Schema
CTRC
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 17/1
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Introduktion, Lokal gäller ej, LUX:B237
10:00
08:15
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Introduktion, Lokal gäller ej, LUX:C215, Magnus Zetterholm, Introduktion
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Introduktion, Lokal gäller ej, LUX:A233, Patrik Fridlund, Introduktion och föreläsning
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Introduktion, Lokal gäller ej, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 18/1
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B237
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Introduktion, Lokal gäller ej, LUX:C337, Katarina Pålsson, Kursintroduktion
15:00
13:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Introduktion, Lokal gäller ej, LUX:B339, Torsten Janson
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 19/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 20/1
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B352, Torsten Janson
10:00
08:15
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Introduktion, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:B417, Alexander Maurits
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:C337, Katarina Pålsson
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 21/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 22/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 23/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 24/1
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning/Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:C337, Fredrik Lindström
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 25/1
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B251
12:00
10:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B240, Torsten Janson
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 26/1
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:A127, Katarina Pålsson
12:00
10:15
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:C215, Magnus Zetterholm, Mark 1:1-1:42
15:00
13:15
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:B429, Alexander Maurits, Att skriva uppsats
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 27/1
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B352, Torsten Janson
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:A233, Patrik Fridlund
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning/Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 28/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 29/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 30/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 31/1
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:C337, Magnus Zetterholm, Mark 1:43-3:12
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning/Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:C337, Fredrik Lindström
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 1/2
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:B129, Patrik Fridlund, Grupp 1
10:00
08:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B251
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:B129, Patrik Fridlund, Grupp 3
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2/2
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:B366, Alexander Maurits, Per Carleheden, Introduktion till biblioteksresurser och materialsök
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:C337, Katarina Pålsson
15:00
13:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Distans, Föreläsning, Gästseminarium, del av offentlig seminarieserie på ZOOM
18:00
16:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 3/2
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Seminarium, LUX:B237
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning/Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 4/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 5/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 6/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 7/2
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning/Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 8/2
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B237
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:B251, Patrik Fridlund
15:00
13:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B240, Torsten Janson
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 9/2
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:B429, Alexander Maurits, Uppsatsens disposition
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:A127, Katarina Pålsson
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 10/2
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B352, Torsten Janson
10:00
08:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning/Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 11/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 12/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 13/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 14/2
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:C337, Magnus Zetterholm, Mark 3:13-4:20
12:00
10:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 15/2
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B237
12:00
10:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B240, Torsten Janson
15:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 16/2
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Seminarium, LUX:B429, Alexander Maurits, Uppsatsens första kapitel
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Seminarium, LUX:A127, Katarina Pålsson
15:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 17/2
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B129, Torsten Janson
10:00
08:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C215, Fredrik Lindström
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:C215, Jon Fanny Tallefors
13:00
12:00
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Seminarium, LUX:C215, Karin Zetterholm, Liknelser i judisk tradition
15:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 18/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 19/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 20/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 22/2
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B237
12:00
10:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 23/2
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Katarina Pålsson
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 24/2
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Patrik Fridlund, Grupp 1
10:00
08:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Seminarium, LUX:B237
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Patrik Fridlund, Grupp 2
15:00
13:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Patrik Fridlund, Grupp 3
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 25/2
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Seminarium, LUX:A233, Fredrik Lindström, Uppsatsens teori- och metod
12:00
10:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 26/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 27/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 28/2
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:A127, Magnus Zetterholm, Mark 4:21-5:22
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:C337, Jon Fanny Tallefors
16:00
15:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 1/3
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B237
12:00
10:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B152, Torsten Janson
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2/3
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Jonathan Morgan
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 3/3
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B237
10:00
08:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B339, Torsten Janson
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Seminarium, LUX:C213, Katarina Pålsson
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:A127, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 4/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 5/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 6/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 7/3
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:A127, Magnus Zetterholm, Mark 5:23-6:20
12:00
10:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 8/3
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:C126 hörsal
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:B366, Fredrik Lindström
15:00
13:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B237, Torsten Janson
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 9/3
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp A
10:00
08:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp B
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Föreläsning, LUX:A127, Katarina Pålsson
15:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 10/3
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B237
12:00
10:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B240, Torsten Janson
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:B365, Jon Fanny Tallefors
15:00
14:00
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 11/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 12/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 13/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 14/3
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:C215, Magnus Zetterholm, Mark 6:21-7:5
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Jonathan Morgan
15:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 15/3
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B237
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Seminarium, LUX:A127, Katarina Pålsson
15:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 16/3
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:B365, Jon Fanny Tallefors, OBS två timmars pass inför tenta
16:00
14:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 17/3
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Seminarium, LUX:B237
12:00
10:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB31, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och samhälle i nutid, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och samhälle i nutid, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B129, Torsten Janson
17:00
15:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 18/3
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Text och teologi 1, CTRC, Tentamen, LUX:B336, Fredrik Lindström
12:00
08:00
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Seminarium, LUX:B352, Katarina Pålsson
15:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 19/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 20/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 21/3
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:C337, Magnus Zetterholm, Mark 7:6-8:13
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Jonathan Morgan
17:00
15:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 22/3
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:C215, Jon Fanny Tallefors
13:00
12:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 23/3
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Seminarium, LUX:B338, LUX:B429, Alexander Maurits
12:00
09:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Seminarium, LUX:C337, Katarina Pålsson
15:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 24/3
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, Introduktion, LUX:B251, Torsten Janson
12:00
10:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 25/3
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Tentamen, Ed25
12:00
08:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 26/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 27/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 28/3
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:C214, Katharina Keim, Biblical interpretation in the intertestamental period
12:00
10:15
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:C337, Magnus Zetterholm, Mark 8:14-9:18
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 29/3
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B352, Torsten Janson
10:00
08:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B237, Magnus Zetterholm, Introduktion till NT, den grekisk-romerska omvärlden
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Seminarium, LUX:B240, Katarina Pålsson
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 30/3
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B251, Magnus Zetterholm, Andra templets judendom
12:00
10:15
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Seminarium, LUX:B429, Alexander Maurits, Formalia och språk
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Inlämning, Fredrik Lindström
18:00
17:45
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 31/3
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Seminarium, LUX:B339, Torsten Janson
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 1/4
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:C126 hörsal, Magnus Zetterholm, Muntliga traditioner, det synoptiska problemet, Messiasföreställningar
12:00
10:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2/4
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 3/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4/4
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp 1
10:00
08:15
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:C337, Magnus Zetterholm, Mark 9:19-10:12
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp 2
15:00
13:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp 3
17:00
15:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5/4
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Obligatoriskt, Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
12:00
08:00
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Biblioteksundervisning, LUX:C337, Per Carleheden
15:00
13:15
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:C121 hörsal, Torsten Janson
17:00
15:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6/4
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B152, Magnus Zetterholm, Markus- och Matteusevangeliet
10:00
08:15
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Seminarium, LUX:C337, Magnus Zetterholm, Mark as Story
12:00
10:15
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Seminarium, LUX:B429, Alexander Maurits, Uppsatsens slutsatser och sammanfattning
15:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7/4
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Seminarium, LUX:B352, Torsten Janson
10:00
08:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B152, Magnus Zetterholm, Lukas- och Johannesevangeliet
12:00
10:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8/4
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:C215, Magnus Zetterholm, Mark 10:13-11:2
10:00
08:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B251, Magnus Zetterholm, Apostlagärningarna
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:C215, Jon Fanny Tallefors
15:00
14:00
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12/4
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Annamaria Laviola-Svensäter
17:00
15:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13/4
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:C337, Jon Fanny Tallefors
16:00
15:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 18/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 19/4
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B352, Torsten Janson
10:00
08:15
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:C215, Magnus Zetterholm, Mark 11:3-12:15
12:00
10:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B251, Magnus Zetterholm, Den historiske Jesus
15:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 20/4
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Seminarium, LUX:A233, Katarina Pålsson
15:00
13:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Annamaria Laviola-Svensäter
17:00
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 21/4
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Seminarium, LUX:B240, Torsten Janson
12:00
10:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B251, Magnus Zetterholm, Paulusforskningen
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:B365, Jon Fanny Tallefors
15:00
14:00
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 22/4
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Omtentamen, LUX:A233
12:00
08:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 23/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 24/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 25/4
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:A127, Magnus Zetterholm, Mark 12:16-13:13
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Gästföreläsning, LUX:A233, Clara Berg
15:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 26/4
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B352, Torsten Janson
10:00
08:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B339, Magnus Zetterholm, Paulus, OBS! NY LOKAL!
12:00
10:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 27/4
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Seminarium, LUX:C337, Magnus Zetterholm, Mark as Story
12:00
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Annamaria Laviola-Svensäter
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 28/4
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Föreläsning, LUX:B352, Torsten Janson
12:00
10:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 29/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 30/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 1/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2/5
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Text och teologi 1, CTRC, Omtentamen, LUX:C215, Fredrik Lindström
13:00
09:00
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:C337, Magnus Zetterholm, Mark 13:14-14:19
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 3/5
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:C126 hörsal, Magnus Zetterholm, Efter Paulus – förändringar
12:00
10:15
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Seminarium, LUX:A233, Katarina Pålsson
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 4/5
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Seminarium, LUX:B417, Alexander Maurits, Inför framläggningen och om att skriva abstract
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 5/5
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Föreläsning, LUX:B152, Magnus Zetterholm, Separationen mellan judendom och kristendom
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:C337, Jon Fanny Tallefors
16:00
15:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 6/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 7/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 8/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 9/5
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:C215, Magnus Zetterholm, Mark 14:20-14:64
12:00
10:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 10/5
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:B365, Jon Fanny Tallefors
15:00
14:00
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 11/5
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Seminarium, LUX:B212, Magnus Zetterholm
11:45
10:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Distans, Föreläsning, Gästseminarium, del av offentlig seminarieserie på ZOOM
18:00
16:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 12/5
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Seminarium, LUX:B152, Magnus Zetterholm
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:B429, Fredrik Lindström
15:00
13:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Annamaria Laviola-Svensäter, Examinerande seminarium
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 13/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 14/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 15/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 16/5
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:B429, Magnus Zetterholm, Mark 14:65-15:36
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:A127, Fredrik Lindström
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 17/5
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Seminarium, LUX:B352, Torsten Janson
10:00
08:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Seminarium, LUX:B251, Magnus Zetterholm
12:00
10:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 18/5
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Seminarium, LUX:B353, Magnus Zetterholm, Mark 14:65-15:36
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:B365, Jon Fanny Tallefors
15:00
14:00
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
17:00
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 19/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 20/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 21/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 22/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 23/5
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Föreläsning, LUX:A127, Magnus Zetterholm, Mark 15:37-16:8
12:00
10:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning/Seminarium, LUX:C337, Fredrik Lindström
15:00
13:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:C337, Jon Fanny Tallefors
16:00
15:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 24/5
KRMC14, Kyrko- och missionsstudier: Fördjupningskurs, Teori och metod, CTRC, Seminarium, LUX:B152, Katarina Pålsson
12:00
09:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:C337, Fredrik Lindström
15:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 25/5
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Seminarium, LUX:B352, Torsten Janson
15:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 26/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 27/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 28/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 29/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 30/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 31/5
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:B429, Fredrik Lindström
12:00
10:15
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Tentamen, Ed25
18:00
14:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 1/6
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:B417, Alexander Maurits
12:00
08:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Annamaria Laviola-Svensäter, Examinerande seminarium
16:00
13:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2/6
RHBB03, Religionsbeteendevetenskap: Fortsättningskurs, RHBB32, Religionshistoria och religionsbeteendevetenskap: Religion och politik i historien, ÄRED02, Religionskunskap 2, Religion och politik i historien, CTRB-C, RHBB03, ÄRED02, Seminarium, LUX:B237, Torsten Janson
10:00
08:15
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, CTRC, SI-övning, LUX:B232, Desirée Lind, OBS två timmars pass inför tenta
12:00
10:00
KRMK10, Kyrko- och missionsstudier: Examensarbete för kandidatexamen, TLVK10, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Examensarbete för kandidatexamen, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:B429, Alexander Maurits
17:00
13:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 3/6
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Tentamen, Matteannexet 10A-D, NOTERA ÄNDRAD LOKAL!
12:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 4/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 5/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 6/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 7/6
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Text och teologi 2, CTRC, Tentamen, LUX:B129, Fredrik Lindström, OBS! NYTT DATUM OCH NY LOKAL!
13:00
09:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 8/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 9/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 10/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 11/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 12/6
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 15/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 16/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 17/8
BIVC16, Bibelvetenskap: Nya testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Nya testamentet på grundspråk, CTRC, Omtentamen, LUX:C126 hörsal, Omtenta - föranmälan krävs, OBS! Föranmälan krävs senast den 1 augusti via mejl till Elisabet Göransson elisabet.goransson@ctr.lu.se. Ange i ditt mail vilken kurs samt ev delkurs du avser att tentera, samt vilket datum tentamen går.
13:00
09:00
BIVC17, Bibelvetenskap: Gamla testamentet på grundspråk - fördjupningskurs, Text och teologi 1, CTRC, Omtentamen, LUX:C126 hörsal, Omtenta - föranmälan krävs, OBS! Föranmälan krävs senast den 1 augusti via mejl till Elisabet Göransson elisabet.goransson@ctr.lu.se. Ange i ditt mail vilken kurs samt ev delkurs du avser att tentera, samt vilket datum tentamen går.
13:00
09:00
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 18/8
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Gamla testamentet, CTRB-C, Omtentamen, LUX:C126 hörsal, Omtenta - föranmälan krävs, OBS! Föranmälan krävs senast den 1 augusti via mejl till Elisabet Göransson elisabet.goransson@ctr.lu.se. Ange i ditt mail vilken kurs samt ev delkurs du avser att tentera, samt vilket datum tentamen går.
13:00
09:00
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 19/8
BIVB23, Bibelvetenskap: Fortsättningskurs I, Nya testamentet, CTRB-C, Omtentamen, LUX:B152, Omtenta - föranmälan krävs, OBS! Föranmälan krävs senast den 1 augusti via mejl till Elisabet Göransson elisabet.goransson@ctr.lu.se. Ange i ditt mail vilken kurs samt ev delkurs du avser att tentera, samt vilket datum tentamen går.
13:00
09:00
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 20/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 21/8
Schema
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 17/1
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Introduktion, Lokal gäller ej, LUX:A233, Patrik Fridlund, Introduktion och föreläsning
15:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 18/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 19/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 20/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 21/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 22/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 23/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 24/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 25/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 26/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 27/1
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:A233, Patrik Fridlund
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 28/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 29/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 30/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 31/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 1/2
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:B129, Patrik Fridlund, Grupp 1
10:00
08:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:B129, Patrik Fridlund, Grupp 3
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2/2
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Distans, Föreläsning, Gästseminarium, del av offentlig seminarieserie på ZOOM
18:00
16:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 3/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 4/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 5/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 6/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 7/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 8/2
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:B251, Patrik Fridlund
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 9/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 10/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 11/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 12/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 13/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 22/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 23/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 24/2
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Patrik Fridlund, Grupp 1
10:00
08:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Patrik Fridlund, Grupp 2
15:00
13:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Patrik Fridlund, Grupp 3
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 25/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 26/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 27/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 28/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 1/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2/3
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Jonathan Morgan
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 3/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 4/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 5/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 6/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 7/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 8/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 9/3
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp A
10:00
08:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp B
12:00
10:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 10/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 11/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 12/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 13/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 14/3
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Jonathan Morgan
15:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 15/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 16/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 17/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 18/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 19/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 20/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 21/3
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Jonathan Morgan
17:00
15:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 22/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 23/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 24/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 25/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 26/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 27/3
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4/4
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp 1
10:00
08:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp 2
15:00
13:15
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Jonathan Morgan, Grupp 3
17:00
15:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12/4
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Annamaria Laviola-Svensäter
17:00
15:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 18/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 19/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 20/4
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Annamaria Laviola-Svensäter
17:00
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 21/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 22/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 23/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 24/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 25/4
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Gästföreläsning, LUX:A233, Clara Berg
15:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 26/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 27/4
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Föreläsning, LUX:A233, Annamaria Laviola-Svensäter
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 28/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 29/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 30/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 1/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 9/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 10/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 11/5
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Distans, Föreläsning, Gästseminarium, del av offentlig seminarieserie på ZOOM
18:00
16:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 12/5
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Annamaria Laviola-Svensäter, Examinerande seminarium
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 13/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 14/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 15/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 30/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 31/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 1/6
TLVC15, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, Tros- och livsåskådningsvetenskap: Fördjupningskurs, CTRC, Examination, Seminarium, LUX:A127, Annamaria Laviola-Svensäter, Examinerande seminarium
16:00
13:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 3/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 4/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 5/6
Schema
INFORMATION, Information
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 17/1
INFORMATION, Information, KLMT3, Information, För scheman över övriga kurser som ges för KLMT3 (EXTA75, EXTA80 samt EXTA85) - se respektive institutions hemsida.
10:00
09:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 18/1
INFORMATION, Information, BME1, Distansundervisning pga. covid-19, Information, https://lu-se.zoom.us/j/62054827217?pwd=eU9CeUdQUDM5WENWMU4zenp, Roger von Moltzer, Årskursinformation via Zoom
11:00
10:00
INFORMATION, Information, M4, M4-bem, M4-en, M4-fo, M4-lp, M4-me, M4-pr, M4-prr, M4-pu, M4-tt, MD4, Information, Online, Ingrid Holmberg, Examensarbetesinformation, Anslut via Lunds universitets Zoom genom att klicka på länk: https://lu-se.zoom.us/j/69603841940
13:00
12:00
INFORMATION, Information, E1, Distansundervisning pga. covid-19, Information, https://lu-se.zoom.us/j/63586166389, Roger von Moltzer, Årskursinformation via Zoom
16:00
15:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 19/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 20/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 21/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 22/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 23/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 24/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 25/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 26/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 27/1
INFORMATION, Information, KID1-3, MID1-2, Föreläsning, Lunch Lecture with Juli Gudehus, https://lu-se.zoom.us/j/65775574370?pwd=WkFYbE1GZ0YxQysyYzdLa252SSt5dz09
13:00
12:00
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 28/1
INFORMATION, Information, D2, Information, V:A, Zoomlänk: https://lu-se.zoom.us/s/66589670035, Pablo Hernandez, Information om Waterloo för D2, Vi kommer att hålla ett hybridmöte så varmt välkomna antingen på plats i V-huset eller via Zoom.
11:15
10:00
INFORMATION, Information, L5, L5-fe, L5-fr, L5-gi, Information, E:1406, https://lu-se.zoom.us/j/62926660988, Fredrik Warnquist, DISTANS, Rapportskrivande -, Exjobbsinformation från biblioteket.
Helt på distans.
12:00
10:00
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 29/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 30/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 31/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 1/2
INFORMATION, Information, MFST1, Information, V:A, Enrico Ronchi
17:00
08:00
INFORMATION, Information, M3, Online, Workshop, Ingrid Holmberg
10:00
09:00
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 3/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 4/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 5/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 6/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 7/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 8/2
INFORMATION, Information, W1-4, W4-es, W4-ms, W4-p, W4-vr, Information, Arbetsmarknadsdag
17:00
08:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 9/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 10/2
INFORMATION, Information, B1-4, B4-l, B4-lm, B4-mb, B4-pt, Information, KULA
16:30
10:00
INFORMATION, Information, K1-4, K4-l-m, K4-p, Information, KULA
16:30
10:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 11/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 12/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 13/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 14/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 15/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 16/2
INFORMATION, Information, IDA1-3, IEA1-3, Distans, Föreläsning, Föreläsning med Sopra Steria, https://eur01.safelinks.protection.outlook.com/?url=https%3A%2F%2Fapp.univid.io%2Fsession%2F6200ec367b8f7165b867f99f&data=04%7C01%7Cina.tran%40soprasteria.com%7C13ef1d3287014f8a1e2c08d9ea23f4dd%7C8b87af7d86474dc78df45f69a2011bb5%7C0%7C0%7C637798262422571224%7CUnknown%7CTWFpbGZsb3d8eyJWIjoiMC4wLjAwMDAiLCJQIjoiV2luMzIiLCJBTiI6Ik1haWwiLCJXVCI6Mn0%3D%7C3000&sdata=VaiYnJO%2FqXuIFD00ViRzxSThn58VkCg9s93DpthfrHA%3D&reserved=0
12:45
12:00
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 17/2
INFORMATION, Information, B3, K3, Specialiseringsinformation, https://lu-se.zoom.us/j/66968208405
13:00
12:00
INFORMATION, Information, N3, Specialiseringsinformation, Fys:H418, Rydberg, Jonas Johansson
17:00
15:00
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 18/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 19/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 20/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 22/2
INFORMATION, Information, BI3, RH4, RH4-rh, Information, Håkan Frantzich, Examensarbete i Brandteknik
13:00
12:00
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 23/2
INFORMATION, Information, M3, Online, Workshop, KC:S, Ingrid Holmberg
16:00
15:00
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 24/2
INFORMATION, Information, C4, C4-da, C4-ks, C4-pv, C4-sec, D4, D4-bg, D4-dpd, D4-hs, D4-is, D4-mai, D4-ns, D4-pv, D4-se, D4-ssr, Information, E:A, https://lu-se.zoom.us/j/62352993139, Pablo Hernandez, Programledningen informerar om examensarbete. Välkomna antingen på plats i E-huset eller via Zoom.
13:00
12:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 25/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 26/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 27/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 28/2
INFORMATION, Information, V3, Specialiseringsinformation, Anläggningsteknik
13:00
12:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 1/3
INFORMATION, Information, V3, Specialiseringsinformation, Väg- och trafikteknik
13:00
12:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2/3
INFORMATION, Information, B3, Specialiseringsinformation, KC:C
11:00
10:00
INFORMATION, Information, K3, Specialiseringsinformation, KC:F
12:00
10:00
INFORMATION, Information, EDAA65, Programmering, FMIF05, Miljö och management, KETF40, Masstransport i naturliga och tekniska system, W3, Specialiseringsinformation, KC:F, 10.30 - 10.50, Information om Processdesign
11:00
10:30
INFORMATION, Information, B3, K3, Specialiseringsinformation, KC:C
12:00
11:00
INFORMATION, Information, B3, K3, Specialiseringsinformation, KC:H-I
13:00
12:00
INFORMATION, Information, V3, Specialiseringsinformation, Konstruktionsteknik
13:00
12:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 3/3
INFORMATION, Information, V3, Specialiseringsinformation, Byggproduktion och förvaltning
13:00
12:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1-2, XA_MESPOM2, Information, IIIEE:236 aula, Naoko Tojo, Meet the new IIIEE Director – Jenny Palm. Extracurricular activity (voluntary).
13:00
12:15
INFORMATION, Information, EDAA65, Programmering, FMIF05, Miljö och management, KETF40, Masstransport i naturliga och tekniska system, W3, Specialiseringsinformation, Endast via zoom, länk skickas separat., Information om energisystemspecialiseringen
14:30
13:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 4/3
INFORMATION, Information, V3, Specialiseringsinformation, Husbyggnadsteknik
13:00
12:00
INFORMATION, Information, RH4, RH4-rh, Information, V:D, Carola Persson, Examensarbetesinformation
13:00
12:00
INFORMATION, Information, EDAA65, Programmering, FMIF05, Miljö och management, KETF40, Masstransport i naturliga och tekniska system, W3, Specialiseringsinformation, Endast via zoom, länk skickas separat., Information om miljösystemspecialiseringen
14:30
13:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 5/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 6/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 7/3
INFORMATION, Information, F3, Pi3, Information, E:A, Programinfo F3 och Pi3
14:00
13:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 8/3
INFORMATION, Information, A1-5, MARK1, MARK1-aad, MARK1-acd, MARK1-hsu, MARK1-spe, MARK2, MARK2-aad, MARK2-acd, MSUD1-2, Information, A:C, Presentation av ARKNAT, , sommar 2022
13:00
12:00
INFORMATION, Information, MARK2-hsu, MARK2-spe, Information, A:C, Presentation av ARKNAT, , sommar 2022
13:00
12:00
INFORMATION, Information, A3, Möte, A:C, Programinformation
17:00
15:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 9/3
INFORMATION, Information, A1-5, MARK1, MARK1-aad, MARK1-acd, MARK1-hsu, MARK1-spe, MARK2, MARK2-aad, MARK2-acd, MSUD1-2, Symposium, Lund Architecture Symposium2022, International architecture symposium in hybrid format, limited IRL attendance, live streaming link available at the LAS22 website. LAS22 is mandatory.
17:00
08:00
INFORMATION, Information, MARK2-hsu, MARK2-spe, Symposium, LAS22, Obligatorisk närvaro för alla A-studenter
17:00
08:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 10/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 11/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 12/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 13/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 21/3
INFORMATION, Information, BME4-5, E4-5, Information, E:B, Roger von Moltzer, Information om examensarbete, Egen lunch kan medtagas
13:00
12:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 22/3
INFORMATION, Information, EDAA65, Programmering, EITF90, Ellära och elektronik, FMIF05, Miljö och management, FRTF10, Systemteknik, V3, W3, Specialiseringsinformation, V:B, information om specialiseringen Vattenresurshantering
13:00
12:00
INFORMATION, Information, B3, BME3, C3, D3, E3, F3, I3, Information, V:A, Tobias Björklund, Info om Riskhanteringsprogram
13:00
12:15
INFORMATION, Information, K3, L3, M3, N3, V3, W3, Information, V:A, Tobias Björklund, Info om Riskhanteringsprogram
13:00
12:15
INFORMATION, Information, F1, Pi1, Information, MA 6, Programinformation
14:00
13:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 23/3
INFORMATION, Information, M1, MD1, Information, Kårhör, Ingrid Holmberg
13:00
12:00
INFORMATION, Information, MEMB1-2, Information, U202, Louise Corrigan-Konow, Extending your residence permit for studies
18:00
16:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 24/3
INFORMATION, Information, BI3, Information, V:A, Tobias Björklund, Info om Riskhanteringsprogram, Zoom-länk:https://lu-se.zoom.us/j/7396578476
13:00
12:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 25/3
INFORMATION, Information, L3, Distans, Information, https://lu-se.zoom.us/j/69645198858, Fredrik Warnquist, Valb. kurser i åk. 4-5
10:00
08:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 26/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 27/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 28/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 29/3
INFORMATION, Information, L3, Distans, Information, https://lu-se.zoom.us/j/69645198858, Fredrik Warnquist, Valb. kurser åk. 4-5
10:00
08:00
INFORMATION, Information, F2, Pi2, Information, E:A, Programinfo för F2 och Pi2
18:00
17:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 30/3
INFORMATION, Information, I1, Information, KC:C, Karin Cherfils-Karlsson, Årskursinfo
13:00
12:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 31/3
INFORMATION, Information, D3, Information, E:A, Zoom: https://lu-se.zoom.us/j/61291372812, Pablo Hernandez, Specialiseringsinformation
12:00
10:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1-2, XA_MESPOM2, Föreläsning, IIIEE:236 aula, Lecture: EMP programme and sustainability carrier. Lecturer: Michael Kuhndt. Voluntary.
14:00
13:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 1/4
INFORMATION, Information, L3, Distans, Information, https://lu-se.zoom.us/j/69645198858, Fredrik Warnquist, Valb. kurser åk. 4-5
10:00
08:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2/4
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 3/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4/4
INFORMATION, Information, N1, Information, E:1406, Jonas Johansson, Årskursinformation
11:00
10:00
INFORMATION, Information, IDA2, IEA2, Information, 3T C548, Christin Lindholm, Information om valfria kurser
13:00
12:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7/4
INFORMATION, Information, N2, Information, E:C, Jonas Johansson, Årskursinformation
16:00
15:00
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8/4
INFORMATION, Information, Naturvet. Basår - alla, Information, Inspirationsdag, Se info på Canvas
13:00
09:30
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11/4
INFORMATION, Information, M4, M4-bem, M4-en, M4-fo, M4-lp, M4-me, M4-pr, M4-prr, M4-pu, M4-tt, Workshop, KC:S, Ingrid Holmberg, Karriärdiskussion för M4, Information finner du som ett anslag på programmets Canvas-sida. Där kan du anmäla dig!
10:00
09:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2/5
INFORMATION, Information, BME2, Information, E:C, Roger von Moltzer, Årskursinformation
10:00
09:00
INFORMATION, Information, BME1, Information, E:3308, Roger von Moltzer, Årskursinformation
11:00
10:00
INFORMATION, Information, E3, Information, MA 5, Roger von Moltzer, Information om examenskraven
15:00
14:00
INFORMATION, Information, E2, Information, E:1406, Roger von Moltzer, Årskursinformation
16:00
15:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 3/5
INFORMATION, Information, E1, Information, E:1406, Roger von Moltzer, Årskursinformation
11:00
10:00
INFORMATION, Information, A1, Information, A:A, Årskursinformation
14:00
13:00
INFORMATION, Information, A2, Information, A:A, Årskursinformation
15:00
14:00
INFORMATION, Information, M2, MD2, Information, Kårhör, Ingrid Holmberg, Information av programledningen, Information för M och TD. Om utbytesstudier, M-programmets specialiseringar och information till TD! Välkommen!
17:00
15:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 4/5
INFORMATION, Information, BME3, Information, E:1406, Roger von Moltzer, Information om examenskraven
10:00
09:00
INFORMATION, Information, I2, Information, V:A, Informationsmöte om valet av teknikprofiler
13:00
12:00
INFORMATION, Information, A1-5, MARK1, MARK1-aad, MARK1-acd, MARK1-hsu, MARK1-spe, MARK2, MARK2-aad, MARK2-acd, MSUD1-2, Symposium, A:Hallen, ARKIPELAGO 2022
17:00
12:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 5/5
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Workshop, IIIEE:133, IIIEE:139, IIIEE:201, IIIEE:236 aula, Håkan Rodhe, Workshop with Nano program.
16:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 6/5
INFORMATION, Information, D1, Information, V:A, https://lu-se.zoom.us/j/62561958773, Pablo Hernandez, D1 Information om D2
11:00
10:00
INFORMATION, Information, A4-5, Information, Zoom, Exjobbsinfo
14:00
13:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 7/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 8/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 9/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 10/5
INFORMATION, Information, L3, Distans, Information, https://lu-se.zoom.us/j/69645198858, Fredrik Warnquist, Frågestund kursen åk 4-5
13:00
12:00
INFORMATION, Information, C1, Information, E:C, C1 Information om C2
14:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 11/5
INFORMATION, Information, D2, Information, E:1406, https://lu-se.zoom.us/j/63719009059, Pablo Hernandez, D2 Information om D3
11:00
10:00
INFORMATION, Information, A1-3, B1-3, BI1-3, BME1-3, C1-3, Information, Kårhusets aula, Sara Pereira, Inspirationsmöte -, plugga utomlands
18:30
17:15
INFORMATION, Information, D1-3, E1-3, F1-3, I1-3, IBYA1-3, Information, Kårhusets aula, Sara Pereira, Inspirationsmöte -, plugga utomlands
18:30
17:15
INFORMATION, Information, IBYI1-3, IBYV1-3, IDA1-3, IEA1-3, K1-3, Information, Kårhusets aula, Sara Pereira, Inspirationsmöte -, plugga utomlands
18:30
17:15
INFORMATION, Information, KID1-3, KLMT1-3, L1-3, M1-3, MD1-3, Information, Kårhusets aula, Sara Pereira, Inspirationsmöte -, plugga utomlands
18:30
17:15
INFORMATION, Information, N1-3, Pi1-2, Pi2-pv, Pi2-ssr, Pi3, Pi3-bm, Pi3-bs, Pi3-fm, Pi3-mrk, Pi3-pv, Pi3-ssr, R1, Information, Kårhusets aula, Sara Pereira, Inspirationsmöte -, plugga utomlands
18:30
17:15
INFORMATION, Information, V1-3, W1-3, Information, Kårhusets aula, Sara Pereira, Inspirationsmöte -, plugga utomlands
18:30
17:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 12/5
INFORMATION, Information, C2, Information, Kårhör, C2 Information om C3
11:00
10:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 13/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 14/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 15/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 23/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 24/5
INFORMATION, Information, XA_EMP2, Frågestund, IIIEE:133, Naoko Tojo, Q&A Thesis defense and procedures afterwards.
12:00
11:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 25/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 26/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 27/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 28/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 29/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 30/5
INFORMATION, Information, XA_EMP1, XA_MESPOM2, Presentation, Naoko Tojo, EMP Batch 27’s thesis defense week: 30th May - 3rd June.
17:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 31/5
INFORMATION, Information, XA_EMP1, XA_MESPOM2, Presentation, Naoko Tojo, EMP Batch 27’s thesis defense week: 30th May - 3rd June (the detailed schedule will be sent later).
17:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 1/6
INFORMATION, Information, XA_EMP1, XA_MESPOM2, Presentation, Naoko Tojo, EMP Batch 27’s thesis defense week: 30th May - 3rd June (the detailed schedule will be sent later).
17:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2/6
INFORMATION, Information, IBYI3, IBYV3, Presentation, 3T C217-218, Helena Svensson, Exjobbspresentation
17:00
08:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1, XA_MESPOM2, Presentation, Naoko Tojo, EMP Batch 27’s thesis defense week: 30th May - 3rd June (the detailed schedule will be sent later).
17:00
08:00
INFORMATION, Information, IDA3, IEA3, Redovisning, 3T C127, Christin Lindholm, Redovisning av examensarbete
17:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 3/6
INFORMATION, Information, IBYI3, IBYV3, Presentation, 3T C217-218, Helena Svensson, Exjobbspresentation
17:00
08:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1, XA_MESPOM2, Presentation, Naoko Tojo, EMP Batch 27’s thesis defense week: 30th May - 3rd June (the detailed schedule will be sent later).
17:00
08:00
INFORMATION, Information, IDA3, IEA3, Redovisning, 3T C127, Christin Lindholm, Redovisning av examensarbete
17:00
08:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 4/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 5/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 13/6
INFORMATION, Information, XA_EMP1-2, XA_MESPOM2, Aktivitet, Naoko Tojo, Graduation EMP batch 27.
17:00
11:00
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 14/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 15/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 16/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 17/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 18/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 19/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 20/6
INFORMATION, Information, IDA3, IEA3, Redovisning, 3T C547, Christin Lindholm, Redovisning av examensarbete
16:00
09:00
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 21/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 22/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 23/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 24/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 25/6
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 26/6
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 15/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 16/8
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Aktivitet, ARRIVAL DAY
18:00
08:00
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 17/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 18/8
INFORMATION, Information, MLOG1, Introduktion, KC:E, Louise Bildsten, Pre-reg meeting
12:00
10:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:236 aula, Birgitta Olofsson, Naoko Tojo, Patricia Felix, Welcome to the IIIEE & the EMP + an introduction to EMP # 29.
15:00
10:15
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, Naoko Tojo, Meet the EMP semester 1 teachers. Fika in the kitchen on the second floor.
16:15
15:15
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 19/8
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:236 aula, Intro to the IIIEE library & Meet the Student Union TLTH.
12:00
10:15
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:236 aula, Håkan Rodhe, Lars Strupeit, Introduction to Kullen exercise.
15:00
14:15
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 20/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 21/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 22/8
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:133, Naoko Tojo, The art of speaking & intro to the I-speech exercise
Guest lecturer: P-A Boris
Groups A, B & C.
12:00
08:30
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, Birgitta Olofsson, Patricia Felix, Voluntary. Tour of essentails in the IIIEE building. Groups A, B & C. Gathering at the reception desk.
12:15
12:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, Birgitta Olofsson, Patricia Felix, Voluntary. Tour of essentails in the IIIEE building. Groups D, E & F. Gathering at the reception desk. Starts at 12:40 ends at 12:55.
13:00
12:30
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:133, Naoko Tojo, The art of speaking & intro to the I-speech exercise
Guest lecturer: P-A Boris
Groups D, E & F.
16:30
13:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 23/8
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:236 aula, Naoko Tojo, I-Speech
Guest lecturer: P-A Boris
15:30
08:00
INFORMATION, Information, IDA3, IEA3, Redovisning, 3T C547, Christin Lindholm, Redovisning av examensarbete
16:00
09:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 24/8
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:133, Naoko Tojo, Working in groups, appreciating differences.
12:00
09:15
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, Håkan Rodhe, Lars Strupeit, Naoko Tojo, Planet Kullen overnight.
00:00
15:00
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 25/8
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, Håkan Rodhe, Lars Strupeit, Naoko Tojo, Planet Kullen. Overnight.
22:00
08:15
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 26/8
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, Håkan Rodhe, Lars Strupeit, Naoko Tojo, Planet Kullen.
17:00
08:15
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 27/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 28/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 29/8
INFORMATION, Information, XA_MESPOM2, Introduktion, IIIEE:236 aula, MESPOM Intro + fixing practicalities.
12:00
08:15
INFORMATION, Information, KID2-3, MID2, Samling, A:FSL, Åsa K Nilsson, Welcome back to school!
09:00
08:30
INFORMATION, Information, A1-5, MARK1, MARK1-aad, MARK1-acd, MARK1-hsu, MARK1-spe, MARK2, MARK2-aad, MARK2-acd, MSUD1-2, Samling, A:Hallen, Välkommen tillbaka, till Arkitektskolan!
10:00
09:00
INFORMATION, Information, MARK2-hsu, MARK2-spe, Samling, A:Hallen, Välkommen tillbaka, till Arkitektskolan!
10:00
09:00
INFORMATION, Information, E2, Information, MA 2, Roger von Moltzer, Välkommen tillbaka! , Informationen med programledningen
10:00
09:00
INFORMATION, Information, N3, Möte, Fys:Q179, k-space, Nanofrukost – välkommen tillbaka efter sommaren
10:00
09:00
INFORMATION, Information, RH4, RH4-intro, RH4-rh, Introduktion, SC:Pepp, Marcus Abrahamsson
12:00
10:00
INFORMATION, Information, B1.01-03, Workshop, KC:S, Görel Eriksson, Workshop – Så lyckas du med dina studier
12:00
10:00
INFORMATION, Information, E3, Information, Hollywood, Roger von Moltzer, Välkommen tillbaka! , Informationen med programledningen
12:00
11:00
INFORMATION, Information, E4, E4-ae, E4-bg, E4-em, E4-f, E4-fh, E4-is, E4-ks, E4-mt, E4-pla, E4-pv, E4-ra, E4-ss, Information, E:B, Roger von Moltzer, Välkommen tillbaka! , Informationen med programledningen
13:00
12:00
INFORMATION, Information, E5, E5-ae, E5-bg, E5-em, E5-ks, E5-mt, E5-pla, E5-ss, Information, E:B, Roger von Moltzer, Välkommen tillbaka! , Informationen med programledningen
13:00
12:00
INFORMATION, Information, BME3, Information, E:1406, Roger von Moltzer, Välkommen tillbaka! , Informationen med programledningen
16:00
15:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 30/8
INFORMATION, Information, BME2, Information, E:3308, Roger von Moltzer, Välkommen tillbaka! , Informationen med programledningen
10:00
09:00
INFORMATION, Information, N2, Möte, Fys:Q179, k-space, Nanofrukost – välkommen tillbaka efter sommaren
10:00
09:00
INFORMATION, Information, BME4, BME4-bdr, BME4-bf, BME4-sbh, BME5, BME5-bdr, BME5-bf, BME5-sbh, Information, E:C, Roger von Moltzer, Välkommen tillbaka! , Informationen med programledningen
13:00
12:00
INFORMATION, Information, Group A-B, Information, Lars Hansson, Voluntary. Tour in the upper floors of the IIIEE building and fire safety. 12:10-13:00. Gathering at the reception desk. Groups A & B.
13:00
12:00
INFORMATION, Information, B1.04-06, Workshop, KC:T, Görel Eriksson, Workshop – Så lyckas du med dina studier
15:00
13:00
INFORMATION, Information, E1.10-12, Workshop, SC:Pepp, Roger von Moltzer, Studiestrategier , och självledarskap
15:00
13:00
INFORMATION, Information, RH4, RH4-intro, RH4-rh, Introduktion, SC:Pepp, Marcus Abrahamsson
18:00
15:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 31/8
INFORMATION, Information, BME1.04-06, Workshop, Hollywood, Roger von Moltzer, Studiestrategier , och självledarskap
12:00
10:00
INFORMATION, Information, M5-bem, M5-en, M5-fo, M5-lp, M5-pr, M5-prr, M5-pu, M5-tt, MD5, Information, KC:C, Ingrid Holmberg
13:00
12:00
INFORMATION, Information, Group C-D, Information, Lars Hansson, Voluntary. Tour in the upper floors of the IIIEE building and fire safety. 12:10-13:00. Gathering at the reception desk. Gropups C & D.
13:00
12:00
INFORMATION, Information, E1.04-06, Workshop, SC:Pepp, Roger von Moltzer, Studiestrategier , och självledarskap
17:00
15:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 1/9
INFORMATION, Information, BME1.01-03, Workshop, Hollywood, Roger von Moltzer, Studiestrategier , och självledarskap
12:00
10:00
INFORMATION, Information, B2, K2, Information, KC:A, Lena Nielsen, Informationsmöte årskurs 2
13:00
12:00
INFORMATION, Information, E1.07-09, Workshop, Hollywood, Roger von Moltzer, Studiestrategier , och självledarskap
15:00
13:00
INFORMATION, Information, XA_MESPOM2, Introduktion, IIIEE:201, MESPOM library intro/student union intro.
15:00
13:15
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Presentation, Voluntary. Presentation of the internship experience EMP batch 28 in the aula.
17:00
13:15
INFORMATION, Information, XA_MESPOM2, Möte, Lars Strupeit, Meet the IIIEE STAFF. Fika in the kitchen on the second floor.
16:00
15:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2/9
INFORMATION, Information, Group E-F, Information, Lars Hansson, Voluntary. Tour in the upper floors of the IIIEE building and fire safety. 12:10-13:00. Gathering at the reception desk. Groups E & F.
13:00
12:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 3/9
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 4/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 5/9
INFORMATION, Information, A1-Q, Information, A:4057, Camilla Fagerström Grubb, Workshop i studiestrategier
11:00
10:00
INFORMATION, Information, K1.01-04, Workshop, KC:S, Gunilla Persson, Workshop – Så lyckas du med dina studier
12:00
10:00
INFORMATION, Information, M1, MD1, Information, Kårhör, Ingrid Holmberg, Viktig information M och TD!, Välkommen till information om praktiska saker kring din utbildning, som det är viktigt för dej att känna till!
17:00
15:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 6/9
INFORMATION, Information, L1, Information, E:1406, Fredrik Warnquist
10:00
08:00
INFORMATION, Information, E1.01-03, Workshop, SC:Pepp, Roger von Moltzer, Studiestrategier , och självledarskap
10:00
08:00
INFORMATION, Information, B3, K3, Information, KC:A, Lena Nielsen, Informationsmöte årskurs 3
13:00
12:00
INFORMATION, Information, A1-Y, Information, A:4057, Camilla Fagerström Grubb, Workshop i studiestrategier
14:00
13:00
INFORMATION, Information, K1.05-08, Workshop, KC:S, Gunilla Persson, Workshop – Så lyckas du med dina studier
15:00
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 7/9
INFORMATION, Information, E1, Information, E:B, Roger von Moltzer, INFORMATION , om studierna samt inför kursanmälan till läsperiod 2
11:00
10:00
INFORMATION, Information, MLAK1, SI-övning, KC:K, Gabriela Ponce Aparicio, Stella Prastitou, "For master students in Pharmaceutical Technology only"
12:00
10:00
INFORMATION, Information, BME1, Information, E:C, Roger von Moltzer, INFORMATION , om studierna samt inför kursanmälan till läsperiod 2
14:00
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 8/9
INFORMATION, Information, FMAB65, Endimensionell analys B1, VVRA01, Hydrologi och akvatisk ekologi, W1.01-04, Coachningsmöte, E:5117 Snack, Salen ligger i E-huset våning.5, Tobias Björklund, Coachning inom gruppdynamik, tänk på vilken grupp du tillhör.
12:00
10:00
INFORMATION, Information, IBYA1, Information, C163
12:00
11:00
INFORMATION, Information, IBYA1, Information, 3T C163, Rebecca Little-Smith, Branschdag IBYA
14:00
12:00
INFORMATION, Information, IBYA1, Information, C625, C626, C627, C628
15:00
13:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 9/9
INFORMATION, Information, I3, Specialiseringsinformation, Fys:H418, Rydberg, Filip Lidegran
12:00
08:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 10/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 11/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 12/9
INFORMATION, Information, MARK2-hsu, MARK2-spe, Symposium
17:00
08:00
INFORMATION, Information, KID1, Workshop, DC:304, Åsa K Nilsson, Workshop med SVL
12:00
11:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 13/9
INFORMATION, Information, FMAB65, Endimensionell analys B1, VVRA01, Hydrologi och akvatisk ekologi, W1.05-08, Coachningsmöte, E:5117 Snack, Salen ligger i E-huset våning.5, Tobias Björklund, Coachning inom gruppdynamik, tänk på vilken grupp du tillhör.
15:00
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 14/9
INFORMATION, Information, MLAK1, SI-övning, KC:R, Gabriela Ponce Aparicio, Stella Prastitou
15:00
12:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 15/9
INFORMATION, Information, FMAB65, Endimensionell analys B1, VVRA01, Hydrologi och akvatisk ekologi, W1.09-12, Coachningsmöte, E:5117 Snack, Salen ligger i E-huset våning.5, Tobias Björklund, Coachning inom gruppdynamik och studieteknik, tänk på vilken grupp du tillhör.
12:00
10:00
INFORMATION, Information, IBYI1, IBYV1, Information, 3T C621, Helena Svensson, Branschdag IBYI/IBYV
15:00
11:30
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:133, Charlotte Leire, Leonidas Milios, Åke Thidell, Information about the Internship & Business consulting courses.
14:00
13:00
INFORMATION, Information, A1-X, Information, A:1009, Camilla Fagerström Grubb, Workshop i studiestrategier
14:15
13:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 16/9
INFORMATION, Information, M3, MD3, Specialiseringsinformation, Kårhör, Ingrid Holmberg, Lisa Jonsson
17:00
08:00
INFORMATION, Information, BI4, RH5, Workshop, Studiecentrums bibliotek, Håkan Frantzich, Pernilla Tejera, Workshop - informationssökning och akademiskt skrivande”
12:00
09:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 17/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 18/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 19/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 20/9
INFORMATION, Information, M3, Information, KC:S, Ingrid Holmberg, Välkommen till diskussion kring examensregler och att göra en egen studieplan för årskurs fyra och fem. Du anmäler dig i länk som finns på programmets Canvas-sida!
10:00
08:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 21/9
INFORMATION, Information, B1, BI1, C1, D1, E1, L1, N1, R1, V1, Information, Kåraul, Studietekniksföreläsning, Närvaro rekommenderas starkt
12:00
10:00
INFORMATION, Information, BME1, D1, F1, I1, K1, M1, MD1, Pi1, W1, Information, Kåraul, Studietekniksföreläsning, Närvaro rekommenderas starkt
15:00
13:00
INFORMATION, Information, MLAK1, SI-övning, KC:L, Gabriela Ponce Aparicio, Stella Prastitou
15:00
13:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 22/9
INFORMATION, Information, IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1, Föreläsning, 3T U202, Studieteknik, Obligatorisk närvaro. Ingår i EEIA01, EITA20, VBEA30
12:00
10:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1-2, XA_MESPOM2, Aktivitet, Håkan Rodhe, Earthball.
Gather in front of the IIIEE.
16:30
15:30
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 23/9
INFORMATION, Information, L1-4, L4-fe, L4-fr, L4-gi, L5, L5-fe, L5-fr, L5-gi, Information, Kårhör, Fredrik Warnquist, 30-årsjubileum
17:00
08:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 24/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 25/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 26/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 27/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 28/9
INFORMATION, Information, SAMKV, Workshop, SOL:A121, Helena Sandberg, Michael Bossetta
10:00
08:00
INFORMATION, Information, MLAK1, SI-övning, KC:L, Gabriela Ponce Aparicio, Stella Prastitou
12:00
10:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 29/9
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Presentation, IIIEE:236 aula, Håkan Rodhe, IIIEE Alumni Network Presentation. Paulina Lis, Network chair, and Håkan Rodhe.
15:00
13:15
INFORMATION, Information, XA_EMP1, XA_MESPOM2, Workshop, IIIEE:133, Workshop: Train your brain - Reduce stress and improve mental health.
17:00
15:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 30/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 1/10
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 3/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 4/10
INFORMATION, Information, L4-5, Information, E:1406, Fredrik Warnquist, Information om examensarbete
10:00
08:00
INFORMATION, Information, K4, K4-l-m, K4-p, K5, K5-l-m, K5-p, Information, https://lu-se.zoom.us/j/66981078276, Exjobbsinformation
13:00
12:00
INFORMATION, Information, B4, B4-l, B4-lm, B4-mb, B4-pt, B5, B5-l, B5-lm, B5-mb, B5-pt, Information, https://lu-se.zoom.us/j/66981078276, Exjobbsinformation
13:00
12:00
INFORMATION, Information, V5, V5-at, V5-bf, V5-hb, V5-ko, V5-tv, V5-vr, Information, V:A, Wiveca Axner, Info om examensarbete
13:00
12:00
INFORMATION, Information, MLAK1, SI-övning, KC:M R, Gabriela Ponce Aparicio, Stella Prastitou
15:00
13:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 5/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 6/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 7/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 8/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 9/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 10/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 11/10
INFORMATION, Information, W5, W5-es, W5-ms, W5-p, W5-vr, Information, KC:A, Exjobbsinfo
13:00
12:00
INFORMATION, Information, I4, I4-ai, I4-fir, I4-lf, I4-lp, I4-mf, I4-pr, I4-pvs, Information, KC:C, Exjobbsinfo
13:00
12:00
INFORMATION, Information, I5, I5-ai, I5-fir, I5-lf, I5-lp, I5-mf, I5-pr, I5-pvs, Information, KC:C, Exjobbsinfo
13:00
12:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 12/10
INFORMATION, Information, C4, C4-da, C4-ks, C4-pv, C4-sec, D4, D4-bg, D4-dpd, D4-hs, D4-is, D4-mai, D4-ns, D4-pv, D4-se, D4-ssr, Information, E:A, https://lu-se.zoom.us/j/69515922167, Pablo Hernandez, Exjobbsinfo C och D, Programledningen informerar om examensarbete. Välkomna antingen på plats i E-huset eller via Zoom.
13:00
12:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 13/10
INFORMATION, Information, MLAK1, SI-övning, KC:Y, Gabriela Ponce Aparicio, Stella Prastitou
12:00
10:00
INFORMATION, Information, A3-4, B3-4, B4-l, B4-lm, B4-mb, B4-pt, BI3-4, BME3-4, BME4-bdr, BME4-bf, C3, Information, Kåraul, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
INFORMATION, Information, C4, C4-da, C4-ks, C4-pv, C4-sec, D3-4, D4-bg, D4-dpd, D4-hs, D4-is, D4-mai, D4-ns, D4-pv, D4-se, Information, Kårhusets Aula, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
INFORMATION, Information, D4-ssr, E3-4, E4-ae, E4-bg, E4-em, E4-f, E4-fh, E4-is, E4-ks, E4-mt, E4-pla, E4-pv, E4-ra, E4-ss, Information, Kårhusets Aula, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
INFORMATION, Information, F3-4, F4-aft, F4-bem, F4-bg, F4-bm, F4-bs, F4-es, F4-f, F4-fel, F4-fm, F4-hn, F4-mai, F4-mt, F4-pv, Information, Kårhusets Aula, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
INFORMATION, Information, F4-r, F4-ss, F4-ssr, F4-tf, I3-4, I4-ai, I4-fir, I4-lf, I4-lp, I4-mf, I4-pr, I4-pvs, Information, Kårhusets Aula, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
INFORMATION, Information, K3-4, K4-l-m, K4-p, KID3, L3-4, L4-fe, L4-fr, L4-gi, M3, Information, Kårhusets Aula, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
INFORMATION, Information, M4, M4-bem, M4-en, M4-fo, M4-lp, M4-me, M4-pr, M4-prr, M4-pu, M4-tt, MD3-4, N3, Information, Kårhusets Aula, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
INFORMATION, Information, N4, N4-hn, N4-m, N4-nbm, N4-nf, Pi3, Pi3-bm, Pi3-bs, Pi3-fm, Pi3-mrk, Pi3-pv, Pi3-ssr, Pi4, Information, Kårhusets Aula, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
INFORMATION, Information, Pi4-bam, Pi4-bem, Pi4-bg, Pi4-biek, Pi4-bm, Pi4-bs, Pi4-fm, Pi4-mrk, Pi4-pv, Pi4-ssr, RH4, RH4-rh, V3-4, Information, Kårhusets Aula, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
INFORMATION, Information, V4-at, V4-bf, V4-hb, V4-ko, V4-tv, V4-vr, W3-4, W4-es, W4-ms, W4-p, W4-vr, Information, Kårhusets Aula, Sara Pereira, Dags att söka utbyte! , Infomöte
16:00
15:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 14/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 15/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 16/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 17/10
INFORMATION, Information, IBYI1, Undervisning, Ängelholm Trafikverksskolan Banskolevägen 11 Hus G2 sal 218, BASÄVISTA, https://trafikverksskolan.trafikverket.se//Courses/View/44139
16:00
08:45
INFORMATION, Information, L1, Övning, E:1147, E:1149, Axel Andersson, Extra övningspass (ej SI) där L-ettorna kan ställa frågor inför tentan
12:00
10:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1-2, XA_MESPOM2, Information, IIIEE:133, Patricia Felix, Information about Climathon Lund 2022.
12:15
12:00
INFORMATION, Information, F3, Pi3, Specialiseringsinformation, Fys:H418, Rydberg
17:00
13:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 18/10
INFORMATION, Information, IBYI1, Undervisning, Ängelholm Trafikverksskolan Banskolevägen 11 Hus G2 sal 218, BASÄVIST, https://trafikverksskolan.trafikverket.se//Courses/View/44139
16:00
08:00
INFORMATION, Information, Pi4, Pi4-bam, Pi4-bem, Pi4-bg, Pi4-biek, Pi4-bm, Pi4-bs, Pi4-fm, Pi4-mrk, Pi4-pv, Pi4-ssr, Pi5, Pi5-bem, Pi5-bg, Pi5-biek, Information, MA 7, Exjobbsinformation
12:00
10:00
INFORMATION, Information, F4, F4-aft, F4-bem, F4-bg, F4-bm, F4-bs, F4-es, F4-f, F4-fel, F4-fm, F4-hn, F4-mai, Pi5-bs, Pi5-fm, Pi5-ssr, Information, MA 7, Exjobbsinformation
12:00
10:00
INFORMATION, Information, F4-mt, F4-nf, F4-pv, F4-r, F4-ss, F4-ssr, F4-tf, F5, F5-bem, F5-bg, F5-bm, F5-bs, F5-fel, F5-fm, F5-mai, Information, MA 7, Exjobbsinformation
12:00
10:00
INFORMATION, Information, F5-mt, F5-pv, F5-r, F5-ss, F5-ssr, F5-tf, N4, N4-hn, N4-m, N4-nbm, N4-nf, N5, N5-hn, N5-m, Information, MA 7, Exjobbsinformation
12:00
10:00
INFORMATION, Information, BME4, BME4-bdr, BME4-bf, BME4-sbh, BME5, BME5-bdr, BME5-bf, BME5-sbh, E5-ae, E5-bg, E5-em, E5-ks, E5-mt, E5-pla, E5-ss, Information, E:B, Roger von Moltzer, Årskursinformation om examensarbete
13:00
12:00
INFORMATION, Information, E4, E4-ae, E4-bg, E4-em, E4-f, E4-fh, E4-is, E4-ks, E4-mt, E4-pla, E4-pv, E4-ra, E4-ss, E5, Information, E:B, Roger von Moltzer, Årskursinformation om examensarbete
13:00
12:00
INFORMATION, Information, KID2, MID1, Information, DC:Lhö, Åsa K Nilsson, Information about exchange , studies HT2023
13:00
12:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 19/10
INFORMATION, Information, A1, Information, CEQ
17:00
08:00
INFORMATION, Information, A2, Information, CEQ
17:00
08:00
INFORMATION, Information, M3, MD3, Information, KC:C, Ingrid Holmberg
17:00
15:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 20/10
INFORMATION, Information, L1, Övning, E:1147, E:1149, Axel Andersson, Extra övningspass (ej SI) där L-ettorna kan ställa frågor inför tentan
12:00
10:00
INFORMATION, Information, B3, K3, Information, KC:A, INFORMATION kring utbytesstudier
13:00
12:00
INFORMATION, Information, A3-4, Information, A:C, Information utlandsstudier
13:00
12:00
INFORMATION, Information, MLAK1, SI-övning, KC:U, Gabriela Ponce Aparicio, Stella Prastitou
15:00
12:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 21/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 22/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 23/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 24/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 25/10
INFORMATION, Information, A1, Information, A:B, Cecilia Hollingby
13:00
12:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 26/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 27/10
INFORMATION, Information, L1, Övning, E:3308, Axel Andersson, Extra övningspass (ej SI) där L-ettorna kan ställa frågor inför tentan
12:00
10:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:133, Voluntary. Lecture: Sustainable chemical policy.
Guest lecturer: B. Thorpe.
15:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 28/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 29/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 30/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 31/10
INFORMATION, Information, F3, N3, Pi3, Information, MA 7, Information om utbytesstudier
18:00
17:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 1/11
INFORMATION, Information, F1.03, F1.10, Pi1, Coachningsmöte, E:1123
10:00
08:00
INFORMATION, Information, IBYA3, IBYI3, IBYV3, Information, 3T U203, Rebecca Little-Smith, Information om valfria kurser
13:00
12:00
INFORMATION, Information, F1.01-02, Pi1, Coachningsmöte, E:1123
15:00
13:00
INFORMATION, Information, IBYI3, IBYV3, Information, 3T C218, Helena Svensson, Exjobbsgenomgång
17:00
16:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2/11
INFORMATION, Information, W2-4, W4-es, W4-ms, W4-p, W4-vr, Information, KC:C, Johan Reimer, Informationsmöte om utlandsstudier
13:00
12:00
INFORMATION, Information, F1.06, Pi1, Coachningsmöte, E:1123
15:00
13:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 3/11
INFORMATION, Information, F1.04-05, F1.07-08, Coachningsmöte, MH:229
10:00
08:00
INFORMATION, Information, IBYA3, IBYI3, IBYV3, Information, 3T U203, Information om valfria kurser
13:00
12:00
INFORMATION, Information, F1.09, F1.11-13, Coachningsmöte, MH:229
15:00
13:00
INFORMATION, Information, XA_EMP1, XA_MESPOM2, Workshop, IIIEE:133, Workshop: Train your brain - Reduce stress and improve mental health.
16:00
14:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 4/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 5/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 6/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 7/11
INFORMATION, Information, E3, Information, E:1406, Roger von Moltzer, Årskursinformation om specialiseringar på E-programmet
13:00
12:00
INFORMATION, Information, A2, Information, A:B, Cecilia Hollingby
13:00
12:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 8/11
INFORMATION, Information, IBYI1-3, Information, Trafikverksskolan i Ängelholm , Arbetsmarknadsdag
17:00
08:00
INFORMATION, Information, M1-3, MD1-3, Information, KC:T, Ingrid Holmberg, Gruppsamtal kring stress och studieteknik. Anmälningslänk kommer i Canvas!
12:00
10:00
INFORMATION, Information, E3, Information, E:1406, Roger von Moltzer, Årskursinformation om specialiseringar på E-programmet
13:00
12:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 9/11
INFORMATION, Information, L3, Information, E:1406, Fredrik Warnquist, Information om valbara kurser
10:00
08:00
INFORMATION, Information, A3, Information, CEQ + årskursinfo
17:00
08:00
INFORMATION, Information, E3, Information, E:1406, Roger von Moltzer, Årskursinformation om specialiseringar på E-programmet
13:00
12:00
INFORMATION, Information, V3, Information, V:C, Wiveca Axner, Information om , alternativobligatoriska kurser inför kursval för Vt23
13:00
12:00
INFORMATION, Information, MID2, Information, Zoom, Åsa K Nilsson, Information meeting about the, MA-project in the Spring semester.
Online: https://lu-se.zoom.us/j/68702823772?pwd=b3cvQm5HWjl0SUJzRVNxZEpmUEsydz09
Meeting ID: 687 0282 3772
Password: 709089
13:00
12:15
INFORMATION, Information, A3, Information, A:B, Jesper Magnusson, Årskursinformation
14:15
13:15
INFORMATION, Information, A4-5, Information, A:B, Jesper Magnusson, Årskursinformation
15:15
14:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 10/11
INFORMATION, Information, BME3, Information, E:C, Roger von Moltzer, Årskursinformation om specialiseringar på BME-programmet
10:00
09:00
INFORMATION, Information, E3, Information, E:1406, Roger von Moltzer, Årskursinformation om specialiseringar på E-programmet
13:00
12:00
INFORMATION, Information, KID3, Information, Zoom, Åsa K Nilsson, Informationsmöte om, examensarbetet nästa termin
Online: https://lu-se.zoom.us/j/68702823772?pwd=b3cvQm5HWjl0SUJzRVNxZEpmUEsydz09
Meeting ID: 687 0282 3772
Password: 709089
13:00
12:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 11/11
INFORMATION, Information, V3, Information, V:C, Wiveca Axner, Information om , alternativobligatoriska kurser inför kursval för Vt23
13:00
12:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 12/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 13/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 14/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 15/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 16/11
INFORMATION, Information, IBYA3, IBYI3, IBYV3, IDA3, IEA3, Information, https://lu-se.zoom.us/j/63374086175, Joakim Cao, Roger von Moltzer, Wiveca Axner, Information via Zoom om senare del av program
13:00
12:00
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 17/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 18/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 19/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 20/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 28/11
INFORMATION, Information, IBYA3, Information, 3T E413, Rebecca Little-Smith, Information om examensarbete
13:00
12:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 29/11
INFORMATION, Information, L1, Information, E:1406, Fredrik Warnquist, Yrkesverksamma L:are
15:00
13:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 30/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 1/12
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2/12
INFORMATION, Information, S-TOURDC-22H, Möte, 3T E218, Malin Zillinger
14:00
12:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 3/12
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 4/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 5/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 6/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 7/12
INFORMATION, Information, KID1-3, MID1-2, Undervisning, V:C, Charlotte Sjödell, Hanna Dahlin, Biblioteksseminarium
17:00
15:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 8/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 9/12
INFORMATION, Information, KID1-3, MID1-2, Gästföreläsning, A:C, Charlotte Sjödell, Open Lecture with, Aleks Tatic
13:30
12:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 10/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 11/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 12/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 13/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 14/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 15/12
INFORMATION, Information, XA_EMP1, Information, IIIEE:236 aula, EMP batch 29 Group Reflection.
16:00
13:00
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 16/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 17/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 18/12