v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 27/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 28/1
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, Specialiseringskurs, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Introduktionsmöte, SOL:L412a, Johanna Lindbladh
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 29/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 30/1
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 31/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 1/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 2/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 3/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 4/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 5/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 6/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 7/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 8/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 9/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 10/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 11/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 12/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Biblioteksundervisning, SOL:B210 PC-sal, Annakim Eltén, Vi ses vid informationsdisken på SOL-biblioteket 10:15!
12:00
10:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 13/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, Specialiseringskurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, RYSK03, RYSK12, Föreläsning, SOL:A339, Tomas Sniegon
12:00
10:15
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
15:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 14/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 15/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 16/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 17/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 18/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 19/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 20/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 22/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 23/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 24/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 25/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, Specialiseringskurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, RYSK03, RYSK12, Föreläsning, SOL:H135a, Johanna Lindbladh
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 26/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK03, RYSK12, Föreläsning/Seminarium, SOL:L412a, Johanna Lindbladh
12:00
10:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 27/2
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
10:00
08:15
EUHA24, Europastudier: Regionernas Europa - Öst- och Centraleuropa i fokus, RYSA10, Ryska: Grundkurs, RYSA12, Rysk grammatik och översättning till ryska, RYSB01, Ryska: Nybörjarkurs I, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, ÖCKB06, Nationalism and Communism in Central Europe (Poland, Czech Republic, Slovakia, Hungary), ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, EUHA24, RYSA10, RYSA12, RYSB01, RYSK03, RYSK11, ÖCKB06, ÖCKB14, Gästföreläsning, LUX:B251, Marina Andersson, Kristoffer Lieng om Rysslandserfarenheter
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 28/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 29/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 1/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 2/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 3/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 4/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 5/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Workshop, SOL:H135b, Kikki Nillasdotter
12:00
10:15
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Föreläsning/Övning, Svetlana L'nyavskiy
15:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 6/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 7/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 8/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 9/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, RYSK03, RYSK12, Föreläsning, SOL:A339, Johanna Lindbladh
12:00
10:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 10/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 11/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 12/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 13/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 14/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 15/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 16/3
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Muntlig tentamen, Svetlana L'nyavskiy
15:00
13:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 17/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 18/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 19/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 20/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 21/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 22/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 23/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, RYSK03, RYSK12, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, SOL:A129b, Mattias Nowak
17:00
15:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 24/3
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK11, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet II, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSK03, RYSK11, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning/Seminarium, SOL:L412a, Johanna Lindbladh
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 25/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 26/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 27/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 28/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 29/3
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 30/3
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 31/3
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 1/4
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, Specialiseringskurs, RYSK03, RYSK12, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, SOL:L412a, Johanna Lindbladh
16:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 2/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 3/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 4/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 5/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 13/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 14/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 15/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 16/4
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, Specialiseringskurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Distansundervisning pga. covid-19, Workshop, LUX:B336, Kikki Nillasdotter
15:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 17/4
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, Specialiseringskurs, RYSK03, RYSK12, Deadline, Distansundervisning pga. covid-19, Johanna Lindbladh
16:00
15:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 18/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 19/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 20/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 21/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 22/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 23/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 24/4
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, Specialiseringskurs, RYSK03, RYSK12, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, SOL:L412a, Johanna Lindbladh
12:00
10:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 25/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 26/4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 18/5
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, Specialiseringskurs, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Deadline, Distansundervisning pga. covid-19, Johanna Lindbladh, Inlämning av uppsats (ca 85 % klar)
16:00
15:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 19/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 20/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 21/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 22/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 23/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 24/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 25/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 26/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 27/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 28/5
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, Specialiseringskurs, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Deadline, Distansundervisning pga. covid-19, Johanna Lindbladh, Inlämning av uppsats
16:00
15:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 29/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 30/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 31/5
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 1/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 3/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 4/6
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, Specialiseringskurs, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Distansundervisning pga. covid-19, Ventilationsseminarium, SOL:A140a, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 5/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 6/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 7/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 15/6
RYSK03, Ryska: Kandidatkurs, RYSK12, Ryska: Specialiseringskurs II, RYSK13, Ryska: Examensarbete, Kandidatkurs, Specialiseringskurs, RYSK03, RYSK12, RYSK13, Distansundervisning pga. covid-19, Inlämning, Johanna Lindbladh, Reviderade uppsatser
16:00
15:00
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 16/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 17/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 18/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 19/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 20/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 21/6