v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag Maj 20
TDDI11
Laboration
SU00
SU02
SU02
Kamran Hosseini
DI2
EL2
EL2
10:00
08:15
TDDI11
Laboration
SU01
SU03
SU03
Yungang Pan
DI2
EL2
EL2
10:00
08:15
732G16
Datalaboration
PC3
PC4
PC4
Eva Ragnemalm
Hoda Fakharzadehjahromy
Yaman Adamnor
Hoda Fakharzadehjahromy
Yaman Adamnor
SDA2
12:00
10:15
TDIU16
Laboration
SU17/18
Malte Nilsson
Mattias Burman
Mattias Burman
DI2
EL2
EL2
12:00
10:15
91MA32
92MA32
92MA32
Programmeringsstuga
SU04
Emma Enocksson Svensson
Magnus Nielsen
Magnus Nielsen
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
LÄRMAGT2
15:00
13:15
TDDE05
Laboration
SU00
SU01
SU01
Cyrille Berger
CS1
Self-study.
17:00
13:15
TDDD80
Redovisning
SU15/16
U1
Grupp 1
Proj: slutredovisning
17:00
13:15
TDDD80
Redovisning
SU17/18
Sahand Sadjadee
U1
Grupp 2
Proj: slutredovisning
17:00
13:15
TDDD80
Redovisning
SU12
U1
Grupp 3
Proj: slutredovisning
17:00
13:15
TDDD80
Redovisning
SU13
U1
Grupp 4
Proj: slutredovisning
17:00
13:15
TDDD80
Redovisning
SU14
U1
Grupp 5
Proj: slutredovisning
17:00
13:15
TDDD12
Laboration
SU02
SU03
SU03
Alireza Mohammadinodooshan
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp A
Work on the BrianAir project (cont'd)
17:00
15:15
TDDD12
Laboration
SU10
SU11
SU11
Shahrzad Khayatbashi
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp B
Work on the BrianAir project (cont'd)
17:00
15:15
TDDD48
Laboration
SU00
SU01
SU01
CS1
19:00
17:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag Maj 21
TDDE41
Laboration
SU14
SU15/16
SU15/16
Abdelazim Hussien
Lena Buffoni
Yiran Wang
Lena Buffoni
Yiran Wang
CS1
CYS1
CYS1
Demo lab
10:00
08:15
TDDE34
Laboration
SU17/18
Kamran Hosseini
CS1
CYS1
CYS1
10:00
08:15
TDP032
Projekt
Folkvang4
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5
Sprinten avslutas.
Demo för kund.
Retrospective inom gruppen.
Fyll i och lämna in Sprintblankett.
Sprinten avslutas.
Demo för kund.
Retrospective inom gruppen.
Fyll i och lämna in Sprintblankett.
12:00
08:15
TDDE61
Laboration
SU04
Charilaos Skandylas
CYS1
Grupp B
Group B
12:00
10:15
TDDI11
Laboration
SU00
SU01
SU01
Yungang Pan
DI2
EL2
EL2
12:00
10:15
TDDI11
Laboration
SU02
SU03
SU03
Kamran Hosseini
DI2
EL2
EL2
12:00
10:15
732G33
732G83
732G83
Datalaboration
SU10
SU11
SU12
SU11
SU12
Johan Alenlöv
SDA1
Datorlaboration
12:00
10:15
TDIU16
Laboration
SU12
SU13
SU14
SU13
SU14
Dag Jönsson
Mattias Burman
Mattias Burman
DI2
EL2
EL2
15:00
13:15
TDDI82
Redovisning
SU15/16
SU17/18
SU17/18
Christoffer Holm
DI1
Projektredovisning
15:00
13:15
732A54
Laboration
SU04
Jose M Pena
STML1
Grupp A
work on assignment BDA3 (continued)
17:00
15:15
732A54
TDDE31
TDDE31
Laboration
SU02
SU03
SU03
Jose M Pena
CS1
CYS1
MMAT1
STML1
CYS1
MMAT1
STML1
Grupp B
work on assignment BDA3 (continued)
17:00
15:15
TDDE67
Redovisning
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
19:00
17:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag Maj 22
TDDE05
Laboration
SU00
SU01
SU01
Cyrille Berger
CS1
10:00
08:15
732G16
Datalaboration
PC3
PC4
PC4
Yaman Adamnor
SDA2
(Tillfälle till demonstration)
12:00
10:15
TDDE30
Redovisning
SU17/18
Morgan Nordberg
Simon Hansson
Thea Antonson
Simon Hansson
Thea Antonson
D1
Grupp 20
Grupp 22
Grupp 24
Grupp 22
Grupp 24
Enbart projektdemonstrationer. Kom i tid!
12:00
10:15
732G33
732G83
732G83
Datalaboration
SU00
SU01
SU02
SU01
SU02
Johan Alenlöv
SDA1
Datorlaboration
12:00
10:15
TDDE55
Laboration
SU04
Cyrille Berger
IP3
Teacher available via zoom.
12:00
10:15
TDDE44
Redovisning
SU00
SU01
SU01
Andreas Stenmark
Love Arreborn
Love Arreborn
Y1.a
Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer
17:00
13:15
TDDE44
Redovisning
SU02
SU03
SU03
Daniel Holmer
Johan Larsson
Johan Larsson
Y1.b
Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer
17:00
13:15
TDDE44
Redovisning
SU10
SU11
SU11
Axel Sundelin
Mio Cajander
Mio Cajander
Y1.c
Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer
17:00
13:15
TDDE44
Redovisning
SU17/18
Charlie Simonsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
MED1
Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer
17:00
13:15
TDDE44
Redovisning
SU12
SU13
SU13
David Warnquist
Nils Jakobsson
Nils Jakobsson
MAT1
Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer
17:00
13:15
TDDE44
Redovisning
SU15/16
Christopher Claesson
Jakob Tormalm
Yaman Adamnor
Jakob Tormalm
Yaman Adamnor
TMA1
Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag Maj 23
91MA32
92MA32
TDDE67
92MA32
TDDE67
Problemlösningspass
SU10
SU17/18
SU17/18
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
09:45
08:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag Maj 24
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag Maj 27
TDDI11
Laboration
SU00
SU01
SU01
Yungang Pan
DI2
EL2
EL2
10:00
08:15
TDDI11
Laboration
SU02
SU03
SU03
Kamran Hosseini
DI2
EL2
EL2
10:00
08:15
TDDE34
Laboration
SU15/16
Kamran Hosseini
CS1
CYS1
CYS1
12:00
10:15
732G46
PC1
Isak Hietala
17:00
15:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag Maj 28
732G16
Datalaboration
PC3
PC4
PC4
Eva Ragnemalm
Hoda Fakharzadehjahromy
Yaman Adamnor
Hoda Fakharzadehjahromy
Yaman Adamnor
SDA2
Tillfälle till demonstration
12:00
10:15
Datortenta
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
21:30
13:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag Maj 29
Datortenta
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
14:00
07:00
TDDE61
Laboration
SU04
Roland Plaka
CYS1
Grupp A
Group A
16:00
14:15
732G46
PC1
Isak Hietala
17:00
15:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag Maj 30
Datortenta
Asgård
Egypten
Olympen
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
Egypten
Olympen
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
14:00
07:00
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag Maj 31
Datortenta
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
13:00
07:00
TDDE61
Laboration
SU04
Roland Plaka
CYS1
Grupp C
Group C
12:00
10:15
TDIU16
SU02
SU03
SU03
Dag Jönsson
Filip Strömbäck
Malte Nilsson
Mattias Burman
Mattias Karlsson
Tobias Elfstrand
Filip Strömbäck
Malte Nilsson
Mattias Burman
Mattias Karlsson
Tobias Elfstrand
DI2
EL2
IP2
EL2
IP2
Redovisningspass
12:00
10:15
Datortenta
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
21:30
13:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag Juni 3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag Juni 4
Datortenta
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
14:00
07:00
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag Juni 5
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag Juni 6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag Juni 7
Datortenta
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
SU01
SU02
SU03
SU04
SU10
SU11
SU12
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU24
SU25
15:30
07:00
Kurskod | Kursnamn |
732A54 | Analys av Big data |
732G16 | Databaser: design och programmering |
732G33 | Programmering i R |
732G46 | Regressions- och variansanalys |
732G83 | Programmering i R |
91MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
92MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
TDDD12 | Databasteknik |
TDDD48 | Automatisk planering |
TDDD80 | Projekt: Mobila och sociala applikationer |
TDDE05 | AI-robotik |
TDDE30 | Objektorienterad programmering och Java |
Kurskod | Kursnamn |
TDDE31 | Big Data Analytics |
TDDE34 | Mjukvaruverifiering |
TDDE41 | Programvaruarkitekturer |
TDDE44 | Programmering, grundkurs |
TDDE55 | Data- och programstrukturer |
TDDE61 | Etisk hackning |
TDDE67 | Programmering, grundkurs |
TDDI11 | Programmering av inbyggda system |
TDDI82 | Objektorienterad problemlösning |
TDIU16 | Process- och operativsystemprogrammering |
TDP032 | Projekt: Agil systemutveckling |
Ändrade inom de senaste 7 dagarna.