v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/1
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/2
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/3
BIOR84, Introduktion, Obligatoriskt, Retina (D227), Marcus Stensmyr, Practical info/Journal club assignment/lab groups/litterature
12:00
10:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/3
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Marcus Stensmyr, Molecluar conversion of the external world 1
12:00
10:00
BIOR84, Självstudier, Preparation for JC and project
16:00
13:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/3
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Marcus Stensmyr, Molecluar conversion of the external world 2
12:00
10:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/3
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Stanley Heinze, The neuronal cell 1
11:00
09:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, Retina (D227), JC Group 1
14:30
13:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, Retina (D227), JC Group 2
16:00
14:30
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/3
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Stanley Heinze, The neuronal cell 2
11:00
09:00
BIOR84, Självstudier, Preparation for JC and project
16:00
13:30
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/3
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Stanley Heinze, Synapses 1
11:00
09:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, Retina (D227), JC Group 1
14:30
13:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, Retina (D227), JC Group 2
16:00
14:30
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/4
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Stanley Heinze, Synapses 2
11:00
09:00
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/4
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Ulrica Englund-Johansson, Neural stem cells
11:00
09:00
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/4
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Johan Jakobsson, TBA
11:00
10:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, Retina (D227), JC Group 1
14:30
13:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, Retina (D227), JC Group 2
16:00
14:30
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/4
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Johan Jakobsson, TBA
11:00
10:00
BIOR84, Självstudier, Preparation for JC and project
16:00
13:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/4
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Per Fredrik Johansson, Axon pathfinding
11:00
09:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, Retina (D227), JC Group 1
14:30
13:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, Retina (D227), JC Group 2
16:00
14:30
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/4
BIOR84, Föreläsning, Retina (D227), Anders Enjin, Targeting neurons
11:00
09:00
BIOR84, Självstudier, Preparation for JC and project
16:00
13:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/4
BIOR84, Föreläsning, Green Room (A261b), Anders Enjin, Genetic methods for measuring and manipulating neuronal cells
11:00
09:00
BIOR84, Självstudier, Preparation for JC and project
16:00
13:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/4
BIOR84, Föreläsning, Liganden (D202), TBA
12:00
10:00
BIOR84, Föreläsning, Liganden (D202), TBA
15:00
13:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/4
BIOR84, Självstudier, Preparation for project
11:00
09:00
BIOR84, Självstudier, Preparation for project
16:00
13:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/4
BIOR84, Obligatoriskt, Seminarium, Green Room (A261b), David O'carroll, Marcus Stensmyr, Methods synopsis
12:00
09:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/4
BIOR84, Självstudier, Preparation for project
16:00
13:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/4
BIOR84, Självstudier, Preparation for project
16:00
13:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/4
BIOR84, Självstudier, Preparation for project
16:00
13:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/4
BIOR84, Tentamen, Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a), Theory exam
14:00
09:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/4
BIOR84, Introduktion, Obligatoriskt, Projekt, Hörsal (A213), David O'carroll, Practical project intro
11:00
09:00
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
13:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/4
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/4
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/4
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/5
BIOR84, Obligatoriskt, Symposium, Retina (D227), Presentations
11:00
09:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/5
BIOR84, Konferens, Neuroscience day - LUX
17:00
09:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, David O'carroll, CREATE group 1
14:30
13:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, David O'carroll, CREATE group 2
16:00
14:30
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, David O'carroll, CREATE group 1
14:30
13:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, David O'carroll, CREATE group 2
16:00
14:30
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, David O'carroll, CREATE group 1
14:30
13:00
BIOR84, Grupparbete, Obligatoriskt, David O'carroll, CREATE group 2
16:00
14:30
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/5
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/6
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/6
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/6
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/6
BIOR84, Projekt, Project work
17:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/6
BIOR84, Obligatoriskt, Redovisning, Liganden (D202), Poster sessions + formal group presentations
13:00
09:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/6