Schema
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 17/1
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Distansundervisning pga. covid-19, Introduktion, Charlotte Christensen-Nugues
17:00
15:15
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 18/1
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Frits Gåvertsson
15:00
13:15
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 19/1
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Frits Gåvertsson
15:00
13:15
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 20/1
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 21/1
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 22/1
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 23/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 24/1
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning
12:00
11:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Frits Gåvertsson
15:00
13:15
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 25/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 26/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 27/1
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Frits Gåvertsson
17:00
15:15
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 28/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 29/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 30/1
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 31/1
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues
17:00
15:15
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 1/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues
17:00
15:15
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 2/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
12:00
11:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues
17:00
15:15
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 3/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
12:00
11:00
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 4/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Ingrid Dunér
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Ingrid Dunér
15:00
13:15
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 5/2
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 6/2
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 7/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues
17:00
15:15
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 8/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues
15:00
13:15
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 9/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
12:00
11:00
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 10/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
11:00
10:00
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 11/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell
15:00
13:15
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 12/2
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 13/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 14/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 15/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
12:00
10:00
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 16/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 17/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 18/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Hemtentamen
15:00
09:00
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 19/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 20/2
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 21/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Föreläsning, Kristiina Savin
15:00
13:15
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 22/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Föreläsning, Kristiina Savin
17:00
15:15
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 23/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
12:00
11:00
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 24/2
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 25/2
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 26/2
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 27/2
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 28/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Föreläsning
17:00
15:15
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 1/3
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 2/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
12:00
11:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Föreläsning, Monica Libell
18:00
16:15
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 3/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Seminarium, Tove Paulsson Holmberg
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Online, Seminarium, Tove Paulsson Holmberg
15:00
13:15
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 4/3
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 5/3
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 6/3
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 7/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Föreläsning, Sarah Vorminder
15:00
13:15
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 8/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Föreläsning, Svante Nordin
15:00
13:15
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 9/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Föreläsning
15:00
13:15
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 10/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
14:15
13:15
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 11/3
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 12/3
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 13/3
v 11
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 14/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Projektarbete, Introduktionsmöte, Kristiina Savin
11:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues
15:00
13:15
v 11
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 15/3
v 11
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 16/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
15:00
14:00
v 11
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 17/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Seminarium, Bruno Hamnell
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Seminarium, Bruno Hamnell
15:00
13:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Information, Charlotte Christensen-Nugues
16:00
15:15
v 11
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 18/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, Omtillfälle hemtentamen
15:00
09:00
v 11
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 19/3
v 11
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 20/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 21/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning
12:00
10:00
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 22/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 23/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 24/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Hemtentamen
15:00
09:00
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 25/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Matthew Norris
15:00
13:15
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 26/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 27/3
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 28/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Frits Gåvertsson
15:00
13:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning, SI-ledare: Vera Svahn och Joen Törnkvist
16:15
15:15
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 29/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Projektarbete, Biblioteksundervisning, Per Carleheden
12:00
11:15
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 30/3
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Jonas Hansson
15:00
13:15
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 31/3
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 1/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Jimmy Jönsson
15:00
13:15
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 2/4
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 3/4
v 14
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 4/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Jonas Hansson
15:00
13:15
v 14
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 5/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Projektarbete, Inlämning, Kristiina Savin
20:00
16:00
v 14
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 6/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning, SI-ledare: Vera Svahn och Joen Törnkvist
12:00
11:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Jonas Hansson
15:00
13:15
v 14
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 7/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Victoria Höög
17:00
15:15
v 14
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 8/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Jimmy Jönsson
15:00
13:15
v 14
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 9/4
v 14
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 10/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 11/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Projektarbete, Seminarium, Bruno Hamnell, Kristiina Savin, Sarah Vorminder
16:00
13:15
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 12/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Seminarium, David Bowling
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Seminarium, David Bowling
15:00
13:15
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 13/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Jonas Hansson
15:00
13:15
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 14/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 15/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 16/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 17/4
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 18/4
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 19/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Föreläsning, Bruno Hamnell
15:00
13:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning, SI-ledare: Vera Svahn och Joen Törnkvist
16:15
15:15
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 20/4
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 21/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Seminarium, Bruno Hamnell
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Seminarium, Bruno Hamnell
15:00
13:15
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 22/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, Omtillfälle hemtentamen
15:00
09:00
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 23/4
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 24/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 25/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning, SI-ledare: Vera Svahn och Joen Törnkvist
15:00
13:15
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 26/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 27/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Hemtentamen
15:00
09:00
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 28/4
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Matthew Norris
15:00
13:15
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 29/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 30/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 1/5
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 2/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, John Hennessey
17:00
15:15
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 3/5
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 4/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Seminarium, Adam Furbring
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Seminarium, Adam Furbring
15:00
13:15
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 5/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Henrik Brissman
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning, SI-ledare: Vera Svahn och Joen Törnkvist
14:15
13:15
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 6/5
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 7/5
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 8/5
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 9/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Ingrid Dunér
15:00
13:15
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 10/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Jonas Hansson
15:00
13:15
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 11/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Svante Nordin
15:00
13:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning, SI-ledare: Vera Svahn och Joen Törnkvist
16:15
15:15
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 12/5
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 13/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues
17:00
15:15
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 14/5
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 15/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 16/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues
17:00
15:15
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 17/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 18/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning, SI-ledare: Vera Svahn och Joen Törnkvist
15:00
14:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Monica Libell
17:00
15:15
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 19/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Seminarium, Ingrid Dunér
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Seminarium, Ingrid Dunér
15:00
13:15
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 20/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 21/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 22/5
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 23/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Matthew Norris
15:00
13:15
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 24/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Föreläsning, Monica Libell
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning, SI-ledare: Vera Svahn och Joen Törnkvist
14:15
13:15
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 25/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, Omtillfälle hemtentamen
15:00
09:00
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 26/5
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 27/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Seminarium, Bruno Hamnell, Kristiina Savin, Sarah Vorminder
12:00
09:15
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 28/5
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 29/5
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 30/5
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 31/5
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, SI-övning, SI-ledare: Vera Svahn och Joen Törnkvist
12:00
10:00
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 1/6
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, Hemtentamen
15:00
09:00
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 2/6
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 3/6
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 4/6
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 5/6