v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 27/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 28/1
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, Specialiseringskurs, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Introduktionsmöte, SOL:L412a, Johanna Lindbladh
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 29/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 30/1
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 31/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 1/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 2/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 3/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 4/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 5/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 6/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 7/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 8/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 9/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 10/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 11/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 12/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Biblioteksundervisning, SOL:B210 PC-sal, Annakim Eltén, Vi ses vid informationsdisken på SOL-biblioteket 10:15!
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 13/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, Specialiseringskurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, RYSK03, RYSK12, Föreläsning, SOL:A339, Tomas Sniegon
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 14/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 15/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 16/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 17/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 18/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 19/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 20/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 22/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 23/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 24/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 25/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, Specialiseringskurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, RYSK03, RYSK12, Föreläsning, SOL:H135a, Johanna Lindbladh
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 26/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK03, RYSK12, Föreläsning/Seminarium, SOL:L412a, Johanna Lindbladh
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 27/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
EUHA24, Europastudier: Regionernas Europa - Öst- och Centraleuropa i fokus, RYSA10, Ryska: Grundkurs, RYSA12, Rysk grammatik och översättning till ryska, RYSB01, Ryska: Nybörjarkurs I, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, ÖCKB06, Nationalism and Communism in Central Europe (Poland, Czech Republic, Slovakia, Hungary), ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, EUHA24, RYSA10, RYSA12, RYSB01, RYSK03, RYSK11, ÖCKB06, ÖCKB14, Gästföreläsning, LUX:B251, Marina Andersson, Kristoffer Lieng om Rysslandserfarenheter
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 28/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 29/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 1/3