v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
Måndag 15/4
Laboration
SU15/16
Karta
Alireza Mohammadinodooshan
I3
Ii3
Ii3
Grupp A
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
Laboration
SU17/18
Karta
Stephanie Persson
I3
Ii3
Ii3
Grupp B
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
Datalaboration
PC1
PC2
PC3
PC4
PC2
PC3
PC4
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477D
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477D
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477C
Isak Hietala
BIO2
DJP2
KB2nv
DJP2
KB2nv
Handledningspass för Laboration (Statistik) 2
15:00
13:15
Laboration
SU00
SU01
SU01
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A447
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
Cyrille Berger
CS1
Self-study.
17:00
13:15
Laboration
SU10
SU11
SU12
SU11
SU12
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3D%3A468
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
Jorke de Vlas
Leif Eriksson
Leif Eriksson
17:00
13:15
Programmeringsstuga
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
Grupp 2
17:00
15:15
Laboration
SU02
Karta
Liam Andersson
U1
Grupp 1
Proj: app-kodning
17:00
15:15
Laboration
SU03
Karta
Sahand Sadjadee
U1
Grupp 2
Proj: app-kodning
17:00
15:15
Laboration
SU04
Karta
Belmin Batic
U1
Grupp 3
Proj: app-kodning
17:00
15:15
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
Tisdag 16/4
Laboration
SU15/16
SU17/18
SU17/18
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
Morgan Nordberg
Simon Hansson
Thea Antonson
Simon Hansson
Thea Antonson
D1
10:00
08:15
Projekt
Folkvang1
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007001%3A3C%3A978
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A445
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A445
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
IP2
Sprint 3
12:00
08:15
Laboration
SU04
Karta
Charilaos Skandylas
CYS1
Grupp B
Group B
12:00
10:15
Datalaboration
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
Johan Alenlöv
SDA1
Datorlaboration
12:00
10:15
Laboration
SU17/18
Karta
Dag Jönsson
Mattias Burman
Mattias Burman
DI2
EL2
EL2
15:00
13:15
Laboration
SU12
SU13
SU14
SU13
SU14
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
Edvin Dyremark
Malte Nilsson
Malte Nilsson
DI1
15:00
13:15
Laboration
SU04
Karta
Mina Abd Nikooie Pour
STML1
Grupp A
work on assignments BDA1 and BDA2 (continued)
17:00
15:15
Laboration
SU02
SU03
SU03
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A460
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A459
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A459
Huanyu Li
CS1
CYS1
MMAT1
STML1
CYS1
MMAT1
STML1
Grupp B
work on assignments BDA1 and BDA2 (continued)
17:00
15:15
Se kommentar
SU11
SU12
SU12
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
Anders Luong
Benjamin Sundvall
Casper Erik Nerf Kanefall
Linus Gardshol
Benjamin Sundvall
Casper Erik Nerf Kanefall
Linus Gardshol
D2
U2
U2
Labbtillfälle
17:00
15:15
Programmeringsstuga
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
Grupp 1
19:00
17:15
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
Onsdag 17/4
Problemlösningspass
SU10
SU17/18
T1
T2
U1
U2
SU17/18
T1
T2
U1
U2
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3D%3A468
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007003%3A2T2
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007003%3A2T1
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007003%3A2U2
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007003%3A2U1
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007003%3A2T2
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007003%3A2T1
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007003%3A2U2
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007003%3A2U1
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Emma Enocksson Svensson
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Magnus Nielsen
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Torbjörn Jonsson
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
Ii1
KA2
LÄRMA7T2
LÄRMAGT2
09:45
08:00
Laboration
SU00
SU01
SU01
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A447
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
Cyrille Berger
CS1
10:00
08:15
Laboration
SU13
SU14
SU15/16
SU14
SU15/16
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
U1
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget arbete
10:00
08:15
Laboration
SU00
SU01
SU01
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A447
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
Minxing Liu
U2
Group B (priority)
12:00
10:15
Föreläsning
SU17/18
Karta
Eva Ragnemalm
Hoda Fakharzadehjahromy
Hoda Fakharzadehjahromy
SDA2
Fö 5 SQL
12:00
10:15
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A445
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
IP2
Sprint 3
12:00
10:15
Laboration
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
Bayu Brahmantio
Héctor Rodriguez Déniz
Héctor Rodriguez Déniz
CS1
MMAT1
STML1
MMAT1
STML1
Lab 2, see Lisam.
15:00
13:15
Laboration
SU04
Karta
Roland Plaka
CYS1
Grupp A
Group A
15:00
13:15
Laboration
SU10
SU11
SU12
SU11
SU12
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3D%3A468
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
Daniel Holmer
Jenny Kunz
Jenny Kunz
KOGVET1
Lingvistiskt uppmärkt text 2: Dependensträd
15:00
13:15
Projekt
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A445
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
IP2
Sprint 3
17:00
13:15
Laboration
SU00
SU01
SU01
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A447
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
Sheyda Mirzakhani
U2
Group A (priority)
17:00
15:15
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
Torsdag 18/4
Programmeringsstuga
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
Agnes Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
Axel Dannetun
Elias Bruno
Erik von Nastase
Filip Eckeskog
Gustav Johansson
Jacob Törnberg Zeinetz
Jonatan Billger
Karl-Erik Gladysz
Malte Nilsson
Oscar Johansson
Simon Ahrenstedt
Tove Winddotter
Viggo Hermansson
Viktor Olsson
I1
Ii1
KA2
Ii1
KA2
Grupp 2
12:00
10:15
Laboration
SU00
SU01
SU01
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A447
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
CS1
15:00
13:15
Datalaboration
PC3
PC4
PC4
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477D
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477C
Eva Ragnemalm
Hoda Fakharzadehjahromy
Hoda Fakharzadehjahromy
SDA2
Starta SQL-labben
15:00
13:15
Laboration
SU15/16
Karta
Sheyda Mirzakhani
U2
Group A (priority)
15:00
13:15
Laboration
SU04
Karta
Cyrille Berger
IP3
15:00
13:15
Föreläsning
Lektion
Lektion
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A445
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
Annika Silvervarg
IP2
Formativ och Summativ utvärdering förbereds inom gruppen.
Se videoföreläsningar samt läs instruktionerna på Lisam
Se videoföreläsningar samt läs instruktionerna på Lisam
17:00
13:15
Laboration
SU10
SU11
SU11
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3D%3A468
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
Andreas Stenmark
Love Arreborn
Love Arreborn
Y1.a
Labbtillfälle 6.1
17:00
13:15
Laboration
SU12
SU13
SU13
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
Daniel Holmer
Johan Larsson
Johan Larsson
Y1.b
Labbtillfälle 6.1
17:00
13:15
Laboration
SU17/18
Karta
Charlie Simonsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
Gustav Carlsson
Javad Saeedizade
Madeleine Nilsson
MED1
Labbtillfälle 6.1
17:00
13:15
Laboration
SU00
SU01
SU02
SU03
SU01
SU02
SU03
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A447
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A460
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A459
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A460
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A459
Morgan Nordberg
Simon Hansson
Thea Antonson
Simon Hansson
Thea Antonson
D1
17:00
15:15
PC1
PC2
PC2
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
BIO2
GIS-studier
17:00
15:15
Laboration
SU15/16
Karta
Leo Ledenstam
D3
DI2
I2
Ii2
IT1
KA2
DI2
I2
Ii2
IT1
KA2
Grupp B
Labhandledning.
17:00
15:15
v 16
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
Fredag 19/4
Laboration
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
Bayu Brahmantio
Héctor Rodriguez Déniz
Héctor Rodriguez Déniz
CS1
MMAT1
STML1
MMAT1
STML1
Lab 2, see Lisam.
10:00
08:15
Laboration
SU10
SU11
SU11
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3D%3A468
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
Sajad Khosravi
Sehrish Qummar
Sehrish Qummar
CS1
ELE1
MMAT1
ELE1
MMAT1
Grupp A
Group A
10:00
08:15
Laboration
SU04
Karta
Roland Plaka
CYS1
Grupp C
Group C
10:00
08:15
Laboration
SU00
SU01
SU01
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A447
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
Minxing Liu
U2
Group B (priority)
10:00
08:15
Projekt
Folkvang4
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
LIS1
LIS2
LIS3
LIS4
PC5
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007001%3A3C%3A984
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A445
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A445
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A459C
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477B
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A477A
IP2
Sprint 3
Sprinten avslutas.
Demo för kund.
Retrospective inom gruppen.
Fyll i och lämna in Sprintblankett.
Sprinten avslutas.
Demo för kund.
Retrospective inom gruppen.
Fyll i och lämna in Sprintblankett.
12:00
08:15
Datalaboration
PC1
PC2
PC2
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
Öppen GIS-tid
13:15
09:00
Datalaboration
SU13
SU14
SU15/16
SU17/18
SU14
SU15/16
SU17/18
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
SDA1
Datorlaboration
12:00
10:15
Laboration
SU11
SU12
SU12
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A466
Alireza Mohammadinodooshan
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp A
Work on SQL assignment (cont'd)
15:00
13:15
Laboration
SU13
SU14
SU14
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A461F
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3B%3A469
Shahrzad Khayatbashi
DI2
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Ii3
IP2
MAT3
MMAT1
Grupp B
Work on SQL assignment (cont'd)
15:00
13:15
Laboration
SU00
SU01
SU01
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A447
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A446
Alireza Mohammadinodooshan
I3
Ii3
Ii3
Grupp A
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
Laboration
SU02
SU03
SU03
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A460
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A459
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A459
Stephanie Persson
I3
Ii3
Ii3
Grupp B
Work on the BrianAir project (cont'd)
15:00
13:15
Laboration
SU15/16
SU17/18
SU17/18
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A472
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A3C%3A484
U1
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget arbete
15:00
13:15
Datalaboration
PC1
PC2
PC2
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
Martin Karlson
Handledning labb 1 - Lärare på plats
15:00
13:15
Datalaboration
PC1
PC2
PC2
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2G%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007006%3A2F%3A491
Öppen GIS-tid
17:00
15:00
Laboration
SU04
Karta
Mina Abd Nikooie Pour
STML1
Grupp A
work on assignments BDA1 and BDA2 (continued)
17:00
15:15
Laboration
SU02
SU03
SU03
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2D%3A460
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A459
https://use.mazemap.com/?campusid=742&sharepoitype=identifier&sharepoi=E0007002%3A2C%3A459
Huanyu Li
CS1
CYS1
MMAT1
STML1
CYS1
MMAT1
STML1
Grupp B
work on assignments BDA1 and BDA2 (continued)
17:00
15:15
Laboration
SU17/18
Karta
Dag Jönsson
Malte Nilsson
Malte Nilsson
DI2
EL2
EL2
17:00
15:15
Kurskod | Kursnamn |
709G07 | GIS, dataanalys och verktyg inom samhällsplanering |
729G49 | Språk och datorer |
732A54 | Analys av Big data |
732A73 | Bayesianska metoder |
732A91 | Bayesianska metoder |
732G16 | Databaser: design och programmering |
732G33 | Programmering i R |
732G83 | Programmering i R |
91MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
92MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
NBIB51 | GIS för biologer |
NBIB53 | Datahantering, visualisering, och statistisk inferens |
TDDD12 | Databasteknik |
TDDD48 | Automatisk planering |
TDDD80 | Projekt: Mobila och sociala applikationer |
TDDD81 | Databasteknik för kandidatprojekt |
TDDD86 | Datastrukturer, algoritmer och programmeringsparadigm |
Kurskod | Kursnamn |
TDDD95 | Algoritmisk problemlösning |
TDDE05 | AI-robotik |
TDDE07 | Bayesianska metoder |
TDDE30 | Objektorienterad programmering och Java |
TDDE31 | Big Data Analytics |
TDDE35 | Storskaliga distribuerade system och nätverk |
TDDE44 | Programmering, grundkurs |
TDDE55 | Data- och programstrukturer |
TDDE61 | Etisk hackning |
TDDE65 | Programmering av parallelldatorer - metoder och verktyg |
TDDE67 | Programmering, grundkurs |
TDDI82 | Objektorienterad problemlösning |
TDIU16 | Process- och operativsystemprogrammering |
TDP032 | Projekt: Agil systemutveckling |
TSRT04 | Introduktionskurs i Matlab |