v 18
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag Apr. 29
TDDE61
Laboration
SU04
Charilaos Skandylas
CYS1
Grupp B
Group B
10:00
08:15
TDP032
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 4.
10:00
08:15
732G16
Datalaboration
PC3
PC4
PC4
Eva Ragnemalm
Hoda Fakharzadehjahromy
Yaman Adamnor
Hoda Fakharzadehjahromy
Yaman Adamnor
SDA2
Starta projekt del B
12:00
10:15
TDDE67
Programmeringsstuga
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
Grupp 1
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU02
Liam Andersson
U1
Grupp 1
Proj: app-kodning
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU03
Sahand Sadjadee
U1
Grupp 2
Proj: app-kodning
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU04
Belmin Batic
U1
Grupp 3
Proj: app-kodning
15:00
13:15
TDDE05
Laboration
SU00
SU01
SU01
Cyrille Berger
CS1
Self-study.
17:00
13:15
TDDD95
Laboration
SU10
SU11
SU12
SU11
SU12
Jorke de Vlas
Leif Eriksson
Leif Eriksson
17:00
13:15
TDDE67
Programmeringsstuga
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
Grupp 2
17:00
15:15
TDDD80
Laboration
SU02
SU03
SU04
SU24
SU25
SU03
SU04
SU24
SU25
U1
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget arbete
17:00
15:15
v 18
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag Apr. 30
TDDE30
Laboration
SU00
SU01
SU02
SU03
SU01
SU02
SU03
Morgan Nordberg
Simon Hansson
Thea Antonson
Simon Hansson
Thea Antonson
D1
10:00
08:15
TDP032
Projekt
Folkvang1
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 4.
12:00
08:15
732A73
732A91
TDDE07
732A91
TDDE07
Laboration
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
Bayu Brahmantio
Héctor Rodriguez Déniz
Héctor Rodriguez Déniz
CS1
MMAT1
STML1
MMAT1
STML1
Lab 3, see Lisam.
12:00
10:15
TDDE61
Laboration
SU04
Roland Plaka
CYS1
Grupp A
Group A
12:00
10:15
TDDE35
Laboration
SU00
SU01
SU01
Sheyda Mirzakhani
U2
Group A (priority)
12:00
10:15
91MA32
92MA32
92MA32
Programmeringsstuga
SU10
Emma Enocksson Svensson
Magnus Nielsen
Magnus Nielsen
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
LÄRMAGT2
12:00
10:15
732A54
Laboration
SU04
Huanyu Li
STML1
Grupp A
work on assignments BDA1 and BDA2 (continued)
17:00
15:15
732A54
TDDE31
TDDE31
Laboration
SU02
SU03
SU03
Huanyu Li
CS1
CYS1
MMAT1
STML1
CYS1
MMAT1
STML1
Grupp B
work on assignments BDA1 and BDA2 (continued)
17:00
15:15
TDIU16
Laboration
SU17/18
Dag Jönsson
Malte Nilsson
Malte Nilsson
DI2
EL2
EL2
17:00
15:15
v 18
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag Maj 1
v 18
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag Maj 2
TDDE30
Laboration
SU00
SU01
SU02
SU03
SU01
SU02
SU03
Morgan Nordberg
Simon Hansson
Thea Antonson
Simon Hansson
Thea Antonson
D1
10:00
08:15
TDIU16
Laboration
SU17/18
Malte Nilsson
Mattias Burman
Mattias Burman
DI2
EL2
EL2
10:00
08:15
TDDI82
Projekt
SU15/16
DI1
10:00
08:15
732G16
Datalaboration
PC3
PC4
PC4
Eva Ragnemalm
Hoda Fakharzadehjahromy
Hoda Fakharzadehjahromy
SDA2
15:00
13:15
TDP032
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
Annika Silvervarg
IP2
Sprint 4.
Möjlighet till handledning/frågor till Annika
Möjlighet till handledning/frågor till Annika
17:00
13:15
TDDD48
Laboration
SU00
SU01
SU01
CS1
17:00
15:15
TDDE44
Laboration
SU02
SU03
SU03
Andreas Stenmark
Love Arreborn
Love Arreborn
Y1.a
Labbtillfälle 7.1
17:00
15:15
TDDE44
Laboration
SU04
Daniel Holmer
Johan Larsson
Johan Larsson
Y1.b
Labbtillfälle 7.1
17:00
15:15
TDDE44
Laboration
SU10
SU11
SU11
Axel Sundelin
Mio Cajander
Mio Cajander
Y1.c
Labbtillfälle 7.1
17:00
15:15
TDDE44
Laboration
SU17/18
Charlie Simonsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
MED1
Labbtillfälle 7.1
17:00
15:15
v 18
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag Maj 3
732A73
732A91
TDDE07
732A91
TDDE07
Laboration
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
Bayu Brahmantio
Héctor Rodriguez Déniz
Héctor Rodriguez Déniz
CS1
MMAT1
STML1
MMAT1
STML1
Lab 3, see Lisam.
10:00
08:15
TDDE61
Laboration
SU04
Roland Plaka
CYS1
Grupp C
Group C
10:00
08:15
TDDE35
Laboration
SU00
SU01
SU01
Minxing Liu
U2
Group B (priority)
10:00
08:15
TDDI11
Laboration
SU10
SU11
SU11
Yungang Pan
DI2
EL2
EL2
10:00
08:15
TDDI11
Laboration
SU02
SU03
SU03
Kamran Hosseini
DI2
EL2
EL2
10:00
08:15
TDP032
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 4
Sprinten avslutas.
Demo för kund.
Retrospective inom gruppen.
Fyll i och lämna in Sprintblankett.
Sprinten avslutas.
Demo för kund.
Retrospective inom gruppen.
Fyll i och lämna in Sprintblankett.
12:00
08:15
732G16
Datalaboration
PC3
PC4
PC4
Hoda Fakharzadehjahromy
SDA2
Även Yaman A
12:00
10:15
TDDE34
Laboration
SU15/16
Kamran Hosseini
CS1
CYS1
CYS1
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU00
SU01
SU01
Christopher Claesson
Jakob Tormalm
Yaman Adamnor
Jakob Tormalm
Yaman Adamnor
TMA1
Labbtillfälle 7.2
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU02
SU03
SU03
David Warnquist
Nils Jakobsson
Nils Jakobsson
MAT1
Labbtillfälle 7.2
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU17/18
Charlie Simonsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
MED1
Labbtillfälle 7.2
12:00
10:15
91MA32
92MA32
TDDE67
92MA32
TDDE67
Problemlösningspass
Boren
SU17/18
T1
T2
U1
SU17/18
T1
T2
U1
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
14:45
13:00
TDDD12
Laboration
SU11
SU12
SU12
Alireza Mohammadinodooshan
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp A
Work on the BrianAir project
15:00
13:15
TDDD12
Laboration
SU13
SU14
SU14
Shahrzad Khayatbashi
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp B
Work on the BrianAir project
15:00
13:15
TDDD12
Laboration
SU15/16
Huanyu Li
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp C
Work on the BrianAir project
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU00
Liam Andersson
U1
Grupp 1
Uppsamling, slutredovisning av labbar
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU01
Sahand Sadjadee
U1
Grupp 2
Uppsamling, slutredovisning av labbar
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU02
Belmin Batic
U1
Grupp 3
Uppsamling, slutredovisning av labbar
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU03
Younes Slibi
U1
Grupp 4
Uppsamling, slutredovisning av labbar
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU04
U1
Grupp 5
Uppsamling, slutredovisning av labbar
15:00
13:15
732A54
Laboration
SU04
Huanyu Li
STML1
Grupp A
work on assignments BDA1 and BDA2 (continued)
17:00
15:15
732A54
TDDE31
TDDE31
Laboration
SU02
SU03
SU03
Huanyu Li
CS1
CYS1
MMAT1
STML1
CYS1
MMAT1
STML1
Grupp B
work on assignments BDA1 and BDA2 (continued)
17:00
15:15
v 19
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag Maj 6
TDDE35
Laboration
SU00
SU01
SU01
Minxing Liu
U2
Group B (priority)
10:00
08:15
TDDD80
Laboration
SU10
Liam Andersson
U1
Grupp 1
Proj: app-kodning
10:00
08:15
TDDD80
Laboration
SU11
Sahand Sadjadee
U1
Grupp 2
Proj: app-kodning
10:00
08:15
TDDD80
Laboration
SU12
Belmin Batic
U1
Grupp 3
Proj: app-kodning
10:00
08:15
TDDD80
Laboration
SU13
Younes Slibi
U1
Grupp 4
Proj: app-kodning
10:00
08:15
TDDD80
Laboration
SU14
U1
Grupp 5
Proj: app-kodning
10:00
08:15
TDP032
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5.
Sprinten påbörjas.
Bestäm Velocity inom gruppen och Scope med kunden.
Sprinten påbörjas.
Bestäm Velocity inom gruppen och Scope med kunden.
10:00
08:15
NBIB53
Datalaboration
PC1
PC2
PC3
PC4
PC2
PC3
PC4
Isak Hietala
BIO2
DJP2
KB2nv
DJP2
KB2nv
Handledningspass för Laboration (Statistik) 2
12:00
10:15
TDDE30
Laboration
SU00
SU01
SU02
SU03
SU01
SU02
SU03
Morgan Nordberg
Simon Hansson
Thea Antonson
Simon Hansson
Thea Antonson
D1
12:00
10:15
TDIU16
Laboration
SU17/18
Dag Jönsson
Malte Nilsson
Malte Nilsson
DI2
EL2
EL2
12:00
10:15
TDDD80
Laboration
SU13
SU14
SU15/16
SU14
SU15/16
U1
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget arbete
12:00
10:15
TDDE67
Programmeringsstuga
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
Grupp 2
15:00
13:15
TDDE34
Laboration
SU02
SU03
SU03
Kamran Hosseini
CS1
CYS1
CYS1
15:00
13:15
TDDE05
Laboration
SU00
SU01
SU01
Cyrille Berger
CS1
Self-study.
17:00
13:15
TDDD95
Laboration
SU10
SU11
SU12
SU11
SU12
Jorke de Vlas
Leif Eriksson
Leif Eriksson
17:00
13:15
TDDE67
Programmeringsstuga
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
Grupp 1
17:00
15:15
TDDD48
Laboration
SU00
SU01
SU01
CS1
19:00
17:15
v 19
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag Maj 7
TDDE44
Laboration
SU00
SU01
SU01
Andreas Stenmark
Love Arreborn
Love Arreborn
Y1.a
Ej handlett pass.
10:00
08:15
TDDE44
Laboration
SU02
SU03
SU03
Daniel Holmer
Johan Larsson
Johan Larsson
Y1.b
Ej handlett pass.
10:00
08:15
TDDE44
Laboration
SU10
SU11
SU11
Axel Sundelin
Mio Cajander
Mio Cajander
Y1.c
Ej handlett pass.
10:00
08:15
TDDE44
Laboration
SU17/18
Charlie Simonsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
MED1
Ej handlett pass.
10:00
08:15
91MA32
92MA32
92MA32
Programmeringsstuga
SU12
Emma Enocksson Svensson
Magnus Nielsen
Magnus Nielsen
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
LÄRMAGT2
10:00
08:15
TDP032
Projekt
Folkvang1
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5
12:00
08:15
TDDE35
Laboration
SU00
SU01
SU01
Sheyda Mirzakhani
U2
Group A (priority)
12:00
10:15
TDDI11
Laboration
SU10
SU11
SU11
Yungang Pan
DI2
EL2
EL2
12:00
10:15
TDDI11
Laboration
SU12
SU13
SU13
Kamran Hosseini
DI2
EL2
EL2
12:00
10:15
732G33
732G83
732G83
Datalaboration
SU00
SU01
SU02
SU01
SU02
Johan Alenlöv
SDA1
Datorlaboration
15:00
13:15
TDIU16
Laboration
SU17/18
Malte Nilsson
Mattias Burman
Mattias Burman
DI2
EL2
EL2
17:00
15:15
v 19
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag Maj 8
91MA32
92MA32
TDDE67
92MA32
TDDE67
Problemlösningspass
SU10
SU17/18
T1
T2
U1
U2
SU17/18
T1
T2
U1
U2
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
09:45
08:00
TDDE05
Laboration
SU00
SU01
SU01
Cyrille Berger
CS1
10:00
08:15
TDDD80
Laboration
SU13
SU14
SU15/16
SU14
SU15/16
U1
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget arbete
10:00
08:15
732G16
Datalaboration
PC3
PC4
PC4
Eva Ragnemalm
SDA2
Start projekt del C
Även Yaman A
Även Yaman A
12:00
10:15
TDDE34
Laboration
SU00
SU01
SU01
Kamran Hosseini
CS1
CYS1
CYS1
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU02
SU03
SU03
Christopher Claesson
Jakob Tormalm
Yaman Adamnor
Jakob Tormalm
Yaman Adamnor
TMA1
Labbtillfälle 7.3
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU17/18
Charlie Simonsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
MED1
Labbtillfälle 7.3
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU10
SU11
SU11
Daniel Holmer
Johan Larsson
Johan Larsson
Y1.b
Labbtillfälle 7.3
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU12
SU13
SU13
Axel Sundelin
Mio Cajander
Mio Cajander
Y1.c
Labbtillfälle 7.3
12:00
10:15
TSRT04
Laboration
SU15/16
Leo Ledenstam
D3
DI2
I2
Ii2
IT1
KA2
DI2
I2
Ii2
IT1
KA2
Grupp B
Labhandledning.
12:00
10:15
TDP032
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5.
12:00
10:15
TDDE55
Laboration
SU04
Cyrille Berger
IP3
12:00
10:15
TDDI11
Laboration
SU00
SU01
SU01
Yungang Pan
DI2
EL2
EL2
15:00
13:15
TDDI11
Laboration
SU02
SU03
SU03
Kamran Hosseini
DI2
EL2
EL2
15:00
13:15
729G49
Laboration
SU14
SU15/16
SU15/16
Daniel Holmer
Jenny Kunz
Jenny Kunz
KOGVET1
Reliabilitet
15:00
13:15
732G33
732G83
732G83
Datalaboration
SU10
SU11
SU12
SU11
SU12
Johan Alenlöv
SDA1
Datorlaboration
15:00
13:15
TDDE41
Laboration
SU17/18
Abdelazim Hussien
CS1
CYS1
CYS1
Grupp 1
17:00
13:15
TDDE41
Laboration
SU04
Yiran Wang
CS1
CYS1
CYS1
Grupp 2
17:00
13:15
TDP032
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5.
17:00
13:15
v 19
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag Maj 9
v 19
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag Maj 10
TDP032
Projekt
Folkvang4
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5
12:00
08:15
TDDD12
Laboration
SU11
SU12
SU12
Alireza Mohammadinodooshan
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp A
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
TDDD12
Laboration
SU13
SU14
SU14
Shahrzad Khayatbashi
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp B
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
TDDD12
Laboration
SU03
SU04
SU04
Huanyu Li
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp C
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU15/16
SU17/18
SU17/18
U1
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget projektarbete
15:00
13:15
Datortenta
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU01
SU02
SU03
SU04
Spärrbokning inför datortentorna på förmiddagen den 13/5
17:00
15:00
v 20
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag Maj 13
Datortenta
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU01
SU02
SU03
SU04
732A72/TENT, 732A32/DAT2, 732A90/DAT1 kl. 8-13
15:00
07:00
TDDE35
Laboration
SU10
SU11
SU11
Sheyda Mirzakhani
U2
Group A (priority)
10:00
08:15
TDP032
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5.
10:00
08:15
TDIU16
Laboration
SU17/18
Dag Jönsson
Malte Nilsson
Malte Nilsson
DI2
EL2
EL2
12:00
10:15
TDDE34
Laboration
SU15/16
Kamran Hosseini
CS1
CYS1
CYS1
12:00
10:15
TDDD12
Laboration
SU11
SU12
SU12
Alireza Mohammadinodooshan
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp A
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
TDDD12
Laboration
SU13
SU14
SU14
Shahrzad Khayatbashi
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp B
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
TDDD12
Laboration
SU15/16
Huanyu Li
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp C
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
TDDE67
Programmeringsstuga
Asgård
Egypten
SU10
SU17/18
Egypten
SU10
SU17/18
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
Grupp 1
15:00
13:15
TDDD12
Laboration
SU11
SU12
SU12
Alireza Mohammadinodooshan
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp A
Work on the BrianAir project (cont'd)
17:00
15:15
TDDD12
Laboration
SU13
SU14
SU14
Shahrzad Khayatbashi
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp B
Work on the BrianAir project (cont'd)
17:00
15:15
TDDD12
Laboration
SU15/16
Huanyu Li
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp C
Work on the BrianAir project (cont'd)
17:00
15:15
TDDE67
Programmeringsstuga
Asgård
Egypten
SU10
SU17/18
Egypten
SU10
SU17/18
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
Grupp 2
17:00
15:15
91MA32
92MA32
92MA32
Programmeringsstuga
SU04
Emma Enocksson Svensson
Magnus Nielsen
Magnus Nielsen
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
LÄRMAGT2
17:00
15:15
TDDD80
Laboration
SU00
Liam Andersson
U1
Grupp 1
Proj: app-kodning
17:00
15:15
TDDD80
Laboration
SU01
Sahand Sadjadee
U1
Grupp 2
Proj: app-kodning
17:00
15:15
TDDD80
Laboration
SU02
Belmin Batic
U1
Grupp 3
Proj: app-kodning
17:00
15:15
TDDD80
Laboration
SU03
Younes Slibi
U1
Grupp 4
Proj: app-kodning
17:00
15:15
TDDD80
Laboration
SU15/16
SU17/18
SU17/18
U1
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget projektarbete
19:00
17:15
v 20
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag Maj 14
TDDE44
Laboration
SU10
SU11
SU11
Axel Sundelin
Mio Cajander
Mio Cajander
Y1.c
Labbtillfälle 7.4
10:00
08:15
TDDE44
Laboration
SU02
SU03
SU03
Daniel Holmer
Johan Larsson
Johan Larsson
Y1.b
Labbtillfälle 7.4
10:00
08:15
TDDE44
Laboration
SU00
SU01
SU01
Andreas Stenmark
Love Arreborn
Love Arreborn
Y1.a
Labbtillfälle 7.4
10:00
08:15
TDDE44
Laboration
SU17/18
Charlie Simonsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
MED1
Labbtillfälle 7.4
10:00
08:15
TDDE30
Laboration
SU13
SU14
SU15/16
SU14
SU15/16
Morgan Nordberg
Simon Hansson
Thea Antonson
Simon Hansson
Thea Antonson
D1
10:00
08:15
TDDE61
Laboration
SU04
Charilaos Skandylas
CYS1
Grupp B
Group B
12:00
10:15
TDDE35
Laboration
SU00
SU01
SU01
Minxing Liu
U2
Group B (priority)
12:00
10:15
TDDI11
Laboration
SU10
SU11
SU11
Yungang Pan
DI2
EL2
EL2
12:00
10:15
TDDI11
Laboration
SU12
SU13
SU13
Kamran Hosseini
DI2
EL2
EL2
12:00
10:15
NBIB53
Eget arbete
PC1
BIO2
DJP2
KB2nv
DJP2
KB2nv
Eget arbete med kursen
15:00
13:15
732G33
732G83
732G83
Datalaboration
SU00
SU01
SU02
SU01
SU02
Johan Alenlöv
SDA1
Datorlaboration
15:00
13:15
TDDI82
Projekt
SU15/16
DI1
17:00
13:15
732A54
Laboration
SU04
Jose M Pena
STML1
Grupp A
work on assignment BDA3
17:00
15:15
732A54
TDDE31
TDDE31
Laboration
SU02
SU03
SU03
Jose M Pena
CS1
CYS1
MMAT1
STML1
CYS1
MMAT1
STML1
Grupp B
work on assignment BDA3
17:00
15:15
TDIU16
Laboration
SU17/18
Malte Nilsson
Mattias Burman
Mattias Burman
DI2
EL2
EL2
17:00
15:15
NBIB53
Eget arbete
PC1
BIO2
DJP2
KB2nv
DJP2
KB2nv
Eget arbete med kursen
17:00
15:15
v 20
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag Maj 15
91MA32
92MA32
TDDE67
92MA32
TDDE67
Problemlösningspass
SU10
SU17/18
TER2
TER4
SU17/18
TER2
TER4
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
09:45
08:00
TDDD12
Laboration
SU11
SU12
SU12
Alireza Mohammadinodooshan
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp A
Work on the BrianAir project (cont'd)
10:00
08:15
TDDD12
Laboration
SU13
SU14
SU14
Shahrzad Khayatbashi
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp B
Work on the BrianAir project (cont'd)
10:00
08:15
TDDD12
Laboration
SU15/16
Huanyu Li
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp C
Work on the BrianAir project (cont'd)
10:00
08:15
TDDD80
Laboration
SU00
SU01
SU02
SU03
SU04
SU01
SU02
SU03
SU04
U1
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget projektarbete
10:00
08:15
732G16
Datalaboration
PC3
PC4
PC4
Eva Ragnemalm
Hoda Fakharzadehjahromy
Hoda Fakharzadehjahromy
SDA2
Även Yaman A
12:00
10:15
TDDE34
Laboration
SU15/16
Kamran Hosseini
CS1
CYS1
CYS1
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU17/18
Charlie Simonsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
MED1
Ej handlett pass.
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU10
SU11
SU11
Axel Sundelin
Mio Cajander
Mio Cajander
Y1.c
Ej handlett pass.
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU00
SU01
SU01
Daniel Holmer
Johan Larsson
Johan Larsson
Y1.b
Ej handlett pass.
12:00
10:15
TDDE44
Laboration
SU02
SU03
SU03
Andreas Stenmark
Love Arreborn
Love Arreborn
Y1.a
Ej handlett pass.
12:00
10:15
TDDI11
Laboration
SU00
SU01
SU01
Yungang Pan
DI2
EL2
EL2
15:00
13:15
TDDI11
Laboration
SU02
SU03
SU03
Kamran Hosseini
DI2
EL2
EL2
15:00
13:15
TDP032
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5.
17:00
13:15
TDDE61
Laboration
SU04
Roland Plaka
CYS1
Grupp A
Group A
17:00
15:15
Möte
PC3
PC4
PC4
17:30
16:00
v 20
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag Maj 16
TDDD48
Laboration
SU00
SU01
SU01
CS1
15:00
13:15
TDDE44
Redovisning
SU02
SU03
SU03
Andreas Stenmark
Love Arreborn
Love Arreborn
Y1.a
Redovisning 7
15:00
13:15
TDDE44
Redovisning
SU10
SU11
SU11
Daniel Holmer
Johan Larsson
Johan Larsson
Y1.b
Redovisning 7
15:00
13:15
TDDE44
Redovisning
SU12
SU13
SU13
Axel Sundelin
Mio Cajander
Mio Cajander
Y1.c
Redovisning 7
15:00
13:15
TDDE44
Redovisning
SU17/18
Charlie Simonsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
MED1
Redovisning 7
15:00
13:15
TDP032
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5.
17:00
13:15
TDDE30
Laboration
SU00
SU01
SU02
SU03
SU01
SU02
SU03
Morgan Nordberg
Simon Hansson
Thea Antonson
Simon Hansson
Thea Antonson
D1
17:00
15:15
v 20
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag Maj 17
TDDE61
Laboration
SU04
Roland Plaka
CYS1
Grupp C
Group C
10:00
08:15
TDP032
Projekt
Folkvang4
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
IP2
Sprint 5.
12:00
08:15
732G33
732G83
732G83
Datalaboration
SU00
SU01
SU02
SU01
SU02
Johan Alenlöv
SDA1
Datorlaboration
15:00
13:15
TDDD80
Laboration
SU15/16
SU17/18
SU17/18
U1
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget arbete
15:00
13:15
732A54
Laboration
SU04
Jose M Pena
STML1
Grupp A
work on assignment BDA3 (continued)
17:00
15:15
732A54
TDDE31
TDDE31
Laboration
SU02
SU03
SU03
Jose M Pena
CS1
CYS1
MMAT1
STML1
CYS1
MMAT1
STML1
Grupp B
work on assignment BDA3 (continued)
17:00
15:15
TDIU16
Laboration
SU17/18
Dag Jönsson
Malte Nilsson
Malte Nilsson
DI2
EL2
EL2
17:00
15:15
Kurskod | Kursnamn |
729G49 | Språk och datorer |
732A54 | Analys av Big data |
732A73 | Bayesianska metoder |
732A91 | Bayesianska metoder |
732G16 | Databaser: design och programmering |
732G33 | Programmering i R |
732G83 | Programmering i R |
91MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
92MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
NBIB53 | Datahantering, visualisering, och statistisk inferens |
TDDD12 | Databasteknik |
TDDD48 | Automatisk planering |
TDDD80 | Projekt: Mobila och sociala applikationer |
TDDD95 | Algoritmisk problemlösning |
TDDE05 | AI-robotik |
TDDE07 | Bayesianska metoder |
Kurskod | Kursnamn |
TDDE30 | Objektorienterad programmering och Java |
TDDE31 | Big Data Analytics |
TDDE34 | Mjukvaruverifiering |
TDDE35 | Storskaliga distribuerade system och nätverk |
TDDE41 | Programvaruarkitekturer |
TDDE44 | Programmering, grundkurs |
TDDE55 | Data- och programstrukturer |
TDDE61 | Etisk hackning |
TDDE67 | Programmering, grundkurs |
TDDI11 | Programmering av inbyggda system |
TDDI82 | Objektorienterad problemlösning |
TDIU16 | Process- och operativsystemprogrammering |
TDP032 | Projekt: Agil systemutveckling |
TSRT04 | Introduktionskurs i Matlab |
Ändrade inom de senaste 7 dagarna.