Schema
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 21/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 22/1
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Introduktionsmöte, SOL:H140, Mattias Nowak, Sanimir Resic
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 23/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 24/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 25/1
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, SOL:L403, Sanimir Resic
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 26/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 27/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 28/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 29/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 30/1
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, SOL:H140, Sanimir Resic
12:00
10:15
EUHA24, Europastudier: Regionernas Europa - Öst- och Centraleuropa i fokus, EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, ÖCKB06, Nationalism and Communism in Central Europe (Poland, Czech Republic, Slovakia, Hungary), EUHA24, EUHK30, ÖCKB06, Gästföreläsning, SOL:H135a, Monika Murzyn-Kupisz
15:00
13:00
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 31/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 1/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, SOL:H405, Sanimir Resic
12:00
10:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 3/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7/2
EUHA24, Europastudier: Regionernas Europa - Öst- och Centraleuropa i fokus, EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, ÖCKB14, Politik, kultur och identitet i Ryssland, Ukraina och andra postsovjetiska stater, EUHA24, EUHK30, ÖCKB14, Gästföreläsning, SOL:L503, Dr. Gertjan Plets, Utrecht University
15:00
13:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, SOL:L403, Tomas Sniegon
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Seminarium, SOL:L604, Tomas Sniegon
12:00
10:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 18/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Biblioteksundervisning, SOL:B210 PC-sal, Annakim Eltén
12:00
10:00
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, SOL:H140, Sanimir Resic
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 19/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 20/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 22/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 23/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 24/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 25/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 26/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Föreläsning, SOL:H405, Tomas Sniegon
12:00
10:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 27/2
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, SOL:H140, Johanna Lindbladh
12:00
10:15
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, SOL:L201, Tomas Sniegon
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 28/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 1/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 3/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, LUX:B251, Sanimir Resic
13:00
10:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Seminarium, SOL:H405, Agnes Malmgren
12:00
09:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Föreläsning, SOL:A339, Agnes Malmgren
15:00
13:00
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Seminarium, SOL:A339, Agnes Malmgren
16:00
15:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Seminarium, SOL:A339, Johanna Lindbladh
15:00
13:15
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Föreläsning, SOL:H140, Agnes Malmgren
12:00
10:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 18/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 19/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 20/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Workshop, SOL:A339, Kikki Nillasdotter, Sanimir Resic, Studieteknik i uppsatsskrivande
12:00
10:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 21/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 22/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Seminarium, SOL:H135a, Agnes Malmgren
16:00
13:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 23/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 24/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 25/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 26/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 27/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 28/3
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, SOL:A339, Mattias Nowak
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 29/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 30/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 31/3
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 1/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 3/4
EUHA26, Europastudier: Regionernas Europa - Nordeuropa i fokus, EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHA26, EUHK30, Möte, SOL:A339, Agnes Malmgren, Therése Koglin, BAPES-fika
10:00
09:00
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Föreläsning, SOL:A339, Mattias Nowak, Föreläsning som flyttades från kl 10 - 12 (samma dag)
15:00
13:15
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Föreläsning, SOL:A339, Mattias Nowak
17:00
15:00
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 4/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 5/4
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Föreläsning, SOL:L403, Sanimir Resic
12:00
10:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 6/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 7/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 8/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 9/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 10/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 11/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 12/4
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Ventilationsseminarium, SOL:H135a, Agnes Malmgren, Anamaria Dutceac Segesten, Mattias Nowak, Sanimir Resic, Tomas Sniegon
17:00
12:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 13/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 14/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 15/4
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Vetenskapsteoretiska grunder och forskningsmetodik, EUHK30, Inlämning, Anamaria Dutceac Segesten, Johanna Lindbladh, Sanimir Resic, Tomas Sniegon, Metoduppsatser
18:00
17:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 16/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 17/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 18/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 19/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 20/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 21/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 29/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 30/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 1/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 3/5
EUHA26, Europastudier: Regionernas Europa - Nordeuropa i fokus, EUHA27, Europastudier: Uppsatskurs, EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHR14, Europastudier: Flervetenskapliga teorier och forskningsmetoder, EUHR18, Europastudier: Examensarbete för masterexamen, EUHA26, EUHA27, EUHK30, EUHR14, EUHR18, Gästföreläsning, Eden Ed 236, 10th anniversary of the Eastern Partnership Initiative
15:00
13:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 4/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 5/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 6/5
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Handledning, SOL:L123, Sanimir Resic
12:00
11:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 7/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 8/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 9/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 10/5
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, EUHK30, Workshop, SOL:H135a, Kikki Nillasdotter, Sanimir Resic, Studieteknik i uppsatsskrivande
15:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 11/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 12/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 27/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 28/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 29/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 30/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 31/5
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Examensarbete, EUHK30, Information, SOL:A313, SOL:A339, Agnes Malmgren, Anamaria Dutceac Segesten, Johanna Lindbladh, Mattias Nowak, Sanimir Resic, Tomas Sniegon
12:00
10:15
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Examensarbete, EUHK30, Ventilationsseminarium, SOL:A339, Agnes Malmgren, Anamaria Dutceac Segesten, Johanna Lindbladh, Mattias Nowak, Sanimir Resic, Tomas Sniegon
17:00
12:00
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Examensarbete, EUHK30, Information, SOL:H104 hörsal, Agnes Malmgren, Anamaria Dutceac Segesten, Johanna Lindbladh, Mattias Nowak, Sanimir Resic, Tomas Sniegon, Avslutningsceremoni
20:00
17:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 1/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2/6
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 26/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 27/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 28/8
EUHK30, Europastudier: Kandidatkurs, Examensarbete, EUHK30, Omtentamen, Ventilationsseminarium, SOL:A339, Anamaria Dutceac Segesten, Johanna Lindbladh, Sanimir Resic, Tomas Sniegon
15:00
09:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 29/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 30/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 31/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 1/9