Weekly ScheduleSorted by Courses | |||||||||||||||||||||||||||||
Time |
Name, Person |
Programme |
Activity |
||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Big Data Processes, KBBIDAP1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Fri 17.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Pedro Pereira Alves Ferreira Troels Andreasen |
DIM - 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Thu 16.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Christopher Zimmerman Michele Coscia |
BDS 2nd year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Designdrevet innovation, KADDINN1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Mon 13.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Lis Witte Morten Hjelholt |
KDDIT - 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Designing Interactions, KADEINT1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Fri 17.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Anna Katarina Arnfred Vallgårda Charlie Breindahl Liselott Stenfeldt Vasiliki Tsaknaki |
KDDIT - 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Mon 13.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Anders Albrechtslund Gitte Bang Stald Sara Marie Ertner |
BDDIT - 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Fri 17.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 |
Jan Pries-Heje Jason Bennett Thatcher |
Master ILM |
Exercises Lecture |
||||||||||||||||||||||||||
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Tue 14.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Nutan Limaye | SWU 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Global Project Management, 2011003U | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Tue 14.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Klaus Østergaard Lars Rune Christensen |
GBI 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Graphics Programming, KGGRPRG1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Wed 15.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Gabriel de la Cruz Morten Pol Engell-Nørregård |
GAMES - 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Fri 17.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Elda Paja Paolo Tell |
CS - 1st year SWU 2nd year |
Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Fri 17.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Eleni Tzirita Zacharatou |
BDS 2nd year SD - 1st year SWU 2nd year |
Ordinary Exam - on premises | ||||||||||||||||||||||||||
Introduction to Service Design and Management, KBINSDM1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Thu 16.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Amalia De Götzen Bjarke Aaby Daugaard Peter Nørgaard Petersen Sanna-Maria Marttila |
DIM - 1st year KDDIT - 1st year |
Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Network Society, BANESOC1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Tue 14.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Jakob Linaa Jensen Luca Rossi |
BDDIT - 2nd year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Philosophy of Science and Technology, 2012003U | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Tue 14.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Konstantinos Floros Sissel Olander |
GBI 2nd year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Physical Computing, BAPHCOM2KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Thu 16.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Erik Lars-Frederik Grönvall Timothy Merritt |
BDDIT - 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Tue 14.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Andrzej Wasowski Raul Pardo Jimenez |
CS - 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
Projects in Data Science, BSPRDAS1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Thu 16.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Veronika Cheplygina | BDS 1st year | Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
The Digital State, KBDISTA1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Wed 15.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Han Tao Kasper Hedegård Schiølin Morten Falch Rachel Catherine Douglas-Jones |
DIM - 1st year KDDIT - 1st year |
Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||
_NN | |||||||||||||||||||||||||||||
w20 | Fri 17.05.2024 w20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Kasper Ørntoft Thor | Exam admin | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Kasper Ørntoft Thor | Exam admin | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Kasper Ørntoft Thor | Exam admin |