Schema
6500, Sjöfartshögskolan
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Programtillfälle, Programtillfälle, Kurstillfälle, Kurstillfälle |
Lokal |
Personal |
Grupp |
Aktivitet |
Provkod |
Ämne |
Kommentarer |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 25, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-18 | 09:00 - 12:00 | Ma121K Lärosal | Fredrik Hjorth | Bokning | ||||||||||||||||||||||||
v 32, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-05 | 10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | Zoom-länk | lnu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-06 | 10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | Zoom-länk: | lnu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-08 | 10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | Zoom-länk | lnu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-12 | 10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | Zoom-länk | lnu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-13 | 08:15 - 10:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1F715U, VT24-0575U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Sjöfartsskydd | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | Zoom-länk | lnu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-14 | 08:15 - 10:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1F715U, VT24-0575U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Sjöfartsskydd | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-15 | 08:15 - 10:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | Zoom-länk | lnu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1F715U, VT24-0575U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Sjöfartsskydd | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-16 | 08:00 - 10:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Övrigt | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | Zoom-länk | lnu-se.zoom.us | ||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-19 | 10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1F715U, VT24-0575U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Sjöfartsskydd | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT22-08127, 1NA95K, HT23-P6531 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA95K Vakthållning tentamen | Bryggrutiner | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-20 | 10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1F715U, VT24-0575U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Sjöfartsskydd | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Adam Michanek | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Sambandstjänst | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA77K, HT24-P8501 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA77K Meteorologi, 1NA77K Oceanografi | Meteorologi o oceanografi | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA90K, VT24-P8104 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA90K Salatentamen | Terrester navigation och nautiska instrument | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 08:00 - 17:00 | RTC_Kaj1, RTC_Mäss1, RTC_Sal1 | Adam Michanek, Magnus Hofvander | Bokning | Säkerhetskurs för BoM | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1ER17I, VT24-P7991, 1ER17U, VT24-0566U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1ER17I Tentamen, 1ER17U Tentamen | Mät och reglerteknik | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT22-08127, 1TP71K, HT23-P6547 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1TP71K Tentamen | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-22 | 08:00 - 10:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1F715U, VT24-0575U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Tentamen | Sjöfartsskydd | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA83K, VT24-P7999 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Charlotte Ahlberg | Sjökapten 4-årigt program, åk 4 | Omtentamen | 1NA83K Skriftlig tentamen | Transportekonomi | Omtentamen är öppen kl.8-18. | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Distansföreläsning | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA95K, HT24-P8781 | Briggen_Ma119K Lärosal | Adam Michanek | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA95K Maritim kommunikation tentamen | Bryggrutiner | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1ER24T, VT24-P7976, 1ER24U, VT24-0557U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1ER24T Tentamen, 1ER24U Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1FT23I, VT24-P7981, 1FT23U, VT24-0560U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 3, SO2 | Omtentamen | 1FT23I Förbränningsmotorer, tentamen, 1FT23U Förbränningsmotorer, tentamen | Förbränningsmotorer | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-23 | 08:00 - 10:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Tentamen | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1SÄ36S, VT24-P7989 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, Sjöingenjör, åk 4 | Omtentamen | 1SÄ36S Enskild skriftlig salstentamen | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA91K, HT24-11966 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA91K Stabilitet | Stabilitet | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-26 | 08:00 - 12:00 | YGSKP, HT20-03803, 1TP70K, VT24-P7984 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Robert Fredriksson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1TP70K Tentamen | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP72K, HT24-P8571 | Briggen_Ma119K Lärosal | Adam Michanek | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1TP72K Tentamen | Lasthantering; bulklaster | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | 1M703I, HT23-10220, 1F715K, VT24-11682 | Mikael Sten | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Skeppsteknik, Skeppsteknik och framdrift | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT20-03805, 1SÄ52S, VT24-P7975 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 4 | Omtentamen | 1SÄ52S Brandskydd skriftlig tentamen | Brand och sjukvård för maskinbefäl | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-27 | 08:00 - 12:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA94K, VT24-11731 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA94K Distansberäkningar | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Nautiska instrument | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | YGSIP, HT20-03805, 1SÄ52S, VT24-P7975 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 4 | Omtentamen | 1SÄ52S Sjukvård skriftlig tentamen | Brand och sjukvård för maskinbefäl | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1TI14T, VT24-P7982, 1TI14U, VT24-0561U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1TI14T Enskild salstentamen, 1TI14U Enskild salstentamen | Hållfasthetslära, materialteknik och maskinelement | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA79K, VT24-P7994 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 4 | Omtentamen | 1NA79K Skeppsteknik | Skeppsteknik; krängning och läckstabilitet | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA92K, VT24-P8115 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA92K Sjövägsregler (tentamen samt praktisk examination i simulator) | Radar, ARPA och sjövägsregler | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-28 | 08:00 - 12:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA94K, HT23-11694 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA94K Astronomisk navigation | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övrigt | Lasthanteringsoperationer | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Delkursintroduktion | ARPA | ||||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:30 | 1F715K, VT24-11682 | Petronella Lind | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Delkursintroduktion | Miljö, regelverk, säkerhet | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F710K, HT23-10218 | Karolina Stark | Omtentamen | Bryggtjänst | |||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:15 | 1F715K, VT24-11682 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Delkursintroduktion | Brandskydd | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA92K, VT24-P8115 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA92K Radar och manuell plotting (tentamen samt praktisk examination i simul... | Radar, ARPA och sjövägsregler | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-29 | 08:00 - 12:00 | YGSKP, HT22-08127, 1NA94K, VT24-11731 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA94K Tidvatten | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA92K, VT24-P8115 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA92K ARPA och radarnavigation (tentamen samt praktisk examination i simulator) | Radar, ARPA och sjövägsregler | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-30 | 18:00 - 22:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA93K, VT24-P7987 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA93K Salstentamen | Maritim Engelska | |||||||||||||||||||||
v 36, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-02 | 10:15 - 12:00 | YGDRU, HT24-G0170 | Ma121K Lärosal | Tobias Hedin | Drift- o underhållsteknik åk1 | Programstart/introduktion | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188 | Briggen_Ma119K Lärosal | Tobias Hedin | Sjöingenjör åk 1 | Programstart/introduktion | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1F715K, HT24-12386 | via Zoom | Magnus Hofvander | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Kursstart/introduktion | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | YGSKP, HT24-G0189 | Barken Ma118 Lärosal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Programstart/introduktion | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-03 | 08:15 - 10:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Lapis Vi1158 Hörsal | Per Nilsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Säkerhet på tankfartyg | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT16T, HT24-P8288, 1FT16U, HT24-0594U | Porfyr Ma1065 Lärosal | Dan Tvingsjö, Staffan Fahlstedt | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Ånga och värmeöverföring | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Lapis Vi1158 Hörsal | Ingegerd Snöberg | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Hälso- o sjukvård | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Umbra Cu4026 Lärosal | Pär Karlsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Sjömanskap | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | 1F715K, HT24-12386 | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Delkursintroduktion | Radar | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Delkursintroduktion | Navigation, Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 1M704I, HT24-12684, 1M704U, HT24-0618U | Petronella Lind, Rolf Söderström, Sjölärare 3, Tobias Hedin | MBVII distans, MBVII uppdrag | Kursstart/introduktion | Elteknik, Grundläggande fysik och termodynamik, Underhållsteknik | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Barken Ma118 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-04 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Ma1062K Lärosal | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Kylteknik och klimatteknik | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Johan Fransson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Brandskydd | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT23-09942, 1SÄ64S, HT24-P8532 | Krita Fo1036 Lärosal | Peter Tage Albert Skoglund | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Grundläggande Maritim Juridik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGSIP, HT23-09941, 1ER26T, HT24-P8284, 1ER26U, HT24-0593U | Cyan Cu4023 Lärosal | Tobias Hedin | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Föreläsning | Programmerbara styrsystem | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Johan Fransson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Brandskydd | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander, Petronella Lind, Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övrigt | ARPA, Lasthanteringsoperationer, Miljö, regelverk, säkerhet | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-05 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Fregatten Ma117 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Pär Karlsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Sjömanskap | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Ma1062K Lärosal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Skiffer Ma1053 Hörsal | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Kylteknik och klimatteknik | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Barken Ma118 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Per Nilsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Säkerhet på tankfartyg | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Mikael Andersson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Information | Information om den fartygsförlagda utbildningen. Del 1 av 2. | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-06 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Ma1062K Lärosal | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Kylteknik och klimatteknik | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Barken Ma118 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Pär Karlsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Sjömanskap | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGSIP, HT23-09941, 1ER26T, HT24-P8284, 1ER26U, HT24-0593U | Ma1062K Lärosal | Tobias Hedin | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Föreläsning | Programmerbara styrsystem | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Sjölärare 1 | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Miljö, säkerhet och livräddningsutrustning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Sjölärare 1 | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Miljö, säkerhet och livräddningsutrustning | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-09 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Granit Fo1030 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Ma1062K Lärosal | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp C, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp A, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp C, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp A, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-10 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGSIP, HT23-09941, 1ER26T, HT24-P8284, 1ER26U, HT24-0593U | Ma1062K Lärosal | Tobias Hedin | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Föreläsning | Programmerbara styrsystem | |||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp C, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp A, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT16T, HT24-P8288, 1FT16U, HT24-0594U | Ma1062K Lärosal | Dan Tvingsjö, Staffan Fahlstedt | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Ånga och värmeöverföring | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Porfyr Ma1065 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp C, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp A, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp C, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp A, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-11 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp C, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp A, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Ma1062K Lärosal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp C, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp A, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSKP, HT22-08127, 1SÄ61K, HT24-P8531 | Ra0081 Hybridsal | Ingegerd Snöberg | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjukvård för fartygsbefäl | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark, Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övrigt | Navigation, Radar, Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp C, övn 8 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp A, övn 8 | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-12 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGSIP, HT23-09941, 1ER26T, HT24-P8284, 1ER26U, HT24-0593U | Ma1062K Lärosal | Tobias Hedin | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Föreläsning | Programmerbara styrsystem | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT16T, HT24-P8288, 1FT16U, HT24-0594U | Barken Ma118 Lärosal | Dan Tvingsjö, Staffan Fahlstedt | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Ånga och värmeöverföring | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Porfyr Ma1065 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Diabas Ra0085 Lärosal | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Ma1062K Lärosal | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Kylteknik och klimatteknik | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-13 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander, Petronella Lind, Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övrigt | ARPA, Lasthanteringsoperationer, Miljö, regelverk, säkerhet | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-16 | 10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp D, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp F, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp E, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp D, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp F, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp E, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | 1ER03T, VT24-P6846 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2 | Omtentamen | 1ER03T Tentamen | Elteknik | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-17 | 08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp D, övn 3 | ||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp F, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp E, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Ma1062K Lärosal | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Kylteknik och klimatteknik | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp D, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp F, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp E, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp D, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp F, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp E, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-18 | 08:15 - 10:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Per Nilsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Säkerhet på tankfartyg | |||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp D, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp F, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp E, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Sjölärare 1 | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Miljö, säkerhet och livräddningsutrustning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp D, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp F, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp E, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark, Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övrigt | Navigation, Radar, Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp D, övn 8 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1F715K, VT24-11682 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp F, övn 8 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | ARPA | Grupp E, övn 8 | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT23-09941, 1FT10I, VT24-P6847, 1FT10U, VT24-0568U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1FT10I Termodynamik, Prov, 1FT10U Termodynamik, Prov | Termodynamik | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-19 | 08:15 - 10:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Barken Ma118 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Skiffer Ma1053 Hörsal | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Petronella Lind, Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övrigt | ARPA, Miljö, regelverk, säkerhet | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | 1TI08T, VT24-P7997 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2 | Omtentamen | 1TI08T Tentamen | Tillämpad matematik I | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-23 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT22-08127, 1SÄ61K, HT24-P8531 | Ma1061K Lärosal | Ingegerd Snöberg | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjukvård för fartygsbefäl | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Sjölärare 1 | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Miljö, säkerhet och livräddningsutrustning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark, Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övrigt | Navigation, Radar, Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander, Petronella Lind, Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övrigt | ARPA, Lasthanteringsoperationer, Miljö, regelverk, säkerhet | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT23-09941, 1FT14I, VT24-P6845 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1FT14I Maritim förbränningsteknik, Tentamen, 1FT14U Maritim förbränningsteknik, Prov, 1FT14U Maritim förbränningsteknik, Tentamen | Maritim förbränningsteknik | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-24 | 08:00 - 17:00 | Aula Sienna Cu2006 Hörsal, Barken Ma118 Lärosal , Briggen_Ma119K Lärosal, Fregatten Ma117 Lärosal, Fullriggaren Ma135 Hörsal, Ma121K Lärosal, Nabben entréhall K, Zenit | Jan Snöberg | Konferens | Kongsberg user conference | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:30 | Uppdrag, 0 | Göran Stöth | Färjerederiet | Övrigt | Sjöjuridisk grund (distans) | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Ma1062K Lärosal | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Kylteknik och klimatteknik | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Porfyr Ma1065 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1TI09T, VT24-P7998 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2 | Omtentamen | 1TI09T Tentamen | Tillämpad Matematik 2 | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-25 | 08:00 - 17:00 | Aula Sienna Cu2006 Hörsal, Barken Ma118 Lärosal , Briggen_Ma119K Lärosal, Fregatten Ma117 Lärosal, Fullriggaren Ma135 Hörsal, Ma121K Lärosal, Nabben entréhall K, Zenit | Jan Snöberg | Konferens | Kongsberg user conference | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:30 | Uppdrag, 0 | Göran Stöth | Färjerederiet | Övrigt | Sjöjuridik Bfh/chef (distans) | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGDRU, HT23-09904, YGDRU, HT24-G0170, 1PL12D, HT24-P8649 | Ma129K Lärosal | Magnus Alvhamre | Drift- o underhållsteknik åk 2, Drift- o underhållsteknik åk1 | Föreläsning | Industriellt ledarskap och styrning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGDRU, HT23-09904, YGDRU, HT24-G0170, 1PL12D, HT24-P8649 | Ma129K Lärosal | Magnus Alvhamre | Drift- o underhållsteknik åk 2, Drift- o underhållsteknik åk1 | Föreläsning | Industriellt ledarskap och styrning | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1ER43T, VT24-P7973 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2 | Omtentamen | 1ER43T Salstentamen | Analog- och kraftelektronik | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-26 | 08:00 - 17:00 | Aula Sienna Cu2006 Hörsal, Barken Ma118 Lärosal , Briggen_Ma119K Lärosal, Fregatten Ma117 Lärosal, Fullriggaren Ma135 Hörsal, Ma121K Lärosal, Nabben entréhall K, Zenit | Jan Snöberg | Konferens | Kongsberg user conference | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Porfyr Ma1065 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Indigo Vi1159 Lärosal | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Kylteknik och klimatteknik | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT22-08127, 1SÄ61K, HT24-P8531 | Diabas Ra0085 Lärosal | Ingegerd Snöberg | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjukvård för fartygsbefäl | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Porfyr Ma1065 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-27 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Ma1062K Lärosal | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Instrumentteknik (distans) | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Per Nilsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Säkerhet på tankfartyg | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Navigation | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Instrumentteknik (distans) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-30 | 08:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Rosersberg | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | BRM Färja (distans) | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT22-08127, 1SÄ61K, HT24-P8531 | Barken Ma118 Lärosal | Ingegerd Snöberg | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjukvård för fartygsbefäl | 60 | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:15 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Handstyrning, grupp A | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:15 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Handstyrning, grupp C | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:15 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Handstyrning, grupp B | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Johan Fransson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Brandfältet Kalmar | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | BRM Färja (distans) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Barken Ma118 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1F710U, HT24-0617U | Ma129K Lärosal | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII Klart Skepp | Föreläsning | Radar | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp A, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp C, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp B, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp A, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp C, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp B, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-01 | 08:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Johan Fransson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Brandfältet Kalmar | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Rosersberg | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp A, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp C, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp B, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Barken Ma118 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp A, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp C, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp B, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp A, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp C, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp B, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-02 | 08:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Johan Fransson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Brandfältet Kalmar | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Rosersberg | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp A, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp C, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp B, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGDRU, HT23-09904, YGDRU, HT24-G0170, 1PL12D, HT24-P8649 | Ma1062K Lärosal | Magnus Alvhamre | Drift- o underhållsteknik åk 2, Drift- o underhållsteknik åk1 | Föreläsning | Industriellt ledarskap och styrning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp A, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp C, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp B, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGDRU, HT23-09904, YGDRU, HT24-G0170, 1PL12D, HT24-P8649 | Marmor Ra2135 Lärosal | Magnus Alvhamre | Drift- o underhållsteknik åk 2, Drift- o underhållsteknik åk1 | Föreläsning | Industriellt ledarskap och styrning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Porfyr Ma1065 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Porfyr Ma1065 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-03 | 08:00 - 16:30 | 1F715K, VT24-11682 | Johan Fransson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Brandfältet Kalmar | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Sjölärare 1 | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Sjöfartsskydd | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark, Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övrigt | Navigation, Radar, Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Fregatten Ma117 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-04 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Ma1062K Lärosal | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander, Petronella Lind, Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övrigt | ARPA, Lasthanteringsoperationer, Miljö, regelverk, säkerhet | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-07 | 09:00 - 12:30 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | BRM Färja (distans) | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:15 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Handstyrning, grupp D | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:15 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Handstyrning, grupp F | ||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:15 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Handstyrning, grupp E | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Johan Fransson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Brandfältet Kalmar | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | BRM Färja (distans) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSKP, HT22-08127, 1SÄ61K, HT24-P8531 | Ra1111K Lärosal | Ingegerd Snöberg | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjukvård för fartygsbefäl | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp D, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp F, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp E, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp D, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp F, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp E, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-08 | 08:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Johan Fransson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Brandfältet Kalmar | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Noak 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp D, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp F, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp E, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp D, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp F, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp E, övn 4 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp D, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp F, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp E, övn 5 | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-09 | 08:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Johan Fransson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Brandfältet Kalmar | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Noak 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp D, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp F, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp E, övn 6 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT22-08127, 1SÄ61K, HT24-P8531 | Ma1061K Lärosal | Ingegerd Snöberg | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjukvård för fartygsbefäl | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Ma1062K Lärosal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma241K Labsal | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp D, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma361K Labsal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp F, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | 1F715K, HT24-12386 | Ma381K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övning | Radar | Grupp E, övn 7 | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-10 | 08:00 - 16:30 | 1F715K, VT24-11682 | Johan Fransson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Brandskydd | Brandfältet Kalmar | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Noak 3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Sjölärare 1 | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Sjöfartsskydd | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark, Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övrigt | Navigation, Radar, Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Mikael Andersson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Information | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-11 | 08:00 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Andreas Åsenholm, Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1NA94K Astronomisk navigation | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Noak 3 | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Ockra Cu1005 Lärosal | Per Nilsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Säkerhet på tankfartyg | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT16T, HT24-P8288, 1FT16U, HT24-0594U | Ma1062K Lärosal | Dan Tvingsjö, Staffan Fahlstedt | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Ånga och värmeöverföring | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Krita Fo1036 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander, Petronella Lind, Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övrigt | ARPA, Lasthanteringsoperationer, Miljö, regelverk, säkerhet | ||||||||||||||||||||||||
v 42, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-14 | 10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSKP, HT22-08127, 1SÄ61K, HT24-P8531 | Ma129K Lärosal | Ingegerd Snöberg | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjukvård för fartygsbefäl | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Tentamen | Lasthanteringsoperationer | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-15 | 10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Ma1062K Lärosal | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-16 | 13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Per Nilsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Säkerhet på tankfartyg | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Tentamen | ARPA | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Sjölärare 1 | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Sjöfartsskydd | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-17 | 09:00 - 11:00 | YGSIP, HT21-05948, 1SJ51I, HT24-P8528 | via Zoom | Karolina Bruze | Sjöingenjör, åk 4 | Workshop | Självständigt arbete | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Ma1062K Lärosal | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:15 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark, Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övrigt | Navigation, Radar, Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Petronella Lind | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Tentamen | Miljö, regelverk, säkerhet | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-18 | 10:15 - 12:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Fregatten Ma117 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Fregatten Ma117 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-21 | 10:15 - 12:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Ockra Cu1005 Lärosal | Per Nilsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Säkerhet på tankfartyg | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Ma1062K Lärosal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Krita Fo1036 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-22 | 08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Noak 1 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Ma1062K Lärosal | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Per Nilsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Säkerhet på tankfartyg | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Ma1062K Lärosal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | 1F715K, VT24-11682 | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Delkursintroduktion | Bryggtjänst | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:45 | 1F715K, VT24-11682 | Ellinor Brandt | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Delkursintroduktion | Överlevnads. o räddningsutr | ||||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:30 | 1F715K, VT24-11682 | Ingegerd Snöberg | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Delkursintroduktion | Hälso- o sjukvård | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 16:15 | 1F715K, VT24-11682 | Petronella Lind | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Delkursintroduktion | Fartygs maskineri | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-23 | 08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Noak 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Barken Ma118 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Ra0081 Hybridsal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark, Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Övrigt | Navigation, Radar, Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-24 | 08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Linbfh | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Per Nilsson | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Säkerhet på tankfartyg | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Ma1062K Lärosal | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Kylteknik och klimatteknik | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Fregatten Ma117 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Navigation | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Fullriggaren Ma135 Hörsal | Sjölärare 1 | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Sjöfartsskydd | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-25 | 08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Linbfh | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Barken Ma118 Lärosal | Rolf Söderström | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Fregatten Ma117 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSIP, HT24-G0188, YGSKP, HT24-G0189, 1GS10S, HT24-P8494, 1GS20S, HT24-P8495 | Ockra Cu1005 Lärosal | Sjölärare 1 | Sjöingenjör åk 1, Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Sjöfartsskydd | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-28 | 10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Ma1062K Lärosal | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Ma1062K Lärosal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Fregatten Ma117 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | 1F715K, VT24-11682 | Ellinor Brandt, Ingegerd Snöberg, Petronella Lind, Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övrigt | Bryggtjänst, Fartygs maskineri, Hälso- o sjukvård, Överlevnads. o räddningsutr | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-29 | 08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Fregatten Ma117 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT23-0572U, 1TI04U, HT24-0602U | Ma250K Lärosal | Peter Gålén | SO1 | Föreläsning | Tillämpad matematik I | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Diabas Ra0085 Lärosal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-30 | 08:15 - 10:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Fregatten Ma117 Lärosal | Johan Karlsson | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Föreläsning | Sjöfart och miljö | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Barken Ma118 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Navigation | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Tentamen | 1FT18T Salstentamen | Kylteknik och klimatteknik | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-31 | 08:15 - 10:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Barken Ma118 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT16T, HT24-P8288, 1FT16U, HT24-0594U | Skiffer Ma1053 Hörsal | Dan Tvingsjö, Staffan Fahlstedt | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Föreläsning | Ånga och värmeöverföring | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Fregatten Ma117 Lärosal | Peter Gålén | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Föreläsning | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Skiffer Ma1053 Hörsal | Magnus Hofvander | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Föreläsning | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, HT24-12386 | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Radar | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Radar | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-01 | 08:00 - 13:00 | YGSIP, HT20-03805, 1FT20I, HT24-P8291, 1FT20U, HT24-0597U | Sjöingenjör, åk 4, SO2 | Tentamen | Skeppsteknik och stabilitet | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | SOFFI, HT23-0572U, YGDRU, HT24-G0170, YGSKP, HT24-G0189, 1DU23D, HT24-P8280, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Barken Ma118 Lärosal | Petronella Lind | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Föreläsning | Fartygssystem och komponenter, Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | 1F715K, VT24-11682 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-04 | 08:00 - 12:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT23-09942, 1SÄ64S, HT24-P8532 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1SÄ64S Grundläggande maritim juridik | Grundläggande Maritim Juridik | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Tentamen | 1MM10K Matematik | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Linbfh | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Ma233K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Bryggtjänst | ECDIS grupp A,C | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT16T, HT24-P8288, 1FT16U, HT24-0594U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Tentamen | 1FT16T Ånga och värmeöverföring, tentamen, 1FT16U Ånga och värmeöverföring, tentamen | Ånga och värmeöverföring | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-05 | 08:00 - 11:00 | YGSKP, HT20-03803, 1SÄ61K, HT24-P8531 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Tentamen | 1SÄ61K Tentamen | Sjukvård för fartygsbefäl | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Linbfh | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1F715K, VT24-11682 | C Nyckel_K, RTC_Kaj1, RTC_Mäss1, RTC_Sal1 | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Överlevnads. o räddningsutr | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1F715K, VT24-11682 | C Nyckel_K | Petronella Lind | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Fartygs maskineri | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1F715K, VT24-11682 | C Nyckel_K, RTC_Kaj1, RTC_Mäss1, RTC_Sal1 | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Överlevnads. o räddningsutr | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Bryggtjänst | Grupp C, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Tentamen | 1MM10K Mekanik | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-06 | 08:00 - 13:00 | YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Tentamen | 1FT17I Skriftlig tentamen, 1FT17U Skriftlig tentamen | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Andreas Åsenholm, Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1NA94K Distansberäkningar | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1F710U, HT24-0617U | Ma129K Lärosal | Robert Fredriksson | Fartygsbefälskurs klass VII Klart Skepp | Föreläsning | Lasthanteringsoperationer | Del: Lastteknik | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1F715K, VT24-11682 | C Nyckel_K, RTC_Kaj1, RTC_Mäss1, RTC_Sal1 | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Överlevnads. o räddningsutr | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1F715K, VT24-11682 | C Nyckel_K | Petronella Lind | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Fartygs maskineri | Grupp A | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | 1F715K, HT24-12386 | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Delkursintroduktion | Sambandstjänst | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1F715K, VT24-11682 | C Nyckel_K, RTC_Kaj1, RTC_Mäss1, RTC_Sal1 | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Överlevnads. o räddningsutr | Grupp C | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Bryggtjänst | Grupp A, övn 1 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:45 | 1F715K, HT24-12386 | Mikael Sten | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Delkursintroduktion | Skeppsteknik | ||||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:30 | 1F715K, HT24-12386 | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Delkursintroduktion | Nautiska instrument | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 08:15 - 10:30 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Bryggtjänst | Grupp C, övn 2 | ||||||||||||||||||||
08:15 - 10:30 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Bryggtjänst | Grupp A, övn 2 | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:30 | 1F715K, VT24-11682 | Ma241K Labsal | Sjölärare 1 | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Bryggtjänst | Grupp C, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:30 | 1F715K, VT24-11682 | Ma381K Labsal | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övning | Bryggtjänst | Grupp A, övn 3 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | YGDRU, HT24-G0170, 1DU23D, HT24-P8280 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk1 | Tentamen | 1DU23D Tekniska system, tentamen | Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | YGSIP, HT24-G0188, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör åk 1, SO1 | Tentamen | 1FT03I Tentamen, 1FT03U Tentamen | Fartygssystem och komponenter | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1TP71K Tentamen | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-08 | 08:00 - 13:00 | 1TI04U, HT24-0602U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | SO1 | Tentamen | 1TI04U Matematik Derivata | Tillämpad matematik I | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | 1F715K, VT24-11682 | Ellinor Brandt, Ingegerd Snöberg, Petronella Lind, Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Övrigt | Bryggtjänst, Fartygs maskineri, Hälso- o sjukvård, Överlevnads. o räddningsutr | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Tentamen | 1SÄ92S Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-20 | 10:00 - 12:00 | YGSKP, HT21-05950, 1SJ51E, HT24-P8504 | via Zoom | Karolina Bruze | Sjökapten 4-årigt program, åk 4 | Workshop | Självständigt arbete | |||||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-25 | 08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Linbfh | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-26 | 08:00 - 17:00 | Uppdrag, 0 | Niclas Thorin | Färjerederiet | Övrigt | Linbfh | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-11 | 08:00 - 12:00 | YGSKP, HT22-08127, 1NA94K, HT24-P8502 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Andreas Åsenholm, Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1NA94K Tidvatten | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||
Schema
Tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Programtillfälle, Programtillfälle, Kurstillfälle, Kurstillfälle |
Lokal |
Personal |
Grupp |
Aktivitet |
Provkod |
Ämne |
Kommentarer |
|||||||||||||||||||||
v 26, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-25 | 08:00 - 12:00 | 1PA04U, HT23-P6503 | Tomas Henriksson, Ulf Wilsson | F8A-B | Tentamen, Nummer 1 | |||||||||||||||||||||||
v 27, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-07-03 | 13:15 - 16:00 | 1TS037, VT24-S0381-0382 | Labbhallen M-huset | Sheikh Ali Ahmed | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-12 | 09:00 - 14:00 | 1PA08U, VT24-12223 | Peter Kennfors | F8A-B | Tentamen, Nummer 2 | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-15 | 10:00 - 11:30 | 1FE403, VT24-P7393, 1FE403, VT24-U7523, 1FE403, VT24-Z0003 | Moodle | Tentamen | Re-examination 2 is conducted through the course room on MyMoodle | |||||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 08:00 - 13:00 | 1FE413, VT24-P7395, 1FE413, VT24-U7525, 1FE413, VT24-Z0005 | Tentamen | Re-examinaition 2 | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-22 | 08:00 - 10:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1F715U, VT24-0575U | Adam Michanek | OP SjöKriV 23-26 | Tentamen | Sjöfartsskydd | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 1FE419, VT24-P7396, 1FE419, VT24-U7526, 1FE419, VT24-Z0006 | Moodle | Anders Vigren | Tentamen | Re-examination 1, full course, on Moodle. | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-23 | 08:00 - 10:00 | OFFIC, HT23-0573U, 1TP70U, VT24-0587U | Robert Fredriksson | OP SjöKriV 23-26 | Tentamen | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-27 | 08:00 - 12:00 | 1PA04U, HT23-P6503 | Malin Stärners | F8A-B | Tentamen, Nummer 2 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 2PX34U, VT24-11801, 2PX34U, VT24-11802 | Fredrik Olsson, Trafiklärare 9 | D3A-C, P3A-C | Tentamen, Nummer 2 | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-28 | 08:00 - 12:00 | 1PX12U, HT23-10990 | Thor-Björn Fransson | D1A-C, P1A-C | Tentamen, Nummer 3 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1PX22U, HT23-10996 | Christer Nilsson | D2A-C, P2A-E | Tentamen, Nummer 3, Juridik | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-29 | 08:00 - 13:00 | 1PX13U, HT23-10992 | Anna Quintero Tovar | D1A-C, P1A-C | Tentamen, Nummer 2 | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-02 | 12:30 - 16:30 | 1PA17U, HT24-0629U | Livgardet | Anna Quintero Tovar | MP | Tentamen | MP Straffrätt | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-06 | 08:00 - 10:00 | 1PA17U, HT24-0629U | Livgardet | Thor-Björn Fransson | MP | Tentamen | MP Ordning och Trygghet | |||||||||||||||||||||
v 37, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-09 | 08:00 - 08:30 | 1FE150, HT24-P7945 | Tentamen | Query 1 | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | KGMUK, HT24-G0223, 1MU860, HT24-P8702 | F103B_B Ensemble | Anders Rydholm | Tentamen | DK 2 - konsert 1 / tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-12 | 08:00 - 13:00 | 1PA08U, VT24-12223 | Peter Kennfors | F8A-B | Tentamen, Nummer 3 | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-13 | 08:00 - 13:00 | NGBAL, HT22-08233, 2BL007, HT24-P8066 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
v 38, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-20 | 08:00 - 12:00 | 1EM501, HT24-12680, 1EM501, HT24-P9200, 1TR514, HT24-P9203, 1TR514, HT24-12682, 1EM501, HT24-U7587, 1TR514, HT24-U7592 | Christer Foghagen | Tentamen | Examination | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | ZNABA, HT24-11739, 0BI009, HT24-P8057 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Tentamen delkurs 1 | |||||||||||||||||||||||||
v 39, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-23 | 08:00 - 08:30 | 1FE150, HT24-P7945 | Tentamen | Query 2 | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-24 | 13:15 - 15:00 | LAFOV, HT24-G0153-0154, LAGRV, HT24-G0157-0158, LGFRI, HT24-G0155-0156, 1GN431, HT24-P8152, 1GN431, HT24-P8163, 1GN406, HT24-P8168, 1GN406, HT24-P8171, 1GN470, HT24-P8175, 1GN470, HT24-P8471 | Online/Moodle | Hans Teke, Jens Gardesten, Jonathan Lilliedahl | Tentamen | Begreppstentamen | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | LGFOP, HT23-G0034, 1FP003, VT24-P7234 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | 1FP003 Slutexamination matematikdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-27 | 08:00 - 12:00 | 1PA04U, HT23-P6503 | Malin Stärners | F8A-B | Tentamen, Nummer 3 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | 1TS154, HT24-12546 | Alternativ plats | Rikard Jakobsson | Redovisning, Tentamen | Dendrologitenta, herbariumredovisning. Träff Skogsskötsel | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | K1081V Lärosal | Susann Paulsson | Information, Tentamen | information om salstentamen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Navigation | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-09-28 | 09:00 - 16:00 | 1TS154, HT24-12546 | Alternativ plats | Rikard Jakobsson | Redovisning, Tentamen | Dendrologitenta, herbariumredovisning. Träff Skogsskötsel | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-30 | 08:00 - 13:00 | 1PX13U, HT23-10992 | Anna Quintero Tovar | D2A-C, P2A-C | Tentamen, Nummer 3 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 4FE148, HT24-P7940, 4FE148, HT24-F2510, 4FE148, HT24-12462, 4FE148, HT24-P9051, 4FE148, HT24-U7576 | Anna Alexandersson | Tentamen | Written exam - please register! | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-01 | 08:00 - 12:00 | 1GN263, HT24-P8507, 1KV150, HT24-11972 | Olivia Cejvan | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:30 | 1PA17U, HT24-0629U | Livgardet | Thor-Björn Fransson | MP | Tentamen, Omtentamen 1 | MP Ordning och Trygghet | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-02 | 08:00 - 13:00 | 1NA080, HT24-12668, 1NA080, HT24-P9184, 1NA080, HT24-P9234, 1NA026, HT24-U7624, 1NA080, HT24-K0199 | Tentamen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:30 | 2FE095, HT24-F2493, 2FE190, HT24-12236, 2FE190, HT24-K0172-0173, 2FE086, HT24-U7623, 2FE095, HT24-U7632, 2FE190, HT24-K0195 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | IGIVP, HT24-G0167, 1IV213, HT24-P8943 | Madeleine Ahlgren | Tentamen | Glöm ej att anmäla er! För anmälan och plats se Lnus: tentamensschema. Anmälningsperiod: 2024-08-09 – 2024-09-19 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | LAFOV, HT24-G0153-0154, LAGRV, HT24-G0157-0158, LGFRI, HT24-G0155-0156, 1GN431, HT24-P8152, 1GN431, HT24-P8163, 1GN406, HT24-P8168, 1GN406, HT24-P8171, 1GN470, HT24-P8175, 1GN470, HT24-P8471 | Tentamen | Skola demokrati och samhälle För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-03 | 08:00 - 12:00 | 1FE190, HT24-P8989 | Tentamen | Se detaljer vid tentaanmälan | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1FE404, HT24-P8227 | Tentamen | Tentamen - Se detaljer vid tentamensanmälan | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | IGIVP, HT23-09991, 1IV222, HT24-P9023 | Madeleine Ahlgren | Tentamen | Glöm ej att anmäla er! För anmälan och plats se Lnus: tentamensschema. Anmälningsperiod: 2024-08-13–2024-09-23 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | LAFOV, HT22-08033, LAFOV, HT22-08034, LAFOV, HT22-08035, LAGRV, HT22-08045, LAGRV, HT22-08046, 1GN458, HT24-P8156 | Lars Fonseca | Tentamen | Essätentamen För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | SGPAL, HT23-09791, 1PS600, HT24-11762, 1PS600, HT24-P8031 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | 1GN458, HT24-P8170 | Kyriaki Doumas | Tentamen | Essätentamen - examination hos tentamenservice | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 1NA836, HT24-12232, 1NA836, HT24-P9093, 1NA836, HT24-P9232 | Tentamen | Tentamen delkurs 1 | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-04 | 08:00 - 12:00 | LAGRV, HT23-09973, LAGRV, HT23-09974, 1GN272, HT24-P8189-8190 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Brita Johansson-Cederblad, Lena Wennersten | Tentamen | Tentamen biologi | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | Tentamen | För anmälan och plats se LNU:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LGFOR, HT24-G0152, 1FL401, HT24-P8197 | Tentamen | Salstentamen 1952 För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | SAPSY, HT24-G0239, 1PS523, HT24-P8118 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VGSJV, HT24-G0210-0212, VGSJV, HT24-G0227-0228, 1VÅ603, HT24-P9330-9331, 1VÅ603, HT24-P9397-9399 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | se https://salstentamen.lnu.se/sv/schedule | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1PA17U, HT24-0629U | Livgardet | Christer Nilsson | MP | Tentamen, Omexamination 1 | MP Straffrätt | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1SK122, HT24-P8802-8803, 1SK122, HT24-12296, 1SK122, HT24-12297, 1SHÄ12, HT24-P8809, 1SH20Ä, HT24-P8810 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NGFAC, HT24-G0213, 1BK010, HT24-P8006, 1BI016, HT24-P8108 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | 1FE693, HT24-P8814, 1FE693, HT24-Z0026, 1FE693, HT24-U7609 | Moodle | Tentamen | Examination on Moodle course room | |||||||||||||||||||||||||
v 41, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-07 | 08:00 - 12:00 | 1PX31U, VT24-11797 | Malin Stärners | D3A-C, P3A-E | Tentamen, Nummer 1 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1MV160, HT24-12050, 1MV103, HT24-P8652, 1MV103, HT24-12051 | F237_V | Karin Lagergren | Tentamen | Salstentamen, Salstentamen populär musik och traditionell musik. | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-10 | 14:00 - 17:00 | LGKPU, HT24-G0122-0123, 2KP001, HT24-P8450 | Tentamen | För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-11 | 08:00 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Andreas Åsenholm, Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1NA94K Astronomisk navigation | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | 1TS154, HT24-12547 | Alternativ plats, Farstorp | Rikard Jakobsson | Fältstudier, Tentamen | Fälttentamen ekologi. Träff skogsuppskattning Farstorp, Nye | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 2PX40U, VT24-11809 | Mathias Borg | D4A-C, P4A-C | Tentamen, Nummer 1 | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-10-12 | 08:00 - 16:00 | 1TS154, HT24-12547 | Alternativ plats, Farstorp | Rikard Jakobsson | Fältstudier, Tentamen | Fälttentamen ekologi. Träff skogsuppskattning Farstorp, Nye | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-14 | 08:00 - 12:00 | LAFOV, HT23-09971, LAFOV, HT23-09972, 1GN438, HT24-P8187-8188 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Bodil Sundberg | Tentamen | TENTAMEN BIOLOGI | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | KGMUK, HT24-G0223, 1MU860, HT24-P8702 | F103B_B Ensemble | Anders Rydholm | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Tentamen | Lasthanteringsoperationer | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-16 | 15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Pär Karlsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Tentamen | ARPA | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-17 | 15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Petronella Lind | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Tentamen | Miljö, regelverk, säkerhet | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-18 | 08:00 - 13:00 | 2PA01U, HT23-P6063 | Fredrik Olsson | F8A-B | Tentamen, Nummer 1 | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 2PX34U, HT23-11003 | Fredrik Olsson, Trafiklärare 8 | D4A-C, P4A-C | Tentamen, Nummer 3 | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K1074V Lärosal | Ellen Smålander | Tentamen | Begreppstentamen: utvecklings- och lärandebegrepp och perspektiv | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Ma129K Lärosal | Joakim Strindberg | Tentamen | Begreppstentamen: utvecklings- och lärandebegrepp och perspektiv | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | 1TY100, HT24-11866, 1TY100, HT24-11867, 1TY100, HT24-P8318, 1TY120, HT24-11869, 1TY120, HT24-11870, 1TYÄ02, HT24-P8363, 1TY20Ä, HT24-P8367-8368, 1TY20Ä, HT24-P8906, 1TY194, HT24-12510 | Zoom | Angela Marx Åberg | Tentamen | Landeskunde Prüfung | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-22 | 08:00 - 13:00 | NGFAC, HT24-G0214, 1BK010, HT24-P8018 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Christina Gustafson-Svärd | Tentamen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-24 | 10:00 - 10:15 | 1FE191, HT24-P8992 | Moodle | Tentamen | Se guidelines i MyMoodle | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Navigation | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-25 | 08:00 - 13:00 | NGBIO, HT22-08240, 2BI513, HT24-F2473, 2BI013, HT24-P8102, 2BI013, HT24-12377, 4BI502, HT24-12389, 2BI513, HT24-U8197, 4BI502, HT24-U8198 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Written exam (Place will be announced at tentamen.lnu.se) | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1MV160, HT24-12050, 1MV103, HT24-P8652, 1MV103, HT24-12051 | F237_V | Ingela Tägil | Tentamen | Salstentamen, Salstentamen konstmusik | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-28 | 08:00 - 13:00 | 1FE419, VT24-P7396, 1FE419, VT24-U7526, 1FE419, VT24-Z0006 | Moodle | Anders Vigren | Tentamen | Re-examination 2, full course, on Moodle. | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-29 | 00:00 - 00:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | Information, Tentamen, Anmälan | ANMÄLAN till Ex. 1 TENTAMEN 1 (Sista dag) | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-30 | 08:00 - 13:00 | LAIGY, HT24-G0109-0110, LGFRI, HT23-G0018-0019, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12587, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9125-9126, 1GN446, HT24-P9215-9216 | Johanna Eklund Jansson | Tentamen, Delkurs 2 | BMU För anmälan och plats se Lnu:s tntamensschema | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Navigation | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | 2SP70E, HT24-P8454, 2SP70E, HT24-11929, 2SP70E, HT24-11930, 2SP70E, HT24-11931 | Leticia Gómez | Tentamen | Litteratur | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | SOFFI, HT22-0571U, YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT18T, HT24-P8290, 1FT18U, HT24-0596U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Tentamen | 1FT18T Salstentamen | Kylteknik och klimatteknik | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-31 | 08:00 - 13:00 | NGDVU, HT24-G0169, NGSVP, HT24-G0191, 1IK071, HT24-P8244 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Skriftlig examination, Tentamen | Salstentamen OBS särskild anmälan, Stänger veckor innan tentamensdag. Var ute i god tid för anmälan. | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MGMKP, HT24-G0209, 1MP601, HT24-P8967 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Tommy Håkansson | Tentamen | Tentamen via Zoom och Moodle. Logga in på Tommys Zoomrum några minuter innan 10.00 för instruktioner. | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 1MP601, HT24-12108 | Zoom, Virtual classroom on Zoom/Moodle | Tommy Håkansson | Tentamen | Tentamen via MyMoodle och Zoom | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | 2ENÄ02, HT24-P8540, 2EN60Ä, HT24-P8543 | Marie Källkvist | Tentamen | Skriftlig tentamen, Vocabulary research | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | 2ENÄ02, HT24-P8541, 2EN60Ä, HT24-P8542 | Tentamen | Skriftlig tentamen, Vocabulary research | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | 2SP50E, HT24-11952, 2SP50E, HT24-11953, 2SP50E, HT24-P8477, 2SP50E, HT24-11954 | Alejandra Donoso | Tentamen | Språkvetenskapliga teorier | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, HT24-12386 | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Radar | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-01 | 08:00 - 12:00 | LAGRV, HT23-09973, LAGRV, HT23-09974, 1GN272, HT24-P8189-8190 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Lena Wennersten | Tentamen | Tentamen Kemi | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGIMW, HT21-05958, NGIMW, HT22-08109, NGIMW, HT23-09925, 1ME332, HT23-P5451, 1ME332, HT24-P8346 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | SAPSY, HT24-G0239, 1PS536, HT24-P8921 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Se https://salstentamen.lnu.se | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | YGSIP, HT20-03805, 1FT20I, HT24-P8291, 1FT20U, HT24-0597U | Sjöingenjör, åk 4, SO2 | Tentamen | Skeppsteknik och stabilitet | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1EN001, HT24-F2303, 1EN001, HT24-11989, 1EN001, HT24-U5515, 1EN001, HT24-P8525, 1ENÄ12, HT24-P8534-8535, 1EN20Ä, HT24-P8536-8537 | Tentamen | Language in use exam, Remember to sign up | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1EN110, HT24-P8527 | Sheila Feldmanis | Tentamen | Grammar/Language in Use, This is a room exam. Remember to sign up in good time. | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | 1F715K, HT24-12386 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs klass VII distans | Tentamen | Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-11-03 | 08:00 - 12:00 | 4TS013, HT24-P9106, 4TS013, HT24-12551 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sheikh Ali Ahmed | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-04 | 08:00 - 13:00 | CIDMV, HT22-08116, CTMAT, HT23-09950, ED50A, HT24-F2406, LAIGY, HT23-09353, NGFYR, HT23-09912, NGFYR, HT23-09913, NGMAT, HT23-09931, TAEL2, HT24-11711, TAEL2, HT24-F2334, TAKT2, HT24-11712, TAKT2, HT24-F2335, 1MA465, HT24-K0147, 1MA465, HT24-P7913, 1MA465, HT24-F2421, 1MA916, HT24-P8377, 1MA465, HT24-P8381, 1MA906, HT24-P8383, 2MA61Ä, HT24-P8400, 1MA465, HT24-U6217, 1MA465, HT24-12225 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Elmira Nabizadeh Morsalfard | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LAFOV, HT23-09971, LAFOV, HT23-09972, 1GN438, HT24-P8187-8188 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Boel Lindegård | Tentamen | TENTAMEN FYSIK & KEMI | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CIDMV, HT24-G0182, CTMAT, HT24-G0192, LAIGY, HT23-09341, LAIGY, HT24-G0111, NGFYR, HT24-G0174-0175, 1MA901, HT24-P8386, 1MA406, HT24-P8387, 1MA406, HT24-P8389, 1MA23Ä, HT24-P8397, 1MA406, HT24-12199, 1MA406, HT24-12209 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Joachim Toft | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NAMM2, HT23-09929, NAMM2, HT23-F1926, 4MA505, HT24-F2420, 4MA505, HT24-P8414, 4MA505, HT24-U6219, 4MA505, HT24-12212 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGIMW, HT23-09925, NGIMW, HT24-G0179, 1ME301, HT23-P5413, 1ME301, HT24-P8337 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, 2MA402, HT24-F2424, 2MA402, HT24-P8401, 2MA402, HT24-U6223, 2MA402, HT24-12195 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1FY111, HT24-P8316-8317 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | 1FY111 Delkurs 2 Laborationer och skriftlig tentamen | Hemtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1D, HT24-G0168, TGI1E, HT24-G0172, TGI1V, HT24-G0183, TGI2B, HT24-G0306, TGI2F, HT24-G0176, TGI4N, HT24-G0173, TGI5M, HT24-G0180, 1MA131, HT24-P8384-8385 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Mattias Lennartsson | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT23-09942, 1SÄ64S, HT24-P8532 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1SÄ64S Grundläggande maritim juridik | Grundläggande Maritim Juridik | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Tentamen | 1MM10K Matematik | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2SP60E, HT24-11955, 2SP60E, HT24-P8478, 2SP60E, HT24-11956, 2SP60E, HT24-11957 | Alejandra Donoso | Tentamen | Didaktik III | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | KGMUK, HT24-G0223, 1MU860, HT24-P8702 | F103B_B Ensemble | Patrik Ahlm | Tentamen | DK 2 - Konsert 3 tentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NGFAC, HT22-08231, NGFAC, HT22-08232, 1FA001, HT24-P8013, 1FA001, HT24-P8025 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | TGI4N, HT22-08094, 2BT004, HT24-P8421, 2BT004, HT24-12574 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1FT16T, HT24-P8288, 1FT16U, HT24-0594U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO2 | Tentamen | 1FT16T Ånga och värmeöverföring, tentamen, 1FT16U Ånga och värmeöverföring, tentamen | Ånga och värmeöverföring | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | ZBASA, HT24-11727, ZBASA, HT24-11726, ZNABA, HT24-11739, 0MA114, HT24-P8309, 0MA114, HT24-P9476 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | 0MA114 Tentamen, del 1 | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-05 | 07:45 - 09:45 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | Datasal_K1057 Datorsal, F204 Datasal_V | Arne Rosendal Hansen, Thony Ragnarsson | Tentamen | Ex. 1 TENTAMEN 1: Fysiologi & Anatomi | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CIDMV, HT21-05922, DV50A, HT23-F2065, NADA1, HT23-09938, NADA1, HT23-F1930, NADA2, HT23-09939, NADA2, HT23-F1931, 4DV507, HT23-K0039, 4DV507, HT23-P5060, 4DV507, HT23-U6907, 4DV507, HT24-P7885, 4DV507, HT24-K0137, 4DV507, HT24-U6186, 4DT902, HT24-P8445 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | ED01G, HT24-F2402, 2ED393, HT24-F2535, 2ED393, HT24-12153, 2ED393, HT24-U6213, 2ED393, HT24-K0143 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGIMW, HT21-05958, NGIMW, HT22-08109, NGIMW, HT23-09925, 1ME324, HT23-P5450, 1ME324, HT23-10214, 1ME324, HT24-P8344 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGIMW, HT22-08109, 1ME312, HT23-P5416, 1ME312, HT23-10203, 1ME312, HT24-P8339, 1ME312, HT24-12750 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TAEL2, HT23-09914, TAEL2, HT23-F1916, 4ED462, HT24-F2534, 4ED462, HT24-P8677, 4ED462, HT24-12131, 4ED462, HT24-U6208 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBUA, HT24-G0307, 1MA112, HT24-P8378 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1E, HT22-08091, 1ED033, HT24-P8707, 1ED033, HT24-12152 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | YGSKP, HT20-03803, 1SÄ61K, HT24-P8531 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Tentamen | 1SÄ61K Tentamen | Sjukvård för fartygsbefäl | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 2TR406, HT24-12242, 2TR406, HT24-P9075, 2TR406, HT24-U7602 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | TGI2F, HT22-08101, 2MT005, HT24-F2465, 2MT005, HT24-P8349, 2MT005, HT24-12595, 2MT005, HT24-U6266 | Online | Jetro Kenneth Pocorni | Tentamen | Online tentamen, Moodle | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | MA01G, HT24-G0271, NGDNS, HT24-F2345, NGDNS, HT24-G0184-0185, NGDPV, HT24-F2346, NGDPV, HT24-G0186-0187, NGMAT, HT24-G0181, NGMAT, HT24-F2527, 1MA401, HT24-F2425, 1MA401, HT24-P7915, 1MA441, HT24-P7916, 1MA441, HT24-F2426, 1MA401, HT24-U6222, 1MA401, HT24-K0157 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Wolfgang Bock | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | TGI5M, HT22-08110, 2MT340, HT24-F2466, 2MT340, HT24-P8352, 2MT340, HT24-12596, 2MT340, HT24-U6267 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | YGSKP, HT24-G0189, 1MM10K, HT24-P8497 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 1 | Tentamen | 1MM10K Mekanik | Tillämpad matematik och mekanik | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-06 | 08:00 - 13:00 | CTMAT, HT22-08135, 2MA904, HT24-P8408, 2MA904, HT24-12213 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LAAGY, HT20-03708, LAAGY, HT20-03734, NAMM2, HT24-F2342, NAMM2, HT24-11719, NGMAT, HT23-09931, 2MA405, HT24-F2418, 2MA405, HT24-P7910, 2MA405, HT24-11889, 2MA405, HT24-U6215, 2MA405, HT24-12189, 4MAÄ02, HT24-P8896 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | 2MA405 Algebraiska strukturer I | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LAIGY, HT24-G0101, NGBIO, HT24-G0219, 1BI031, HT24-P8093, 1BI20Ä, HT24-P8185, 1BI031, HT24-12394 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Obligatoriskt, Salstentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LAIGY, HT24-G0106, LAIGY, HT24-G0111, 1MA401, HT24-11891, 1MA401, HT24-11892, 1MA21Ä, HT24-P8395 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGBAL, HT23-10004, NGNLI, HT23-10002, 1BK035, HT24-P8051, 1BK009, HT24-P8063, 1BK029, HT24-P9283 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | YGDRU, HT24-G0170, YGSIP, HT24-G0188, 1FT17I, HT24-P8289, 1FT17U, HT24-0595U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk1, Sjöingenjör åk 1, SO1 | Tentamen | 1FT17I Skriftlig tentamen, 1FT17U Skriftlig tentamen | Pneumatik och Hydraulik | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA94K, HT24-P8502 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Andreas Åsenholm, Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1NA94K Distansberäkningar | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1EB030, HT24-P8985, 1RV840, HT24-P8997, 1RV840, HT24-P9122, 1RV840, HT24-K0240 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NGBAL, HT24-G0215, NGFAC, HT24-G0213, 1KE009, HT24-P8007, 1KE009, HT24-P8059, 1KE009, HT24-P8109 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NGFAC, HT24-G0214, 1KE009, HT24-P8019, 1KE009, HT24-P8048 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Närvaro i Kalmar: Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NGHÄB, HT24-G0218, 1BK023, HT24-P8237 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Tentamen delkurs 1 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | TAEL2, HT24-11711, TAEL2, HT24-F2334, TAHE2, HT24-11713, TAHE2, HT24-F2336, 1BT302, HT24-P7872, 1BT302, HT24-F2328, 1BT302, HT24-U6248, 1BT302, HT24-12581 | Michael Strand | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | TGI4N, HT24-G0173, 1BT002, HT24-12579, 1ER070, HT24-P9502 | Michael Strand | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 19:15 | NGDNS, HT23-09934, NGDNS, HT23-09935, NGDNS, HT23-F1928, NGDPV, HT23-09936, NGDPV, HT23-09937, NGDPV, HT23-F1929, NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, TGI1D, HT23-09901, TGI1E, HT23-09906, TGI1V, HT23-09933, 1DT301, HT24-U6175, 1DT301, HT24-P8359, 1DT301, HT24-11950, 1DT301, HT24-P8599 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 08:00 - 13:00 | CIDMV, HT23-09932, CTMAT, HT23-09950, 1FY902, HT24-P8696, 1FY902, HT24-12145 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1D, HT22-08086, TGI2F, HT23-09917, TGI5M, HT23-09926, 1ZT002, HT24-P9128, 1ZT002, HT24-12593 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CTMAT, HT22-08135, ED01G, HT24-F2402, TAEL2, HT23-09914, TAEL2, HT23-F1916, TAET2, HT23-F1912, TAET2, HT23-09907, TGI1E, HT22-08091, 2ED313, HT24-K0144, 2ED313, HT24-P8690, 2ED901, HT24-P8710, 2ED313, HT24-12154, 2ED313, HT24-U6214 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | TGSKP, HT22-08893, 2TS994, HT24-12548, 2TS994, HT24-P9102 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Rikard Jakobsson | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | TRÄI3, HT24-P9177, 1TS018, HT24-K0185, 1TS018, HT24-12565 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sheikh Ali Ahmed | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | VGSJV, HT24-G0210-0212, VGSJV, HT24-G0227-0228, 1MC608, HT24-P9332-9333, 1MC608, HT24-P9382-9384 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | se https://salstentamen.lnu.se/sv/schedule | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | LAAGY, HT21-06176, 1MA163, HT24-12208, 2MAÄ08, HT24-P8897 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | LAAGY, HT22-08194, LAIGY, HT23-09353, 2MA170, VT24-11282, 2MA63Ä, HT24-P8403, 2FMÄ14, HT24-P8686, 1MA113, HT24-12182, 1MA113, HT24-12196, 1MA113, HT24-P8872 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NGIMW, HT22-08109, 2ME301, HT23-P5453, 2ME301, HT24-P8335 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | SGUMS, HT24-G0242, 1MB512, HT24-P9043 | Tentamen | Salstentamen, för anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | YGDRU, HT24-G0170, 1DU23D, HT24-P8280 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk1 | Tentamen | 1DU23D Tekniska system, tentamen | Tekniska system | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | YGSIP, HT24-G0188, 1FT03I, HT24-P8286, 1FT03U, HT24-0601U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör åk 1, SO1 | Tentamen | 1FT03I Tentamen, 1FT03U Tentamen | Fartygssystem och komponenter | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP71K, HT24-P8562 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1TP71K Tentamen | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-08 | 08:00 - 13:00 | LAIGY, HT24-G0106, NGFYR, HT24-G0174-0175, 1FY801, HT24-P8480, 1FY801, HT24-P8485, 1FY21Ä, HT24-P8685, 1FY801, HT24-12133, 1FY801, HT24-12136 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGDPV, HT22-08120, NGDPV, HT22-08121, NGDPV, HT22-F1526, 1DV516, HT24-F2368, 1DV516, HT24-P8362, 1DV516, HT24-U6191, 1DV516, HT24-11944 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGSVP, HT23-09949, 1IK003, HT24-P8252, 1IK003, HT24-U6172 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGSVP, HT24-G0191, 1IK161, HT24-P8245, 1IK161, HT24-U6171 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TAKT2, HT22-F1514, TAKT2, HT22-08099, 4BY067, HT24-F2359, 4BY067, HT24-P7881, 4BY067, HT24-12491, 4BY067, HT24-U6258 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1NA836, HT24-12232, 1NA836, HT24-P9093, 1NA836, HT24-P9232 | Tentamen | Tentamen delkurs 2 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1TI04U, HT24-0602U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | SO1 | Tentamen | 1TI04U Matematik Derivata | Tillämpad matematik I | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | 1SP100, HT24-11923, 1SP100, HT24-P8451, 1SP110, HT24-11925, 1SP120, HT24-11926, 1SP120, HT24-11927, 1SPÄ02, HT24-P8476 | Emma Magnusson | Tentamen | Grammatik I | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | 1SP100, HT24-11923, 1SP100, HT24-P8451, 1SP110, HT24-11925, 1SP120, HT24-11926, 1SP120, HT24-11927, 1SPÄ02, HT24-P8476 | Clara Botet Ibáñez | Tentamen | Skriftlig kommunikation I | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1FY111, HT24-P8316-8317 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | 1FY111 Delkurs 1 Skriftlig tentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | TGI5M, HT24-G0180, 1MT030, HT24-P8348 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | YGSIP, HT21-05948, YGSKP, HT22-08127, 1SÄ92S, HT24-P8533 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 4, Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Tentamen | 1SÄ92S Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 1FE697, HT24-P8813, 1FE697, HT24-U7610, 1FE697, HT24-Z0027 | Moodle | Tentamen | Digital examination on Moodle between 14.00-14.50. | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | 1SHÄ12, HT24-P8809, 1SH20Ä, HT24-P8810, 1SK127, HT24-P8826-8827, 1SK127, HT24-12301, 1SK127, HT24-12302 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-11-09 | 12:00 - 17:00 | NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, TGBYU, HT23-09899, TGI1B, HT23-09900, TGI1D, HT22-08086, TGI1E, HT23-09906, TGI2F, HT23-09917, TGI4N, HT23-09909, TGI5M, HT23-09926, 1ZT003, HT24-P9070, 1ZT003, HT24-12494 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, TGI1D, HT22-08086, TGI2F, HT24-G0176, 1ZT007, HT24-P9129, 1ZT007, HT24-12600, 1ZT007, HT24-U6271 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tobias Schauerte | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGI1V, HT22-08117, 1ZT003, HT24-P9069 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | ZNABA, HT24-11739, 0BI009, HT24-P8057 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | Tentamen delkurs 2, Ekologi och Evolution | |||||||||||||||||||||||||
v 46, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-11 | 08:00 - 13:00 | ZBASA, HT24-11726, 0TE101, HT24-P9127 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | ZBASA, HT24-11727, 0BT101, HT24-P8315 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-12 | 14:00 - 14:30 | 1FE150, HT24-P7945 | Tentamen | Query 1 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:30 | 1FE150, HT24-P7945 | Tentamen | Query 2 | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-18 | 09:00 - 14:00 | 2PA01U, HT23-P6063 | Fredrik Olsson | F8A-B | Tentamen, Nummer 2 | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-19 | 00:00 - 00:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | Information, Tentamen, Anmälan | Ex. 1 ANMÄLAN till OMTENTAMEN 1 (sista dag) | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-21 | 08:00 - 13:00 | LGFRV, HT22-08040, LGFRV, HT22-08041, LGFRV, HT22-08042, LGFRV, HT22-08043, LGFRV, HT22-08044, 1GN435, HT24-P8178, 1GN436, HT24-P8180, 1GN435, HT24-P8844, 1GN436, HT24-P8845 | Malin Borg, Pia Olastuen | Tentamen | Tentamen – teorier och begrepp om lärande. För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | 1SP100, HT24-11923, 1SP100, HT24-P8451, 1SP110, HT24-11925 | Clara Botet Ibáñez, Leticia Gómez | Tentamen | Spanien idag | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-22 | 08:00 - 13:00 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1OP009, HT24-P9290-9291 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Maria Korén | Tentamen | SUM1 Skriftlig tentamen | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 2PA02U, HT23-P4959 | Mathias Borg, Sara Lydell | F8A-B | Tentamen, Nummer 1 | |||||||||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-25 | 08:00 - 13:00 | LAIGY, HT24-G0109, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12587, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9125-9126 | Madeleine Ahlgren | Tentamen, Delkurs 4 | Hälsa För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1PX31U, VT24-11797 | Malin Stärners | D3A-C, P3A-E | Tentamen, Nummer 2 | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | 1SP100, HT24-11923, 1SP100, HT24-P8451, 1SP110, HT24-11925, 1SP120, HT24-11926, 1SP120, HT24-11927, 1SPÄ02, HT24-P8476 | Leticia Gómez | Tentamen | Spaniens litteratur I | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-28 | 08:00 - 12:00 | LGFRI, HT23-G0019, 1GN446, HT24-P9215 | Thony Ragnarsson | Tentamen | Anatomi/Fysiologi För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 2PX40U, VT24-11809 | Mathias Borg | D4A-C, P4A-C | Tentamen, Nummer 2 | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | NGOPT, HT22-08239, 2OP023, HT24-P9199 | Beställning av Ma251K Datorsal, Beställning av Vi2154K Datorsal | Carina Jonsson, Karthikeyan Baskaran | Tentamen | Teoretisk tentamen Svagsynsoptometri | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-29 | 08:00 - 11:00 | LGFOR, HT22-08030, 1FL424, HT24-P8203 | Tentamen | För anmälan och plats se LNU:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-02 | 08:00 - 12:00 | 1PX12U, VT24-11779 | Thor-Björn Fransson | D1A-D, P1A-F | Tentamen, Nummer 1 | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | LGFRI, HT23-G0018, 1GN446, HT24-P9216 | J0150V Lärosal/Zoomrum | Arne Rosendal Hansen | Redovisning, Tentamen | Naturvetenskapliga perspektiv | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-04 | 09:00 - 10:30 | MGMKP, HT24-G0209, 1MP602, HT24-P8968 | Moodle, Zoom | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-06 | 08:00 - 13:00 | SAPSY, HT22-08029, 2PS533, HT24-P8217 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Tentamen | se https://salstentamen.lnu.se/sv/schedule | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | 1SP120, HT24-11926, 1SP120, HT24-11927, 1SPÄ02, HT24-P8476 | Emma Magnusson | Tentamen | Didaktik I | |||||||||||||||||||||||||
v 50, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-10 | 08:00 - 13:00 | NGSVP, HT24-G0191, 1IK072, HT24-P8246 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-11 | 08:00 - 12:00 | YGSKP, HT22-08127, 1NA94K, HT24-P8502 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Andreas Åsenholm, Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Tentamen | 1NA94K Tidvatten | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1KV120, HT24-P8510, 1KV120, HT24-11969 | Sittplatsbeställning 28-32 i Växjö | Erik Wångmar | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1NA082, HT24-12667, 1NA082, HT24-P9185, 1NA082, HT24-P9235, 1NA026, HT24-U7624, 1NA082, HT24-K0200 | Tentamen | Exam | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 2PA01U, HT23-P6063 | Fredrik Olsson | F8A-B | Tentamen, Nummer 3 | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | DAIN2, HT24-F2290, DAIN2, HT24-12383, EAIN2, HT24-F2444, 4DI714, HT24-P7849, 4FE164, HT24-P7947, 4FE169, HT24-F2500, 4FE169, HT24-12249, 4DI712, HT24-U5538, 4DI712, HT24-12470, 4DI712, HT24-F2538, 4TS346, HT24-U6257, 4TS044, HT24-P9105, 4FE169, HT24-U7580, 4TS346, HT24-12709 | N1037V för innovationsmastern | Peter Lerman | Tentamen | Engineering Written Test | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 1FE688, HT24-P8931, 1FE688, HT24-U7598, 1FE688, HT24-Z0025 | Tentamen | Examination | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-12 | 14:00 - 19:00 | 4NA063, HT24-P7936, 4NA063, HT24-F2490, 4NA063, HT24-12603, 4NA063, HT24-U7619, 4NA063, HT24-K0205 | Tentamen | Exam | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-13 | 08:00 - 12:00 | 1SK128, HT24-P8797-8798, 1SK128, HT24-12291, 1SK128, HT24-12292, 1SHÄ12, HT24-P8809, 1SH20Ä, HT24-P8810 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | 1TS154, HT24-12546 | Alternativ plats, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Rikard Jakobsson | Tentamen | Salstentamen, campus eller lärcentra | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 2PA02U, HT23-P4959 | Mathias Borg, Sara Lydell | F8A-B | Tentamen, Nummer 2 | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | 1TY100, HT24-11866, 1TY100, HT24-11867, 1TY100, HT24-P8318, 1TY120, HT24-11869, 1TY120, HT24-11870, 1TYÄ02, HT24-P8363, 1TY20Ä, HT24-P8367-8368, 1TY20Ä, HT24-P8906, 1TY194, HT24-12510 | Zoom | Angela Marx Åberg | Tentamen | Übersetzung Prüfung | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-16 | 08:00 - 13:00 | 1PX22U, VT24-11791 | Christer Nilsson | D2A-C, P2A-C | Tentamen, Nummer 1, Juridik | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | KGMUK, HT24-G0223, 1MU860, HT24-P8702 | F103B_B Ensemble | Tobias Rydén | Tentamen | DK 2 - Konsert 4 - tentamen | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | 2SP70E, HT24-P8454, 2SP70E, HT24-11929, 2SP70E, HT24-11930, 2SP70E, HT24-11931, 2SP50E, HT24-11952, 2SP50E, HT24-11953, 2SP50E, HT24-P8477, 2SP50E, HT24-11954, 2SP60E, HT24-11955, 2SP60E, HT24-P8478, 2SP60E, HT24-11956, 2SP60E, HT24-11957, 2SP6ÄE, HT24-P9253 | Alejandra Donoso, Leticia Gómez | Tentamen | Skriftlig kommunikation III | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-17 | 08:00 - 08:15 | 1EN001, HT24-F2303, 1EN001, HT24-11989, 1EN001, HT24-U5515, 1EN001, HT24-P8525, 1EN110, HT24-P8527, 1ENÄ12, HT24-P8534-8535, 1EN20Ä, HT24-P8536-8537 | Tentamen | Essay exam; remember to sign up. TIME TO BE ANNOUNCED | ||||||||||||||||||||||||
Schema
Omtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Programtillfälle, Programtillfälle, Kurstillfälle, Kurstillfälle |
Lokal |
Personal |
Grupp |
Aktivitet |
Provkod |
Ämne |
Kommentarer |
|||||||||||||||||||||
v 26, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-06-29 | 08:00 - 17:00 | TGSKP, HT23-09946, 1TS132, VT24-11567, 1TS132, VT24-P7609 | Moodle | Martin Karlsson | Omtentamen | Omtentamen, kurshemsidan | ||||||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-12 | 08:00 - 13:00 | NGIMW, HT21-05958, NGIMW, HT22-08109, NGIMW, HT23-09925, 1ME301, HT22-P2264, 1ME301, HT22-08539, 1ME301, HT23-P5413 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1ST401, VT24-11109, 1ST512, VT24-11110, 1ST401, VT24-P7400, 1ST512, VT24-P7402 | Omtentamen | Class room Re-examination 2 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-13 | 08:00 - 10:00 | 1HM502, VT24-P7436 | Omtentamen | Digital omtentamen 1 Inspera. Kom ihåg att anmäla dig om du behöver göra omtenta. | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 1SP200, VT24-11366, 1SP200, VT24-P7310, 1SP210, VT24-11368, 1SP220, VT24-11369, 1SP220, VT24-11371 | Zoom | Leticia Gómez | Omtentamen | Hispanoamerikas litteratur I | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-14 | 08:00 - 13:00 | CIDMV, HT21-05922, NGDNS, HT23-09934, NGDNS, HT23-09935, NGDNS, HT23-F1928, NGDPV, HT23-09936, NGDPV, HT23-09937, NGDPV, HT23-F1929, NGWEB, HT22-08138, NGWEB, HT22-08139, NGWEC, HT22-08140, 1DV700, HT23-P5057, 1DV700, HT23-P5494-5495, 1DV700, HT23-10424, 1DV700, HT23-U6887, 2DT906, VT24-P6923 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Hemant Ghayvat, Ola Flygt | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1FE613, VT24-11084, 1FE613, VT24-P7386, 1FE613, VT24-U7529 | Omtentamen | Classroom Re-examination 2 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | 1SP200, VT24-11366, 1SP210, VT24-11368 | Zoom | Clara Botet Ibáñez, Leticia Gómez | Omtentamen | Dagens Hispanoamerika | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-15 | 08:00 - 13:00 | NGDNS, HT22-08118, NGDNS, HT22-08119, NGDNS, HT22-F1525, 2DV702, VT24-P6844, 2DV702, VT24-11068, 2DV702, VT24-U6952 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Hemant Ghayvat, Ola Flygt | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGIMW, HT22-08109, NGIMW, HT23-09925, 1ME311, HT22-P2265, 1ME311, HT22-08540, 1ME311, HT23-P5415, 1ME311, HT23-10205 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1TS155, VT24-11554 | Nils Fagerberg | Omtentamen | Moodle, Modulen Lag och rätt | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 1FE452, VT24-P7397, 1FE452, VT24-U7527, 1FE452, VT24-Z0016 | Moodle | Omtentamen | Re-examination 2 on Moodle course room between 10.00-10.50. | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | 1SP200, VT24-11366, 1SP200, VT24-P7310, 1SP210, VT24-11368, 1SP220, VT24-11369, 1SP220, VT24-11371 | Zoom | Alejandra Donoso | Omtentamen | Skriftlig kommunikation II | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-16 | 08:00 - 13:00 | NGDNS, HT21-05955, NGDNS, HT21-05957, NGDNS, HT21-F1059, NGDPV, HT22-08120, NGDPV, HT22-08121, NGDPV, HT22-F1526, TGI1D, HT22-08086, TGI1V, HT22-08117, 2DV516, VT24-F2210, 2DV516, VT24-P6856, 2DV516, VT24-11075, 2DV516, VT24-U6957, 2DV516, VT24-11076, 2DV516, VT24-P6949 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Jonas Lundberg | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGDPV, HT21-05952, NGDPV, HT21-05954, NGDPV, HT21-F1057, 1DV516, HT23-F2062, 1DV516, HT23-P5456, 1DV516, HT23-10492, 1DV516, HT23-U6900 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGIMW, HT22-08109, NGIMW, HT23-09925, 1ME331, VT23-P3948, 1ME331, VT23-09738, 1ME331, VT24-P6869, 1ME331, VT24-11164 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1TS153, VT24-11553 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | 4FE454, VT24-P7439 | Moodle | Tatiana Anisimova | Omtentamen | Digital re-exam 2. Virtual classroom on Moodle | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | 1EN002, VT24-F2190, 1EN002, VT24-11331, 1EN002, VT24-P7268, 1EN002, VT24-U5476 | Moodle | Kajsa Hermansson, Sheila Feldmanis | Omtentamen | Re-sit exam Theme course | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 1SP220, VT24-11369, 1SP220, VT24-11371, 1SPÄ04, VT24-P7316 | Zoom | Emma Magnusson | Omtentamen | Didaktik II | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-08-17 | 12:00 - 17:00 | NGIMW, HT21-05958, NGIMW, HT22-08109, NGIMW, HT23-09925, 1ME332, HT22-08559, 1ME332, HT22-P2774, 1ME332, HT23-P5451 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | VGSJV, VT24-G0098-0099, 1VÅ604, VT24-P7715-7716 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-19 | 08:00 - 13:00 | LAIGY, HT23-09341, LAIGY, HT23-09353, NGFYR, HT23-09912, NGFYR, HT23-09913, NGMAT, HT23-09931, 1MA404, VT24-P7205-7206, 1MA404, VT24-11384, 1MA404, VT24-11418, 1MA41Ä, VT24-P7663, 1MAÄ04, HT23-IMA12, 1MAÄ04, HT23-IAM12 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Mattias Lennartsson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGBAL, HT23-10004, 1BL008, VT24-P6736 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGIMW, HT21-05958, NGIMW, HT22-08109, 1ME333, VT23-P3949, 1ME333, VT23-09739, 1ME333, VT24-P6870 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGNLI, HT23-10001, NGNLI, HT23-10002, 1BK034, VT24-P7077-7078 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TAKT2, HT23-09915, TAKT2, HT23-F1917, 4BY067, HT23-F1995, 4BY067, HT23-P5009, 4BY067, HT23-U6895, 4BY067, HT23-10453 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Anders Olsson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT22-08084, TGI1B, HT22-08085, 2BY001, HT24-P8994, 2BY001, HT24-12504 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Ambrose Dodoo | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT23-09899, TGI1B, HT23-09900, 1BY008, HT23-P5708, 1BY008, HT23-10441, 1BY008, HT23-10442 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Åke Tyrberg | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1FE185, VT24-P7508 | Omtentamen | Omtentamen 2 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1RV420, VT24-P7401 | Alternativ plats | Omtentamen | Omtentamen 2 i sal. | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:15 | YGSKP, HT20-03803, 1TP60K, VT24-P7983 | Moodle | Per Nilsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 4 | Omtentamen | 1TP60K Tentamen | Lasthantering; gaslaster | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 1GN270, VT24-P7271-7272 | Malin Nelehag | Omtentamen | Essay writing, Remember to sign up to be able to take the test! | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 1NA050, HT23-P4987 | Lars Tomsmark | Omtentamen | Re-exam 2 (written exam) | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 1NA835, VT24-11093, 1NA835, VT24-P7407 | Omtentamen | Omtentamen 2, Makroekonomi II. Skriftlig salstentamen. | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT22-08127, 1NA95K, HT23-P6531 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA95K Vakthållning tentamen | Bryggrutiner | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-20 | 08:00 - 13:00 | CTMAT, HT21-05923, NGDNS, HT22-08118, NGDNS, HT22-08119, NGDNS, HT22-F1525, NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, 1MA464, VT24-F2243, 1MA464, VT24-U6981, 1MA464, VT24-P7101, 1MA464, VT24-11396 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | SASY1, HT23-F1919, SASY1, HT23-09919, SASY2, HT23-09921, SASY2, HT23-F1922, 4IK504, VT24-F2224, 4IK504, VT24-P6788, 4IK504, VT24-U6944 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TAIN2, HT22-08106, TAIN2, HT22-F1520, TAKT2, HT23-09915, TAKT2, HT23-F1917, 4MT315, HT23-P5035, 4MT315, HT23-F2030, 4MT315, HT23-10649, 4MT315, HT23-U6928 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Andreas Linderholt | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT22-08084, TGI1B, HT22-08085, 1BY018, VT24-P7329 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Anette Andersson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | TGSKP, HT23-09946, 1TS013, VT24-F2254, 1TS013, VT24-U6165, 1TS013, VT24-P7593, 1TS013, VT24-11544, 1TS013, VT24-11545, 1TS013, VT24-11546, 1TS013, VT24-I9503 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sheikh Ali Ahmed | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1BY005, VT24-P7323, 1BY005, VT24-11632 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Åke Tyrberg | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1NA051, VT24-P7504 | Omtentamen | Written re-exam | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1RV842, VT24-P7499 | Omtentamen | Omtentamen 1 | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | IGCSM, HT22-08212, 1IV310, VT24-P7031 | Omtentamen | För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | 1ST060, VT24-P7070, 1ST060, VT24-11497, 1ST060, VT24-P7484, 1ST060, VT24-P7530 | Leif Ruckman | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Adam Michanek | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Sambandstjänst | ||||||||||||||||||||||||
16:30 - 21:30 | 1UV013, VT24-11117 | Online/Moodle | Richard Andersson | Hemtentamen, Omtentamen | Publicering kl. 16.30 av omhemtentamen som stänger kl. 21.30 | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA77K, HT24-P8501 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA77K Meteorologi, 1NA77K Oceanografi | Meteorologi o oceanografi | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA90K, VT24-P8104 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA90K Salatentamen | Terrester navigation och nautiska instrument | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 08:00 - 13:00 | CIDMV, HT21-05922, NGDNS, HT22-08118, NGDNS, HT22-08119, NGDNS, HT22-F1525, NGDPV, HT22-08120, NGDPV, HT22-08121, NGDPV, HT22-F1526, TGI1D, HT22-08086, TGI1V, HT22-08117, 2DT905, HT23-P5459, 1DV701, VT24-F2209, 1DV701, VT24-P6842, 1DV701, VT24-U6950, 1DV701, VT24-11066, 1DV701, VT24-P6944 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Hemant Ghayvat, Ola Flygt | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CIDMV, HT22-08116, CTMAT, HT22-08135, NGMAT, HT23-09931, 1MA930, VT24-P7235, 1MA931, VT24-P7236 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LAAGY, HT21-06176, NGFYR, HT22-08096, NGFYR, HT22-08097, TGI1D, HT23-09901, TGI1E, HT23-09906, 1ED041, VT24-11242, 1ED041, VT24-11243, 1ED041, VT24-P7164-7165, 2FMÄ16, VT24-P7175 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TAKT2, HT23-09915, TAKT2, HT23-F1917, 4BY369, VT24-P7359, 4BY369, VT24-11634, 4BY369, VT24-U6170 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Ambrose Dodoo | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1B, HT21-05926, 1BY072, HT23-P5716, 1BY072, HT23-10332 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Michael Dorn | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1B, HT22-08085, 1BY012, HT23-P5420, 1BY012, HT23-10439 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1E, HT21-05932, TGI4N, HT21-05927, 2ED062, VT24-P7176, 2ED062, VT24-11246, 1ED082, VT24-P7180, 1ED082, VT24-11248 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1NA836, VT24-11095, 1NA836, VT24-P7408 | Omtentamen | Första omtentamenstillfället - Mikroekonomi II | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | CIDMV, HT21-05922, CIDMV, HT22-08116, 1DT909, VT23-P4661, 1DT909, VT24-P6922 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1ER17I, VT24-P7991, 1ER17U, VT24-0566U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1ER17I Tentamen, 1ER17U Tentamen | Mät och reglerteknik | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT22-08127, 1TP71K, HT23-P6547 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1TP71K Tentamen | Lasthantering; lastberäkning, lastrumsklimat | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-22 | 08:00 - 13:00 | CIDMV, HT21-05922, CIDMV, HT22-08116, 2DT901, VT23-P3964, 2DT901, VT24-P7001 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CIDMV, HT23-09932, CTMAT, HT23-09950, LAIGY, HT23-09341, LAIGY, HT23-09353, TGI2F, HT23-09917, 2MA170, VT23-09866, 1MA915, VT24-P7241, 1MA511, VT24-P7242, 1MA511, VT24-11473, 1MA44Ä, VT24-P7664 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | 2MA170 Tillämpad sannolikhetslära och statistik, skriftlig tentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | NGDPV, HT21-05952, NGDPV, HT21-05954, NGDPV, HT21-F1057, 2DV604, VT24-F2212, 2DV604, VT24-P6853, 2DV604, VT24-11074, 2DV604, VT24-U6955 | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGFYR, HT23-09912, NGFYR, HT23-09913, NGMAT, HT23-09931, 1MA501, VT24-F2249, 1MA501, VT24-P7239-7240, 1MA501, VT24-U6994, 1MA501, VT24-11471, 1MA501, VT24-11472 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGIMW, HT21-05958, NGIMW, HT22-08109, 1DV513, HT22-P2319, 1DV513, HT23-P5519 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGDNS, HT23-09934, NGDNS, HT23-09935, NGDNS, HT23-F1928, NGDPV, HT23-09936, NGDPV, HT23-09937, NGDPV, HT23-F1929, NGMAT, HT21-05993, NGMAT, HT21-F1066, NGWEB, HT23-09954, NGWEB, HT23-09955, TGI1D, HT23-09901, TGI1E, HT23-09906, TGI1V, HT23-09933, 1DV502, VT24-P6838-6839, 1DV502, VT24-P6953-6954 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGOPT, HT23-G0036, 1OP013, VT24-P7517 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGOPT, HT23-G0038, 1OP013, VT24-P7518 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT22-08084, TGI1B, HT22-08085, 1BY019, VT24-P7331, 1BY021, VT24-P7333 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Björn Johannesson, Whokko Schirén | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT23-09899, 1BY034, VT24-P7325, 1BY034, VT24-11633 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Carl Thelin | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CTMAT, HT22-08135, TGI1E, HT22-08091, 1ED053, VT24-11249, 1ED053, VT24-P7182, 1ED901, VT24-P7183, 1ED901, VT24-11250 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI4N, HT23-09909, TGI5M, HT22-08110, 1MT032, VT24-P6826, 1BT020, VT24-P7187, 1MT032, VT24-11434 | M1078V | Anna Glarner | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA83K, VT24-P7999 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Charlotte Ahlberg | Sjökapten 4-årigt program, åk 4 | Omtentamen | 1NA83K Skriftlig tentamen | Transportekonomi | Omtentamen är öppen kl.8-18. | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA95K, HT24-P8781 | Briggen_Ma119K Lärosal | Adam Michanek | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA95K Maritim kommunikation tentamen | Bryggrutiner | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1ER24T, VT24-P7976, 1ER24U, VT24-0557U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1ER24T Tentamen, 1ER24U Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1FT23I, VT24-P7981, 1FT23U, VT24-0560U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 3, SO2 | Omtentamen | 1FT23I Förbränningsmotorer, tentamen, 1FT23U Förbränningsmotorer, tentamen | Förbränningsmotorer | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-23 | 08:00 - 13:00 | CIDMV, HT22-08116, CTMAT, HT22-08135, LAIGY, HT23-09341, NGFYR, HT23-09912, NGFYR, HT23-09913, TGI1D, HT23-09901, TGI1E, HT23-09906, TGI1V, HT23-09933, 1FY902, HT23-P5745, 1FY816, HT23-P5896-5898, 1FY816, HT23-10508, 1FY816, HT23-10509, 1FY902, HT23-10756, 1FY22Ä, HT23-P6572 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | LGFOR, HT22-08030, LGFOR, HT22-08032, 1FL012, VT24-P6771-6772 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen: Naturvetenskap i didaktisk belysning | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TAKT2, HT22-F1514, TAKT2, HT22-08099, 4BY372, HT23-F1991, 4BY372, HT23-P5702, 4BY372, HT23-10449, 4BY372, HT23-U6892 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Anders Olsson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT21-05924, 1BY035, HT23-P5707, 1BY035, HT23-10440 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Samuel Palmblad | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1B, HT22-08085, 1BY052, HT23-P5703, 1BY052, HT23-10438 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Wit Derkowski | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | VGSJV, HT22-08225, VGSJV, HT22-08226, VGSJV, HT22-08227, 2VÅ620, VT24-P7795-7797 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | MEQ | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1FE050, VT24-P7054 | Omtentamen | Omtentamen 1 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1NA023, VT24-11507, 1NA023, VT24-P7501, 1NA023, VT24-U7557 | Omtentamen | Re-Exam 2 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1RV841, HT23-K0074, 1RV841, HT23-10787 | Jyri Backman | Omtentamen | Omtentamen 2 | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | KGMUK, HT23-G0035, 1MU800, HT23-P5962 | F237_V | Hans-Erik Holgersson | Omtentamen | Musiklära och Instrumentkännedom | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 1NA836, VT24-11095, 1NA836, VT24-P7408 | Omtentamen | Andra omtentamenstillfället - Mikroekonomi I | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1SÄ36S, VT24-P7989 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, Sjöingenjör, åk 4 | Omtentamen | 1SÄ36S Enskild skriftlig salstentamen | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA91K, HT24-11966 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA91K Stabilitet | Stabilitet | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-08-24 | 12:00 - 17:00 | CIDMV, HT23-09932, CTMAT, HT23-09950, 1MA904, VT24-P7211 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Joachim Toft | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGIMW, HT21-05958, NGIMW, HT22-08109, 1ME325, HT22-08558, 1ME325, HT22-P2773, 1ME325, HT23-P5454, 1ME325, HT23-10215 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TAET2, HT23-F1912, TAET2, HT23-09907, 2ED383, VT24-K0110, 4ED389, VT24-K0111, 2ED383, VT24-11238, 4ED389, VT24-11239, 4ED389, VT24-P7158, 2ED383, VT24-U6982, 4ED389, VT24-U6983 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TAKT2, HT22-F1514, TAKT2, HT22-08099, 4BY371, HT23-F1993, 4BY371, HT23-P5705, 4BY371, HT23-U6894, 4BY371, HT23-10452, 4BY371, HT23-IY371 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Björn Johannesson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGI1B, HT22-08085, 1BY017, VT24-P7335, 1BY017, VT24-11640 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Ebrahim Parhamifar | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGI1D, HT23-09901, TGI1E, HT23-09906, 1DT005, VT24-P7161, 1DT005, VT24-11240 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | 2MA170, VT24-11282 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | 2MA170 Delkurs 1b: tentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-26 | 08:00 - 13:00 | CIDMV, HT23-09932, CTMAT, HT23-09950, 1FY901, VT24-P7179 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LAIGY, HT23-09353, NGDNS, HT23-09934, NGDNS, HT23-09935, NGDNS, HT23-F1928, NGDPV, HT23-09936, NGDPV, HT23-09937, NGDPV, HT23-F1929, TGI1V, HT23-09933, 1MA462, VT24-F2237, 2FMÄ16, VT24-P7175, 1MA462, VT24-U6986, 1MA462, VT24-P7208, 1MA462, VT24-P7210, 1MA462, VT24-11386, 1MA462, VT24-11388, 1MA43Ä, VT24-P7666 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TAKT2, HT22-F1514, TAKT2, HT22-08099, TAKT2, HT23-09915, TAKT2, HT23-F1917, 4BY373, HT23-F1992, 4BY373, HT23-P5704, 4BY373, HT23-10450, 4BY373, HT23-U6893, 4BY376, VT24-F2203, 4BY376, VT24-P7358, 4BY376, VT24-11629, 4BY376, VT24-U6169 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Wit Derkowski | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT23-09899, 1BY079, VT24-P7321, 1BY079, VT24-11628 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Anette Andersson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGFYR, HT23-09912, NGFYR, HT23-09913, TGI1B, HT23-09900, TGI2F, HT22-08101, TGI4N, HT23-09909, TGI5M, HT23-09926, 1FY24Ä, VT24-P7173, 1FY804, VT24-P7178, 1FY804, VT24-11467, 1FY804, VT24-P7477, 1FY804, VT24-11475 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | YGSKP, HT20-03803, 1TP70K, VT24-P7984 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Robert Fredriksson | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1TP70K Tentamen | Lasthantering; olika godsslag och farligt gods | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1KV120, HT23-10255, 1KV120, HT23-P5597 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Erik Wångmar | Omtentamen | 1KV120 Svensk förvaltning och politisk styrning | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | 1MX041, VT24-P6757, 1MX041, VT24-11146 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Eva Pohl | Omtentamen | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1RV840, VT24-P7406 | Omtentamen | Omtentamen 1 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | 1KV125, VT24-P7253, 1KV125, VT24-11311 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Carolin Valizadeh | Omtentamen | Omtentamen publiceras på MyMoodle | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | YGSKP, HT23-09942, 1TP72K, HT24-P8571 | Briggen_Ma119K Lärosal | Adam Michanek | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1TP72K Tentamen | Lasthantering; bulklaster | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | 1M703I, HT23-10220, 1F715K, VT24-11682 | Mikael Sten | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Skeppsteknik, Skeppsteknik och framdrift | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT20-03805, 1SÄ52S, VT24-P7975 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 4 | Omtentamen | 1SÄ52S Brandskydd skriftlig tentamen | Brand och sjukvård för maskinbefäl | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-27 | 08:00 - 13:00 | NAMM2, HT23-09929, NAMM2, HT23-F1926, 4MA425, VT24-F2238, 4MA425, VT24-P7059, 4MA425, VT24-U6971, 4MA425, VT24-11390 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CTMAT, HT22-08135, NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, 2MA401, VT24-F2248, 2MA902, VT24-P7212, 2MA401, VT24-P7237, 2MA401, VT24-11417, 2MA401, VT24-U6995 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT21-05924, TGI1B, HT21-05926, 2BY081, HT23-P5714 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Anette Andersson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1B, HT23-09900, TGI1D, HT23-09901, TGI1E, HT23-09906, TGI2F, HT23-09917, TGI4N, HT23-09909, TGI5M, HT23-09926, 1MA132, VT24-P7207 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Elmira Nabizadeh Morsalfard | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA94K, VT24-11731 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA94K Distansberäkningar | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1FE656, VT24-11089, 1FE656, VT24-P7390 | Omtentamen | Omtenta 2 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 2MA170, VT23-09866, 1MA402, VT24-11387 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | LAFOV, HT22-08037, LAFOV, HT22-08038, LAFOV, HT22-08039, LAGRV, HT22-08047, LAGRV, HT22-08048, LAGRV, HT22-08049, 1GN454, VT23-P3777 | H1207V Lärosal | Marie Jedemark | Omtentamen | Begreppsomtentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | TGI4N, HT23-09909, TGI5M, HT23-09926, 1ZT006, HT23-P6083-6084, 1ZT006, HT23-10699, 1ZT006, HT23-10700 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Jörgen Forss | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 1ZT902, VT24-P7189, 1ZT902, VT24-11252 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Jörgen Forss | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Magnus Hofvander | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Nautiska instrument | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | YGSIP, HT20-03805, 1SÄ52S, VT24-P7975 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 4 | Omtentamen | 1SÄ52S Sjukvård skriftlig tentamen | Brand och sjukvård för maskinbefäl | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSIP, HT22-08143, 1TI14T, VT24-P7982, 1TI14U, VT24-0561U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1TI14T Enskild salstentamen, 1TI14U Enskild salstentamen | Hållfasthetslära, materialteknik och maskinelement | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA79K, VT24-P7994 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 4 | Omtentamen | 1NA79K Skeppsteknik | Skeppsteknik; krängning och läckstabilitet | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA92K, VT24-P8115 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA92K Sjövägsregler (tentamen samt praktisk examination i simulator) | Radar, ARPA och sjövägsregler | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-28 | 08:00 - 13:00 | CIDMV, HT21-05922, 1ED902, HT23-P5729 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LAAGY, HT21-06176, NGFYR, HT22-08096, NGFYR, HT22-08097, 1FY809, HT23-P5739-5740, 1FY809, HT23-10338, 1FY809, HT23-10339, 2FMÄ14, HT23-P5749 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGDVU, HT22-08088, 2IK052, VT24-P8275 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TAEL2, HT22-08098, TAEL2, HT22-F1513, TAET2, HT23-F1912, TAET2, HT23-09907, TAMT2, HT22-08126, TAMT2, HT22-F1529, 4ED344, HT23-P5088, 4ED344, HT23-K0048, 4ED344, HT23-10372, 4ED344, HT23-U6864 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT22-08084, TGI1B, HT22-08085, 1BY007, VT24-P7330, 1BY007, VT24-11637 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Michael Dorn | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | TGBYU, HT23-09899, TGI1B, HT23-09900, 1BY081, VT24-P7332, 1BY081, VT24-11638 | M1054V | Maria Runesson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1B, HT21-05926, 2BY085, VT24-P7328 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Wit Derkowski | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGDNS, HT23-09934, NGDNS, HT23-09935, NGDNS, HT23-F1928, NGDPV, HT23-09936, NGDPV, HT23-09937, NGDPV, HT23-F1929, NGMAT, HT23-09931, NGWEB, HT22-08138, NGWEB, HT22-08139, NGWEC, HT22-08140, TGI1D, HT22-08086, TGI1V, HT23-09933, 1DV503, VT23-P3958, 1DV503, VT23-P3999-4000, 1DV503, VT24-P6840, 1DV503, VT24-P6940-6941 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1E, HT22-08091, 1ED036, VT24-P7163, 1ED036, VT24-11241 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA94K, HT23-11694 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA94K Astronomisk navigation | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1ST063, VT24-11499, 1ST063, VT24-P7532 | Omtentamen | Omtentamen 1 | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | LGFRE, VT23-09196, 1GF407, VT24-P7011 | Datasal_K1057 Datorsal | Åsa Wiberg | Omtentamen | Omtentamen Motorik | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | TGBYU, HT23-09899, TGI1B, HT23-09900, 1BY081, VT24-P7332, 1BY081, VT24-11638 | M1052V Lärosal | Maria Runesson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | LGFRE, VT23-09196, 1GF407, VT24-P7011 | Olympen C-hall_V | Åsa Wiberg | Omtentamen | Omexamination praktiska moment | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 2NA051, VT24-P7072, 2NA051, VT24-11510, 2NA051, VT24-P7543, 2NA12E, VT24-Z1224 | Omtentamen | Re-exam 2 | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F710K, HT23-10218 | Karolina Stark | Omtentamen | Bryggtjänst | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA92K, VT24-P8115 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA92K Radar och manuell plotting (tentamen samt praktisk examination i simul... | Radar, ARPA och sjövägsregler | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-29 | 08:00 - 13:00 | CIDMV, HT20-03959, CTMAT, HT22-08135, NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, 2MA404, HT23-F2055, 2MA404, HT23-P5591, 2MA404, HT23-10408, 2MA404, HT23-U6880, 2MA918, HT23-P6246 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | CTMAT, HT21-05923, NGMAT, HT21-05993, NGMAT, HT21-F1066, 2MA904, HT23-P5799, 2MA904, HT23-10412, 2MA904, HT23-U6879 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | LGFRE, VT23-09196, 1GF407, VT24-P7011 | J0124V | Madeleine Ahlgren | Omtentamen | Omtentamen Hälsa | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | NGDVU, HT23-09903, 1IK051, VT24-P6802, 1IK051, VT24-I8227 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TAKT2, HT22-F1514, TAKT2, HT22-08099, 4BY374, HT23-F1994, 4BY374, HT23-P5717, 4BY374, HT23-10454, 4BY374, HT23-U6896 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Carmen Amaddeo, Michael Dorn | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT22-08084, 1BY076, VT24-P7322, 1BY076, VT24-11630, 1BY076, VT24-11631 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Åke Tyrberg | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT23-09899, TGI1B, HT23-09900, 1ZT009, HT23-P5715, 1ZT009, HT23-10446 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Clas Ottne, Min Hu | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGI1B, HT21-05926, 1BY004, HT23-P5719, 1BY004, HT23-10448 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Michael Schweigler | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | YGSKP, HT22-08127, 1NA94K, VT24-11731 | Briggen_Ma119K Lärosal, Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Pär Karlsson | Sjökapten 4-årigt program, åk 3 | Omtentamen | 1NA94K Tidvatten | Astro nav, tidvatten och distansberäkning | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | LAIGY, HT23-09350, LAIGY, HT23-09354, 1IDÄ02, HT23-P5240-5241, 1IDÄ02, HT23-10701, 1IDÄ02, HT23-10702, 1ID20Ä, HT23-P6389-6390 | Vi2154K Datorsal | Thony Ragnarsson | Omtentamen | Omtentamen i anatomi/fysiologi | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | LGFRE, VT23-09196, 1GF407, VT24-P7011 | Olympen C-hall_V | Åsa Wiberg | Omtentamen | Omexamination praktiska moment | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | 1ST061, VT24-11108, 1ST061, VT24-P7404 | Omtentamen | Re-examination 2, Classroom examination | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | 1ST061, VT24-P7071, 1ST061, VT24-11498, 1ST061, VT24-P7485, 1ST061, VT24-P7531 | Omtentamen | Omtentamen 2 | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT23-09942, 1NA92K, VT24-P8115 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA92K ARPA och radarnavigation (tentamen samt praktisk examination i simulator) | Radar, ARPA och sjövägsregler | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-30 | 08:00 - 13:00 | NGBIO, HT22-08240, 1BI034, VT24-P6748 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Re-examination | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT21-05924, TGI1B, HT21-05926, 1BY020, VT24-P7324 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Michael Dorn | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGBYU, HT22-08084, TGI1B, HT22-08085, 1BY009, HT23-P5709, 1BY009, HT23-10443 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Björn Johannesson, Min Hu | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | TGSKP, HT23-09946, 1TS141, HT23-P6109 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Johan Lindeberg | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1FE207, VT24-P7493 | Omtentamen | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1SA610, VT24-P6858 | Daniel Holm | Examination, Omtentamen | Omexamination psykologi, Omexamination genom digital salstentamen avseende block 2, psykologi. Anmälan sker via Ladok. | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1ST063, VT24-11499, 1ST063, VT24-P7532 | Omtentamen | Omtentamen 2 | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | YGSKP, HT20-03803, 1NA93K, VT24-P7987 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjökapten 4-årigt program, åk 2 | Omtentamen | 1NA93K Salstentamen | Maritim Engelska | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-08-31 | 12:00 - 17:00 | NGBAL, HT22-08233, 2BL010, VT24-P6740, 2BL010, VT24-11253 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGFAC, HT23-10005, NGFAC, HT23-10011, 1FA002, VT24-P6706, 1FA002, VT24-P6717 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TAKT2, HT22-F1514, TAKT2, HT22-08099, 4BY375, HT23-F1996, 4BY375, HT23-P5718, 4BY375, HT23-U6897, 4BY375, HT23-10455 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sigurdur Ormarsson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGBYU, HT21-05924, 2BY082, VT24-P7334 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Åke Tyrberg | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 36, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-06 | 08:00 - 13:00 | VGSJV, HT22-08225, VGSJV, HT22-08226, VGSJV, HT22-08227, 2VÅ640, VT24-P7792-7794 | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 37, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-13 | 08:00 - 13:15 | TGI4N, HT23-09909, TGI5M, HT22-08110, 1MT032, VT24-P6826, 1BT020, VT24-P7187, 1MT032, VT24-11434 | M1078V | Anna Glarner | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-09-14 | 12:00 - 17:00 | NGFAC, HT23-10005, NGFAC, HT23-10011, 1BK006, VT24-P6705, 1BK006, VT24-P6716, 1BL004, VT24-P6752 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGHÄB, HT22-08241, 1KE016, VT24-P7088, 2KE005, VT24-P8269-8270 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGHÄB, HT23-10006, 1BK025, VT24-P7084 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen delkurs 2 | |||||||||||||||||||||||||
v 38, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-16 | 18:00 - 22:00 | 1ER03T, VT24-P6846 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2 | Omtentamen | 1ER03T Tentamen | Elteknik | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-18 | 18:00 - 22:00 | YGSIP, HT23-09941, 1FT10I, VT24-P6847, 1FT10U, VT24-0568U | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1FT10I Termodynamik, Prov, 1FT10U Termodynamik, Prov | Termodynamik | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-19 | 08:00 - 11:00 | 1HM502, VT24-P7436 | Omtentamen | Digital omtentamen 2 Inspera. Kom ihåg att anmäla dig om du behöver göra omtenta. | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | 1TI08T, VT24-P7997 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2 | Omtentamen | 1TI08T Tentamen | Tillämpad matematik I | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-23 | 18:00 - 22:00 | YGSIP, HT23-09941, 1FT14I, VT24-P6845 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sjöingenjör, åk 2, SO1 | Omtentamen | 1FT14I Maritim förbränningsteknik, Tentamen, 1FT14U Maritim förbränningsteknik, Prov, 1FT14U Maritim förbränningsteknik, Tentamen | Maritim förbränningsteknik | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-24 | 18:00 - 22:00 | YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1TI09T, VT24-P7998 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2 | Omtentamen | 1TI09T Tentamen | Tillämpad Matematik 2 | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-25 | 18:00 - 22:00 | YGDRU, HT23-09904, YGSIP, HT23-09941, 1ER43T, VT24-P7973 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Drift- o underhållsteknik åk 2, Sjöingenjör, åk 2 | Omtentamen | 1ER43T Salstentamen | Analog- och kraftelektronik | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-27 | 08:15 - 12:00 | TGI2F, HT23-09917, 1MT312, VT24-F2231, 1MT312, VT24-P6824, 1MT312, VT24-11433, 1MT312, VT24-U6006 | M1081V | Janka Kovacikova | Omtentamen | Komplettering - 3D CAD | ||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-09-28 | 12:00 - 17:00 | TGBYU, HT22-08084, TGI1B, HT22-08085, 1BY019, VT24-P7331, 1BY021, VT24-P7333 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Björn Johannesson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGBYU, HT23-09899, 1BY079, VT24-P7321, 1BY079, VT24-11628 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Anette Andersson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 40, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-04 | 14:00 - 19:00 | TGI2F, HT23-09917, 1MT312, VT24-F2231, 1MT312, VT24-P6824, 1MT312, VT24-11433, 1MT312, VT24-U6006 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-11 | 08:00 - 13:00 | SGPAL, HT23-09791, 1PS600, HT24-11762, 1PS600, HT24-P8031 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-10-12 | 12:00 - 17:00 | LAAGY, HT21-06176, NGFYR, HT22-08096, NGFYR, HT22-08097, TGI1D, HT23-09901, TGI1E, HT23-09906, 1ED041, VT24-11242, 1ED041, VT24-11243, 1ED041, VT24-P7164-7165, 2FMÄ16, VT24-P7175 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | CIDMV, HT23-09932, CTMAT, HT23-09950, LAIGY, HT23-09341, LAIGY, HT23-09353, TGI2F, HT23-09917, 2MA170, VT23-09866, 1MA915, VT24-P7241, 1MA511, VT24-P7242, 1MA511, VT24-11473, 1MA44Ä, VT24-P7664 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | 2MA170 Tillämpad sannolikhetslära och statistik, skriftlig tentamen | |||||||||||||||||||||||||
v 42, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-16 | 12:00 - 16:00 | 1FE404, HT24-P8227 | Omtentamen | Omtentamen 1 - Se detaljer vid tentamensanmälan | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-18 | 08:00 - 12:00 | VGSJV, HT22-08225, VGSJV, HT22-08226, VGSJV, HT22-08227, 2VÅ620, VT24-P7795-7797 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | MEQ | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-10-19 | 12:00 - 17:00 | CIDMV, HT23-09932, CTMAT, HT23-09950, 1FY901, VT24-P7179 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | CTMAT, HT21-05923, NGDNS, HT22-08118, NGDNS, HT22-08119, NGDNS, HT22-F1525, NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, 1MA464, VT24-F2243, 1MA464, VT24-U6981, 1MA464, VT24-P7101, 1MA464, VT24-11396 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | LAIGY, HT23-09353, NGDNS, HT23-09934, NGDNS, HT23-09935, NGDNS, HT23-F1928, NGDPV, HT23-09936, NGDPV, HT23-09937, NGDPV, HT23-F1929, TGI1V, HT23-09933, 1MA462, VT24-F2237, 2FMÄ16, VT24-P7175, 1MA462, VT24-U6986, 1MA462, VT24-P7208, 1MA462, VT24-P7210, 1MA462, VT24-11386, 1MA462, VT24-11388, 1MA43Ä, VT24-P7666 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGFYR, HT23-09912, NGFYR, HT23-09913, TGI1B, HT23-09900, TGI2F, HT22-08101, TGI4N, HT23-09909, TGI5M, HT23-09926, 1FY24Ä, VT24-P7173, 1FY804, VT24-P7178, 1FY804, VT24-11467, 1FY804, VT24-P7477, 1FY804, VT24-11475 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | 1NA051, VT24-P7504 | Omtentamen | Written re-exam 2 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | 1RV842, VT24-P7499 | Omtentamen | Omtentamen 2 | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | 1ST063, VT24-11499, 1ST063, VT24-P7532 | Omtentamen | Omtentamen 2 | ||||||||||||||||||||||||||
v 43, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-10-26 | 12:00 - 15:00 | ZNABA, HT24-11739, 0BI009, HT24-P8057 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen delkurs 1 | |||||||||||||||||||||||
v 44, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-30 | 14:00 - 18:00 | 1EM501, HT24-12680, 1EM501, HT24-P9200, 1TR514, HT24-P9203, 1TR514, HT24-12682, 1EM501, HT24-U7587, 1TR514, HT24-U7592 | Christer Foghagen | Omtentamen | Re-exam 1 | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-31 | 09:15 - 17:00 | NGSVP, HT23-09949, 1IK074, HT24-P8253 | D0073V | Anita Mirijamdotter, Sadaf Salavati | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 1F715K, VT24-11682 | Per Nilsson | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Radar | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-01 | 13:00 - 15:00 | 1F715K, VT24-11682 | Karolina Stark | Fartygsbefälskurs kl VII dist januari | Omtentamen | Sjövägsregler | ||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-05 | 13:00 - 16:00 | LAFOV, HT24-G0153-0154, LAGRV, HT24-G0157-0158, LGFRI, HT24-G0155-0156, 1GN431, HT24-P8152, 1GN431, HT24-P8163, 1GN406, HT24-P8168, 1GN406, HT24-P8171, 1GN470, HT24-P8175, 1GN470, HT24-P8471 | Omtentamen | För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | LGFOP, HT23-G0034, 1FP003, VT24-P7234 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | 1FP003 Slutexamination matematikdidaktik | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 08:00 - 13:00 | 1RV840, VT24-P7406 | Omtentamen | Andra omtentamenstillfälle. OBS! Datum/tid kan ändras intill dess att tillfället finns schemalagt i Ladok. | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2057V Lärosal | Ellen Smålander | Omtentamen | Omexamination begreppstentamen | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi2159K Lärosal | Joakim Strindberg | Omtentamen | Omexamination begreppstentamen | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-08 | 08:00 - 13:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | Omtentamen | För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | LGFOR, HT24-G0152, 1FL401, HT24-P8197 | Omtentamen | Glöm ej att anmäla dig. För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema. | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | 1NA836, VT24-11095, 1NA836, VT24-P7408 | Omtentamen | Andra omtentamenstillfället - Mikroekonomi II | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-11-09 | 12:00 - 17:00 | ZNABA, HT24-11739, 0BI009, HT24-P8057 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtenta 1 (hela kursen) för studenter från 2020 och tidigare | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-12 | 14:00 - 19:00 | 1NA080, HT24-12668, 1NA080, HT24-P9184, 1NA080, HT24-P9234, 1NA026, HT24-U7624, 1NA080, HT24-K0199 | Omtentamen | Omtentamen I | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-13 | 14:00 - 19:00 | IGIVP, HT23-09991, 1IV222, HT24-P9023 | Madeleine Ahlgren | Omtentamen | Glöm ej att anmäla er! För anmälan och plats se Lnus: tentamensschema. Anmälningsperiod: 2024-09-20–2024-10-31 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | IGIVP, HT24-G0167, 1IV213, HT24-P8943 | Madeleine Ahlgren | Omtentamen | Glöm ej att anmäla er! För anmälan och plats se Lnus: tentamensschema. Anmälningsperiod: 2024-09-20–2024-10-31 | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-15 | 14:00 - 19:00 | 1FE207, VT24-P7493 | Omtentamen | Omtentamen 2 | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-11-16 | 12:00 - 17:00 | NGFAC, HT24-G0213, 1BK010, HT24-P8006, 1BI016, HT24-P8108 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGFAC, HT24-G0214, 1BK010, HT24-P8018 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | 1SK122, HT24-P8802-8803, 1SK122, HT24-12296, 1SK122, HT24-12297, 1SHÄ12, HT24-P8809, 1SH20Ä, HT24-P8810 | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | 4FE148, HT24-P7940, 4FE148, HT24-F2510, 4FE148, HT24-12462, 4FE148, HT24-P9051, 4FE148, HT24-U7576 | Anna Alexandersson | Omtentamen | Written reexam I - please register! | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | LGKPU, HT24-G0122-0123, 2KP001, HT24-P8450 | Omtentamen | För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||||
v 47, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-18 | 08:00 - 11:00 | 1FE693, HT24-P8814, 1FE693, HT24-Z0026, 1FE693, HT24-U7609 | Moodle | Omtentamen | Re-exam 1 on Moodle course room | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | 2FE095, HT24-F2493, 2FE190, HT24-12236, 2FE190, HT24-K0172-0173, 2FE086, HT24-U7623, 2FE095, HT24-U7632, 2FE190, HT24-K0195 | Omtentamen | re-exam 1 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-19 | 14:00 - 19:00 | 1NA836, HT24-12232, 1NA836, HT24-P9093, 1NA836, HT24-P9232 | Omtentamen | Omtentamen delkurs 1 | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-11-23 | 12:00 - 17:00 | NGBIO, HT22-08240, 2BI513, HT24-F2473, 2BI013, HT24-P8102, 2BI013, HT24-12377, 4BI502, HT24-12389, 2BI513, HT24-U8197, 4BI502, HT24-U8198 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Re-exam (Place will be announced at tentamen.lnu.se) | |||||||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-26 | 08:00 - 10:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | Beställning av K1057DV Datoral | Arne Rosendal Hansen, Thony Ragnarsson | Omtentamen | Ex. 1 OMTENTAMEN 1: Fysiologi & Anatomi | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-27 | 08:00 - 09:00 | VGSJV, VT22-07726, VGSJV, VT22-07727, VGSJV, VT22-07728, 2VÅ626, HT24-P9424-9426 | Omtentamen | Omtentamen hemtentamen examinationsuppgift 3 Hemtentamen publiceras kl. 8.00 på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-04 | 14:00 - 19:00 | NGIMW, HT21-05958, NGIMW, HT22-08109, NGIMW, HT23-09925, 1ME332, HT22-08559, 1ME332, HT22-P2774, 1ME332, HT23-P5451, 1ME332, HT24-P8346 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-06 | 08:00 - 12:00 | 1EN001, HT24-F2303, 1EN001, HT24-11989, 1EN001, HT24-U5515, 1EN001, HT24-P8525, 1ENÄ12, HT24-P8534-8535, 1EN20Ä, HT24-P8536-8537 | Omtentamen | Language in Use re-exam, Remember to sign up | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | 1EN110, HT24-P8527 | Sheila Feldmanis | Omtentamen | Re-exam Grammar/Language in Use, This is a room exam. Remember to sign up in good time. | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | LAFOV, HT24-G0153-0154, LAGRV, HT24-G0157-0158, LGFRI, HT24-G0155-0156, 1GN431, HT24-P8152, 1GN431, HT24-P8163, 1GN406, HT24-P8168, 1GN406, HT24-P8171, 1GN470, HT24-P8175, 1GN470, HT24-P8471 | Omtentamen | För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-12-07 | 12:00 - 17:00 | CIDMV, HT21-05922, DV50A, HT23-F2065, NADA1, HT23-09938, NADA1, HT23-F1930, NADA2, HT23-09939, NADA2, HT23-F1931, 4DV507, HT23-K0039, 4DV507, HT23-P5060, 4DV507, HT23-U6907, 4DV507, HT24-P7885, 4DV507, HT24-K0137, 4DV507, HT24-U6186, 4DT902, HT24-P8445 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | CTMAT, HT22-08135, 2MA904, HT24-P8408, 2MA904, HT24-12213 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | LAAGY, HT20-03708, LAAGY, HT20-03734, NAMM2, HT24-F2342, NAMM2, HT24-11719, NGMAT, HT23-09931, 2MA405, HT24-F2418, 2MA405, HT24-P7910, 2MA405, HT24-11889, 2MA405, HT24-U6215, 2MA405, HT24-12189, 4MAÄ02, HT24-P8896 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | 2MA405 Algebraiska strukturer I | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:15 | LAAGY, HT21-06176, 1MA163, HT24-12208, 2MAÄ08, HT24-P8897 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | CIDMV, HT24-G0182, CTMAT, HT24-G0192, LAIGY, HT23-09341, LAIGY, HT24-G0111, NGFYR, HT24-G0174-0175, 1MA901, HT24-P8386, 1MA406, HT24-P8387, 1MA406, HT24-P8389, 1MA23Ä, HT24-P8397, 1MA406, HT24-12199, 1MA406, HT24-12209 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Joachim Toft | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NAMM2, HT23-09929, NAMM2, HT23-F1926, 4MA505, HT24-F2420, 4MA505, HT24-P8414, 4MA505, HT24-U6219, 4MA505, HT24-12212 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGBAL, HT22-08233, 2BL007, HT24-P8066 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGIMW, HT21-05958, NGIMW, HT22-08109, NGIMW, HT23-09925, 1ME324, HT22-08556, 1ME324, HT22-P2772, 1ME324, HT23-P5450, 1ME324, HT23-10214, 1ME324, HT24-P8344 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGDNS, HT23-09934, NGDNS, HT23-09935, NGDNS, HT23-F1928, NGDPV, HT23-09936, NGDPV, HT23-09937, NGDPV, HT23-F1929, NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, TGI1D, HT23-09901, TGI1E, HT23-09906, TGI1V, HT23-09933, 1DT301, HT24-U6175, 1DT301, HT24-P8359, 1DT301, HT24-11950, 1DT301, HT24-P8599 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TAEL2, HT23-09914, TAEL2, HT23-F1916, 4ED462, HT24-F2534, 4ED462, HT24-P8677, 4ED462, HT24-12131, 4ED462, HT24-U6208 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TAKT2, HT22-F1514, TAKT2, HT22-08099, 4BY067, HT24-F2359, 4BY067, HT24-P7881, 4BY067, HT24-12491, 4BY067, HT24-U6258 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGI1E, HT22-08091, 1ED033, HT24-P8707, 1ED033, HT24-12152 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 50, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-10 | 08:00 - 12:00 | TRÄI3, HT24-P9177, 1TS018, HT24-K0185, 1TS018, HT24-12565 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Sheikh Ali Ahmed | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-11 | 08:00 - 13:00 | LAIGY, HT24-G0109, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12587, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9125-9126 | Johanna Eklund Jansson | Omtentamen, Delkurs 2 | BMU För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | TGSKP, HT22-08893, 2TS994, HT24-12548, 2TS994, HT24-P9102 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Rikard Jakobsson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | IGIVP, HT23-09991, 1IV222, HT24-P9023 | Madeleine Ahlgren | Omtentamen | Glöm ej att anmäla er! För anmälan och plats se Lnus: tentamensschema. Anmälningsperiod: 2024-10-18–2024-11-28 | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | LAAGY, HT22-08194, LAIGY, HT23-09353, 2MA170, VT24-11282, 2MA63Ä, HT24-P8403, 2FMÄ14, HT24-P8686, 1MA113, HT24-12182, 1MA113, HT24-12196, 1MA113, HT24-P8872 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | LAIGY, HT24-G0106, NGFYR, HT24-G0174-0175, 1FY801, HT24-P8480, 1FY801, HT24-P8485, 1FY21Ä, HT24-P8685, 1FY801, HT24-12133, 1FY801, HT24-12136 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | 1FE406, HT24-P8228 | Moodle | Hans Allmér | Omtentamen | Digital om-hemtenta på Moodle. | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-12 | 08:00 - 13:00 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1FY111, HT24-P8316-8317 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | 1FY111 Delkurs 1 Skriftlig tentamen | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | NGDVU, HT24-G0169, NGSVP, HT24-G0191, 1IK071, HT24-P8244 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-13 | 08:00 - 13:00 | LAIGY, HT24-G0101, NGBIO, HT24-G0219, 1BI031, HT24-P8093, 1BI20Ä, HT24-P8185, 1BI031, HT24-12394 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | 1SP100, HT24-11923, 1SP100, HT24-P8451, 1SP110, HT24-11925, 1SP120, HT24-11926, 1SP120, HT24-11927, 1SPÄ02, HT24-P8476 | Emma Magnusson | Omtentamen | Grammatik I | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | MGMKP, HT24-G0209, 1MP602, HT24-P8968 | Moodle, Zoom | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-12-14 | 12:00 - 17:00 | NGBAL, HT24-G0215, NGFAC, HT24-G0213, 1KE009, HT24-P8007, 1KE009, HT24-P8059, 1KE009, HT24-P8109 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGFAC, HT22-08231, NGFAC, HT22-08232, 1FA001, HT24-P8013, 1FA001, HT24-P8025 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGFAC, HT24-G0214, 1KE009, HT24-P8019, 1KE009, HT24-P8048 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Närvaro i Kalmar: Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGHÄB, HT24-G0218, 1BK023, HT24-P8237 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen delkurs 1 | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGBAL, HT23-10004, NGNLI, HT23-10002, 1BK035, HT24-P8051, 1BK009, HT24-P8063, 1BK029, HT24-P9283 | Anmäl dig till tentan senast 9 vardagar före tentamen på https://lnu.se/en/student/during-your-studies/examination/ | Omtentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGBUA, HT24-G0307, 1MA112, HT24-P8378 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | NGMAT, HT22-F1524, NGMAT, HT22-08115, TGBYU, HT23-09899, TGI1B, HT23-09900, TGI1D, HT22-08086, TGI1E, HT23-09906, TGI2F, HT23-09917, TGI4N, HT23-09909, TGI5M, HT23-09926, 1ZT003, HT24-P9070, 1ZT003, HT24-12494 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGI1D, HT24-G0168, TGI1E, HT24-G0172, TGI1V, HT24-G0183, TGI2B, HT24-G0306, TGI2F, HT24-G0176, TGI4N, HT24-G0173, TGI5M, HT24-G0180, 1MA131, HT24-P8384-8385 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Mattias Lennartsson | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGI1V, HT22-08117, 1ZT003, HT24-P9069 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | TGI5M, HT22-08110, 2MT340, HT24-F2466, 2MT340, HT24-P8352, 2MT340, HT24-12596, 2MT340, HT24-U6267 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | ZBASA, HT24-11727, ZBASA, HT24-11726, ZNABA, HT24-11739, 0MA114, HT24-P8309, 0MA114, HT24-P9476 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | 0MA114 Tentamen, del 1 | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | LGKPU, HT24-G0122-0123, 2KP001, HT24-P8450 | Omtentamen | För anmälan och plats se Lnu:s tentamensschema | ||||||||||||||||||||||||||
v 51, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-16 | 08:00 - 13:00 | NGIMW, HT22-08109, 1ME312, HT23-P5416, 1ME312, HT23-10203, 1ME312, HT24-P8339, 1ME312, HT24-12750 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 2TR406, HT24-12242, 2TR406, HT24-P9075, 2TR406, HT24-U7602 | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-17 | 08:00 - 13:00 | NGIMW, HT22-08109, 2ME301, HT22-08560, 2ME301, HT22-P2775, 2ME301, HT23-P5453, 2ME301, HT24-P8335 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 1EB030, HT24-P8985, 1RV840, HT24-P8997, 1RV840, HT24-P9122, 1RV840, HT24-K0240 | Omtentamen | omtenta I | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-18 | 08:00 - 13:00 | NGIMW, HT22-08109, NGIMW, HT23-09925, NGIMW, HT24-G0179, 1ME301, HT22-P2264, 1ME301, HT22-08539, 1ME301, HT23-P5413, 1ME301, HT24-P8337 | Anmälan via https://www.student.ladok.se under "Examinationstillfällen". Anmälan stänger 9 vardagar före tentamen. | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
Schema
Examination
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Programtillfälle, Programtillfälle, Kurstillfälle, Kurstillfälle |
Lokal |
Personal |
Grupp |
Aktivitet |
Provkod |
Ämne |
Kommentarer |
|||||||||||||||||||||
v 25, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-18 | 08:00 - 13:00 | ZBASA, HT23-09951, ZBASA, HT23-09952, 0KT102, VT24-P7842 | M2094V | Charlotte Parsland | Examination | Omtenta 2, Deltagande anmäls senast 17/6 direkt till Charlotte Parsland via mail. | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | LGFOP, HT21-06283, 2FP007, VT24-P6580 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av inspelad muntlig examination senast kl. 23.59 på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-06-20 | 08:00 - 17:00 | NGWEB, HT21-05945, NGWEB, HT21-05947, 2DV515, HT23-P5508-5509 | Zoom, via Zoom | Jonas Lundberg, Mats Loock | Examination, Inlämning | Reexam, oral, 2dv515-a1/a2/a3/a4/project | ||||||||||||||||||||||
v 32, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-06 | 17:30 - 19:30 | 1PA30U, VT23-P6060 | S210V Vapen Skj.bana | Martin Wahlfried, Mårten Guldstrand | F8A-B | Examination, Nummer 2, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-08 | 13:15 - 15:00 | 1PA31U, VT23-P4964 | Linus Heimfors | F8A.3 | Examination, Fordons Plats 1, Nummer 2 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallad student | |||||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-12 | 08:00 - 17:00 | NGIAC, HT21-05960, NGIAC, HT21-05961, NGILK, HT21-05963, NGSYS, HT21-05962, 2IK70E, VT24-P6811, 2IK70E, VT24-P6969-6970 | Online | Bo Andersson, Håkan Sterner, Jan Aidemark, Jeff Winter, Juan Velasquez, Malin Hofflander, Niclas Eberhagen, Päivi Jokela, Sarfraz Iqbal | Examination | Examinationsseminarium. | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-16 | 13:00 - 16:00 | 1ME322, VT24-11167 | Zoom | Rune Körnefors | Examination | Muntlig examination av U3 (restupgit). Bokning av tidperiod görs i Moodle. | ||||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-19 | 13:15 - 15:00 | 1PA33U, HT23-11848 | Po309V | Conny Elofsson | F8B.1-2 | Examination, Bevisvärdering, Nummer 1, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||
13:15 - 18:00 | 4PE60E, VT24-11462, 4PE60E, VT24-P7451, 5PE60E, VT24-11463, 5PE60E, VT24-P7452 | Fh103B_V_Spobsam | Andreas Nordin, Stefan Sellbjer | Examination, Om-Examination | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PA33U, HT23-11848 | Po309V | Conny Elofsson | F8B.3 | Examination, Bevisvärdering, Nummer 1, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 08:00 - 13:00 | 1FE151, VT24-P7495 | Yuli Liang | Examination | Statistics, second try | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 4GN11E, VT24-P7631-7632 | Zoom | Examination, Uppsatsseminarium | Ventilering av uppsatser med granskning, försvar och diskussion. | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 1PA31U, VT23-P6059 | Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | F8A.1-2 | Examination, Lektion, Lektion 4, Nummer 1 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PA33U, HT23-11848 | Po309V | Conny Elofsson | F8A.3-4 | Examination, Bevisvärdering, Nummer 1, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-22 | 08:15 - 10:00 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1016_V | Mattias Henriksson, Patrik Eriksson | F8A.3-4 | Examination, Lektion 24, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | 1PA31U, VT23-P6059 | Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | F8B.1-3 | Examination, Lektion, Lektion 4, Nummer 1 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1016_V | Mattias Henriksson, Patrik Eriksson | F8A.1-2 | Examination, Lektion 24, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-23 | 08:15 - 10:00 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1016_V | Eddie Immersson, Martin Thomsen | F8B.3 | Examination, Lektion 24, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PA33U, HT23-11848 | Po309V | Conny Elofsson | F8A.1-2 | Examination, Bevisvärdering, Nummer 1, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 1PA31U, VT23-P6059 | Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | F8A.3-4 | Examination, Lektion, Lektion 4, Nummer 1 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall_V | Eddie Immersson, Martin Thomsen | F8B.1-2 | Examination, Lektion 24, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PA29U, VT23-P5111 | Po208V | Christer Karlsson | F8A-B | Examination, Nummer 2 | Sambandstjänst POLIS | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-26 | 10:15 - 12:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | Mattias Henriksson, Stefan Fager | D2A-C | Examination, Nummer 3 | Fysiska tekniker och metoder | Student med studieuppehåll | ||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX25U, VT24-11795 | Po309V | Conny Elofsson | D2A-C, P2A-E | Examination, Bevisvärdering, Nummer 3, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-28 | 08:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11805 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | Mattias Henriksson, Stefan Fager | P3A-C | Examination, Nummer 3 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX27U, HT23-P6681 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | Mattias Henriksson, Stefan Fager | D3A-C | Examination, Nummer 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-30 | 08:00 - 13:00 | 1SA610, VT24-P6858 | Daniel Holm | Examination, Omtentamen | Omexamination psykologi, Omexamination genom digital salstentamen avseende block 2, psykologi. Anmälan sker via Ladok. | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-02 | 08:15 - 10:00 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | F8A.3-4 | Examination, Lektion 25, Batong, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Trafiklärare 1-3 | F8A.1-2 | Examination, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | F8B.1-2 | Examination, Lektion 25, Batong, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | F8A.1-2 | Examination, Lektion 25, Batong, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Trafiklärare 1-3 | F8B.1-2 | Examination, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | F8B.3 | Examination, Lektion 25, Batong, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-03 | 19:00 - 20:30 | 1PA30U, VT23-P6060 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | F8A-B | Examination, Nummer 3, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-04 | 08:15 - 12:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Trafiklärare 1-3 | F8A.3-4 | Examination, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PA29U, VT23-P5484 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | F8A.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Trafiklärare 1-3 | F8B.3 | Examination, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PA29U, VT23-P5484 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | F8A.3-4 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | F8B.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | F8A-B | Examination, Lektion 24, Nummer 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-05 | 08:15 - 10:00 | 1PA29U, VT23-P5484 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | F8B.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Trafiklärare 4-6 | P4A.1-2 | Examination, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | Förberedelser krävs, se Moodle | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PA29U, VT23-P5484 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | F8B.3 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J1036V Lärosal | Arne Rosendal Hansen | Examination, Föreläsning | Ex.1 Introduktion till den stora examinationsuppgiften (Teori) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | F8B.3 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Trafiklärare 4-6 | P4A.3-4 | Examination, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | Förberedelser krävs, se Moodle | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-06 | 10:15 - 12:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | F8A.3-4 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | F8A.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
v 37, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-09 | 08:00 - 12:00 | LGFRE, VT24-G0076, 1GF404, HT24-P8192 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Examination | Matematik, digital lek och estetiska lärprocesser | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Trafiklärare 4-6 | P4C.3-4 | Examination, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | Förberedelser krävs, se Moodle | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | LGFRV, HT22-08042, LGFRV, HT22-08043, LGFRV, HT22-08044, 1GN435, HT24-P8844, 1GN436, HT24-P8845 | K1051V Lärosal | Ellen Smålander | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium – övergångar | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | NGBAL, HT22-08233, 2BL007, HT24-P8066 | Vi2153K Lärosal | Mikael Rinaldo | Examination | Examination, muntlig presentation grupp 1. Obligatoriskt! | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRV, HT22-08040, LGFRV, HT22-08041, 1GN435, HT24-P8178, 1GN436, HT24-P8180 | Vi2158K Lärosal | Malin Borg | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium – övergångar | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | NGBAL, HT22-08233, 2BL007, HT24-P8066 | Vi2152K Lärosal | Mikael Rinaldo | Examination | Examination, muntlig presentation grupp 2. Obligatoriskt! | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX18U, VT24-11788 | Trafiklärare 4-6 | D2A.3-4 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-10 | 08:15 - 12:00 | 1PX18U, VT24-11788 | Trafiklärare 4-6 | D2B.3-4 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | NGBAL, HT22-08233, 2BL007, HT24-P8066 | Vi1163K Lärosal | Mikael Rinaldo | Examination | Examination, muntlig presentation grupp 3. Obligatoriskt! | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 4UVÄ18, HT24-P8151 | Ra0083 Lärosal | Henrik Hegender | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 4UVÄ18, HT24-P8461 | K2054V Lärosal | Bettina Vogt | Examination | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | NGBAL, HT22-08233, 2BL007, HT24-P8066 | Vi1163K Lärosal | Mikael Rinaldo | Examination | Examination, muntlig presentation grupp 4. Obligatoriskt! | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Trafiklärare 4-6 | P4C.1-2 | Examination, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | Förberedelser krävs, se Moodle | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-11 | 09:30 - 12:00 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Zoom | Examination | Lit - Lecture 1: Databases (Linus Brorsson) | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:30 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Susanne Wikman | Examination | Examination, start | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Trafiklärare 4-6 | P4B.1-2 | Examination, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | Förberedelser krävs, se Moodle | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-12 | 08:00 - 12:00 | LAFOV, HT22-08033, LAFOV, HT22-08034, LAFOV, HT22-08035, LAGRV, HT22-08045, LAGRV, HT22-08046, 1GN458, HT24-P8156 | Zoom | Anna Lövström | Examination | Analys av kvalitativa data, grupp 1-2 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | NGFAC, HT24-G0214, 1KE009, HT24-P8019, 1KE009, HT24-P8048 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Examination | Examinerande quiz öppnar kl 8.00 (provmoment 1801, 1KE009) | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX18U, VT24-11788 | Trafiklärare 4-6 | D2B.1-2 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | LGFRE, VT24-G0076, 1GF404, HT24-P8192 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Matilda Gäfvert | Examination | Matematik, digital lek och estetiska lärprocesser | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2089V Lärosal | Bodil Jullesson | Grupp D | Examination, Seminarium | Skolans och fritidshemmets historia och samtida organisation | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi1163K Lärosal | Jonathan Lilliedahl | Grupp B | Examination, Seminarium | Skolans och fritidshemmets historia och samtida organisation | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Olympen A-hall_V, Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen | Examination, Laboration | "Tester" (Praktik) Labor. Ex1 | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | LAFOV, HT22-08033, LAFOV, HT22-08034, LAFOV, HT22-08035, LAGRV, HT22-08045, LAGRV, HT22-08046, 1GN458, HT24-P8156 | Zoom | Anna Lövström | Examination | Analys av kvalitativa data, grupp 3-4 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2089V Lärosal | Bodil Jullesson | Grupp C | Examination, Seminarium | Skolans och fritidshemmets historia och samtida organisation | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi1163K Lärosal | Jonathan Lilliedahl | Grupp A | Examination, Seminarium | Skolans och fritidshemmets historia och samtida organisation | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | SAPSY, HT22-08029, 2PS534, HT24-P8216 | J1091 | Viktor Kaldo | Examination | Psykoterapiforskning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX18U, VT24-11788 | Trafiklärare 4-6 | D2A.1-2 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-13 | 08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Trafiklärare 4-6 | P4B.3-4 | Examination, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | Förberedelser krävs, se Moodle | |||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ621, HT24-P9415 | Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Malin Nyman, Malin Tiger Axelsson | Examination | Mer info på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:30 | LGFOR, HT22-08030, 1FL409, HT24-P8201 | Vi2010K Lärosal | Sonia Nouri | Grupp B | Examination, Seminarium | Examination - Seminarium Livsvillkor och sociala relationer | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:30 | LGFOR, HT22-08030, 1FL409, HT24-P8201 | Vi2147K Lärosal | Karin Larsson | Grupp A | Examination, Seminarium | Examination - Seminarium Livsvillkor och sociala relationer | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SAPS2, HT24-F2381, SAPS2, HT24-11833, 4PS210, HT24-P7893, 4PS210, HT24-U8185 | J1034V | Maria Ingelsson Sgroi | Examination | Oral examination - presentation of team assignment 2 | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ621, HT24-P9415 | Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Malin Tiger Axelsson, Patrik Hellström | Examination | Mer info på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SAPS2, HT24-F2381, SAPS2, HT24-11833, 4PS210, HT24-P7893, 4PS210, HT24-U8185 | J1034V | Maria Ingelsson Sgroi | Examination | Oral examination - presentation of team assignment 2 | ||||||||||||||||||||||||
v 38, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-16 | 08:00 - 10:00 | 1PA31U, VT23-P4964 | K2048V Lärosal, K2049V Lärosal, K2057V Lärosal | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | F8B | Examination, Seminarium, Lektion 5 | Hälsa | |||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Vi2023K Lärosal | Mariëlle van Toor | Examination | Stat - Examination | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Vi2023K Lärosal | Mariëlle van Toor | Examination | Stat - Examination continued | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX18U, VT24-11788 | Trafiklärare 4-6 | D2C.1-2 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PA33U, HT23-11848 | Po309V | Anna Schneider Jacobsson | F8A-B | Examination, Bevisvärdering, Nummer 2, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-17 | 08:00 - 09:00 | LGFOP, HT24-G0224, 1FP001, HT24-P8983 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ida Fagerström, Susann Paulsson | Examination | Examinerande seminarium via Zoom. Tidsbokning via Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ621, HT24-P9415 | Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Malin Nyman, Patrik Hellström | Examination | Mer info på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | LAGRV, HT23-09973, LAGRV, HT23-09974, 1GN272, HT24-P8189-8190 | D0036V | Lena Wennersten | Examination, Laboration | Ex: Artkunskap., samt laboration om människokroppen | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:30 | LGFOP, HT24-G0224, 1FP001, HT24-P8983 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ida Fagerström, Susann Paulsson | Examination | Examinerande seminarium via Zoom. Tidsbokning via Moodle | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2049V Lärosal | Malin Borg | Grupp C | Examination, Seminarium | Skolans styrning (redovisning) | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi1163K Lärosal | Bodil Jullesson | Grupp A | Examination, Seminarium | Skolans styrning (redovisning) | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | LGFOP, HT24-G0224, 1FP001, HT24-P8983 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ida Fagerström, Susann Paulsson | Examination | Examinerande seminarium via Zoom. Tidsbokning via Moodle | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ621, HT24-P9415 | Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Malin Nyman, Patrik Hellström | Examination | Mer info på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Olympen A-hall_V, Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V, Utomhus | Arne Rosendal Hansen | Examination, Laboration | Uthållighet 2: (Praktik) Labor. Ex1 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2049V Lärosal | Malin Borg | Grupp D | Examination, Seminarium | Skolans styrning (redovisning) | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi1163K Lärosal | Bodil Jullesson | Grupp B | Examination, Seminarium | Skolans styrning (redovisning) | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | F8A-B | Examination, Lektion 24, Nummer 3 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-18 | 08:00 - 10:00 | SAPSY, HT22-08029, 2PS534, HT24-P8216 | J1091 | Cecilia Dautovic Bergh | Examination | Funktionell analys 3 grupper | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4B.1-2 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4B.3-4 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:30 | SAPSY, HT22-08029, 2PS534, HT24-P8216 | J1091 | Cecilia Dautovic Bergh | Examination | Funktionell analys 3 grupper | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J1036V Lärosal | Arne Rosendal Hansen | Examination, Handledning | Handledning (Ex. 1) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | SAPSY, HT20-03929, 4PS556, HT24-P8223 | J1034V | Viktor Carlsson | Examination | Examination Quiztest | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | SAPSY, HT22-08029, 2PS534, HT24-P8216 | J1091 | Cecilia Dautovic Bergh | Examination | Funktionell analys 3 grupper | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:15 | 1PA31U, VT23-P4964 | K2048V Lärosal, K2049V Lärosal | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | F8A | Examination, Seminarium, Lektion 5 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:45 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | F8A-B | Examination, Batong, Nummer 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-19 | 07:30 - 12:00 | LAFOV, HT22-08033, LAFOV, HT22-08034, LAFOV, HT22-08035, LAGRV, HT22-08045, LAGRV, HT22-08046, 1GN458, HT24-P8156 | Zoom | Lars Fonseca | Examination | Analys av kvantitativa data, grupp 3-4 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4C.1-2 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Olympen A-hall_V, Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V, Utomhus | Arne Rosendal Hansen | Examination, Laboration | Uthållighet 3: (Praktik) Labor. Ex1 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4C.3-4 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:30 | LAFOV, HT22-08033, LAFOV, HT22-08034, LAFOV, HT22-08035, LAGRV, HT22-08045, LAGRV, HT22-08046, 1GN458, HT24-P8156 | Zoom | Lars Fonseca | Examination | Analys av kvantitativa data, grupp 1-2 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | NGWEB, HT24-G0193-0194, 1DV025, HT24-P8602-8603 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Mats Loock | Examination | Online-test. https:/coursepress.lnu.se/1dv025/moodle | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4A.1-2 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4A.3-4 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:30 | 1PA31U, VT23-P6059 | Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | F8A-B | Examination, Lektion, Lektion 4b, Nummer 2 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-20 | 10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2048V Lärosal | Bodil Jullesson | Grupp D | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium: Värdegrunden | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Ra1054K Lärosal | Malin Borg | Grupp B | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium: Värdegrunden | |||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:00 | LGFOP, HT22-08031, 2FP003, HT24-P8850 | K1051V Lärosal | Susann Paulsson | Examination | Muntlig Examination: Gestaltning | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:00 | LGFOP, HT22-08031, 2FP003, HT24-P8850 | K1254V Lärosal | Ida Fagerström | Examination | Muntlig Examination: Gestaltning | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 15:00 | LGFOP, HT22-08031, 2FP003, HT24-P8850 | K2057V Lärosal | Mirjana Samardzic Jelcic | Examination | Muntlig Examination: Gestaltning | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | 1GN458, HT24-P8170 | Wicksell V Lärosal | Kyriaki Doumas | Examination | Examinationsuppgift 3 – Begreppstentamen i quizform | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2048V Lärosal | Bodil Jullesson | Grupp C | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium: Värdegrunden | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Ra1054K Lärosal | Malin Borg | Grupp A | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium: Värdegrunden | |||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:00 | LAIGY, HT23-09350, 1IDÄ06, HT24-12406, 1IDÄ06, HT24-P9210, 1ID61Ä, HT24-P9217 | Examination, Inlämning | Inlämning av Examinationsuppgift senast kl. 14.00 på Moodle | ||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:00 | LAIGY, HT23-09354, 1IDÄ06, HT24-12428, 1IDÄ06, HT24-P9211, 1ID61Ä, HT24-P9218 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av Examinationsuppgift senast kl. 14.00 på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 2SA606, HT24-P8836 | Examination | |||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-09-22 | 23:45 - 00:00 | IGIVP, HT24-G0167, 1IV213, HT24-P8943 | Online/Moodle | Peter Pagels | Deadline, Examination, Inlämning | Deadline för inlämning av Examination 1 kl. 23.55 | ||||||||||||||||||||||
v 39, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-23 | 08:30 - 10:00 | LGFOR, HT24-G0152, 1FL401, HT24-P8197 | Vi1163K Lärosal | Sonia Nouri | Examination | Muntlig examination 1951: Hållbar utveckling. Bokning sker i kursrummet. | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | LGFOR, HT24-G0152, 1FL401, HT24-P8197 | Vi2158K Lärosal | Karin Larsson | Examination | Muntlig examination 1951: Hållbar utveckling. Bokning sker i kursrummet. | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | K2048V Lärosal | Dragana Grbavac | Examination | Examination muntlig | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | K2049V Lärosal | Ida Fagerström | Examination | Examination muntlig | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | K2089V Lärosal | Mirjana Samardzic Jelcic | Examination | Examination muntlig | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | M1076V Lärosal | Susann Paulsson | Examination | Examination muntlig | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | LGFRE, VT24-G0076, 1GF404, HT24-P8192 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ellen Smålander, Richard Andersson | Examination | Examinerande seminarium - Didaktiska perspektiv på lek | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | LGFOR, HT24-G0152, 1FL401, HT24-P8197 | Vi1163K Lärosal | Lise-Lotte Bjervås | Examination | Muntlig examination 1951: Hållbar utveckling. Bokning sker i kursrummet. | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | LGFOR, HT24-G0152, 1FL401, HT24-P8197 | Vi2158K Lärosal | Karin Larsson | Examination | Muntlig examination 1951: Hållbar utveckling. Bokning sker i kursrummet. | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | K2048V Lärosal | Dragana Grbavac | Examination | Examination muntlig | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | K2049V Lärosal | Ida Fagerström | Examination | Examination muntlig | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | K2089V Lärosal | Mirjana Samardzic Jelcic | Examination | Examination muntlig | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | M1076V Lärosal | Susann Paulsson | Examination | Examination muntlig | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | LGFOR, HT24-G0152, 1FL401, HT24-P8197 | Vi1163K Lärosal | Lise-Lotte Bjervås | Examination | Muntlig examination 1951: Hållbar utveckling. Bokning sker i kursrummet. | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | LGFOR, HT24-G0152, 1FL401, HT24-P8197 | Vi2158K Lärosal | Karin Larsson | Examination | Muntlig examination 1951: Hållbar utveckling. Bokning sker i kursrummet. | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-24 | 08:00 - 13:00 | 4FE124, HT24-P7932, 4FE124, HT24-P9046, 4FE124, HT24-U7569 | Datasal_K1056 Datorsal | Joakim Jansson | Examination | Quantitative method exam, remember to register for the exam | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Ra0083 Lärosal | Caroline Ärleskog | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp A1. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Ra2161K Lärosal | Jesper Johansson | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp A2. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi1161K Lärosal | Caroline Emma Hansén | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp B2. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi1176K Lärosal | Lena Lernå | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp B3. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2152K Lärosal | Marie Eriksson | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp A3. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2158K Lärosal | Olof Pavalder | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp B1. | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen | Examination, Föreläsning, Laboration | Styrka 2: (Teori & Praktik) Labor. Ex1 | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 1PX27U, HT23-P6681 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | D4A-B | Examination, Nummer 3 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-25 | 00:00 - 00:00 | LGFOR, HT21-05896, 2FL406, HT24-P8862 | Examination, Publicering | Skriftlig examinationsuppgift publiceras | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Zoom | Susanne Wikman | Examination | Lit - Lecture - Examination | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | SAPSY, HT21-06373, 4PS550, HT24-P8220 | J1091 | Martin Glosax | Examination | Utbildningsterapi | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Ra0084 Lärosal | Olof Pavalder | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp D1. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Ra2161K Lärosal | Marie Eriksson | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp C2. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi1163K Lärosal | Jesper Johansson | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp C1. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi1176K Lärosal | Daniel Holm | Examination, Seminarium | Muntlig examination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. Grupp D2. | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:00 | LAFOV, HT22-08033, LAFOV, HT22-08034, LAFOV, HT22-08035, LAGRV, HT22-08045, LAGRV, HT22-08046, 1GN458, HT24-P8156 | Granit Fo1030 Lärosal | Lars Fonseca | Examination | Begreppsquiz, grupp 1-2 | ||||||||||||||||||||||||
11:15 - 11:45 | LAFOV, HT22-08033, LAFOV, HT22-08034, LAFOV, HT22-08035, LAGRV, HT22-08045, LAGRV, HT22-08046, 1GN458, HT24-P8156 | Granit Fo1030 Lärosal | Lars Fonseca | Examination | Begreppsquiz, grupp 3-4 | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-26 | 10:15 - 12:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J1036V Lärosal, Virtual classroom on Zoom/Moodle | Anna Hafsteinsson Östenberg | Examination, Föreläsning | Ex. 2 Introduktion till examinationsuppgift kring Barns fysiska utveckling och träning. (Teori) | ||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4A-B | Examination, Behörighetsprov 3 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-27 | 08:00 - 20:00 | SASY2, HT23-09920, SASY2, HT23-09921, SASY2, HT23-F1921-1922, 5IK505, HT24-F2457, 5IK505, HT24-P8259-8260, 5IK505, HT24-U6182, 5IK505, HT24-11914, 5IK505, HT24-11915 | Moodle | Examination | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:15 | SGPAL, HT23-09791, 1PS600, HT24-11762, 1PS600, HT24-P8031 | William_James_V | Judit Krisztina Lindqvist | Examination | Muntlig examination Grupp 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 09:30 | LGFOR, HT21-05896, 2FL406, HT24-P8862 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ida Fagerström | Examination, Genomgång | Genomgång examinationer i Idas zoomrum | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:30 | SGPAL, HT23-09791, 1PS600, HT24-11762, 1PS600, HT24-P8031 | William_James_V | Judit Krisztina Lindqvist | Examination | Muntlig examination Grupp 2 | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:45 | SGPAL, HT23-09791, 1PS600, HT24-11762, 1PS600, HT24-P8031 | William_James_V | Judit Krisztina Lindqvist | Examination | Muntlig examination Grupp 3 | ||||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:00 | SGPAL, HT23-09791, 1PS600, HT24-11762, 1PS600, HT24-P8031 | William_James_V | Judit Krisztina Lindqvist | Examination | Muntlig examination Grupp 4 | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:45 | SGPAL, HT23-09791, 1PS600, HT24-11762, 1PS600, HT24-P8031 | William_James_V | Judit Krisztina Lindqvist | Examination | Muntlig examination Grupp 5 | ||||||||||||||||||||||||
14:45 - 16:00 | SGPAL, HT23-09791, 1PS600, HT24-11762, 1PS600, HT24-P8031 | William_James_V | Judit Krisztina Lindqvist | Examination | Muntlig examination Grupp 6 | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:15 | SGPAL, HT23-09791, 1PS600, HT24-11762, 1PS600, HT24-P8031 | William_James_V | Judit Krisztina Lindqvist | Examination | Muntlig examination Grupp 7 | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-09-29 | 23:45 - 00:00 | LGFOP, HT22-08031, 2FP003, HT24-P8850 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av Skriftlig examination senast kl. 23.59 på Moodle | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-30 | 08:00 - 12:00 | LAIGY, HT24-G0110, LGFRI, HT23-G0018, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9126, 1GN446, HT24-P9216 | VAIS-torpet | Åsa Wiberg | Examination, Delkurs 3 | Att orientera | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | 1DI386, HT24-P9008 | M1099A V Paper Workshop | Stephanie Carleklev | Examination | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:15 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Vi2023K Lärosal | Maria Owiredu | Examination | OPS - Exam. Pres. (group A) | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | 4SA600, HT24-P8915, 4SA600, HT24-12364 | Ma250K Lärosal | Anna Piasecka | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | 1EN001, HT24-F2303, 1EN001, HT24-11989, 1EN001, HT24-U5515, 1EN001, HT24-P8525, 1ENÄ12, HT24-P8535, 1EN20Ä, HT24-P8536 | K1211V Lärosal | Alexander Lakaw, Kajsa Hermansson | Examination | HEL - Oral Presentations | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | IGIVP, HT24-G0167, 1IV213, HT24-P8943 | Ma129K Lärosal | Madeleine Ahlgren | Examination | Redovisningar Examination 3 | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | 1PA17U, HT24-0629U | Livgardet | Bo Svensson | MP11-20 | Examination, Praktisk examination | MP Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | LAIGY, HT24-G0110, LGFRI, HT23-G0018, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9126, 1GN446, HT24-P9216 | J1036V Lärosal | Åsa Wiberg | Examination, Delkurs 3 | Att orientera | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Vi2023K Lärosal | Maria Owiredu | Examination | OPS - Exam. Pres. (group B) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGIVP, HT24-G0167, 1IV213, HT24-P8943 | Ma220K Lärosal | Madeleine Ahlgren | Examination | Redovisningar Examination 3 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | 1PA17U, HT24-0629U | Livgardet | Bo Svensson | MP1-9 | Examination, Praktisk examination | MP Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-01 | 08:15 - 12:00 | 1PX29U, HT24-12720 | H1207V Lärosal | Scott Andrew Goodwin | P2A | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | LGFOR, HT23-09977, 1FL004, HT24-P8448 | F112_V Bildsal, F219_V Praktisk undervisning | Anna Linge, Birgitta Glemne, Björn Elmgren, Eva Cronquist | Examination | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | LGFOR, HT21-05896, 2FL406, HT24-P8862 | K1210V Lärosal | Ida Fagerström | Examination | Muntlig examination Anställningsintervju | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | LGFOR, HT21-05896, 2FL406, HT24-P8862 | K2049V Lärosal | Mirjana Samardzic Jelcic | Examination | Muntlig examination Anställningsintervju | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | LGFOR, HT21-05896, 2FL406, HT24-P8862 | K3207V Lärosal | Karin Sälj | Examination | Muntlig examination Anställningsintervju | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:30 | LGFOR, HT21-05895, 2FL406, HT24-P8204 | Vi2152K Lärosal | Grupp A | Examination | Muntlig examination (Tiden för examination bokas i Moodle) | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:30 | LGFOR, HT21-05895, 2FL406, HT24-P8204 | Vi2153K Lärosal | Grupp D | Examination | Muntlig examination (Tiden för examination bokas i Moodle) | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:30 | LGFOR, HT21-05895, 2FL406, HT24-P8204 | Vi2158K Lärosal | Grupp G | Examination | Muntlig examination (Tiden för examination bokas i Moodle) | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | 1ENÄ12, HT24-P8534, 1EN20Ä, HT24-P8537 | Ma1066K Lärosal | Alexander Lakaw | Examination | HEL - Oral Presentations | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | IGIVP, HT24-G0167, 1IV213, HT24-P8943 | Ma1061K Lärosal | Madeleine Ahlgren | Examination | Redovisningar Examination 3 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | NGIMW, HT23-09925, 1ME324, HT24-P8344 | Datorsal D1169V (Mac) | Henrik Andersen | Examination | Praktisk examination | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 | 1SV902, VT24-F2159, 1SV902, VT24-U5495 | K1213V Lärosal | Birgitta Waters | Examination | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | LGFOR, HT21-05895, 2FL406, HT24-P8204 | Vi2152K Lärosal | Grupp B | Examination | Muntlig examination (Tiden för examination bokas i Moodle) | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | LGFOR, HT21-05895, 2FL406, HT24-P8204 | Vi2153K Lärosal | Grupp H | Examination | Muntlig examination (Tiden för examination bokas i Moodle) | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | LGFOR, HT21-05895, 2FL406, HT24-P8204 | Vi2158K Lärosal | Grupp E | Examination | Muntlig examination (Tiden för examination bokas i Moodle) | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | LGFOR, HT21-05895, 2FL406, HT24-P8204 | Vi1163K Lärosal | Grupp C | Examination | Muntlig examination (Tiden för examination bokas i Moodle) | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | LGFOR, HT21-05895, 2FL406, HT24-P8204 | Vi2152K Lärosal | Grupp F | Examination | Muntlig examination (Tiden för examination bokas i Moodle) | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | LGFOR, HT21-05895, 2FL406, HT24-P8204 | Vi2158K Lärosal | Grupp I | Examination | Muntlig examination (Tiden för examination bokas i Moodle) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Olympen A-hall_V, Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen | Examination, Föreläsning, Laboration | Spänst, Snabbhet: (Praktik) Labor. Ex1 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGIVP, HT24-G0167, 1IV213, HT24-P8943 | Ma1062K Lärosal | Madeleine Ahlgren | Examination | Redovisningar Examination 3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | LGFOR, HT22-08030, 1FL409, HT24-P8201 | Ra2161K Lärosal | Sonia Nouri | Grupp A | Examination, Seminarium | Examination – Seminarium Gestaltande gruppredovisning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:30 | LGFOR, HT22-08030, 1FL409, HT24-P8201 | Vi2153K Lärosal | Karin Larsson | Grupp B | Examination, Seminarium | Examination – Seminarium Gestaltande gruppredovisning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX29U, HT24-12720 | H1207V Lärosal | Scott Andrew Goodwin | P2B | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX27U, HT23-P6681 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | D4C | Examination, Nummer 3 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-02 | 08:15 - 12:00 | 1PX29U, HT24-12721 | Zoom | Scott Andrew Goodwin | D2B | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | IGIVP, HT23-09991, 1IV222, HT24-P9023 | Ra4139K | Madeleine Ahlgren | Examination | Redovisa kostanalysen i mindre grupper – se tidsplan och instruktioner på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX29U, HT24-12721 | Zoom | Scott Andrew Goodwin | D2C | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 | LAFOV, HT22-08033, LAFOV, HT22-08034, LAFOV, HT22-08035, LAGRV, HT22-08045, LAGRV, HT22-08046, 1GN458, HT24-P8156 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av utkast till projektplan senast kl. 16.00 på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
22:45 - 23:00 | NGFAC, HT24-G0214, 1KE009, HT24-P8019, 1KE009, HT24-P8048 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Examination | Examinerande quiz provmoment 1801 stänger kl 23.00 | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-03 | 08:00 - 15:00 | SAPSY, HT22-08029, 2PS534, HT24-P8216 | K1082V Lärosal | Cecilia Dautovic Bergh | Examination | Skriftlig examination och återgivning | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX29U, HT24-12721 | Zoom | Scott Andrew Goodwin | D2A | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | IGIVP, HT23-09991, 1IV222, HT24-P9023 | Ra4139K | Madeleine Ahlgren | Examination | Redovisa kostanalysen i mindre grupper – se tidsplan och instruktioner på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | LGFRI, HT23-G0018, 1GN446, HT24-P9216 | Simhallen | Åsa Wiberg | Examination, Simning | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | NGIMW, HT23-09925, 1ME324, HT24-P8344 | D0069V | Henrik Andersen | Examination | Praktisk omexamination | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | 1SV902, VT24-F2159, 1SV902, VT24-U5495 | H1411V Lärosal | Birgitta Waters | Examination | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Olympen A-hall_V, Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen | Examination, Föreläsning, Laboration | Koordination, Rörlighet (Praktik) Labor. Ex1 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX29U, HT24-12720 | K1051V Lärosal | Scott Andrew Goodwin | P2C | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Anna Hafsteinsson Östenberg | Examination, Handledning | Handledning (Ex. 2) | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SAPSY, HT20-03929, 4PS555, HT24-P8222 | J1091 | Martin Glosax, Maude Johansson | Examination | Existentiell Psykoterapi | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:15 | 1SA600, HT24-P8912 | Moodle | Examination, Inlämning | Slutlig inlämning av Examinationsuppgift 1 för betygsättning gäller de som examinerades onsdagen veckan innan. | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | 1PA17U, HT24-0629U | Livgardet | Bo Svensson | MP | Examination, Omexamination, Praktisk examination | MP Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4C | Examination, Behörighetsprov 3 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-04 | 08:15 - 10:15 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi2023K Lärosal | Jens Gardesten | Examination, Seminarium | Rollspel – ett etiskt och didaktiskt dilemma. | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 1-3 | P3A.1-2 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 4-6 | P3D.3-4 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | LAIGY, HT24-G0109, LGFRI, HT23-G0019, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1ID20Ä, HT24-12587, 1IDÄ02, HT24-P9125, 1GN446, HT24-P9215 | Svinö | Veronica Jägerbrink | Examination, Delkurs 3 | Att orientera sig 5 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 2LI10E, HT24-12653, 2LI10E, HT24-P9136 | Fe3059 BLÄNDA | Beate Schirrmacher | Examination | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:30 | LAFOV, HT24-G0153, 1GN431, HT24-P8152 | Ra1111K Lärosal | Elisabeth Frank | Examination, Seminarium | Rollspel - ett etiskt och didaktiskt dilemma | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | LAIGY, HT23-09350, 1IDÄ06, HT24-12406, 1IDÄ06, HT24-P9210, 1ID61Ä, HT24-P9217 | Vi1163K Lärosal | Madeleine Ahlgren | Examination | Enligt särskilt schema på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | LAIGY, HT23-09354, 1IDÄ06, HT24-12428, 1IDÄ06, HT24-P9211, 1ID61Ä, HT24-P9218 | J0124V | Stefan Gustafsson | Examination | Enligt särskilt schema på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:30 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K1212V Lärosal | Malin Borg | Examination, Seminarium | Rollspel – ett etiskt och didaktiskt dilemma. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | LGFRV, HT22-08042, LGFRV, HT22-08043, LGFRV, HT22-08044, 1GN435, HT24-P8844 | Utomhus | Helena Enmarker, Jonas Ahnesjö | Examination | Exmination ute | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | SAPS2, HT24-F2381, SAPS2, HT24-11833, 4PS210, HT24-P7893, 4PS210, HT24-U8185 | J1091 | Maria Ingelsson Sgroi | Examination | Oral examination -presentation of team assignment 3 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1HÄ222, HT24-F2432, 1HÄ222, HT24-12531, 1HÄ222, HT24-U8190 | N1030V Lärosal | Chiara Lenza | Examination, Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:30 | LAGRV, HT24-G0158, 1GN406, HT24-P8168 | Ma1066K Lärosal | Jens Gardesten | Examination, Seminarium | Rollspel - ett etiskt och didaktiskt dilemma | ||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:00 | LGFRV, HT22-08040, LGFRV, HT22-08041, 1GN435, HT24-P8178 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av examinationsuppgifter senast kl.13.00 på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | SAPS2, HT24-F2381, SAPS2, HT24-11833, 4PS210, HT24-P7893, 4PS210, HT24-U8185 | J1091 | Maria Ingelsson Sgroi | Examination | Oral examination -presentation of team assignment 3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 1-3 | P3E.1-2 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 4-6 | P3B.1-2 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | SASY2, HT23-09920, SASY2, HT23-09921, SASY2, HT23-F1921-1922, 5IK505, HT24-F2457, 5IK505, HT24-P8259-8260, 5IK505, HT24-U6182, 5IK505, HT24-11914, 5IK505, HT24-11915 | B3033V, D0073V, Zoom | Ali Hamidi, Anita Mirijamdotter, Fisnik Dalipi | Examination, Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 16:15 | 1SA600, HT24-P8912 | Moodle | Examination, Inlämning | Slutlig inlämning av Examinationsuppgift 1 för betygsättning gäller de som examinerades tisdagen veckan innan. | |||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | LGFOR, HT21-05896, 2FL406, HT24-P8862 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av Skriftlig examination på Moodle senast kl. 23.59 | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-10-06 | 22:45 - 23:00 | 4TR501, HT24-P7928, 4TR501, HT24-12260, 4TR501, HT24-U7611 | Moodle | Deadline, Examination | Deadline for written essay. Submit on Moodle no later than 22.59. | |||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | IGIVP, HT24-G0167, 1IV213, HT24-P8943 | Online/Moodle | Madeleine Ahlgren | Deadline, Examination, Inlämning | Deadline examination 4 inlämning kl 23.55 | ||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | LAIGY, HT23-09350, LAIGY, HT23-09354, 1IDÄ06, HT24-12406, 1IDÄ06, HT24-12428, 1IDÄ06, HT24-P9210-9211, 1ID61Ä, HT24-P9217-9218 | Online/Moodle | Madeleine Ahlgren, Stefan Gustafsson | Examination, Inlämning | Examination - inlämning av text senast kl. 23.55 på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
v 41, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-07 | 08:15 - 10:00 | 2PX40U, HT24-12736 | Po112bV | Johan Rosquist | P4C | Examination, Seminarium, Heder | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX40U, VT24-11810 | Zoom | Johan Rosquist | D4B | Examination, Seminarium, Heder | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2PX40U, VT24-11810 | Zoom | Johan Rosquist | D4C | Examination, Seminarium, Heder | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-08 | 08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2099K, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX40U, VT24-11810 | Zoom | Johan Rosquist | D4A | Examination, Seminarium, Heder | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2099K, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX18U, VT24-11787 | Trafiklärare 4-6 | P2A.3-4 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX40U, HT24-12736 | Lektionssal O2019_V | Johan Rosquist | P4A | Examination, Seminarium, Heder | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2099K, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2PX40U, HT24-12736 | Lektionssal O2019_V | Johan Rosquist | P4B | Examination, Seminarium, Heder | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | 1PA29U, VT23-P5484 | Po309V | Anna Schneider Jacobsson | F8A-B | Examination, Brottsplatsundersökning, Nummer 2 | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:30 | 1PA31U, HT23-11775 | Trafiklärare 1-2 | F8A-B | Examination, Nummer 2, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-09 | 08:15 - 12:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3 | F8B.3 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 11, FTM lärare 3-4, FTM lärare 8 | F8B.2 | Examination, Lektion 35, Praktisk examination | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 4-6 | P3A.3-4 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | 2MD145, HT24-12265, 2MD40U, HT24-L0085 | Zoom | Constanta Olteanu, Lucian Olteanu | Examination | Aritmetik 1/Examination | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 11, FTM lärare 3-4, FTM lärare 8 | F8B.1 | Examination, Lektion 35, Praktisk examination | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Olympen A-hall_V, Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen | Examination, Föreläsning, Laboration | Styrka/Spänst/Snabbhet: (Teori & Praktik) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4C.1-2 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4C.3-4 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | 2ENÄ02, HT24-P8540-8541, 2EN60Ä, HT24-P8542-8543 | Emil Tyberg | Examination, Inlämning | Assessment and grading, class reflections | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PA33U, HT23-11848 | Po309V | Anna Schneider Jacobsson | F8A-B | Examination, Bevisvärdering, Nummer 3, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-10 | 08:15 - 10:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 11, FTM lärare 3-4, FTM lärare 9 | F8A.1 | Examination, Lektion 35, Praktisk examination | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX18U, VT24-11787 | Trafiklärare 4-6 | P2B.1-2 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2012K Lärosal utan fasta bänkar | Daniel Holm | Examination, Seminarium | Studiegrupp A1 och B1, Examination av examinationsuppgift 2. Se anvisningar till uppgiften. | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2159K Lärosal | Martin Kvist | Examination, Seminarium | Studiegrupp A2 och B2, Examination av examinationsuppgift 2. Se anvisningar till uppgiften. | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J1036V Lärosal | Arne Rosendal Hansen | Examination, Föreläsning | Ex. 1 Sammanfattning inför examinations-uppgift (Teori) | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 11, FTM lärare 3-4, FTM lärare 9 | F8A.2 | Examination, Lektion 35, Praktisk examination | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Ma129K Lärosal | Martin Kvist | Examination, Seminarium | Studiegrupp C1, C2 och D2, Examination av examinationsuppgift 2. Se anvisningar till uppgiften. | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2159K Lärosal | Daniel Holm | Examination, Seminarium | Studiegrupp A3, B3 och D1, Examination av examinationsuppgift 2. Se anvisningar till uppgiften. | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J1036V Lärosal | Arne Rosendal Hansen | Examination, Handledning | Handledning (Ex. 1) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3 | F8A.3-4 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Laura Bas Conn | Deadline, Examination | 17:00. LS - Exam: Deadline Radioactive Materials | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Trafiklärare 1-2 | F8A-B | Examination, Nummer 2, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | |||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:30 | 1PA30U, HT23-11776 | Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | F8A-B | Examination, Batong, Nummer 3 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-11 | 08:15 - 12:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3 | F8A.1-2 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 10-11, FTM lärare 3-4 | F8A.3 | Examination, Lektion 35, Praktisk examination | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX18U, VT24-11787 | Trafiklärare 4-5 | P2C.3 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | LGFRE, VT24-G0076, 1GF404, HT24-P8192 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ellen Smålander, Richard Andersson | Examination | Examinerande seminarium: Utomhuspedagogik | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | 4MD203, HT24-12177 | Ma2065K Lärosal | Constanta Olteanu, Lucian Olteanu | Examination | Examination 1 och matematikundervisning och programmering (del2) | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TGI4N, HT24-G0173, 1BT002, HT24-12579, 1ER070, HT24-P9502 | N1030V Lärosal | Michael Strand | Examination, Seminarium | Seminarium examination | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 10-11, FTM lärare 3-4 | F8A.4 | Examination, Lektion 35, Praktisk examination | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3 | F8B.1-2 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PA32U, VT24-P6061 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 11, FTM lärare 3-4, FTM lärare 8 | F8B.3 | Examination, Lektion 35, Praktisk examination | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX18U, VT24-11787 | Trafiklärare 4-6 | P2C.1-2 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Torbjörn Lennqvist | Deadline, Examination | 17:00. LS - Exam: Deadline Regulatory Aspects of Research | ||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-10-12 | 12:00 - 17:00 | 1FE151, VT24-P7495 | Yuli Liang | Examination | Statistics, third try | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-10-13 | 23:45 - 00:00 | LAIGY, HT23-09350, LAIGY, HT23-09354, 1IDÄ06, HT24-12406, 1IDÄ06, HT24-12428, 1IDÄ06, HT24-P9210-9211, 1ID61Ä, HT24-P9217-9218 | Online/Moodle | Madeleine Ahlgren, Stefan Gustafsson | Examination, Omexamination | Omexamination - inlämning av inspelat samtal senast kl 23.55 på Moodle | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-14 | 13:15 - 17:00 | 1PX18U, VT24-11787 | Trafiklärare 4-6 | P2A.1-2 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-15 | 08:15 - 12:00 | 1PX18U, VT24-11787 | Trafiklärare 4-6 | P2B.3-4 | Examination, Fordons Plats 1 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4B.3-4 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | 4FE170, HT24-P7946, 4FE170, HT24-F2499, 4FE170, HT24-12250, 4FE170, HT24-K0175, 4FE170, HT24-P9053, 4FE170, HT24-U7579 | Helena Forslund, Åsa Gustavsson | Examination, Muntlig examination | Oral examination of conceptual paper (specific schedule) | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 1PX19U, VT24-12179 | N1051V Hybridsal | Olof Hansson | P3B.1-2 | Examination, Seminarium, Lektion 4 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Beställning av K1211V | Arne Rosendal Hansen | Examination, Seminarium | Seminarium (Ex. 1) | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4B.1-2 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12179 | N1051V Hybridsal | Olof Hansson | P3B.3-4 | Examination, Seminarium, Lektion 4 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | LAIGY, HT24-G0101, 1BI20Ä, HT24-P8185 | Vi1163K Lärosal | Brita Johansson-Cederblad | Examination | Examination VI-uppgift 1 & 2 | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 1PX19U, VT24-12179 | N1051V Hybridsal | Olof Hansson | P3E.1-2 | Examination, Seminarium, Lektion 4 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J1036V Lärosal | Arne Rosendal Hansen | Examination, Handledning | Handledning (Ex. 1) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 4-6 | P3D.1-2 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4A.1-2 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4A.3-4 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:30 | 1PA17U, HT24-0629U | Livgardet | Thor-Björn Fransson | MP | Examination, Omtentamen 2 | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-16 | 08:00 - 17:00 | LGFRE, VT24-G0076, 1GF404, HT24-P8192 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ellen Smålander, Richard Andersson | Examination | Kamratrespons | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | 4FE170, HT24-P7946, 4FE170, HT24-F2499, 4FE170, HT24-12250, 4FE170, HT24-K0175, 4FE170, HT24-P9053, 4FE170, HT24-U7579 | Helena Forslund, Åsa Gustavsson | Examination, Muntlig examination | Oral examination of conceptual paper (specific schedule) | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 1-3 | P3B.3-4 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-17 | 08:15 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 4-6 | P3C.1-2 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 4SA600, HT24-P8915, 4SA600, HT24-12364 | Ma1066K Lärosal | Caroline Falck | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2049V Lärosal | Ellen Smålander | Grupp D | Examination, Seminarium | Villkor för kunskap och lärande | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi2147K Lärosal | Joakim Strindberg | Grupp B | Examination, Seminarium | Villkor för kunskap och lärande | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12179 | H1314V Lärosal | Olof Hansson | P3D.1-2 | Examination, Seminarium, Lektion 4 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2049V Lärosal | Ellen Smålander | Grupp D | Examination, Seminarium | Villkor för kunskap och lärande | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi2147K Lärosal | Joakim Strindberg | Grupp A | Examination, Seminarium | Villkor för kunskap och lärande | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 4SA600, HT24-P8915, 4SA600, HT24-12364 | Ma1066K Lärosal | Caroline Falck | Examination | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:30 | 1PA17U, HT24-0629U | Livgardet | Christer Nilsson | MP | Examination, Omtentamen 2 | MP Straffrätt | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-18 | 08:00 - 17:00 | TASB2, HT24-F2525, TASB2, HT24-11736, 1TS613, HT24-12542, 1TS613, HT24-P9096-9097 | Alternativ plats | Charlotta Håkansson | Examination, Fältstudier, Seminarium | Forest Mensuration (Examination, field test), Forest Technology, Silviculture | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 4-6 | P3C.3-4 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 1PX19U, VT24-12179 | K2048V Lärosal | Olof Hansson | P3D.3-4 | Examination, Seminarium, Lektion 4 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Ra0084 Lärosal | Marie Eriksson | Examination, Seminarium | Muntlig omexamination av examinationsuppgift 1 (del III) Akademiskt skrivande och socialt arbete i ett historiskt perspektiv. | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-21 | 08:15 - 11:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | K1211V Lärosal, Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen | Examination, Föreläsning, Laboration | Fysiologi 7: (Teori & Praktik) Syreupptagning + kretsloppsreglering + Hormoner Ex. 3 Intro "Olympen varvet" | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:15 | LAIGY, HT24-G0110, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9126 | J0150V Lärosal/Zoomrum | Katarina Schenker | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium, litteratur om drunkning, simförmåga och simkultur | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX25U, HT24-12726 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P2B | Examination, Lektion 5, Mängdbrott | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | P4C.1-2 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Trafiklärare 4-6 | D4B.3-4 | Examination, Obligatoriskt moment, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 1PX19U, VT24-12179 | K2048V Lärosal | Olof Hansson | P3C.3-4 | Examination, Seminarium, Lektion 4 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2010K Lärosal | Olof Pavalder | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. A1 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2147K Lärosal | Zum Wik | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. A2 | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12179 | K2048V Lärosal | Olof Hansson | P3C.1-2 | Examination, Seminarium, Lektion 4 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | P4C.3-4 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Trafiklärare 4-6 | D4A.3-4 | Examination, Obligatoriskt moment, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2010K Lärosal | Olof Pavalder | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. A3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2147K Lärosal | Zum Wik | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. B1 | ||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | 1UV017, HT24-12464 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ann Skrak, Jonathan Lilliedahl, Marie Jedemark | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium 1 Livsvillkor, sociala relationer och identitet | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-22 | 08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4B.3-4 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | P4A.1-2 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | J1036V Lärosal, Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Haris Pojskic | Examination, Föreläsning, Laboration | Anatomi 6: (Teori & Praktik) Ex. 2 Presentation av rörelseanalysuppgiften | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Ra0083 Lärosal | Olof Pavalder | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. B2 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2010K Lärosal | Zum Wik | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. B3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4A.1-2 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | 38 före 37 pga resurs | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | P4A.3-4 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Ra0083 Lärosal | Olof Pavalder | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. C1 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2010K Lärosal | Zum Wik | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. B3 | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4B.1-2 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-23 | 08:15 - 12:00 | 1PX25U, HT24-12726 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P2A | Examination, Lektion 5, Mängdbrott | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4A.3-4 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | P4B.1-2 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Trafiklärare 4-6 | D4A.1-2 | Examination, Obligatoriskt moment, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2152K Lärosal | Olof Pavalder | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. D1 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Vi2158K Lärosal | Zum Wik | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium Etik Examinationsuppgift 3. D3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | P4B.3-4 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Trafiklärare 4-6 | D4B.1-2 | Examination, Obligatoriskt moment, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Online/Moodle | Arne Rosendal Hansen | Examination, Inlämning | Inlämning av (Ex. 1) senast kl. 23.59 | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-24 | 08:15 - 10:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | J0150V Lärosal/Zoomrum , Olympen A-hall_V | Arne Rosendal Hansen | Grupp A | Examination, Föreläsning, Laboration | Fysiologi 8: (Teori & Praktik) Ex. 3 "Olympen varven" + uppsamling inför tentamen | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX25U, HT24-12726 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P2C | Examination, Lektion 5, Mängdbrott | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | D4A.3-4 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | 2MD40U, HT23-L0066, 2MD146, HT24-12268 | Zoom | Constanta Olteanu, Lucian Olteanu | Examination | Algebra 2/Examination 1, 4 | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 14:30 | 4FE517, HT24-P9160, 4FE517, HT24-U7607 | Ma220K Lärosal | Hubert Fromlet, Irene Achieng Ochieng | Examination, Seminarium | Seminar/Examination | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 1PX19U, VT24-12179 | K2049V Lärosal | Olof Hansson | P3A.1-2 | Examination, Seminarium, Lektion 4 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | J0150V Lärosal/Zoomrum , Olympen A-hall_V | Arne Rosendal Hansen | Grupp B | Examination, Föreläsning, Laboration | Fysiologi 8: (Teori & Praktik) Ex. 3 "Olympen varven" + uppsamling inför tentamen | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12179 | K2049V Lärosal | Olof Hansson | P3A.3-4 | Examination, Seminarium, Lektion 4 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | D4A.1-2 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX18U, VT24-11787 | Trafiklärare 4-5 | P2A-C | Examination, Fordons Plats 1, Nummer 2 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-25 | 08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | D4B.1-2 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | D4B.3-4 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | SGUMS, HT24-G0242, 1MB512, HT24-P9043 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av gruppuppgift senast kl. 18.00 på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
v 44, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-28 | 09:00 - 15:00 | MGMKP, HT24-G0209, 1MP601, HT24-P8967 | Ra0084 Lärosal, Ra1054K Lärosal | Mårten Ekblad, Tommy Håkansson | Examination | Redovisning och diskussion "Copy & Feature". Vi redovisar i mindre grupper - se Moodle för schema. | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | NGSVP, HT23-09949, 1IK074, HT24-P8253 | D0073V | Sadaf Salavati | Examination | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | LAIGY, HT24-G0101, 1BI20Ä, HT24-P8185 | Vi1163K Lärosal | Brita Johansson-Cederblad | Examination | Examination VI-uppgift 3 | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | 2KP130, HT24-P8947 | Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Nina Westrin Modell | Examination | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | J0150V Lärosal/Zoomrum , Olympen A-hall_V | Anna Hafsteinsson Östenberg | Grupp B | Examination, Föreläsning, Laboration | Idrottsmedicin 2: (Teori & Praktik) Skadeprevention m.m. | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Trafiklärare 4-6 | D4C.1-2 | Examination, Obligatoriskt moment, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | J0150V Lärosal/Zoomrum , Olympen A-hall_V | Anna Hafsteinsson Östenberg | Grupp A | Examination, Föreläsning, Laboration | Idrottsmedicin 2: (Teori & Praktik) Skadeprevention m.m. | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-29 | 08:00 - 18:00 | 1MB521, HT24-P9058 | N2050V Lärosal (Låst med passerkort) | Emma Rydell | Examination | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX15U, VT24-11783 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | P1C | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX15U, VT24-11783 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | P1D | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 1PX18U, VT24-11788 | Trafiklärare 4-5 | D2A-B, D2C.1-2 | Examination, Fordons Plats 1, Nummer 2 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-30 | 08:00 - 18:00 | 1MB521, HT24-P9058 | K3207V Lärosal | Emma Rydell | Examination | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1A | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 2KP130, HT24-P8947 | Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Nina Westrin Modell, Ola Karlsson | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TAKT2, HT23-09915, TAKT2, HT23-F1917, 4BY378, HT24-F2360, 4BY378, HT24-P8962, 4BY378, HT24-12492, 4BY378, HT24-U6262 | M1052V Lärosal | Sigurdur Ormarsson | Examination | Questions about old exams, | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1B | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4C.1-2 | Examination, Examination 4, Lektion 37, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | J0150V Lärosal/Zoomrum , Olympen A-hall_V | Anna Hafsteinsson Östenberg | Grupp A | Examination, Laboration | Idrottsmedicin 4: (Praktik) Skadeprevention m.m. | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX15U, VT24-11783 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | P1A | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Trafiklärare 4-6 | D4C.3-4 | Examination, Obligatoriskt moment, Tätort, Polisiär körning | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | J0150V Lärosal/Zoomrum , Olympen A-hall_V | Anna Hafsteinsson Östenberg | Grupp B | Examination, Laboration | Idrottsmedicin 4: (Praktik) Skadeprevention m.m. | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX15U, VT24-11783 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | P1B | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-31 | 08:00 - 12:00 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Vi2023K Lärosal | Michael Lindberg | Examination | RE - Exam: Oral examination (group A) | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | 1MB521, HT24-P9058 | K1210V Lärosal | Emma Rydell | Examination | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:15 | NGWEB, HT23-09954, NGWEB, HT23-09955, 1DV610, HT24-P8613-8614 | via Zoom | Daniel Toll | Examination | E1. Final Exam. First attempt (ca 1h). Zoomlänk ges i Slack. | ||||||||||||||||||||||||
09:45 - 12:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J0150V Lärosal/Zoomrum | Anna Hafsteinsson Östenberg | Grupp A | Examination, Seminarium | Ex. 2 Seminarium/examination: (Teori) Barns fysiska utveckling och träning. Presentation (ex. arb. 2) | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2089V Lärosal | Malin Borg | Grupp D | Examination, Seminarium | Redovisning av VI-uppgift Observation av undervisning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi2158K Lärosal | Jens Gardesten | Grupp B | Examination, Seminarium | Redovisning av VI-uppgift Observation av undervisning | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J0150V Lärosal/Zoomrum | Anna Hafsteinsson Östenberg | Grupp B | Examination, Seminarium | Ex. 2 Seminarium/examination: (Teori) Barns fysiska utveckling och träning. Presentation (ex. arb. 2) | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Vi2023K Lärosal | Michael Lindberg | Examination | RE - Exam: Oral examination (group B) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0155, 1GN470, HT24-P8471 | K2089V Lärosal | Malin Borg | Grupp C | Examination, Seminarium | Redovisning av VI-uppgift Observation av undervisning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFRI, HT24-G0156, 1GN470, HT24-P8175 | Vi2158K Lärosal | Jens Gardesten | Grupp A | Examination, Seminarium | Redovisning av VI-uppgift Observation av undervisning | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | SGUMS, HT24-G0242, 1MB512, HT24-P9043 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av gruppuppgift senast kl.18.00 på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-01 | 08:15 - 10:00 | 1PX15U, VT24-11783 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | P1E | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | D4C.1-2 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | NGSVP, HT23-09949, 1IK003, HT24-P8252, 1IK003, HT24-U6172 | D0073V | Fisnik Dalipi, Zenun Kastrati | Examination, Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | SASY2, HT23-09920, SASY2, HT23-09921, SASY2, HT23-F1921-1922, 5IK505, HT24-F2457, 5IK505, HT24-P8259-8260, 5IK505, HT24-U6182, 5IK505, HT24-11914, 5IK505, HT24-11915 | B3033V, D2273V Lärosal (låst med kortläsare), Zoom | Ali Hamidi, Anita Mirijamdotter, Fisnik Dalipi | Examination, Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 2SA606, HT24-P8836 | K1210V Lärosal | Caroline Emma Hansén | Examination | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 2SA606, HT24-P8836 | K2049V Lärosal | Maria Kläfverud | Examination | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 2SA606, HT24-P8836 | K2089V Lärosal | Maria Nordstedt | Examination | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 2SA606, HT24-P8836 | K3207V Lärosal | Caroline Ärleskog | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX15U, VT24-11783 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | P1F | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | NGIMW, HT22-08109, 2ME301, HT24-P8335 | D2272V | Rafael Messias Martins | Examination | Datainsamling | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 4-6 | P3A-E | Examination, Nummer 2, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | D4C.3-4 | Examination, Körgård test | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 2SA606, HT24-P8836 | K1210V Lärosal | Caroline Emma Hansén | Examination | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 2SA606, HT24-P8836 | K2049V Lärosal | Maria Kläfverud | Examination | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 2SA606, HT24-P8836 | K2089V Lärosal | Maria Nordstedt | Examination | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 2SA606, HT24-P8836 | K3207V Lärosal | Caroline Ärleskog | Examination | |||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | NAAE2, HT24-F2310, NAAE2, HT24-11852, NAEE2, HT24-F2316, NAEE2, HT24-11853, NAKI1, HT24-F2353, NAKI1, HT24-11849, NAKI2, HT24-F2355, NAKI2, HT24-11850, 4XN502, HT24-P7876-7877, 4XN502, HT24-P7891-7892, 4XN502, HT24-F2379, 4XN502, HT24-12313 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Päivi Jokela | Deadline, Examination | 17:00. PS - Exam: Deadline for submission of assignments | ||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | LGFOP, HT24-G0224, 1FP001, HT24-P8983 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Muntlig examination (1902) spelas in och lämnas in i Moodle senastkl. 23.55. | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-04 | 08:00 - 20:00 | SASY2, HT23-09920, SASY2, HT23-09921, SASY2, HT23-F1921-1922, 5IK505, HT24-F2457, 5IK505, HT24-P8259-8260, 5IK505, HT24-U6182, 5IK505, HT24-11914, 5IK505, HT24-11915 | Moodle | Examination | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12178 | Trafiklärare 4-6 | D3B.1-2 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | NGIMW, HT22-08109, 1ME315, HT24-F2439, 1ME315, HT24-P8341, 1ME315, HT24-U6200, 1ME315, HT24-12752 | D1139A_V (Medieteknik) | Romain Herault | Examination | Live broadcast from LNU - Group 1 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1C | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Café O1023_V, Lägenhet 2 O2005_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1D | Examination, Del 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3B.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-05 | 08:15 - 10:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4B.3-4 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | NGIMW, HT22-08109, 1ME315, HT24-F2439, 1ME315, HT24-P8341, 1ME315, HT24-U6200, 1ME315, HT24-12752 | D1139A_V (Medieteknik) | Romain Herault | Examination | Live broadcast from LNU - Group 2 | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | DGDES, HT24-F2308, DGDES, HT24-G0196 | M1105V Design Library | Lena Håkanson, Stephanie Carleklev | Examination | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4B.1-2 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-06 | 08:15 - 10:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4C.3-4 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J1036V Lärosal | Arne Rosendal Hansen | Grupp 1 | Examination | Ex. 1 Examination (ex. arb. 1) Se specialschema som kommer i veckorna innan | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | MGJOM, HT22-08186, 2JO501, HT24-P9066 | Per Israelson, Torbjörn Rolandsson | Examination, Seminarium | Examinationsseminarium_Exakt schema kommer att publiceras efter inlämningen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | NGIMW, HT22-08109, 1ME315, HT24-F2439, 1ME315, HT24-P8341, 1ME315, HT24-U6200, 1ME315, HT24-12752 | D1139A_V (Medieteknik) | Romain Herault | Examination | Live broadcast from LNU - Group 3 | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4C.1-2 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | J1036V Lärosal | Arne Rosendal Hansen | Grupp 2 | Examination | Ex. 1 Examination (ex. arb. 1) Se specialschema som kommer i veckorna innan | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | NGIMW, HT24-G0179, 1ME301, HT24-P8337 | Weber Hörsal | Karl Johan Rosqvist | Examination | Uppgift 4 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1SA600, HT24-P8912 | Ra0083 Lärosal, Ra2161K Lärosal, Vi1163K Lärosal, Vi1176K Lärosal, Vi2010K Lärosal, Vi2147K Lärosal, Vi2152K Lärosal , Vi2153K Lärosal, Vi2158K Lärosal, Vi2159K Lärosal | Barzoo Eliassi, Emma Söderman | Examination, Föreläsning, Seminarium | International social work | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX18U, VT24-11787 | Trafiklärare 4-5 | P2A-C | Examination, Fordons Plats 1, Nummer 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 08:00 - 17:00 | NGWEB, HT24-G0193-0194, 1DV025, HT24-P8602-8603 | Kontor, via Zoom | Mats Loock | Examination | Examination, muntlig 1dv025-a3. https:/coursepress.lnu.se/1dv025/zoom | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3A.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | MGJOM, HT22-08186, 2JO501, HT24-P9066 | Per Israelson, Torbjörn Rolandsson | Examination, Seminarium | Examinationsseminarium_Exakt schema kommer att publiceras efter inlämningen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | NGWEB, HT23-09954, NGWEB, HT23-09955, 1DV610, HT24-P8613-8614 | via Zoom | Daniel Toll | Examination | E2. Final Exam. Second attempt (ca 1h). Zoomlänk ges i Slack. | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | 1ME315, HT24-F2439, 1ME315, HT24-P8341, 1ME315, HT24-U6200, 1ME315, HT24-12752 | D1139A_V (Medieteknik) | Romain Herault | Examination | Live broadcast from LNU - Group 4 | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | SAPSY, HT20-03929, 4PS555, HT24-P8222 | J1091 | Maude Johansson | Examination | PDT | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | J0150V Lärosal/Zoomrum | Haris Pojskic | Grupp A | Examination, Föreläsning, Laboration | Ex. 2 Rörelseanalys: (Teori & Praktik) Rörelseanalys - videoanalys m.m. Examination | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | IGCSM, HT24-G0166, 1IV321, HT24-P9029 | J0150V Lärosal/Zoomrum | Haris Pojskic | Grupp B | Examination, Föreläsning, Laboration | Ex. 2 Rörelseanalys: (Teori & Praktik) Rörelseanalys - videoanalys m.m. Examination | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | LAIGY, HT24-G0110, LGFRI, HT23-G0018, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9126, 1GN446, HT24-P9216 | Olympen A-hall_V, Olympen B-hall_V | Inga Oliynyk | Examination, Delkurs 2 | Rörelse på redskap | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12178 | Trafiklärare 4-6 | D3A.3-4 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4A.1-2 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, HT24-12742 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P4A.3-4 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | P4A-C | Examination, Körgård test, Nummer 2 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-08 | 08:00 - 17:00 | NGWEB, HT24-G0193-0194, 1DV025, HT24-P8602-8603 | Kontor, via Zoom | Mats Loock | Examination | Examination, muntlig 1dv025-a3. https:/coursepress.lnu.se/1dv025/zoom | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | DAIN2, HT24-F2290, DAIN2, HT24-12383, EAIN2, HT24-F2444, 4DI714, HT24-P7849, 4FE164, HT24-P7947, 4FE169, HT24-F2500, 4FE169, HT24-12249, 4DI712, HT24-U5538, 4DI712, HT24-12470, 4DI712, HT24-F2538, 4TS346, HT24-U6257, 4TS044, HT24-P9105, 4FE169, HT24-U7580, 4TS346, HT24-12709 | N1037V för innovationsmastern | Juan Velasquez, Peter Lerman, Soniya Billore | Examination | Presentation/peer review M2. Examination module 2. | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX19U, VT24-12178 | Trafiklärare 4-6 | D3A.1-2 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | MGJOM, HT22-08186, 2JO501, HT24-P9066 | Per Israelson, Torbjörn Rolandsson | Examination, Seminarium | Examinationsseminarium_Exakt schema kommer att publiceras efter inlämningen | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | MGMKP, HT24-G0209, 1MP601, HT24-P8967 | Umbra Cu4026 Lärosal | Mikael Rinaldo, Mårten Ekblad, Peter Dahlén, Tommy Håkansson | Examination | Redovisning "Stora presentationen". Se Moodle för tider. | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | LGFOR, HT22-08032, 2FL409, HT24-P8860 | F330_V Lärosal | Dragana Grbavac | Examination | Muntlig examination: Att möte den heterogena barngruppen | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | LGFOR, HT22-08032, 2FL409, HT24-P8860 | H1210V Lärosal | Birgitta Lundbäck | Examination | Muntlig examination: Att möte den heterogena barngruppen | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | LAIGY, HT24-G0109, LGFRI, HT23-G0019, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1ID20Ä, HT24-12587, 1IDÄ02, HT24-P9125, 1GN446, HT24-P9215 | Ishallen | Tom Danielsson | Examination, Delkurs 2 | Rörelse på is | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:00 | 1HÄ212, HT24-F2433, 1HÄ212, HT24-P8830, 1HÄ212, HT24-12530, 1HÄ212, HT24-U8191 | N1017V Hörsal | Jalal Safipour | Examination, Seminarium | Dator; Projektor; Zoom (kamera) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12178 | Trafiklärare 4-5 | D3B.3-4 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3B.3-4 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Online/Moodle | Arne Rosendal Hansen | Examination, Inlämning | Inlämning av (E. 1) Ev. reviderad senast kl. 23.59 | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-11-10 | 23:45 - 00:00 | LASLY, HT24-11823, LASLY, HT24-11825, LASLY, HT24-11824, LASSY, HT24-11822, 2PP310, HT24-P8145 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av examinationsuppgift senast kl. 23.59 på Moodle | |||||||||||||||||||||||
v 46, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-11 | 08:15 - 12:00 | 2PX45U, VT24-11831 | Po213V | Avrapportering 4 | D4B.3-4 | Examination, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PA33U, HT23-11848 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | F8A | Examination, Avrapportering övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3A.3-4 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4B.3-4 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | D4A-B | Examination, Körgård test, Nummer 2 | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-12 | 07:30 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11814 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Karlsson, Christer Nilsson, FTM lärare 11, Jan Ottosson, Jane Gullberg, Magnus Johnsson, Mathias Borg, Polislärare 1, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4B.1-2 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | LAIGY, HT24-G0109, LGFRI, HT23-G0019, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1ID20Ä, HT24-12587, 1IDÄ02, HT24-P9125, 1GN446, HT24-P9215 | A-hall_K, B-hall_K, C-hall_K | Inga Oliynyk, Nina Westrin Modell | Examination, Delkurs 2 | Takt och rytm | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4A.1-2 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | 2PX47U, VT24-11814 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Jan Ottosson, Jane Gullberg, Magnus Johnsson, Mathias Borg, Polislärare 1, Radiolärare 1, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4B.3-4 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | LAIGY, HT24-G0109, LGFRI, HT23-G0019, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1ID20Ä, HT24-12587, 1IDÄ02, HT24-P9125, 1GN446, HT24-P9215 | A-hall_K, Arena1K Lärosal, B-hall_K | Inga Oliynyk, Nina Westrin Modell | Examination, Delkurs 2 | Takt och rytm | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3C.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 2PX45U, VT24-11831 | Po213V | Avrapportering 4 | D4A.3-4 | Examination, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Trafiklärare 1-2 | F8A-B | Examination, Fordons Plats 3, Nummer 3 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | |||||||||||||||||||||||
19:15 - 20:45 | 1PA29U, VT23-P5484 | Po309V | Anna Schneider Jacobsson | F8A-B | Examination, Brottsplatsundersökning, Nummer 3 | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-13 | 07:30 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11814 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Jan Ottosson, Jane Gullberg, Magnus Johnsson, Mathias Borg, Polislärare 1, Radiolärare 1, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4A.1-2 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3D.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 2PX45U, VT24-11831 | Po213V | Avrapportering 4 | D4B.1-2 | Examination, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | SAPSY, HT21-06373, 4PS550, HT24-P8220 | J1091 | Martin Glosax | Examination, Gruppövning | KBT, Gruppövning 3 | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | 2PX47U, VT24-11814 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Jan Ottosson, Magnus Andersson, Magnus Johnsson, Mathias Borg, Polislärare 1, Radiolärare 1, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4A.3-4 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | D4B | Examination, Avrapportering, Polistaktisk övning nr 4 | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4B.1-2 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | 1PA29U, VT23-P5111 | Po208V | Christer Karlsson | F8A-B | Examination, Nummer 3 | Sambandstjänst POLIS | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-14 | 07:30 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Magnus Andersson, Mathias Borg, Polislärare 1, Radiolärare 1, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | P4A.1-2 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Karlsson, Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Jane Gullberg, Mathias Borg, Polislärare 1, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | P4A.3-4 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | NGWEB, HT24-G0193-0194, 1DV025, HT24-P8602-8603 | Kontor, Moodle | Mats Loock | Examination | Examination, online-test 1dv025-b1. https:/coursepress.lnu.se/1dv025/moodle | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12178 | Trafiklärare 4-6 | D3C.3-4 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | D4A | Examination, Avrapportering, Polistaktisk övning nr 4 | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4A.3-4 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | 1PA32U, HT23-P4965 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | F8A-B | Examination, Lektion 35, Praktisk examination, Nummer 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-15 | 08:15 - 12:00 | 1PA33U, HT23-11848 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | F8B | Examination, Avrapportering övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3D.3-4 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12178 | Trafiklärare 4-6 | D3C.1-2 | Examination, Nummer 1, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3E.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 2PX45U, VT24-11831 | Po213V | Avrapportering 4 | D4A.1-2 | Examination, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P4A | Examination, Avrapportering, Polistaktisk övning nr 4 | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3C.3-4 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
v 47, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-18 | 07:30 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Mathias Borg, Polislärare 1, Radiolärare 1-2, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | P4C.1-2 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX15U, HT23-P6687 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | P1B | Examination, Lektion 4, Anmälningsupptagning, Examinerande | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
08:45 - 10:00 | LAIGY, HT24-G0110, LGFRI, HT23-G0018, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9126, 1GN446, HT24-P9216 | Olympen A-hall_V, Olympen B-hall_V | Inga Oliynyk, Nina Westrin Modell | Examination, Delkurs 2 | Takt och rytm | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | LAIGY, HT24-G0110, LGFRI, HT23-G0018, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9126, 1GN446, HT24-P9216 | Olympen A-hall_V | Inga Oliynyk, Nina Westrin Modell | Examination, Delkurs 2 | Takt och rytm | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2A.1-2 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Mathias Borg, Polislärare 1, Radiolärare 1-2, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | P4C.3-4 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | LAIGY, HT24-G0110, LGFRI, HT23-G0018, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9126, 1GN446, HT24-P9216 | J0124V, J0150V Lärosal/Zoomrum | Inga Oliynyk, Nina Westrin Modell | Examination, Delkurs 2 | Takt och rytm | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | D2A.3-4 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX25U, HT24-12726 | Po309V | Conny Elofsson | P2A.3-4 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX25U, VT24-11796 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | D2A.1-2 | Examination, Lektion 5, Mängdbrott | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4C.3-4 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX25U, HT24-12726 | Po309V | Conny Elofsson | P2A.1-2 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | 1UV017, HT24-12464 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ann Skrak, Kerstin Hansson, Marie Jedemark | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium 2 Ledarskap och lärmiljö | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX18U, VT24-11788 | Trafiklärare 4-5 | D2A | Examination, Fordons Plats 1, Nummer 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | D4C | Examination, Körgård test, Nummer 2 | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-19 | 07:30 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Arrest O1020_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Mathias Borg, Polislärare 1, Radiolärare 1-2, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | P4B.1-2 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2A.3-4 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX25U, HT24-12726 | Po309V | Conny Elofsson | P2C.1-2 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX25U, VT24-11796 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | D2A.3-4 | Examination, Lektion 5, Mängdbrott | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX27U, HT24-12742 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10, FTM lärare 12, Vapenlärare 11 | P4A.1-2 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 2PX45U, VT24-11831 | Po213V | Avrapportering 4 | D4C.3-4 | Examination, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX25U, HT24-12726 | Po309V | Conny Elofsson | P2C.3 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Mathias Borg, Polislärare 1, Radiolärare 1-2, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | P4B.3-4 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2B.1-2 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX25U, HT24-12726 | Po309V | Conny Elofsson | P2B.3-4 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX27U, HT24-12742 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10, FTM lärare 12, Vapenlärare 11 | P4A.3-4 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 2PX45U, VT24-11831 | Po213V | Avrapportering 4 | D4C.1-2 | Examination, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P4C | Examination, Avrapportering, Polistaktisk övning nr 4 | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX25U, HT24-12726 | Po309V | Conny Elofsson | P2B.1-2 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | TASB2, HT24-F2525, TASB2, HT24-11736, 1TS613, HT24-12542, 1TS613, HT24-P9096-9097 | Moodle, Virtual classroom on Zoom/Moodle | Charlotta Håkansson | Examination, Inlämning | Products from the forest, Mind maps | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-20 | 07:30 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11814 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Magnus Isaksson, Polislärare 1, Radiolärare 1-2, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4C.1-2 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2B.3-4 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2C.1-2 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P4B | Examination, Avrapportering, Polistaktisk övning nr 4 | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | 2PX47U, VT24-11814 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Magnus Isaksson, Polislärare 1, Radiolärare 1-2, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4C.3-4 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX15U, HT23-P6687 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | P1A | Examination, Lektion 4, Anmälningsupptagning, Examinerande | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | D2B.3-4 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX25U, VT24-11796 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | D2B.1-2 | Examination, Lektion 5, Mängdbrott | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4C.1-2 | Examination, Lektion 39, Behörighetsprov 2, Examination 5 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2C.3 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX18U, VT24-11788 | Trafiklärare 4-5 | D2B | Examination, Fordons Plats 1, Nummer 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-21 | 08:15 - 12:00 | 1PX15U, HT23-P6687 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | P1C | Examination, Lektion 4, Anmälningsupptagning, Examinerande | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | D2B.1-2 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX25U, VT24-11796 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | D2B.3-4 | Examination, Lektion 5, Mängdbrott | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 | LGFOP, HT21-06283, 2FP01E, HT24-P8852 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Bettina Vogt, Daniel Sundberg, Marie Jedemark, Peter Karlsudd, Reza Arjmand | Examination, Seminarium | Slutseminarium (prel. tider) | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | LAIGY, HT24-G0109, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1ID20Ä, HT24-12587, 1IDÄ02, HT24-P9125 | Sittplatsbeställning 28-32 i Kalmar | Stefan Gustafsson | Examination, Seminarium, Delkurs 4 | Examination Hälsa praktiskt seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1B | Examination, Del 2, Examination 1, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11786 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D2B.1-2 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 2PX45U, HT24-12740 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P4A | Examination, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Po pub_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1A | Examination, Del 2, Examination 1, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX17U, VT24-11786 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D2A.3-4 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX25U, HT24-12727 | Po309V | Conny Elofsson | D2B.1-2 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-22 | 08:15 - 10:00 | 1PX25U, HT24-12727 | Po309V | Conny Elofsson | D2A.1-2 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | D4C | Examination, Avrapportering, Polistaktisk övning nr 4 | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX17U, VT24-11786 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D2A.1-2 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | LAIGY, HT24-G0109, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1ID20Ä, HT24-12587, 1IDÄ02, HT24-P9125 | Sittplatsbeställning 28-32 i Kalmar | Madeleine Ahlgren | Examination, Seminarium, Delkurs 4 | Examination Hälsa praktiskt seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX15U, HT23-P6687 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | P1D | Examination, Lektion 4, Anmälningsupptagning, Examinerande | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall_V | FTM lärare 5-6 | D2A.1-2 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11786 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D2B.3-4 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX25U, HT24-12727 | Po309V | Conny Elofsson | D2A.3-4 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX25U, HT24-12727 | Po309V | Conny Elofsson | D2B.3-4 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-11-24 | 23:45 - 00:00 | LGFOP, HT21-06283, 2FP01E, HT24-P8852 | Online/Moodle | Bettina Vogt, Daniel Sundberg, Marie Jedemark, Peter Karlsudd, Reza Arjmand | Examination, Inlämning | Inlämning av självständigt arbete senast kl. 23.59 på Moodle | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-25 | 08:15 - 12:00 | 1PX15U, HT23-P6687 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | P1E | Examination, Lektion 4, Anmälningsupptagning, Examinerande | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX27U, HT24-12742 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10, FTM lärare 12, Vapenlärare 11 | P4C.3-4 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Po136V, Po208V | Christer Karlsson, Roberto Vescovi | P4B | Examination, Lektion12 | Radio | Basgrupp 1-2 i Po136 Basgrupp 3-4 i Po 208 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX15U, HT23-P6687 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | P1F | Examination, Lektion 4, Anmälningsupptagning, Examinerande | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Po136V, Po208V | Christer Karlsson, Roberto Vescovi | P4C | Examination, Lektion12 | Radio | Basgrupp 1-2 i Po136 Basgrupp 3-4 i Po 208 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Po136V, Po208V | Christer Karlsson, Roberto Vescovi | P4A | Examination, Lektion12 | Radio | Basgrupp 1-2 i Po136 Basgrupp 3-4 i Po 208 | ||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | 1UV017, HT24-12464 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ann Skrak, Jonathan Lilliedahl, Richard Andersson | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium 3 Värdegrund, SKA-arbete; enkät som metod | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | 1PA32U, HT23-P4965 | Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | F8A-B | Examination, Lektion 35, Praktisk examination, Nummer 3 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-26 | 07:30 - 12:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Karlsson, Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Magnus Andersson, Magnus Johnsson, Mathias Borg, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | F8A.1-2 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | 1EN001, HT24-F2303, 1EN001, HT24-11989, 1EN001, HT24-U5515, 1EN001, HT24-P8525, 1ENÄ12, HT24-P8535, 1EN20Ä, HT24-P8536 | Sittplatsbeställning 33-41 i Växjö | Kajsa Hermansson, Pauline Alkenäs, Sheila Feldmanis | Examination | Oral presentation , Examination for Linguistics. More information will be found on Moodle | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX27U, HT24-12742 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10, FTM lärare 12, Vapenlärare 11 | P4B.3-4 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX37U, HT23-Y63DU | Lägenhet2_P_V | Akutsjukvård 1 | F8B.2 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 2PX45U, HT24-12740 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P4C | Examination, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | 4SA600, HT24-P8915, 4SA600, HT24-12364 | Sittplatsbeställning 13-20 i Kalmar | Anders Hytter | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX37U, HT23-Y63DU | Lägenhet2_P_V | Akutsjukvård 1 | F8A.4 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | F8B.1-2 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Karlsson, Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Magnus Andersson, Magnus Johnsson, Mathias Borg, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | F8A.3-4 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PA32U, HT23-P4965 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10, FTM lärare 12, Vapenlärare 10 | F8B.1-2 | Examination, Lektion 41 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX37U, HT23-Y63DU | Lägenhet2_P_V | Akutsjukvård 1 | F8B.3 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 2PX45U, HT24-12740 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | P4B | Examination, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX37U, HT23-Y63DU | Lägenhet2_P_V | Akutsjukvård 1 | F8A.1 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | 2ENÄ02, HT24-P8540-8541, 2EN60Ä, HT24-P8542-8543 | Emil Tyberg | Examination, Inlämning | Assessment and grading, class reflections | |||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | 1PA31U, HT23-11775 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | F8A-B | Examination, Körgård test, Nummer 2 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-27 | 07:30 - 12:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Karlsson, Christer Nilsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Magnus Andersson, Magnus Johnsson, Mathias Borg, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | F8B.1-3 | Examination, Figurantövning, Polistaktisk övning nr 4 | Antal studenter? | |||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 1ENÄ12, HT24-P8534, 1EN20Ä, HT24-P8537 | Sittplatsbeställning 28-32 i Kalmar | Kajsa Hermansson, Pauline Alkenäs, Sheila Feldmanis | Examination | Oral presentation , Examination for Linguistics. More information will be found on Moodle | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | D2C.1-2 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX27U, HT24-12742 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10, FTM lärare 12, Vapenlärare 11 | P4B.1-2 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX37U, HT23-Y63DU | Lägenhet2_P_V | Akutsjukvård 1 | F8A.2 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | 4SA401, HT24-12677, 4SA401, HT24-P9370 | Sittplatsbeställning 13-20 i Kalmar | Johanna Thulin, Kerstin Arnesson, Lotta Gross | Examination, Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PA33U, HT23-11848 | Po212V | Avrapportering 3 | F8A.1-2 | Examination, Avrapportering, Polistaktisk övning nr 4 | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX37U, HT23-Y63DU | Lägenhet2_P_V | Akutsjukvård 1 | F8A.3 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Po Butik_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1C | Examination, Del 2, Examination 1, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX27U, HT24-12742 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10, FTM lärare 12, Vapenlärare 11 | P4C.1-2 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX37U, HT23-Y63DU | Lägenhet2_P_V | Akutsjukvård 1 | F8B.1 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | F8B.3 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Zoom | FTM lärare 11, Richard Karlsson | D4C | Examination, Lektion 4, Likabehandling | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PA33U, HT23-11848 | Po212V | Avrapportering 3 | F8A.3-4 | Examination, Avrapportering, Polistaktisk övning nr 4 | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Po Butik_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1D | Examination, Del 2, Examination 1, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | 1PA31U, VT23-P6059 | Olympen B-hall_V, Olympen C-hall_V | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | F8A-B | Examination, Lektion, Nummer 3, Lektion 4c | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX18U, VT24-11788 | Trafiklärare 4-5 | D2C.1-2 | Examination, Fordons Plats 1, Nummer 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-28 | 08:15 - 10:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | F8A.1-2 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | 1TY120, HT24-11869, 1TY120, HT24-11870, 1TYÄ02, HT24-P8363, 1TY20Ä, HT24-P8367-8368, 1FR701, HT24-11902, 1FR20Ä, HT24-P8424-8426, 1SP20Ä, HT24-P8473-8475, 1TY20Ä, HT24-P8906 | Zoom | Angela Marx Åberg, Kirsten Husung | Examination | Språkdidaktisk introduktion | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PA33U, HT23-11848 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | F8B | Examination, Avrapportering, Polistaktisk övning nr 4 | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 1TY120, HT24-11869, 1TY120, HT24-11870, 1TYÄ02, HT24-P8363, 1TY20Ä, HT24-P8367-8368, 1FR701, HT24-11902, 1FR20Ä, HT24-P8424-8426, 1SP20Ä, HT24-P8473-8475, 1TY20Ä, HT24-P8906 | Zoom | Angela Marx Åberg, Kirsten Husung | Examination | Språkdidaktisk introduktion | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PA32U, HT23-P4965 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10-11, Vapenlärare 10 | F8B.3 | Examination, Lektion 41 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:30 | 1PX27U, VT24-11805 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P3A-E | Examination, Behörighetsprov 2 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 1PX28U, HT23-P6685 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | P4A-C | Examination, Körgård test, Nummer 3 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | SASY2, HT23-09920, SASY2, HT23-09921, SASY2, HT23-F1921-1922, 5IK505, HT24-F2457, 5IK505, HT24-P8259-8260, 5IK505, HT24-U6182, 5IK505, HT24-11914, 5IK505, HT24-11915 | Moodle | Examination | ||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-29 | 08:15 - 12:00 | 1PA32U, HT23-P4965 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10-11, Vapenlärare 10 | F8A.3-4 | Examination, Lektion 41 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX25U, HT24-12727 | Po309V | Conny Elofsson | D2C.1-2 | Examination, Bevisvärdering, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3D.4 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3D.1 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PA32U, HT23-P4965 | Nothemmet 1 | FTM lärare 10-11, Vapenlärare 10 | F8A.1-2 | Examination, Lektion 41 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11786 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D2C.1-2 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3D.3 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 5-6 | P3A-E | Examination, Fordons Plats 3, Nummer 3 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | F8A.3-4 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-02 | 08:15 - 10:00 | 1PX17U, VT24-11785 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P2B.1-2 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | D3B.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | LAIGY, HT24-G0109, LGFRI, HT23-G0019, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1ID20Ä, HT24-12587, 1IDÄ02, HT24-P9125, 1GN446, HT24-P9215 | Simhallen | Tom Danielsson | Examination, Delkurs 2 | Rörelse i vatten | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | 2MD40U, HT23-L0066, 2MD146, HT24-12268 | Zoom | Constanta Olteanu, Lucian Olteanu | Examination | Algebra 3/Examination 2, 5 | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | LGFRV, HT22-08042, LGFRV, HT22-08043, LGFRV, HT22-08044, 1GN435, HT24-P8844, 1GN436, HT24-P8845 | Sittplatsbeställning 13-20 i Växjö | Malin Borg | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium – populärkulturellt projekt | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRV, HT22-08040, LGFRV, HT22-08041, 1GN435, HT24-P8178, 1GN436, HT24-P8180 | Sittplatsbeställning 1-12 i Kalmar | Jonathan Lilliedahl | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium – populärkulturellt projekt | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2C.3 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX17U, VT24-11785 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P2B.3-4 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX36U, VT24-11803 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P3A | Examination, SLF | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | D3B.3-4 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | LAIGY, HT24-G0109, 1ID20Ä, HT24-P8944, 1ID20Ä, HT24-12587, 1IDÄ02, HT24-P9125 | Arena1K Lärosal | Tom Danielsson | Examination, Seminarium, Delkurs 2 | Examinerande seminarium, litteratur om drunkning, simförmåga och simkultur | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11785 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P2C.1-2 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | D3A.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D3A.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | D3A.3-4 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:30 | 1PX19U, VT24-12178, 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 1-2 | D3A-B | Examination, Nummer 2, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-03 | 08:15 - 10:00 | 1PX17U, VT24-11785 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P2A.3-4 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX36U, VT24-11803 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P3C | Examination, SLF | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:30 | SAPSY, HT22-08029, 2PS533, HT24-P8217 | L225V, William_James_V | Christina Carlsson, Maude Johansson | Examination | Examination Rollspel | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX36U, VT24-11803 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P3D | Examination, SLF | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | 1PX19U, VT24-12178 | Sittplatsbeställning 1-12 i Växjö, Sittplatsbeställning 13-20 i Växjö | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | D3B | Examination, Seminarium, Lektion 6 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11785 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P2C.3 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX36U, VT24-11803 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | P3B | Examination, SLF | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Scott Andrew Goodwin | D4A.3-4 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2B.1-2 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | D3B | Examination, SLF | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | 1PX15U, VT24-11783 | Po Butik_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | P1A-F | Examination, Nummer 2, Dokumentation i FILIP | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | D2A-B | Examination, Batong 2, Nummer 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-04 | 08:00 - 10:00 | 1PX19U, VT24-12178 | Sittplatsbeställning 1-12 i Växjö, Sittplatsbeställning 13-20 i Växjö | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | D3A | Examination, Seminarium, Lektion 6 | Hälsa | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4B.3-4 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Po208V | Magnus Andersson | D4B.1-2 | Examination, Lektion12 | Sambandstjänst POLIS | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | 2MD145, HT24-12265, 2MD40U, HT24-L0085 | Zoom | Constanta Olteanu, Lucian Olteanu | Examination | Aritmetik 2/Examination | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall_V | FTM lärare 5-6 | P2B.3-4 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Po212V | Avrapportering 3 | D3A.3-4 | Examination, SLF | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2A.1-2 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Nothemmet 2 | FTM lärare 6-7, Vapenlärare 9 | D4A.3-4 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4B.1-2 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | D4A.1-2 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2C.1-2 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4A.1-2 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX17U, VT24-11786 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D2A-B | Examination, Nummer 2 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Karlsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Magnus Andersson, Magnus Johnsson, Mathias Borg, Polislärare 1, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4A-B, P4A-C | Examination, Figurantövning, Nummer 2, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-05 | 08:15 - 10:00 | 1PX17U, VT24-11785 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | P2A.1-2 | Examination, Lektion 22, Handhavande o säkerhet | Vapen | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | D2B.1-2 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Po208V | Magnus Andersson | D4A.1-2 | Examination, Lektion12 | Sambandstjänst POLIS | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX36U, VT24-11803 | Po209V | Avrapportering 1 | P3E.1-2 | Examination, SLF | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Po212V | Avrapportering 3 | D3A.1-2 | Examination, SLF | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | D4B.1-2 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | LGFRV, HT22-08042, LGFRV, HT22-08043, LGFRV, HT22-08044, 1GN435, HT24-P8844, 1GN436, HT24-P8845 | Sittplatsbeställning 13-20 i Växjö | Malin Borg | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium – lyhörda lärare. | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LGFRV, HT22-08040, LGFRV, HT22-08041, 1GN435, HT24-P8178, 1GN436, HT24-P8180 | Sittplatsbeställning 1-12 i Kalmar | Pia Olastuen | Examination, Seminarium | Examinerande seminarium – lyhörda lärare. | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1, FTM lärare 6 | D2B.3-4 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D3B.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Po208V | Magnus Andersson | D4A.3-4 | Examination, Lektion12 | Sambandstjänst POLIS | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | D4B.3-4 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2A.3-4 | Examination, Lektion13, Batong 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Nothemmet 2 | FTM lärare 6-7, Vapenlärare 9 | D4A.1-2 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Po112aV, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum | Sara Lydell | D4B | Examination, Övning, Feedback | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D3B.3-4 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | 1PX17U, HT23-P6679 | Vapenlärare 11-12 | D1A-D, P1A-F | Examination, Nummer 1, Webbtentamen | Vapen | Examinationen och instruktioner ligger på Mymoodle | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 2PX45U, VT24-11831 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | D4A-B | Examination, Nummer 2, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-06 | 08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3C.4 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Nothemmet 2 | FTM lärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4B.3-4 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4A.3-4 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall_V | FTM lärare 5-6 | D2A.3-4 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3C.3 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D3A.3-4 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Po121V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum | Sara Lydell | D4A | Examination, Övning, Feedback | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | D2A.1-2 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Nothemmet 2 | FTM lärare 11, FTM lärare 7, Vapenlärare 9 | D4B.1-2 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX25U, VT24-11795 | Po309V | Conny Elofsson | D2A-B | Examination, Bevisvärdering, Nummer 2, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Po208V | Magnus Andersson | D4B.3-4 | Examination, Lektion12 | Sambandstjänst POLIS | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-09 | 08:00 - 10:00 | 1PX19U, VT24-12178 | Sittplatsbeställning 1-12 i Växjö, Sittplatsbeställning 13-20 i Växjö | Arne Rosendal Hansen, Olof Hansson | D3C | Examination, Seminarium, Lektion 6 | Hälsa | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 8 | P1D.1-2 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | VGSJV, HT24-G0210, 1VÅ616, HT24-P9400 | Vi2095K, KTC Kalmar | Christina Johansson, Nina Carlsson | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | 1SV902, HT24-F2286, 1SV902, HT24-U5507 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Federica Raschellà | Examination | Muntlig examination. Enligt individuella bokningar | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-4 | D1B.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Lektionssal O2019_V | Jan Ottosson | P4A | Examination, Seminarium, 360 grader | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | VGSJV, HT24-G0210, 1VÅ616, HT24-P9400 | Vi2095K, KTC Kalmar | Christina Johansson, Nina Carlsson | Examination | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-4 | D1A.1-2 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | D3C | Examination, SLF | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Lektionssal O2019_V | Jan Ottosson | P4B | Examination, Seminarium, 360 grader | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-4 | D1A.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | P3E.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | LGFOP, HT24-G0224, 1FP001, HT24-P8983 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Examinationsuppgift (1903) presenteras i Moodle efter genomgången och lämnas in på Moodle, senast måndag 9/12 kl 23.55 | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-10 | 08:15 - 10:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 8 | P1A.1-2 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | P3A.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | P4A.1-2 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | VGSJV, HT24-G0210, 1VÅ616, HT24-P9400 | Vi2095K, KTC Kalmar | Christina Johansson, Christina Lindgren | Examination | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | LAAGY, HT20-03708, LAAGY, HT20-03734, 4MAÄ2E, HT24-P8895 | D1143V (matematikdidaktik) | Oduor Olande | Examination | Handledning 3, Opponering - muntlig examination | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 1SV902, HT24-F2286, 1SV902, HT24-U5507 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Federica Raschellà | Examination | Muntlig examination. Enligt individuella bokningar. | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 8 | P1A.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | P3A.3-4 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | P4A.3-4 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Lektionssal O2019_V | Jan Ottosson | P4C | Examination, Seminarium, 360 grader | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | VGSJV, HT24-G0210, 1VÅ616, HT24-P9400 | Vi2095K, KTC Kalmar | Christina Johansson, Christina Lindgren | Examination | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 8 | P1B.1-2 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | P3B.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | P4B.1-2 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 8 | P1B.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | P3B.3-4 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | P4B.3-4 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Po Butik_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1A-B | Examination, Examination 2 | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 1PX27U, HT24-12742 | Arrest O1020_V, Café O1023_V | FTM lärare 10-11, Vapenlärare 10 | P4A-C | Examination, Nummer 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-11 | 08:15 - 10:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-4 | P1C.1-2 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | P3C.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Magnus Isaksson | P4B.1-2 | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | VGSJV, HT24-G0210, 1VÅ616, HT24-P9400 | Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Anna Bergsten, Christina Lindgren, Nina Carlsson | Examination | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | 4MD203, HT24-12177 | Ma2065K Lärosal | Constanta Olteanu, Lucian Olteanu | Examination | Examination 2 och matematikundervisning och programmering (del3) | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | 4SA600, HT24-P8915, 4SA600, HT24-12364 | Sittplatsbeställning 28-32 i Kalmar | Maria Wemrell | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-4 | P1C.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | P3C.3-4 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Po121V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum | Sara Lydell | D4C | Examination, Övning, Feedback | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Magnus Isaksson | P4B.3-4 | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | VGSJV, HT24-G0210, 1VÅ616, HT24-P9400 | Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Anna Bergsten, Christina Johansson, Christina Lindgren, Nina Carlsson | Examination | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 1KR100, HT24-11826 | Sittplatsbeställning 33-41 i Växjö | Ella Ericsson, Johan Rosquist, Niklas Roth, Therese Meiton | Examination | Examination av poster | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 8 | D1B.1-2 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4C.1-2 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | P3D.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | P4C.1-2 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Po121V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum | Jan Ottosson | P4A | Examination, Övning, Feedback | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 7 | P1D.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D4C.3-4 | Examination, Lektion 40, Behörighetsprov 3, Examination 6 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | P3D.3-4 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | P4C.3-4 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Po121V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum | Jan Ottosson | P4B | Examination, Övning, Feedback | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | D2C.1-2 | Examination, Batong 2, Nummer 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX19U, VT24-12178, 1PX19U, VT24-12179 | Trafiklärare 1-2 | D3C | Examination, Nummer 2, Fordons Plats 3 | Polisens nationella förarutbildning | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 2PX45U, VT24-11831 | Po209V, Po210V | Avrapportering 1-2 | D4C | Examination, Nummer 2, Tillämpad övning | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-12 | 08:15 - 10:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 7 | P1E.1-2 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D3C.1-2 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | D3C.3-4 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | D4C.1-2 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Magnus Isaksson | P4A.3-4 | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Po121V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum | Jan Ottosson | P4C | Examination, Övning, Feedback | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | VGSJV, HT24-G0210, 1VÅ616, HT24-P9400 | Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Anna Bergsten, Nina Carlsson | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 1SV902, HT24-F2286, 1SV902, HT24-U5507 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Federica Raschellà | Examination | Skriftlig examination | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 7 | P1E.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D3C.3-4 | Examination, Lektion 34, Behörighetsprov 1 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Po208V | Jane Gullberg | D4C.1-2 | Examination, Lektion12 | Sambandstjänst POLIS | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX36U, VT24-11804 | Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet2_P_V, Po Butik_V, Po pub_V, Po112bV | Ann-Louise Robin, Anna Schneider Jacobsson, Bo Svensson, Conny Elofsson | D3C.1-2 | Examination, Figurantövning, Brottsplatsundersökning | Kriminalteknik | Medtag tjänstemobil | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Grepphall O1018_V | Polislärare 1, Scott Andrew Goodwin | D4C.3-4 | Examination, Övning, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Magnus Isaksson | P4A.1-2 | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | NGWEB, HT24-G0193-0194, 1DV026, HT24-P8604-8605 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Mats Loock | Examination | Examination, online-test 1dv026-a1. https://coursepress.lnu.se/1dv026/moodle | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 8 | P1F.1-2 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Zoom | Scott Andrew Goodwin | D4A | Examination, Seminarium, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 8 | P1F.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2PX47U, HT23-11009 | Zoom | Scott Andrew Goodwin | D4B | Examination, Seminarium, Polisens brottsförebyggande arbete | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX17U, VT24-11786 | S210V Vapen Skj.bana | Vapenlärare 1-2 | D2C, P2A-C | Examination, Nummer 2 | Vapen | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Arrest O1020_V, Lägenhet 2 O2005_V, Lägenhet1_P_V, P Arrest_V, Po Arrestintag_V, Po pub_V, Po121V, Po130_V, Po152V, Po153V Förhörsrum, Po154V Förhörsrum, Po155V Förhörsrum, RLC1-2 | Christer Karlsson, FTM lärare 11, Isabell Sunesson Åberg, Jan Ottosson, Magnus Johnsson, Mathias Borg, Polislärare 1, Roberto Vescovi, Trafiklärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4C, F8A-B | Examination, Figurantövning, Nummer 2, Polistaktisk övning nr 4 | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-13 | 08:15 - 12:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | D1A | Examination, Nummer 4, Anmälningsupptagning, Examinerande | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX17U, VT24-11786 | Grepphall_V | FTM lärare 5-6 | D2C.1-2 | Examination, Lektion 10 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3B.4 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Nothemmet 2 | FTM lärare 8-9, Vapenlärare 9 | D4C.1-2 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3E.1 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | VGSJV, HT24-G0210, 1VÅ616, HT24-P9400 | Vi2095K, KTC Kalmar | Anna Bergsten, Malin Nyman | Examination | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | 2KP110, HT24-P8550 | Fe3016 Dacke | Emil Tyberg, Kirsten Husung | Examination | Slutseminarium, muntliga presentationer om språkdidaktiskt tema samt uppföljning av VFU | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3C.1 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX28U, HT23-P6686 | Po208V | Jane Gullberg | D4C.3-4 | Examination, Lektion12 | Sambandstjänst POLIS | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3E.2 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | D1B | Examination, Nummer 4, Anmälningsupptagning, Examinerande | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Nothemmet 2 | FTM lärare 7-8, Vapenlärare 9 | D4C.3-4 | Examination, Lektion 6 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3A.4 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX25U, VT24-11795 | Po309V | Conny Elofsson | D2C | Examination, Bevisvärdering, Nummer 2, Spårsäkring | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3A.3 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-12-15 | 23:45 - 00:00 | LAFOV, HT21-06081, LAFOV, HT21-06083, LAGRV, HT21-06091, LAGRV, HT21-06092, 4GN414, HT24-P8467 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av examinationsuppgift senast kl. 23.59 på Moodle | |||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | LGFOR, HT22-08030, 1FL424, HT24-P8203 | Online/Moodle | Examination, Inlämning | Inlämning av examination 2102 Sekretess och samverkan senast kl. 23.55 på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
v 51, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-16 | 08:15 - 14:30 | LAFOV, HT24-G0153, 1GN252, HT24-P8154 | Sittplatsbeställning 28-32 i Kalmar | Elisabeth Frank | Examination | Minilektioner | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1OP009, HT24-P9290-9291 | Lindholmen216 UND6, Lindholmen218 UND5, Lindholmen219 UND4, Lindholmen220 UND3, Lindholmen222 Klinik UND2, Lindholmen224 Klinik UND1, Lindholmen244 UND7, Lindholmen245 UND8, Lindholmen246 UND9, Lindholmen247 UND10, Vi1117K UND1, Vi1118K UND3, Vi1119K UND5, Vi1120K UND7, Vi1124K UND2, Vi1125K UND4, Vi1126K UND6, Vi1127K UND8 | Anna-Maria Lingvall, Bertil Sterner, Ellen Holmesson, Jenny Roth, Kabilan Pitchaimuthu, Karin Lennartsson, Maria Korén, Oskar Johansson, Pelsin Demir | Examination | SUM 1 Praktiskt prov | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3E.2 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3D.1 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | LAIGY, HT24-G0110, LGFRI, HT23-G0018, 1IDÄ02, HT24-12423, 1ID20Ä, HT24-P9041, 1ID20Ä, HT24-12588, 1IDÄ02, HT24-P9126, 1GN446, HT24-P9216 | Olympen C-hall_V | Ola Karlsson | Examination, Delkurs 2 | Rörelse med boll | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1OP009, HT24-P9290-9291 | Lindholmen216 UND6, Lindholmen218 UND5, Lindholmen219 UND4, Lindholmen220 UND3, Lindholmen222 Klinik UND2, Lindholmen224 Klinik UND1, Lindholmen244 UND7, Lindholmen245 UND8, Lindholmen246 UND9, Lindholmen247 UND10, Vi1117K UND1, Vi1118K UND3, Vi1119K UND5, Vi1120K UND7, Vi1124K UND2, Vi1125K UND4, Vi1126K UND6, Vi1127K UND8 | Anna-Maria Lingvall, Bertil Sterner, Ellen Holmesson, Jenny Roth, Kabilan Pitchaimuthu, Karin Lennartsson, Maria Korén, Oskar Johansson, Pelsin Demir | Examination | SUM 1 Praktiskt prov | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-4 | D1D.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3B.3 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3D.2 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:45 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1OP009, HT24-P9290-9291 | Lindholmen216 UND6, Lindholmen218 UND5, Lindholmen219 UND4, Lindholmen220 UND3, Lindholmen222 Klinik UND2, Lindholmen224 Klinik UND1, Lindholmen244 UND7, Lindholmen245 UND8, Lindholmen246 UND9, Lindholmen247 UND10, Vi1117K UND1, Vi1118K UND3, Vi1119K UND5, Vi1120K UND7, Vi1124K UND2, Vi1125K UND4, Vi1126K UND6, Vi1127K UND8 | Anna-Maria Lingvall, Bertil Sterner, Ellen Holmesson, Jenny Roth, Kabilan Pitchaimuthu, Karin Lennartsson, Maria Korén, Oskar Johansson, Pelsin Demir | Examination | SUM 1 Praktiskt prov | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Olof Hansson | F8A | Examination, Seminarium, Lektion 6 | Hälsa | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1OP009, HT24-P9290-9291 | Lindholmen216 UND6, Lindholmen218 UND5, Lindholmen219 UND4, Lindholmen220 UND3, Lindholmen222 Klinik UND2, Lindholmen224 Klinik UND1, Lindholmen244 UND7, Lindholmen245 UND8, Lindholmen246 UND9, Lindholmen247 UND10, Vi1117K UND1, Vi1118K UND3, Vi1119K UND5, Vi1120K UND7, Vi1124K UND2, Vi1125K UND4, Vi1126K UND6, Vi1127K UND8 | Anna-Maria Lingvall, Bertil Sterner, Ellen Holmesson, Jenny Roth, Kabilan Pitchaimuthu, Karin Lennartsson, Maria Korén, Oskar Johansson, Pelsin Demir | Examination | SUM 1 Praktiskt prov | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Lektionssal O2019_V | Magnus Isaksson | F8B.3 | Examination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
17:30 - 20:00 | 1PA31U, HT23-11775 | Körplan_V | Trafiklärare 1-2 | F8A-B | Examination, Körgård test, Resurstillfälle | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-17 | 08:15 - 14:30 | LAFOV, HT24-G0153, 1GN252, HT24-P8154 | Sittplatsbeställning 28-32 i Kalmar | Elisabeth Frank | Examination | Minilektioner | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1OP009, HT24-P9290-9291 | Lindholmen216 UND6, Lindholmen218 UND5, Lindholmen219 UND4, Lindholmen220 UND3, Lindholmen222 Klinik UND2, Lindholmen224 Klinik UND1, Lindholmen244 UND7, Lindholmen245 UND8, Lindholmen246 UND9, Lindholmen247 UND10, Vi1117K UND1, Vi1118K UND3, Vi1119K UND5, Vi1120K UND7, Vi1124K UND2, Vi1125K UND4, Vi1126K UND6, Vi1127K UND8 | Anna-Maria Lingvall, Bertil Sterner, Ellen Holmesson, Jenny Roth, Kabilan Pitchaimuthu, Karin Lennartsson, Maria Korén, Oskar Johansson, Pelsin Demir | Examination | SUM 1 Praktiskt prov | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3B.2 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3C.1 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | LAAGY, HT21-06180, LAAGY, HT21-06181, LAAGY, HT21-06255, LGKPU, HT23-G0039, LGKPU, HT23-G0041, 2KP65E, HT24-P8730, 2MA6ÄE, HT24-P9285 | D1143V (matematikdidaktik) | Oduor Olande | Examination | Handledning 4, Opponering - muntlig examination | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | 2MV10E, HT24-P8657, 2MV10E, HT24-12056, 2MV10E, HT24-12057 | G137V | Karin Lagergren | Examination | Ventilering av kandidatuppsatser. | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1OP009, HT24-P9290-9291 | Lindholmen216 UND6, Lindholmen218 UND5, Lindholmen219 UND4, Lindholmen220 UND3, Lindholmen222 Klinik UND2, Lindholmen224 Klinik UND1, Lindholmen244 UND7, Lindholmen245 UND8, Lindholmen246 UND9, Lindholmen247 UND10, Vi1117K UND1, Vi1118K UND3, Vi1119K UND5, Vi1120K UND7, Vi1124K UND2, Vi1125K UND4, Vi1126K UND6, Vi1127K UND8 | Anna-Maria Lingvall, Bertil Sterner, Ellen Holmesson, Jenny Roth, Kabilan Pitchaimuthu, Karin Lennartsson, Maria Korén, Oskar Johansson, Pelsin Demir | Examination | SUM 1 Praktiskt prov | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3D.2 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3C.2 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Grupprum O2028_V, Lektionssal O2019_V | Magnus Isaksson | F8B.1-2 | Examination, Seminarium | Medtag tjänstemobil | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Linus Liljeqvist, Vapenlärare 13 | P4B | Examination, Lektion 4, Likabehandling | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:45 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1OP009, HT24-P9290-9291 | Lindholmen216 UND6, Lindholmen218 UND5, Lindholmen219 UND4, Lindholmen220 UND3, Lindholmen222 Klinik UND2, Lindholmen224 Klinik UND1, Lindholmen244 UND7, Lindholmen245 UND8, Lindholmen246 UND9, Lindholmen247 UND10, Vi1117K UND1, Vi1118K UND3, Vi1119K UND5, Vi1120K UND7, Vi1124K UND2, Vi1125K UND4, Vi1126K UND6, Vi1127K UND8 | Anna-Maria Lingvall, Bertil Sterner, Ellen Holmesson, Jenny Roth, Kabilan Pitchaimuthu, Karin Lennartsson, Maria Korén, Oskar Johansson, Pelsin Demir | Examination | SUM 1 Praktiskt prov | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Po212V, Po213V | Avrapportering 3-4 | D1D | Examination, Nummer 4, Anmälningsupptagning, Examinerande | Avrapportering/utredning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3A.4 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3C.3 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Isabell Sunesson Åberg | P4A | Examination, Lektion 4, Likabehandling | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2PX47U, VT24-11813 | Sittplatsbeställning 21-27 i Växjö | Alexander Andersson, Vapenlärare 13 | P4C | Examination, Lektion 4, Likabehandling | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | NGOPT, HT24-G0225-0226, 1OP009, HT24-P9290-9291 | Lindholmen216 UND6, Lindholmen218 UND5, Lindholmen219 UND4, Lindholmen220 UND3, Lindholmen222 Klinik UND2, Lindholmen224 Klinik UND1, Lindholmen244 UND7, Lindholmen245 UND8, Lindholmen246 UND9, Lindholmen247 UND10, Vi1117K UND1, Vi1118K UND3, Vi1119K UND5, Vi1120K UND7, Vi1124K UND2, Vi1125K UND4, Vi1126K UND6, Vi1127K UND8 | Anna-Maria Lingvall, Bertil Sterner, Ellen Holmesson, Jenny Roth, Kabilan Pitchaimuthu, Karin Lennartsson, Maria Korén, Oskar Johansson, Pelsin Demir | Examination | SUM 1 Praktiskt prov | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 7 | D1C.1-2 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V, Grepphall O1018_V | FTM lärare 3-4 | P3B.1 | Examination, Nummer 1 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3C.4 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2PA03U, VT24-P6067 | Grupprum O2028_V, Lektionssal O2019_V | Magnus Isaksson | F8A.3-4 | Examination, Seminarium | Medtag tjänstemobil | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:00 | 1PX15U, VT24-11784 | Po Butik_V, Po213V | Anna Schneider Jacobsson | D1C-D | Examination, Examination 2 | Kriminalteknik | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX17U, VT24-11785 | Grepphall O1016_V | FTM lärare 1-2 | P2A-E | Examination, Lektion 14, Batong 2, Nummer 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 21:00 | 1PX27U, VT24-11806 | Arrest O1020_V, Café O1023_V | Jack Asllani, Niklas Kilsgård, Vapenlärare 8 | D4A-C | Examination, Nummer 2 | Fysiska tekniker och metoder | |||||||||||||||||||||||
17:30 - 19:15 | 1PX28U, HT23-P6685 | Po208V | Christer Karlsson | P4A-C | Examination, Nummer 2 | Radio | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-18 | 08:15 - 10:00 | 1PX18U, HT23-P6684 | Körplan_V | Trafiklärare 1-3, Trafiklärare 7 | D1C.3-4 | Examination, Examination 1, Kontroll före körning | Polisens nationella förarutbildning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 1PX37U, VT24-Y63CU | Lägenhet1_P_V | Akutsjukvård 1 | P3B.1 | Examination, Figurantövning | Akutsjukvård | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-02 | 17:30 - 19:30 | 1PA31U, VT23-P4964 | Trafiklärare 1-2 | F8A-B | Examination, Fordons Plats 1, Nummer 3 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-05 | 17:30 - 19:30 | 1PA31U, VT23-P4964 | Trafiklärare 1-2 | F8A-B | Examination, Fordons Plats 1, Nummer 2 | Polisens nationella förarutbildning | Endast kallade studenter | |||||||||||||||||||||
Schema
Om-Examination
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Programtillfälle, Programtillfälle, Kurstillfälle, Kurstillfälle |
Lokal |
Personal |
Grupp |
Aktivitet |
Provkod |
Ämne |
Kommentarer |
|||||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-13 | 09:00 - 11:00 | 2FE403, VT24-P7424, 2FE448, VT24-P7433, 2FE448, VT24-U7542, 2FE448, VT24-Z0010, 2FE403, VT24-Z0014 | Moodle | Sandhiya Goolaup | Om-Examination | Digital re-exam 2 on Moodle. | ||||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-19 | 13:15 - 18:00 | 4PE60E, VT24-11462, 4PE60E, VT24-P7451, 5PE60E, VT24-11463, 5PE60E, VT24-P7452 | Fh103B_V_Spobsam | Andreas Nordin, Stefan Sellbjer | Examination, Om-Examination | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-20 | 08:00 - 12:00 | 1ST512, VT24-11110, 1ST512, VT24-P7402 | Stanislas Muhinyuza | Om-Examination | Re-exam 1 | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 08:00 - 17:00 | VGSJV, HT22-08225, 2VÅ640, VT24-P7792 | Vi2090K, Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Malin Nyman, Malin Tiger Axelsson, Patrik Hellström | Om-Examination | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-23 | 10:00 - 10:45 | 1FE672, VT24-P7388, 1FE672, VT24-U7530, 1FE672, VT24-Z0017 | Moodle | Om-Examination | Re-exam 1 on Moodle course room between 10:00-10:50. | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-27 | 08:30 - 12:00 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ619, VT24-P7763 | Vi2095K, KTC Kalmar | Om-Examination | Mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ619, VT24-P7763 | Vi2095K, KTC Kalmar | Om-Examination | Mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-30 | 08:30 - 12:00 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ619, VT24-P7763 | Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Om-Examination | Mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ619, VT24-P7763 | Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Om-Examination | Mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | 1MK180, VT24-P7447, 1MK180, VT24-P8000 | Moodle | Mikael Rinaldo | Inlämning, Om-Examination | Inlämning av examinationsuppgift 1, 2,3 4 (omexaminationstillfälle nr 2) i postlåda i Moodle. | ||||||||||||||||||||||||
v 37, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-11 | 10:00 - 10:45 | 1FE672, VT24-P7388, 1FE672, VT24-U7530, 1FE672, VT24-Z0017 | Moodle | Om-Examination | Re-exam 2 on Moodle course room between 10:00-10:50. | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-12 | 08:30 - 12:00 | VGSJV, VT24-G0096, 1VÅ616, VT24-P7760 | Vi2095K, KTC Kalmar | Christina Lindgren | Om-Examination | Mer info på Moodle | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | VGSJV, VT24-G0096, 1VÅ616, VT24-P7760 | Vi2095K, KTC Kalmar | Christina Lindgren | Om-Examination | Mer info på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
v 43, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-24 | 08:30 - 12:00 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ621, HT24-P9415 | Vi2090K, Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Malin Nyman, Malin Tiger Axelsson, Patrik Hellström | Om-Examination | Mer info på Moodle | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | VGSJV, VT23-09418, 1VÅ621, HT24-P9415 | Vi2090K, Vi2092K, Vi2095K, KTC Kalmar | Malin Nyman, Malin Tiger Axelsson, Patrik Hellström | Om-Examination | Mer info på Moodle | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-28 | 08:00 - 12:00 | 1ST512, VT24-11110, 1ST512, VT24-P7402 | Stanislas Muhinyuza | Om-Examination | Re-exam 2 | |||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-05 | 08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-06 | 08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 08:30 - 10:30 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | VGSJV, VT22-07726, 2VÅ626, HT24-P9424 | Vi2095K, Vi2103K Lärosal, KTC Kalmar | Examination, Om-Examination | Se mer info på Moodle | |||||||||||||||||||||||||
v 47, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-21 | 08:15 - 12:00 | 4FE170, HT24-P7946, 4FE170, HT24-F2499, 4FE170, HT24-12250, 4FE170, HT24-K0175, 4FE170, HT24-P9053, 4FE170, HT24-U7579 | Helena Forslund, Åsa Gustavsson | Om-Examination | Re-examination of conceptual paper | |||||||||||||||||||||||
Schema
Omexamination
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Programtillfälle, Programtillfälle, Kurstillfälle, Kurstillfälle |
Lokal |
Personal |
Grupp |
Aktivitet |
Provkod |
Ämne |
Kommentarer |
|||||||||||||||||||||
v 25, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-19 | 13:15 - 15:00 | NGWEB, HT23-09954, NGWEB, HT23-09955, 1DV025, HT23-P5511-5512 | Moodle | Johan Leitet, Mats Loock | Omexamination | Förnyad examination, online-test 1dv025-a1, 1dv025-b1 | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-06-20 | 08:00 - 17:00 | NGWEB, HT23-09954, NGWEB, HT23-09955, 1DV025, HT23-P5511-5512 | Kontor, Slack | Johan Leitet, Mats Loock, Niklas Emevi | Omexamination | Förnyad examination, muntlig 1dv025-a3, 1dv025-b3 | ||||||||||||||||||||||
v 26, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-26 | 07:45 - 08:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV327, VT24-P7029 | Online/Moodle | Inlämning, Omexamination | Inlämning senast kl. 08.00 på Moodle | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-06-27 | 09:00 - 10:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV327, VT24-P7029 | J0150V Lärosal/Zoomrum | Camilla Strömberg | Omexamination | Omexamination, Projektansökan | ||||||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-14 | 08:15 - 17:00 | 2MK71E, VT24-P7116 | Ra0083 Lärosal, Ra0084 Lärosal, Ra1054K Lärosal, Ra2161K Lärosal | Britt-Marie Ringfjord, Kristina Stenström, Sara Hamqvist, Torbjörn Rolandsson | Omexamination | Omxaminationsseminarier med någon eller några av dessa personer: Sara Hamqvist, Torbjörn Rolandsson, Britt-Marie Ringfjord och Kristina Stenström. | ||||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-20 | 08:00 - 08:30 | IGCSM, HT23-09990, 1IV325, VT24-P7027 | Dugga, Omexamination | Omexamination Dugga 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | NGWEB, HT23-09954, NGWEB, HT23-09955, 1DV613, VT24-P6951-6952 | Kontor, via Zoom | Daniel Toll, Johan Leitet, Mats Loock, Tobias Ohlsson | Omexamination | Muntlig omexamination. Anmälan via kursens Moodle-sida senast 16/8. | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 | IGCSM, HT23-09990, 1IV325, VT24-P7027 | Dugga, Omexamination | Omexamination Dugga 2 | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 08:00 - 17:00 | NGWEB, HT23-09954, NGWEB, HT23-09955, 1DV026, HT23-P5513-5514 | via Zoom | Johan Leitet, Mats Loock | Omexamination | Omexamination, muntlig 1dv026-b1, b3 | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-22 | 08:00 - 16:00 | LGFOR, HT23-09978, 1FL408, VT24-P6697 | Omexamination | Omexamination | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | VGSJV, VT23-09418, VGSJV, VT23-09419, VGSJV, VT23-09420, VGSJV, VT23-09421, VGSJV, VT23-09422, 1VÅ619, VT24-P7731-7732, 1VÅ619, VT24-P7763-7765 | Omexamination, Seminarium | Grupp L | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | VGSJV, VT23-09418, VGSJV, VT23-09419, VGSJV, VT23-09420, VGSJV, VT23-09421, VGSJV, VT23-09422, 1VÅ619, VT24-P7731-7732, 1VÅ619, VT24-P7764-7765, 1VÅ619, VT24-P8822 | Omexamination, Seminarium | Grupp K | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | NGWEB, HT23-09954, NGWEB, HT23-09955, 1DV026, HT23-P5513-5514 | Moodle | Johan Leitet, Mats Loock | Omexamination | Omexamination, online-test 1dv026-a1 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | VGSJV, VT23-09418, VGSJV, VT23-09419, VGSJV, VT23-09420, VGSJV, VT23-09421, VGSJV, VT23-09422, 1VÅ619, VT24-P7731-7732, 1VÅ619, VT24-P7763-7765 | Omexamination, Seminarium | Grupp M | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | VGSJV, VT23-09418, VGSJV, VT23-09419, VGSJV, VT23-09420, VGSJV, VT23-09421, VGSJV, VT23-09422, 1VÅ619, VT24-P7731-7732, 1VÅ619, VT24-P7764-7765, 1VÅ619, VT24-P8822 | Omexamination, Seminarium | Grupp N | ||||||||||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-27 | 08:15 - 10:00 | LGFOP, HT23-G0034, 1FP003, VT24-P7234 | D1172V | Matilda Gäfvert | Alla Grupper | Omexamination | Omexamination: Redovisning av ma.-uppg. | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-29 | 08:00 - 12:00 | VGSJV, VT23-09421, VGSJV, VT23-09422, 1VÅ619, VT24-P7731-7732 | J0030V | Camilla Olsson, Elin Jansson Pravitz | Omexamination | Klinisk omexamination | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | VGSJV, VT23-09421, VGSJV, VT23-09422, 1VÅ619, VT24-P7731-7732 | J0032V | Anna Berggren, Annika Sevandersson Hansen | Omexamination | Klinisk omexamination | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | VGSJV, VT23-09421, VGSJV, VT23-09422, 1VÅ619, VT24-P7731-7732 | J0030V | Camilla Olsson, Elin Jansson Pravitz | Omexamination | Klinisk omexamination | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | VGSJV, VT23-09421, VGSJV, VT23-09422, 1VÅ619, VT24-P7731-7732 | J0032V | Anna Berggren, Annika Sevandersson Hansen | Omexamination | Klinisk omexamination | ||||||||||||||||||||||||
v 36, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-06 | 09:00 - 12:00 | NGWEB, HT22-08138, NGWEB, HT22-08139, NGWEC, HT22-08140, 1DV50E, VT24-P6942-6943 | via Zoom | Daniel Toll | Omexamination | Zoomlänk presenteras i Slack | ||||||||||||||||||||||
v 37, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-09 | 08:30 - 11:30 | VGSJV, VT22-07726, VGSJV, VT22-07727, VGSJV, VT22-07728, 2VÅ465, HT24-P9433-9435 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Omexamination | Omexamination-examinationsuppgift 1 Litteraturseminariet och/eller Examinerande seminariet, redovisningsuppgift | |||||||||||||||||||||||
v 39, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-24 | 07:45 - 08:00 | 4FE19E, VT24-P7534 | Helena Forslund, Peter Berling | Inlämning, Omexamination | Om-examination inlämning | |||||||||||||||||||||||
07:45 - 08:00 | 5FE04E, VT24-P7676 | Omexamination | Submission | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-26 | 10:15 - 12:00 | 4FE19E, VT24-P7534, 5FE04E, VT24-P7676 | N1030V Lärosal | Helena Forslund, Maria Mårtensson Hansson, Peter Berling | Omexamination, Seminarium | Re-examination/ Om-examination seminarium | ||||||||||||||||||||||
v 40, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-01 | 15:30 - 16:30 | LGFOP, HT24-G0224, 1FP001, HT24-P8983 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Linda Helgesson | Omexamination | Tillfälle 2 examination 1901 | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-03 | 10:15 - 12:00 | LAFOV, HT24-G0153-0154, LAGRV, HT24-G0157-0158, LGFRI, HT24-G0155-0156, 1GN431, HT24-P8152, 1GN431, HT24-P8163, 1GN406, HT24-P8168, 1GN406, HT24-P8171, 1GN470, HT24-P8175, 1GN470, HT24-P8471 | Online/Moodle | Jens Gardesten | Omexamination | Omexamination begreppstentamen | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | NGWEB, HT24-G0193-0194, 1DV025, HT24-P8602-8603 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Mats Loock | Omexamination | Online-test. https:/coursepress.lnu.se/1dv025/moodle | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-04 | 13:15 - 14:00 | LGFRI, HT24-G0155-0156, 1GN470, HT24-P8175, 1GN470, HT24-P8471 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Malin Borg | Omexamination, Seminarium, Uppsamling | Uppsamlingsseminarium | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-07 | 08:15 - 17:00 | 4IK50E, VT24-P6791-6792, 5IK50E, VT24-P6793-6794, 4IK50E, VT24-U6947, 5IK50E, VT24-U6948 | Zoom | Omexamination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-08 | 08:15 - 17:00 | 4IK50E, VT24-P6791-6792, 5IK50E, VT24-P6793-6794, 4IK50E, VT24-U6947, 5IK50E, VT24-U6948 | Zoom | Omexamination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-09 | 08:15 - 17:00 | 4IK50E, VT24-P6791-6792, 5IK50E, VT24-P6793-6794, 4IK50E, VT24-U6947, 5IK50E, VT24-U6948 | Zoom | Omexamination, Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-10-13 | 23:45 - 00:00 | LAIGY, HT23-09350, LAIGY, HT23-09354, 1IDÄ06, HT24-12406, 1IDÄ06, HT24-12428, 1IDÄ06, HT24-P9210-9211, 1ID61Ä, HT24-P9217-9218 | Online/Moodle | Madeleine Ahlgren, Stefan Gustafsson | Examination, Omexamination | Omexamination - inlämning av inspelat samtal senast kl 23.55 på Moodle | ||||||||||||||||||||||
v 42, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-18 | 08:00 - 13:00 | 4FE124, HT24-P7932, 4FE124, HT24-P9046, 4FE124, HT24-U7569 | Datasal_K1056 Datorsal | Joakim Jansson | Omexamination | Quantitative method exam, Second attempt, remember to register for the exam | ||||||||||||||||||||||
v 44, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-28 | 10:15 - 12:00 | 4UVÄ18, HT24-P8151, 4UVÄ18, HT24-P8461 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Bettina Vogt | Omexamination | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-29 | 09:00 - 10:00 | LGFOP, HT24-G0224, 1FP001, HT24-P8983 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Linda Helgesson | Omexamination | Tillfälle 3 examination 1901 | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-30 | 08:15 - 09:00 | 4FE108, HT24-P8995 | K1210V Lärosal | Kim Eriksson, Maria Mårtensson Hansson | Omexamination | Re-examination module I | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-01 | 00:00 - 00:00 | LGFOR, HT24-G0152, 1FL401, HT24-P8197 | Sonia Nouri | Omexamination | Muntlig omexamination 1951. Anmälan till kursansvarig | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LGFOR, HT24-G0151, 1FL401, HT24-P8847 | M1076V Lärosal | Omexamination | Andra tillfället för muntlig examination | |||||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 11:00 - 12:00 | LGFRI, HT24-G0155-0156, 1GN470, HT24-P8175, 1GN470, HT24-P8471 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Ellen Smålander | Omexamination, Seminarium | Uppsamlingsseminarium | ||||||||||||||||||||||
v 46, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-13 | 11:45 - 12:00 | LGKPU, HT24-G0122-0123, 2KP001, HT24-P8450 | Online/Moodle | Inlämning, Omexamination | Inlämning av omexamination för Seminarium 2 senast kl. 12.00 på Moodle | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-14 | 13:00 - 15:00 | LGKPU, HT24-G0122-0123, 2KP001, HT24-P8450 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Jonathan Lilliedahl | Omexamination | Omexamination Seminarium 2 Distans (Zoom) | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-15 | 11:45 - 12:00 | LGKPU, HT24-G0122-0123, 2KP001, HT24-P8450 | Online/Moodle | Inlämning, Omexamination | Inlämning av omexamination för Seminarium 3 senast kl. 12.00 på Moodle | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-11-16 | 09:00 - 10:00 | LGKPU, HT24-G0122-0123, 2KP001, HT24-P8450 | Sittplatsbeställning 13-20 i Växjö | Nermin Taha | Omexamination | Omexamination Seminarium 3 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | LGKPU, HT24-G0122-0123, 2KP001, HT24-P8450 | Sittplatsbeställning 13-20 i Växjö | Jonathan Lilliedahl | Omexamination | Omexamination Seminarium 3 | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-21 | 08:00 - 17:00 | NGWEB, HT24-G0193-0194, 1DV025, HT24-P8602-8603 | Kontor, via Zoom | Mats Loock | Omexamination | Omexamination, muntlig 1dv025-a3. https:/coursepress.lnu.se/1dv025/zoom | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-22 | 08:00 - 13:00 | 4FE124, HT24-P7932, 4FE124, HT24-P9046, 4FE124, HT24-U7569 | Datasal_K1056 Datorsal | Joakim Jansson | Omexamination | Quantitative method exam, Third attempt, remember to register for the exam | ||||||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-28 | 13:15 - 15:00 | NGWEB, HT24-G0193-0194, 1DV025, HT24-P8602-8603 | Moodle | Mats Loock | Omexamination | Omexamination, online-test 1dv025-b1. https:/coursepress.lnu.se/1dv025/moodle | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-02 | 07:45 - 08:00 | 4FE170, HT24-P7946, 4FE170, HT24-F2499, 4FE170, HT24-12250, 4FE170, HT24-K0175, 4FE170, HT24-P9053, 4FE170, HT24-U7579 | Helena Forslund | Inlämning, Omexamination | submission re-examination scenario work | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 4FE108, HT24-P8995 | Sittplatsbeställning 1-12 i Växjö | Hana Hulthén | Omexamination | Re-examination | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-05 | 23:45 - 00:00 | IGCSM, HT23-09990, 1IV329, HT24-P9032 | Online/Moodle | Arne Rosendal Hansen | Inlämning, Omexamination | Inlämning av (Ex. 1) Omexamination senast kl. 23.59 | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-09 | 16:30 - 18:00 | 1UV017, HT24-12464 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Kerstin Hansson | Omexamination, Seminarium | Examinerande seminarium 1 och 2 andra tillfället | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-11 | 08:00 - 17:00 | NGWEB, HT22-08138, NGWEB, HT22-08139, 2DV515, HT24-P8619-8620 | via Zoom | Johan Hagelbäck, Mats Loock | Omexamination | Retake exam, oral, 2dv515-a1. https://coursepress.lnu.se/2dv515/zoom | ||||||||||||||||||||||
v 51, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-16 | 15:15 - 17:00 | LAFOV, HT21-06081, LAFOV, HT21-06083, LAGRV, HT21-06091, LAGRV, HT21-06092, 4GN414, HT24-P8467 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Bettina Vogt | Omexamination | Muntlig omexamination | ||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:00 | 1UV017, HT24-12464 | Virtual classroom on Zoom/Moodle | Kerstin Hansson | Omexamination, Seminarium | Examinerande seminarium 3 andra tillfället |
Ändrade inom de senaste 2 dagarna.