkursion, Anders Scherstén, Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Mikael Calner, Exk 3: SV Sverige (23-28/10, även lördag-söndag)
17:00
08:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/10
GEOB24, Exkursion, Anders Scherstén, Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Mikael Calner, Exk 3: SV Sverige (23-28/10, även lördag-söndag)
17:00
08:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/10
GEOB24, Exkursion, Anders Scherstén, Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Mikael Calner, Exk 3: SV Sverige (23-28/10, även lördag-söndag)
17:00
08:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 26/10
GEOB24, Exkursion, Anders Scherstén, Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Mikael Calner, Exk 3: SV Sverige (23-28/10, även lördag-söndag)
17:00
08:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 27/10
GEOB24, Exkursion, Anders Scherstén, Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Mikael Calner, Exk 3: SV Sverige (23-28/10, även lördag-söndag)
17:00
08:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/10
GEOB24, Exkursion, Anders Scherstén, Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Mikael Calner, Exk 3: SV Sverige (23-28/10, även lördag-söndag)
17:30
08:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/10
GEOB24, Självstudier, Drumlinen (Sal 238), Rodinia (243), Rapportskrivning
16:00
09:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 31/10
GEOB24, Självstudier, Drumlinen (Sal 238), Rodinia (243), Rapportskrivning
16:00
09:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/11
GEOB24, Självstudier, Drumlinen (Sal 238), Rodinia (243), Rapportskrivning
INLÄMNING RAPPORT kl 15:00
15:00
09:15
GEOB24, Utvärdering, Rodinia (243), Helena Alexanderson, Mats Rundgren, Kursavslutning och kursvärdering
16:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 3/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/11
GEOB24, Genomgång, Baltica (237), Mats Rundgren
11:00
10:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 9/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 10/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 16/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 17/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 23/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 24/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 30/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 1/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 7/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 8/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 21/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 22/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 28/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 29/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 11/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 12/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2/2