v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 18 Jan.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Introduktion, Charlotte Christensen-Nugues, introduktionsmöte via zoom
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 19 Jan.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Frits Gåvertsson, Försokratikerna
15:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 20 Jan.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Frits Gåvertsson, Platon
15:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 21 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 22 Jan.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Introduktion till SI-verksamheten med Catrin Merolt och Sixten Ferring Houltz. 13.00 prick!
Zoom-länk: https://lu-se.zoom.us/j/62918710021
14:00
13:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 23 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 24 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 25 Jan.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Frits Gåvertsson, Aristoteles
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 26 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 27 Jan.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
Grupp 2 (Catrin)
Parallella sessioner.
14:00
13:00
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 28 Jan.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Antiken och medeltiden, ILHA10, Föreläsning, Monica Libell, Antikens naturvetenskap
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 29 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 30 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 31 Jan.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 1 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
14:00
13:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Tidig medeltid och det antika arvet
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 2 (Catrin)
14:00
13:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Antiken och medeltiden. Filosofi och vetenskap i det islamska riket
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 3 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, 1100-talets renässans
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 4 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Ingrid Dunér, Klassikerseminarium, Grupp 1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Ingrid Dunér, Klassikerseminarium, Grupp 2
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 5 Feb.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 6 Feb.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 7 Feb.
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 8 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Högskolastiken
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 9 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Senmedeltidens kriser
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 10 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
Grupp 2 (Catrin)
Parallella sessioner.
14:00
13:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 11 Feb.
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 12 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Bruno Hamnell, Källtextseminarium , Grupp 1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Bruno Hamnell, Källtextseminarium , Grupp 2
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 13 Feb.
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 14 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 15 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 + 2 (tentaplugg)
12:00
09:00
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 16 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 17 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 18 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 19 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Hemtentamen, Tentamen, Tentamen delkurs 1
15:00
09:00
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 20 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 21 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 22 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Kristiina Savin
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 23 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Kristiina Savin
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 24 Feb.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, sa7Grupp 2 (Catrin)
14:00
13:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
16:00
15:00
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 25 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 26 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 27 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 28 Feb.
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 1 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
11:00
10:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 3 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 2 (Catrin)
11:00
10:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Kristiina Savin, Renässansens lärda värld
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 4 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Tove Paulsson Holmberg, Klassikerseminarium , Grupp 1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Seminarium, Tove Paulsson Holmberg, Klassikerseminarium , Grupp 2
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 5 Mars
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 6 Mars
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 7 Mars
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 8 Mars
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 9 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
11:00
10:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Svante Nordin, Descartes
15:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 10 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 2 (Catrin)
11:00
10:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning
15:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 11 Mars
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 12 Mars
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 13 Mars
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 14 Mars
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 15 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Den nya politiska filosofin
15:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 16 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 (Sixten)
11:00
10:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 17 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning, Grupp 2 (Catrin)
14:00
13:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Information, Charlotte Christensen-Nugues, Henrik Brissman, Information om fortsättningskursen
16:00
15:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 18 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell, Källtextseminarium , Grupp 1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell, Källtextseminarium , Grupp 2
15:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 19 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Hemtentamen, Omtentamen, Omtenta delkurs1,
15:00
09:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 20 Mars
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 21 Mars
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 22 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, SI-övning, Grupp 1 + 2 (tentaplugg)
12:00
09:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 23 Mars
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 24 Mars
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 25 Mars
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 26 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Hemtentamen, Tentamen, Tentamen delkurs 2
15:00
09:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 27 Mars
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 28 Mars
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 29 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Matthew Norris, Upplysning och romantik
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 30 Mars
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 31 Mars
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Jonas Hansson, Empirism och rationalism , Läsanvisningar: Nordin 328-335, 352-374, 395-398
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 1 Apr.
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2 Apr.
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 3 Apr.
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 4 Apr.
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 5 Apr.
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 6 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Jonas Hansson, Kvinnan i debatten
15:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 7 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Jimmy Jönsson, Naturens ordning
15:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 8 Apr.
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 9 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning
11:00
10:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Jonas Hansson, Religionskritik
15:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 10 Apr.
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 11 Apr.
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 12 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Jonas Hansson, Exotism och nationalism
15:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 13 Apr.
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 14 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning
11:00
10:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Victoria Höög, Politik och samhällskritik
15:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 15 Apr.
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 16 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell, Källtextseminarium, Grupp1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell, Källtextseminarium, Grupp 2
15:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 17 Apr.
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 18 Apr.
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 19 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning
11:00
10:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Jonas Hansson, Från Kant till Hegel
15:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 20 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Bruno Hamnell, Liberalism och utilitarism
15:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 21 Apr.
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 22 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell, Klassikerseminarium, Grupp 1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell, Klassikerseminarium, Grupp 2
15:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 23 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Renässansen och den vetenskapliga revolutionen, ILHA10, Hemtentamen, Omtentamen, Omtenta delkurs 2
15:00
09:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 24 Apr.
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 25 Apr.
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 26 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning
13:00
10:30
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 27 Apr.
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 28 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Tentamen
15:00
09:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 29 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Matthew Norris, Den moderna världsbilden
15:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 30 Apr.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Jimmy Jönsson, Darwin
15:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 1 Maj
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 2 Maj
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 3 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning
11:00
10:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Monica Libell, Moralfilosofi
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 4 Maj
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 5 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell, Klassikerseminarium, Grupp 1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Bruno Hamnell, Klassikerseminarium, Grupp 2
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 6 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Henrik Brissman, MARX
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 7 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Monica Libell, Freud och sexologins framväxt
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 8 Maj
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 9 Maj
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 10 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Ingrid Dunér, Rasbiologin
15:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 11 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Jonas Hansson, Massa och myt
15:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 12 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Svante Nordin, 1900-talets filosofi
15:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 13 Maj
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 14 Maj
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 15 Maj
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 16 Maj
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 17 Maj
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 18 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Fransk idémiljö efter 1945
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 19 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning, Uppsats-SI
https://lu-se.zoom.us/j/62918710021
11:00
10:00
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Charlotte Christensen-Nugues, Feminismen
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 20 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning, källtextseminarium
https://lu-se.zoom.us/j/62918710021
11:00
10:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 21 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Ingrid Dunér, Källtextseminarium, Grupp 1
12:00
10:15
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Ingrid Dunér, Källtextseminarium, Grupp 2
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 22 Maj
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 23 Maj
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 24 Maj
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 25 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Den moderna världsbildens framväxt, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Matthew Norris, Postmodernismen
15:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 26 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, Upplysningen och romantiken, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, Omtentamen
15:00
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 27 Maj
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 28 Maj
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning, Tentaplugg
https://lu-se.zoom.us/j/62918710021
12:00
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 29 Maj
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 30 Maj
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 31 Maj
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 1 Juni
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 2 Juni
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Hemtentamen, Tentamen, Tentamen i delkurs 4
15:00
09:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 3 Juni
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 4 Juni
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 5 Juni
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 6 Juni
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 16 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 17 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 18 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 19 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 20 Aug.
ILHA10, Idé- och lärdomshistoria: Grundkurs, ILHA10, Omtentamen, Uppsamlingstentamen samtliga delkurser
15:00
09:00
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 21 Aug.
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 22 Aug.