v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-01-20
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Introduktion, Obligatoriskt, LUX:B336, Fredrik Ekengren, Upprop och introduktion till terminen (obl)
12:00
10:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-01-21
AKSA21, Antikens kultur och samhällsliv: Grundkurs, ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKH21, Historisk arkeologi: Grundkurs, HOSA22, Historisk osteologi: Humanosteologi och bioarkeologi, AKSA21, ARKA21, ARKH21, HOSA22, Information, Obligatoriskt, LUX:C121 hörsal, Agneta Ormes, Marie Hoen, Studieinformation (obligatoriskt). OBS 09.00 prick!
10:00
09:00
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-01-22
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Föreläsning, LUX:B129, Fredrik Ekengren, Introduktion till arkeologi
15:00
13:15
AKSA21, Antikens kultur och samhällsliv: Grundkurs, AKSA32, Antikens kultur och samhällsliv: Fortsättningskurs, ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA22, Arkeologi: Fortsättningskurs, ARKH21, Historisk arkeologi: Grundkurs, ARKH22, Historisk arkeologi: Fortsättningskurs, ARKM21, Arkeologi och antikens historia: Examensarbete för masterexamen - arkeologi, ARKM22, Arkeologi och antikens historia: Examensarbete för masterexamen - historisk arkeologi, ARKM23, Arkeologi och antikens historia: Examensarbete för masterexamen - historisk osteologi, ARKM24, Arkeologi och antikens historia: Examensarbete för masterexamen - antikens kultur och samhällsliv, ARKN09, Arkeologi och antikens historia: Digital arkeologi, GIS i arkeologi, HOSA22, Historisk osteologi: Humanosteologi och bioarkeologi, AKSA21, AKSA32, ARKA21, ARKA22, ARKH21, ARKH22, ARKM21, ARKM22, ARKM23, ARKM24, ARKN09, HOSA22, Information, LUX:C212 Lynnéum, Fredrik Ekengren, Kick-off Spring semester/vårterminen 2020
18:00
16:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-01-23
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-01-24
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Föreläsning, LUX:B152, Fredrik Ekengren, Materiell kultur
12:00
10:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Mentorsträff, Mentorträff, Mentorsträff med Lina Anderson
13:15
12:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-01-25
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-01-26
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-01-27
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-01-28
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Obligatoriskt, Studiebesök, Fredrik Ekengren, Besök på Historiska museet i Lund (obl). Samling vid runstenskullen, Sandgatan 1.
15:00
13:00
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-01-29
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Obligatoriskt, Seminarium, LUX:B129, Fredrik Ekengren, Litteraturseminarium (obl)
12:00
10:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Mentorsträff, LUX:A126, Mentorsträff med Lina Anderson
14:00
13:00
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-01-30
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Föreläsning, LUX:B129, Fredrik Ekengren, Arkeologins historia
12:00
10:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-01-31
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Obligatoriskt, Studiebesök, Fredrik Ekengren, Studiebesök på Historiska museets magasin på Gastelyckan i Lund (obl)
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-02-01
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-02-02
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-02-03
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Föreläsning, LUX:B336, Fredrik Ekengren, Arkeologiska perspektiv
12:00
10:15
AKSA21, Antikens kultur och samhällsliv: Grundkurs, AKSA32, Antikens kultur och samhällsliv: Fortsättningskurs, ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA22, Arkeologi: Fortsättningskurs, ARKH21, Historisk arkeologi: Grundkurs, ARKH22, Historisk arkeologi: Fortsättningskurs, HOSA22, Historisk osteologi: Humanosteologi och bioarkeologi, KOVA23, Konsthistoria och visuella studier: Fortsättningskurs, MUVA22, Musikvetenskap: Fortsättningskurs, MUVA62, Musikvetenskap: Musikproduktion - fortsättningskurs, AKSA21, AKSA32, ARKA21, ARKA22, ARKH21, ARKH22, HOSA22, KOVA23, MUVA22, MUVA62, Workshop, LUX:C126 hörsal, Gustav Brissman, Studieverkstaden
13:00
12:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-02-04
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-02-05
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Obligatoriskt, Studiebesök, Studiebesök hos Arkeologerna på SHMM, Lund (obl)
12:00
10:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-02-06
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-02-07
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Obligatoriskt, Seminarium, LUX:C214, Fredrik Ekengren, Litteraturseminarium (obl)
12:00
10:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-02-08
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-02-09
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-02-10
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Föreläsning, LUX:B251, Fredrik Ekengren, Arkeologins roll i samhället. Hemtentamen delas ut.
15:00
13:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Mentorsträff, LUX:A126, Mentorsträff med Lina Anderson
16:15
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-02-11
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-02-12
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-02-13
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-02-14
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-02-15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-02-16
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-02-17
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-02-18
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-02-19
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-02-20
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-02-21
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Arkeologins villkor, ARKA21, Inlämning, Fredrik Ekengren, Deadline hemtentamen
00:00
23:45
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-02-22
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-02-23
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-02-24
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Från levande kultur till arkeologiskt material - och åter, ARKA21, Föreläsning, Introduktion, LUX:B237, Stella Macheridis, Vad finns kvar?
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-02-25
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-02-26
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Från levande kultur till arkeologiskt material - och åter, ARKA21, Föreläsning, LUX:B251, Stella Macheridis, Ting
12:00
10:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-02-27
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-02-28
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Från levande kultur till arkeologiskt material - och åter, ARKA21, Föreläsning, LUX:B237, Stella Macheridis, Tid
12:00
10:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Mentorsträff, LUX:B237, Mentorträff, Mentorsträff med Lina Anderson
14:15
12:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-02-29
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-03-01
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-03-02
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-03-03
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Från levande kultur till arkeologiskt material - och åter, ARKA21, Föreläsning, LUX:B237, Stella Macheridis, Ting och text
12:00
10:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-03-04
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Från levande kultur till arkeologiskt material - och åter, ARKA21, Föreläsning, LUX:B129, Stella Macheridis, Människan
12:00
10:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-03-05
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-03-06
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Från levande kultur till arkeologiskt material - och åter, ARKA21, Föreläsning, LUX:C214, Stella Macheridis, Landskap
12:00
10:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-03-07
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-03-08
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-03-09
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Från levande kultur till arkeologiskt material - och åter, ARKA21, Exkursion, Obligatoriskt, Stella Macheridis, Exkursion Skåne (obl)
17:00
08:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-03-10
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-03-11
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-03-12
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-03-13
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-03-14
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-03-15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-03-16
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Från levande kultur till arkeologiskt material - och åter, ARKA21, Obligatoriskt, Seminarium, LUX:B336, Stella Macheridis, Obligatoriskt seminarium
12:00
10:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Mentorsträff, LUX:A126, Mentorsträff med Lina Anderson
14:15
12:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-03-17
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-03-18
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-03-19
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-03-20
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Från levande kultur till arkeologiskt material - och åter, ARKA21, Inlämning, Stella Macheridis, Deadline hemtentamen
00:00
23:45
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-03-21
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-03-22
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-03-23
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Introduktion, LUX:B129, Distansundervisning, Åsa Berggren, Introduktion och paleolitikum
12:00
10:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-03-24
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-03-25
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, LUX:C214, Distansundervisning, Åsa Berggren, Senpaleolitikum
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-03-26
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-03-27
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, Åsa Berggren, Flintslagning UPPSKJUTET (nytt datum ej bestämt)
13:00
09:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-03-28
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-03-29
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-03-30
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, LUX:C214, Distansundervisning, Åsa Berggren, Mesolitikum
12:00
10:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-03-31
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, LUX:C214, Distansundervisning, Åsa Berggren, Neolitiseringen i Europa
15:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-04-01
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-04-02
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-04-03
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-04-04
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-04-05
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-04-06
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, Obligatoriskt, LUX:A126, Distansundervisning, Åsa Berggren, Föremålsgenomgång paleolitikum och mesolitikum (obl)
13:00
09:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Mentorsträff, LUX:A125, Digitalt möte, Mentorsmöte , Mentorsmöte Gianni
14:00
13:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-04-07
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-04-08
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, LUX:C214, Distansundervisning, Åsa Berggren, Tidigneolitikum i Sydskandinavien
15:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-04-09
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-04-10
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-04-11
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-04-12
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-04-13
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-04-14
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, LUX:A233, Distansundervisning, Åsa Berggren, Mellanneolitikum i Sydskandinavien
12:00
10:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-04-15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-04-16
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-04-17
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-04-18
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-04-19
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-04-20
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, Obligatoriskt, LUX:A126, Distansundervisning, Åsa Berggren, Föremålsgenomgång tidigneolitikum och mellanneolitikum (obl)
13:00
09:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Mentorsträff, LUX:A126, Digitalt möte, Mentorsmöte, Mentorsmöte Gianni
15:00
13:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-04-21
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, LUX:C214, Distansundervisning, Åsa Berggren, Senneolitikum
12:00
10:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-04-22
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, Obligatoriskt, LUX:A126, Distansundervisning, Åsa Berggren, Föremålsgenomgång senneolitikum (obl)
13:00
09:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-04-23
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, LUX:A127, LUX:B336, Åsa Berggren, Självstudier (meso/TN/MN)
13:00
09:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-04-24
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, Obligatoriskt, LUX:A126, Distansundervisning, Åsa Berggren, Föremålsgenomgång keramik (obl). Hemtentamen distribueras
17:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-04-25
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-04-26
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-04-27
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Obligatoriskt, Seminarium, LUX:C214, Distansundervisning, Åsa Berggren, Skriftlig diskussionsuppgift(obl)
12:00
10:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Mentorsträff, LUX:A126, Digitalt möte, Mentorsmöte, Mentorsmöte Gianni
15:00
13:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-04-28
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, LUX:A127, LUX:B336, Åsa Berggren, Självstudier (SN/keramik)
13:00
09:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-04-29
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Obligatoriskt, Studiebesök, Åsa Berggren, INSTÄLLT! Studiebesök på Historiska museet i Lund
13:00
11:00
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, LUX:A016 lab, LUX:A127, LUX:B336, Åsa Berggren, Självstudier (alla perioder)
17:00
13:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-04-30
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-05-01
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-05-02
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-05-03
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-05-04
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Tentamen, LUX:B336, Artefakttentamen
12:00
09:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-05-05
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-05-06
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-05-07
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-05-08
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Inlämning, Åsa Berggren, Deadline, hemtentamen
00:00
23:45
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-05-09
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-05-10
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-05-11
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Introduktion, Stella Macheridis, Introduktion till bronsåldern
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-05-12
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, LUX:A126, Stella Macheridis, Föremålsstudier 1 (obl)
13:00
09:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Självstudier, LUX:B336, Åsa Berggren, Frivilliga självstudier av föremål från alla perioder av stenåldern
13:00
09:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-05-13
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, stenåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Tentamen, Åsa Berggren, Artefaktomtenta på Canvas
10:00
09:00
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, LUX:C214, Stella Macheridis, Gård, djur och dagligt liv
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-05-14
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, Obligatoriskt, LUX:A126, Stella Macheridis, Föremålstudier 2 (obl)
13:00
09:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-05-15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, LUX:B336, Stella Macheridis
12:00
10:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-05-16
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-05-17
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-05-18
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, LUX:B129, Stella Macheridis, Gravar och ritualer
12:00
10:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-05-19
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, Obligatoriskt, Stella Macheridis, Föremålsstudier 3 (obl)
13:00
09:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-05-20
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, Obligatoriskt, LUX:A126, Stella Macheridis, Föremålsstudier 4 (obl)
13:00
09:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-05-21
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-05-22
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Mentorsträff, LUX:A126, Mentorsmöte, Mentorsmöte Gianni
15:00
13:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-05-23
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-05-24
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-05-25
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Obligatoriskt, Seminarium, LUX:C214, Stella Macheridis, Seminarium (obl), hemtenta lämnas ut
12:00
10:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-05-26
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, ej giltig, Stella Macheridis
18:15
17:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-05-27
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, LUX:B129, Stella Macheridis, Självstudier (OBS: frivilligt)
13:00
10:15
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Mentorsträff, LUX:A126, Mentorsmöte, Mentorsmöte Gianni
15:00
13:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-05-28
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-05-29
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Laboration, LUX:B240, Stella Macheridis, Självstudier (OBS: frivilligt)
13:00
10:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-05-30
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-05-31
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-06-01
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Distansundervisning pga. covid-19, Tentamen, LUX:B336, Artefakttentamen
12:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-06-02
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-06-03
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-06-04
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-06-05
ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, Skandinaviens och Europas arkeologi, bronsåldern, ARKA21, Inlämning, Stella Macheridis, Deadline, hemtentamen
17:00
16:45
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-06-06
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-06-07
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Måndag 2020-08-17
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Tisdag 2020-08-18
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Onsdag 2020-08-19
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Torsdag 2020-08-20
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Fredag 2020-08-21
AKSA21, Antikens kultur och samhällsliv: Grundkurs, ARKA21, Arkeologi: Grundkurs, ARKA22, Arkeologi: Fortsättningskurs, AKSA21, ARKA21, ARKA22, Omtentamen, Uppsamlingsprov, LUX:B336, OBS! SALSTENTOR ÄR INSTÄLLDA TILL DESS ATT REKOMMENDATIONERNA MED ANLEDNING AV CORONAEPIDEMIN ÄNDRAS. KONTAKTA DIN INSTITUTION!
13:00
09:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Lördag 2020-08-22
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Söndag 2020-08-23