Schema
8
9
10
11
12
13
14
15
16
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 3/9
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA23, Ryska: Specialiseringskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA22, RYSA23, RYSA24, RYSA25, Introduktionsmöte, SOL:A313, Johanna Lindbladh, Liliete Martins, Marina Andersson, Susan Hyden, Svetlana L'nyavskiy
12:00
10:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 4/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 5/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 6/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 7/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 8/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 9/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 10/9
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
10:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 11/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 12/9
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
09:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 13/9
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA23, Ryska: Specialiseringskurs, Specialiseringskurs, RYSA20, RYSA23, Föreläsning, SOL:A313, Johanna Lindbladh
12:00
10:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 14/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 15/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 16/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 17/9
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
10:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 18/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 19/9
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
09:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 20/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 21/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 22/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 23/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 24/9
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
10:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 25/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 26/9
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
09:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 27/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 28/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 29/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 30/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 1/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
10:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 3/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
09:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 4/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA23, Ryska: Specialiseringskurs, Specialiseringskurs, RYSA20, RYSA23, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
15:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 5/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 6/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 7/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 8/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
09:30
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 9/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 10/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Föreläsning, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
09:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 11/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 12/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 13/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 14/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 15/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 16/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 17/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Frågestund, SOL:A313, Marina Andersson
12:00
10:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 18/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 19/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 20/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 21/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 22/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Tentamen, SOL:A129b, Marina Andersson
18:00
13:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 23/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 24/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 25/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 26/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 27/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 28/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 29/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 30/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 31/10
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Specialiseringskurs, RYSA20, RYSA23, Grupparbete, SOL:A310, Johanna Lindbladh
15:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 1/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 3/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 4/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 5/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Tentamen, SOL:L201, Johanna Lindbladh, Del 1: Sköntext
17:00
13:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 6/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 7/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A320, Svetlana L'nyavskiy
12:00
10:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 8/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 9/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 10/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 11/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 12/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A311, Svetlana L'nyavskiy
12:00
10:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 13/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 14/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 15/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A311, Svetlana L'nyavskiy
12:00
10:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 16/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 17/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 18/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 19/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A313, Svetlana L'nyavskiy, Föredrag
13:00
10:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 20/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 21/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 22/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Omtentamen, SOL:A129b, Marina Andersson
17:00
13:00
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 23/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 24/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 25/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 26/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A311, Svetlana L'nyavskiy
13:00
10:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 27/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 28/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 29/11
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A310, Svetlana L'nyavskiy, Föredrag
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 30/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 1/12
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 2/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 3/12
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A313, Svetlana L'nyavskiy
12:00
10:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 4/12
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Omtentamen, SOL:A129b, Johanna Lindbladh, Del 1: Sakprosa
17:00
13:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 5/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 6/12
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A311, Svetlana L'nyavskiy
12:00
10:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 7/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 8/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 9/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 10/12
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A313, Svetlana L'nyavskiy, Föredrag
13:00
10:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 11/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 12/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 13/12
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A311, Svetlana L'nyavskiy
12:00
10:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 14/12
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Föreläsning, SOL:A310, Johanna Lindbladh
12:00
09:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 15/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 16/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 17/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 18/12
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Tentamen, SOL:A129b, Johanna Lindbladh
17:00
13:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 19/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 20/12
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Föreläsning, SOL:A313, Svetlana L'nyavskiy
12:00
10:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 21/12
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA25, Ryska: Muntlig och skriftlig språkfärdighet, Muntlig och skriftlig språkfärdighet, RYSA20, RYSA25, Muntlig tentamen, SOL:A311, Svetlana L'nyavskiy
13:00
10:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 22/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 23/12
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 7/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 8/1
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSB01, Ryska: Nybörjarkurs I, RYSB03, Ryska: Nybörjarkurs 1 och 2, Rysk grammatik och textläsning 1, Rysk grammatik och textläsning I, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, RYSB01, RYSB03, Omtentamen, SOL:A129b, Johanna Lindbladh, Marina Andersson, RYSA24: Skönlitteratur
17:00
13:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 9/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 10/1
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA23, Ryska: Specialiseringskurs, Specialiseringskurs, RYSA20, RYSA23, Ventilationsseminarium, SOL:A313, Johanna Lindbladh
13:00
10:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 11/1
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA22, Ryska: Rysk grammatik och översättning till ryska II, Rysk grammatik och översättning till ryska II, RYSA20, RYSA22, Omtentamen, SOL:A129b, Marina Andersson
18:00
13:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 12/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 13/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 14/1
RYSA20, Ryska: Fortsättningskurs, RYSA24, Ryska: Textläsning och översättning från ryska till svenska II, Textläsning och översättning från ryska till svenska II, RYSA20, RYSA24, Muntlig tentamen, SOL:A310, Svetlana L'nyavskiy, Självständig läsning, uppsamling
16:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 15/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 16/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 17/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 18/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lördag 19/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Söndag 20/1