Weekly ScheduleSorted by Courses | |||||||||||||||||||||||||||||
Time |
Name, Person |
Room |
Programme |
Activity |
|||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AI i organisationer, MBAIORG1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Fri 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Carsten Lund Pedersen Steffen Löfvall |
learnIT | Master ILM | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
Applied Statistics, BSAPSTA1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thu 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Sami Brandt | 4A56 | BDS 1st year | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
Applied Statistics, BSAPSTA2KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thu 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 |
Louise Meier Carlsen Sami Brandt Stella Grasshof Therese Graversen |
2A12-14 3A12-14 4A14-16 |
BDS 1st year | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thu 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Aske Mottelson Erik Frøkjær Mai Brandt Hartmann Andersen |
learnIT | BDDIT - 1st year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
Data Science in Production, KSDASCP1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Fri 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Luca Maria Aiello | learnIT | KDS - 1st year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
Ethical Hacking, KSETHAC1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Fri 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Alessandro Bruni Rosario Giustolisi |
learnIT | CS - 1st year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thu 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Patrick Bahr Sinisa Neskovic |
learnIT | SD - 1st year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Wed 29.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 |
Hans Hüttel Jesper Andreas Bengtson Patrick Bahr |
2A12-14 2A52 3A12-14 4A14-16 |
SWU 2nd year | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Fri 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Rune Møller Jensen |
2A12-14 3A12-14 |
SD - 1st year SWU 2nd year SWU 3rd year |
Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Fri 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Ender Yüksel Maria Sinziiana Astefanoaei Zoi Kaoudi |
learnIT | BDS 2nd year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thu 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
Kristoffer Arnsfelt Hansen Rasmus Ejlers Møgelberg |
2A52 2A54 |
CS - 1st year | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
Managing Digital Transformation, KSMADIT1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Wed 29.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Elisabeth Broe Christensen | learnIT | CS - 1st year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
Playable Media, KGPLMED1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Fri 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Djordje Grbic Hanna Elina Wirman |
learnIT | GAMES - 1st year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Fri 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Anna Rogers Toine Bogers |
learnIT | BDS 3rd year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
Software Architecture, KSSOARC2KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Fri 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Konstantinos Manikas Mircea Lungu |
learnIT | CS - 1st year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
System Development and Project Organisation, 1409001U | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Thu 30.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:30 |
Ender Yüksel Paolo Tell |
2F16 | _NN | Ordinary Exam | |||||||||||||||||||||||||
UX design I, KAUXDE11KU | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Fri 31.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 |
Jichen Zhu Michael Mose Biskjær |
learnIT | KDDIT - 1st year | Ordinary Exam - submission | |||||||||||||||||||||||||
_NN | |||||||||||||||||||||||||||||
w22 | Tue 28.05.2024 w22 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 |
Hugo-Andres Lopes-Acosta Paolo Burelli |
4A54 | _NN | Project Exam | |||||||||||||||||||||||||
17:10 - 17:50 |
Hugo-Andres Lopes-Acosta Paolo Burelli |
4A54 | _NN | Project Exam | |||||||||||||||||||||||||
Wed 29.05.2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _NN | 2A18 | _NN | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _NN | 2A20 | _NN | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _NN | 3A18 | _NN | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
Dan Witzner Hansen Rasmus Reinhold Paulsen |
4A54 | _NN | Project Exam | |||||||||||||||||||||||||
Thu 30.05.2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | 2A18 | _NN | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | 2A20 | _NN | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | 4A30 | _NN | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | _NN | 5A30 | _NN | Ordinary Exam - on premises | |||||||||||||||||||||||||
08:05 - 16:00 | Marianne Friis | 3A54 | _NN | Exam admin | |||||||||||||||||||||||||
08:05 - 16:05 | Marianne Keum-Ok Friis | 4A58 | _NN | Exam admin | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 |
Mads Rosendahl Peter Sestoft |
3A18 | _NN | Project Exam | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:50 |
Ender Yüksel Paolo Tell |
2F16 | _NN | Project Exam | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 11:40 |
Ender Yüksel Paolo Tell |
2F16 | _NN | Project Exam | |||||||||||||||||||||||||
11:10 - 12:30 |
Mads Rosendahl Peter Sestoft |
3A18 | _NN | Project Exam | |||||||||||||||||||||||||
Fri 31.05.2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Kasper Ørntoft Thor | 2A52 | Exam admin | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:05 | Kasper Ørntoft Thor | 3A18 | Exam admin | ||||||||||||||||||||||||||
08:05 - 16:00 | Kasper Ørntoft Thor | 2A54 | Exam admin | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 |
Dan Witzner Hansen Rasmus Reinhold Paulsen |
2A20 | _NN | Project Exam | |||||||||||||||||||||||||
13:50 - 14:30 |
Birger Andersen Niclas Hedam |
4A54 | _NN | Project Exam |