Tid |
Programtillfälle |
Kurstillfälle |
Moment |
Lärare |
Bokningstext |
||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 36 | Fre 6/9 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H35SA_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | BY2018_H3BV8, Vägplanering | Omtentamen | Ove Sundmark | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3BF9_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GSQ2L8_V3GLG, Fysisk planering II - översiktsplanering | Omtentamen | Therese Olsson | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | H3E8S_DDCMA, Data Science: Masterprogram, V3FZZ_DDCMA, Data Science: Masterprogram, V3G22_DBIMA, Business Intelligence: Magisterprogram | AMI22T_V3G9Y, Statistisk inlärning, AMI22T_V3GC2, Statistisk inlärning | Omtentamen | Ilias Thomas | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3EA5_SMINA, Magisterprogram i nationalekonomi | NA3011_H3EYE, Ekonometri, NA3011_H3FCT, Ekonometri, NA3011_H3FCU, Ekonometri | Omtentamen | Reza Mortazavi | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3EB3_TBTFG, Byggteknik – produktion och förvaltning, H3FZK_TBTCG, Byggingenjörsprogram | BY1054_V3HPR, Vägteknik | Omtentamen | Ove Sundmark | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3FP2_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H3FP3_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | GEG2JP_V3GMY, Utvecklingsprojekt, tillverkning av en solfångare | Omtentamen | Tomas Persson | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3G2Q_SENGR, Ekonomprogrammet | RV1058_V3GHQ, Handelsrättslig översiktskurs, RV1058_V3GPF, Handelsrättslig översiktskurs | Omtentamen | Camilla Widerlöv | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | H3B52_SEPGR, Ekonomprogrammet, H3CRL_SPMGG, Sport Managementprogrammet | FÖ1041_V3GHZ, Marknadsföring B | Omtentamen | Sara Otterskog | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | H3BF9_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GSQ2LA_V3GLJ, Samhällsplanering och IT | Omtentamen | Thomas Kvist | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3EA7_STMGG, International Tourism Management, H3ESN_STMGG, International Tourism Management | GFÖ35J_V3HFV, Turismmarknadsföring, GFÖ35J_V3HFW, Turismmarknadsföring | Omtentamen | Tao Yang | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | NA1029_H3EW5, Tillämpad matematik för nationalekonomer, NA1029_H3EW6, Tillämpad matematik för nationalekonomer | Omtentamen | Reza Mortazavi | ||||||||||||||||||||||||||
v 37 | Fre 13/9 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3B52_SEPGR, Ekonomprogrammet | RV1002_V3GJ2, Associationsrätt, RV1002_V3GPD, Associationsrätt | Omtentamen | Camilla Widerlöv | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3BF9_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GSQ2J4_V3GLE, Regional och ekonomisk planering, GSQ2J4_V3GZK, Regional och ekonomisk planering | Omtentamen | Gabriella Haglund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3EA5_SMINA, Magisterprogram i nationalekonomi | NA3005_V3GJP, Mikroekonomi, avancerad, NA3005_V3GJQ, Mikroekonomi, avancerad | Omtentamen | Catia Cialani | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | BY1067_H3BKX, Byggplanering och arbetsmiljö | Omtentamen | Hans Persson | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | GMA28W_V3GE8, Linjär algebra, GMA28W_V3GE9, Linjär algebra, GMA28W_V3HX8, Linjär algebra | Omtentamen | Per Wallén | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | NA1036_H3EW9, Makroekonomi, fortsättning, NA1036_H3EWA, Makroekonomi, fortsättning | Omtentamen | Catia Cialani | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | H3B4Z_DITMG, IT-säkerhet och mjukvarutestning – kandidatprogram, H3E8S_DDCMA, Data Science: Masterprogram, V3CXR_DDCMA, Data Science: Masterprogram | GMI23G_V3GA2, Logik och matematik för datavetenskap, GMI23G_V3GC5, Logik och matematik för datavetenskap | Omtentamen | Joonas Pääkkönen | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | NA2001_V3GJU, Mikroekonomi, NA2001_V3GJV, Mikroekonomi | Omtentamen | Catia Cialani | ||||||||||||||||||||||||||
v 38 | Fre 20/9 v 38 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3B52_SEPGR, Ekonomprogrammet, H3CRL_SPMGG, Sport Managementprogrammet | FÖ1042_V3GHY, Organisation B | Omtentamen | Carina Holmgren | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3B54_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram | GPA2K3_V3GCE, Marknadsföring för personalvetare | Omtentamen | Maria Rappfors | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3EB3_TBTFG, Byggteknik – produktion och förvaltning, H3FZK_TBTCG, Byggingenjörsprogram | BY1056_V3HPQ, Byggfysik | Omtentamen | Tomas Persson | |||||||||||||||||||||||||
v 39 | Tors 26/9 v 39 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | H3B4Z_DITMG, IT-säkerhet och mjukvarutestning – kandidatprogram | GDT2JN_H3J53, Datakommunikation 2 | Tentamen | Nausheen Saeed, Paria Sadeghian, Thomas Kvist | Lärare handhar | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3EAZ_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet, H3EB3_TBTFG, Byggteknik – produktion och förvaltning, H3FZK_TBTCG, Byggingenjörsprogram | GBY2J2_V3GH6, Husbyggnadsprojekt I - Små byggnader och bostadsområden | Omtentamen | Ove Sundmark | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | NA1029_H3J9D, Tillämpad matematik för nationalekonomer, NA1029_H3J9E, Tillämpad matematik för nationalekonomer | Dugga | Reza Mortazavi | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 27/9 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H388T_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | GBY24K_V3GHG, Byggprojekt stora byggnader, GBY2RW_V3BTU, Husbyggnadsprojekt II – Byggprojekt stora byggnader | Omtentamen | Hans Persson | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | H3B4Z_DITMG, IT-säkerhet och mjukvarutestning – kandidatprogram | GDT2JN_H3J53, Datakommunikation 2 | Tentamen | Nausheen Saeed, Paria Sadeghian, Thomas Kvist | Lärare handhar | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:15 | H3BF9_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GSQ2Y2_V3GLF, Vetenskaplig metod | Omtentamen | Zuzana Macuchova | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | H3BGD_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | GBY2XF_V3GML, Husbyggnadsprojekt II – Byggprojekt stora byggnader | Omtentamen | Hans Persson | Del 1 - 20P | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | BY2019_H3BBZ, Husbyggnadssystem | Omtentamen | Hans Persson | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | H3BGD_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | GBY2XF_V3GML, Husbyggnadsprojekt II – Byggprojekt stora byggnader | Omtentamen | Hans Persson | Del 2 - 20P | ||||||||||||||||||||||||
v 40 | Ons 2/10 v 40 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3B54_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram | PA2011_H3JS9, Arbetsmiljö-människa, strategier och processer | Tentamen | Åsa Bergman Bruhn | |||||||||||||||||||||||||
Tors 3/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3EKF_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram | GPA2FL_H3JRK, Samspel i organisationen - gruppen | Tentamen | Melker Jörhall | |||||||||||||||||||||||||
Fre 4/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3BGD_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram, H3BVB_THESG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H3BVC_THESG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H3D2G_TBTFG, Byggteknik – produktion och förvaltning | BY1061_V3HJ7, Installationsteknik och dimensionering, GBY2RN_V3GH9, Installationsteknik | Omtentamen | Ove Sundmark | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3HPL_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram | GPA32Q_H3J9T, Personal och arbetsliv - en introduktion | Tentamen | Louise Enström | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | H3HDK_SFIFA, Magisterprogram i företagsekonomi med ett internationellt fokus | FÖ3034_H3HXN, Knowledge Management, FÖ3034_H3HXP, Knowledge Management | Dugga | Lenka Klimplová | Lärare handhar | ||||||||||||||||||||||||
v 41 | Mån 7/10 v 41 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | H3GN4_DDCMA, Data Science: Masterprogram, H3GN5_DBIMA, Business Intelligence: Magisterprogram, V3FZZ_DDCMA, Data Science: Masterprogram, V3G22_DBIMA, Business Intelligence: Magisterprogram, V3HKN_DDCMA, Data Science: Masterprogram, V3HKP_DBIMA, Business Intelligence: Magisterprogram | AMI22Z_H3J63, Riskanalys | Tentamen | Moudud Alam | Lärare handhar | ||||||||||||||||||||||||
Tis 8/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | H3EAZ_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet, H3EB3_TBTFG, Byggteknik – produktion och förvaltning, H3FZK_TBTCG, Byggingenjörsprogram | GBY2J2_V3GH6, Husbyggnadsprojekt I - Små byggnader och bostadsområden | Omtentamen | Ove Sundmark | |||||||||||||||||||||||||
v 43 | Mån 21/10 v 43 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H43_TTBRB, Tekniskt basår | BFY225_H3JFR, Fysik 1:1 | Tentamen | Matias Hautamäki | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H44_TTBRB, Tekniskt basår | BFY225_H3JFQ, Fysik 1:1 | Tentamen | Johan Olsson | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | H3G2Q_SENGR, Ekonomprogrammet | GFÖ2FF_H3J83, Vetenskap och metod I | Dugga | Ravi Dar | |||||||||||||||||||||||||
Tors 24/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3EB9_TMSTA, Masterprogram i solenergiteknik | EG3012_H3K9G, Hållbara energisystem, EG3012_H3KBQ, Hållbara energisystem, EG3012_H3KBR, Hållbara energisystem | Tentamen | Pei Huang | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H43_TTBRB, Tekniskt basår | MA0011_H3JFU, Matematik 3c | Tentamen | Pia Wallén | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H44_TTBRB, Tekniskt basår | MA0011_H3JFV, Matematik 3c | Tentamen | Pia Wallén | del1 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | NA3001_H3HZE, Tillämpad mikroekonomi, NA3001_H3HZF, Tillämpad mikroekonomi, NA3001_H3HZL, Tillämpad mikroekonomi | Tentamen | Lena Nerhagen | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 25/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3FZK_TBTCG, Byggingenjörsprogram, H3H3W_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H3H3X_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | GMA2ZT_H3J5H, Inledande matematik | Tentamen | Per Wallén | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H3W_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H3H3X_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | GMA2ZT_H3KGM, Inledande matematik | Tentamen | Per Wallén | |||||||||||||||||||||||||
v 44 | Mån 28/10 v 44 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H3W_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H3H3X_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | GEG2ZR_H3J5G, Introduktion till hållbara energisystem, GEG2ZR_H3K9L, Introduktion till hållbara energisystem | Tentamen | Hans Ersson | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H43_TTBRB, Tekniskt basår | BKE223_H3JFT, Kemi 1 | Tentamen | Susanne Römsing | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H44_TTBRB, Tekniskt basår | BKE223_H3JFS, Kemi 1 | Tentamen | Hed Kerstin Larsson, Susanne Römsing | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
Fre 1/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | GSS2X7_H3JDE, Nybörjarsvenska för internationella studenter I, GSS2X7_H3JEN, Nybörjarsvenska för internationella studenter I, GSS2X7_H3KFG, Nybörjarsvenska för internationella studenter I | Tentamen | Liselotte Kihlbom | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | NA1029_H3J9D, Tillämpad matematik för nationalekonomer, NA1029_H3J9E, Tillämpad matematik för nationalekonomer | Tentamen | Reza Mortazavi | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | H3B4Z_DITMG, IT-säkerhet och mjukvarutestning – kandidatprogram | GDT2JN_H3J53, Datakommunikation 2 | Tentamen | Nausheen Saeed, Paria Sadeghian, Thomas Kvist | Lärare handhar | ||||||||||||||||||||||||
v 45 | Mån 4/11 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3FZK_TBTCG, Byggingenjörsprogram | GEG38F_H3KAQ, Grundläggande energiteknik | Tentamen | Johan Heier | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3G2Q_SENGR, Ekonomprogrammet | NA1035_H3J82, Mikroekonomi, introduktion | Tentamen | Patrik Arousell | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H3G_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande, H3H3N_TSETA, Magisterprogram i solenergiteknik, H3H3U_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande, H3HUB_TSETA, Magisterprogram i solenergiteknik, H3HUQ_TSETA, Magisterprogram i solenergiteknik, H3J8G_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande | EG3015_H3JAB, Solstrålning och solgeometri, EG3015_H3K3M, Solstrålning och solgeometri, EG3015_H3K99, Solstrålning och solgeometri, EG3015_H3KED, Solstrålning och solgeometri | Tentamen | Mats Rönnelid | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3BF9_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GBY2MA_H3K2Y, Byggprojektering, GBY2MA_H3KAV, Byggprojektering | Tentamen | Ove Sundmark | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3FP2_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H3FP3_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | GEG39Y_H3K4Z, Elkraftteknik, GEG39Y_H3K8V, Elkraftteknik, GEG39Y_H3K8W, Elkraftteknik, GEG39Y_H3KGQ, Elkraftteknik | Tentamen | Hans Ersson | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3H3Y_TPTAG, Produktionstekniker inom maskinteknik – högskoleexamensprogram, H3H3Z_TPTAG, Produktionstekniker inom maskinteknik – högskoleexamensprogram | GMT349_H3J9A, Introduktion till produktionsteknik med mätteknik, GMT349_H3JDX, Introduktion till produktionsteknik med mätteknik, GMT349_H3JDY, Introduktion till produktionsteknik med mätteknik | Tentamen | Roger Johansson | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3HU8_SENGR, Ekonomprogrammet, H3K42_SBMPG, Business Managementprogrammet - Kandidatprogram i företagsekonomi | GFÖ2WE_H3J7Y, Extern redovisning A, GFÖ2WE_H3JA9, Extern redovisning A, GFÖ2WE_H3K4J, Extern redovisning A | Tentamen | Monica Sandbacka | |||||||||||||||||||||||||
Tis 5/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | H3B4Z_DITMG, IT-säkerhet och mjukvarutestning – kandidatprogram | GDT2JN_H3J53, Datakommunikation 2 | Tentamen | Nausheen Saeed, Paria Sadeghian, Thomas Kvist | Lärare handhar | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | H3BGD_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | GBY38D_H3K3C, Geoteknik och konstruktionsteknik betong | Tentamen | Gästföreläsare/Guest lecturer, Pasi Juujärvi | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | H3EB4_KGDWG, Grafisk design och webbutveckling – kandidatprogram, H3EBB_DSVPG, Systemvetenskapliga programmet, H3EBX_DITMG, IT-säkerhet och mjukvarutestning – kandidatprogram | GST2CL_H3J4Y, Statistisk analys | Tentamen | Lars Rönnegård | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3HJ5_STMGG, International Tourism Management, H3HZV_STMGG, International Tourism Management | GTR2UP_H3HZX, Turismens principer och praktiker, GTR2UP_H3HZY, Turismens principer och praktiker, GTR2UP_H3J22, Turismens principer och praktiker | Tentamen | Ioanna Farsari | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3B52_SEPGR, Ekonomprogrammet | GFÖ225_H3J85, Koncernredovisning och revision, GFÖ225_H3JAM, Koncernredovisning och revision | Tentamen | Klas Sundberg | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3EB3_TBTFG, Byggteknik – produktion och förvaltning | GBY2NF_H3J3R, Byggkonstruktioner, GBY2NF_H3KAU, Byggkonstruktioner | Tentamen | Ove Sundmark | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3GA8_TPTAG, Produktionstekniker inom maskinteknik – högskoleexamensprogram, H3GA9_TPTAG, Produktionstekniker inom maskinteknik – högskoleexamensprogram | IE1069_H3KAW, Produktionslogistik, IE1069_H3KAX, Produktionslogistik | Tentamen | Roger Johansson | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | H3H3G_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande, H3H3U_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande, H3J8G_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande | BY3001_H3K3K, Energieffektiva byggnader, BY3001_H3K3L, Energieffektiva byggnader, BY3001_H3K4S, Energieffektiva byggnader | Tentamen | Xingxing Zhang | |||||||||||||||||||||||||
Ons 6/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | H3B4Z_DITMG, IT-säkerhet och mjukvarutestning – kandidatprogram | GDT2JN_H3J53, Datakommunikation 2 | Tentamen | Nausheen Saeed, Paria Sadeghian, Thomas Kvist | Lärare handhar | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3EAZ_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GBY33L_H3J3W, Byggd miljö | Tentamen | Therese Olsson | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3KE6_SSHVG, Samhällsvetarprogrammet | GSO2UA_H3HTP, Sociologi I, SO1034_H3KE9, Klassisk sociologisk teori | Tentamen | Maria Melin | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3FP2_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H3FP3_THIHG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | GMT3BW_H3KW2, Mekanik | Tentamen | Matias Hautamäki | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3H3P_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet, H3H3Q_TBTCG, Byggingenjörsprogram, H3H3R_TBTFG, Byggteknik – produktion och förvaltning | BY1053_H3K9Z, Arkitektur och byggande | Tentamen | Hans Persson, Stina Johansson, Therese Olsson | |||||||||||||||||||||||||
Tors 7/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | H3BGD_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | GBY2V8_H3JGN, Konstruktionsteknik trä och stål | Tentamen | Pasi Juujärvi | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3EKF_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram | GPA2LN_H3JRL, Ekonomi- och verksamhetsstyrning för personalvetare | Tentamen | Louise Enström | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | H3H3Y_TPTAG, Produktionstekniker inom maskinteknik – högskoleexamensprogram, H3H3Z_TPTAG, Produktionstekniker inom maskinteknik – högskoleexamensprogram | GMA33Z_H3K9M, Matematik för tekniker, GMA33Z_H3K9N, Matematik för tekniker | Tentamen | Per Wallén | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | NA1033_H3J9F, Mikroekonomi, fortsättningskurs, NA1033_H3J9G, Mikroekonomi, fortsättningskurs | Tentamen | Lena Nerhagen | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3BF9_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GSQ2PH_H3J4J, Fysisk planering III - genomförande och juridisk fördjupning, GSQ2PH_H3K6R, Fysisk planering III - genomförande och juridisk fördjupning | Tentamen | Stina Johansson | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3BVB_THESG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H3BVC_THESG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | EG1013_H3J4T, Industriell värmeteknik, EG1013_H3K8Z, Industriell värmeteknik, EG1013_H3K92, Industriell värmeteknik | Tentamen | Tomas Persson | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3EAZ_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet, H3EB3_TBTFG, Byggteknik – produktion och förvaltning, H3FZK_TBTCG, Byggingenjörsprogram | GBY2NG_H3J3S, Byggplanering och arbetsmiljö, GBY2NG_H3K6M, Byggplanering och arbetsmiljö, GBY2NG_H3KFP, Byggplanering och arbetsmiljö | Tentamen | Hans Persson, Åsa Bergman Bruhn | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | H3HU8_SENGR, Ekonomprogrammet | GFÖ2F4_H3J7X, Organisation och marknadsföring A | Tentamen | Peter Hultén | |||||||||||||||||||||||||
Fre 8/11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3GA8_TPTAG, Produktionstekniker inom maskinteknik – högskoleexamensprogram, H3GA9_TPTAG, Produktionstekniker inom maskinteknik – högskoleexamensprogram | GMT34R_H3JDH, Materialprovning och materialanalys, GMT34R_H3JDK, Materialprovning och materialanalys | Tentamen | Mikael Olsson | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3HJ4_SMINA, Magisterprogram i nationalekonomi | NA3008_H3HZ9, Matematik för ekonomisk statisk analys, NA3008_H3HZB, Matematik för ekonomisk statisk analys, NA3008_H3HZD, Matematik för ekonomisk statisk analys | Tentamen | Alemu Tulu Chala | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3HPL_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram | PA1021_H3JR6, Arbetsrättens grunder | Tentamen | Marcus Berglund | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | H3GN4_DDCMA, Data Science: Masterprogram, H3GN5_DBIMA, Business Intelligence: Magisterprogram, V3FZZ_DDCMA, Data Science: Masterprogram, V3G22_DBIMA, Business Intelligence: Magisterprogram, V3HKN_DDCMA, Data Science: Masterprogram, V3HKP_DBIMA, Business Intelligence: Magisterprogram | AMI22Z_H3J63, Riskanalys | Omtentamen | Moudud Alam | Lärare handhar | ||||||||||||||||||||||||
v 47 | Mån 18/11 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H43_TTBRB, Tekniskt basår | BFY225_H3JFR, Fysik 1:1 | Omtentamen | Matias Hautamäki | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H44_TTBRB, Tekniskt basår | BFY225_H3JFQ, Fysik 1:1 | Omtentamen | Johan Olsson | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån 25/11 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H43_TTBRB, Tekniskt basår | MA0011_H3JFU, Matematik 3c | Omtentamen | Pia Wallén | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H44_TTBRB, Tekniskt basår | MA0011_H3JFV, Matematik 3c | Omtentamen | Pia Wallén | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
v 49 | Ons 4/12 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H43_TTBRB, Tekniskt basår | BKE223_H3JFT, Kemi 1 | Omtentamen | Susanne Römsing | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H44_TTBRB, Tekniskt basår | BKE223_H3JFS, Kemi 1 | Omtentamen | Hed Kerstin Larsson, Susanne Römsing | del 1 | ||||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån 16/12 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H43_TTBRB, Tekniskt basår | BFY225_H3JFR, Fysik 1:1 | Tentamen | Matias Hautamäki | del 2 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H44_TTBRB, Tekniskt basår | BFY225_H3JFQ, Fysik 1:1 | Tentamen | Johan Olsson | del 2 | ||||||||||||||||||||||||
Tors 19/12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H43_TTBRB, Tekniskt basår | MA0011_H3JFU, Matematik 3c | Tentamen | Pia Wallén | del 2 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H3H44_TTBRB, Tekniskt basår | MA0011_H3JFV, Matematik 3c | Tentamen | Pia Wallén | del 2 |