Schedule
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 25/1
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Introduction meeting, SOL:L604
12:00
10:15
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 26/1
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 27/1
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 28/1
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 29/1
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 30/1
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 31/1
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 1/2
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 2/2
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 3/2
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Specialiseringskurs, Lecture, SOL:A313
10:00
08:15
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 4/2
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 5/2
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 6/2
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 7/2
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 8/2
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Specialiseringskurs, Lecture, SOL:L303a
12:00
10:15
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 9/2
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Information literacy training, SOL:B210 PC-sal, Biblunderv
15:00
13:00
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 10/2
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 11/2
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 12/2
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 13/2
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 14/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 15/2
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Specialiseringskurs, Lecture, SOL:L303a
12:00
10:15
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 16/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 17/2
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Specialiseringskurs, Lecture, SOL:A339
12:00
10:15
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 18/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 19/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 20/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 21/2
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 29/2
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 1/3
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 2/3
RYSA01, Russian: Level 1, RYSB01, Russian: Elementary Course I, RYSB13, Russian: The Nineteenth-Century Russian Novel, Level 1, RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, ÖCKB06, Nationalism and Communism in Central Europe (Poland, Czech Republic, Slovakia, Hungary), RYSA01, RYSB01, RYSB13, ÖCKB06, Visiting lecture, SOL:A339, The concept of Dissident in Eastern and Central Europe
17:00
15:15
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 3/3
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 4/3
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 5/3
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 6/3
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 7/3
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Lecture, SOL:L303a
13:00
09:15
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 8/3
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 9/3
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 10/3
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 11/3
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 12/3
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 13/3
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 11/4
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Lecture, SOL:L123
13:00
09:15
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 12/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 13/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 14/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 15/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 16/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 17/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 18/4
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Lecture, SOL:L303a
13:00
09:15
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 19/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 20/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 21/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 22/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 23/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 24/4
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 25/4
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Lecture, SOL:L123
12:00
10:00
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 26/4
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 27/4
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 28/4
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 29/4
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 30/4
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 1/5
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 2/5
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Lecture, SOL:L123
13:00
09:15
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 3/5
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Examination
16:00
09:00
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 4/5
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 5/5
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 6/5
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 7/5
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 8/5
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 9/5
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Lecture, SOL:A313
13:00
09:15
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 10/5
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 11/5
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 12/5
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 13/5
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 14/5
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 15/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 16/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 17/5
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Retake examination, SOL:H405
16:00
09:00
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 18/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 19/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 20/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 21/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 22/5
w23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 6/6
w23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 7/6
w23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 8/6
w23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 9/6
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Examensarbete, Seminar, SOL:A313
13:00
10:00
w23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 10/6
w23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 11/6
w23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 12/6
w35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 29/8
w35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 30/8
RYSK02, Russian: Level 4 - B. A. Course, Examensarbete, Ventilationsseminarium, SOL:A333
12:00
11:15
w35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 31/8
w35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 1/9
w35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 2/9
w35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 3/9
w35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 4/9