Schema
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 23/1
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Introduktionsmöte, SOL:L602, Johanna Lindbladh, Niklas Bernsand, Tomas Sniegon
12:00
10:15
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 24/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 25/1
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303a, Niklas Bernsand
12:00
10:15
ITAC02, Italienska: Nybörjarkurs II, NODA13, Danska: Grundkurs, RYSA10, Ryska: Grundkurs, RYSA12, Rysk grammatik och översättning till ryska, RYSA14, Textläsning och översättning från ryska till svenska, RYSA15, Ryska: Fonetik och muntlig språkfärdighet, RYSB01, Ryska: Nybörjarkurs I, RYSB13, Ryska: Den ryska 1800-talsromanen, SVEA11, Svenska: Språklig inriktning - grundkurs, SVEF21, Svenska för studerande med utländsk bakgrund, TYSA01, Tyska: Grundkurs, TYSB01, Tyska: Nybörjarkurs 1, TYSB11, Tyska: Nybörjarkurs, ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ITAC02, NODA13, RYSA10, RYSA12, RYSA14, RYSA15, RYSB01, RYSB13, SVEA11, SVEF21, TYSA01, TYSB01, TYSB11, ÖCKB14, Information, H104 hörsalen, Peter Marthinsson, Studieteknik pass
17:00
15:00
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 26/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 27/1
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303b, Tomas Sniegon
12:00
10:15
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 28/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 29/1
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 30/1
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303a, Tomas Sniegon
12:00
10:15
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 31/1
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 1/2
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:H428b, Tomas Sniegon
12:00
10:15
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 2/2
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 3/2
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303a, Johanna Lindbladh
12:00
10:15
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 4/2
v 5
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 5/2
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 6/2
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:H402, Niklas Bernsand
12:00
10:15
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 7/2
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 8/2
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 9/2
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 10/2
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:H428b
12:00
10:15
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 11/2
v 6
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 12/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 13/2
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L602, Tomas Sniegon
12:00
10:15
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 14/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 15/2
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303a, Tomas Sniegon
12:00
10:15
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 16/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 17/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 18/2
v 7
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 19/2
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 20/2
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303a, Niklas Bernsand
12:00
10:15
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 21/2
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 22/2
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 23/2
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 24/2
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303a, Niklas Bernsand
12:00
10:15
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 25/2
v 8
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 26/2
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 27/2
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:H402, Niklas Bernsand
12:00
10:15
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 28/2
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 1/3
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 2/3
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 3/3
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303b, Niklas Bernsand
12:00
10:15
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 4/3
v 9
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 5/3
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 6/3
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303b, Niklas Bernsand
12:00
10:15
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 7/3
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 8/3
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 9/3
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 10/3
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:H428b, Niklas Bernsand
12:00
10:15
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 11/3
v 10
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 12/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 20/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 21/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 22/3
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L201, Johanna Lindbladh
13:00
09:15
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 23/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 24/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 25/3
v 12
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 26/3
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 27/3
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 28/3
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 29/3
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 30/3
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 31/3
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L303a, Johanna Lindbladh
12:00
10:15
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 1/4
v 13
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 2/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 10/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 11/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 12/4
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L201, Johanna Lindbladh
13:00
09:15
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 13/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 14/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 15/4
v 15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 16/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 24/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 25/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 26/4
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L201, Johanna Lindbladh
13:00
09:15
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 27/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 28/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 29/4
v 17
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 30/4
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 1/5
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 2/5
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 3/5
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:L201, Johanna Lindbladh
13:00
09:15
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 4/5
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 5/5
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 6/5
v 18
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 7/5
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 8/5
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 9/5
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 10/5
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:H135b, Johanna Lindbladh
17:00
13:15
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 11/5
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 12/5
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 13/5
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 14/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 15/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 16/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 17/5
ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ÖCKB14, Föreläsning/Seminarium, SOL:A313, Johanna Lindbladh
11:00
09:15
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 18/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 19/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 20/5
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 21/5
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Måndag 22/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Tisdag 23/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Onsdag 24/1
ITAC02, Italienska: Nybörjarkurs II, NODA13, Danska: Grundkurs, RYSA10, Ryska: Grundkurs, RYSA12, Rysk grammatik och översättning till ryska, RYSA14, Textläsning och översättning från ryska till svenska, RYSA15, Ryska: Fonetik och muntlig språkfärdighet, RYSB01, Ryska: Nybörjarkurs I, RYSB13, Ryska: Den ryska 1800-talsromanen, SVEA11, Svenska: Språklig inriktning - grundkurs, TYSA01, Tyska: Grundkurs, TYSB01, Tyska: Nybörjarkurs 1, TYSB11, Tyska: Nybörjarkurs, ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, ITAC02, NODA13, RYSA10, RYSA12, RYSA14, RYSA15, RYSB01, RYSB13, SVEA11, TYSA01, TYSB01, TYSB11, ÖCKB14, Information, H104 hörsalen, Peter Marthinsson, Studieteknik pass
17:00
15:00
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Torsdag 25/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Fredag 26/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Lördag 27/1
v 4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Söndag 28/1