Course Schedule - Spring 2022
_NN
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w17
Arthur Zimek, Björn Thor Jonsson, 4A20, SD - 2nd year, Thesis Exam
Arthur Zimek, Björn Thor Jonsson, 4A20, SD - 2nd year, Thesis Exam
13:50
13:00
11x w5-9, 13-15, 17-19
_NN, 2A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
_NN, 2A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
15:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w17
Alessandro Bruni, Oksana Kulyk, Willard Rafnsson, Zoom, _NN, Project Exam
Alessandro Bruni, Oksana Kulyk, Willard Rafnsson, Zoom, _NN, Project Exam
10:40
10:00
w10
_NN, 4A30, _NN, Reexam - on premises
_NN, 4A30, _NN, Reexam - on premises
19:00
12:00
w10
_NN, 5A30, _NN, Exam admin
_NN, 5A30, _NN, Exam admin
19:00
12:00
w9
Kasper Ørntoft Thor, 4A30, 5A30, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
Kasper Ørntoft Thor, 4A30, 5A30, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
20:00
12:00
w9
Kasper Ørntoft Thor, 4A54, _NN, Exam admin
Kasper Ørntoft Thor, 4A54, _NN, Exam admin
20:00
12:00
w5
Riko Jacob, Troels Andreasen, Zoom, _NN, Project Exam
Riko Jacob, Troels Andreasen, Zoom, _NN, Project Exam
15:50
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w16
Christian Hardmeier, Sine Zambach, 3A18, SD - 2nd year, Thesis Exam
Christian Hardmeier, Sine Zambach, 3A18, SD - 2nd year, Thesis Exam
11:50
11:00
w9
_NN, 3A18, _NN, Reexam - on premises
_NN, 3A18, _NN, Reexam - on premises
19:00
12:00
w9
Anne-Sophie Worm Hansen, 4A30, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
Anne-Sophie Worm Hansen, 4A30, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
20:00
12:00
w12
Kasper Ørntoft Thor, 3A18, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
Kasper Ørntoft Thor, 3A18, _NN, Exam admin, Særlige vilkår
20:00
12:00
w13
Patrick Bahr, Aud 0 (0A27), KDS - 1st year, Student educational activity, KSD specialisation meeting
Patrick Bahr, Aud 0 (0A27), KDS - 1st year, Student educational activity, KSD specialisation meeting
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w14
Aaron Duane, Sami Brandt, Zoom, _NN, Project Exam
Aaron Duane, Sami Brandt, Zoom, _NN, Project Exam
10:40
10:00
w14
James Høvsgaard Maguire, Naja Holten Møller , 2A20, _NN, Project Exam
James Høvsgaard Maguire, Naja Holten Møller , 2A20, _NN, Project Exam
14:40
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w10
Marianne Keum-Ok Friis, 4A30, _NN, Særlige vilkår
Marianne Keum-Ok Friis, 4A30, _NN, Særlige vilkår
16:20
08:00
w12
Marianne Keum-Ok Friis, 4A30, _NN, Særlige vilkår
Marianne Keum-Ok Friis, 4A30, _NN, Særlige vilkår
16:05
08:05
w11
Marianne Keum-Ok Friis, 3A20 (FM) (Exam ok), _NN, Særlige vilkår
Marianne Keum-Ok Friis, 3A20 (FM) (Exam ok), _NN, Særlige vilkår
15:35
08:10
w12
Helge Pfeiffer, Paolo Tell, Zoom, _NN, Project Exam
Helge Pfeiffer, Paolo Tell, Zoom, _NN, Project Exam
10:45
10:00
13x w5-14, 16-18
_NN, 3A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
_NN, 3A18, DIM - 1st year, Student educational activity, Cross-course learning support
12:00
11:00
w14
Therese Graversen, Aud 3 (2A56), BDS 2nd year, Student educational activity, BDS track information meeting
Therese Graversen, Aud 3 (2A56), BDS 2nd year, Student educational activity, BDS track information meeting
14:00
12:30
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Algorithms, KSADALG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Radu-Cristian Curticapean, 2A18, CS - 2nd year, Reexam
Radu-Cristian Curticapean, 2A18, CS - 2nd year, Reexam
12:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Applied Statistics and Multivariate Calculus, KSAASMC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Christian Hardmeier, Vedran Sekara, learnIT, KDS - 1st year, Reexam - submission
Christian Hardmeier, Vedran Sekara, learnIT, KDS - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Applied Statistics, KSADAPS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Data Systems, KSADDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Pinar Tözün, Zsolt Istvan, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
Pinar Tözün, Zsolt Istvan, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Pinar Tözün, Zsolt Istvan, Zoom, CS - 2nd year, Reexam
Pinar Tözün, Zsolt Istvan, Zoom, CS - 2nd year, Reexam
12:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Machine Learning, KSADMAL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w10
Sami Brandt, Stella Grasshof, 2F12, CS - 2nd year, Reexam
Sami Brandt, Stella Grasshof, 2F12, CS - 2nd year, Reexam
15:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Natural Language Processing and Deep Learning, KSANLPD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Network Science, KSADNES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Programming, KSADPRO2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w11
_NN, 4A30, _NN, Reexam
_NN, 4A30, _NN, Reexam
17:00
08:00
w11
Andrzej Wasowski, 3A20 (FM) (Exam ok), CS - 1st year, Reexam
Andrzej Wasowski, 3A20 (FM) (Exam ok), CS - 1st year, Reexam
17:00
09:00
w12
Andrzej Wasowski, 4A14-16, CS - 1st year, Reexam - on premises
Andrzej Wasowski, 4A14-16, CS - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w11
_NN, 4A30, _NN, Reexam
_NN, 4A30, _NN, Reexam
17:00
08:00
w11
Andrzej Wasowski, 3A20 (FM) (Exam ok), CS - 1st year, Reexam
Andrzej Wasowski, 3A20 (FM) (Exam ok), CS - 1st year, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Programming, MSADPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Robotics, KSADROB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w12
Andres Rodriguez Vila Faina, Kasper Støy, 2F10, CS - 2nd year, Reexam
Andres Rodriguez Vila Faina, Kasper Støy, 2F10, CS - 2nd year, Reexam
17:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Andres Rodriguez Vila Faina, Kasper Støy, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
Andres Rodriguez Vila Faina, Kasper Støy, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Security, KSADSEC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w9
Carsten Elmar Schürmann, 2F12, CS - 2nd year, Reexam
Carsten Elmar Schürmann, 2F12, CS - 2nd year, Reexam
17:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Service Design, KAADSED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Helena Karasti, Joanna Saad-Sulonen, Veronica Bluguermann, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Helena Karasti, Joanna Saad-Sulonen, Veronica Bluguermann, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Software Analysis, KSADSOA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Marco Carbone, Patrick Bahr, Rasmus Ejlers Møgelberg, Zhoulai Fu, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
Marco Carbone, Patrick Bahr, Rasmus Ejlers Møgelberg, Zhoulai Fu, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w12
Marco Carbone, Patrick Bahr, Rasmus Ejlers Møgelberg, Zhoulai Fu, 3A18, CS - 2nd year, Reexam
Marco Carbone, Patrick Bahr, Rasmus Ejlers Møgelberg, Zhoulai Fu, 3A18, CS - 2nd year, Reexam
12:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Software Engineering 15 ECTS, KSADVSE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Paolo Tell, Yvonne Gisela Dittrich, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Paolo Tell, Yvonne Gisela Dittrich, learnIT, CS - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Paolo Tell, Yvonne Gisela Dittrich, 3A18, CS - 2nd year, Reexam
Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Paolo Tell, Yvonne Gisela Dittrich, 3A18, CS - 2nd year, Reexam
14:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Software Engineering, 1108001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Software Engineering, KSADSOE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Advanced Topics in Game Studies, KGADTGS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Espen Johannes Aarseth, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Espen Johannes Aarseth, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Affect and Soma in Design
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w12
Jonas Fritsch, Vasiliki Tsaknaki, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Jonas Fritsch, Vasiliki Tsaknaki, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
AI i organisationer, MBAIORG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
AI security: Principles, Practices and Policies BSc, BSASPPP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
AI security: Principles, Practices and Policies MSc, KSASPPP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithm Design, 1012002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithm Design, KSALDES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w10
Thore Husfeldt, 3A12-14, CS - 1st year, KDS - 1st year, Reexam - on premises
Thore Husfeldt, 3A12-14, CS - 1st year, KDS - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Algorithmic Problem Solving, BSc
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithmic Problem Solving, MSc, KSALPRS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, 1408001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 2A52, 2A54, 3A52, 4A22, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 2A52, 2A54, 3A52, 4A22, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
10:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
10:00
08:00
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, BSc (Summer University), BSALDAS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2F13, 2F16, 3A52, 4A54, SD - 1st year, Mandatory, Exercises
Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2F13, 2F16, 3A52, 4A54, SD - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms and Data Structures, MSc (Summer University), KSALDAS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms for Games Development, KGALGAD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Algorithms in Games, KGALGAM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Analysis, Design and Software Architecture, 1408003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Analysis, Design and Software Architecture, BSANDSA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Paolo Tell, 4A22, SWU 2nd year, Reexam
Paolo Tell, 4A22, SWU 2nd year, Reexam
13:00
08:00
w13
Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A20, Project Exam
Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A20, Project Exam
15:40
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Paolo Tell, 2A50 (IPC), SWU 2nd year, Reexam
Paolo Tell, 2A50 (IPC), SWU 2nd year, Reexam
16:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Paolo Tell, Rasmus Lystrøm, learnIT, SWU 2nd year, Reexam - submission
Paolo Tell, Rasmus Lystrøm, learnIT, SWU 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w9
Paolo Tell, 4A20, SWU 2nd year, Reexam
Paolo Tell, 4A20, SWU 2nd year, Reexam
17:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Paolo Tell, 4A54, SWU 2nd year, Reexam
Paolo Tell, 4A54, SWU 2nd year, Reexam
13:30
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Algorithms, KSAPALG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Matti Karppa, Riko Jacob, Rolf Fagerberg, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Matti Karppa, Riko Jacob, Rolf Fagerberg, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Matti Karppa, Riko Jacob, Rolf Fagerberg, 2F16, SD - 2nd year, Reexam
Matti Karppa, Riko Jacob, Rolf Fagerberg, 2F16, SD - 2nd year, Reexam
16:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Artificial Intelligence (Summer University), KGAPARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Information Security (Summer University), KSAPINS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Information Security, KSAPINS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Carsten Elmar Schürmann, Ender Yüksel, Peter Schneider, 2F10, SD - 2nd year, Reexam
Carsten Elmar Schürmann, Ender Yüksel, Peter Schneider, 2F10, SD - 2nd year, Reexam
19:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Carsten Elmar Schürmann, Ender Yüksel, Peter Schneider, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Carsten Elmar Schürmann, Ender Yüksel, Peter Schneider, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Statistics, BSAPSTA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Applied Statistics, BSAPSTA2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Artificial Intelligence for Games and Simulations, KGARIGS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Artificial Life & Evolutionary Robotics: Theory, Methods and Art, KGARLER1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Automated Software Analysis, KSAUSOA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Tariq Osman Andersen, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Tariq Osman Andersen, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
w10
Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Tariq Osman Andersen, 5A60, Zoom, KDDIT - 1st year, Reexam
Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Tariq Osman Andersen, 5A60, Zoom, KDDIT - 1st year, Reexam
19:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Jonas Fritsch, Signe Louise Yndigegn, 3A18, KDDIT - 1st year, Reexam
Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Jonas Fritsch, Signe Louise Yndigegn, 3A18, KDDIT - 1st year, Reexam
19:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Big Data Management (Technical), KSBIDMT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Maria Sinziiana Astefanoaei, Philippe Bonnet, Yongluan Zhou, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Maria Sinziiana Astefanoaei, Philippe Bonnet, Yongluan Zhou, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Big Data Management, 1013004U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Big Data Processes, KBBIDAP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Pedro Pereira Alves Ferreira, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
Pedro Pereira Alves Ferreira, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
11x w5-13, 16, 18
Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
w14
Pedro Pereira Alves Ferreira, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Pedro Pereira Alves Ferreira, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
w17
Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Blockchain Economics, KBBLECO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Peter Gaarde Dejbjærg Jensen , Roman Klaus Beck, 2F12, DIM - 2nd year, Reexam
Peter Gaarde Dejbjærg Jensen , Roman Klaus Beck, 2F12, DIM - 2nd year, Reexam
15:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Peter Gaarde Dejbjærg Jensen , Roman Klaus Beck, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
Peter Gaarde Dejbjærg Jensen , Roman Klaus Beck, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Blockchain, MBBLCHA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Brugere i kontekst, KABRKON1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Anne-Mette Bech Albrechtslund, Giacomo Poderi, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
Anne-Mette Bech Albrechtslund, Giacomo Poderi, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Brugerpraksis i netværk, KABRNET1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Aske Mottelson, Mai Hartmann, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Aske Mottelson, Mai Hartmann, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Aske Mottelson, Mai Hartmann, 4A54, 4A58, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Aske Mottelson, Mai Hartmann, 4A54, 4A58, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Business and Management Foundations, 2813001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Business and Startup Foundations (Summer University), BBBUSTF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Business Foundations, 2012001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Bent Steenholt Kragelund, Jakub Rubinowski, Zoom, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam
Bent Steenholt Kragelund, Jakub Rubinowski, Zoom, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam
15:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w9
Bent Steenholt Kragelund, Jakub Rubinowski, Zoom, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam
Bent Steenholt Kragelund, Jakub Rubinowski, Zoom, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam
15:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Business Foundations, BBBUFOU1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Business Process Modelling and Automation, BBBUPMA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Bæredygtige fremtider, BABAFRE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Co-design and Qualitative Methods, 1914005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Co-design, BACODES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
13x w5-14, 17-19
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
w16
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
13x w5-14, 17-19
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
w16
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
12x w5-7, 9-14, 16-18
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
w8
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Computational Literacies, KBCOLIT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Jørgen Schou, Marisa Leavitt Cohn, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
Jørgen Schou, Marisa Leavitt Cohn, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Concept Development with Industry, BACODEI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Creative Data Visualisation (Summer University), BAKRDAV1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Critical Big Data Management: Second Part of Specialisation, KBCBDMS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Erik Frøkjær, Jonas Valbjørn Andersen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
Erik Frøkjær, Jonas Valbjørn Andersen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Cross-Disciplinary Team Work, KBCRDTW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Cross-Disciplinary Team Work, KICRDTW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Daniel Cermak, Fatemeh Saadatmand, Gitte Bang Stald, Yvonne Gisela Dittrich, learnIT, CS - 2nd year, DIM - 2nd year, GAMES - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Daniel Cermak, Fatemeh Saadatmand, Gitte Bang Stald, Yvonne Gisela Dittrich, learnIT, CS - 2nd year, DIM - 2nd year, GAMES - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Cryptography, KSCRYPT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
DADIU Curriculum, KGDACUR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Martin Pichlmair, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
Martin Pichlmair, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
13:00
11:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
DADIU Project, KGDAPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Martin Pichlmair, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
Martin Pichlmair, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
11:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Design, KADADES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, Aud 1 (0A11), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, Aud 1 (0A11), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, 2A18, 2A20, 3A52, 4A20, 4A22, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, 2A18, 2A20, 3A52, 4A20, 4A22, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data i design, KADATDE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data in the Wild: Wrangling and Visualising Data, KSDWWVD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Luca Maria Aiello, Veronika Cheplygina, learnIT, KDS - 1st year, Reexam - submission
Luca Maria Aiello, Veronika Cheplygina, learnIT, KDS - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w10
Luca Maria Aiello, Veronika Cheplygina, 2A18, KDS - 1st year, Reexam
Luca Maria Aiello, Veronika Cheplygina, 2A18, KDS - 1st year, Reexam
18:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Data Intelligence, BBDAINT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 2A52, GBI 3rd year, Elective, Lecture
Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 2A52, GBI 3rd year, Elective, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 4A20, 4A22, GBI 3rd year, Elective, Exercises
Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 4A20, 4A22, GBI 3rd year, Elective, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Management, BSDAMAN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Mining, KGDAMIN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Mining, KSDAMIN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Jeppe Nørregaard, Leon Derczynski, Philine Zeinert, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Jeppe Nørregaard, Leon Derczynski, Philine Zeinert, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Science in Games, KGDASCG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Science in Production, KSDASCP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Science in Research, Business and Society, BSDSRBS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Louise Barkhuus, Nanna Inie, learnIT, BDS 1st year, Reexam - submission
Louise Barkhuus, Nanna Inie, learnIT, BDS 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Security and Privacy, MIDASEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Christopher Zimmerman, Michele Coscia, Aud 0 (0A27), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Christopher Zimmerman, Michele Coscia, Aud 0 (0A27), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Christopher Zimmerman, Michele Coscia, 4A14-16, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Christopher Zimmerman, Michele Coscia, 4A14-16, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data Visualisation Design, KADAVID1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data, Automation and Social Justice, KBDAASJ1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Lecture
Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Exercises
Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
11x w5-13, 18-19
Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F13, GBI 3rd year, Elective, Lecture
Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F13, GBI 3rd year, Elective, Lecture
10:00
08:00
3x w14, 16-17
Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises, Lecture
Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises, Lecture
12:00
08:00
11x w5-13, 18-19
Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F12, 2F14, GBI 3rd year, Elective, Exercises
Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F12, 2F14, GBI 3rd year, Elective, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Database Tuning, 1011003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Database Use and Design, 2011001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Deep Learning for Games and Simulations, KGDELGS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Design af brugerengagement, KADEBRU1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Henrik Juel, Lisbeth Klastrup, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Henrik Juel, Lisbeth Klastrup, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Design og udvikling af netværkskulturer, KADEUNK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designdrevet innovation, KADDINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Lis Witte, Morten Hjelholt, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Lis Witte, Morten Hjelholt, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Lis Witte, Morten Hjelholt, 3A18, 3A52, 3A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Lis Witte, Morten Hjelholt, 3A18, 3A52, 3A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designing Aesthetic User Experiences, KADEAUE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Anders Sundnes Løvlie, Pia Jønsson, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Anders Sundnes Løvlie, Pia Jønsson, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designing Digital Play, BADEDIP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
13x w5-11, 13-14, 16-19
Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w12
Miguel Angel Sicart Vila, 4A56, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
Miguel Angel Sicart Vila, 4A56, BDDIT - 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
13x w5-11, 13-14, 16-19
Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w12
Miguel Angel Sicart Vila, 4A20, 4A22, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
Miguel Angel Sicart Vila, 4A20, 4A22, BDDIT - 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designing Interactions, KADEINT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Peter Skov Nørregård, Aud 4 (4A60), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Peter Skov Nørregård, Aud 4 (4A60), BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Peter Skov Nørregård, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Peter Skov Nørregård, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Change Management, 2814005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Data Analysis, BADIDAA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w12
Luca Rossi, Vedran Sekara, 2A54, BDDIT - 2nd year, Reexam - on premises
Luca Rossi, Vedran Sekara, 2A54, BDDIT - 2nd year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Design and Interactive Technologies - Foundations, BADDITI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Bo Kampmann Walther, Jörn Christiansson, learnIT, BDDIT - 1st year, Reexam - submission
Bo Kampmann Walther, Jörn Christiansson, learnIT, BDDIT - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Experience and Aesthetics, 1914006U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital innovation, MBDIINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
12x w5-8, 10-14, 16-17, 19
Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w9
Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises, Lecture
Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises, Lecture
14:00
12:00
w18
Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Management, Governance and Accountability, KBDIMGA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Media Analysis, BADIMEA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Organizing and Transformation (Summer University), KBDIORT2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Organizing and Transformation, KBDIORT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Platforms, BBDIPLA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Erol Kazan, Morten Falch, 2A20, GBI 3rd year, Reexam
Erol Kazan, Morten Falch, 2A20, GBI 3rd year, Reexam
15:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Erol Kazan, Morten Falch, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
Erol Kazan, Morten Falch, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Technologies and Humans, BADITEM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital Transformation and Change, MSc, KSDITRC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digital transformation og forretningsmodeller, BSDITRF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitale brugerstudier, KADIBRU1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitale trends og nye perspektiver - Studietur, MBDITPS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitalisation and Public Sector Transformations, KBDIPST1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitalisering i det offentlige, MBDIOFF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w14
Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
16:30
09:00
w17
Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Digitalt materiale og interaktive artefakter, BADIMIA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Mogens Jacobsen, Tomas Ferry Sokoler, learnIT, BDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Mogens Jacobsen, Tomas Ferry Sokoler, learnIT, BDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w10
Mogens Jacobsen, Tomas Ferry Sokoler, 2A50 (IPC), BDDIT - 2nd year, Reexam
Mogens Jacobsen, Tomas Ferry Sokoler, 2A50 (IPC), BDDIT - 2nd year, Reexam
21:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Discrete Mathematics, KSDIMAT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w9
Agata Przybyszewska, Patrick Bahr, Torben Braüner , 4A14-16, 5A60, SD - 1st year, Reexam - on premises
Agata Przybyszewska, Patrick Bahr, Torben Braüner , 4A14-16, 5A60, SD - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Distributed Systems, BSc, BSDISYS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w13
_NN, 5A14-16 (group), _NN, Reexam
_NN, 5A14-16 (group), _NN, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w13
_NN, 4A20, _NN, Reexam
_NN, 4A20, _NN, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Distributed Systems, MSc, KSDISYS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Domain Specific Language, KSDOSPL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Domain Specific Languages, MSDOSPL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
E-business og iværksætteri, BAEBIVA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Enterprise Architecture, KBENARC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Baki Cakici, Handan Deveci, Aud 3 (2A56), DIM - 1st year, Elective, Lecture
Baki Cakici, Handan Deveci, Aud 3 (2A56), DIM - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Baki Cakici, Handan Deveci, 2A20, 4A20, 4A22, DIM - 1st year, Elective, Exercises
Baki Cakici, Handan Deveci, 2A20, 4A20, 4A22, DIM - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Enterprise Architecture, MSENARC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Enterprise Systems and Information Management, 2011005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Keld Bødker , Thomas Binder, 2A18, GBI 2nd year, Reexam
Keld Bødker , Thomas Binder, 2A18, GBI 2nd year, Reexam
18:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Gitte Tjørnehøj, Maged Shoukry, learnIT, GBI 2nd year, Reexam - submission
Gitte Tjørnehøj, Maged Shoukry, learnIT, GBI 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Entrepreneurship (Summer University), BAENTRE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Entrepreneurship and Business Decisions, BBENBUD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Ethical Hacking, KSETHAC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Lecture
Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Exercises
Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Evidence-based Management, MBEVBAM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w9
_NN, learnIT, Master ILM, Reexam - submission
_NN, learnIT, Master ILM, Reexam - submission
14:00
08:00
Course Schedule - Spring 2022
Experimental Design in Practice (Summer University), KAEXDEP2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, 2A20, 2A52, 2A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, 2A20, 2A52, 2A54, KDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
First Year Project, BSFIYEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Veronika Cheplygina, 4A54, BDS 1st year, Ordinary Exam
Veronika Cheplygina, 4A54, BDS 1st year, Ordinary Exam
17:00
09:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Veronika Cheplygina, 2A18, BDS 1st year, Ordinary Exam
Veronika Cheplygina, 2A18, BDS 1st year, Ordinary Exam
12:00
09:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
Veronika Cheplygina, 2A20, BDS 1st year, Ordinary Exam
Veronika Cheplygina, 2A20, BDS 1st year, Ordinary Exam
17:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
9x w5-9, 11-13, 17
Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, 2A12-14, 3A12-14, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, 2A12-14, 3A12-14, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
2x w5-6
Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
2x w16, 18
Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Forretningsprocesser og organisation, 1409005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Elisabeth Broe Christensen, learnIT, SWU 3rd year, Reexam - submission
Elisabeth Broe Christensen, learnIT, SWU 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Elisabeth Broe Christensen, Zoom, SWU 3rd year, Reexam
Elisabeth Broe Christensen, Zoom, SWU 3rd year, Reexam
21:00
11:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations in Development of IT, 2813002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Computing - Algorithms and Data Structures, 1010004U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Computing - Discrete Mathematics, 1010005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Computing - Discrete Mathematics, BSFOCDM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w9
4A54, SWU 2nd year, Reexam
4A54, SWU 2nd year, Reexam
13:30
08:00
w12
Alessandro Bruni, 3A12-14, SWU 1st year, Reexam - on premises
Alessandro Bruni, 3A12-14, SWU 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Game AI, BSc, BSFOGAA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Foundations of Probability, BSFOPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Frameworks and Architectures for the Web, BSFRWAW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, Aud 2 (0A35), SD - 1st year, Elective, Lecture
Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, Aud 2 (0A35), SD - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, 4A14-16, SD - 1st year, Elective, Exercises
Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, 4A14-16, SD - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Fremtidens bæredygtige virksomheder, BAFRBAV1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Functional Programming, KSFUPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Lecture
Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A52, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A52, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A12-14, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A12-14, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Førsteårsprojekt: Danmarkskort. Visualisering, Navigation, Søgning og Rute, 1413001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Game Programming, KGGAPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Henrique Galvan Debarba, Sven Elsert Santema, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
Henrique Galvan Debarba, Sven Elsert Santema, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Henrique Galvan Debarba, Sven Elsert Santema, 2F10, GAMES - 1st year, Reexam
Henrique Galvan Debarba, Sven Elsert Santema, 2F10, GAMES - 1st year, Reexam
20:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Game Project, KGGAPRJ1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Game World Design, KGGAWOD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Games & Culture, KGGACUL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Hans-Joachim Backe, Torill Elvira Mortensen, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
Hans-Joachim Backe, Torill Elvira Mortensen, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Lecture
Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Exercises
Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Global it, 0213001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Global Project Management, 2011003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
2x w5-6
Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
11x w7-14, 16-18
Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 4A14-16, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 4A14-16, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Graphics Programming, KGGRPRG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F12, GAMES - 2nd year, Reexam
Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F12, GAMES - 2nd year, Reexam
14:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises
Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w11
Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 4A54, SWU 1st year, Reexam
Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 4A54, SWU 1st year, Reexam
14:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, learnIT, SWU 1st year, Reexam - submission
Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, learnIT, SWU 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 3A18, SWU 1st year, Reexam
Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 3A18, SWU 1st year, Reexam
21:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w11
Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 3A18, SWU 1st year, Reexam
Anders Clausen, Aslak Johansen, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, 3A18, SWU 1st year, Reexam
21:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
High Performance Computing, KGHIPEC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
High-Performance Game Programming, KGHIPGP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
How to make (almost) anything (Summer University), KSHOMAA2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w5
Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
13x w6-14, 16-19
Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w5
Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
10:00
08:00
13x w6-14, 16-19
Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
10:00
08:00
w5
Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
13x w6-14, 16-19
Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w6
Paolo Tell, 2F12, CS - 1st year, Other
Paolo Tell, 2F12, CS - 1st year, Other
17:00
08:30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w6
Paolo Tell, 2F12, CS - 1st year, Other
Paolo Tell, 2F12, CS - 1st year, Other
17:00
08:30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Paolo Tell, Stefano Vincenti, 4A58, CS - 1st year, Elective, Lecture
Paolo Tell, Stefano Vincenti, 4A58, CS - 1st year, Elective, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Industry Project, BAINDPR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Innnovation & Entrepreneurship - local basis, global business, KBIELFG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Innovation & entrepreneurship - local basis, global business, MAIELFG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Intelligent Systems Programming, 1012001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Intelligent Systems Programming, BSINSYP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Intelligent Systems Programming, KSINSYP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Interaktionsdesign - teori og metode, IIDTM
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Interaktionsdesign - teori og metode, MAIIDTM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Interaktionsdesign: Genrer og kontekster, BAINGEK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Interaktionsdesign: Kernebegreber og perspektiver, BAINKEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w11
Anne-Sophie Worm Hansen, 2F14, _NN, Exam admin
Anne-Sophie Worm Hansen, 2F14, _NN, Exam admin
21:00
08:00
w11
Mogens Jacobsen, Morten Borup Harning, 2F12, BDDIT - 1st year, Reexam
Mogens Jacobsen, Morten Borup Harning, 2F12, BDDIT - 1st year, Reexam
21:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Internet of Things, KSINTHI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Lecture
Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Exercises
Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introducerende akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, IIINAKP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Data Science and Programming, BSINDSP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w10
Bodil Biering, Michael Szell, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
Bodil Biering, Michael Szell, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
15:00
11:00
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
3x w5-7
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
10x w8-14, 16-18
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
3x w5-7
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
10x w8-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w10
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Pinar Tözün, 2A52, 3A12-14, 4A14-16, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
13x w5-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
3x w5-7
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
10x w8-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, Aud 3 (2A56), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, Aud 3 (2A56), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, 2A12-14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, 2A12-14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, KSIIAML1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Machine Learning, KSINMAL2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Programming, BAINPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w9
Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Programming, BBINPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w9
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Service Design and Management, KBINSDM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduction to Service Design, KAINSED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 4A22, 4A54, 4A56, DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 4A22, 4A54, 4A56, DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introductory Programming, KSINPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w12
Jesper Andreas Bengtson, Mahsa Varshosaz, Morten Rhiger, 4A14-16, SD - 1st year, Reexam - on premises
Jesper Andreas Bengtson, Mahsa Varshosaz, Morten Rhiger, 4A14-16, SD - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w9
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduction to Programming, BBINPRO1KU, Jørgen Schou, Martin Aumüller, 3A12-14, 3A54, 4A14-16, BDDIT - 1st year, GBI 1st year, KDDIT - 1st year, Reexam - on premises
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT & Business Process Modelling, 2011004U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT & Work Design, 2011002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 2A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Lecture
Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 2A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT and Green Transitions, BSc, BBITGRT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT and Green Transitions, MSc, KBITGRT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT Governance & Quality Management, 2013001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, Aud 2 (0A35), GBI 3rd year, Mandatory, Lecture
Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, Aud 2 (0A35), GBI 3rd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, 4A56, 4A58, GBI 3rd year, Mandatory, Exercises
Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, 4A56, 4A58, GBI 3rd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT og bæredygtighed, MBITBAE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT Project and Portfolio Management, MBITPLP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT, Globalisation and Culture, 2012005U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Cancan Wang, Jens Pedersen, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
Cancan Wang, Jens Pedersen, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT-enabled Process Improvement, 2012002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
13x w5-14, 17-19
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
w16
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A52, 3A54, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A52, 3A54, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
7x w5, 7-8, 10-11, 18-19
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
6x w6, 9, 12-14, 17
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
w16
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
4x w5-7, 17
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
9x w8-14, 16, 18
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
13x w5-14, 16-18
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
IT-enabled Supply Chain Management, 2012004U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w12
Bent Steenholt Kragelund, Claus Seeberg Friis, 2A18, GBI 3rd year, Reexam
Bent Steenholt Kragelund, Claus Seeberg Friis, 2A18, GBI 3rd year, Reexam
15:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT-ledelse og IT-organisationens rolle, MBILIOR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
IT-ledelsesfagets metoder og kommunikation, MBITLMK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
It-strategi og forretningsforståelse, MBITSFO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
It-strategi og forretningsforståelse, MBITSTF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Jorden rundt på 4 dage - digital transformation i et globalt perspektiv, MBJR4DD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w9
Lars Rune Christensen, learnIT, Master ILM, Reexam - submission
Lars Rune Christensen, learnIT, Master ILM, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Jorden rundt på 4 dage - Kunstig intelligens og digital transformation i et globalt perspektiv, MBJR4DK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Konceptudvikling med virksomheder, BAKOVIR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Henriette Moos, learnIT, BDDIT - 3rd year, Reexam - submission
Henriette Moos, learnIT, BDDIT - 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Henriette Moos, 3A54, BDDIT - 3rd year, Reexam
Henriette Moos, 3A54, BDDIT - 3rd year, Reexam
20:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, BAKVFAF2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Rune Kristian Lundedal Nielsen, Sara Marie Ertner, Signe Louise Yndigegn, 2A18, BDDIT - 3rd year, Reexam
Rune Kristian Lundedal Nielsen, Sara Marie Ertner, Signe Louise Yndigegn, 2A18, BDDIT - 3rd year, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Rune Kristian Lundedal Nielsen, Sara Marie Ertner, Signe Louise Yndigegn, learnIT, BDDIT - 3rd year, Reexam - submission
Rune Kristian Lundedal Nielsen, Sara Marie Ertner, Signe Louise Yndigegn, learnIT, BDDIT - 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Kvalitative Studier: Hverdagsliv med teknologier, BAKVSHT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Maria Sinziiana Astefanoaei, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Maria Sinziiana Astefanoaei, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Maria Sinziiana Astefanoaei, 3A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Maria Sinziiana Astefanoaei, 3A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Leadership and Strategies for the Blockchain Economy, MBLESTB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w11
Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Ordinary Exam - submission
Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Ordinary Exam - submission
14:00
08:00
w12
Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 2A50 (IPC), Master ILM, Ordinary Exam
Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 2A50 (IPC), Master ILM, Ordinary Exam
20:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w12
Jan Pries-Heje, 2A50 (IPC), Master ILM, Ordinary Exam
Jan Pries-Heje, 2A50 (IPC), Master ILM, Ordinary Exam
16:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w5
Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, Lecture, INTERNAT
Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, Lecture, INTERNAT
21:00
09:00
w9
Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Ledelse af kreative projekter (Summer University), KALEKRP2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Ledelse af kreative projekter, KALEKRP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Linear Algebra and Optimisation, BSLIALO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w11
Andrea Vezzosi, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
Andrea Vezzosi, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A56, 4A58, BDS 1st year, Reexam - on premises
15:00
11:00
Course Schedule - Spring 2022
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Rasmus Ejlers Møgelberg, Aud 0 (0A27), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Rasmus Ejlers Møgelberg, Aud 0 (0A27), CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
11x w5-9, 12-14, 16-18
Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A54, 4A56, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A54, 4A56, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
2x w10-11
Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A20, 4A22, 4A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A20, 4A22, 4A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
Course Schedule - Spring 2022
Locative Media, BALOMED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Machine Learning, BSMALEA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w13
Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
12:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w11
Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
20:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w12
Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
Djordje Grbic, Payam Zahadat, Therese Graversen, Zoom, BDS 2nd year, Reexam
20:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Making Games, KGMAGAM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Hanna Elina Wirman, Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
Hanna Elina Wirman, Martin Pichlmair, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Business Analytics and Data-Driven Decision-Making, KBMBADD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Digital Transformation, KSMADIT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Risk in IT and Cybersecurity, BSc (Summer University), BBMARIS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Risk in IT and Cybersecurity, MSc. (Summer University), KBMARIS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Managing Sustainability, BBMASUS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Marie Holt Richter, Oliver Skjønnemand, Steffen Dalsgaard, 4A20, GBI 3rd year, Reexam
Marie Holt Richter, Oliver Skjønnemand, Steffen Dalsgaard, 4A20, GBI 3rd year, Reexam
15:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Marie Holt Richter, Oliver Skjønnemand, Steffen Dalsgaard, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
Marie Holt Richter, Oliver Skjønnemand, Steffen Dalsgaard, learnIT, GBI 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile and Distributed Systems, 1007013U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile and Distributed Systems, BSMODIS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile and Distributed Systems, MSc, KSMODIS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile App Development, 2713001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile App Development, BSMOAPD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Mobile App Development, KSMOAPD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, Aud 4 (4A60), SD - 1st year, Specialisation, Lecture
Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, Aud 4 (4A60), SD - 1st year, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, 2A20, 2A52, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, 2A20, 2A52, SD - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Modern Artificial Intelligence, KGMOARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Djordje Grbic, Sebastian Risi, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
Djordje Grbic, Sebastian Risi, 2F10, GAMES - 2nd year, Reexam
14:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Djordje Grbic, Sebastian Risi, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Djordje Grbic, Sebastian Risi, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Natural Language Processing and Deep Learning, BSc (Summer University), BSNLPDL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Natural Language Processing and Deep Learning, BSNLPDL2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Natural Language Processing and Deep Learning, KSNLPDL1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Natural Language Processing and Deep Learning, MSc (Summer University), KSNLPDL2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Navigating Complexity: Mapping, Visualisation and Decision-making, KBNCMVD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w10
Baki Cakici, Jessamy Perriam, Zoom, DIM - 1st year, Reexam
Baki Cakici, Jessamy Perriam, Zoom, DIM - 1st year, Reexam
11:30
09:30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Baki Cakici, Jessamy Perriam, Marisa Leavitt Cohn, Pedro Pereira Alves Ferreira, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
Baki Cakici, Jessamy Perriam, Marisa Leavitt Cohn, Pedro Pereira Alves Ferreira, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Marisa Leavitt Cohn, Pedro Pereira Alves Ferreira, Zoom, DIM - 1st year, Reexam
Marisa Leavitt Cohn, Pedro Pereira Alves Ferreira, Zoom, DIM - 1st year, Reexam
10:30
09:30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Network Analysis, BSNEANA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
w11
Luca Rossi, Michele Coscia, 2A18, BDS 2nd year, Reexam
Luca Rossi, Michele Coscia, 2A18, BDS 2nd year, Reexam
20:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Luca Rossi, Michele Coscia, learnIT, BDS 2nd year, Reexam - submission
Luca Rossi, Michele Coscia, learnIT, BDS 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Network Society, 1914008U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Network Society, BANESOC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Networked Media and Communication, BBNEMEC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Bjarki Valtýsson, Katrine Meldgaard, learnIT, GBI 1st year, Reexam - submission
Bjarki Valtýsson, Katrine Meldgaard, learnIT, GBI 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Operating Systems and C, 1409003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w10
Operating Systems and C, BSOPSYC1KU, Philippe Bonnet, learnIT, BDS 3rd year, SWU 3rd year, Reexam - submission
Operating Systems and C, BSOPSYC1KU, Philippe Bonnet, learnIT, BDS 3rd year, SWU 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Operating Systems and C, BSOPSYC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w10
Operating Systems and C, 1409003U, Philippe Bonnet, learnIT, BDS 3rd year, SWU 3rd year, Reexam - submission
Operating Systems and C, 1409003U, Philippe Bonnet, learnIT, BDS 3rd year, SWU 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Operating Systems and C, MSc SD, KSOPSYC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Organisation and Process Theory, 2011006U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Christopher Gad, Michael Anker Petersen Hockenhull, learnIT, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam - submission
Christopher Gad, Michael Anker Petersen Hockenhull, learnIT, BDS 3rd year, GBI 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Organisation og innovation, MBORINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w17
Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises, Lecture
Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises, Lecture
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Organisational Change (Summer University), KBORCHA2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Organisational Change, KBORCHA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w12
Louise Dorthea Harder Fischer, Thorben Simonsen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - hand out
Louise Dorthea Harder Fischer, Thorben Simonsen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - hand out
21:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w12
Erling Carl Havn, Louise Dorthea Harder Fischer, Thorben Simonsen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
Erling Carl Havn, Louise Dorthea Harder Fischer, Thorben Simonsen, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Organisatorisk innovations- og forandringsledelse, MBORINF1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Personas, MAPERSO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Perspectives on Games, KGPEGAM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Pervasive Computing Project, 1011008U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Philosophy of Science and Technology, 2012003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, Aud 3 (2A56), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, Aud 3 (2A56), GBI 2nd year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Philosophy of Science and Technology, BAPHSCT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Morten Bonde Klausen , Pawel Rafal Grabarczyk, learnIT, BDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Morten Bonde Klausen , Pawel Rafal Grabarczyk, learnIT, BDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Physical Computing, BAPHCOM2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Play Design, KGPLDES2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Play Lab, KGPLLAB1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Martin Pichlmair, Miguel Angel Sicart Vila, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
Martin Pichlmair, Miguel Angel Sicart Vila, learnIT, GAMES - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Playable Media, KGPLMED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Practical Concurrent and Parallel Programming, KSPRCPP2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w9
Jørgen Staunstrup, Raul Pardo Jimenez, 2A18, CS - 1st year, SD - 2nd year, Reexam
Jørgen Staunstrup, Raul Pardo Jimenez, 2A18, CS - 1st year, SD - 2nd year, Reexam
21:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Lecture
Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Exercises
Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Process Innovation, KBPRINN2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 4A56, 4A58, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 4A56, 4A58, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
4x w5-8
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w9
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w10
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
2x w11-12
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
4x w5-8
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w9
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w10
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
2x w11-12
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Program Verification, MSc, KSPRVER1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Lecture
16:00
14:00
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programmer som data, BSPRDAT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programmering af mobile applikationer, KAPRMOA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Tomas Ferry Sokoler, Vasiliki Tsaknaki, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
Tomas Ferry Sokoler, Vasiliki Tsaknaki, learnIT, KDDIT - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Karin Cecilia Ryding, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
Karin Cecilia Ryding, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory, Lecture
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Karin Cecilia Ryding, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
Karin Cecilia Ryding, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programming Experimental Interactions, KAPREXI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Programming for Designers, KGPRDES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Daniel Cermak, Max Alexander Wrighton, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
Daniel Cermak, Max Alexander Wrighton, learnIT, GAMES - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Project: Service Design, KAPRSED1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Projects in Data Science, BSPRDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Projektarbejde og kommunikation, 1407003U-1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Projektarbejde og kommunikation, 1407003U-2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Projektarbejde og kommunikation, BSPRKOM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Gitte Bang Stald, Henriette Moos, Mathias Grüttner, learnIT, SWU 1st year, Reexam - submission
Gitte Bang Stald, Henriette Moos, Mathias Grüttner, learnIT, SWU 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Gitte Bang Stald, Henriette Moos, Mathias Grüttner, 4A20, 4A22, SWU 1st year, Reexam
Gitte Bang Stald, Henriette Moos, Mathias Grüttner, 4A20, 4A22, SWU 1st year, Reexam
21:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Prototyping af interaktive teknologier, KAPRINT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises, Lecture
Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises, Lecture
14:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Reassembling Innovation, KBREINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w12
Hanne Westh Nicolajsen, Morten Bonde Klausen , Vasileios Galis, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
Hanne Westh Nicolajsen, Morten Bonde Klausen , Vasileios Galis, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - hand out
Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, learnIT, DIM - 1st year, Reexam - hand out
21:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Lecture
Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Exercises
Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Reflections on IT, 1410001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, Aud 0 (0A27), SWU 3rd year, Mandatory, Lecture
Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, Aud 0 (0A27), SWU 3rd year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, 3A52, 3A54, 4A56, SWU 3rd year, Mandatory, Exercises
Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, 3A52, 3A54, 4A56, SWU 3rd year, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Reflections on IT, BSREFIT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Research Project, KIREPRO1PE
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w5
Marco Carbone, Patrick Bahr, Aud 3 (2A56), CS - 2nd year, SD - 2nd year, Mandatory, Lecture
Marco Carbone, Patrick Bahr, Aud 3 (2A56), CS - 2nd year, SD - 2nd year, Mandatory, Lecture
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Research Topics in Interaction Design, KARETID1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Scalability of Web Systems, KSSCWES1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Second Year Project, BSSEYEP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8x w5-11, 14
Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
9x w5-12, 14
Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Second Year Project: Functional Programming, 1413003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
14x w5-15, 17-19
Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises, Lecture
18:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Second Year Project: Software Development in Large Teams, BSANSSG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Security 1, BSc, BSSECU11KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Security 1, KSSECU11KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w11
Bernardo Machado David, Rosario Giustolisi, 4A14-16, Zoom, CS - 1st year, Reexam
Bernardo Machado David, Rosario Giustolisi, 4A14-16, Zoom, CS - 1st year, Reexam
19:00
15:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Security 2, KSSECU21KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
14x w5-14, 16-19
Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Security and Privacy, BSSEPRI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
w11
Oksana Kulyk, Rosario Giustolisi, Zoom, BDS 3rd year, Reexam - on premises
Oksana Kulyk, Rosario Giustolisi, Zoom, BDS 3rd year, Reexam - on premises
15:00
11:00
Course Schedule - Spring 2022
Security, BSSECUR1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Seminars in Data Science, KSSEDAS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w10
Leon Derczynski, Luca Maria Aiello, Tiago Oliveira Cunha, Veronika Cheplygina, 3A18, CS - 2nd year, KDS - 1st year, Reexam
Leon Derczynski, Luca Maria Aiello, Tiago Oliveira Cunha, Veronika Cheplygina, 3A18, CS - 2nd year, KDS - 1st year, Reexam
17:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Service Design-Management and Implementation, KBSEDMI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
w11
Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 2F14, DIM - 2nd year, Reexam
Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 2F14, DIM - 2nd year, Reexam
16:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, learnIT, DIM - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Service Economics, KBSEECO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
3x w5-7
Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 4 (4A60), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 4 (4A60), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
11x w8-14, 16-19
Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 2 (0A35), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 2 (0A35), DIM - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, 2A12-14, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, 2A12-14, DIM - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Situating Interactions, KASIINT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Tariq Osman Andersen, Tom Jenkins, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Tariq Osman Andersen, Tom Jenkins, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
w10
Tariq Osman Andersen, Tom Jenkins, 4A54, Zoom, KDDIT - 2nd year, Reexam
Tariq Osman Andersen, Tom Jenkins, 4A54, Zoom, KDDIT - 2nd year, Reexam
14:00
10:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Situeret teknologi, KASITEK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Sketching, BASKITS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Social Media Usage, KASOMEU1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Society & Technology, BBSOTEC1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Society and Technology, 2010003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
w8
Peter Lauritse, Rachel Catherine Douglas-Jones, learnIT, GBI 1st year, Reexam - submission
Peter Lauritse, Rachel Catherine Douglas-Jones, learnIT, GBI 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Architecture, 1809001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Architecture, KSSOARC2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
13x w5-8, 10-15, 17-19
Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation, Lecture
18:00
16:00
14x w5-15, 17-19
Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation, Exercises
20:00
18:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Development and Software Engineering, BSSODSE1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
w12
Christoph Seidl, 5A60, BDS 3rd year, Reexam - on premises
Christoph Seidl, 5A60, BDS 3rd year, Reexam - on premises
15:00
11:00
Course Schedule - Spring 2022
Software Ecosystems - combining user centered design, organisational and technical dimensions, KSSOECO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Engineering and Software Qualities, 1011006U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Engineering and Software Qualities, KSSOESQ1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Software Engineering, KSSOENG1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
w11
Elda Paja, Konstantinos Manikas, 2F12, SD - 1st year, Reexam
Elda Paja, Konstantinos Manikas, 2F12, SD - 1st year, Reexam
19:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
w8
Elda Paja, Konstantinos Manikas, Morten Rhiger, learnIT, SD - 1st year, Reexam - submission
Elda Paja, Konstantinos Manikas, Morten Rhiger, learnIT, SD - 1st year, Reexam - submission
14:00
08:00
w11
Elda Paja, Konstantinos Manikas, Morten Rhiger, 5A60, SD - 1st year, Reexam
Elda Paja, Konstantinos Manikas, Morten Rhiger, 5A60, SD - 1st year, Reexam
19:00
09:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Sourcing - Systemanskaffelse, MBSOSYA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Strategic Innovation, MASTINN1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Strategisk kommunikation, KASTKOM1KU-1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Study Lab
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
_NN, 4A54, SD - 1st year, Study Lab
_NN, 4A54, SD - 1st year, Study Lab
12:00
10:00
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), GBI 1st year, GBI 2nd year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), GBI 1st year, GBI 2nd year, Study Lab
12:00
10:00
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), BDDIT - 1st year, BDDIT - 2nd year
_NN, 3A50 (StudyLab), BDDIT - 1st year, BDDIT - 2nd year
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
10:00
08:00
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 2nd year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 2nd year, Study Lab
14:00
12:00
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
10:00
08:00
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
14:00
12:00
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
16:00
14:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 1st year, Study Lab
12:00
10:00
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 2nd year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 2nd year, Study Lab
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
_NN, 2A18, KDDIT - 1st year, Study Lab
_NN, 2A18, KDDIT - 1st year, Study Lab
16:00
12:00
14x w5-14, 16-19
_NN, 4A54, SD - 1st year, Study Lab
_NN, 4A54, SD - 1st year, Study Lab
18:00
16:00
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), GBI 1st year, GBI 2nd year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), GBI 1st year, GBI 2nd year, Study Lab
18:00
16:00
15x w5-19
_NN, 4A58, BDDIT - 1st year, BDDIT - 2nd year, Study Lab
_NN, 4A58, BDDIT - 1st year, BDDIT - 2nd year, Study Lab
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), SWU 2nd year, Study Lab
12:00
10:00
11x w5-13, 16, 18
_NN, 2A20, SD - 1st year, Study Lab
_NN, 2A20, SD - 1st year, Study Lab
14:00
12:00
2x w14, 17
_NN, 2A20, 3A52, SD - 1st year, Study Lab
_NN, 2A20, 3A52, SD - 1st year, Study Lab
14:00
12:00
15x w5-19
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
_NN, 3A50 (StudyLab), BDS 1st year, Study Lab
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
System Development and Project Organisation, 1409001U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Systematisk design af brugergrænseflader, 1407002U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Technical Communication, BSTECOM1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
w8
Peter Hyldgård, Vedran Sekara, learnIT, BDS 3rd year, Reexam - submission
Peter Hyldgård, Vedran Sekara, learnIT, BDS 3rd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Technical Interaction Design, KSTEIND1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
w8
Emil Holmegaard, Mircea Lungu, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
Emil Holmegaard, Mircea Lungu, learnIT, SD - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
w11
Emil Holmegaard, Mircea Lungu, 2A20, SD - 2nd year, Reexam
Emil Holmegaard, Mircea Lungu, 2A20, SD - 2nd year, Reexam
19:00
12:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
The Digital State in Practice, KBDISTP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
w8
Irina Papazu, Lise Røjskjær Pedersen, Simy Kaur Gahoonia, learnIT, DIM - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Irina Papazu, Lise Røjskjær Pedersen, Simy Kaur Gahoonia, learnIT, DIM - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
w11
Irina Papazu, Thomas Christian Stadager, 2F14, DIM - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam
Irina Papazu, Thomas Christian Stadager, 2F14, DIM - 2nd year, KDDIT - 2nd year, Reexam
10:00
09:00
Course Schedule - Spring 2022
The Digital State, KBDISTA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
12x w5-14, 16-17
Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
10:00
08:00
12x w5-14, 16-17
Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
12:00
10:00
Course Schedule - Spring 2022
Thesis Preparation - Games, 2413003U
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Thesis Preparation DDK, KATPDDK1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Thesis Preparation SDT, KSTPSDT1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Topics in Artificial Intelligence (Summer University), KATOARI1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Transmedial Storytelling, KATRSTO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
2x w5, 9
Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 0 (0A27), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 0 (0A27), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
12x w6-8, 10-14, 16-19
Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory, Lecture
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, 2A12-14, 3A52, 3A54, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, 2A12-14, 3A52, 3A54, SWU 1st year, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
User Experience, KAUSEXP1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
User Interface Design, BAUSIND1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
13x w5-14, 16-18
_NN, Aud 2 (0A35), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
_NN, Aud 2 (0A35), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
_NN, 2A20, 2A52, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
_NN, 2A20, 2A52, BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
User-centered Communication Design, KAUSCCD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
UX and Interface Design, BAUXIND1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
UX design I, KAUXDE11KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
13x w5-14, 16-18
Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation, Exercises
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
UX design II, KAUXDE21KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
w8
Anders Sundnes Løvlie, Jichen Zhu, Morten Lindhardt Madsen, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Anders Sundnes Løvlie, Jichen Zhu, Morten Lindhardt Madsen, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
UX og Agil udvikling, UXAGU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Videregående akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, IT-ledelse, IBILMVA1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Visionær ledelse i den datadrevne organisation, MBVILDO1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Værdier og etik i design, KAVAETD1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
w12
Christian Dindler, Peter Skov Nørregård, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
Christian Dindler, Peter Skov Nørregård, learnIT, KDDIT - 2nd year, Reexam - submission
14:00
08:00
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Værdier og etik i design, KAVAETD2KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Writing Innovation Studio, KBWRINS1KU
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
Course Schedule - Spring 2022
Lecture
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, Aud 0 (0A27), CS - 1st year, Specialisation
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, Aud 0 (0A27), CS - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, Aud 3 (2A56), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, Aud 3 (2A56), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, SD - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
w10
Heidi Yee Min Chan, 4A14-16, AMEG
Heidi Yee Min Chan, 4A14-16, AMEG
14:00
12:00
2x w11-12
Janne Mønster Plougstrup, 4A14-16, MSAB
Janne Mønster Plougstrup, 4A14-16, MSAB
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, Aud 0 (0A27), SWU 3rd year, Mandatory
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, Aud 0 (0A27), SWU 3rd year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, Aud 2 (0A35), SD - 1st year, Elective
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, Aud 2 (0A35), SD - 1st year, Elective
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, Aud 3 (2A56), DIM - 1st year, Elective
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, Aud 3 (2A56), DIM - 1st year, Elective
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
18:00
14:00
13x w5-8, 10-15, 17-19
Software Architecture, KSSOARC2KU, Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation
Software Architecture, KSSOARC2KU, Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation
18:00
16:00
w6
Heidi Yee Min Chan, 4A20, UCplus - Johanne Maria Furu
Heidi Yee Min Chan, 4A20, UCplus - Johanne Maria Furu
20:35
18:00
w9
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
20:35
18:00
w8
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
21:35
18:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
8x w5-11, 14
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
w5
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, Aud 4 (4A60), BDDIT - 2nd year, Mandatory
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, Aud 4 (4A60), BDDIT - 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 2A52, GBI 3rd year, Elective
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 2A52, GBI 3rd year, Elective
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
13x w6-14, 16-19
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
w19
Heidi Yee Min Chan, 4A56, Peter Nørgaard
Heidi Yee Min Chan, 4A56, Peter Nørgaard
12:30
08:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, Aud 2 (0A35), CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, Aud 1 (0A11), KDDIT - 1st year, Mandatory
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, Aud 1 (0A11), KDDIT - 1st year, Mandatory
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, Aud 3 (2A56), GBI 2nd year, Mandatory
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, Aud 3 (2A56), GBI 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
w6
Heidi Yee Min Chan, 4A56, ABAR
Heidi Yee Min Chan, 4A56, ABAR
12:00
10:00
w16
Lisa Nyvang Thorngreen, 2F12, jais
Lisa Nyvang Thorngreen, 2F12, jais
14:00
10:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory
14:00
12:00
w9
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w18
Heidi Yee Min Chan, 2A20, INEH
Heidi Yee Min Chan, 2A20, INEH
15:00
14:00
w18
Heidi Yee Min Chan, 2F16, Joanna Saad-Sulonen
Heidi Yee Min Chan, 2F16, Joanna Saad-Sulonen
15:00
14:00
2x w5, 9
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 0 (0A27), SWU 1st year, Mandatory
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 0 (0A27), SWU 1st year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory
16:00
14:00
13x w5-11, 13-14, 16-19
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 2A12-14, GBI 1st year, Mandatory
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 2A12-14, GBI 1st year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation
16:00
14:00
12x w6-8, 10-14, 16-19
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory
16:00
14:00
w12
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A56, BDDIT - 3rd year, Elective
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A56, BDDIT - 3rd year, Elective
16:00
14:00
w6
Heidi Yee Min Chan, Aud 1 (0A11), CLYT
Heidi Yee Min Chan, Aud 1 (0A11), CLYT
16:30
16:00
15x w5-19
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
20:35
18:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
13x w5-14, 17-19
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
3x w5-7
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 4 (4A60), DIM - 1st year, Specialisation
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 4 (4A60), DIM - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
11x w8-14, 16-19
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 2 (0A35), DIM - 1st year, Specialisation
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, Aud 2 (0A35), DIM - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
w16
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
w10
Heidi Yee Min Chan, 3A52, EBAK
Heidi Yee Min Chan, 3A52, EBAK
11:00
10:00
9x w5-9, 11-13, 17
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, Aud 0 (0A27), BDS 2nd year, Mandatory
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, Aud 0 (0A27), BDS 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, Aud 2 (0A35), GBI 3rd year, Mandatory
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, Aud 2 (0A35), GBI 3rd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, Aud 4 (4A60), SD - 1st year, Specialisation
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, Aud 4 (4A60), SD - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective
12:00
10:00
w6
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Ditte Barslund
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Ditte Barslund
12:00
10:00
w14
Heidi Yee Min Chan, Aud 1 (0A11), Codesign, BDDIT 4. semester
Heidi Yee Min Chan, Aud 1 (0A11), Codesign, BDDIT 4. semester
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), BDS 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation
14:00
12:00
13x w5-14, 17-19
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Exercises
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation
14:00
12:00
w12
Janne Mønster Plougstrup, 2A54, SVAK
Janne Mønster Plougstrup, 2A54, SVAK
14:00
12:00
w16
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A52, 3A54, GBI 2nd year, Mandatory
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A52, 3A54, GBI 2nd year, Mandatory
14:00
12:00
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective
16:00
14:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
16:00
14:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
16:00
14:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A58, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
16:00
14:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
16:00
14:00
w18
Heidi Yee Min Chan, 4A54, Coding pirates 4 (Kristoffer Rath Hansen)
Heidi Yee Min Chan, 4A54, Coding pirates 4 (Kristoffer Rath Hansen)
19:00
17:00
w8
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
20:35
18:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
w12
Heidi Yee Min Chan, 4A54, HEFI
Heidi Yee Min Chan, 4A54, HEFI
14:00
07:00
14x w5-14, 16-19
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, Aud 0 (0A27), KDDIT - 1st year, Mandatory
10:00
08:00
9x w5-12, 14
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, Aud 2 (0A35), BDS 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective
10:00
08:00
11x w5-13, 18-19
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F13, GBI 3rd year, Elective
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F13, GBI 3rd year, Elective
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 5A60, ADES
Heidi Yee Min Chan, 5A60, ADES
10:00
08:00
3x w14, 16-17
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Exercises
12:00
08:00
w12
Lisa Nyvang Thorngreen, ScrollBar (0E01), fsst
Lisa Nyvang Thorngreen, ScrollBar (0E01), fsst
16:00
08:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 4A20, LOUS
Heidi Yee Min Chan, 4A20, LOUS
12:00
08:40
w19
Lisa Nyvang Thorngreen, 3A20 (FM) (Exam ok), Dansk
Lisa Nyvang Thorngreen, 3A20 (FM) (Exam ok), Dansk
12:00
09:00
w6
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), IPC kursus, Claus Brabrand
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), IPC kursus, Claus Brabrand
15:30
09:30
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), BDS 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
12:00
10:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 5A60, ANAC
Heidi Yee Min Chan, 5A60, ANAC
18:00
10:00
w8
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), Gitte Bang Stald
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), Gitte Bang Stald
13:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 4A58, CS - 1st year, Elective
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 4A58, CS - 1st year, Elective
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 2F14, AERN
Heidi Yee Min Chan, 2F14, AERN
14:00
13:00
w19
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), DATA
Heidi Yee Min Chan, ScrollBar (0E01), DATA
15:00
13:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 4A20, MRJ
Heidi Yee Min Chan, 4A20, MRJ
16:00
13:30
14x w5-14, 16-19
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective
16:00
14:00
w13
Lisa Nyvang Thorngreen, Aud 0 (0A27), runj
Lisa Nyvang Thorngreen, Aud 0 (0A27), runj
16:00
14:00
w19
Janne Mønster Plougstrup, Aud 4 (4A60), JSJO
Janne Mønster Plougstrup, Aud 4 (4A60), JSJO
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Exercises
18:00
14:00
w12
Heidi Yee Min Chan, 2A20, HEFI
Heidi Yee Min Chan, 2A20, HEFI
19:00
14:00
w5
Research Project, KIREPRO1PE, Marco Carbone, Patrick Bahr, Aud 3 (2A56), CS - 2nd year, SD - 2nd year, Mandatory
Research Project, KIREPRO1PE, Marco Carbone, Patrick Bahr, Aud 3 (2A56), CS - 2nd year, SD - 2nd year, Mandatory
18:00
16:00
5x w5-9
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
Heidi Yee Min Chan, 3A18, UCplus - Johanne Maria Furu
20:35
18:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
13x w5-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, Aud 1 (0A11), BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
12x w5-14, 16-17
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
13x w5-14, 16-18
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
4x w5-7, 17
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
9x w8-14, 16, 18
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory
10:00
08:00
w17
Janne Mønster Plougstrup, Aud 0 (0A27), MASZ
Janne Mønster Plougstrup, Aud 0 (0A27), MASZ
11:00
08:00
w8
Heidi Yee Min Chan, 5A60, MJBU, Lecture
Heidi Yee Min Chan, 5A60, MJBU, Lecture
12:00
09:00
w14
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises
16:30
09:00
w5
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, INTERNAT
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Exercises, INTERNAT
21:00
09:00
w9
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Exercises
21:00
09:00
2x w16, 18
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Exercises
21:00
09:00
w17
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Exercises
21:00
09:00
w17
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Exercises
21:00
09:00
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, Aud 2 (0A35), GBI 1st year, Mandatory
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory
12:00
10:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
12:00
10:00
w11
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), EMVS
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), EMVS
12:00
10:00
w18
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Codesign, BDDIT 4. semester
Heidi Yee Min Chan, Aud 3 (2A56), Codesign, BDDIT 4. semester
12:00
10:00
2x w5-6
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, Aud 1 (0A11), SWU 1st year, Mandatory
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, Aud 2 (0A35), BDDIT - 1st year, Mandatory
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, Aud 2 (0A35), BDDIT - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation
14:00
12:00
w14
Heidi Yee Min Chan, 4A22, Søren Knudsen, Foredrag
Heidi Yee Min Chan, 4A22, Søren Knudsen, Foredrag
14:00
12:30
w6
Heidi Yee Min Chan, 4A58, Rasmus Ejlers Møgelberg, foredrag
Heidi Yee Min Chan, 4A58, Rasmus Ejlers Møgelberg, foredrag
14:00
13:00
w17
Heidi Yee Min Chan, Aud 2 (0A35), Interface Design, Rikke Budolfsen
Heidi Yee Min Chan, Aud 2 (0A35), Interface Design, Rikke Budolfsen
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Exercises
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
14x w5-15, 17-19
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory
IT & Business Process Modelling, 2011004U, Jonas Valbjørn Andersen, Simon Winter Storm Søndergaard, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-15, 17-19
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, 2A12-14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Introduction to Image Analysis and Machine Learning, BSIIAML1KU, Introduction to Machine Learning, KSINMAL1KU, Anton Mølbjerg Eskildsen, Dan Witzner Hansen, Magnus Ibh, 2A12-14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory
Network Society, BANESOC1KU, Stine Gotved, 2F16, BDDIT - 2nd year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory
Database Use and Design, 2011001U, Fatemeh Saadatmand, Pratim Datta, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
Playable Media, KGPLMED1KU, Hanna Elina Wirman, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Mandatory
Programming and Data Processing, KBPRDAP1KU, Karin Cecilia Ryding, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory
Data Science in Production, KSDASCP1KU, Luca Maria Aiello, 5A60, KDS - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-15, 17-19
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, 3A18, 3A52, 3A54, KDDIT - 1st year, Mandatory
Designdrevet innovation, KADDINN1KU, Lis Witte, Morten Hjelholt, 3A18, 3A52, 3A54, KDDIT - 1st year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory
Reflections on Data Science, BSREDAS1KU, Roberta Sinatra, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, BDS 3rd year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, 3A12-14, BDS 2nd year, Mandatory
Large Scale Data Analysis, BSLASDA1KU, Maria Sinziiana Astefanoaei, 3A12-14, BDS 2nd year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, 4A54, 4A58, BDDIT - 1st year, Mandatory
Brugerundersøgelser og kvantitative metoder, BABRKVM1KU, Aske Mottelson, Mai Hartmann, 4A54, 4A58, BDDIT - 1st year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
18:00
14:00
14x w5-15, 17-19
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, 3A52, 3A54, 4A56, SWU 3rd year, Mandatory
Reflections on IT, 1410001U, Pawel Rafal Grabarczyk, Yvonne Gisela Dittrich, 3A52, 3A54, 4A56, SWU 3rd year, Mandatory
18:00
16:00
14x w5-15, 17-19
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, 4A14-16, SD - 1st year, Elective
Frameworks and Architectures for the Web, KSFRWAW1KU, Patrick Bahr, Sinisa Neskovic, 4A14-16, SD - 1st year, Elective
18:00
16:00
14x w5-15, 17-19
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, 2A20, 4A20, 4A22, DIM - 1st year, Elective
Enterprise Architecture, KBENARC1KU, Baki Cakici, Handan Deveci, 2A20, 4A20, 4A22, DIM - 1st year, Elective
18:00
16:00
14x w5-15, 17-19
Software Architecture, KSSOARC2KU, Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation
Software Architecture, KSSOARC2KU, Konstantinos Manikas, Mircea Lungu, 5A60, CS - 1st year, Specialisation
20:00
18:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
14x w5-14, 16-19
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory
Designing Sustainable Futures, BADESUF1KU, Peter Skov Nørregård, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 4A20, 4A22, GBI 3rd year, Elective
Data Intelligence, BBDAINT1KU, Jens Gwen Stein, Oliver Krancher, 4A20, 4A22, GBI 3rd year, Elective
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, Mandatory
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation
Functional Programming, KSFUPRO1KU, Niels Hallenberg, Peter Sestoft, 4A14-16, SD - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Mobile App Development, BSMOAPD1KU, Fabricio Batista Narcizo, Helge Pfeiffer, 5A60, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
DevOps, Software Evolution and Software Maintenance, BSc, BSDSESM1KU, DevOps, software Evolution and Software Maintenance, MSc, KSDSESM1KU, Helge Pfeiffer, Mircea Lungu, 4A14-16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, 2A18, 2A20, 3A52, 4A20, 4A22, KDDIT - 1st year, Mandatory
Data Design, KADADES1KU, Mace Markku Olavi Ojala, Søren Knudsen, 2A18, 2A20, 3A52, 4A20, 4A22, KDDIT - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory
14:00
12:00
12x w5-8, 10-14, 16-17, 19
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, BDDIT - 1st year, Mandatory
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, BDDIT - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory
Data-Driven Design & Development, KGDADDD1KU, Miruna Vozaru, Paolo Burelli, 3A12-14, GAMES - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory
Philosophy of Science and Technology, 2012003U, Björn Gustaf Emanuel Karlsson, Konstantinos Floros, Vasileios Galis, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation
Computer Systems Performance, KSCOSYP1KU, Pinar Tözün, 2F16, CS - 1st year, Specialisation
14:00
12:00
w9
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, 3A18, 3A54, Aud 3 (2A56), BDDIT - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory
14:00
12:00
w18
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory
Digital kultur og medier, BADIKUM1KU, Lisbeth Klastrup, Sara Marie Ertner, Aud 4 (4A60), BDDIT - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, 2A12-14, 3A52, 3A54, SWU 1st year, Mandatory
User experience og webprogrammering, BSUSEXW1KU, Anders Schaumann, Fabricio Batista Narcizo, Louise Barkhuus, 2A12-14, 3A52, 3A54, SWU 1st year, Mandatory
18:00
16:00
14x w5-14, 16-19
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory
Advanced Machine Learning for Data Science, KSAMLDS1KU, Nutan Limaye, Stefan Heinrich, 4A58, KDS - 1st year, Mandatory
18:00
16:00
13x w5-11, 13-14, 16-19
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 2A54, BDDIT - 3rd year, Elective
18:00
16:00
14x w5-14, 16-19
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation
Modelling Systems and Languages, KSMOSYL1KU, Christoph Seidl, 2F14, CS - 1st year, Specialisation
18:00
16:00
w12
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A20, 4A22, BDDIT - 3rd year, Elective
Designing Digital Play, BADEDIP1KU, Miguel Angel Sicart Vila, 4A20, 4A22, BDDIT - 3rd year, Elective
18:00
16:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
w5
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
13x w6-14, 16-19
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
10:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A52, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A52, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
w5
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, Rodrigo Moreno Garcia, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation
Critical Data Analysis, KAKRDAT1KU, Lisbeth Klastrup, Paolo Burelli, 4A58, KDDIT - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
13x w5-14, 17-19
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, 2A12-14, DIM - 1st year, Specialisation
Service Economics, KBSEECO1KU, Nico Wunderlich, Roman Klaus Beck, 2A12-14, DIM - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
13x w6-14, 16-19
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
How to make (almost) anything, KSHOMAA1KU, Andres Rodriguez Vila Faina, 5A14-16 (group), CS - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
w16
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 2A18, 2A20, 4A20, BDDIT - 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, 2A12-14, 3A12-14, SWU 1st year, Mandatory
First-year Project: Map of Denmark. Visualization, Navigation, Searching, and Route Planning, BSFDVNS1KU, Radu-Cristian Curticapean, Troels Bjerre Lund, 2A12-14, 3A12-14, SWU 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, 4A14-16, BDS 2nd year, Mandatory
Data Visualisation and Data-driven Decision Making, BSDVDDM1KU, Christopher Zimmerman, Michele Coscia, 4A14-16, BDS 2nd year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
Psychology of Play and Games, KGPSPLG1KU, Rune Kristian Lundedal Nielsen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, 4A56, 4A58, GBI 3rd year, Mandatory
IT Governance & Quality Management, 2013001U, Cancan Wang, Irina Papazu, Klaus Østergaard, 4A56, 4A58, GBI 3rd year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, 2A20, 2A52, SD - 1st year, Specialisation
Mobile App Development, KSMOAPD1KU, Jørgen Staunstrup, Payam Zahadat, 2A20, 2A52, SD - 1st year, Specialisation
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective
Ethical Hacking, KSETHAC1KU, Alessandro Bruni, Rosario Giustolisi, 2F10, CS - 1st year, Elective
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 4A22, 4A54, 4A56, DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation
Introduction to Service Design, KAINSED1KU, Helena Karasti, Lene Nielsen, Sanna-Maria Marttila, 4A22, 4A54, 4A56, DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation
16:00
14:00
7x w5, 7-8, 10-11, 18-19
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, Aud 2 (0A35), GBI 2nd year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation
Designing Interactions, KADEINT1KU, Tom Jenkins, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation
16:00
14:00
6x w6, 9, 12-14, 17
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 2A12-14, GBI 2nd year, Mandatory
16:00
14:00
w16
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A12-14, GBI 2nd year, Mandatory
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 3A12-14, GBI 2nd year, Mandatory
16:00
14:00
4x w5-8
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
18:00
16:00
14x w5-14, 16-19
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation
Graphics Programming, KGGRPRG1KU, Henrique Galvan Debarba, Knud Henriksen, 2F13, GAMES - 1st year, Specialisation
18:00
16:00
14x w5-14, 16-19
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective
Internet of Things, KSINTHI1KU, Sebastian Büttrich, 3A52, CS - 1st year, Elective
18:00
16:00
w9
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F16, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
18:00
16:00
w10
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 2F14, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
18:00
16:00
2x w11-12
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 4A56, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
18:00
16:00
6x w13-14, 16-19
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Program Verification, BSc, BSPRVER1KU, Program Verification, MSc, KSPRVER1KU, Jesper Andreas Bengtson, Willard Rafnsson, 5A60, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
18:00
16:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
14x w5-14, 16-19
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 2A52, 2A54, 3A52, 4A22, SWU 1st year, Mandatory
Algorithms and Data Structures, 1408001U, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 2A52, 2A54, 3A52, 4A22, SWU 1st year, Mandatory
10:00
08:00
3x w14, 16-17
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Lecture
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, Aud 3 (2A56), GBI 3rd year, Elective, Lecture
12:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, 2A20, 2A52, 2A54, KDDIT - 1st year, Mandatory
Experimental Design in Practice, KAEXDEP1KU, Laurens Merijn Boer, Mogens Jacobsen, 2A20, 2A52, 2A54, KDDIT - 1st year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory
Second Year Project, BSSEYEP1KU, Barbara Plank, Rob van der Goot, 2A12-14, BDS 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective
Bæredygtigt iværksætteri, BABAIVA1KU, Katrine Krogh Pedersen, Majken Kramer Overgaard, Nicklas Larsen, 4A58, BDDIT - 3rd year, Elective
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A12-14, GBI 1st year, Mandatory
12:00
10:00
11x w5-13, 18-19
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F12, 2F14, GBI 3rd year, Elective
Data: Law and Ethics, BBDALAE1KU, Henrik Mansfeldt Witt, James Høvsgaard Maguire, 2F12, 2F14, GBI 3rd year, Elective
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation
Security 2, KSSECU21KU, Carsten Elmar Schürmann, 3A54, CS - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
14x w5-14, 16-19
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation
Introduction to Artificial Intelligence, BSc, BSINARI1KU, Introduction to Artificial Intelligence, MSc, KSINARI1KU, Rune Møller Jensen, 2A12-14, 3A12-14, SD - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective, Specialisation
14:00
12:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, BDS 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective
Geospatial Data Science, KSGEDAS1KU, Anastassia Vybornova, Michael Szell, 4A56, KDS - 1st year, Elective
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory
IT & Work Design, 2011002U, Barbara Patricia Nino Carreras, Jessamy Perriam, Lea Enslev, Sisse Finken, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
Foundations of Game AI, KGFOGAA1KU, Paolo Burelli, Sebastian Risi, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, BDS 1st year, Mandatory
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2F13, 2F16, 3A52, 4A54, SD - 1st year, Mandatory
Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2F13, 2F16, 3A52, 4A54, SD - 1st year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory
Physical Computing, BAPHCOM2KU, Erik Lars-Frederik Grönvall, 5A14-16 (group), BDDIT - 1st year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 4A56, 4A58, DIM - 1st year, Mandatory
Process Innovation, KBPRINN2KU, Erol Kazan, Lars Albert Beck Thomsen, 3A54, 4A56, 4A58, DIM - 1st year, Mandatory
16:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
Industrial Scrum Master Training, KSINSMT1KU, Second Year Project: Software Development in Large Teams (15 ECTS), BSANSSG2KU, Paolo Tell, Stefano Vincenti, 2A12-14, 2A52, 2A54, Aud 1 (0A11), CS - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory, Lecture
18:00
14:00
14x w5-14, 16-19
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective
Probabilistic Programming, KSPRPRO1KU, Andrzej Wasowski, Raul Pardo Jimenez, 4A14-16, CS - 1st year, Elective
18:00
16:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
13x w5-14, 16-18
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, BDS 1st year, Mandatory
10:00
08:00
w14
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Lecture
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Lecture
16:30
09:00
w5
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Lecture, INTERNAT
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, learnIT, Master ILM, Lecture, INTERNAT
21:00
09:00
w9
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Lecture
Ledelse af digital transformation, MBLEDIT1KU, Jan Pries-Heje, Jonathan Wareham, Louise Dorthea Harder Fischer, 5A60, Master ILM, Lecture
21:00
09:00
2x w16, 18
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Lecture
Forandringsledelse og implementering, MBFLIMP1KU, Christopher Gad, Louise Dorthea Harder Fischer, Steffen Löfvall, 5A60, Master ILM, Lecture
21:00
09:00
w17
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Lecture
Organisation og innovation, MBORINN1KU, Carina Antonia Hallin, Hanne Westh Nicolajsen, Vasileios Galis, 4A58, Master ILM, Lecture
21:00
09:00
w17
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Lecture
Digitaliseringsstrategi, IT-strategi og forretningsforståelse, MBDIITF1KU, Jan Pries-Heje, Jason Bennett Thatcher, 5A60, Master ILM, Lecture
21:00
09:00
3x w5-7
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 2A20, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
12x w5-14, 16-17
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation
The Digital State, KBDISTA1KU, Rachel Catherine Douglas-Jones, 5A14-16 (group), DIM - 1st year, KDDIT - 1st year, Specialisation
12:00
10:00
12x w5-7, 9-14, 16-18
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, BDDIT - 2nd year, Mandatory
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, BDDIT - 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory
IT-enabled Process Improvement, 2012002U, Kristian Steen Holme, Oliver Krancher, Oliver Skjønnemand, Vasiliki Baka, 4A14-16, GBI 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
10x w8-14, 16-18
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory
Introduction to Database Systems, DS, BSINDBS2KU, Introduction to Database Systems, MSc SD, KSINDBS1KU, Introduction to Database Systems, SWU, BSINDBS1KU, Björn Thor Jonsson, Sinisa Neskovic, 2A12-14, 3A12-14, BDS 2nd year, SD - 1st year, SWU 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
w8
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory
Co-design, BACODES1KU, Camilla Vesterberg Christensen, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, 4A20, 4A22, Aud 3 (2A56), BDDIT - 2nd year, Mandatory
12:00
10:00
13x w5-14, 16-18
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A12-14, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory
Functional Programming, SWU, BSFUPRO1KU, Andrea Vezzosi, Jesper Andreas Bengtson, Patrick Bahr, 2A12-14, 2A54, 3A12-14, SWU 2nd year, Mandatory
14:00
12:00
2x w5-6
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 3A52, 3A54, GBI 1st year, Mandatory
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
Game World Design, KGGAWOD1KU, Hans-Joachim Backe, Toke Krainert, 2F13, GAMES - 1st year, Elective
14:00
12:00
11x w5-9, 12-14, 16-18
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A54, 4A56, CS - 1st year, Specialisation
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A54, 4A56, CS - 1st year, Specialisation
14:00
12:00
13x w5-14, 16-18
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory
Algorithmic Fairness, Accountability and Ethics, KSALFAE1KU, Martin Aumüller, Pawel Rafal Grabarczyk, Roberta Sinatra, Vedran Sekara, 2A52, KDS - 1st year, Mandatory
14:00
12:00
11x w7-14, 16-18
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 4A14-16, GBI 1st year, Mandatory
Global Project Management, 2011003U, Klaus Østergaard, Lars Rune Christensen, 4A14-16, GBI 1st year, Mandatory
14:00
12:00
2x w10-11
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A20, 4A22, 4A54, CS - 1st year, Specialisation
Linear Algebra and Probability, KSLIALP1KU, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A20, 4A22, 4A54, CS - 1st year, Specialisation
14:00
12:00
4x w5-8
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 2F10, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
16:00
14:00
13x w5-14, 16-18
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, 2A20, 2A52, BDDIT - 1st year, Mandatory
User Interface Design, BAUSIND1KU, _NN, 2A20, 2A52, BDDIT - 1st year, Mandatory
16:00
14:00
11x w5-13, 16, 18
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, DIM - 1st year, Specialisation
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, DIM - 1st year, Specialisation
16:00
14:00
13x w5-14, 16-18
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation
UX design I, KAUXDE11KU, Jichen Zhu, 5A14-16 (group), KDDIT - 1st year, Specialisation
16:00
14:00
9x w9-14, 16-18
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
Cryptographic Computation and Blockchain, BSc, BSCRCOB1KU, Cryptographic Computation and Blockchain, MSc, KSCRCOB1KU, Bernardo Machado David, 4A20, CS - 1st year, SWU 2nd year, SWU 3rd year, Elective
16:00
14:00
w14
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Specialisation
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 3A52, 3A54, DIM - 1st year, Specialisation
16:00
14:00
w17
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation
Big Data Processes, KBBIDAP1KU, Pedro Pereira Alves Ferreira, 4A14-16, Aud 0 (0A27), DIM - 1st year, Specialisation
16:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
Student educational activity
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
11x w5-9, 13-15, 17-19
_NN, _NN, 2A18, DIM - 1st year, Cross-course learning support
_NN, _NN, 2A18, DIM - 1st year, Cross-course learning support
15:00
14:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
w13
_NN, Patrick Bahr, Aud 0 (0A27), KDS - 1st year, KSD specialisation meeting
_NN, Patrick Bahr, Aud 0 (0A27), KDS - 1st year, KSD specialisation meeting
16:00
14:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
13x w5-14, 16-18
_NN, _NN, 3A18, DIM - 1st year, Cross-course learning support
_NN, _NN, 3A18, DIM - 1st year, Cross-course learning support
12:00
11:00
w14
_NN, Therese Graversen, Aud 3 (2A56), BDS 2nd year, BDS track information meeting
_NN, Therese Graversen, Aud 3 (2A56), BDS 2nd year, BDS track information meeting
14:00
12:30
9x w5-13
Riko Jacob, Aud 3 (2A56), Algorithms Group Lectures
Riko Jacob, Aud 3 (2A56), Algorithms Group Lectures
15:00
14:00
Course Schedule - Spring 2022
BDS 1st year
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), Study Lab
10:00
08:00
14x w5-15, 17-19
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, Mandatory, Lecture
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Algorithms and Data Structures, KSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, Aud 1 (0A11), SD - 1st year, Mandatory, Lecture
14:00
12:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 4A54, Ordinary Exam
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 4A54, Ordinary Exam
17:00
09:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), Mandatory, Lecture
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), Study Lab
16:00
14:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday
w8
Data Science in Research, Business and Society, BSDSRBS1KU, Louise Barkhuus, Nanna Inie, learnIT, Reexam - submission
Data Science in Research, Business and Society, BSDSRBS1KU, Louise Barkhuus, Nanna Inie, learnIT, Reexam - submission
14:00
08:00
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), Mandatory, Lecture
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, Aud 1 (0A11), Mandatory, Lecture
14:00
12:00
14x w5-14, 16-19
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, Mandatory, Exercises
Applied Statistics, BSAPSTA1KU, Sami Brandt, 2A18, 2A52, 2A54, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A18, Ordinary Exam
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A18, Ordinary Exam
12:00
09:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), Mandatory, Lecture
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, Aud 0 (0A27), Mandatory, Lecture
12:00
10:00
13x w5-9, 11-14, 16-19
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, 2A54, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, Mandatory, Exercises
First Year Project, BSFIYEP1KU, Christian Hardmeier, Michele Coscia, Veronika Cheplygina, 2A52, Mandatory, Exercises
14:00
12:00
w10
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A20, Ordinary Exam
First Year Project, BSFIYEP1KU, Veronika Cheplygina, 2A20, Ordinary Exam
17:00
12:00
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday
13x w5-14, 16-18
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, Mandatory, Exercises
Algorithms and Data Structures, BSALDAS1KU, Riko Jacob, Thore Husfeldt, 2A20, 4A20, Mandatory, Exercises
10:00
08:00
w10
Introduction to Data Science and Programming, BSINDSP1KU, Bodil Biering, Michael Szell, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, 4A58, Reexam - on premises
Introduction to Data Science and Programming, BSINDSP1KU, Bodil Biering, Michael Szell, Tiago Oliveira Cunha, 4A56, 4A58, Reexam - on premises
15:00
11:00
w11
Linear Algebra and Optimisation, BSLIALO1KU, Andrea Vezzosi, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A56, 4A58, Reexam - on premises
Linear Algebra and Optimisation, BSLIALO1KU, Andrea Vezzosi, Rasmus Ejlers Møgelberg, 4A56, 4A58, Reexam - on premises
15:00
11:00
15x w5-19
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), Study Lab
Study Lab, _NN, 3A50 (StudyLab), Study Lab
16:00
14:00