Schema
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 1/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
14:00
13:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Tidig medeltid och det antika arvet
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 2 (Catrin)
14:00
13:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Antiken och medeltiden. Filosofi och vetenskap i det islamska riket
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 3/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, 1100-talets renässans
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 4/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Ingrid Dunér, Klassikerseminarium, Grupp 1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Ingrid Dunér, Klassikerseminarium, Grupp 2
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 5/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 6/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 7/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 8/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Högskolastiken
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 9/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Senmedeltidens kriser
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 10/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
Grupp 2 (Catrin)
Parallella sessioner.
14:00
13:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 11/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 12/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Bruno Hamnell, Källtextseminarium , Grupp 1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Bruno Hamnell, Källtextseminarium , Grupp 2
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 13/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 14/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 15/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 + 2 (tentaplugg)
12:00
09:00
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 16/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 17/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 18/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 19/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Hemtentamen, Tentamen, Tentamen delkurs 1
15:00
09:00
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 20/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 22/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Kristiina Savin
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 23/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Kristiina Savin
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 24/2
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, sa7Grupp 2 (Catrin)
14:00
13:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
16:00
15:00
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 25/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 26/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 27/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 28/2