Course Schedule - Spring 2022
_NN
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w17
_NN, Arthur Zimek, Björn Thor Jonsson, 4A20, SD - 2nd year, Thesis Exam
_NN, Arthur Zimek, Björn Thor Jonsson, 4A20, SD - 2nd year, Thesis Exam
13:50
13:00
11x w5-9, 13-15, 17-19
_NN, _NN, 2A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
_NN, _NN, 2A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
15:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w17
_NN, Alessandro Bruni, Oksana Kulyk, Willard Rafnsson, Zoom, _NN, Project Exam
_NN, Alessandro Bruni, Oksana Kulyk, Willard Rafnsson, Zoom, _NN, Project Exam
10:40
10:00
w10
_NN, _NN, 4A30, _NN, Reexam - on premises
_NN, _NN, 4A30, _NN, Reexam - on premises
19:00
12:00
w10
_NN, _NN, 5A30, _NN, Exam admin
_NN, _NN, 5A30, _NN, Exam admin
19:00
12:00
w9
_NN, Kasper Ørntoft Thor, 4A30, 5A30, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
_NN, Kasper Ørntoft Thor, 4A30, 5A30, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
20:00
12:00
w9
_NN, Kasper Ørntoft Thor, 4A54, _NN, Exam admin
_NN, Kasper Ørntoft Thor, 4A54, _NN, Exam admin
20:00
12:00
w5
_NN, Riko Jacob, Troels Andreasen, Zoom, _NN, Project Exam
_NN, Riko Jacob, Troels Andreasen, Zoom, _NN, Project Exam
15:50
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w16
_NN, Christian Hardmeier, Sine Zambach, 3A18, SD - 2nd year, Thesis Exam
_NN, Christian Hardmeier, Sine Zambach, 3A18, SD - 2nd year, Thesis Exam
11:50
11:00
w9
_NN, _NN, 3A18, _NN, Reexam - on premises
_NN, _NN, 3A18, _NN, Reexam - on premises
19:00
12:00
w9
_NN, Anne-Sophie Worm Hansen, 4A30, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
_NN, Anne-Sophie Worm Hansen, 4A30, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
20:00
12:00
w12
_NN, Kasper Ørntoft Thor, 3A18, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
_NN, Kasper Ørntoft Thor, 3A18, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
20:00
12:00
w13
_NN, Patrick Bahr, Aud 0 (0A27), KDS - 1st year, Student educational activity, KSD specialisation meeting
_NN, Patrick Bahr, Aud 0 (0A27), KDS - 1st year, Student educational activity, KSD specialisation meeting
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w14
_NN, Aaron Duane, Sami Brandt, Zoom, _NN, Project Exam
_NN, Aaron Duane, Sami Brandt, Zoom, _NN, Project Exam
10:40
10:00
w14
_NN, James Høvsgaard Maguire, Naja Holten Møller , 2A20, _NN, Project Exam
_NN, James Høvsgaard Maguire, Naja Holten Møller , 2A20, _NN, Project Exam
14:40
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w10
_NN, Marianne Keum-Ok Friis, 4A30, _NN, Særlige vilkår
_NN, Marianne Keum-Ok Friis, 4A30, _NN, Særlige vilkår
16:20
08:00
w12
_NN, Marianne Keum-Ok Friis, 4A30, _NN, Særlige vilkår
_NN, Marianne Keum-Ok Friis, 4A30, _NN, Særlige vilkår
16:05
08:05
w11
_NN, Marianne Keum-Ok Friis, 3A20 (FM) (Exam ok), _NN, Særlige vilkår
_NN, Marianne Keum-Ok Friis, 3A20 (FM) (Exam ok), _NN, Særlige vilkår
15:35
08:10
w12
_NN, Helge Pfeiffer, Paolo Tell, Zoom, _NN, Project Exam
_NN, Helge Pfeiffer, Paolo Tell, Zoom, _NN, Project Exam
10:45
10:00
13x w5-14, 16-18
_NN, _NN, 3A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
_NN, _NN, 3A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
12:00
11:00
w14
_NN, Therese Graversen, Aud 3 (2A56), BDS 2nd year, Student educational activity, BDS track information meeting
_NN, Therese Graversen, Aud 3 (2A56), BDS 2nd year, Student educational activity, BDS track information meeting
14:00
12:30
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Algorithms, KSADALG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Advanced Algorithms, KSADALG1KU, Radu-Cristian Curticapean, 2A18, CS - 2nd year, Reexam
Advanced Algorithms, KSADALG1KU, Radu-Cristian Curticapean, 2A18, CS - 2nd year, Reexam
12:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Applied Statistics and Multivariate Calculus, KSAASMC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Advanced Applied Statistics and Multivariate Calculus, KSAASMC1KU, Christian Hardmeier, Vedran Sekara, learnIT, KDS - 1st year, Reexam - submission
Advanced Applied Statistics and Multivariate Calculus, KSAASMC1KU, Christian Hardmeier, Vedran Sekara, learnIT, KDS - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Applied Statistics, KSADAPS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Data Systems, KSADDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Advanced Data Systems, KSADDAS1KU, Pinar Tözün, Zsolt Istvan, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
Advanced Data Systems, KSADDAS1KU, Pinar Tözün, Zsolt Istvan, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Advanced Data Systems, KSADDAS1KU, Pinar Tözün, Zsolt Istvan, Zoom, CS - 2nd year, Reexam
Advanced Data Systems, KSADDAS1KU, Pinar Tözün, Zsolt Istvan, Zoom, CS - 2nd year, Reexam
12:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Machine Learning, KSADMAL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w10
Advanced Machine Learning, KSADMAL1KU, Sami Brandt, Stella Grasshof, 2F12, CS - 2nd year, Reexam
Advanced Machine Learning, KSADMAL1KU, Sami Brandt, Stella Grasshof, 2F12, CS - 2nd year, Reexam
15:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Natural Language Processing and Deep Learning, KSANLPD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Network Science, KSADNES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Programming, KSADPRO2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w11
Advanced Programming, KSADPRO2KU, _NN, 4A30, _NN, Reexam
Advanced Programming, KSADPRO2KU, _NN, 4A30, _NN, Reexam
17:00
08:00
w11
Advanced Programming, KSADPRO2KU, Andrzej Wasowski, 3A20 (FM) (Exam ok), CS - 1st year, Reexam
Advanced Programming, KSADPRO2KU, Andrzej Wasowski, 3A20 (FM) (Exam ok), CS - 1st year, Reexam
17:00
09:00
w12
Advanced Programming, KSADPRO2KU, Andrzej Wasowski, 4A14-16, CS - 1st year, Reexam - on premises
Advanced Programming, KSADPRO2KU, Andrzej Wasowski, 4A14-16, CS - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w11
Advanced Programming, KSADPRO2KU, _NN, 4A30, _NN, Reexam
Advanced Programming, KSADPRO2KU, _NN, 4A30, _NN, Reexam
17:00
08:00
w11
Advanced Programming, KSADPRO2KU, Andrzej Wasowski, 3A20 (FM) (Exam ok), CS - 1st year, Reexam
Advanced Programming, KSADPRO2KU, Andrzej Wasowski, 3A20 (FM) (Exam ok), CS - 1st year, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Programming, MSADPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Robotics, KSADROB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w12
Advanced Robotics, KSADROB1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Kasper Støy, 2F10, CS - 2nd year, Reexam
Advanced Robotics, KSADROB1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Kasper Støy, 2F10, CS - 2nd year, Reexam
17:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Advanced Robotics, KSADROB1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Kasper Støy, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
Advanced Robotics, KSADROB1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Kasper Støy, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Security, KSADSEC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w9
Advanced Security, KSADSEC1KU, Carsten Elmar Schürmann, 2F12, CS - 2nd year, Reexam
Advanced Security, KSADSEC1KU, Carsten Elmar Schürmann, 2F12, CS - 2nd year, Reexam
17:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Service Design, KAADSED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Advanced Service Design, KAADSED1KU, Helena Karasti, Joanna Saad-Sulonen, Veronica Bluguermann, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Advanced Service Design, KAADSED1KU, Helena Karasti, Joanna Saad-Sulonen, Veronica Bluguermann, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Software Analysis, KSADSOA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Advanced Software Analysis, KSADSOA1KU, Marco Carbone, Patrick Bahr, Rasmus Ejlers Møgelberg, Zhoulai Fu, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
Advanced Software Analysis, KSADSOA1KU, Marco Carbone, Patrick Bahr, Rasmus Ejlers Møgelberg, Zhoulai Fu, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w12
Advanced Software Analysis, KSADSOA1KU, Marco Carbone, Patrick Bahr, Rasmus Ejlers Møgelberg, Zhoulai Fu, 3A18, CS - 2nd year, Reexam
Advanced Software Analysis, KSADSOA1KU, Marco Carbone, Patrick Bahr, Rasmus Ejlers Møgelberg, Zhoulai Fu, 3A18, CS - 2nd year, Reexam
12:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Software Engineering 15 ECTS, KSADVSE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Advanced Software Engineering 15 ECTS, KSADVSE1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Paolo Tell, Yvonne Gisela Dittrich, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
Advanced Software Engineering 15 ECTS, KSADVSE1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Paolo Tell, Yvonne Gisela Dittrich, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Advanced Software Engineering 15 ECTS, KSADVSE1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Paolo Tell, Yvonne Gisela Dittrich, 3A18, CS - 2nd year, Reexam
Advanced Software Engineering 15 ECTS, KSADVSE1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Paolo Tell, Yvonne Gisela Dittrich, 3A18, CS - 2nd year, Reexam
14:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Software Engineering, 1108001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Software Engineering, KSADSOE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Topics in Game Studies, KGADTGS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Advanced Topics in Game Studies, KGADTGS1KU, Espen Johannes Aarseth, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Advanced Topics in Game Studies, KGADTGS1KU, Espen Johannes Aarseth, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Affect and Soma in Design
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w12
Affect and Soma in Design, Jonas Fritsch, Vasiliki Tsaknaki, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Affect and Soma in Design, Jonas Fritsch, Vasiliki Tsaknaki, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
AI i organisationer, MBAIORG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
AI security: Principles, Practices and Policies BSc, BSASPPP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
AI security: Principles, Practices and Policies MSc, KSASPPP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithm Design, 1012002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithm Design, KSALDES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w10
Algorithm Design, KSALDES1KU, Thore Husfeldt, 3A12-14, CS - 1st year, KDS - 1st year, Reexam - on premises
Algorithm Design, KSALDES1KU, Thore Husfeldt, 3A12-14, CS - 1st year, KDS - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Algorithmic Problem Solving, BSc
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithmic Problem Solving, MSc, KSALPRS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, 1408001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 2A52, 2A54, 3A52, 4A22, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 2A52, 2A54, 3A52, 4A22, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
10:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
10:00
08:00
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, BSc (Summer University), BSALDAS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2F13, 2F16, 3A52, 4A54, SD - 1st year, Mandatory, Exercises
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2F13, 2F16, 3A52, 4A54, SD - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, MSc (Summer University), KSALDAS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms for Games Development, KGALGAD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms in Games, KGALGAM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Analysis, Design and Software Architecture, 1408003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, 4A22, SWU 2nd year, Reexam
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, 4A22, SWU 2nd year, Reexam
13:00
08:00
w13
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A20, Project Exam
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A20, Project Exam
15:40
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, 2A50 (IPC), SWU 2nd year, Reexam
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, 2A50 (IPC), SWU 2nd year, Reexam
16:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, Rasmus Lystrøm, learnIT, SWU 2nd year, Reexam - submission
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, Rasmus Lystrøm, learnIT, SWU 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w9
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, 4A20, SWU 2nd year, Reexam
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, 4A20, SWU 2nd year, Reexam
17:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, 4A54, SWU 2nd year, Reexam
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU, Paolo Tell, 4A54, SWU 2nd year, Reexam
13:30
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Algorithms, KSAPALG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Applied Algorithms, KSAPALG1KU, Matti Karppa, Riko Jacob, Rolf Fagerberg, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Applied Algorithms, KSAPALG1KU, Matti Karppa, Riko Jacob, Rolf Fagerberg, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Applied Algorithms, KSAPALG1KU, Matti Karppa, Riko Jacob, Rolf Fagerberg, 2F16, SD - 2nd year, Reexam
Applied Algorithms, KSAPALG1KU, Matti Karppa, Riko Jacob, Rolf Fagerberg, 2F16, SD - 2nd year, Reexam
16:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Artificial Intelligence (Summer University), KGAPARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Information Security (Summer University), KSAPINS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Information Security, KSAPINS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Applied Information Security, KSAPINS1KU, Carsten Elmar Schürmann, Ender Yüksel, Peter Schneider, 2F10, SD - 2nd year, Reexam
Applied Information Security, KSAPINS1KU, Carsten Elmar Schürmann, Ender Yüksel, Peter Schneider, 2F10, SD - 2nd year, Reexam
19:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Applied Information Security, KSAPINS1KU, Carsten Elmar Schürmann, Ender Yüksel, Peter Schneider, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Applied Information Security, KSAPINS1KU, Carsten Elmar Schürmann, Ender Yüksel, Peter Schneider, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Statistics, BSAPSTA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Statistics, BSAPSTA2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Artificial Intelligence for Games and Simulations, KGARIGS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Artificial Life & Evolutionary Robotics: Theory, Methods and Art, KGARLER1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Automated Software Analysis, KSAUSOA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Tariq Osman Andersen, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Tariq Osman Andersen, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
w10
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Tariq Osman Andersen, 5A60, Zoom, KDDIT - 1st year, Reexam
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Tariq Osman Andersen, 5A60, Zoom, KDDIT - 1st year, Reexam
19:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Jonas Fritsch, Signe Louise Yndigegn, 3A18, KDDIT - 1st year, Reexam
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Jonas Fritsch, Signe Louise Yndigegn, 3A18, KDDIT - 1st year, Reexam
19:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Big Data Management (Technical), KSBIDMT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Big Data Management (Technical), KSBIDMT1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, Philippe Bonnet, Yongluan Zhou, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Big Data Management (Technical), KSBIDMT1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, Philippe Bonnet, Yongluan Zhou, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Big Data Management, 1013004U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Big Data Processes, KBBIDAP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
11x w5-13, 16, 18
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
w14
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
w17
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Blockchain Economics, KBBLECO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Blockchain Economics, KBBLECO1KU, Peter Gaarde Dejbjærg Jensen , Roman Klaus Beck, 2F12, DIM - 2nd year, Reexam
Blockchain Economics, KBBLECO1KU, Peter Gaarde Dejbjærg Jensen , Roman Klaus Beck, 2F12, DIM - 2nd year, Reexam
15:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Blockchain Economics, KBBLECO1KU, Peter Gaarde Dejbjærg Jensen , Roman Klaus Beck, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
Blockchain Economics, KBBLECO1KU, Peter Gaarde Dejbjærg Jensen , Roman Klaus Beck, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Blockchain, MBBLCHA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Brugere i kontekst, KABRKON1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Brugere i kontekst, KABRKON1KU, Anne-Mette Bech Albrechtslund, Giacomo Poderi, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
Brugere i kontekst, KABRKON1KU, Anne-Mette Bech Albrechtslund, Giacomo Poderi, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Brugerpraksis i netværk, KABRNET1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, 4A54, 4A58, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, 4A54, 4A58, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Business and Management Foundations, 2813001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Business and Startup Foundations (Summer University), BBBUSTF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Business Foundations, 2012001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Business Foundations, 2012001U, Bent Steenholt Kragelund, Jakub Rubinowski, Zoom, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam
Business Foundations, 2012001U, Bent Steenholt Kragelund, Jakub Rubinowski, Zoom, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam
15:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w9
Business Foundations, 2012001U, Bent Steenholt Kragelund, Jakub Rubinowski, Zoom, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam
Business Foundations, 2012001U, Bent Steenholt Kragelund, Jakub Rubinowski, Zoom, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam
15:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Business Foundations, BBBUFOU1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Business Process Modelling and Automation, BBBUPMA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Bæredygtige fremtider, BABAFRE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Co-design and Qualitative Methods, 1914005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Co-design, BACODES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
13x w5-14, 17-19
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
w16
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
13x w5-14, 17-19
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
w16
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
12x w5-7, 9-14, 16-18
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
w8
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Computational Literacies, KBCOLIT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Computational Literacies, KBCOLIT1KU, Jørgen Schou, Marisa Leavitt Cohn, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
Computational Literacies, KBCOLIT1KU, Jørgen Schou, Marisa Leavitt Cohn, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Concept Development with Industry, BACODEI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Creative Data Visualisation (Summer University), BAKRDAV1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Critical Big Data Management: Second Part of Specialisation, KBCBDMS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Critical Big Data Management: Second Part of Specialisation, KBCBDMS2KU, Erik Frøkjær, Jonas Valbjørn Andersen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
Critical Big Data Management: Second Part of Specialisation, KBCBDMS2KU, Erik Frøkjær, Jonas Valbjørn Andersen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Cross-Disciplinary Team Work, KBCRDTW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Cross-Disciplinary Team Work, KICRDTW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Cross-Disciplinary Team Work, KICRDTW1KU, Daniel Cermak, Fatemeh Saadatmand, Gitte Bang Stald, Yvonne Gisela Dittrich, learnIT, CS - 2nd year, DIM - 2nd year, GAMES - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Cross-Disciplinary Team Work, KICRDTW1KU, Daniel Cermak, Fatemeh Saadatmand, Gitte Bang Stald, Yvonne Gisela Dittrich, learnIT, CS - 2nd year, DIM - 2nd year, GAMES - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Cryptography, KSCRYPT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
DADIU Curriculum, KGDACUR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
DADIU Curriculum, KGDACUR1KU, Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
DADIU Curriculum, KGDACUR1KU, Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
DADIU Curriculum, KGDACUR1KU, Martin Pichlmair, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
DADIU Curriculum, KGDACUR1KU, Martin Pichlmair, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
13:00
11:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
DADIU Project, KGDAPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
DADIU Project, KGDAPRO1KU, Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
DADIU Project, KGDAPRO1KU, Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
DADIU Project, KGDAPRO1KU, Martin Pichlmair, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
DADIU Project, KGDAPRO1KU, Martin Pichlmair, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
11:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Design, KADADES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, Aud 1 (0A11), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, Aud 1 (0A11), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, 2A18, 2A20, 3A52, 4A20, 4A22, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, 2A18, 2A20, 3A52, 4A20, 4A22, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data i design, KADATDE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data in the Wild: Wrangling and Visualising Data, KSDWWVD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Data in the Wild: Wrangling and Visualising Data, KSDWWVD1KU, Luca Maria Aiello, Veronika Cheplygina, learnIT, KDS - 1st year, Reexam - submission
Data in the Wild: Wrangling and Visualising Data, KSDWWVD1KU, Luca Maria Aiello, Veronika Cheplygina, learnIT, KDS - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w10
Data in the Wild: Wrangling and Visualising Data, KSDWWVD1KU, Luca Maria Aiello, Veronika Cheplygina, 2A18, KDS - 1st year, Reexam
Data in the Wild: Wrangling and Visualising Data, KSDWWVD1KU, Luca Maria Aiello, Veronika Cheplygina, 2A18, KDS - 1st year, Reexam
18:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Data Intelligence, BBDAINT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 2A52, GBI 3rd year, Elective, Lecture
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 2A52, GBI 3rd year, Elective, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 4A20, 4A22, GBI 3rd year, Elective, Exercises
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 4A20, 4A22, GBI 3rd year, Elective, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Management, BSDAMAN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Mining, KGDAMIN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Mining, KSDAMIN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Data Mining, KSDAMIN1KU, Jeppe Nørregaard, Leon Derczynski, Philine Zeinert, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Data Mining, KSDAMIN1KU, Jeppe Nørregaard, Leon Derczynski, Philine Zeinert, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Science in Games, KGDASCG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Science in Production, KSDASCP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Science in Research, Business and Society, BSDSRBS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Data Science in Research, Business and Society, BSDSRBS1KU, Louise Barkhuus, Nanna Inie, learnIT, BDS 1st year, Reexam - submission
Data Science in Research, Business and Society, BSDSRBS1KU, Louise Barkhuus, Nanna Inie, learnIT, BDS 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Security and Privacy, MIDASEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, Aud 0 (0A27), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, Aud 0 (0A27), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, 4A14-16, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, 4A14-16, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Visualisation Design, KADAVID1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data, Automation and Social Justice, KBDAASJ1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Lecture
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Exercises
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
11x w5-13, 18-19
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F13, GBI 3rd year, Elective, Lecture
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F13, GBI 3rd year, Elective, Lecture
10:00
08:00
3x w14, 16-17
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises, Lecture
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises, Lecture
12:00
08:00
11x w5-13, 18-19
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F12, 2F14, GBI 3rd year, Elective, Exercises
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F12, 2F14, GBI 3rd year, Elective, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Database Tuning, 1011003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Database Use and Design, 2011001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Deep Learning for Games and Simulations, KGDELGS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Design af brugerengagement, KADEBRU1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Design af brugerengagement, KADEBRU1KU, Henrik Juel, Lisbeth Klastrup, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Design af brugerengagement, KADEBRU1KU, Henrik Juel, Lisbeth Klastrup, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Design og udvikling af netværkskulturer, KADEUNK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designdrevet innovation, KADDINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, 3A18, 3A52, 3A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, 3A18, 3A52, 3A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designing Aesthetic User Experiences, KADEAUE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Designing Aesthetic User Experiences, KADEAUE1KU, Anders Sundnes Løvlie, Pia Jønsson, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Designing Aesthetic User Experiences, KADEAUE1KU, Anders Sundnes Løvlie, Pia Jønsson, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designing Digital Play, BADEDIP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
13x w5-11, 13-14, 16-19
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w12
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A56, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A56, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
13x w5-11, 13-14, 16-19
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w12
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A20, 4A22, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A20, 4A22, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designing Interactions, KADEINT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, Aud 4 (4A60), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, Aud 4 (4A60), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Change Management, 2814005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Data Analysis, BADIDAA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w12
Digital Data Analysis, BADIDAA1KU, Luca Rossi, Vedran Sekara, 2A54, BDDIT - 2nd year, Reexam - on premises
Digital Data Analysis, BADIDAA1KU, Luca Rossi, Vedran Sekara, 2A54, BDDIT - 2nd year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Design and Interactive Technologies - Foundations, BADDITI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Digital Design and Interactive Technologies - Foundations, BADDITI1KU, Bo Kampmann Walther, Jörn Christiansson, learnIT, BDDIT - 1st year, Reexam - submission
Digital Design and Interactive Technologies - Foundations, BADDITI1KU, Bo Kampmann Walther, Jörn Christiansson, learnIT, BDDIT - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Experience and Aesthetics, 1914006U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital innovation, MBDIINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
12x w5-8, 10-14, 16-17, 19
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w9
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises, Lecture
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises, Lecture
14:00
12:00
w18
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Management, Governance and Accountability, KBDIMGA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Media Analysis, BADIMEA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Organizing and Transformation (Summer University), KBDIORT2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Organizing and Transformation, KBDIORT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Platforms, BBDIPLA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Digital Platforms, BBDIPLA1KU, Erol Kazan, Morten Falch, 2A20, GBI 3rd year, Reexam
Digital Platforms, BBDIPLA1KU, Erol Kazan, Morten Falch, 2A20, GBI 3rd year, Reexam
15:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Digital Platforms, BBDIPLA1KU, Erol Kazan, Morten Falch, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
Digital Platforms, BBDIPLA1KU, Erol Kazan, Morten Falch, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Technologies and Humans, BADITEM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Transformation and Change, MSc, KSDITRC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital transformation og forretningsmodeller, BSDITRF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitale brugerstudier, KADIBRU1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitale trends og nye perspektiver - Studietur, MBDITPS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitalisation and Public Sector Transformations, KBDIPST1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitalisering i det offentlige, MBDIOFF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w14
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
16:30
09:00
w17
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Digitalt materiale og interaktive artefakter, BADIMIA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Digitalt materiale og interaktive artefakter, BADIMIA1KU, Mogens Jacobsen, Tomas Ferry Sokoler, learnIT, BDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Digitalt materiale og interaktive artefakter, BADIMIA1KU, Mogens Jacobsen, Tomas Ferry Sokoler, learnIT, BDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w10
Digitalt materiale og interaktive artefakter, BADIMIA1KU, Mogens Jacobsen, Tomas Ferry Sokoler, 2A50 (IPC), BDDIT - 2nd year, Reexam
Digitalt materiale og interaktive artefakter, BADIMIA1KU, Mogens Jacobsen, Tomas Ferry Sokoler, 2A50 (IPC), BDDIT - 2nd year, Reexam
21:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Discrete Mathematics, KSDIMAT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w9
Discrete Mathematics, KSDIMAT1KU, Agata Przybyszewska, Patrick Bahr, Torben Braüner , 4A14-16, 5A60, SD - 1st year, Reexam - on premises
Discrete Mathematics, KSDIMAT1KU, Agata Przybyszewska, Patrick Bahr, Torben Braüner , 4A14-16, 5A60, SD - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Distributed Systems, BSc, BSDISYS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w13
Distributed Systems, BSc, BSDISYS1KU, _NN, 5A14-16 (group), _NN, Reexam
Distributed Systems, BSc, BSDISYS1KU, _NN, 5A14-16 (group), _NN, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w13
Distributed Systems, BSc, BSDISYS1KU, _NN, 4A20, _NN, Reexam
Distributed Systems, BSc, BSDISYS1KU, _NN, 4A20, _NN, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Distributed Systems, MSc, KSDISYS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Domain Specific Language, KSDOSPL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Domain Specific Languages, MSDOSPL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
E-business og iværksætteri, BAEBIVA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Enterprise Architecture, KBENARC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, Aud 3 (2A56), DIM - 1st year, Elective, Lecture
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, Aud 3 (2A56), DIM - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, 2A20, 4A20, 4A22, DIM - 1st year, Elective, Exercises
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, 2A20, 4A20, 4A22, DIM - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Enterprise Architecture, MSENARC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Enterprise Systems and Information Management, 2011005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Enterprise Systems and Information Management, 2011005U, Keld Bødker , Thomas Binder, 2A18, GBI 2nd year, Reexam
Enterprise Systems and Information Management, 2011005U, Keld Bødker , Thomas Binder, 2A18, GBI 2nd year, Reexam
18:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Enterprise Systems and Information Management, 2011005U, Gitte Tjørnehøj, Maged Shoukry, learnIT, GBI 2nd year, Reexam - submission
Enterprise Systems and Information Management, 2011005U, Gitte Tjørnehøj, Maged Shoukry, learnIT, GBI 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Entrepreneurship (Summer University), BAENTRE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Entrepreneurship and Business Decisions, BBENBUD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Ethical Hacking, KSETHAC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Lecture
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Exercises
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Evidence-based Management, MBEVBAM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w9
Evidence-based Management, MBEVBAM1KU, _NN, learnIT, Master ILM, Reexam - submission
Evidence-based Management, MBEVBAM1KU, _NN, learnIT, Master ILM, Reexam - submission
14:00
08:00
Course Schedule - Spring 2022
Experimental Design in Practice (Summer University), KAEXDEP2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, 2A20, 2A52, 2A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, 2A20, 2A52, 2A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
First Year Project, BSFIYEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 4A54, BDS 1st year, Ordinary Exam
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 4A54, BDS 1st year, Ordinary Exam
17:00
09:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A18, BDS 1st year, Ordinary Exam
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A18, BDS 1st year, Ordinary Exam
12:00
09:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A20, BDS 1st year, Ordinary Exam
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A20, BDS 1st year, Ordinary Exam
17:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
9x w5-9, 11-13, 17
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, 2A12-14, 3A12-14, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, 2A12-14, 3A12-14, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
2x w5-6
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
2x w16, 18
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Forretningsprocesser og organisation, 1409005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Forretningsprocesser og organisation, 1409005U, Elisabeth Broe Christensen, learnIT, SWU 3rd year, Reexam - submission
Forretningsprocesser og organisation, 1409005U, Elisabeth Broe Christensen, learnIT, SWU 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Forretningsprocesser og organisation, 1409005U, Elisabeth Broe Christensen, Zoom, SWU 3rd year, Reexam
Forretningsprocesser og organisation, 1409005U, Elisabeth Broe Christensen, Zoom, SWU 3rd year, Reexam
21:00
11:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations in Development of IT, 2813002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Computing - Algorithms and Data Structures, 1010004U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Computing - Discrete Mathematics, 1010005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Computing - Discrete Mathematics, BSFOCDM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w9
Foundations of Computing - Discrete Mathematics, BSFOCDM1KU, 4A54, SWU 2nd year, Reexam
Foundations of Computing - Discrete Mathematics, BSFOCDM1KU, 4A54, SWU 2nd year, Reexam
13:30
08:00
w12
Foundations of Computing - Discrete Mathematics, BSFOCDM1KU, Alessandro Bruni, 3A12-14, SWU 1st year, Reexam - on premises
Foundations of Computing - Discrete Mathematics, BSFOCDM1KU, Alessandro Bruni, 3A12-14, SWU 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Game AI, BSc, BSFOGAA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Probability, BSFOPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Frameworks and Architectures for the Web, BSFRWAW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, Aud 2 (0A35), SD - 1st year, Elective, Lecture
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, Aud 2 (0A35), SD - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, 4A14-16, SD - 1st year, Elective, Exercises
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, 4A14-16, SD - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Fremtidens bæredygtige virksomheder, BAFRBAV1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Functional Programming, KSFUPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Lecture
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A52, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A52, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A12-14, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A12-14, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Førsteårsprojekt: Danmarkskort. Visualisering, Navigation, Søgning og Rute, 1413001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Game Programming, KGGAPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Game Programming, KGGAPRO1KU, Henrique Galvan Debarba, Sven Elsert Santema, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
Game Programming, KGGAPRO1KU, Henrique Galvan Debarba, Sven Elsert Santema, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Game Programming, KGGAPRO1KU, Henrique Galvan Debarba, Sven Elsert Santema, 2F10, GAMES - 1st year, Reexam
Game Programming, KGGAPRO1KU, Henrique Galvan Debarba, Sven Elsert Santema, 2F10, GAMES - 1st year, Reexam
20:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Game Project, KGGAPRJ1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Game World Design, KGGAWOD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Games & Culture, KGGACUL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Games & Culture, KGGACUL1KU, Hans-Joachim Backe, Torill Elvira Mortensen, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
Games & Culture, KGGACUL1KU, Hans-Joachim Backe, Torill Elvira Mortensen, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Lecture
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Exercises
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Global it, 0213001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Global Project Management, 2011003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
2x w5-6
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
11x w7-14, 16-18
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 4A14-16, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 4A14-16, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Graphics Programming, KGGRPRG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F12, GAMES - 2nd year, Reexam
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F12, GAMES - 2nd year, Reexam
14:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w11
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU, Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 4A54, SWU 1st year, Reexam
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU, Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 4A54, SWU 1st year, Reexam
14:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU, Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, learnIT, SWU 1st year, Reexam - submission
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU, Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, learnIT, SWU 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU, Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 3A18, SWU 1st year, Reexam
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU, Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 3A18, SWU 1st year, Reexam
21:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w11
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU, Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 3A18, SWU 1st year, Reexam
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU, Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 3A18, SWU 1st year, Reexam
21:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
High Performance Computing, KGHIPEC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
High-Performance Game Programming, KGHIPGP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
How to make (almost) anything (Summer University), KSHOMAA2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w5
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
13x w6-14, 16-19
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w5
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
10:00
08:00
13x w6-14, 16-19
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
10:00
08:00
w5
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
13x w6-14, 16-19
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w6
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, 2F12, CS - 1st year, Other
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, 2F12, CS - 1st year, Other
17:00
08:30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w6
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, 2F12, CS - 1st year, Other
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, 2F12, CS - 1st year, Other
17:00
08:30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 4A58, CS - 1st year, Elective, Lecture
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 4A58, CS - 1st year, Elective, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Industry Project, BAINDPR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Innnovation & Entrepreneurship - local basis, global business, KBIELFG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Innovation & entrepreneurship - local basis, global business, MAIELFG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Intelligent Systems Programming, 1012001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Intelligent Systems Programming, BSINSYP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Intelligent Systems Programming, KSINSYP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Interaktionsdesign - teori og metode, IIDTM
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Interaktionsdesign - teori og metode, MAIIDTM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Interaktionsdesign: Genrer og kontekster, BAINGEK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Interaktionsdesign: Kernebegreber og perspektiver, BAINKEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w11
Interaktionsdesign: Kernebegreber og perspektiver, BAINKEP1KU, Anne-Sophie Worm Hansen, 2F14, _NN, Exam admin
Interaktionsdesign: Kernebegreber og perspektiver, BAINKEP1KU, Anne-Sophie Worm Hansen, 2F14, _NN, Exam admin
21:00
08:00
w11
Interaktionsdesign: Kernebegreber og perspektiver, BAINKEP1KU, Mogens Jacobsen, Morten Borup Harning, 2F12, BDDIT - 1st year, Reexam
Interaktionsdesign: Kernebegreber og perspektiver, BAINKEP1KU, Mogens Jacobsen, Morten Borup Harning, 2F12, BDDIT - 1st year, Reexam
21:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Internet of Things, KSINTHI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Lecture
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Exercises
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introducerende akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, IIINAKP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Data Science and Programming, BSINDSP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w10
Introduction to Data Science and Programming, BSINDSP1KU, Bodil Biering, Michael Szell, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
Introduction to Data Science and Programming, BSINDSP1KU, Bodil Biering, Michael Szell, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
15:00
11:00
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
3x w5-7
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
10x w8-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
3x w5-7
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
10x w8-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
3x w5-7
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
10x w8-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, Aud 3 (2A56), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, Aud 3 (2A56), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, 2A12-14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, 2A12-14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, KSIIAML1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Machine Learning, KSINMAL2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Programming, BAINPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w9
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Programming, BBINPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w9
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Service Design and Management, KBINSDM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Service Design, KAINSED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 4A22, 4A54, 4A56, DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 4A22, 4A54, 4A56, DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introductory Programming, KSINPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w12
Introductory Programming, KSINPRO1KU, Jesper Andreas Bengtson, Mahsa Varshosaz, Morten Rhiger, 4A14-16, SD - 1st year, Reexam - on premises
Introductory Programming, KSINPRO1KU, Jesper Andreas Bengtson, Mahsa Varshosaz, Morten Rhiger, 4A14-16, SD - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w9
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT & Business Process Modelling, 2011004U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT & Work Design, 2011002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 2A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Lecture
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 2A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT and Green Transitions, BSc, BBITGRT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT and Green Transitions, MSc, KBITGRT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT Governance & Quality Management, 2013001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, Aud 2 (0A35), GBI 3rd year, Mandatory, Lecture
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, Aud 2 (0A35), GBI 3rd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, 4A56, 4A58, GBI 3rd year, Mandatory, Exercises
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, 4A56, 4A58, GBI 3rd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT og bæredygtighed, MBITBAE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT Project and Portfolio Management, MBITPLP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT, Globalisation and Culture, 2012005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
IT, Globalisation and Culture, 2012005U, Cancan Wang, Jens Pedersen, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
IT, Globalisation and Culture, 2012005U, Cancan Wang, Jens Pedersen, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT-enabled Process Improvement, 2012002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
13x w5-14, 17-19
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
w16
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A52, 3A54, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A52, 3A54, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
7x w5, 7-8, 10-11, 18-19
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
6x w6, 9, 12-14, 17
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
w16
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
4x w5-7, 17
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
9x w8-14, 16, 18
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
13x w5-14, 16-18
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
IT-enabled Supply Chain Management, 2012004U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w12
IT-enabled Supply Chain Management, 2012004U, Bent Steenholt Kragelund, Claus Seeberg Friis, 2A18, GBI 3rd year, Reexam
IT-enabled Supply Chain Management, 2012004U, Bent Steenholt Kragelund, Claus Seeberg Friis, 2A18, GBI 3rd year, Reexam
15:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT-ledelse og IT-organisationens rolle, MBILIOR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT-ledelsesfagets metoder og kommunikation, MBITLMK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
It-strategi og forretningsforståelse, MBITSFO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
It-strategi og forretningsforståelse, MBITSTF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Jorden rundt på 4 dage - digital transformation i et globalt perspektiv, MBJR4DD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Jorden rundt på 4 dage - digital transformation i et globalt perspektiv, MBJR4DD1KU, Lars Rune Christensen, learnIT, Master ILM, Reexam - submission
Jorden rundt på 4 dage - digital transformation i et globalt perspektiv, MBJR4DD1KU, Lars Rune Christensen, learnIT, Master ILM, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Jorden rundt på 4 dage - Kunstig intelligens og digital transformation i et globalt perspektiv, MBJR4DK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Konceptudvikling med virksomheder, BAKOVIR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Konceptudvikling med virksomheder, BAKOVIR1KU, Henriette Moos, learnIT, BDDIT - 3rd year, Reexam - submission
Konceptudvikling med virksomheder, BAKOVIR1KU, Henriette Moos, learnIT, BDDIT - 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Konceptudvikling med virksomheder, BAKOVIR1KU, Henriette Moos, 3A54, BDDIT - 3rd year, Reexam
Konceptudvikling med virksomheder, BAKOVIR1KU, Henriette Moos, 3A54, BDDIT - 3rd year, Reexam
20:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, BAKVFAF2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, BAKVFAF2KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, Sara Marie Ertner, Signe Louise Yndigegn, 2A18, BDDIT - 3rd year, Reexam
Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, BAKVFAF2KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, Sara Marie Ertner, Signe Louise Yndigegn, 2A18, BDDIT - 3rd year, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, BAKVFAF2KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, Sara Marie Ertner, Signe Louise Yndigegn, learnIT, BDDIT - 3rd year, Reexam - submission
Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, BAKVFAF2KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, Sara Marie Ertner, Signe Louise Yndigegn, learnIT, BDDIT - 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Kvalitative Studier: Hverdagsliv med teknologier, BAKVSHT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, 3A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, 3A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Leadership and Strategies for the Blockchain Economy, MBLESTB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w11
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Ordinary Exam - submission
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Ordinary Exam - submission
14:00
08:00
w12
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 2A50 (IPC), Master ILM, Ordinary Exam
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 2A50 (IPC), Master ILM, Ordinary Exam
20:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w12
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, 2A50 (IPC), Master ILM, Ordinary Exam
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, 2A50 (IPC), Master ILM, Ordinary Exam
16:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w5
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, Lecture, INTERNAT
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, Lecture, INTERNAT
21:00
09:00
w9
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Ledelse af kreative projekter (Summer University), KALEKRP2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Ledelse af kreative projekter, KALEKRP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Linear Algebra and Optimisation, BSLIALO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w11
Linear Algebra and Optimisation, BSLIALO1KU, Andrea Vezzosi, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
Linear Algebra and Optimisation, BSLIALO1KU, Andrea Vezzosi, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
15:00
11:00
Course Schedule - Spring 2022
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, Aud 0 (0A27), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, Aud 0 (0A27), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
11x w5-9, 12-14, 16-18
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A54, 4A56, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A54, 4A56, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
2x w10-11
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A20, 4A22, 4A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A20, 4A22, 4A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Locative Media, BALOMED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Machine Learning, BSMALEA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w13
Machine Learning, BSMALEA1KU, Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
Machine Learning, BSMALEA1KU, Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
12:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w11
Machine Learning, BSMALEA1KU, Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
Machine Learning, BSMALEA1KU, Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
20:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w12
Machine Learning, BSMALEA1KU, Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
Machine Learning, BSMALEA1KU, Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
20:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Making Games, KGMAGAM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Making Games, KGMAGAM1KU, Hanna Elina Wirman, Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
Making Games, KGMAGAM1KU, Hanna Elina Wirman, Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Business Analytics and Data-Driven Decision-Making, KBMBADD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Digital Transformation, KSMADIT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Risk in IT and Cybersecurity, BSc (Summer University), BBMARIS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Risk in IT and Cybersecurity, MSc. (Summer University), KBMARIS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Sustainability, BBMASUS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Managing Sustainability, BBMASUS1KU, Marie Holt Richter, Oliver Skjønnemand, Steffen Dalsgaard, 4A20, GBI 3rd year, Reexam
Managing Sustainability, BBMASUS1KU, Marie Holt Richter, Oliver Skjønnemand, Steffen Dalsgaard, 4A20, GBI 3rd year, Reexam
15:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Managing Sustainability, BBMASUS1KU, Marie Holt Richter, Oliver Skjønnemand, Steffen Dalsgaard, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
Managing Sustainability, BBMASUS1KU, Marie Holt Richter, Oliver Skjønnemand, Steffen Dalsgaard, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile and Distributed Systems, 1007013U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile and Distributed Systems, BSMODIS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile and Distributed Systems, MSc, KSMODIS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile App Development, 2713001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile App Development, BSMOAPD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile App Development, KSMOAPD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, Aud 4 (4A60), SD - 1st year, Specialisation, Lecture
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, Aud 4 (4A60), SD - 1st year, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, 2A20, 2A52, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, 2A20, 2A52, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Modern Artificial Intelligence, KGMOARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Modern Artificial Intelligence, KGMOARI1KU, Djordje Grbic, Sebastian Risi, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
Modern Artificial Intelligence, KGMOARI1KU, Djordje Grbic, Sebastian Risi, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
14:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Modern Artificial Intelligence, KGMOARI1KU, Djordje Grbic, Sebastian Risi, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Modern Artificial Intelligence, KGMOARI1KU, Djordje Grbic, Sebastian Risi, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Natural Language Processing and Deep Learning, BSc (Summer University), BSNLPDL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Natural Language Processing and Deep Learning, BSNLPDL2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Natural Language Processing and Deep Learning, KSNLPDL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Natural Language Processing and Deep Learning, MSc (Summer University), KSNLPDL2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Navigating Complexity: Mapping, Visualisation and Decision-making, KBNCMVD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Navigating Complexity: Mapping, Visualisation and Decision-making, KBNCMVD1KU, Baki Cakici, Jessamy Perriam, Zoom, DIM - 1st year, Reexam
Navigating Complexity: Mapping, Visualisation and Decision-making, KBNCMVD1KU, Baki Cakici, Jessamy Perriam, Zoom, DIM - 1st year, Reexam
11:30
09:30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Navigating Complexity: Mapping, Visualisation and Decision-making, KBNCMVD1KU, Baki Cakici, Jessamy Perriam, Marisa Leavitt Cohn, Pedro Pereira Alves Ferreira, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
Navigating Complexity: Mapping, Visualisation and Decision-making, KBNCMVD1KU, Baki Cakici, Jessamy Perriam, Marisa Leavitt Cohn, Pedro Pereira Alves Ferreira, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Navigating Complexity: Mapping, Visualisation and Decision-making, KBNCMVD1KU, Marisa Leavitt Cohn, Pedro Pereira Alves Ferreira, Zoom, DIM - 1st year, Reexam
Navigating Complexity: Mapping, Visualisation and Decision-making, KBNCMVD1KU, Marisa Leavitt Cohn, Pedro Pereira Alves Ferreira, Zoom, DIM - 1st year, Reexam
10:30
09:30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Network Analysis, BSNEANA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w11
Network Analysis, BSNEANA1KU, Luca Rossi, Michele Coscia, 2A18, BDS 2nd year, Reexam
Network Analysis, BSNEANA1KU, Luca Rossi, Michele Coscia, 2A18, BDS 2nd year, Reexam
20:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Network Analysis, BSNEANA1KU, Luca Rossi, Michele Coscia, learnIT, BDS 2nd year, Reexam - submission
Network Analysis, BSNEANA1KU, Luca Rossi, Michele Coscia, learnIT, BDS 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Network Society, 1914008U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Network Society, BANESOC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Networked Media and Communication, BBNEMEC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Networked Media and Communication, BBNEMEC1KU, Bjarki Valtýsson, Katrine Meldgaard, learnIT, GBI 1st year, Reexam - submission
Networked Media and Communication, BBNEMEC1KU, Bjarki Valtýsson, Katrine Meldgaard, learnIT, GBI 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Operating Systems and C, 1409003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w10
Operating Systems and C, 1409003U, Operating Systems and C, BSOPSYC1KU, Philippe Bonnet, learnIT, BDS 3rd year, SWU 3rd year, Reexam - submission
Operating Systems and C, 1409003U, Operating Systems and C, BSOPSYC1KU, Philippe Bonnet, learnIT, BDS 3rd year, SWU 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Operating Systems and C, BSOPSYC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w10
Operating Systems and C, 1409003U, Operating Systems and C, BSOPSYC1KU, Philippe Bonnet, learnIT, BDS 3rd year, SWU 3rd year, Reexam - submission
Operating Systems and C, 1409003U, Operating Systems and C, BSOPSYC1KU, Philippe Bonnet, learnIT, BDS 3rd year, SWU 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Operating Systems and C, MSc SD, KSOPSYC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Organisation and Process Theory, 2011006U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Organisation and Process Theory, 2011006U, Christopher Gad, Michael Anker Petersen Hockenhull, learnIT, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam - submission
Organisation and Process Theory, 2011006U, Christopher Gad, Michael Anker Petersen Hockenhull, learnIT, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Organisation og innovation, MBORINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w17
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises, Lecture
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Organisational Change (Summer University), KBORCHA2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Organisational Change, KBORCHA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w12
Organisational Change, KBORCHA1KU, Louise Dorthea Harder Fischer, Thorben Simonsen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - hand out
Organisational Change, KBORCHA1KU, Louise Dorthea Harder Fischer, Thorben Simonsen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - hand out
21:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w12
Organisational Change, KBORCHA1KU, Erling Carl Havn, Louise Dorthea Harder Fischer, Thorben Simonsen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
Organisational Change, KBORCHA1KU, Erling Carl Havn, Louise Dorthea Harder Fischer, Thorben Simonsen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Organisatorisk innovations- og forandringsledelse, MBORINF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Personas, MAPERSO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Perspectives on Games, KGPEGAM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Pervasive Computing Project, 1011008U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Philosophy of Science and Technology, 2012003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, Aud 3 (2A56), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, Aud 3 (2A56), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Philosophy of Science and Technology, BAPHSCT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Philosophy of Science and Technology, BAPHSCT1KU, Morten Bonde Klausen , Pawel Rafal Grabarczyk, learnIT, BDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Philosophy of Science and Technology, BAPHSCT1KU, Morten Bonde Klausen , Pawel Rafal Grabarczyk, learnIT, BDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Physical Computing, BAPHCOM2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Play Design, KGPLDES2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Play Lab, KGPLLAB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Play Lab, KGPLLAB1KU, Martin Pichlmair, Miguel Angel Sicart Vila, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Play Lab, KGPLLAB1KU, Martin Pichlmair, Miguel Angel Sicart Vila, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Playable Media, KGPLMED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Practical Concurrent and Parallel Programming, KSPRCPP2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w9
Practical Concurrent and Parallel Programming, KSPRCPP2KU, Jørgen Staunstrup, Raul Pardo Jimenez, 2A18, CS - 1st year, SD - 2nd year, Reexam
Practical Concurrent and Parallel Programming, KSPRCPP2KU, Jørgen Staunstrup, Raul Pardo Jimenez, 2A18, CS - 1st year, SD - 2nd year, Reexam
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Lecture
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Exercises
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Process Innovation, KBPRINN2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 4A56, 4A58, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 4A56, 4A58, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programmer som data, BSPRDAT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programmering af mobile applikationer, KAPRMOA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Programmering af mobile applikationer, KAPRMOA1KU, Tomas Ferry Sokoler, Vasiliki Tsaknaki, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
Programmering af mobile applikationer, KAPRMOA1KU, Tomas Ferry Sokoler, Vasiliki Tsaknaki, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programming Experimental Interactions, KAPREXI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programming for Designers, KGPRDES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Programming for Designers, KGPRDES1KU, Daniel Cermak, Max Alexander Wrighton, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
Programming for Designers, KGPRDES1KU, Daniel Cermak, Max Alexander Wrighton, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Project: Service Design, KAPRSED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Projects in Data Science, BSPRDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Projektarbejde og kommunikation, 1407003U-1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Projektarbejde og kommunikation, 1407003U-2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Projektarbejde og kommunikation, BSPRKOM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Projektarbejde og kommunikation, BSPRKOM1KU, Gitte Bang Stald, Henriette Moos, Mathias Grüttner, learnIT, SWU 1st year, Reexam - submission
Projektarbejde og kommunikation, BSPRKOM1KU, Gitte Bang Stald, Henriette Moos, Mathias Grüttner, learnIT, SWU 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Projektarbejde og kommunikation, BSPRKOM1KU, Gitte Bang Stald, Henriette Moos, Mathias Grüttner, 4A20, 4A22, SWU 1st year, Reexam
Projektarbejde og kommunikation, BSPRKOM1KU, Gitte Bang Stald, Henriette Moos, Mathias Grüttner, 4A20, 4A22, SWU 1st year, Reexam
21:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Prototyping af interaktive teknologier, KAPRINT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises, Lecture
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises, Lecture
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Reassembling Innovation, KBREINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w12
Reassembling Innovation, KBREINN1KU, Hanne Westh Nicolajsen, Morten Bonde Klausen , Vasileios Galis, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
Reassembling Innovation, KBREINN1KU, Hanne Westh Nicolajsen, Morten Bonde Klausen , Vasileios Galis, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Reassembling Innovation, KBREINN1KU, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - hand out
Reassembling Innovation, KBREINN1KU, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - hand out
21:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Lecture
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Exercises
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Reflections on IT, 1410001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, Aud 0 (0A27), SWU 3rd year, Mandatory, Lecture
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, Aud 0 (0A27), SWU 3rd year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, 3A52, 3A54, 4A56, SWU 3rd year, Mandatory, Exercises
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, 3A52, 3A54, 4A56, SWU 3rd year, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Reflections on IT, BSREFIT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Research Project, KIREPRO1PE
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w5
Research Project, KIREPRO1PE, Marco Carbone, Patrick Bahr, Aud 3 (2A56), CS - 2nd year, SD - 2nd year, Mandatory, Lecture
Research Project, KIREPRO1PE, Marco Carbone, Patrick Bahr, Aud 3 (2A56), CS - 2nd year, SD - 2nd year, Mandatory, Lecture
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Research Topics in Interaction Design, KARETID1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Scalability of Web Systems, KSSCWES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Second Year Project, BSSEYEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8x w5-11, 14
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
9x w5-12, 14
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Second Year Project: Functional Programming, 1413003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Second Year Project: Software Development in Large Teams, BSANSSG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Security 1, BSc, BSSECU11KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Security 1, KSSECU11KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w11
Security 1, KSSECU11KU, Bernardo Machado David, Rosario Giustolisi, 4A14-16, Zoom, CS - 1st year, Reexam
Security 1, KSSECU11KU, Bernardo Machado David, Rosario Giustolisi, 4A14-16, Zoom, CS - 1st year, Reexam
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Security 2, KSSECU21KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Security and Privacy, BSSEPRI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w11
Security and Privacy, BSSEPRI1KU, Oksana Kulyk, Rosario Giustolisi, Zoom, BDS 3rd year, Reexam - on premises
Security and Privacy, BSSEPRI1KU, Oksana Kulyk, Rosario Giustolisi, Zoom, BDS 3rd year, Reexam - on premises
15:00
11:00
Course Schedule - Spring 2022
Security, BSSECUR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Seminars in Data Science, KSSEDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w10
Seminars in Data Science, KSSEDAS1KU, Leon Derczynski, Luca Maria Aiello, Tiago Oliveira Cunha, Veronika Cheplygina, 3A18, CS - 2nd year, KDS - 1st year, Reexam
Seminars in Data Science, KSSEDAS1KU, Leon Derczynski, Luca Maria Aiello, Tiago Oliveira Cunha, Veronika Cheplygina, 3A18, CS - 2nd year, KDS - 1st year, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Service Design-Management and Implementation, KBSEDMI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Service Design-Management and Implementation, KBSEDMI1KU, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 2F14, DIM - 2nd year, Reexam
Service Design-Management and Implementation, KBSEDMI1KU, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 2F14, DIM - 2nd year, Reexam
16:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Service Design-Management and Implementation, KBSEDMI1KU, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
Service Design-Management and Implementation, KBSEDMI1KU, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Service Economics, KBSEECO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
3x w5-7
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 4 (4A60), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 4 (4A60), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
11x w8-14, 16-19
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 2 (0A35), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 2 (0A35), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, 2A12-14, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, 2A12-14, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Situating Interactions, KASIINT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Situating Interactions, KASIINT1KU, Tariq Osman Andersen, Tom Jenkins, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Situating Interactions, KASIINT1KU, Tariq Osman Andersen, Tom Jenkins, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Situating Interactions, KASIINT1KU, Tariq Osman Andersen, Tom Jenkins, 4A54, Zoom, KDDIT - 2nd year, Reexam
Situating Interactions, KASIINT1KU, Tariq Osman Andersen, Tom Jenkins, 4A54, Zoom, KDDIT - 2nd year, Reexam
14:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Situeret teknologi, KASITEK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Sketching, BASKITS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Social Media Usage, KASOMEU1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Society & Technology, BBSOTEC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Society and Technology, 2010003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Society and Technology, 2010003U, Peter Lauritse, Rachel Catherine Douglas-Jones, learnIT, GBI 1st year, Reexam - submission
Society and Technology, 2010003U, Peter Lauritse, Rachel Catherine Douglas-Jones, learnIT, GBI 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Architecture, 1809001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Architecture, KSSOARC2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
13x w5-8, 10-15, 17-19
Software Architecture, KSSOARC2KU, Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Software Architecture, KSSOARC2KU, Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Development and Software Engineering, BSSODSE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w12
Software Development and Software Engineering, BSSODSE1KU, Christoph Seidl, 5A60, BDS 3rd year, Reexam - on premises
Software Development and Software Engineering, BSSODSE1KU, Christoph Seidl, 5A60, BDS 3rd year, Reexam - on premises
15:00
11:00
Course Schedule - Spring 2022
Software Ecosystems - combining user centered design, organisational and technical dimensions, KSSOECO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Engineering and Software Qualities, 1011006U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Engineering and Software Qualities, KSSOESQ1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Engineering, KSSOENG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w11
Software Engineering, KSSOENG1KU, Elda Paja, Konstantinos Manikas, 2F12, SD - 1st year, Reexam
Software Engineering, KSSOENG1KU, Elda Paja, Konstantinos Manikas, 2F12, SD - 1st year, Reexam
19:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Software Engineering, KSSOENG1KU, Elda Paja, Konstantinos Manikas, Morten Rhiger, learnIT, SD - 1st year, Reexam - submission
Software Engineering, KSSOENG1KU, Elda Paja, Konstantinos Manikas, Morten Rhiger, learnIT, SD - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Software Engineering, KSSOENG1KU, Elda Paja, Konstantinos Manikas, Morten Rhiger, 5A60, SD - 1st year, Reexam
Software Engineering, KSSOENG1KU, Elda Paja, Konstantinos Manikas, Morten Rhiger, 5A60, SD - 1st year, Reexam
19:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Sourcing - Systemanskaffelse, MBSOSYA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Strategic Innovation, MASTINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Strategisk kommunikation, KASTKOM1KU-1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Study Lab
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
Study Lab, _NN, 4A54, SD - 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 4A54, SD - 1st year, Study Lab
12:00
10:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), GBI 1st year, GBI 2nd year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), GBI 1st year, GBI 2nd year, Study Lab
12:00
10:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDDIT - 1st year, BDDIT - 2nd year
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDDIT - 1st year, BDDIT - 2nd year
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
10:00
08:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 2nd year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 2nd year, Study Lab
14:00
12:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
10:00
08:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
14:00
12:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
12:00
10:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 2nd year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 2nd year, Study Lab
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Study Lab, _NN, 2A18, KDDIT - 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 2A18, KDDIT - 1st year, Study Lab
16:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Study Lab, _NN, 4A54, SD - 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 4A54, SD - 1st year, Study Lab
18:00
16:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), GBI 1st year, GBI 2nd year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), GBI 1st year, GBI 2nd year, Study Lab
18:00
16:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 4A58, BDDIT - 1st year, BDDIT - 2nd year, Study Lab
Study Lab, _NN, 4A58, BDDIT - 1st year, BDDIT - 2nd year, Study Lab
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
12:00
10:00
11x w5-13, 16, 18
Study Lab, _NN, 2A20, SD - 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 2A20, SD - 1st year, Study Lab
14:00
12:00
2x w14, 17
Study Lab, _NN, 2A20, 3A52, SD - 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 2A20, 3A52, SD - 1st year, Study Lab
14:00
12:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
System Development and Project Organisation, 1409001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Systematisk design af brugergrænseflader, 1407002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Technical Communication, BSTECOM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Technical Communication, BSTECOM1KU, Peter Hyldgård, Vedran Sekara, learnIT, BDS 3rd year, Reexam - submission
Technical Communication, BSTECOM1KU, Peter Hyldgård, Vedran Sekara, learnIT, BDS 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Technical Interaction Design, KSTEIND1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Technical Interaction Design, KSTEIND1KU, Emil Holmegaard, Mircea Lungu, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Technical Interaction Design, KSTEIND1KU, Emil Holmegaard, Mircea Lungu, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w11
Technical Interaction Design, KSTEIND1KU, Emil Holmegaard, Mircea Lungu, 2A20, SD - 2nd year, Reexam
Technical Interaction Design, KSTEIND1KU, Emil Holmegaard, Mircea Lungu, 2A20, SD - 2nd year, Reexam
19:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
The Digital State in Practice, KBDISTP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
The Digital State in Practice, KBDISTP1KU, Irina Papazu, Lise Røjskjær Pedersen, Simy Kaur Gahoonia, learnIT, DIM - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
The Digital State in Practice, KBDISTP1KU, Irina Papazu, Lise Røjskjær Pedersen, Simy Kaur Gahoonia, learnIT, DIM - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w11
The Digital State in Practice, KBDISTP1KU, Irina Papazu, Thomas Christian Stadager, 2F14, DIM - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam
The Digital State in Practice, KBDISTP1KU, Irina Papazu, Thomas Christian Stadager, 2F14, DIM - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam
10:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
The Digital State, KBDISTA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
12x w5-14, 16-17
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
12x w5-14, 16-17
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Thesis Preparation - Games, 2413003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Thesis Preparation DDK, KATPDDK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Thesis Preparation SDT, KSTPSDT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Topics in Artificial Intelligence (Summer University), KATOARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Transmedial Storytelling, KATRSTO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
2x w5, 9
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 0 (0A27), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 0 (0A27), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
12x w6-8, 10-14, 16-19
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, 2A12-14, 3A52, 3A54, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, 2A12-14, 3A52, 3A54, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
User Experience, KAUSEXP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
User Interface Design, BAUSIND1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, Aud 2 (0A35), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, Aud 2 (0A35), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, 2A20, 2A52, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, 2A20, 2A52, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
User-centered Communication Design, KAUSCCD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
UX and Interface Design, BAUXIND1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
UX design I, KAUXDE11KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
UX design II, KAUXDE21KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
UX design II, KAUXDE21KU, Anders Sundnes Løvlie, Jichen Zhu, Morten Lindhardt Madsen, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
UX design II, KAUXDE21KU, Anders Sundnes Løvlie, Jichen Zhu, Morten Lindhardt Madsen, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
UX og Agil udvikling, UXAGU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Videregående akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, IT-ledelse, IBILMVA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Visionær ledelse i den datadrevne organisation, MBVILDO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Værdier og etik i design, KAVAETD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w12
Værdier og etik i design, KAVAETD1KU, Christian Dindler, Peter Skov Nørregård, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Værdier og etik i design, KAVAETD1KU, Christian Dindler, Peter Skov Nørregård, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Værdier og etik i design, KAVAETD2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Writing Innovation Studio, KBWRINS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Lecture
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, Aud 0 (0A27), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, Aud 0 (0A27), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, Aud 3 (2A56), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, Aud 3 (2A56), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Lecture
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
w10
Heidi Yee Min Chan, 4A14-16, Lecture, AMEG
Heidi Yee Min Chan, 4A14-16, Lecture, AMEG
14:00
12:00
2x w11-12
Janne Mønster Plougstrup, 4A14-16, Lecture, MSAB
Janne Mønster Plougstrup, 4A14-16, Lecture, MSAB
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, Aud 0 (0A27), SWU 3rd year, Mandatory, Lecture
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, Aud 0 (0A27), SWU 3rd year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, Aud 2 (0A35), SD - 1st year, Elective, Lecture
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, Aud 2 (0A35), SD - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, Aud 3 (2A56), DIM - 1st year, Elective, Lecture
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, Aud 3 (2A56), DIM - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
13x w5-8, 10-15, 17-19
Software Architecture, KSSOARC2KU, Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Software Architecture, KSSOARC2KU, Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8x w5-11, 14
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
w5
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, Aud 4 (4A60), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, Aud 4 (4A60), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 2A52, GBI 3rd year, Elective, Lecture
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 2A52, GBI 3rd year, Elective, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Lecture
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
13x w6-14, 16-19
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
w19
Heidi Yee Min Chan, 4A56, Lecture, Peter Nørgaard
Heidi Yee Min Chan, 4A56, Lecture, Peter Nørgaard
12:30
08:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, Aud 1 (0A11), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, Aud 1 (0A11), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Lecture
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, Aud 3 (2A56), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, Aud 3 (2A56), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
w6
Heidi Yee Min Chan, 4A56, Lecture, ABAR
Heidi Yee Min Chan, 4A56, Lecture, ABAR
12:00
10:00
w16
Lisa Nyvang Thorngreen, 2F12, Lecture, jais
Lisa Nyvang Thorngreen, 2F12, Lecture, jais
14:00
10:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
w9
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises, Lecture
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises, Lecture
14:00
12:00
w18
Heidi Yee Min Chan, 2A20, Lecture, INEH
Heidi Yee Min Chan, 2A20, Lecture, INEH
15:00
14:00
w18
Heidi Yee Min Chan, 2F16, Lecture, Joanna Saad-Sulonen
Heidi Yee Min Chan, 2F16, Lecture, Joanna Saad-Sulonen
15:00
14:00
2x w5, 9
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 0 (0A27), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 0 (0A27), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
13x w5-11, 13-14, 16-19
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 2A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Lecture
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 2A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
16:00
14:00
12x w6-8, 10-14, 16-19
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
w12
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A56, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A56, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w6
Heidi Yee Min Chan, Aud 1 (0A11), Lecture, CLYT
Heidi Yee Min Chan, Aud 1 (0A11), Lecture, CLYT
16:30
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
13x w5-14, 17-19
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
3x w5-7
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 4 (4A60), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 4 (4A60), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
11x w8-14, 16-19
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 2 (0A35), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 2 (0A35), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
w16
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
w10
Heidi Yee Min Chan, 3A52, Lecture, EBAK
Heidi Yee Min Chan, 3A52, Lecture, EBAK
11:00
10:00
9x w5-9, 11-13, 17
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, Aud 0 (0A27), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, Aud 0 (0A27), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, Aud 2 (0A35), GBI 3rd year, Mandatory, Lecture
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, Aud 2 (0A35), GBI 3rd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, Aud 4 (4A60), SD - 1st year, Specialisation, Lecture
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, Aud 4 (4A60), SD - 1st year, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Lecture
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
w6
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Lecture, Ditte Barslund
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Lecture, Ditte Barslund
12:00
10:00
w14
Heidi Yee Min Chan, Aud 1 (0A11), Lecture, Codesign, BDDIT 4. semester
Heidi Yee Min Chan, Aud 1 (0A11), Lecture, Codesign, BDDIT 4. semester
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
13x w5-14, 17-19
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises, Lecture
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
w12
Janne Mønster Plougstrup, 2A54, Lecture, SVAK
Janne Mønster Plougstrup, 2A54, Lecture, SVAK
14:00
12:00
w16
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A52, 3A54, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A52, 3A54, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Lecture
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w18
Heidi Yee Min Chan, 4A54, Lecture, Coding pirates 4 (Kristoffer Rath Hansen)
Heidi Yee Min Chan, 4A54, Lecture, Coding pirates 4 (Kristoffer Rath Hansen)
19:00
17:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w12
Heidi Yee Min Chan, 4A54, Lecture, HEFI
Heidi Yee Min Chan, 4A54, Lecture, HEFI
14:00
07:00
14x w5-14, 16-19
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
9x w5-12, 14
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
10:00
08:00
11x w5-13, 18-19
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F13, GBI 3rd year, Elective, Lecture
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F13, GBI 3rd year, Elective, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 5A60, Lecture, ADES
Heidi Yee Min Chan, 5A60, Lecture, ADES
10:00
08:00
3x w14, 16-17
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises, Lecture
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises, Lecture
12:00
08:00
w12
Lisa Nyvang Thorngreen, ScrollBar (0E01), Lecture, fsst
Lisa Nyvang Thorngreen, ScrollBar (0E01), Lecture, fsst
16:00
08:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 4A20, Lecture, LOUS
Heidi Yee Min Chan, 4A20, Lecture, LOUS
12:00
08:40
w19
Lisa Nyvang Thorngreen, 3A20 (FM) (Exam ok), Lecture, Dansk
Lisa Nyvang Thorngreen, 3A20 (FM) (Exam ok), Lecture, Dansk
12:00
09:00
w6
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), Lecture, IPC kursus, Claus Brabrand
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), Lecture, IPC kursus, Claus Brabrand
15:30
09:30
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Lecture
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 5A60, Lecture, ANAC
Heidi Yee Min Chan, 5A60, Lecture, ANAC
18:00
10:00
w8
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), Lecture, Gitte Bang Stald
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), Lecture, Gitte Bang Stald
13:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 4A58, CS - 1st year, Elective, Lecture
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 4A58, CS - 1st year, Elective, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 2F14, Lecture, AERN
Heidi Yee Min Chan, 2F14, Lecture, AERN
14:00
13:00
w19
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), Lecture, DATA
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), Lecture, DATA
15:00
13:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 4A20, Lecture, MRJ
Heidi Yee Min Chan, 4A20, Lecture, MRJ
16:00
13:30
14x w5-14, 16-19
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Lecture
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w13
Lisa Nyvang Thorngreen, Aud 0 (0A27), Lecture, runj
Lisa Nyvang Thorngreen, Aud 0 (0A27), Lecture, runj
16:00
14:00
w19
Janne Mønster Plougstrup, Aud 4 (4A60), Lecture, JSJO
Janne Mønster Plougstrup, Aud 4 (4A60), Lecture, JSJO
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 2A20, Lecture, HEFI
Heidi Yee Min Chan, 2A20, Lecture, HEFI
19:00
14:00
w5
Research Project, KIREPRO1PE, Marco Carbone, Patrick Bahr, Aud 3 (2A56), CS - 2nd year, SD - 2nd year, Mandatory, Lecture
Research Project, KIREPRO1PE, Marco Carbone, Patrick Bahr, Aud 3 (2A56), CS - 2nd year, SD - 2nd year, Mandatory, Lecture
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
12x w5-14, 16-17
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
13x w5-14, 16-18
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
4x w5-7, 17
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
9x w8-14, 16, 18
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
w17
Janne Mønster Plougstrup, Aud 0 (0A27), Lecture, MASZ
Janne Mønster Plougstrup, Aud 0 (0A27), Lecture, MASZ
11:00
08:00
w8
Heidi Yee Min Chan, 5A60, Lecture, MJBU, Lecture
Heidi Yee Min Chan, 5A60, Lecture, MJBU, Lecture
12:00
09:00
w14
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
16:30
09:00
w5
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, Lecture, INTERNAT
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, Lecture, INTERNAT
21:00
09:00
w9
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
2x w16, 18
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
w17
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises, Lecture
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
w17
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
w11
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Lecture, EMVS
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Lecture, EMVS
12:00
10:00
w18
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Lecture, Codesign, BDDIT 4. semester
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Lecture, Codesign, BDDIT 4. semester
12:00
10:00
2x w5-6
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, Aud 2 (0A35), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, Aud 2 (0A35), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
w14
Heidi Yee Min Chan, 4A22, Lecture, Søren Knudsen, Foredrag
Heidi Yee Min Chan, 4A22, Lecture, Søren Knudsen, Foredrag
14:00
12:30
w6
Heidi Yee Min Chan, 4A58, Lecture, Rasmus Ejlers Møgelberg, foredrag
Heidi Yee Min Chan, 4A58, Lecture, Rasmus Ejlers Møgelberg, foredrag
14:00
13:00
w17
Heidi Yee Min Chan, Aud 2 (0A35), Lecture, Interface Design, Rikke Budolfsen
Heidi Yee Min Chan, Aud 2 (0A35), Lecture, Interface Design, Rikke Budolfsen
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Exercises
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, 2A12-14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, 2A12-14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, 3A18, 3A52, 3A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, 3A18, 3A52, 3A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Exercises
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, 3A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, 3A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, 4A54, 4A58, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, 4A54, 4A58, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, 3A52, 3A54, 4A56, SWU 3rd year, Mandatory, Exercises
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, 3A52, 3A54, 4A56, SWU 3rd year, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
14x w5-15, 17-19
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, 4A14-16, SD - 1st year, Elective, Exercises
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, 4A14-16, SD - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
14x w5-15, 17-19
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, 2A20, 4A20, 4A22, DIM - 1st year, Elective, Exercises
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, 2A20, 4A20, 4A22, DIM - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 4A20, 4A22, GBI 3rd year, Elective, Exercises
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 4A20, 4A22, GBI 3rd year, Elective, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, 2A18, 2A20, 3A52, 4A20, 4A22, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, 2A18, 2A20, 3A52, 4A20, 4A22, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
12x w5-8, 10-14, 16-17, 19
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Exercises
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
w9
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises, Lecture
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises, Lecture
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w18
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, 2A12-14, 3A52, 3A54, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, 2A12-14, 3A52, 3A54, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
14x w5-14, 16-19
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
13x w5-11, 13-14, 16-19
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
14x w5-14, 16-19
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
18:00
16:00
w12
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A20, 4A22, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A20, 4A22, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w5
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
10:00
08:00
13x w6-14, 16-19
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A52, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A52, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
w5
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
13x w5-14, 17-19
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, 2A12-14, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, 2A12-14, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
13x w6-14, 16-19
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
w16
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, 2A12-14, 3A12-14, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, 2A12-14, 3A12-14, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, 4A14-16, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, 4A14-16, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises, Lecture
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, 4A56, 4A58, GBI 3rd year, Mandatory, Exercises
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, 4A56, 4A58, GBI 3rd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, 2A20, 2A52, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, 2A20, 2A52, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Exercises
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 4A22, 4A54, 4A56, DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 4A22, 4A54, 4A56, DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
7x w5, 7-8, 10-11, 18-19
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
6x w6, 9, 12-14, 17
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
w16
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
14x w5-14, 16-19
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises
18:00
16:00
14x w5-14, 16-19
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Exercises
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 2A52, 2A54, 3A52, 4A22, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 2A52, 2A54, 3A52, 4A22, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
10:00
08:00
3x w14, 16-17
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises, Lecture
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises, Lecture
12:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, 2A20, 2A52, 2A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, 2A20, 2A52, 2A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
11x w5-13, 18-19
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F12, 2F14, GBI 3rd year, Elective, Exercises
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F12, 2F14, GBI 3rd year, Elective, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Exercises
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2F13, 2F16, 3A52, 4A54, SD - 1st year, Mandatory, Exercises
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2F13, 2F16, 3A52, 4A54, SD - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 4A56, 4A58, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 4A56, 4A58, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Exercises
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
10:00
08:00
w14
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
16:30
09:00
w5
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, Lecture, INTERNAT
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, Lecture, INTERNAT
21:00
09:00
w9
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
2x w16, 18
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
w17
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises, Lecture
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
w17
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
3x w5-7
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
12x w5-14, 16-17
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
12x w5-7, 9-14, 16-18
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
10x w8-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
w8
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A12-14, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A12-14, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
2x w5-6
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
11x w5-9, 12-14, 16-18
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A54, 4A56, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A54, 4A56, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
11x w7-14, 16-18
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 4A14-16, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 4A14-16, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
2x w10-11
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A20, 4A22, 4A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A20, 4A22, 4A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
13x w5-14, 16-18
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, 2A20, 2A52, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, 2A20, 2A52, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
11x w5-13, 16, 18
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
13x w5-14, 16-18
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
w14
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
w17
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Student educational activity
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
11x w5-9, 13-15, 17-19
_NN, _NN, 2A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
_NN, _NN, 2A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
15:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w13
_NN, Patrick Bahr, Aud 0 (0A27), KDS - 1st year, Student educational activity, KSD specialisation meeting
_NN, Patrick Bahr, Aud 0 (0A27), KDS - 1st year, Student educational activity, KSD specialisation meeting
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
_NN, _NN, 3A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
_NN, _NN, 3A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
12:00
11:00
w14
_NN, Therese Graversen, Aud 3 (2A56), BDS 2nd year, Student educational activity, BDS track information meeting
_NN, Therese Graversen, Aud 3 (2A56), BDS 2nd year, Student educational activity, BDS track information meeting
14:00
12:30
9x w5-13
Riko Jacob, Aud 3 (2A56), Student educational activity, Algorithms Group Lectures
Riko Jacob, Aud 3 (2A56), Student educational activity, Algorithms Group Lectures
15:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
BDS 1st year
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 4A54, BDS 1st year, Ordinary Exam
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 4A54, BDS 1st year, Ordinary Exam
17:00
09:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Data Science in Research, Business and Society, BSDSRBS1KU, Louise Barkhuus, Nanna Inie, learnIT, BDS 1st year, Reexam - submission
Data Science in Research, Business and Society, BSDSRBS1KU, Louise Barkhuus, Nanna Inie, learnIT, BDS 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A18, BDS 1st year, Ordinary Exam
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A18, BDS 1st year, Ordinary Exam
12:00
09:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A20, BDS 1st year, Ordinary Exam
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A20, BDS 1st year, Ordinary Exam
17:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
10:00
08:00
w10
Introduction to Data Science and Programming, BSINDSP1KU, Bodil Biering, Michael Szell, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
Introduction to Data Science and Programming, BSINDSP1KU, Bodil Biering, Michael Szell, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
15:00
11:00
w11
Linear Algebra and Optimisation, BSLIALO1KU, Andrea Vezzosi, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
Linear Algebra and Optimisation, BSLIALO1KU, Andrea Vezzosi, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
15:00
11:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
16:00
14:00