For English version of this page - click on "English" in the top right menu
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Delkurs |
Studentgrupp, Studentgrupp, Undergrupp |
Undervisningstyp |
Platskommentar, Plats |
Personal, Externa lärare |
Kommentar, Publik kommentar |
URL |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 35 | Mån 29/8 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Föreläsning | MA 2 | Farrukh Javed | Gå på dagens föreläsningstid som angivits i ditt välkomstmail! | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MA 1 | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Föreläsning | MA 2 | Farrukh Javed | Gå på dagens föreläsningstid som angivits i ditt välkomstmail! | ||||||||||||||||||||||
Tis 30/8 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Föreläsning, Information | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming in R | DABNSem1, DABN11-22H | Föreläsning | EC3:211 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 | Datorövning | Alfa1:0043 | Louise Ma | ||||||||||||||||||||||||
Ons 31/8 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Farrukh Javed, Ida Haggren, Oscar Båth Viderström | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 | Datorövning | Alfa1:0043 | Samer Abdulreda | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Jakob Bergman, Louise Ma, Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 | Datorövning | Alfa1:0043 | Freja Wikstrand | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming in R | DABNSem1, DABN11-22H | Föreläsning | EC3:211 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Introduktion | Alfa1:0043 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 | Datorövning | Alfa1:0043 | Viktor Segersäll | ||||||||||||||||||||||||
Tors 1/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Farrukh Javed, Freja Wikstrand, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 | Datorövning | Alfa1:0043 | Oscar Båth Viderström | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 4 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Farrukh Javed, Paula Nordahl, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Introduktion | Alfa1:1048 | Henrik Bengtsson, Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning, Övning | Alfa1:1048 | Henrik Bengtsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 | Datorövning | Alfa1:0043 | Louise Ma | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Data Visualisation | STAE04-22H | Online, Workshop | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 | Datorövning | Alfa1:0043 | Freja Wikstrand | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Farrukh Javed, Ida Haggren, Louise Ma, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 | Datorövning | Alfa1:0043 | Samer Abdulreda | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Henrik Bengtsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 | Datorövning | Alfa1:0043 | Oscar Båth Viderström | ||||||||||||||||||||||||
v 36 | Mån 5/9 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 2 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Henrik Bengtsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MA 6 | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | EC1:Blå rummet | Krzysztof Podgórski | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 | Datorövning | Alfa1:0043 | Viktor Segersäll | ||||||||||||||||||||||||
Tis 6/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 | Datorövning | Alfa1:0043 | Freja Wikstrand | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MH:Rieszsalen | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 | Datorövning | Alfa1:0043 | Samer Abdulreda | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming in R | DABNSem1, DABN11-22H | Föreläsning | EC3:211 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
Ons 7/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming in R | DABNSem1, DABN11-22H | Föreläsning | EC3:211 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 | Datorövning | Alfa1:0043 | Louise Ma | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 | Datorövning | Alfa1:0043 | Oscar Båth Viderström | ||||||||||||||||||||||||
Tors 8/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 | Datorövning | Alfa1:0043 | Freja Wikstrand | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Diskussion | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 1 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Louise Ma, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 | Datorövning | Alfa1:0043 | Samer Abdulreda | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Yvette Baurne | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Kandidatuppsats | STAH11-22H | Introduktion | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 | Datorövning | Alfa1:0043 | Viktor Segersäll | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Data Visualisation | STAE04-22H | Online, Workshop | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
Fre 9/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 | Datorövning | Alfa1:0043 | Louise Ma | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | EC1:Blå rummet | Farrukh Javed, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Jakob Bergman, Louise Ma, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Övning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
v 37 | Mån 12/9 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 4 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Dugga, Föreläsning | Alfa1:1010 | Henrik Bengtsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MA 5 | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
Tis 13/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
Ons 14/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Louise Ma, Mårten Augustsson, Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | EC1:Blå rummet | Jonas Wallin | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Datorövning, Introduktion | Alfa1:0043 | Henrik Bengtsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 15/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 1 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Peter Gustafsson, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Data Visualisation | STAE04-22H | Online, Workshop | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
Fre 16/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Ida Haggren, Louise Ma, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Programming in R | DABNSem1, DABN11-22H | Föreläsning | EC3:210 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Yvette Baurne | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Henrik Bengtsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | EC2:043 | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||||||
v 38 | Mån 19/9 v 38 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Henrik Bengtsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Programming in R | DABNSem1, DABN11-22H | Föreläsning | EC3:207 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 4 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MH:Rieszsalen | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
Tis 20/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 | Lektion | Eden 022, Eden 025 | Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 | Lektion | Eden 022, Eden 025 | Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Programming in R | DABNSem1, DABN11-22H | Föreläsning | EC3:Karlssonsalen (EC3:108) | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | EC1:Blå rummet | Freja Wikstrand, Jakob Bergman, Louise Ma, Oscar Båth Viderström, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||||||
Ons 21/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Louise Ma, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Henrik Bengtsson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 22/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Ida Haggren, Louise Ma, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Diskussion | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 1 | Joel Danielsson | Canceled lecture. | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Programming in R | DABNSem1, DABN11-22H | Föreläsning | EC3:Tegstamsalen (EC3:109) | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Yvette Baurne | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Data Visualisation | STAE04-22H | Online, Workshop | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
Fre 23/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Övning | Alfa1:1010 | Henrik Bengtsson | Inställd. | |||||||||||||||||||||||
Lör 24/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs 1, Grundkurs, del 1 | STAA30-22V, STAA31-22V | Digital tentamen, Omtentamen | MA 9A, MA 9B | Jakob Bergman | |||||||||||||||||||||||
v 39 | Mån 26/9 v 39 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Dugga, Föreläsning | Alfa1:1010 | Henrik Bengtsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MA 5 | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Dugga | MA 10E, MA 10F, MA 10G, MA 10H, MA 10I, MA 10J, MA 8, Hela, MA 9, Hela | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | EC1:Blå rummet | Karin Andersson | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 27/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MA 5 | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 | Datorövning | Alfa1:0043 | Samer Abdulreda | ||||||||||||||||||||||||
Ons 28/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 | Datorövning | Alfa1:0043 | Freja Wikstrand | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Data Visualisation | DABNSem1, DABN19-22H | Workshop | EC3:206 | Johan Larsson | Group 1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 | Datorövning | Alfa1:0043 | Viktor Segersäll | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Data Visualisation | DABNSem1, DABN19-22H | Workshop | EC3:206 | Johan Larsson | Group 2 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 | Datorövning | Alfa1:0043 | Louise Ma | ||||||||||||||||||||||||
Tors 29/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Louise Ma, Mårten Augustsson, Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Diskussion | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 1 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Peter Gustafsson, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 | Datorövning | Alfa1:0043 | Oscar Båth Viderström | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 | Datorövning | Alfa1:0043 | Samer Abdulreda | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | Data Visualisation | STAE04-22H | Online, Workshop | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
Fre 30/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 | Datorövning | Alfa1:0043 | Viktor Segersäll | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Louise Ma, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 | Datorövning | Alfa1:0043 | Oscar Båth Viderström | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Övning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 | Datorövning | Alfa1:0043 | Louise Ma | ||||||||||||||||||||||||
Lör 1/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs 1, Grundkurs, del 2 | STAA30-22V, STAA31-22V | Digital tentamen, Omtentamen | MA 9A, MA 9B | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
v 40 | Mån 3/10 v 40 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MA 4 | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon, Behnaz Pirzamanbein, Farrukh Javed, Henrik Bengtsson, Ivan Hejny, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Johan Larsson, Jonas Wallin, Karin Andersson, Krzysztof Podgórski, Malgorzata Bogdan, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Sandra Barman, Viktor Segersäll, Yvette Baurne | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 4/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
Ons 5/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Data Visualisation | DABNSem1, DABN19-22H | Workshop | EC3:206 | Johan Larsson | Group 2 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Louise Ma, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Data Visualisation | DABNSem1, DABN19-22H | Workshop | EC3:206 | Johan Larsson | Group 1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | EC1:Blå rummet | Jonas Wallin | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 6/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Diskussion | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 1 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Yvette Baurne | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Data Visualisation | STAE04-22H | Online, Workshop | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
Fre 7/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Ida Haggren, Louise Ma, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
v 41 | Mån 10/10 v 41 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MA 3 | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Dugga, Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 11/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 | Datorövning | Alfa1:0043 | Louise Ma | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 1 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Föreläsning | MA 5 | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | EC1:Blå rummet | Henrik Bengtsson | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 | Datorövning | Alfa1:0043 | Oscar Båth Viderström | ||||||||||||||||||||||||
Ons 12/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Data Visualisation | DABNSem1, DABN19-22H | Workshop | EC3:210 | Johan Larsson | Group 1 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Louise Ma, Mårten Augustsson, Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 | Datorövning | Alfa1:0043 | Freja Wikstrand | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Data Visualisation | DABNSem1, DABN19-22H | Workshop | EC3:210 | Johan Larsson | Group 2 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 | Datorövning | Alfa1:0043 | Samer Abdulreda | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 | Datorövning | Alfa1:0043 | Viktor Segersäll | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 13/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Diskussion | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 4 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 | Datorövning | Alfa1:0043 | Oscar Båth Viderström | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Peter Gustafsson, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Yvette Baurne | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Data Visualisation | STAE04-22H | Online, Workshop | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 | Datorövning | Alfa1:0043 | Samer Abdulreda | ||||||||||||||||||||||||
Fre 14/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 | Datorövning | Alfa1:0043 | Freja Wikstrand | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Louise Ma, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 | Datorövning | Alfa1:0043 | Viktor Segersäll | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Övning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
v 42 | Mån 17/10 v 42 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 | Datorövning | Alfa1:0043 | Samer Abdulreda | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Analytics | STAE03-22H | Diskussion | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Föreläsning | MA 6 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Kandidatuppsats | STAH11-22H | Handledning | Alfa1:1010 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 | Datorövning | Alfa1:0043 | Louise Ma | ||||||||||||||||||||||||
Tis 18/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.1 | Diskussion | Alfa1:1010 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.2 | Diskussion | Alfa1:1048 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Fundamentals of Business Analytics | STAA36-22H.3 | Diskussion | Alfa1:1010 | Hanqing Wu | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Föreläsning, Utvärdering | Alfa1:1048 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
Ons 19/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Louise Ma, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 | Datorövning | Alfa1:0043 | Freja Wikstrand | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 | Datorövning | Alfa1:0043 | Viktor Segersäll | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | EC1:Blå rummet | Karin Andersson, Krzysztof Podgórski, Tove Eriksson | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 | Datorövning | Alfa1:0043 | Oscar Båth Viderström | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 20/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Seminarium | Alfa1:1010 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 | Datorövning | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Seminarium | Alfa1:1010 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Data Visualisation | DABNSem1, DABN19-22H | Workshop | EC3:206 | Johan Larsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 | Datorövning | Alfa1:0043 | Louise Ma | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 | Datorövning | Alfa1:0043 | Mårten Augustsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Seminarium | Alfa1:1010 | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 | Datorövning | Alfa1:0043 | Freja Wikstrand | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Data Visualisation | STAE04-22H | Online, Workshop | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
Fre 21/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 | Datorövning | Alfa1:0043 | Oscar Båth Viderström | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Freja Wikstrand, Ida Haggren, Louise Ma, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 | Datorövning | Alfa1:0043 | Ida Haggren | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Övning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 | Datorövning | Alfa1:0043 | Viktor Segersäll | ||||||||||||||||||||||||
Lör 22/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 2, Regressionsanalys | Grundkurs 2, Grundkurs, del 4 | STAA30-22V, STAA32-22V, STAG23-22V | Omtentamen | Sparta:A, Sparta:B | Joel Danielsson, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
v 43 | Mån 24/10 v 43 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.1 | Lektion | Alfa1:1048 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Programming for Data Science | STAN48-22H | Digital tentamen | EC3:206 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.2 | Lektion | Alfa1:1048 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Dugga, Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H.3 | Lektion | Alfa1:1048 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
Tis 25/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Fundamentals of Business Analytics | BScSem3, STAA36-22H | Digital tentamen, Tentamen | MA 8, Hela | Antonio Marañon | ||||||||||||||||||||||||
Ons 26/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Data Visualisation | DABNSem1, DABN19-22H | Workshop | EC3:206 | Johan Larsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Repetition | Alfa1:1048 | Henrik Bengtsson, Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Repetition | Alfa1:1048 | Henrik Bengtsson, Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 27/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 15:15 | Alfa1:1048 | Karin Andersson | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Business Analytics, Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-22H, STAA41-22H, STAE03-22H | Digital tentamen, Tentamen | MA 10A, MA 10C, MA 10D, MA 10E, MA 10F, MA 10G, MA 10H, MA 10I, MA 10J, MA 9, Hela | Farrukh Javed | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Business Statistics | BScSem1, STAA35-22H | Digital tentamen | MA 10B, MA 8, Hela | Joel Danielsson | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Data Visualisation | STAE04-22H | Online, Workshop | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
Fre 28/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 18:00 | EC1:Blå rummet | Karin Andersson | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Sannolikhetslära och inferensteori | STAH12-22H | Tentamen | Alfa1:1048 | Henrik Bengtsson, Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
v 44 | Mån 31/10 v 44 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | EC2:101 | Farrukh Javed | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | EC1:Blå rummet | Krzysztof Podgórski | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | MA 4 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon, Behnaz Pirzamanbein, Farrukh Javed, Hanqing Wu, Henrik Bengtsson, Ivan Hejny, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Johan Larsson, Jonas Wallin, Karin Andersson, Krzysztof Podgórski, Malgorzata Bogdan, Michal Kos, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Sandra Barman, Viktor Segersäll, Yvette Baurne | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 1/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | MA 4 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning, Introduktion | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | EC2:101 | Jakob Bergman | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 3/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Lektion | EC2:101 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Räknestuga | EC2:101 | Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
Fre 4/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Lektion | EC2:101 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
v 45 | Mån 7/11 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Räknestuga | EC2:101 | Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Datorlaboration | EC3:206 | Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 8/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 | Handledning | EC1:Blå rummet | Farrukh Javed | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 | Handledning | Yvette Baurne | Lokal: EC1:353 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning | EC2:101 | |||||||||||||||||||||||||
Ons 9/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Datorprojekt | Alfa1:0043 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
Tors 10/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
Fre 11/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-22H, STAA41-22H | Dugga | MA 9, Hela | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Laboration | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Lör 12/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 1, Statistik: Stickprovsteori, | Grundkurs 1, Grundkurs, del 1 | STAA30-22V, STAA31-22V, STAG22-22V | Digital tentamen, Omtentamen | EC1:137 | Jakob Bergman | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | EC1:138 | Karin Andersson | |||||||||||||||||||||||||||
v 46 | Mån 14/11 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
Tis 15/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning, Online | zoom | Malgorzata Bogdan | Lecture 2, Meeting ID: 690 8286 3530 Password: 888884 | lu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning | EC3:211 | |||||||||||||||||||||||||
Ons 16/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Övning | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1048 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Behnaz Pirzamanbein | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 17/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning, Online | lu-se.zoom.us | Malgorzata Bogdan | Meeting ID: 679 1122 4422 Password: 688754 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | MA 3 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Jakob Bergman | |||||||||||||||||||||||||||
Fre 18/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | MA 4 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | EC1:Blå rummet | Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Laboration | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Muntlig tentamen | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Lör 19/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs 1, Grundkurs, del 2 | STAA30-22V, STAA31-22V | Digital tentamen | EC1:137 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | EC1:138 | Karin Andersson | |||||||||||||||||||||||||||
v 47 | Mån 21/11 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 | Handledning | EC1:Blå rummet | Farrukh Javed | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 | Handledning | Yvette Baurne | Lokal: EC1:353 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
Tis 22/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | EC1:Blå rummet | Emma Carolander | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Lektion | EC2:101 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
Ons 23/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1048 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
Tors 24/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 | Datorlaboration | EC3:206 | Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Datorprojekt | Alfa1:0043 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
Fre 25/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Laboration | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån 28/11 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning, Inställd | Cancelled | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | EC1:Blå rummet | Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 29/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | MA 4 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
Ons 30/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ida Haggren | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1048 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Jonas Wallin | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 1/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Lektion | Sparta:A, Sparta:B | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | EC2:101 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
Fre 2/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning | Alfa1:1010 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Laboration | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Ida Haggren | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Lör 3/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Business Analytics, Business Statistics, Fundamentals of Business Analytics, Grundkurs, Grundkurs 1, Programming for Data Science, Variansanalys | Grundkurs, del 1 | BScSem1, BScSem3, STAG24-21V, STAA40-22H, STAA41-22H, STAE03-22H, STAA35-22H, STAA36-22H, STAH12-22H, STAN48-22H | Digital tentamen, Omtentamen | MA 9, Hela | Antonio Marañon, Farrukh Javed, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
v 49 | Mån 5/12 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Datorprojekt | Alfa1:0043 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Lektion | Sparta:A, Sparta:B | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Krzysztof Podgórski | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 6/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration, Föreläsning | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 | Handledning | EC1:Blå rummet | Farrukh Javed | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 | Handledning | Yvette Baurne | Lokal: EC1:353 | |||||||||||||||||||||||
Ons 7/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning, Online | Online - https://uu-se.zoom.us/j/68031715301 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1048 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Jonas Wallin | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Övning | EC2:101 | |||||||||||||||||||||||||
Tors 8/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning | EC3:211 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1048 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
Fre 9/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | EC1:Blå rummet | Farrukh Javed, Jakob Bergman, Karin Andersson, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Laboration | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Räknestuga | Sparta:A, Sparta:B | Ida Haggren, Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån 12/12 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Lektion | Sparta:A, Sparta:B | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning, Inställd | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 13/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning, Online | zoom | Malgorzata Bogdan | TOPIC: Lecture 10 WHEN: Dec 13, 2022 10:00 AM Lund WHERE: LU Zoom meeting: https://lu-se.zoom.us/j/64111399268?pwd=NHp1OGkwS1ZnWnZjSlY1eityTjVOUT09 Meeting ID: 641 1139 9268 Password: 239397 | lu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Föreläsning | MA 4 | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
Ons 14/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Föreläsning | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 | Datorlaboration | EC3:206 | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Jonas Wallin | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 15/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Övning | EC2:101 | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Föreläsning, Online | zoom | Malgorzata Bogdan | Meeting ID: 662 6040 7483 Password: 095661 | lu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||
Fre 16/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Lektion | Sparta:A, Sparta:B | Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Multivariat analys | STAN41-22H | Lektion | Alfa1:1010 | Ivan Hejny | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:30 | EC1:Blå rummet | Farrukh Javed | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Inställd, Laboration | cancelled | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån 19/12 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Tentamen | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 20/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 | Handledning | Yvette Baurne | EC1:353 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 | Handledning | EC1:Blå rummet | Farrukh Javed | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Handledning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
Ons 21/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 | STAA40-22H, STAA42-22H | Räknestuga | EC2:101 | Paula Nordahl, Peter Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Jonas Wallin | |||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Tors 5/1 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Kandidatuppsats | STAH11-22H | Inlämning | Farrukh Javed | Inlämning av uppsats senast kl 12.00. | ||||||||||||||||||||||||
v 2 | Mån 9/1 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Handledning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning | DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H | Frågestund | EC3:210 | |||||||||||||||||||||||||
Tis 10/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Grundkurs, Grundkurs, Grundkurs 2, Grundkurs 2, Multivariat analys | Grundkurs 2, Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2, Grundkurs, del 4 | STAA30-22V, STAA32-22V, STAA40-22H, STAA42-22H, STAN41-22H | Digital tentamen, Tentamen | Sparta:B, Sparta:C, Sparta:D | Malgorzata Bogdan, Pierre Carbonnier | STAN41 not digital exam. | ||||||||||||||||||||||
Ons 11/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Tidsserieanalys | STAH14-22H | Slutseminarium | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | EC1:Blå rummet | Antonio Marañon, Farrukh Javed, Hanqing Wu, Henrik Bengtsson, Ivan Hejny, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Jonas Wallin, Karin Andersson, Krzysztof Podgórski, Malgorzata Bogdan, Michal Kos, Najmeh Abiri, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Sandra Barman, Viktor Segersäll, Yvette Baurne | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 12/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 | Slutseminarium | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bayesian Methods | STAE02-22H | Datorlaboration | Alfa1:0043 | Michal Kos | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 2 | Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 | STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 | Slutseminarium | Alfa1:1048 | Yvette Baurne | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | EC1:Blå rummet | Claes Croneborg, Farrukh Javed, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Louise Ma, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||||||
Fre 13/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Kandidatuppsats | STAH11-22H | Slutseminarium | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 16/1 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Regressionsanalys, Statistik: Stickprovsteori,, Statistisk programmering, Statistisk teori | STAG21-23V, STAG22-23V, STAG23-23V, STAG26-23V | Introduktion | Alfa1:1048 | Farrukh Javed, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V, STAA41-23V | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | Introduktionsföreläsning för de studenter som kallats till denna tid i välkomstmail. | ||||||||||||||||||||||
Tis 17/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V, STAA41-23V | Föreläsning | MA 2 | Peter Gustafsson | Introduktionsföreläsning för de studenter som kallats till denna tid i välkomstmail. | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.1, STAA41-23V.1 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.13, STAA41-23V.13 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Ida Haggren | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.5, STAA41-23V.5 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.9, STAA41-23V.9 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Freja Wikstrand | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.10, STAA41-23V.10 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Freja Wikstrand | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.14, STAA41-23V.14 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Ida Haggren | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.2, STAA41-23V.2 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.6, STAA41-23V.6 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Stora hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
Ons 18/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Farrukh Javed, Mårten Augustsson, Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Jakob Bergman, Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.11, STAA41-23V.11 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Fredrik Allgén | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.15, STAA41-23V.15 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Oscar Båth Viderström | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.3, STAA41-23V.3 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.7, STAA41-23V.7 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Claes Croneborg | |||||||||||||||||||||||||
Tors 19/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Jakob Bergman | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Farrukh Javed, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | V:D | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.12, STAA41-23V.12 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Fredrik Allgén | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Oscar Båth Viderström | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.4, STAA41-23V.4 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.8, STAA41-23V.8 | Datorlaboration, Obligatoriskt, Online | Claes Croneborg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
Fre 20/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V, STAA41-23V | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Farrukh Javed, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Jakob Bergman, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistik | T-BI2.01 | Datorövning | Alfa1: 0043 | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2.02 | Datorövning | Alfa1: 0043 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Datorlaboration | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
v 4 | Mån 23/1 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC1:137 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Föreläsning | MA 2 | Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
Tis 24/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Diskussion | EC1:137 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Föreläsning | MA 2 | Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.10, STAA41-23V.10 | Datorlaboration, Online | Freja Wikstrand | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.14, STAA41-23V.14 | Datorlaboration, Online | Ida Haggren | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.2, STAA41-23V.2 | Datorlaboration, Online | Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.6, STAA41-23V.6 | Datorlaboration, Online | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.11, STAA41-23V.11 | Datorlaboration, Online | Fredrik Allgén | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.15, STAA41-23V.15 | Datorlaboration, Online | Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.3, STAA41-23V.3 | Datorlaboration, Online | Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.7, STAA41-23V.7 | Datorlaboration, Online | Claes Croneborg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Stora hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Datorlaboration | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Datorlaboration, Online | zoom | Malgorzata Bogdan | lu-se.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
Ons 25/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Joel Danielsson, Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.12, STAA41-23V.12 | Datorlaboration, Online | Fredrik Allgén | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Datorlaboration, Online | Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.4, STAA41-23V.4 | Datorlaboration, Online | Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.8, STAA41-23V.8 | Datorlaboration, Online | Claes Croneborg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Jonas Wallin | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 26/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Joel Danielsson, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Joel Danielsson, Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.1, STAA41-23V.1 | Datorlaboration, Online | Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.13, STAA41-23V.13 | Datorlaboration, Online | Ida Haggren | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.5, STAA41-23V.5 | Datorlaboration, Online | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.9, STAA41-23V.9 | Datorlaboration, Online | Freja Wikstrand | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Stora hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
Fre 27/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistik | T-BI2.01 | Datorövning | Alfa1: 0043 | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V, STAA41-23V | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistik | T-BI2.02 | Datorövning | Alfa1: 0043 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån 30/1 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC1:137 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Föreläsning | MA 2 | Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Föreläsning | Alfa1:1010 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Föreläsning | MA 2 | Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
Tis 31/1 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC1:137 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Datorlaboration, Online | Rani Basna | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Föreläsning | MA 2 | Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Diskussion | Alfa1:1048 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Föreläsning | MA 2 | Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Stora hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Diskussion | EC1:137 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
Ons 1/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 | Lektion | Eden 022, Eden 025, Eden 026 | Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Lektion | Eden 022, Eden 025, Eden 026 | Ida Haggren, Joel Danielsson, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Jonas Wallin | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 2/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Joel Danielsson, Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Stora hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Datorlaboration | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Alfa1:0043 | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Fre 3/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V, STAA41-23V | Räknestuga | Eden 022, Eden 025, Eden 026 | Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Datorlaboration, Online | zoom | Malgorzata Bogdan | lu-se.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistik | T-BI2.01 | Datorövning | Alfa1: 0043 | |||||||||||||||||||||||||
v 6 | Mån 6/2 v 6 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC3:Karlssonsalen (EC3:108) | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistik | T-BI2.02 | Datorövning | Alfa1: 0043 | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Dugga | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC1:137 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Datorlaboration, Online | Krzysztof Podgórski | The link to the lab: https://lu-se.zoom.us/j/67123578007 | ||||||||||||||||||||||||
Tis 7/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Diskussion | EC1:137 | Malgorzata Bogdan | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Stora hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Datorlaboration, Online | zoom | Malgorzata Bogdan | lu-se.zoom.us | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
Ons 8/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Pierre Carbonnier, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Datorlaboration | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | EC1:Blå rummet | Jakob Bergman, Karin Andersson, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 9/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundkurs, Grundkurs 1, Tidsserieanalys | Grundkurs 1, Grundkurs, del 1 | STAA30-22V, STAA31-22V, STAH14-22H | Digital tentamen, Omtentamen | MA 8A | Jakob Bergman, Peter Gustafsson | Omtentamen STAH14 ej digital | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Karin Andersson | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Stora hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V, STAA41-23V | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Datorlaboration, Online | Krzysztof Podgórski | The link to the lab: https://lu-se.zoom.us/j/68003321315 | ||||||||||||||||||||||||
Fre 10/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistik | T-BI2 | Datorövning | V:Dator23, V:Dator24 | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Alfa1:0043 | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
v 7 | Mån 13/2 v 7 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC1:137 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V, STAA41-23V | Digital tentamen, Dugga | MA 10, Hela, MA 8, Hela | Claes Croneborg, Ida Haggren, Louise Ma, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EC1:239 | Freja Wikstrand, Karin Andersson | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 14/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC3:210 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Online | Rani Basna | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Föreläsning | MA 2 | Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Datorlaboration | Alfa1:1048 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Föreläsning | MA 2 | Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.11, STAA41-23V.11 | Datorlaboration, Online | Fredrik Allgén | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.15, STAA41-23V.15 | Datorlaboration, Online | Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.3, STAA41-23V.3 | Datorlaboration, Online | Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.7, STAA41-23V.7 | Datorlaboration, Online | Claes Croneborg | |||||||||||||||||||||||||
Ons 15/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Joel Danielsson, Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Datorlaboration | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Diskussion | EC1:137 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.12, STAA41-23V.12 | Datorlaboration, Online | Fredrik Allgén | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Datorlaboration, Online | Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.4, STAA41-23V.4 | Datorlaboration, Online | Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.8, STAA41-23V.8 | Datorlaboration, Online | Claes Croneborg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | EC1:Blå rummet | Jonas Wallin | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.1, STAA41-23V.1 | Datorlaboration, Online | Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.13, STAA41-23V.13 | Datorlaboration, Online | Ida Haggren | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.5, STAA41-23V.5 | Datorlaboration, Online | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.9, STAA41-23V.9 | Datorlaboration, Online | Freja Wikstrand | |||||||||||||||||||||||||
Tors 16/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Joel Danielsson | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Joel Danielsson, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.10, STAA41-23V.10 | Datorlaboration, Online | Freja Wikstrand | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.14, STAA41-23V.14 | Datorlaboration, Online | Ida Haggren | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.2, STAA41-23V.2 | Datorlaboration, Online | Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.6, STAA41-23V.6 | Datorlaboration, Online | Paula Nordahl | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Datorlaboration, Online | Najmeh Abiri | |||||||||||||||||||||||||
Fre 17/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V, STAA41-23V | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Alfa1:0043 | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
v 8 | Mån 20/2 v 8 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC3:211 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Alfa1:0043 | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 21/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Datorlaboration, Online | Rani Basna | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Analysis of Textual Data | STAN49-23V | Diskussion | Alfa1:1048 | Rani Basna | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Stora hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
Ons 22/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC3:211 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Dugga | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Datorlaboration, Online | Najmeh Abiri | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Alfa1:0043 | Antonio Marañon | |||||||||||||||||||||||||||
Tors 23/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Ida Haggren, Pierre Carbonnier, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 | Lektion | Sparta A-D, Hela | Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Stora hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Datorlaboration | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||
Fre 24/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V, STAA41-23V | Räknestuga | Sparta A-D, Hela | Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning, Utvärdering | EC3:211 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistik | T-BI2 | Datorövning | V:Dator23, V:Dator24 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Kandidatuppsats | STAH11-22H | Slutseminarium | EC1:Blå rummet | Farrukh Javed, Henrik Bengtsson, Joel Danielsson, Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
v 9 | Mån 27/2 v 9 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 | Föreläsning | MA 2 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC1:137 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC1:137 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | EC1:Blå rummet | Viktor Segersäll | |||||||||||||||||||||||||||
Tis 28/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Diskussion | EC1:137 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Föreläsning | MA 4 | Pierre Carbonnier | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Statistisk teori | STAG21-23V | Föreläsning | Alfa1:1010 | Peter Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | Grundkurs, del 1 | STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 | Lektion | Eden 022, Eden 025, Eden 026 | Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Deep Learning and Artificial Intelligence Methods | DABNSem2, STAN47-23V | Föreläsning | EC3:211 | Najmeh Abiri | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.12, STAA41-23V.12 | Datorlaboration, Online | Fredrik Allgén | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 | Datorlaboration, Online | Viktor Sjöberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.4, STAA41-23V.4 | Datorlaboration, Online | Victor Feilberg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.8, STAA41-23V.8 | Datorlaboration, Online | Claes Croneborg | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Statistik | T-BI2 | Föreläsning | DC:Lilla hörsalen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Statistisk programmering | STAG26-23V | Föreläsning | Alfa1:1048 | Farrukh Javed | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.1, STAA41-23V.1 | Datorlaboration, Online | Mårten Augustsson | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.13, STAA41-23V.13 | Datorlaboration, Online | Ida Haggren | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.5, STAA41-23V.5 | Datorlaboration, Online | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Grundkurs, Grundkurs 1 | STAA40-23V.9, STAA41-23V.9 | Datorlaboration, Online | Freja Wikstrand | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Statistik | T-BI2 | Övning | DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum | |||||||||||||||||||||||||