Weekly ScheduleSorted by Courses | |||||||||||||||||||||||||||||
Time |
Name, Person |
Programme |
|||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AI i organisationer, MBAIORG1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Friday 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Carsten Lund Pedersen Steffen Löfvall |
Master ILM | |||||||||||||||||||||||||||
Applied Statistics, BSAPSTA1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thursday 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Sami Brandt | BDS 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Applied Statistics, BSAPSTA2KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thursday 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 |
Louise Meier Carlsen Sami Brandt Stella Grasshof Therese Graversen |
BDS 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Aske Mottelson Erik Frøkjær Mai Brandt Hartmann Andersen |
BDDIT - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Thursday 30.05.2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Aske Mottelson Erik Frøkjær Mai Brandt Hartmann Andersen |
BDDIT - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Business Process Modelling and Automation, BBBUPMA1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Asger Balle Pedersen Daniel Fürstenau Michael Beck Søren-Johan Sundgaard Kamstrup |
GBI 2nd year | |||||||||||||||||||||||||||
Co-design, BACODES1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Tuesday 28.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Erik Lars-Frederik Grönvall Luca Simeone Thomas Binder |
BDDIT - 2nd year | |||||||||||||||||||||||||||
Data Science in Production, KSDASCP1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Friday 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Luca Maria Aiello | KDS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Data Visualisation Design, KADAVID1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Jakob Eg Larsen Søren Knudsen Timothy Merritt |
KDDIT - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Ethical Hacking, KSETHAC1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Friday 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Alessandro Bruni Rosario Giustolisi |
CS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thursday 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Patrick Bahr Sinisa Neskovic |
SD - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Functional Programming, KSFUPRO1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Niels Hallenberg | SD - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Wednesday 29.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 |
Hans Hüttel Jesper Andreas Bengtson Patrick Bahr |
SWU 2nd year | |||||||||||||||||||||||||||
Game World Design, KGGAWOD1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Hans-Joachim Backe Jesper Juul Troels Degn Johansson |
GAMES - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Michael Szell | KDS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Andres Rodriguez Vila Faina | CS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Internet of Things, KSINTHI1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Tuesday 28.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Robert Bayer Sebastian Büttrich |
CS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Friday 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Rune Møller Jensen |
SD - 1st year SWU 2nd year SWU 3rd year |
|||||||||||||||||||||||||||
IT & Work Design, 2011002U | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Tuesday 28.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Jens Pedersen Sisse Finken Vasiliki Baka |
GBI 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
IT Governance & Quality Management, 2013001U | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Tuesday 28.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Adam Victor Bøje Cancan Wang Søren Peter Nielsen Thomas Christian Stadager |
GBI 3rd year | |||||||||||||||||||||||||||
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Friday 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Ender Yüksel Maria Sinziiana Astefanoaei Zoi Kaoudi |
BDS 2nd year | |||||||||||||||||||||||||||
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Rasmus Ejlers Møgelberg | CS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Thursday 30.05.2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Kristoffer Arnsfelt Hansen Rasmus Ejlers Møgelberg |
CS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Managing Digital Transformation, KSMADIT1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Wednesday 29.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Elisabeth Broe Christensen | CS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Adrian Hoff | CS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Playable Media, KGPLMED1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Friday 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Djordje Grbic Hanna Elina Wirman |
GAMES - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Process Innovation, KBPRINN2KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Anja Thrane Asger Balle Pedersen Camille Rønn Daniel Fürstenau Eduardo Rodriguez Michael Beck Thomas Buchholdt Timothy Merritt |
DIM - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Friday 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Anna Rogers Toine Bogers |
BDS 3rd year | |||||||||||||||||||||||||||
Reflections on IT, BSREFIT1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Pawel Rafal Grabarczyk | SWU 3rd year | |||||||||||||||||||||||||||
Software Architecture, KSSOARC2KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Friday 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Konstantinos Manikas Mircea Lungu |
CS - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
System Development and Project Organisation, 1409001U | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thursday 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Ender Yüksel Paolo Tell |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Tuesday 28.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Anders Schaumann Morten Roed Frederiksen |
SWU 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
UX design I, KAUXDE11KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Friday 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Jichen Zhu Michael Mose Biskjær |
KDDIT - 1st year | |||||||||||||||||||||||||||
_NN | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Monday 27.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Kasper Ørntoft Thor | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:05 | Kasper Ørntoft Thor | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:20 |
Christian Hardmeier Jes Frellesen |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
Tuesday 28.05.2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:40 |
Louise Meier Carlsen Rasmus Ejlers Møgelberg Troels Henriksen |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
10:20 - 11:00 |
Pinar Tözün Yongluan Zhou |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
14:10 - 14:50 | Paolo Burelli | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Paolo Burelli | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
17:10 - 17:50 | Paolo Burelli | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
Wednesday 29.05.2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Dan Witzner Hansen Rasmus Reinhold Paulsen |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
Thursday 30.05.2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
08:05 - 16:00 | Marianne Friis | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
08:05 - 16:05 | Marianne Keum-Ok Friis | _NN | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 |
Mads Rosendahl Peter Sestoft |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:50 |
Ender Yüksel Paolo Tell |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 11:40 |
Ender Yüksel Paolo Tell |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
11:10 - 12:30 |
Mads Rosendahl Peter Sestoft |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
Friday 31.05.2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Kasper Ørntoft Thor | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:05 | Kasper Ørntoft Thor | ||||||||||||||||||||||||||||
08:05 - 16:00 | Kasper Ørntoft Thor | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 |
Dan Witzner Hansen Rasmus Reinhold Paulsen |
_NN | |||||||||||||||||||||||||||
13:50 - 14:30 |
Birger Andersen Niclas Hedam |
_NN |